746 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Suzuki freewind (650cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

κεκτημενη ταχυτητα αδερφε. οσο γαι τον παραπανω μαγκα κρατα μεγαλε την ειρωνια σου η μη το διαβαζεις στανταδες ειναι αυτοι που κανουν stand και εισαι τοσο μηχανοβιος που δεν ηξερες οτι στη βορειο Ελλλαδα συγκεβτρωθηκαν οι μηχανοβιοι για πορεια αυτα

για να ειναι πιο ευαναγνωστα λοιπον το πρωτο ατυχημα εγινε μεσα στη πιστα σερρων στο track day χυθηκαν λαδια και εκλεισε η πιστα για μια ωρα το παιδι με ασθενοφορο νοσκομομειο απο οτι ειδα και το δευτερο στο δρομο για χορτερο οπου κατεληγε η πορεια των μηχανοβιων που ξεκινησε απο ικεα θεσσαλονικης , με 160 ενα k8 εφυγε πανω στις μπαριερες σοβαρα τραυματιες και ο οδηγος 45+ και η κοπελα γυρω στα 25

Τροποποιήθηκε από τον Antreasss

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

Τα παιδιά από το ικέα, δεν μας είπες, τι είναι.

Βρε άνθρωπε του Θεού, από το να σου φταίνε οι ''κακοί'' που ''σε ειρωνεύονται'' , μήπως εσύ σε πρώτη φάση να έγραφες σαν άνθρωπος;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF1000FA (1000cc) SHOEI GT-AIR Δίας edition Honda CB1000R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 10 ώρες, το μέλος Antreasss έγραψε:

στανταδες ειναι αυτοι που κανουν stand και εισαι τοσο μηχανοβιος που δεν ηξερες οτι στη βορειο Ελλλαδα συγκεβτρωθηκαν οι μηχανοβιοι για πορεια αυτα

Μικρή διόρθωση, τα ακροβατικά (που νομίζω ότι εννοείς) είναι stunt. Stand είναι άλλο πράγμα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki freewind (650cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 7 ώρες, το μέλος spyrosk42 έγραψε:

Μικρή διόρθωση, τα ακροβατικά (που νομίζω ότι εννοείς) είναι stunt. Stand είναι άλλο πράγμα.

στα εληνικα το γραψα αρχικα φιλε ενημερωση εκανα παιδες ουτε χρωσταω ουτε με χρωστατε κουλ λιγο

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος Antreasss έγραψε:

στα εληνικα το γραψα αρχικα φιλε ενημερωση εκανα παιδες ουτε χρωσταω ουτε με χρωστατε κουλ λιγο

Ε άμα το έγραψες στα εληνικα σωρρει (φταίω εγώ τώρα; :tongue:)

Πέρα από την πλάκα, σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση, ο λόγος που έκανα την διόρθωση ήταν γιατί δεν κατάλαβα τι είναι οι σταντάδες αρχικά και το stand επίσης με μπέρδεψε.

Και για να γυρίσουμε πίσω στο θέμα, την πάτησα και εγώ σήμερα με το αυτοκίνητο. Μια βλαμμένη ερχόταν πλακωμένη από πίσω μου και πρέπει να χάζευε γιατί ή αποφάσισε να με προσπεράσει ή να με αποφύγει βγαίνοντας στο αντίθετο ρεύμα. Έλα όμως που εγώ εκείνη την ώρα έστριβα (χαμηλή ταχύτητα, φλας κανονικά, ούτε τελευταία στιγμή ούτε τίποτα) οπότε με χτύπησε μπροστά στο φτερό/τροχό.

Ευτυχώς που δεν ήμουν με τη μηχανή γιατί θα έκανα τις τούμπες του Yammie Noob (διήνυσε 50 μέτρα μέχρι να σταματήσει, ανέβηκε όλο το αμάξι στο πεζοδρόμιο και έπεσε στα κάγκελα ενός σπιτιού).

Το θεϊκό ήταν που αμέσως πάω και την ρωτάω αν είναι καλά και εκείνη έβαλε τις φωνές "Τι να είμαι καλά ρε που μου έκλεισες το δρόμο." :blink: :kaaaala:

Τα άκουσε λίγο ένα χεράκι και μετά πήρε τον μπαμπά της να του κλαφτεί και να της πει τι να κάνει (35 χρονών η τύπισσα, όχι 18).

Άντε να δούμε τώρα τι θα γίνει με το αυτοκίνητο γιατί ήταν και παλιό και παίζει να πάει ολική (άρπαξε το τιμόνι και τώρα για να πάει ευθεία πρέπει να είναι στραμμένο 45 μοίρες).

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT1200Z (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

Σοβαρά τραυματισμένος σε τροχαίο ατύχημα στην Ιταλία ο Nicky Hayden ο οποίος σύμφωνα με τα πρώτα στοιχεία χτυπήθηκε από αυτοκίνητο ενώ συμμετείχε σε πορεία με ποδήλατα.

Η κακιά στιγμή όπως λέμε δεν έχει βεβαια ταυτότητα αλλά όπως και να το δεις,ακούγεται κάπως ότι τέτοιος αναβάτης την πατάει οδηγώντας ποδήλατο επειδή πέφτει πάνω του κάποιο ΙΧ και όχι σε κάποιον αγώνα ή βόλτα με ss στα 200+.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke (390cc) HJC is-17

Δημοσιεύτηκε

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να επιστρέψει δυνατός.

Αυτό και αν είναι ειρωνία πραγματικά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600s

Δημοσιεύτηκε

Διαβάζω παντού οτι είναι σε σοβαρή κατάσταση :(

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Diavel carbon

πριν 2 ώρες, το μέλος efkola έγραψε:

Σοβαρά τραυματισμένος σε τροχαίο ατύχημα στην Ιταλία ο Nicky Hayden ο οποίος σύμφωνα με τα πρώτα στοιχεία χτυπήθηκε από αυτοκίνητο ενώ συμμετείχε σε πορεία με ποδήλατα.

Η κακιά στιγμή όπως λέμε δεν έχει βεβαια ταυτότητα αλλά όπως και να το δεις,ακούγεται κάπως ότι τέτοιος αναβάτης την πατάει οδηγώντας ποδήλατο επειδή πέφτει πάνω του κάποιο ΙΧ και όχι σε κάποιον αγώνα ή βόλτα με ss στα 200+.

Mike Hailwood φίλε, μαζί με τα παιδιά του...τους χτύπησε οδηγός νταλίκας που ειχε κάνει παράνομη αναστροφή...και πόσοι άλλοι ακόμα...
https://en.wikipedia.org/wiki/Mike_Hailwood#Death

Αυτές οι περιπτώσεις φίλε ειναι πραγματικά "η κακιά η στιγμή", αμα ειναι να σου τύχει...δεν γλυτώνεις δυστυχώς.

Τροποποιήθηκε από τον Red1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Cygnus X (125cc) Honda CB500X (500cc)

Δημοσιεύτηκε

Μου θυμίζει colin mcrae που,πέθανε σε δυστυχημα με το ελικοπτερο.

Τραγικη ειρωνια.

Μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Δύσκολα τα νεότερα για Nicky Hayden

Παλεύει πλέον για την ζωή του, λένε οι γιατροί

nicky_hayden_hospital.jpg?itok=EPLnhpKg

Σε νεότερη ανακοίνωση που εξέδωσε το γραφείο τύπου του νοσοκομείου Maurizio Bufalini στην Cesena, η κατάσταση του πολυτραυματία Nicky Hayden παραμένει εξαιρετικά κρίσιμη.

Ο Hayden είχε τραυματιστεί χθες σε ατύχημα με το ποδήλατό του, όταν τον παρέσυρε αυτοκίνητο. Μεταφέρθηκε με κώμα σε τοπικό νοσοκομείο, όπου η κατάστασή του εκτιμήθηκε κρίσιμη και αναγκαία η μεταφορά του στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Bufalini της Cesena.

Έπειτα από χειρουργείο στο κεφάλι, τοποθετήθηκε σε τεχνικό κώμα πράγμα που αποτελεί μέρος της διαδικασίας μετά από τέτοιο χειρουργείο, τουλάχιστον για τις πρώτες 24 ώρες.

Το νεότερο για τον Nicky στις 18:00 δική μας ώρα, είναι πως παραμένει στην εντατική με σοβαρότατη εγκεφαλική βλάβη και η κατάστασή του χαρακτηρίζεται εξαιρετικά κρίσιμη.

Κοντά του είναι η αρραβωνιαστικιά του, οι γονείς του που ήρθαν εσπευσμένα από τις ΗΠΑ, μέλη της ομάδας και στενοί του φίλοι. Στο νοσοκομείο καταφθάνουν συνεχώς μηνύματα, τόσο από τους θαυμαστές, όσο και από τους αναβάτες σε MotoGP και WSBK, καθώς και από όλες τις ομάδες. Το νοσοκομείο επισκέφθηκε και ο Valentino Rossi λίγο πριν αναχωρήσει για την Γαλλία, μιλώντας σε ανθρώπους έξω από το νοσοκομείο, παρουσία Ιταλών δημοσιογράφων, και αργότερα στη συνέντευξη τύπου παρουσιάστηκε ιδιαίτερα προβληματισμένος και ανήσυχος για την πορεία του Nicky: «Τα νέα δεν είναι ενθαρρυντικά, αλλά δεν ήταν ενθαρρυντικά από την πρώτη στιγμή. Ο Nicky κατάγεται από οικογένεια αγωνιστών, από τον πατέρα του μέχρι τα αδέρφια του, όλοι στην οικογένεια είναι αγωνιστές και θα πρέπει να στηριχτούμε σε αυτό και να ελπίζουμε για το καλύτερο».

Κάθε ώρα και κάθε μέρα που περνά ο Nicky Hayden σε σταθερή, έστω κρίσιμη κατάσταση, είναι ένα καλό νέο. Ας ελπίσουμε ότι θα παραμείνει σταθεροποιημένος και σύντομα θα δείξει σημάδια ανάκαμψης, ώστε να επιχειρήσουν οι γιατροί να τον βγάλουν από το κώμα. Τότε θα εκτιμηθεί πλήρως και η κατάστασή του.

Του ευχόμαστε, και πάλι, να βγει νικητής και σε αυτή την δύσκολη μάχη!

Ολόκληρη η δήλωση του Valentino Rossi στη συνέντευξη τύπου για τον επόμενο γύρο των MotoGP

ΠΗΓΗ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600F (600 cccc) ARAI Mc COY Slide King

Το διάβασα εχθες και είπα να το βάλω σαν θέμα  αλλά τελικά δεν το έβαλα.

Στεναχωρήθηκα αρκετά γιατί μου είναι αρκετά συμπαθείς σαν άνθρωπος και προσωπικότητα του μηχανοκίνητου αθλητισμού.

Μακάρι να το ξεπεράσει αλλά από ότι διαβάζω είναι δύσκολα τα τα πράγματα .

Τροποποιήθηκε από τον dankannn

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sx 125 (125cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

Μόλις έμαθα οτι δεν τα κατάφερε τελικά.... Κρίμα ρε πούστη μου... :cry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600F (600 cccc) ARAI Mc COY Slide King

Δημοσιεύτηκε

Την 31/5/2017 at 2:17 ΠΜ, το μέλος noodles έγραψε:

δεν γνωριζω σιγουρα αν φοραγε κρανος, απο οτι λενε οχι. πολυ κριμα...

http://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/Tragodia-sti-Larisa-Nekros-se-troxaio-28xronos-nteliveras-pics/729188

Οντος κριμα αλλα κανεις τους δεν φοραει κρανος , ουτε τουλαχιστων ενα ανοικτο , εγω αν ερχεται κανεις σπιτι και φοραει μου κανει εντυπωση.

Μην τα ριχνουμε ολα στα αφεντικα , το κρανος ειναι δικο τους θεμα και να το εχουν και να φορανε.

Ξερω σου λενε δυσκολο το βγαλε βαλε , αγοραζεις ενα ανοικτο και κανεις την δουλεια σου.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 ώρες, το μέλος dankannn έγραψε:

Οντος κριμα αλλα κανεις τους δεν φοραει κρανος , ουτε τουλαχιστων ενα ανοικτο , εγω αν ερχεται κανεις σπιτι και φοραει μου κανει εντυπωση.

Μην τα ριχνουμε ολα στα αφεντικα , το κρανος ειναι δικο τους θεμα και να το εχουν και να φορανε.

Ξερω σου λενε δυσκολο το βγαλε βαλε , αγοραζεις ενα ανοικτο και κανεις την δουλεια σου.

Το έχουμε πει χίλιες φορές ας το ξαναπούμε μπας και κάποιος αλλάξει γνώμη.  

Δεν είναι κάτι να φοράς κράνος και να κάνεις ντελιβερι. 

Εγώ την περίοδο που έκανα ντελιβερι,  αγόρασα ένα πιο φθηνό. Το φορούσα συνέχεια.  Το άφηνα κάτω στο παπί όταν πήγαινα σε πελάτη και το ξαναφορουσα μετά.  

Δεν θυμάμαι να με δυσκολέψε ποτε

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 1199 Panigale

Δημοσιεύτηκε

ποτε δε ειχα προβλημα με το κρανος, παντα το φορουσα-φοραω. χανεις χρονο στο ντελιβερι κτλ ειναι χαζες δικαιολογιες. 

μου εχουν πει γιατι φοραω κρανος με τετοια ζεστη,

σε βενζιναδικο ψαρωσανε οτι και καλα πηγα για ληστεια,

αλλος μου λεει γιατι το φορας αφου δε γραφουν σημερα? απανταω για ασφαλεια και τιλταρε (νομισε την ασφαλεια με τα πολιτικα i30) και μου λεει που την εχει στημενη η ασφαλεια?

δε πα να λενε οτι θελουν. παντα θα το φοραω γιατι στο σπιτι καποιοι περιμενουν να γυρισω.

μνημονια μεχρι να σβησει ο ηλιος, τιποτα αλλο. απο τα πιο απλα καταλαβαινεις οτι ποτε δεν ημασταν ανθρωποι και ουτε προκειται να γινουμε...

Αρέσει σε 10 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sx 125 (125cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

Ακόμη, πολλοί από τους ντελιβεράδες που φορούν κράνος δεν κάνουν καν τον κόπο να δέσουν το λουρί ή το φοράνε μέχρι το κούτελο και άλλα τρελά.

Τι να πει κανείς, όσα ατυχήματα και να συμβαίνουν, όσες "πρωτιές" και να σκοράρει η Ελλάδα σε θανάτους από τροχαία (με πολύ μεγάλο ποσοστό οδηγών δικύκλων) ο μέσος Έλληνας δε λέει να βάλει μυαλό...

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki freewind (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DL650 V-Strom

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού