DriveOrDie

Husqvarna SUPERMOΤΟ

45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha XT660X (660cc) HJC FG-ST

Δημοσιεύτηκε

15 εχει το wre/sms ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

το wre εναι και καλα εντουρακι "κλειστο" στα hp με φωτα,φλας κλειδαριες,κοντερια και τα σχετικα..

το wr ειναι αλλο πραμα..καμια σχεση..

ειχα κ εγω το wre "ανοιχτο" ομως και εσπερνε..θυμαμαι ακομα τις κηδειες στα xt600..

πολυ τουμπανο μηχανακι..αλλα και πολυ ευαισθητο..

χρηση του κανα και καθημερινη αλλα και εντουρα τα σουκου...

3 φορες γεννητουρια..κυλινδροπιστονα...

και το προσεχα το γαμιδι!

+1 κ απο μενα για το χασκυ

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva planet (125cc) Bimota db6 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Επειδη εχω αρχισει και συμπαθω υπερβολικα αυτη την κατηγορια μηχανης για το εν λογω μοντελο ποια θεωρειται καλη τιμη; και επεισης μηπως θα ταν καλυτερο στο θεμα απειρια - ασφαλεια του αναβατη λογω κουλαμαρας ενα 4τ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

ασχετο..μολις θυμηθικα και την κλωτσα που εδινε μολις μπαινανε τα power!δεν υπηρχε αυτη η αισθηση!καυλα σκετη!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

το wre εναι και καλα εντουρακι "κλειστο" στα hp με φωτα,φλας κλειδαριες,κοντερια και τα σχετικα..

το wr ειναι αλλο πραμα..καμια σχεση..

ειχα κ εγω το wre "ανοιχτο" ομως και εσπερνε..θυμαμαι ακομα τις κηδειες στα xt600..

πολυ τουμπανο μηχανακι..αλλα και πολυ ευαισθητο..

χρηση του κανα και καθημερινη αλλα και εντουρα τα σουκου...

3 φορες γεννητουρια..κυλινδροπιστονα...

και το προσεχα το γαμιδι!

+1 κ απο μενα για το χασκυ

ετσι ηξερα και εγω αλλα ρωτησα πιο πανω γιατι στο car εχει ενα wre που στην περιγραφη λεει 200 ωρες εχει το μοτερ και εχει και φωτο με το κοντερ που εγραφε 200 H

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha WR (200cc) Fox V3 Suzuki GSXR (600cc)

Δημοσιεύτηκε

+1 Και από μένα, ότι καλύτερο στη κατηγορία του και στα κυβικά του, θα σε βολέψει πολύ, θα το ευχαριστηθείς κιόλας, τοχω οδηγήσει αρκετά και έχω αλλάξει και 4 dt μέχρι τώρα, και 2 wr. DT σαν πιο παλιό ότι και να βρεις θα θέλει δουλειά και συμμάζεμα, οπότε και γω προτιμώ το husqvarna.

Εδώ το δικό μου 2Τ supermotard

alexstyle2002.jpg

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
SD990

Δημοσιεύτηκε

το μονο κακο ειναι η μεταπωληση που θα σε δυσκολεψει αρκετα η αληθεια ειναι....Ξαναλεω βρες ενα που εισαι σιγουρος οτι ειναι με κυλινδρο νικασιλ και οχι μαντεμενιο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) HJC IS17 Yamaha Ténéré 700

Δημοσιεύτηκε

το μονο κακο ειναι η μεταπωληση που θα σε δυσκολεψει αρκετα η αληθεια ειναι....Ξαναλεω βρες ενα που εισαι σιγουρος οτι ειναι με κυλινδρο νικασιλ και οχι μαντεμενιο...

Και πως θα ειναι σιγουρος οτι ειναι νικασιλ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

έχω την εντύπωση πως τα wre είναι μαντέμι και τα wr (καθαρό εντούρο) νικασίλ, στα βιντεάκια με τις μόντες που κάνανε οι ιταλοί πιτσιρικάδες είδα που αλάζανε κύλινδρο από το wr αλλά και από το mx,

όπως και να έχει είναι φοβερό μοτόρι, το έψηνα και γω αλλά τελικά πείρα το exc, γιατί είπα να επενδύσω στην τοπική οικονομία, γιατί όλοι πάτε και μου παίρνεται αυτα τα γιαπονέζικα, τα άσπαστα και

τι θα γίνουν οι μαστόροι ρε, κλέφτες! :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

και το wre nicasil ειναι(και πανακριβο σαν ανταλλακτικο)..και πιστονι με μονο ελατηριο..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

και το wre nicasil ειναι(και πανακριβο σαν ανταλλακτικο)..και πιστονι με μονο ελατηριο..

αν είναι νικασίλ, σε περίπτωση που ''δαγκώση'' μέσα, η λύση με το ρεκτιφιέ και χειτόνιο δεν.... μετά θες για καινούριο κύλινδρο που πάει στα 550 με 600 ευρά ή στα 700 με το κιτ της athena των 144cc (νομίζω είναι σετ κομπλέ με φλάτζες και πιστόνι) ή αν έχεις χρόνο το στέλνεις (μαζί με το πιστόνι) ολλανδία-βέλγιο ή αγγλία για επίστρωση (ότι επίστρωση θέλεις, παίζει πολυ κεραμική τώρα απ'οτι ειδα στην poeton) στα μισά λεφτά...

δειλαδεί ο,τι και να γίνει υπάρχει λύση, τώρα το μονό ελατήριο με προβληματίζει λίγο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

αν την ακουσει το χιτωνιο πας για καινουριο κυλιντρο ο οποιος εχει περι τα 600ε..χωρια το πιστονι..τη μια φορα τον ειχα παρει καινουριο..βεβαια τοτε με το ντελιβερυ καθαριζα 50-60Ε τη μερα και την ειχα δει απλας..

την επομενη που δεν αρπαξε τοσο πολυ,σωθηκε χωρις να σταλει εξω με 120ε,δε θυμαμαι αν ηταν γυαλισμα η επιστρωση αλλη..επισης του εβαλα πιστονακι wertex με διπλο ελατηριο μετα μπας και κρατησει και το πουλησα,σχετικα καλα..

κατι λεγανε και για το δρακο τοτε,οτι μπορει να σωζει καποιες τετοιες περιπτωσεις,εδω ελλαδα,αλλα δε το ειχα ψαξει περισσοτερο..

η επομενη επιλογη οπως αναφερεται και παραπανω ηταν το εξωτερικο..στη χωρα της τουλιπας...

να και μια με το θηριακι μ που το λησμονισα...

Epsiloniotakappa3CC0nualpha117_zpsc7748f2e.jpg

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
SD990

Δημοσιεύτηκε

Ολα εχουν νικασιλ απο τη μανα τους...Ολα! στην ουσια wre=sms και wr=cr...Η μονη διαφορα στο δευτερο ειναι οτι το cr δεν βγαζει πινακιδες αλλα εχει ακριβως το ιδιο ρυθμισμα στο μοτε με το wr.Ολα το μοτερ σαν σχεδιο ειναι ιδια απλα το μονο που αλλαζει στα πρωτα κ στα δευτερα ειναι ο θαλαμος καυσης,η κεφαλη κ οι θυριδες...Επισης τα wr cr εχουν μηχανικο power valve που λειτουργει με φυγοκεντρικο μεσω της καμπανας ενω τα wre sms με ηλεκτρικο ανεξαρτητο μοτερακι που το ανοιγοκλεινει με ντιζες.Τα wre sms εχουν πιστονι με διπλο ελατηριο απο τη μανα τους.Επισης σε περιπτωση κολληματος υπαρχει στο ebay ενα γερμανικο μαγαζι που του στελνεις τον κυλινδρο σου τον νικασιλ και με 530Ε σου στελνει εναν ιδιο επισκευασμενο μαζι με καινουριο πιστονι wossner ΑΜΕΣΑ.Εγω αυτο ειχα κανει.Λυσεις για νικασιλ στην Ελλαδα δεν υπαρχουν κ αμα σταλει στο εξωτερικο για επισκευη κανει πανω απο 2 βδομαδες...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

επιμενω πως και το δικο μου,wre αλλα και του κολλητου μου τοτε,sms,ειχαν μονο ελατηριο,και αυτο εδινε και σαν ανταλλακτικο η ελληνmoto

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ρε παιδιά σίγουρα τόσο κάνει ο κύλινδρος? ειναι εξωφρενικό πόσο, τα ίδια μας λέγανε κάτι αντιπροσωποι για ένα κυλινδρο ΥΖ και με λίγο ψάξιμο παραπάνω το βρήκαμε γνήσιο 240 ευρω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

παιζει να χω ακομα το τιμολογιο...

αστα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ρε παιδιά σίγουρα τόσο κάνει ο κύλινδρος? ειναι εξωφρενικό πόσο, τα ίδια μας λέγανε κάτι αντιπροσωποι για ένα κυλινδρο ΥΖ και με λίγο ψάξιμο παραπάνω το βρήκαμε γνήσιο 240 ευρω

εχω την εντυπωση πως το yz ειναι πιο γνωστο σαν μηχανακι και υπαρχουν πιο πολα ανταλακτικα και τα βρισκεις πιο ευκολα. Κατι οπως το DRZ στο Αμερικα που υπαρχουν πολα, ισως με λιγο ψαξιμο βρεις καποιον και απο wre σε μικρη τιμη, λογο στοκ η ο ιδιοκτητης δεν τον χρειαζετε/δεν τον χρησοιμοποιησε και του εμεινε Τροποποιήθηκε από τον -Giorgos-

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
SD990

Δημοσιεύτηκε

τα διχρονα λογο θυριδων μεσα στον κυλινδρο εχουν τσιμπιμενες τιμες σους κυλινδρους...οπως επισης κ οταν πας να περασεις μαντεμι που σου ζητανε κατι ποσα τις ταξεως 150-180Ε για ενα κυλινδρακι 54χιλιοστα.Αυτο βεβαια γινονται γιατι οι θυριδες ανοιγονται εκεινη την ωρα χειροποιητα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν έχει να κάνει με το ότι περπάτησε πολύ το YZ η αντιπροσώπευση στην Ελλάδα διαμορφώνει τιμές, ο μοτομεξης στην Θεσσαλονίκη τα παραγγελνει από Ολλανδία, 240 ευρώ ο κύλινδρος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha WR (200cc) Fox V3 Suzuki GSXR (600cc)

Δημοσιεύτηκε

Λογική τη θεωρώ τη τιμή για το husqvarna τόσο πάνω κάτω είχα δώσει για το wr της yamaha. Από κει και πέρα σχεδόν όλοι άμα καταστραφεί το nicasil περνάνε μαντέμι.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα