tuning

αδιαβροχα μποτακια........

59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda CBR 1000rr (1000cc) RPHA 10+ γαιδουρι (1299cc)

Δημοσιεύτηκε

καλησπερα σας

επειδη ειμαι ολη μερα στο μεκανακι επανω και σημερα ειχε βροχα ολη μερα εχω ενα προβλημα

εχω δοκιμασει τα παντα (σχεδον) και δεν μπορω να κρατησω τα ποδια μου στεγνα,μετα απο 2-3 ωρες θα μπει νερο μεσα

τι κανω??

να παω να παρω γαλοτσες να ξεμπερδευω???

αλλα γαλοτσες?? δεν μου ακοιγεται σωστο

για πειτε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Modenas Dinamik (125cc) Triumph Explorer (1200XCcc)

Δημοσιεύτηκε

Επειδή η γαλότσα είναι ολίγον τι γκουμούτσα, άσχετα αν θα σε βοηθήσει αποτελεσματικά στην αδιαβροχοποιήση εγώ θα σου πρότεινα αδιάβροχα καλύμματα παπουτσιών με σόλα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Οι γαλοτσες εχουν φουλ αδιαβροχοποιηση, αλλα:

1) δεν περπατας σαν ανθρωπος

2) δεν αναπνεουν με τιποτα.

Αυτο σημαινει, οτι αν τις χρησιμοποιεις 2-3-4 ωρες, κατι παει και ερχεται. Αν τις φορας 7-8-10 ωρες καθε φορα που βρεχει, το ποδι σου θα ειναι μουσκεμα απο μεσα, και θα σε ποναει γτ ειναι φουλ αβολες.

Οταν λες δοκιμασες τα παντα; Τι εχεις δοκιμασει;

Επισης, οταν λες ειμαι ολη μερα στο μηχανακι; Σε φαση γυρνας οντως συνεχεια με το μηχανακι στους δρομους; ή Ανεβαινεις τωρα, κατεβαινεις σε 5 λεπτα, και ανεβαινεις παλι σε μια ωρα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έχεις δοκιμάσει γκέτες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Modenas Dinamik (125cc) Triumph Explorer (1200XCcc)

Δημοσιεύτηκε

Έχεις δοκιμάσει γκέτες?

Ανα γεια σου, γκέτες, ποιο πάνω αυτό που λέω για καλύμματα παπουτσιών εννοούσα τις γκέτες. Δεν μπορούσα να το θυμηθώ!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Οι γαλοτσες εχουν φουλ αδιαβροχοποιηση, αλλα:

1) δεν περπατας σαν ανθρωπος

2) δεν αναπνεουν με τιποτα.

Αυτο σημαινει, οτι αν τις χρησιμοποιεις 2-3-4 ωρες, κατι παει και ερχεται. Αν τις φορας 7-8-10 ωρες καθε φορα που βρεχει, το ποδι σου θα ειναι μουσκεμα απο μεσα, και θα σε ποναει γτ ειναι φουλ αβολες.

Οταν λες δοκιμασες τα παντα; Τι εχεις δοκιμασει;

Επισης, οταν λες ειμαι ολη μερα στο μηχανακι; Σε φαση γυρνας οντως συνεχεια με το μηχανακι στους δρομους; ή Ανεβαινεις τωρα, κατεβαινεις σε 5 λεπτα, και ανεβαινεις παλι σε μια ωρα;

ειμαι απο τις 9 το πρωι μεχρι τις περιπου 8 το βραδυ πανω σε ενα μηχανακι κανω απο 70 εως 120 χλμ αυτες τις ωρες.

γκετες εχω δοκιμασει αλλα ηταν ενος φιλου και ηταν λιγο χαλια και παλι νερο στα ποδαρακια μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μααλιστα.... Μια απο τα ιδια με εμενα.. Γκετες δεν εχω δοκιμασει, και δεν ξερω ποσο ανθεκτικες ειναι στο νερο και στα σκισηματα με την παροδο του χρονου.

Εγω χρησιμοποιω γαλοτσες στην δουλεια, και δεν περναει νερο. Αλλα οπως σου ειπα, ιδρωνεις απιστευτα μετα τις πρωτες ωρες που τις φορας, και το κυριοτερο θα πονανε τα ποδια σου στο τελος της ημερας. Εγω το προτιμω απο το να φοραω μποτακια που στο διωρο θα εχουν μπασει νερο και θα κολυμπαω.

Ξαναλεω ομως, δεν εχω δοκιμασει γκετες, μπορει να ειναι η ιδανικη λυση. Δεν γνωριζω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

και για πειτε τιποτα γκετες τις προκοπης

πως τις παιρνω πανε με νουμερο??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τις δοκιμάζεις επιτόπου, σίγουρα θα είναι μεγαλύτερο νούμερο απ' ότι φοράς ώστε να χωράνε τα παπούτσια.

Όσον αφορά την αντοχή είναι θέμα ποιότητας και συχνότητας χρήσης.

Εγώ έχω και είμαι ευχαριστημένος αλλά δεν χρειάζεται να τις χρησιμοποιώ συχνά, οπότε δεν γνωρίζω να σου πω κάτι περισσότερο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW f 650 cs Uvex Helix RS 750 Carbon BMW R (850cc)

Δημοσιεύτηκε

εγώ έχω βολευτεί με αυτά......................

Chaussures_IXS_XR_zps14a431ed.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva planet (125cc) Bimota db6 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Επειδη ειμαι αρκετα κιλα χαζουλης εχω παει βουνο για 3ωρο χωμα με ποδηλατο φοροντας καθημερινο αδιαβροχο παπουτσι με μεμβρανη gore tex αγορασμενο 50ε απο factory outlet μαρκας rockport δεν ειχε περασει ουτε σταγονα μεσα αν σαν εξοδο το θεωρεις νορμαλ και υπαρχουν ακομα σε τετοιες τιμες δε χανεις να ριξεις μια ματια. Ανατομικα ειναι ανετα με αδιαβροχοποιηση που ζηλευουν και πολλα αντιανεμικα και καποια σχεδια πολυ ομορφα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DL650-LO Zundapp KS 750

Δημοσιεύτηκε

Πολύ καλές οι αδιάβροχες γκέτες αλλά,επειδή ξέρω τι κάνεις,δεν θα σου αντέξουν.

Για να σου αντέξουν,θα πρέπει να τις βγάζεις και να τις ξαναβάζεις,δλδ,δεν θα πρέπει να περπατάς φορώντας τις,πράγμα που απ'ότι γνωρίζω αδύνατο για το αντικείμενο της δουλείας σου.

Για φτηνή λύση γαλότσες επώνυμες με γουνάκι εσωτερικά,ή την άλλη λύση,αδιάβροχες μπότες μηχανής όπως αυτές για παράδειγμα για σένα..

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT1200Z (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

Μπορείς αρχικά να δοκιμάσεις τις γαλότσες ή τις γκέτες ως οικονομικές λύσεις αλλά έχω την αίσθηση ότι είναι κάπως δύσκολο να σε βολέψουν με αυτήν τη χρήση.

Αν έχεις γνωστούς που δουλεύουν ως διανομείς κ περνούν πολλές ώρες πάνω στα δίτροχα,σίγουρα θα σου προτείνουν κάτι δοκιμασμένο.

Εγώ θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα τις alpinestars ridge μου αλλά δεν τις έχω φορέσει συνεχόμενα τόσες ώρες σε βροχή.Τις φοράω για 30-40 λεπτά μέχρι να πάω στη δουλειά και δεν μπάζουν σταγόνα μέχρι στιγμής παρόλο που δεν τις βγάζω,τις φοράω και εκεί με όλη τη βροχή που έχουν φάει.Στην πορεία βέβαια δεν ξέρω πόσο θα αντέξει η μεμβράνη από τη συνεχή χρήση.

Μία άλλη λύση που μου είχε προτείνει ένας φίλος ένστολος είναι τα αδιάβροχα άρβυλα Bates τα οποία χρησιμοποιεί εδώ και χρόνια.Δεν παρέχουν προστασίες αλλά είναι αδιάβροχα και άνετα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-09 HJC Rpha 10+ Yamaha

Δημοσιεύτηκε

Τοσες ωρες στην βροχη δεν αντεχει κανενα παπουτσι και οι γκετες δεν θα αντεξουν πολυ αν περπατας!

Η λυση καλως ή κακως ειναι οι γαλοτσες, με 10€ καθαρισες!

Σε τι μηχανακι εισαι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Παπι

Πολύ καλές οι αδιάβροχες γκέτες αλλά,επειδή ξέρω τι κάνεις,δεν θα σου αντέξουν.

Για να σου αντέξουν,θα πρέπει να τις βγάζεις και να τις ξαναβάζεις,δλδ,δεν θα πρέπει να περπατάς φορώντας τις,πράγμα που απ'ότι γνωρίζω αδύνατο για το αντικείμενο της δουλείας σου.

Για φτηνή λύση γαλότσες επώνυμες με γουνάκι εσωτερικά,ή την άλλη λύση,αδιάβροχες μπότες μηχανής όπως αυτές για παράδειγμα για σένα..

γιαννη εχω τετοιες και 2 ζευγαρια και δεν αντεχουν καθολου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha r6 Ducati hypermotard (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

γαλοτσα (7 ευρω) και καλα αδιαβροχα και ειμαι κομπλε με την βροχη,δεν περναει τιποτα..

προσοχη μην παρεις γαλοτσα με γουνα απο μεσα γιατι το ποδι σου ειναι μονιμα ιδρωμενο,οσοι γνωστοι μου πηραν τις αφησαν και ξαναπηραν γαλοτσα κλασσικη..

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Για την γουνα συμφωνω με τον φιλο απο πανω!

Μια χοντρη ισοθερμικη καλτσα ειναι οτι πρεπει

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν την γλυτωνω την γαλοτσα......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν την γλυτωνω την γαλοτσα......

Δεν ειναι τοσο ασχημα οσο ακουγεται παντως,το ποδι σου θα ειναι ζεστο και στεγνο, απο κει ξεκιναει η σημασια της ανεσης χχαχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγω παντως χωρις γουνα, κ μονο με απλη αθλητικη καλτσα ιδρωνω σχετικα ευκολα. Μηπως φταιει που ειναι πολυ ψηλες και το αδιαβροχο τις καλυπτει πλήρως για πολλα εκατοστά??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Honda

Δημοσιεύτηκε

http://www.motoexpert.gr/product_info.php?products_id=3268

3 χρονια τα φορουσε φιλος για κυρια παπουτσια ακομα και στο αμαξι μετα τον 3ο χρονο αρχισε να παιρνει νερα απο μια ραφη!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Και έγω έχω ίδιο πρόβλημα. Είχα πάρει στην αρχή κάτι ixs fury 2 τα οποία τα άλλαξα 3 φορές γιατί έμπαινε νερό ευτυχώς με εγγύηση και μετά την 3 αλλαγή έδωσα κάτι παραπάνω και πήρα μπότες sidi traffic rain που κράτησαν πρώτο χειμώνα και μετά τα ίδια τις άλλαξα πέρσι νομίζω και φέτος σκέφτομαι να πάρω κάτι άλλο γιατί από πέρσι πέρναγε νερό σε πολύ βροχή δηλαδή περισσότερο από νερά κάτω όταν πατάει η μπροστινή ρόδα και έρχονται πάνω σου τα νερά, είναι και άβολα αφού είναι touring. Γενικά έχω απογοητευτεί από εξοπλισμό αναβάτη, έχω δύο μπουφάν dainese και ένα παντελόνι όλα μεν με αδιαβροχοποίηση αλλά μόνο το ένα μπουφάν που πήρα πριν δύο χρόνια που έχει σκληρό ύφασμα από έξω κρατάει ακόμα αλλά πέρσι με πολύ δυνατή βροχή όλη μέρα κάπου πέρασε λίγο νερό. Το παντελόνι ούτε χρόνο δεν άντεξε, το είχα πάει στο κατάστημα που το πήρα με εγγύηση το άνοιξαν και είπαν ότι είναι οκ μάλλον μου φαίνεται ότι χάνει η είχα ιδρώσει. Σήμερα που έριχνε όλη μέρα είχα γίνει.... λες και δεν ήταν αδιάβροχο. Τόσα λεφτά πεταμένα, επειδή είμαι και έγω όλη μέρα στους δρόμους ψάχνω λύσης. Σκέφτομαι και έγω για αρβύλες η για κάποιο dainese μποτάκι η άλλη μάρκα αλλά καθημερινό πόλης που λένε μπας και αντέξει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

http://www.motoexper...roducts_id=3268

3 χρονια τα φορουσε φιλος για κυρια παπουτσια ακομα και στο αμαξι μετα τον 3ο χρονο αρχισε να παιρνει νερα απο μια ραφη!

το ειπα και παραπανω 2 εχω και βαζουν νερα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Yamaha Αλλος Ευρωπέ(αί)ος

Δημοσιεύτηκε

το ειπα και παραπανω 2 εχω και βαζουν νερα

Καλημέρα Κωστίκα, ένα είναι το εργαλείο για να σωθείς.....από το 2001 τάχω και τα φόραγα και στην τούμπα και ζουν και βασιλεύουν : http://www.survival.gr/arvyla_aku_slope_military_88880-p-1149.html ξέχνα κρύο, νερό, ιδρώτα και ότι άλλο θες. Ναι είναι λίγο ακριβά αλλά για πάντα και όσο και να τα περπατήσεις δεν θα πάθουν τίποτα απολύτως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα