844 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Dax Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το νόημα αυτού του νήματος  και το λόγο ύπαρξής του.

Εδώ ποστάρουμε όλα τα θανατικά,για ποιο λόγο? Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι? 

Ή εν είδει μνημοσύνου, 'κρίμα το παλληκαράκι ήταν 23 χρονώ' , 'ο  %#@γερος παραβίασε το στοπ και ξεκλήρισε μια οικογένεια' ή ο γιος του Τζάμπου έτρεχε με 370 χιλιόμετρα?

Οι ξερές παραπομπές σε ειδησεογραφικά sites τι χρησιμότητα έχουν?

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Νικο δε διαφωνω με τηνλογικη σου αλλα ειχε συζητηθει το ιδιο θεμα παλιοτερα. Με αυτη τη λογικη εγινε το παρον θρεντ, για να χορταινουν με αιμα τα βαμπιρ του φορουμ. 

Αν σε ενοχλει, που απο οτι καταλαβα σε ενοχλει, μην το διαβαζεις. Εγω αυτο εκανα. :wink: 

Τροποποιήθηκε από τον hayabusas
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

κατα την δική μου εκτίμηση δεν είναι καθόλου κακό να αναπαράγεται, θεωρώ πως παρά τον άκομψο τρόπο ο καθένας πέρα απο τα ενδιαφέροντα της καθημερινότητας να έχει το νου του για συμβάντα που λαμβάνουν χώρα να μη ξεφεύγει απο τον κανόνα που λέει να οδηγεί αμυντικά μέσα στην πόλη με εξοπλισμό ασφαλείας και ποτε με αλκοόλ 

επίσης στο ράδιο σήμερα το απόγευμα άκουσα οτι ένας παππούς στην Σταυρούπολη την φόρεσε σε παλικάρι που περίμενε στο φανάρι και χαροπαλεύει 

το νου σας 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Το τόπικ, προέρχεται απο  διάσπαση άλλου τόπικ όπου ποσταρονται Δηλώσεις Ατυχημάτων μελών ΜΒ.

Ανήκει στην Κατηγορία off topic, και ποστάρονται/συζητιούνται ατυχηματα που συμβαινουν παντού.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Ενα τοπικ που βοηθαει ΜΟΝΟ στο να κοψεις την μηχανη και ΚΑΘΟΛΟΥ στο να την καβαλας σε ενα φορουμ που λεγεται mybike.gr. Και καποιοι θεωρουν εμενα troll

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki freewind (650cc)

Δημοσιεύτηκε

οχι δε συμφωνω μας υπενθυμιζει οτι δεν ημαστε ατρωτοι ουτε οδηγαρες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Δηλαδή εσένα όταν σε βομβαρδίζουν με ειδήσεις ΜΟΝΟ με θανάτους και σου δείχνουν βιντεάκια με κομμένα πόδια (έχει γίνει κι αυτό) νιώθεις να συνετίζεσαι και ότι θα πρέπει να οδηγάς πιο υπεύθυνα?

Το να ποστάρετε σβάρνα παραπομπές θανάτων θεωρείτε ότι συμβάλλετε στην βελτίωση της οδηγικής παιδείας ενός μοτοσυκλετιστή? Είναι λάθος αυτή η τακτική και το τόνισε σωστά ο Gouky πιο πάνω,πλύση εγκεφάλου είναι και επιφέρει τα αντίθετα αποτελέσματα,περίπτωση  'Κουρδιστό πορτοκάλι'.

Από την άλλη όμως:  ''Με αυτη τη λογικη εγινε το παρον θρεντ, για να χορταινουν με αιμα τα βαμπιρ του φορουμ.''  ΟΚ.

Τροποποιήθηκε από τον karellen

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Αγωγή 1,5 εκατ. ευρώ στον Mr. Jumbo από τον Υπάτιο Πατμάνογλου

Η αποζημίωση αφορά και στην ψυχική οδύνη από το τροχαίο που συγκλόνισε το πανελλήνιο

Μια κίνηση που αναμένεται να προκαλέσει αλυσιδωτές αντιδράσεις καθώς την περασμένη εβδομάδα έφυγε από την Τροχαία η δικογραφία και εστάλη στην Εισαγγελία Θηβών προκειμένου να διαπιστωθεί αν φέρουν ποινικές ευθύνες τρίτα πρόσωπα πέραν του 24χρονου οδηγού Γιώργου Βακάκη, που έχασε τη ζωή του μαζί με τον συνοδηγό φίλο του Ανδρέα Γεωργακόπουλο. Έτσι, αν αποδειχθεί ότι δεν υπάρχει εμπλοκή άλλου ατόμου, η υπόθεση, όπως λένε αξιωματικοί της Τροχαίας, θα μπει στο αρχείο. Όπως γράφει η εφημερίδα «Πρώτο Θέμα», ο μήνας που έρχεται φέρνει σημαντικές εξελίξεις καθώς εκτός από την αγωγή που κατέθεσε η πλευρά του Υπάτιου Πατμάνογλου και την ολοκλήρωση της δικογραφίας, έχει συνταχθεί και η έκθεση των πραγματογνωμόνων που περιγράφει με κάθε λεπτομέρεια πώς συνέβη το τροχαίο δυστύχημα που συγκλόνισε το πανελλήνιο.

Ο νεαρός οδηγός της Πόρσε, όπως αναφέρει το δημοσίευμα, κινούνταν με ταχύτητα που άγγιζε τα 320 χλμ./ώρα, πάτησε φρένο, το θηριώδες όχημα πλαγιολίσθησε και μπήκε με μπλοκαρισμένους τροχούς στο πάρκινγκ του 82ου χλ. της εθνικής οδού Αθηνών-Θεσσαλονίκης στέλνοντας ακαριαία στον θάνατο τη σύζυγο του Υπάτιου Πατμάνογλου, Αποστολία και το ανήλικο αγοράκι τους, Παύλο.

Όπως σημειώνεται στο ρεπορτάζ, ο άτυχος πατέρας και σύζυγος στις αρχές Νοεμβρίου κατέθεσε στο Μονομελές Πρωτοδικείο Αθηνών αγωγή σύμφωνα με την οποία στρέφεται εναντίον του ιδιοκτήτη του οχήματος, των κληρονόμων του θανόντος οδηγού και της ασφαλιστικής εταιρείας. Η αποζημίωση αφορά σε ψυχική οδύνη, στις ζημιές που προκλήθηκαν στο αυτοκίνητο αλλά και στα προσωπικά αντικείμενα που υπήρχαν μέσα. Όπως τονίζει στην εφημερίδα άτομο που γνωρίζει την οικογένεια Πατμάνογλου, οι χρηματικές αξιώσεις αγγίζουν το 1,5 εκατ. ευρώ.

link

Σχόλια δικά μου:

Πίπα1: κρίμα που δε μπορώ να βρω το όνομα του αρθρογράφου, να του στείλω mail για το πόσο μαλάκας είναι ο οποίος, προκειμένου να προκαλέσει ΤΙ, αποκαλεί τον Βακάκη Mr. Jumbo. Ξέρουμε όλοι ήδη ποιανού ήταν το αυτοκίνητο και τίνος γιος ο οδηγός.

Πίπα2: οι οικογένειες του οδηγού και του συνοδηγού είναι λιγότερο άτυχες που έχασαν τα παιδιά τους ή το ότι είναι λεφτάδες τους περιορίζει τη θλίψη?

Ο πατέρας Πατμάνογλου διεκδικεί 1.5 μύριο για "τις ζημιές που προκλήθηκαν στο αυτοκίνητο αλλά και στα προσωπικά αντικείμενα που υπήρχαν μέσα" και "ψυχική οδύνη".  Προφανώς ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ δε θελει ούτε να το σκέφτεται να του τύχει κάτι τέτοιο αλλά ο μπαμπάς έρχεται να επιβεβαιώσει κάποιους φίλους που έλεγαν "σε κανένα χρόνο θα κυκλοφορεί με κωλοφτιαγμένο gtr".

Τεσπα, όπως μαρεσκει να τελειωνω "γραψσταρχιδιασου"

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda hornet (600cc) sark Yamaha xs (650cc)

Δημοσιεύτηκε

πράγματι , οι αγγελίες για θανατικά με ξενερώνουν όμως διαβάζοντας το τοπικ θυμήθηκα ένα περιστατικό που μου συνέβη πριν κάνα χρόνο

Οδηγούσα στην εθνική με κατεύθυνση προς τη Λαμία,καμιά 90 ? ή εκατό χλμ την ώρα, στο ύψος της γέφυρας της Λ.Αθηνών. Κίνηση αραιή περίπου στις 3.00μμ . Μπροστά μου ένα πούντο φίατ του 2002? άσπρο χρώμα προχωράει στην μεσαία λωρίδα, πίσω του ένα civic κοντά στ αέξι μέτρα απόσταση και καμιά εκατοστή μέτρα εγώ με ένα χτ600. Ξαφνικά και ενώ τίποτα δεν πρόδιδε ότι θα συμβεί αυτό, κάποιο εμπόδιο αφού η εθνική ήταν τελείως ανοιχτή μπροστά απο το πουντο, ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ οι μπροστινές ρόδες του και βλέπω να βγάζουν καπνούς.

Στο αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο το σιβικ έσκασε πάνω στο πουντο όπως καταλαβαίνετε με το που μπλόκαραν οι ρόδες του πούντο ο τύπος που οδηγούσε το σιβίκ δεν πρόλαβε να το αποφύγει γιατί είχε πολύ λίγη απόσταση πέντε έξι μέτρα?

Την γλύτωσα όμως γιατί το χτ ελαφρύ και εύκολα έκανε ελιγμό αποφεύγοντας τα δυο ακινητοποιημένα αυτοκίνητα πάνω στη μεσαία λωρίδα της εθνικής.

Συμπέρασμα:

Είναι πιθανό λοιπόν να συμβεί και αυτό. Εκεί που κινήται κανονικά ένα αυτοκίνητο , δεν ξέρω για ποιο λόγο μπλοκάρουν οι τροχοί του, προφανώς κάτι παίχτηκε με τα φρένα ; τα ακραξόνια; ποιος ξέρει..

οπότε το μόνο που σώζει σε αυτές τις περιπτώσεις είναι η απόσταση από τον μπροστινό και φυσικά η τύχη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF1000FA (1000cc) SHOEI GT-AIR Δίας edition Honda CB1000R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 11/27/2017 at 10:41 ΠΜ, το μέλος hayabusas έγραψε:

Σχόλια δικά μου:

Πίπα1: κρίμα που δε μπορώ να βρω το όνομα του αρθρογράφου, να του στείλω mail για το πόσο μαλάκας είναι ο οποίος, προκειμένου να προκαλέσει ΤΙ, αποκαλεί τον Βακάκη Mr. Jumbo. Ξέρουμε όλοι ήδη ποιανού ήταν το αυτοκίνητο και τίνος γιος ο οδηγός.

Πίπα2: οι οικογένειες του οδηγού και του συνοδηγού είναι λιγότερο άτυχες που έχασαν τα παιδιά τους ή το ότι είναι λεφτάδες τους περιορίζει τη θλίψη?

Ο πατέρας Πατμάνογλου διεκδικεί 1.5 μύριο για "τις ζημιές που προκλήθηκαν στο αυτοκίνητο αλλά και στα προσωπικά αντικείμενα που υπήρχαν μέσα" και "ψυχική οδύνη".  Προφανώς ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ δε θελει ούτε να το σκέφτεται να του τύχει κάτι τέτοιο αλλά ο μπαμπάς έρχεται να επιβεβαιώσει κάποιους φίλους που έλεγαν "σε κανένα χρόνο θα κυκλοφορεί με κωλοφτιαγμένο gtr".

Στις πίπες σου (sic :tongue:) δεν διαφωνώ, σχετικά όμως με την αποζημίωση θεωρώ ότι δεν είναι τόσο απλό το ζήτημα.

Αυτός ο άνθρωπος ψυχολογικά καταστράφηκε, και δεν ξέρουμε πότε (και εάν) θα επανέλθει.

Προφανώς ο καθένας αντιδρά διαφορετικά στις δυσκολίες (και μακάρι να μην ξαναπεράσει κάποιος κάτι αντίστοιχο), αλλά ξέρεις πόσα θα φάει σε ψυχολόγους/φάρμακα/οτιδήποτε για να μπορεί να είναι "νορμάλ" και πάλι (να ξαναγίνει παραγωγικός, να μπορεί να σκεφτεί και κάτι άλλο, να βρει λίγη χαρά στη ζωή του για να μη "φύγει" και αυτός);

Και στο κάτω κάτω εάν το GTR θα του τα δώσει αυτά, μακάρι (και για τους περισσότερους εδώ το δίκυκλο μας είναι μια απόδραση από τις δυσκολίες).

Αυτό που του έτυχε δεν ήταν λαχείο, για να τον τρώνε οι "γλώσσες", θα πρέπει να βγεί όπως μπορεί από εκεί (αλλιώς απλά δεν..).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Να ρωτήξω κάτι διότι δυσκολεύομαι να αντιληφθώ ορισμένα πράγματα όσο κι αν βάζω το μυαλό μου να σκεφτεί ορθολογικά. Έχουμε έναν ενήλικα άνθρωπο ο οποίος προκάλεσε ένα θανατηφόρο τροχαίο παρασύροντας μαζί του τον φίλο του καθώς και μέλη μιας άλλης , τυχαίας οικογένειας. Ο πατέρας του ενήλικα θύτη πως ακριβώς μπλέκεται στην διαδικασία και γιατί πρέπει να καταβάλει χρηματική αποζημίωση ύψους 1,5 εκ ευρώ; Επειδή είναι πλούσιος; Επειδή τόσο αποτιμάται από αυτόν η ανθρώπινη απώλεια; Γιατί; Αν εγώ παρασύρω αύριο κάποιον με την μηχανή ή το αμάξι μου γιατί να πρέπει η μάνα μου να πληρώσει κάποιον τρίτο; Δεν τρολλάρω , στα σοβαρά δεν μπορώ να βρω συσχετισμό.

ΥΓ: Ο τζίρος μου από την ενηλικίωσή μου μέχρι και σήμερα στα Jumbo πρέπει να είναι από 1 εως 2 ευρώ. Τόσο πολύ τον υποστηρίζω και θέλω να πηγαίνει καλά η επιχείρησή του.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSΧR Triumph Daytona 6755R

Δημοσιεύτηκε

Φυσικα κ πρεπει να παρει αποζημιωση απο την ασφαλιστικη.

Ολα τα συμβολαι γραφουν μεχρι τι ποσο καλυπτουν για καποιο

μοιραιο γεγονος.

Α:π οτι καταλαβαινω το οχημα ειναι στο ονομα του πατερα(συμφωνα με το αρθρο).

Η ασφαλεια αν καλυπτει κ το γιο θα δωσει αποζημιωση,αν ομως

ηταν νεος οδηγος η για οποιονδηποτε αλλο λογο δεν τον καλυπτει

η ασφαλεια,τοτε πρεπει να δωσει αποζημιωση ο ιδιοκτητης του οχηματος.

Υσ.Στην οικογενεια του νεκρου οδηγου δεν φταιει καποιος για να ζητησουν αποζημιωση....

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF1000FA (1000cc) SHOEI GT-AIR Δίας edition Honda CB1000R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Να ρωτήξω κάτι διότι δυσκολεύομαι να αντιληφθώ ορισμένα πράγματα όσο κι αν βάζω το μυαλό μου να σκεφτεί ορθολογικά. Έχουμε έναν ενήλικα άνθρωπο ο οποίος προκάλεσε ένα θανατηφόρο τροχαίο παρασύροντας μαζί του τον φίλο του καθώς και μέλη μιας άλλης , τυχαίας οικογένειας. Ο πατέρας του ενήλικα θύτη πως ακριβώς μπλέκεται στην διαδικασία και γιατί πρέπει να καταβάλει χρηματική αποζημίωση ύψους 1,5 εκ ευρώ; Επειδή είναι πλούσιος; Επειδή τόσο αποτιμάται από αυτόν η ανθρώπινη απώλεια; Γιατί; Αν εγώ παρασύρω αύριο κάποιον με την μηχανή ή το αμάξι μου γιατί να πρέπει η μάνα μου να πληρώσει κάποιον τρίτο; Δεν τρολλάρω , στα σοβαρά δεν μπορώ να βρω συσχετισμό.

ΥΓ: Ο τζίρος μου από την ενηλικίωσή μου μέχρι και σήμερα στα Jumbo πρέπει να είναι από 1 εως 2 ευρώ. Τόσο πολύ τον υποστηρίζω και θέλω να πηγαίνει καλά η επιχείρησή του.

Αν ισχύει αυτό που λέει το άρθρο δεν στοχεύει την οικογένεια αλλά τον ιδιοκτήτη, ασφαλιστική και αυτούς που θα κληρονομήσουν τον θανόντα ("με την οποία στρέφεται εναντίον του ιδιοκτήτη του οχήματος, των κληρονόμων του θανόντος οδηγού και της ασφαλιστικής εταιρείας.")

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 ώρες, το μέλος spyrosk42 έγραψε:

Προφανώς ο καθένας αντιδρά διαφορετικά στις δυσκολίες (και μακάρι να μην ξαναπεράσει κάποιος κάτι αντίστοιχο), αλλά ξέρεις πόσα θα φάει σε ψυχολόγους/φάρμακα/οτιδήποτε για να μπορεί να είναι "νορμάλ" και πάλι (να ξαναγίνει παραγωγικός, να μπορεί να σκεφτεί και κάτι άλλο, να βρει λίγη χαρά στη ζωή του για να μη "φύγει" και αυτός);

Αυτο που με "ενοχλει" (τα τσιγκελια μπαινουν γιατι πρακτικα πρεπει να μου ειναι αδιαφορο ολο αυτο) οτι οσοι ανθρωποι εχουν βρεθει σε αντιστοιχη θεση κοιτανε να τα κονομησουν, κατα το κοινως λεγομενο. 

Ειναι τελειως εξω απο τη δικη μου αντιληψη, για αυτο μου κακοφαινεται και το σχολιαζω. Δατς ολ. 

πριν 3 ώρες, το μέλος spyrosk42 έγραψε:

Αν ισχύει αυτό που λέει το άρθρο δεν στοχεύει την οικογένεια αλλά τον ιδιοκτήτη, ασφαλιστική και αυτούς που θα κληρονομήσουν τον θανόντα ("με την οποία στρέφεται εναντίον του ιδιοκτήτη του οχήματος, των κληρονόμων του θανόντος οδηγού και της ασφαλιστικής εταιρείας.")

Βασει αυτου που λεει το αρθρο, αν αποδειχθει οτι δεν εχει ευθυνη τριτος η υποθεση κλεινει και ο εν λογω παιρνει το μαρκουανο. Οποτε τι κανει, τραβαει μια μηνυση στον πατερα του οδηγου (εκπληξη) των κληρονομων (ελεος 24 χρονων παιδι αν υπαρχει περιπτωση να εχει κληρονομους) και για να μην κανει κρα η φαση, βαλε και την ασφαλιστικη.

οπως πολυ καλα γνωριζουμε οι μοτοσακαιοι, οι δικηγοροι δουλευουν τετοιες υποθεσεις με ποσοστα. Βρηκαν λοιπον το κυριο αυτο, που ομολογουμενως ηρθε η ζωη του πανω-κατω σε δευτερολεπτα, και σου λεει ο δικηγορος οτι πιασουμε καλα ειναι.

Υγ: αν η υποθεση κλεισει, απο την ασφαλιστικη θα παρουν απ´τα τρια το μακρυτερο. Μετα ποιοι μενουν????

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSΧR Triumph Daytona 6755R

Δημοσιεύτηκε

Απ οτι καταλαβαινω εγω εφοσον ειχε ξεπερασει κατα πολυ το οριο ταχυτητας

η ασφαλιστικη δε θα τον καλυψει.Οπως πχ οταν τρακαρεις κ εισαι μεθυσμενος.

Σ αυτη την περιπτωση τη ζημια που προκαλεις την πληρωνεις απ την τσεπη σου.

Εφοσων ομως ο οδηγος πεθανε,αυτος ο ανθρωπος απο που θα αποζημιωθει?

Δεν πρεπει να αποζημιωθει?

Για ποιο λογο τα συμβολαια με την ασφαλεια που πληρωνουμε ολοι μας εχουν

ενα ποσο για περιπτωση που χτυπησουμε καποιον θανασιμα?

Το θεωρειτε παραλογο δλδ?

Οι ανθρωποι δεν ερχονται πισω δυστηχως,αλλα την αποζημιωση την προβλεπει 

ο νομος.Τωρα στη συγκεκριμενη περιπτωση δε ξερω τι λεει ο νομος,

παντως κατα τη γνωμη μου,αμα δε καλυψει η ασφαλιστικη πρεπει ο πατερας

του θανοντος να αποζημιωσει αυτον τον ανθρωπο.

Ετσι λεω γω τωρα,ξερω γω...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600s

Δημοσιεύτηκε

Να ξεκαθαριστεί οτι δεν ζητείται αποζημίωση απο τον πατέρα αλλά απο τον ιδιοκτήτη του οχήματος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 14 ώρες, το μέλος Krosfala έγραψε:

παντως κατα τη γνωμη μου,αμα δε καλυψει η ασφαλιστικη πρεπει ο πατερας

του θανοντος να αποζημιωσει αυτον τον ανθρωπο.

Ετσι λεω γω τωρα,ξερω γω...

Ο λόγος που διαφωνώ είναι πως αν τα πράγματα είχαν γίνει αντίστροφα τότε θα έπρεπε να ταχθώ υπέρ της αποζημίωσης του πατέρα Βακάκη για ψυχική οδύνη.Καταλαβαίνεις το point μου έτσι; Με ενοχλεί που εμπορευματοποιείται και αποτιμάται κατά το δοκούν μια έννοια που εξ ορισμού δεν μπορεί να μετρηθεί από κανέναν. Δατς ολλ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

πριν 55 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Ο λόγος που διαφωνώ είναι πως αν τα πράγματα είχαν γίνει αντίστροφα τότε θα έπρεπε να ταχθώ υπέρ της αποζημίωσης του πατέρα Βακάκη για ψυχική οδύνη.Καταλαβαίνεις το point μου έτσι; Με ενοχλεί που εμπορευματοποιείται και αποτιμάται κατά το δοκούν μια έννοια που εξ ορισμού δεν μπορεί να μετρηθεί από κανέναν. Δατς ολλ.

Καλύτερα δεν μπορούσα να το γράψω. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα