Dry Eyed

Ασφάλιση Interlife - ασφαλιστική! Σχόλια - απόψεις...

62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha FZS 1000 Fazer (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Eίναι πάγια η τακτική των ασφαλιστικών να κόβουν το ποσό της αποζημίωσης όσο πιο πολύ τους συμφέρει!

Ποντάρουν στην άγνοια ή την πρόθεση κάποιου να συμβιβαστεί προκειμένου να μην μπλέκει με δικαστήρια.

Οπως είπε κατατοπιστικότατα ο multijohn, σε αυτές τις περιπτώσεις ενεργοποιούμε την νομική προστασία ανευ προειδοποιήσης!

Με το που φτάσει το εξώδικο στα γραφεία τους, θα σε παρακαλάνε μετά να σε αποζημιώσουν μέχρι και το τελευταίο cent!

Με πρόλαβες :_thumbsup:

Υποθέτω οτι ο φίλος δεν είχε νομική προστασία οπότε, του το παίξαν βαριά πεπόνια. Αν παραυτα, έπεφτε αγωγή, και έδινε 100-200 σε δικηγόρο, οντως θα τον παρακαλούσαν να του δώσουν μέχρι τελευταίο cent. Κι αυτό όχι γιατί είναι καλή και σωστή εταιριά αλλά οι ασφαλιστικές έχουν εντολή πλέον απο το κράτος να βοηθάνε να αποσυμφορηθούν τα δικαστήρια. Κάποιου είδους συμφωνία οτι... ΄΄μάγκες πληρώνεται τα μικροποσά γιατί αν ο πελάτης σαν φτάσει δικαστήρια θα σας κοπανήσουμε στο κεφάλι΄΄ κι έτσι αποφεύγουν τα δικαστήρια. Και... ΟΟΟΟΤΙ και να πληρώσουν σε ζημιές για μηχανή... είναι πραγματικά μικροποσά σε σχέση με τα αυτοκίνητα, τους θανατους κτλ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda Cbr 600 f4i Mt blade sv BMW hp4 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ευτυχως τελος καλο ολα καλα κι εγω απ αυτα που βλεπω απο φετος αποφασισα να δινω ενα 20ρικο εξτρα τον χρονο για νομικη καλυψη. Να ρωτησω ομως, τα σπασμενα ανταλλακτικα, (μουρες, εξατμιση κλπ), τα κρατησες εσυ ή στα πηρε η ασφαλιστικη?

Τροποποιήθηκε από τον DIAMAPA

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW f650gs (07) BMW f800gs (798cc)

Δημοσιεύτηκε

νομική κάλυψη είχα αλλά δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία αυτή εφόσον μου έδωσαν όλα τα φαρμακοιατρικά και τη μηχανή.

τα ανταλλακτικά δεν μου τα ζήτησαν.

Μου κράτησαν όμως κράνος, παπούτσια μπουφάν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ο δικός μου πραγματογνώμονας είπε κατα λέξη στον μάστορά μου (ο οποίος είναι κολλητός!) ΄΄μόλις έρθει και πάρει το μηχανάκι, τα πράματα που έβγαλες πέτατα, και αμα σε ρωτήσει τίποτα, πές οτι τα πήρα εγώ.''

Χεχε... μαντέψτε τι έγινε τελικά... :shades:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Cbr 600 f4i Mt blade sv BMW hp4 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Qfales χαχαχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR600RR Honda CBR1000RR HRC (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ο δικός μου πραγματογνώμονας είπε κατα λέξη στον μάστορά μου (ο οποίος είναι κολλητός!) ΄΄μόλις έρθει και πάρει το μηχανάκι, τα πράματα που έβγαλες πέτατα, και αμα σε ρωτήσει τίποτα, πές οτι τα πήρα εγώ.''

Χεχε... μαντέψτε τι έγινε τελικά... :shades:

αλήθεια τώρα; του είπε να τα πετάξει;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

euro assistant έχω στο αμάξι και στην μηχανη!!! εξυπηρετικότατοι!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

αλήθεια τώρα; του είπε να τα πετάξει;

Ναι! Αυτό του είπε! Τα πράματα όμως, είναι στην αποθήκη μου :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Africa twin Airoh T600 Wild Wolf Carb

Δημοσιεύτηκε

Γιατι λετε αυτες τις "αρνητικες" (γι αυτους) λεπτομερειες;

Μια δυο πεντε δεκα, θα τους μπουμε στα ρουθουνια, κατι θα σκεφτουν και θα την πιουμε.

Εκτος κι αν νομιζετε οτι εδω μεσα δεν διαβαζουν ασφαλιστες.

Κι εγω Interlife εχω, αλλα ειμαι καλος οδηγος και δεν την εχω χρησιμοποιησει... :grin: :grin: :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν νομίζω οτι υπάρχει κάτι για να ανησυχούμε. Ο νόμος είναι νόμος! Αυτή την στιγμή, δεν κάνουν οι τράπεζες κάποια χάρη σε κανέναν ώστε να πείς οτι θα δούν τέτοιου είδους τόπικ και θα... ΄΄πονηρευτούν΄΄! Αλίμονο αν περιμέναν κάποιο φόρουμ να τους ανοιξει τα μάτια! Άλλωστε... στην δική μου περίπτωση... μακάρι να μου το παίζαν ζόρικοι! Το fazer θα γινόταν Super tenere 1200 ή άντε και κανα Tracer όπως έγραψα πιο πάνω :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Piaggio Beverly (300cc) Yamaha R6 (600cc)

Δημοσιεύτηκε

Ειναι απαράδεκτη στην εξυπηρέτηση, ειχα ενα ατύχημα πριν καποιο καιρο και έρχεται ο πραγματονομονας  απο ατους και με τρεχει μια εβδομάδα, για να καλυψει την ζημιά που εχω στο τιμόνι, τον περνω τηλ να ερθει στο συνεργείο να παρω την μηχανή και δν το σηκώνει και πανω απο αυτο περνώ τηλ στο γραφείο της ασφάλειας και λεω το πρόβλημα που εχω και μου υψώνει την φωνη η τυπισσα που απάντησε εννοώ της μιλουσα παρα πολυ όμορφα, με το που τελεοωσω με την ιστορία αυφη αλλαζω ασφαλεια και ας πληρώνω παραπάνω. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb1 + cbr600f (399cc) Shoei NXR BMW R51 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 4 ώρες, το μέλος Alejandro_an88 έγραψε:

Ειναι απαράδεκτη στην εξυπηρέτηση, ειχα ενα ατύχημα πριν καποιο καιρο και έρχεται ο πραγματονομονας  απο ατους και με τρεχει μια εβδομάδα, για να καλυψει την ζημιά που εχω στο τιμόνι, τον περνω τηλ να ερθει στο συνεργείο να παρω την μηχανή και δν το σηκώνει και πανω απο αυτο περνώ τηλ στο γραφείο της ασφάλειας και λεω το πρόβλημα που εχω και μου υψώνει την φωνη η τυπισσα που απάντησε εννοώ της μιλουσα παρα πολυ όμορφα, με το που τελεοωσω με την ιστορία αυφη αλλαζω ασφαλεια και ας πληρώνω παραπάνω. 

ο πραγματογνωμωνας λογικα ειναι και σε αλλες εταιριες δεν φταει η Interlife γιαυτο, για οτιδηποτε αλλο ναι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα