o_xlapatsas

Εργαλεία Κασετίνα εργαλείων 94 τεμαχίων.

153 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Triumph Tiger

Δημοσιεύτηκε

εργαλεία, αχ εργαλεία, πόσες χιλιάδες ευρά πεταμένα...

βιβλίο θα μπορούσα να γράψω για το πόσο άχρηστα είναι τα περισσότερα...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki καζερ Ducati 1098

Δημοσιεύτηκε

το παραδοξο ειναι οτι το καλο εργαλειο ,θα το χρειαστεις σε στιγμη που δεν θα εχεις υπολογισει ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DL VSTROM K4 (650cc) SHOEI NXR Suzuki DL BIG VSTROM (800cc)

Δημοσιεύτηκε

τωρα αν σας πω εγω οτι προσφατα ανακαλυψα (ουτε καν το θυμομουνα ποτε το ειχα αγορασει) ενα εργαλειο μεσα στην αποθηκη μου πασιγνωστης γερμανικης εταιρειας που απο την αχρηστια και τα νερα που μαζεψε μετα απο ενα ατυχες συμβαν που ειχα,να εχει κοκκαλωσει και να μην θελει με τιποτα να επανελθει στα ισια του ακομα και μετα απο μισο μπουκαλι wd 40 που του εχω ψεκασει.και το εργαλειο ειναι σχεδον αχρησιμοποιητο αφου το ειχα ξεχασμενο.

τελοσπαντων μπαινω για να κανω μια ερωτηση με την ευκαιρια που ανοιχτηκε αυτο το θεμα και για να μην ανοιγω καινουργιο (χλαπατσα δεν σε πειραζει ετσι?)

η πενσα μου η unior εχει αρχισει σιγα-σιγα και μας αφηνει χρονους οποτε μαλλον προσανατολιζομαι προς αγορα καινουργιας.ποια μου προτεινεται? εννοειται οτι μιλαμε για καλη επαγγελματικη πενσα,εγω προς το παρον κλινω προς την κνιπεξ αν και εχω καποιες αμφιβολιες οτι ισως να μην μπορεσει να ανταπεξελθει σε λιγο πιο σκληρη χρηση απο το "απλα κοβω καλωδιακια" συν οτι θα ειναι μεσα σε νερα αρκετα συχνα.

Μπορείς να βάλεις μια φώτο του εργαλείου ή τουλάχιστον να μας πεις τι εργαλείο είναι μπας και ενδιαφέρεται κάποιος εδώ μέσα να το αναστήσει;

Για μένα η καλύτερη πένσα που έχω πιάσει στα χέρια μου είναι η παρακάτω

iel30j.jpg

34xribp.jpg

25yx3xi.jpg

Κόβει από τριαντάφυλλα μέχρι λαμαρίνα και ατσαλάκια. Έχω μετρήσει τη σκληρότητά της και είναι μεγαλύτερη (στα σημεία που πρέπει, έτσι, μη σου σπάσει) και από Knipex και από Unior και από Alarm (γερμανική εταιρεία θυγατρική της Stahlwille). Και είναι φθηνότερη από τη Knipex. Μου την έστειλε φίλος από Θεσσαλονίκη αλλά την βρίσκεις και στην Αθηνάς μάλλον. Εναλλακτικά και εδώ αλλά δε ξέρω αν στέλνει Ελλάδα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger

Δημοσιεύτηκε

τωρα αν σας πω εγω οτι προσφατα ανακαλυψα (ουτε καν το θυμομουνα ποτε το ειχα αγορασει) ενα εργαλειο μεσα στην αποθηκη μου πασιγνωστης γερμανικης εταιρειας που απο την αχρηστια και τα νερα που μαζεψε μετα απο ενα ατυχες συμβαν που ειχα,να εχει κοκκαλωσει και να μην θελει με τιποτα να επανελθει στα ισια του ακομα και μετα απο μισο μπουκαλι wd 40 που του εχω ψεκασει.και το εργαλειο ειναι σχεδον αχρησιμοποιητο αφου το ειχα ξεχασμενο.

τελοσπαντων μπαινω για να κανω μια ερωτηση με την ευκαιρια που ανοιχτηκε αυτο το θεμα και για να μην ανοιγω καινουργιο (χλαπατσα δεν σε πειραζει ετσι?)

η πενσα μου η unior εχει αρχισει σιγα-σιγα και μας αφηνει χρονους οποτε μαλλον προσανατολιζομαι προς αγορα καινουργιας.ποια μου προτεινεται? εννοειται οτι μιλαμε για καλη επαγγελματικη πενσα,εγω προς το παρον κλινω προς την κνιπεξ αν και εχω καποιες αμφιβολιες οτι ισως να μην μπορεσει να ανταπεξελθει σε λιγο πιο σκληρη χρηση απο το "απλα κοβω καλωδιακια" συν οτι θα ειναι μεσα σε νερα αρκετα συχνα.

τρόπος επισκευής εργαλείου...

τι χρειαζόμαστε...

μέγγενη

γύψο

αντισκωριακό

μάσκα

φλόγιστρο βουτανίου ή προπανίου (το έχεις)

κάνα πυράντοχο γάντι αν υπάρχει

"χτίσε" με γύψο τις χειρολαβές για να μην πάρουν φόκο

πιάσε το εργαλείο σε μια μέγγενη από την μια χειρολαβη για να μην καείς

φόρα την μάσκα

ψέκασε τις αρθρώσεις με το αντισκωριακό

ρίχτου φόκο στην άρθρωση και κούνα την ελεύθερη λαβή μέχρι να δουλέψει

αν δεν, επαναλαμβάνουμε τα 2 τελευταία στάδια

τη μάσκα την φοράμε για τις αναθυμιάσεις του αντισκωριακού...

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Yamaha

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Παίρνεις αυτή εδώ (προσοχή όχι το απλό μοντέλο, αυτό είναι το ενισχυμένο) και ξεχνάς το θέμα πένσα για πάντα. Την έχω από το 2001, έχει φάει άπειρο τσαμπουκά, το περισσότερο της χρήσης μέσα σε νερά και υγρασία, και δεν έχει καταλάβει τίποτα, βέβαια πάντα φροντίζω να την σκουπίζω από τα νερά και να της ρίχνω λίγο αντισκωριακό.

Πριν 5-6 χρόνια αγόρασα και μια NWS Solingen για τον πατέρα μου (μεγάλος κάφρος) της έχει αλλάξει τα πρέκια, κόβει ο,τι να ναι, την χρησιμοποιεί για σφυρί, την παρατάει μέσα στα νερά, αλλά τελευταία φορά που την είδα ήταν σε κατάσταση καινούργιας και αυτή.

Αξίζει να αναφέρω επίσης αυτή εδώ ,made in Japan, την αγόρασα το 2012, και την έχω δανείσει σε ένα φίλο μου μηχανικό ο οποίος δηλώνει εντυπωσιασμένος με την αντοχή της και μου είπε οτι έχει κόψει μέχρι και κάγκελο με αυτήν. Τον πιστεύω γιατί ξέρω οτι είναι σιδεροφάγος και σκίζει τα πρέκια σε ο,τι εργαλείο κι αν πιάσει στα χέρια του.

Τροποποιήθηκε από τον palioxaraktiras
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Παίρνεις αυτή εδώ (προσοχή όχι το απλό μοντέλο, αυτό είναι το ενισχυμένο) και ξεχνάς το θέμα πένσα για πάντα. Την έχω από το 2001, έχει φάει άπειρο τσαμπουκά, το περισσότερο της χρήσης μέσα σε νερά και υγρασία, και δεν έχει καταλάβει τίποτα, βέβαια πάντα φροντίζω να την σκουπίζω από τα νερά και να της ρίχνω λίγο αντισκωριακό.

Πριν 5-6 χρόνια αγόρασα και μια NWS Solingen για τον πατέρα μου (μεγάλος κάφρος) της έχει αλλάξει τα πρέκια, κόβει ο,τι να ναι, την χρησιμοποιεί για σφυρί, την παρατάει μέσα στα νερά, αλλά τελευταία φορά που την είδα ήταν σε κατάσταση καινούργιας και αυτή.

Αξίζει να αναφέρω επίσης αυτή εδώ ,made in Japan, την αγόρασα το 2012, και την έχω δανείσει σε ένα φίλο μου μηχανικό ο οποίος δηλώνει εντυπωσιασμένος με την αντοχή της και μου είπε οτι έχει κόψει μέχρι και κάγκελο με αυτήν. Τον πιστεύω γιατί ξέρω οτι είναι σιδεροφάγος και σκίζει τα πρέκια σε ο,τι εργαλείο κι αν πιάσει στα χέρια του.

Καταπληκτικές πένσες και οι τρεις που προτείνεις, έχω την Knipex (15 € έδωσα προς Θεού τα 23 είναι ληστεία) και την NWS θα ήθελα και μια HIT :grin:

Πάντως από αυτές που έχω επιμένω η Odur-Fit ήταν η πιο φθηνή, η πιο καλή και η πιο δυσεύρετη δυστυχώς.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Yamaha

έχω την Knipex (15 € έδωσα προς Θεού τα 23 είναι ληστεία)

Υπάρχει η απλή πένσα που κοστίζει 12-15€ ανάλογα το υλικό λαβής, μετά είναι η πιο σκληρή με αλλο σχήμα λαβής που κόβει και ατσάλι (18-20 ευρώ), αυτή που παρέθεσα είναι η σκληρή αλλά με έξτρα επιχρωμίωση για περεταίρω προστασία από τη διάβρωση, και κοστίζει γύρω στα 23-25 ευρώ. Έχει δουλέψει και παρατηθεί σε άπειρες υγρασίες (βάρκες, πομόνες, μηχανήματα ταπητοκαθαριστηρίων κλπ.) και δεν σκουριάζει με τίποτα. Δεν θυμάμαι πόσα χιλιάρικα την είχα αγοράσει εγώ τότε, αλλά όταν ειχα ρίξει μια ματιά στον Γκιόκα στη Σπ.Πάτση πριν κάτι μήνες, τόσο πήγαιναν οι τιμές τους.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

+1 για την Knipex

_.jpg

+2 για την Facom

31yL8ivrbxL._SX300_.jpg

facom-engineers-combination-pliers-range.jpg

Δοκίμασε τες σε μαγαζί, και θα δεις....

Η γερμανική του Miskin, ειναι αρκετα βαριά + θέλει παραπανίσια δύναμη. Θα'λεγα ότι ειναι καταλληλότερη για οικοδομο/καλουπατζή πχ.

Η κίτρινη (ηλεκτρολογική) της Φακόμ, έχει απίστευτη αίσθηση + ειναι ακριβέστατη.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Υπάρχει η απλή πένσα που κοστίζει 12-15€ ανάλογα το υλικό λαβής, μετά είναι η πιο σκληρή με αλλο σχήμα λαβής που κόβει και ατσάλι (18-20 ευρώ), αυτή που παρέθεσα είναι η σκληρή αλλά με έξτρα επιχρωμίωση για περεταίρω προστασία από τη διάβρωση, και κοστίζει γύρω στα 23-25 ευρώ. Έχει δουλέψει και παρατηθεί σε άπειρες υγρασίες (βάρκες, πομόνες, μηχανήματα ταπητοκαθαριστηρίων κλπ.) και δεν σκουριάζει με τίποτα. Δεν θυμάμαι πόσα χιλιάρικα την είχα αγοράσει εγώ τότε, αλλά όταν ειχα ρίξει μια ματιά στον Γκιόκα στη Σπ.Πάτση πριν κάτι μήνες, τόσο πήγαιναν οι τιμές τους.

Έχεις δίκιο έχω την 0302200 που δεν είναι χρωμιωμένη.

εις....

Η γερμανική του Miskin, ειναι αρκετα βαριά + θέλει παραπανίσια δύναμη. Θα'λεγα ότι ειναι καταλληλότερη για οικοδομο/καλουπατζή πχ.

Η κίτρινη (ηλεκτρολογική) της Φακόμ, έχει απίστευτη αίσθηση + ειναι ακριβέστατη.

Πάντως είναι πιο ελαφρυά και από την Knipex και από την Alarm. Για την ακρίβεια είναι η πιο ελαφρυά αλλά ταυτόχρονα η πιο σκληρή πένσα που έχω δουλέψει. Και η πιο όμορφη. :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μεγεια το σετακι καλοδουλευτο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

τρόπος επισκευής εργαλείου...

τι χρειαζόμαστε...

μέγγενη

γύψο

αντισκωριακό

μάσκα

φλόγιστρο βουτανίου ή προπανίου (το έχεις)

κάνα πυράντοχο γάντι αν υπάρχει

"χτίσε" με γύψο τις χειρολαβές για να μην πάρουν φόκο

πιάσε το εργαλείο σε μια μέγγενη από την μια χειρολαβη για να μην καείς

φόρα την μάσκα

ψέκασε τις αρθρώσεις με το αντισκωριακό

ρίχτου φόκο στην άρθρωση και κούνα την ελεύθερη λαβή μέχρι να δουλέψει

αν δεν, επαναλαμβάνουμε τα 2 τελευταία στάδια

τη μάσκα την φοράμε για τις αναθυμιάσεις του αντισκωριακού...

Ή βούτα το στο ξύδι 2-3-4-5 ώρες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Ή βούτα το στο ξύδι 2-3-4-5 ώρες.

ή σε ενα άδειο γυάλινο απο μαγιονεζα, γεματο με λαδι μοτερ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB400 SuperFour (399cc)

Δημοσιεύτηκε

Kαλοδουλευτα τα εργαλεια Τολη!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

Παιδιά ευχαριστώ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB400 SuperFour (399cc)

Δημοσιεύτηκε

Για απλες βασικες δουλειες που τα θες μια χαρα φαινονται.

Αν ανοιξεις κανενα συνργειο ή σιδερουργειο, τοτε πηγαινε σκασε χιλιαρικο-α και παρε φιρμα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

Καλα εσύ το τερμάτισες, τι να τα κανω τα καρυδάκια σε σιδηρουργειο; :crazy:

εμένα πάντως μου εμπνέουν αυτοπεποίθηση...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Honda

Δημοσιεύτηκε

Καλα εσύ το τερμάτισες, τι να τα κανω τα καρυδάκια σε σιδηρουργειο; :crazy:

Εχουν και εφαρμοστες.

εμένα πάντως μου εμπνέουν αυτοπεποίθηση...

Παρτην και τραβα για ποτο,καλο βολι...:P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Combiz (125cc) Hjc r-pha 11

Δημοσιεύτηκε

@miskin

το εργαλειο ειναι αυτο http://www.knipex.com/index.php?id=1216&L=8&page=group_detail&parentID=1367&groupID=1478 το πρωτο πανω-πανω ,τωρα δεν ξερω αν ειναι ο ιδιος κωδικος αλλα ειναι παρομοιο.οταν βρω χρονο θα το στρωσω γιατι μου την εχει δωσει ,μπορει να το ειχα ξεχασμενο αλλα δεν ειναι φθηνιαρικο κινεζικο για να κανει τετοια συμπεριφορα.

odur-fit και hit χαλια λαβες με ντιζαιν περασμενης δεκαετιας που πας ρε καραμητρο με τετοια μουρη. :afro:

παρ`ολα αυτα η hit μου κεντρισε λιγο το ενδιαφερον και μπορει να την παρω ετσι για χαβαλε μονο και μονο για να την επεξεργαστω (φανταζεσαι λεει να με βολεψει καλυτερα απο αυτη που θα προτιμησω σαν βασικη).

palioxaraktira (ωραιο νικνειμ αρχηγε μου) αυτη http://www.stereotiki.gr/store/index.php?target=products&product_id=1317 δεν ειναι ιδια με αυτη που μου προτεινεις ετσι? η μια εχει κωδικο 02-05-200 και η αλλη 02-02-200.

καλη προταση παντως μπαινει στα υποψιν.

θαναση ωραια και η φακομ η κιτρινη μ`αρεσει αλλα φαινεται λιγο μικροκαμωμενη ασε και το ποσο θα κανει εξαλλου ειπαμε η υπερκοστολογηση σ`αυτη την εταιρεια παει συννεφο.

μ`αρεσαν επισης και 2 nws αυτη http://www.stereotiki.gr/store/index.php?target=products&product_id=1391 και αυτη http://www.stereotiki.gr/store/index.php?target=products&product_id=1648 η πρωτη η benman περισσοτερο.

σκατα οποτε το ψαχνω πολυ μπερδευομαι περισσοτερο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@miskin

το εργαλειο ειναι αυτο http://www.knipex.co...67&groupID=1478 το πρωτο πανω-πανω ,τωρα δεν ξερω αν ειναι ο ιδιος κωδικος αλλα ειναι παρομοιο.οταν βρω χρονο θα το στρωσω γιατι μου την εχει δωσει ,μπορει να το ειχα ξεχασμενο αλλα δεν ειναι φθηνιαρικο κινεζικο για να κανει τετοια συμπεριφορα.

Με λαδάκι και κετσέ κάνεις θαύματα :_thumbsup:

odur-fit και hit χαλια λαβες με ντιζαιν περασμενης δεκαετιας που πας ρε καραμητρο με τετοια μουρη. :afro:

Αυτός είναι και ο κύριος λόγος που τις προτιμώ :_w00t:

Χθες πήρα από ebay αυτή.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Combiz (125cc) Hjc r-pha 11

Δημοσιεύτηκε

:crazy:

http://www.ebay.de/itm/360517282600?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

χα!χα!χα! γελαω μονος μου μπραβο ρε miskin μου εφτιαξες την διαθεση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Yamaha

palioxaraktira (ωραιο νικνειμ αρχηγε μου) αυτη http://www.stereotik...product_id=1317 δεν ειναι ιδια με αυτη που μου προτεινεις ετσι? η μια εχει κωδικο 02-05-200 και η αλλη 02-02-200.

μ`αρεσαν επισης και 2 nws αυτη http://www.stereotik...product_id=1391 και αυτη http://www.stereotik...product_id=1648 η πρωτη η benman περισσοτερο.

Η 02-05-200 που έχω κ σου προτείνω, είναι η ίδια με την 02-02-200 αλλά επιχρωμιωμένη για προστασία από σκουριά και διάβρωση και μερικά ευρώ ακριβότερη.

Η δεύτερη NWS που παραθέτεις είναι αυτή του πατέρα μου, που έγραψα πιο πάνω. Όντως έχει λίγο καλύτερη λαβή από την knipex και είναι μακρύτερη/στενότερη μπροστά όπως γράφει και στο λινκ που παρέθεσες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Επανέρχομαι με νέα!! Λοιπόν, σήμερα δοκίμασα αρκετά από τα εξαρτήματα. Και τη μεγάλη και τη μικρή καστάνια, τα καρυδάκια 8-10-12 της μικρής σειράς, τις επεκτάσεις, τα μεγάλα καρυδάκια 12-14-17, τα άλλεν 5 και 6, καθώς και τις μύτες του σταυροκατσάβιδου. Τα αποτελέσματα είναι τα εξής.

Οι δυο καστάνιες όντως δεν κολώνουν. Τα καρυδάκια έχουν σωστή εφαρμογή, και εμπνέουν εμπιστοσύνη. Με το 12άρι κάργαρα τις βίδες της δαγκάνας στο πηρούνι, και με το 14άρι κάργαρα με αρκετή δύναμη, και επέκταση, κάτω βάσεις του μοτέρ, και δεν φοβήθηκα ότι θα σπάσει. Η δύναμη πήγε αγόγγυστα στο παξιμάδι.

Το πολύ σημαντικό για εργασίες στον κινητήρα 8άρι καρυδάκι έδειξε πολύ πρόθυμο να συνεργαστεί, καθώς έλυσα και έσφιξα επιτυχώς κάποιες βίδες του καπακιού του γραναζιού πάνω στο μοτέρ. Τα αλενάκια φάνηκαν αρκετά καλά, μόνο σε μία βίδα που πιθανόν είναι κολλημένη το κλειδί ξεκίνησε να "σκάβει" στη βίδα, και έτσι σταμάτησα να προσπαθώ. Σε μια άλλη βίδα που το δοκίμασα, την άνοιξε. Γενικά (για να επανέλθει και το τόπικ στον αρχικό του σκοπό δηλαδή :rolleyes: :rolleyes: ), είμαι ικανοποιημένος, και δεν τη φοβάμαι. Ελπίζω να συνεχίσουμε τη συνεργασία μας, κάποια στιγμή και με την συντροφιά ενός ροπόκλειδου.

Τροποποιήθηκε από τον o_xlapatsas
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Kaze-R Kawasaki Ζ (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Για τα λευτα που εδωσες ειναι πολυ καλες οι πιο πολλες τετοιες συλλογες.

εχω παρει και εγω μια παρομοια με ενα 30αρι απο πλανοδιο(ζηταγε 60 στην αρχη)

και το μονο που εχει χαλασει ειναι δυο μυτες σε ισιο κατσαβιδι που εφαγε αρκετο ζορι κιολας.

με την καστανια εχω ξεσφιξει τροχους αυτοκινητου και επειδη δεν ελυναν ειχα βαλει και μια

σωληνα πανω απο ενα μετρο.

και να σπασει κανα καρυδακι πας και παιρνεις ενα καλης ποιοτητας και καθαρισες.

στα πιο κινησιμα νουμερα (10,12,14,17,19 για μενα) μπορεις να παρεις μερικα καλυτερης ποιοτητας αν δεις οτι αυτα χαλανε οι εγκοπες τους ευκολα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Μεγαλη ιστορια το ροποκλειδο φιλε χλαπατσα. Και, για να λεμε του στραβου το δικιο, περιττα λεφτα. Στο 99,9% των περιπτωσεων, των επαγγελματιων του χωρου, κανεις δε σφιγγει με δυναμοκλειδο και κανενα προβλημα. Μην τρελαινεσαι λοιπον, και να μη σφιξεις τη δαγκανα ή το ποζι με δυναμοκλειδο, χεστηκε η φοραδα στο αλωνι. ΑΝ εχεις αισθηση ποσο σφιγγεις, κανεις μια χαρα τη δουλεια σου και χωρις. Τρια εχω για να καλυψω απο 0,5kgr εως 21kgr και ειναι κρεμασμενα εδω και πολυυυυυυυυ καιρο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shoei GT-AIR

Δημοσιεύτηκε

Στα υπ οψιν μου Τολη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο