910 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 16/11/2018 at 4:35 ΜΜ, το μέλος ksino1100 έγραψε:

Ως ανώτερος άνθρωπος,  γιατί ασχολείσαι δε καταλαβαίνω.....

Αλλά ξέρω....

Σ' αρέσει να τρώγεσαι με τη γκλίτσα.

Εγώ πάντως Γιάννη μου ,  σαν κατώτερος άνθρωπος που είμαι , ασχολούμαι, γιατί με κάτι τέτοια μου γυρίζει το μάτι 

ypatios.jpg

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Ο Χούντρας είναι; :grin:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Πορσικο ειναι αφου

πριν 1 ώρα, το μέλος tre έγραψε:

Εγώ πάντως Γιάννη μου ,  σαν κατώτερος άνθρωπος που είμαι , ασχολούμαι, γιατί με κάτι τέτοια μου γυρίζει το μάτι 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Του τυπου του λειπει η ενσυναισθηση των πραγματων γιατι απλα ειναι βλαξ με το χαρακτηριστικο ρηχο συναισθημα του βλακα.Βαζει στην ιδια ζυγαρια εμψυχα (συγγενεις) με αψυχα (αυτοκινητα) χαρακτηριστικο της προσωπικοτητας του καθηστερημενου.Ουτε διεφθαρμενος ειναι-γιατι δεν μπορει να ειναι -ουτε καιροσκοπος.Ειναι επισημα  ηλιθιος,βυθισμενος στην νιρβανα της βλακειας του.

Γιαννης.Μακ.

Αρέσει σε 10 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

Την 17/11/2018 at 1:15 ΠΜ, το μέλος ksino1100 έγραψε:

1. Τροχαίο της πλάκας? Με ή χωρίς εισαγωγικά? Κάθε μέρα συμβαίνουν ON CAMERA δυστυχήματα με ταχύτητες 250+, χειρουργικής ακρίβειας στο χτύπημα με άλλο όχημα + σταθμευμένο σε πάρκινγκ, με εκρήξεις και 4 ακαριαίους θανάτους. Ω ναι.....Ζούμε στο hollywood και βλέπαμε γυρίσματα ταινίας.....

2. Το συγκεκριμένο τροχαίο δε το δημοσιεύσαμε εμείς. Βγήκε σε όλα τα κανάλια, στα κεντρικά δελτία ειδήσεων. Στο Youtube, σε κάθε forum, σε κάθε σελίδα. Οι συνθήκες ήταν τέτοιες που εκτόξευσαν την τηλεθέαση. Και σαφέστατα βοήθησε πως ήταν «γόνος», σαφέστατα βοήθησε η συμπόνια του κόσμου στον άτυχο πατέρα/σύζυγο (αρχικά). Δεν ξέρω αν το πρόσεξες. Στην πράξη, η επαναφορά της κουβέντας στον αέρα, δεν έγινε από εμάς. Έγινε ουσιαστικά από τον Υπάτιο - Απάτιο, που μόνος του έγινε ρεντίκολο ανεβάζοντας στο fb ανακοινώσεις περί γάμου κλπ

3. Γενικεύεις και εξισώνεις καταστάσεις, προσπαθώντας να στρογγυλέψεις την κατάσταση που εκ φύσεων είναι γεμάτη ακμές. Σε ενοχλεί το τσιγάρο του διπλανού, τον διπλανό η εξάτμιση σου, τον παραδίπλα η οδήγησή σου/μου, την γειτόνισσα τα βρακιά μου στην απλώστρα. Πρόσεξε την ουσιαστική διαφορά. Υπάρχει ενόχληση, ναι, αλλά μονάδες, άντε δεκάδες. Μπορεί όταν τρέξεις στο δρόμο να ενοχλήσεις 10, όχι όμως ταυτόχρονα, όχι όμως όλη τη χώρα. Εδώ μιλάμε για ένα απίστευτο δυστύχημα που σχολιάστηκε από ΌΛΗ την Ελλάδα, από χειρούργους και κομμώτριες, από Χοντάκηδες και Μερσεντάκηδες, από νέους και γριές. Κανείς δε θα σε βάλει Γιάννο στα κανάλια επειδή κάνεις θόρυβο με το Ντουλάπι, ούτε εμένα για το κάπνισμα, εμμέσως πλην σαφώς κανείς δε ασχοληθεί με τα πλυμένα βρακιά μας στην απλώστρα.

Εδώ έπαιξε κουβέντα για τα άπλυτα του Απάτιου, επειδή ακριβώς ο ίδιος τα έβγαλε χεσμένα και ξεσκισμένα στον αέρα, στο fb, με δηλώσεις και σουξουμουξου.

Και το πρόβλημα ΔΕΝ είναι η επιλογή του να φοράει χεσμένα και ξεσκισμένα βρακιά, αλλά το ότι τα βγάζει μόνος του φάτσα κάρτα, πριν καλά καλά παγώσει το χώμα στο νήμα της οικογένειάς του.

Ναι, ο καθένας μας πενθεί διαφορετικά.

Ναι ρε φίλε, αλλά δε λέγεται τυχαία μνήμα. Βρίσκεται εκεί να ξυπνάει τις μνήμες των δικών μας, των αγαπημένων μας. Αλλά εδώ ο Απάτιος δείχνει να τα προσπερνάει όλα, εν ριπή οφθαλμού. Και, όσο κι αν ακούγεται περίεργο, ΗΘΙΚΑ είναι κατακριτέο.

Για τα like και μόνο να ξεφτιλίζει την οικογένειά του?

Άλλωστε αν κάποιος θέλει να διαφυλάξει την ιδιωτικότητα του είναι πανευκολο. Ένας (στοιχειώδης σε νομική κατάρτιση) δικηγόρος, μπορεί να σε προφυλάξει με χίλιους τρόπους αν θες να προστατέψεις τον εαυτό σου και τη μνήμη της οικογένειας.
Εδώ μιλάμε για το εντελώς αντίθετο.
Για πλήρες ξεβράκωμα, οικειοθελώς, πλήρως και αδιακρίτως (μέχρι υπερβολής όπως φάνηκε με τα ξηλώματα ποστ του Fb).

Και φαντάσου πως δεν έχω Fb και όλα αυτά έχουν βγει στον αέρα άμεσα και εύκολα.....

Εν τέλει, για να μη ζαλίζω και τα αυτιά των προοδευτικότερων από εμένα.....

Το κλίμα ήταν στραβό εξ αρχής.

Όλοι τον είχαμε δικαιολογήσει τις πρώτες ώρες. Όταν είδαμε απάθεια στα μάτια, ψυχραιμία στις δηλώσεις, αναφορές σε ζαντολάστιχα και ΟΥΚάδες κλπ.

Αφήναμε καβάντζα τη σκέψη πως «ο τύπος είναι λιώμα, είναι σε σοκ, χαμένος...»

Αποδείχθηκε περίτρανα πως τίποτα δεν ίσχυε.

Όταν σήμερα, ελάχιστο χρόνο από το δυστύχημα, βγαίνει θρασύτατα και ανακοινώνει από μόνος του, περί γάμου και «η ζωή συνεχίζεται», αποδεικνύεται πως ο Υπάτιος ήταν Απάτιος από την 1η στιγμή....

Από τη στιγμή που (το σκέφτομαι και τρελαίνομαι) ΠΡΙΝ καλά καλά τα σώματα του παιδιού του και της γυναίκας του βρεθούν σε θερμοκρασία δωματίου, πριν σταματήσουν καν να αχνίζουν από τη φωτιά που τα καρβούνιασε, πριν καλά καλά φύγει η μυρωδιά καμμένου κορμιού από το νεκροτομείο, ο Απάτιος ήταν στο πεζοδρόμιο του νοσοκομείου, λίγα μέτρα μακριά, και συζητούσε άνετος και χαλαρός για το αν το πορσικό ήταν πειραγμένο, αν οι ζάντες ήταν από την Turbo ή την Carrera 4S.....Και το ίδιο συνέχισε και επί σειρά ημερών......

ΔΕΝ σχολιάζουμε το δυστύχημα

ΔΕΝ σχολιάζουμε αν ήταν Πόρσε, Χόντα ή Lada

ΔΕΝ σχολιάζουμε αν ήταν ο Βακάκης ή ο μεροκαματιάρης.

Σχολιάζουμε τους φραγμούς ηθικής που ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θεωρώ πως ξεπέρασε κατά πολύ και γιαυτό γίνεται η κουβέντα.

Στ' @ρχίδια του? Ναι. Μπράβο του.....

Ξέρεις, οι παλιοί έλεγαν, πως ένα κούτελο έχουμε στην κοινωνία. Κάπως έτσι ξεκινούσαν και κάποιοι ηθικοί κανόνες.

Προφανώς το να είναι κάποιος σκ@τάς και να πεθάνει σκ@τάς με λεφτά, δεν αλλάζει και πολλά.......

Υ.Γ.: Η οικογένεια του «θύτη», δείτε με πόση παραπάνω αξιοπρέπεια διαχειρίστηκε τη φάση.......Ένα δελτίο τύπου είχαν βγάλει, τότε. Και μετά σιγή ασυρμάτου.....Ηθική? Σκοπιμότητα? Νομικές συμβουλές? Δε ξέρω. Μπορεί κάτι, μπορεί και όλα. Στο τέλος, καλό φαίνεται.....

πριν 19 ώρες, το μέλος ΩΡΙΩΝ έγραψε:

Του τυπου του λειπει η ενσυναισθηση των πραγματων γιατι απλα ειναι βλαξ με το χαρακτηριστικο ρηχο συναισθημα του βλακα. Βαζει στην ιδια ζυγαρια εμψυχα (συγγενεις) με αψυχα (αυτοκινητα) χαρακτηριστικο της προσωπικοτητας του καθηστερημενου. Ουτε διεφθαρμενος ειναι-γιατι δεν μπορει να ειναι -ουτε καιροσκοπος. Ειναι επισημα  ηλιθιος, βυθισμενος στην νιρβανα της βλακειας του.

Γιαννης.Μακ.

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με τα δύο αυτά σχόλια. :respekt:

Να συμπληρώσω μόνο ότι παίζει το ενδεχόμενο όλοι οι υπόλοιποι γύρω του (γνωστοί και άγνωστοι, κι εμείς μέσα), να στενοχωρήθηκαν περισσότερο για τη γυναίκα και το παιδί του, που τόσο άδικα έχασαν τη ζωή τους και με τέτοιο φρικτό τρόπο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xj6n (600cc) mt revenge

Δημοσιεύτηκε

3 μηχανες και 3 αυτοκινητα τι εγινε ρε παιδια???κριμα γ το παιδι

https://www.zougla.gr/greece/article/enas-nekros-ke-dio-travmaties-se-troxeo-distixima-sti-varkiza

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki VSTROM+TRACER! (650850cc)

Δημοσιεύτηκε

Απο οτι λεγανε παιδια που ηταν μπροστα, ο πρωτος εφυγε και για κακη του τυχη βρηκε σε αιχμηρο σημειο της μπαρας με αποτελεσμα να ακρωτηριαστει, να μεινουν τα ποδια εκει και το υπολοιπο σωμα να φυγει κατω στα βραχια. Οι αλλοι τρακαραν μαλλον μεταξυ τους και επεσαν πανω σε σταματημενα λογω του ατυχηματος αυτοκινητα μετα απο 4-5 λεπτα εγινε αυτο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Πεζός χυμαδιό, που διασχίζει διαγωνια το οδόστρωμα, ΚΑΙ επιβραδυνει κιόλας ΠΡΙΝ φθασει απέναντι. Δεν ακούει τη μοτό? Γιατι επιλέγει την λύση να ΤΟΝ αποφυγει ο αναβατης, και δεν διασφαλίζει τον εαυτο του να ανεβει γοργα στο πεζοδρμιο ή να ΜΗΝ διασχισει το οδόστρωμα ?

Αλάνθαστη συνταγη επιτυχίας 100% για ατύχημα.

Η μοτό ειχε ταχυτητα, ο αναβατης ΔΕΝ ειδε την πρόθεση του πεζού?  Αφρεναριστος πάει.

Τι να πώ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB Super Four (400cc) Honda Goldwing (1800cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν έγινε βράδυ το συμβάν, δεν φαίνεται ο πεζός μέχρι να φτάσεις πολύ κοντά του και αν πηγαίνεις πατημένος δεν προλαβαίνεις ούτε να σκεφτείς.

Ο δε πεζός κλασική συμπεριφορά, "θα με δει, θα φρενάρει,θα........μπαμ"........ο άλλος......εγώ δεν κάνω τίποτα.

Είναι παρόμοιο με αυτό που κάνουν αρκετοί, ανοίγουν βήμα μέχρι να βρεθούν μπροστά σου και μετά πάνε σαν σαλιγκάρια αφού γυρίσουν το κεφάλι από την άλλη πλευρά.

Και τα δύο τα ζω κάθε βράδυ που γυρνάω από την δουλειά μου, κυρίως όταν περνάω έξω από το εμπορικό κέντρο.

Με πεζούς κουκουρούκου και οδηγούς Σουμάχερ είναι θαύμα που δεν μετράμε στοίβες πτωμάτων καθημερινά.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα