833 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Lead SCV Ducati Multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Παραθέτω τα λόγια του ανθρώπου απο το Superbike Club athens

ροχαιο πριν μερικες ωρες σχεδον μπροστα μου....γυναικα με vw lupo σταματαει κανονικα στο κοκκινο φαναρι μεσαια λωριδα αδειος δρομος αριστερα δεξια καθολου κινηση ...κατεβαινει με τερμα γκαζι ενα τρανσαλπ 650 και σκαει πισω της με ολα καθολου φρενο ..πεταγεται απο πανω και πεφτει στο εδαφος το δε κρανος του εκφενδονιστηκε περνωντας τη διασταυρωση 100 μετρα μακρια ..δεν το ειχε δεμενο αλλα το φορουσε σαν καπελο..σταματησα εννοειται οπως και πολυς κοσμος ηρθε αστυνομια ο ανθρωπος σπαρταρουσε κατω μπρουμητα δεν θα πω λεπτομερειες ...θα πω ομως οτι εμεινα εκει 40 λεπτα και ασθενοφορο δεν ειχε ερθει. μου ειπαν λεει ο αστυνομικος οτι υπαρχει ενα για ολη τη βορεια αττικη και θ αργησει ...

Γεια σου ρε Αδωνη γαμω τα υπουργεια σου φωναζανε οι γυρω ενω απο λεπτο σε λεπτο ο αναβατης γυρω στα 50 τιναζοταν ολο και πιο αργα. Θα μπορουσε να σωθει σιγουρα το εβλεπα καθαρα κι απο την εμπειρια μου δεκαπεντε χρονια στα ορθοπεδικα - χειρ/γεια κτλπ . ουτε πρωτες βοηθειες ουτε τιποτα κανεις δεν τολμουσε να τον αγγιξει μην μπλεξει ασχημα ...τον αφησαν εκει χαμω να πνιγει στον εμμετο του.. ενω η τυχη του τον εγκατελειπε αποφασισα να φυγω απ το σημειο αφου ασθενοφορο ΔΕΝ !!!!

Τα σχολια δικα σας ..

Ε.Σ.Υ. δεν υπαρχει .

Κρατος επισης

Υπουργε υγειας μολις φορτωθηκες εναν ακομα φονο !

Ο αγνωστος αναβατης ηταν ενας απο μας .ο ανθρωπος της διπλανης πορτας. Ο συναδελφος ο φιλος ο αδερφος -πατερας κτλπ

Παει σαν το σκυλι στ αμπελι θυμα της αποφασης καποιων να καταστρεψουν την Ελλαδα μας και την υποδομη της για να σωθει δηθεν η ευρωπη...

Μας χρωστατε κυριοι ευρωπαιοι ...δεν θα πληρωνουμε καθε μερα με το αιμα μας

λεμε

ΟΧΙ

σε αλλα αθωα θυματα !!!!

Υ.Γ. δενουμε παντα το κρανος μας"

10314480_771748512870215_741249533743764562_n.jpg

Τροποποιήθηκε από τον ksino1100
τροποποίηση τίτλου θέματος
Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Fazer S2 (600cc)

Δημοσιεύτηκε

:( :( :(

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Και σκέφτομαι τώρα εγώ με το αθώο μυαλουδάκι μου. Ένας χριστιανός δεν φιλοτιμήθηκε να τον φορτώσει στ'αμάξι να τον πάει στο νοσοκομείο μέσα σ'όλα αυτά τα 40 λεπτά;

Και χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ κανέναν υπουργό, τον "φόνο" τον φορτώθηκε δυστυχώς ο καθ'όλα απρόσεκτος και "φλου" από προστασία αναβάτης. Και το θέτω κι αυτό στο τραπέζι, γιατί αν το κείμενο δεν είχε τα τελευταία περί υπουργού κτλ. (επίκληση στο συναίσθημα του αναγνώστη) θα θάβαμε και θα λέγαμε ότι τα'θελε ο κώλος του αφού πήγαινε έτσι ακράνοβιτς.

Και πριν ακουστεί καμιά χαζομάρα, προφανώς και δεν δικαιολογώ την έλλειψη ασθενοφόρου και την τόσο καθυστερημένη δράση.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym citycom (300cc) Yamaha R1 carbon look (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Γιατί φρουρούμενος ο "κύριος" Νταμπίζας ?? Μήπως, λέω μήπως η τροχαία τον θεωρεί υπαίτιο ???

Μήπως έχει ήδη κακό ιστορικό ατυχημάτων ???

Λέω εγω τώρα.....

Το αποτέλεσμα είναι πως έφυγε μια νέα κοπέλα. Κρίμα R.I.P.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

....................

Υπουργε υγειας μολις φορτωθηκες εναν ακομα φονο !

....................

:ok:

Όσο για την εικόνα, δεν υπάρχουν λόγια..... μόνο ανατριχίλα......

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αμάν πια με τα %^$μένα τα κράνη, φορέστε τα επιτέλους!!! Τι να πω, κρίμα και πάλι κρίμα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XSR

Δημοσιεύτηκε

Αφού είμαστε στο έλεος του Θεού αν κάτι μας συμβεί, δυστυχώς αποφάσισα να δίνω 50€ το μήνα για ιδιωτική ασφάλιση ώστε να είμαι καλυμμένος από ανθρώπους που νοιάζονται για τον "πελάτη" τους.

Το κράτος δε νοιάζεται για τον "πελάτη" που κανονικά σε μια δημοκρατία έπρεπε να είναι ιδιοκτήτης του.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
VSX1T (VSE1Mcc) Κομμωτηρίου για περμαναντ Yamaha mt07 tenere cp2 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

1)φταιει ο μοτοσυκλετιστης που δεν προλαβε(?) να φρεναρει κ που δεν ειχε δεμενο το κρανος.

2)φταιει ο ελληνας πολιτης που τοσα χρονια εκλεγει αλητες χωρις παιδεια(δεν μιλαω για μορφωση,με αφηνει αδιαφορο) κ τους αφηνει να εκσπερματιζουν στα ονειρα κ τις αναγκες μας.

3)ο μονος λογος για να μετακινηθει τραυματιας απο το σημειο,ειναι η περιπτωση ΝΕΟΥ εν δυναμει τραυματισμου απο διερχομενα οχηματα κτλ.ΠΟΤΕ δεν μετακινουμε τραυματια,ποτε δεν τον γυριζουμε καν απο μπρουμυτα σε ανασκελα κτλ.ΠΟΤΕ!!εκτος κ αν θελουμε αντι για τον αδωνι,να φορτωθουμε εμεις τον θανατο (η τις οποιες επιπλοκες) του..

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso strada Yamaha V-max (1679cc)

Δημοσιεύτηκε

Oποιος από τους 2 και να έφταιγε, το σίγουρο είναι ότι ο μοτοσυκλετιστής πήγαινε μαλλιοκούβαρα!

Το γεγονός επίσης ότι δεν φόραγαν εξοπλισμο βαραίνει περισσότερο αυτόν.

Πάντα οι μεταμεσονύχτιες ώρες είναι "πονηρές". Βλέπεις το δρόμο άδειο και γκαζώνεις λίγο παραπάνω. Ομως έρχεται απο κει που δεν το περιμένεις.

Κρίμα να χάνονται έτσι νέοι άνθρωποι!

Ο Νταμπίζας πάντως θα τη σκαπουλάρει σίγουρα. Οπως γίνεται άλλωστε με όλους τους "επώνυμους".

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XLR 250 Baja (250cc) Honda VFR400Z

Δημοσιεύτηκε

Γι'αυτό πληρώνεις ασφαλιστική εισφορά...για να σε αφήνουν να πεθάνεις στην άκρη του δρόμου,και μετά να σου λένε και μαλακίες για πλεονάσματα και ανάπτυξη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
VSX1T (VSE1Mcc) Κομμωτηρίου για περμαναντ Yamaha mt07 tenere cp2 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Γιατί φρουρούμενος ο "κύριος" Νταμπίζας ?? Μήπως, λέω μήπως η τροχαία τον θεωρεί υπαίτιο ???

Μήπως έχει ήδη κακό ιστορικό ατυχημάτων ???

Λέω εγω τώρα.....

Το αποτέλεσμα είναι πως έφυγε μια νέα κοπέλα. Κρίμα R.I.P.

αποτελει μερος της διαδικασιας που ακολουθειται σε αναλογες περιπτωσεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

1)φταιει ο μοτοσυκλετιστης που δεν προλαβε(?) να φρεναρει κ που δεν ειχε δεμενο το κρανος.

2)φταιει ο ελληνας πολιτης που τοσα χρονια εκλεγει αλητες χωρις παιδεια(δεν μιλαω για μορφωση,με αφηνει αδιαφορο) κ τους αφηνει να εκσπερματιζουν στα ονειρα κ τις αναγκες μας.

3)ο μονος λογος για να μετακινηθει τραυματιας απο το σημειο,ειναι η περιπτωση ΝΕΟΥ εν δυναμει τραυματισμου απο διερχομενα οχηματα κτλ.ΠΟΤΕ δεν μετακινουμε τραυματια,ποτε δεν τον γυριζουμε καν απο μπρουμυτα σε ανασκελα κτλ.ΠΟΤΕ!!εκτος κ αν θελουμε αντι για τον αδωνι,να φορτωθουμε εμεις τον θανατο (η τις οποιες επιπλοκες) του..

:thumbsup1:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

......................

Ο Νταμπίζας πάντως θα τη σκαπουλάρει σίγουρα. Οπως γίνεται άλλωστε με όλους τους "επώνυμους".

Ούτε στο Πάμε Στοίχημα δεν αξίζει να βάζεις τέτοια σιγουράκια...... :angry:

Στη Ζούγκλα λιγότερο θα κινδυνεύαμε και θά 'χαμε και τον Ταρζάν για παρέα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym citycom (300cc) Yamaha R1 carbon look (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Αυτό λέω κι εγώ, ότι ξέρουν ποιος φταίει. Και φυσικά δεν τον φρουρούν μην τους φύγει αλλά μην λιντσαριστεί και χαλάσουν την μόστρα στον εθνικό τους υπερήρωα.

Για το κράνος +99999999 από μένα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XSR

Δημοσιεύτηκε

Έλα μωρέ τώρα.... έτυχε..... Δε φταίει το κράνος..... :unsure:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso strada Yamaha V-max (1679cc)

Δημοσιεύτηκε

Αφού είμαστε στο έλεος του Θεού αν κάτι μας συμβεί, δυστυχώς αποφάσισα να δίνω 50€ το μήνα για ιδιωτική ασφάλιση ώστε να είμαι καλυμμένος από ανθρώπους που νοιάζονται για τον "πελάτη" τους.

Το κράτος δε νοιάζεται για τον "πελάτη" που κανονικά σε μια δημοκρατία έπρεπε να είναι ιδιοκτήτης του.

Ισως αυτός να ήταν και ο απώτερος σκοπός. Ολα για τις ιδιωτικές εταιρίες γίνονται σε αυτήν τη χώρα...

Για ποιο λόγο τελικά να πληρώνουμε ακόμα φόρους? Για τις υπηρεσίες που ΔΕΝ μας παρέχουν?

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki vstrom (650cc)

:greece:

Μια φορα ηταν ενα καμπινγκ κατω στην ηλεια , διαμαντι.Πεντακαθαρο χαμος.. Ακουγεται καπου στο background οτι καποιος λεει θα αγοραζε το μερος , ολη την παραλια.(1996 αυτο).. παω το 96.. ειχε μια καμενη λαμπα και μια χαλασμενη βρυση..Την επομενη χρονια , ξαναπαω δεν ειχαν αλλαξει λαμπα / βρυση και ειχε καει κ αλλη λαμπα , κατι σωληνες κτλ.. την επομενη χρονια ηταν και τα προπερσυνα και τα περισνα και νεα..

Αφου λοιπον γαμηθηκε - ριμαξε το μερος το αγορασε το γρεκοτελ για μια χεσια , ψιχουλα γιατι "ειναι παλιο και ριμαδι".Αυτο γινεται κ για την υγεια..Πληρωνεις ενα πουτσο λεφτα καθε μηνα (που σε ιδιωτικη θα σου περνανε πιπες τα τουμπανα που θα χε για νοσοκομες) , και λαμβανεις ενα αρχιδι κ μισο και κατι σκατοφατσες εκει περα σαπιες να σου λενε "πρεπει να κλεισετε ραντεβου σε 5 μηνες κυριε".. σε 5 μηνες γαμω το &##%# σου θα χω γινει καλα η θα με χει κοψει

ΕΛΛΑΔΑ

(εχω να παω σε γιατρο απο το 2000γαματα για αυτο το λογο...Σα να εμενα σε καποιο πολυ απομακρυσμενο μερος ,,, σε βουνο , σε οχετο της κινας.. το ιδιο ειναι)

(ναι .. θα τα παρουν κρανα οι πατριωτες στανταρ.. στα παπαρια μου Π Α Λ Ι )

Τροποποιήθηκε από τον cloud_constructor
Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος sprinter (125cc) KTM duke (640cc)

Δημοσιεύτηκε

εγω ρε μαγκες απορω, εχω 10 χρονια που εχω μετακομισει απο τα πατησσια στον μαραθωνα, και ακομα οι υπηρεσιες πχ τροχαια, εχουν μεινει στα γλυκα νερα... τα μεσογεια εχουν βουλιαξει απο κοσμο, και οταν τρακαρα στη νεα μακρη περιμενα 4ωρες την τροχαια που εχει να καλυψει με ενα περιπολικο, μια τοσο μεγαλη περιοχη...

για μενα φταιμε και ολοι εμεις που εφοσον γνωριζουμε το ρημαδιασμενο κρατος, απασχολουμε πχ το εκαβ για πιο "αστειους" λογους, ενω καποιος συνανθρωπος μας το εχει πραγματικα αναγκη..

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Φράνκι, σου εύχομαι ειλικρινά να μη σου χρειαστεί ποτέ να καλέσεις την ιδιωτική ασφάλεια.

Θα σε προϊδεάσω λέγοντάς σου πως πρέπει να τους δοκιμάσεις για να μη βρεθείς προ εκπλήξεως.

Αν το υπουργείο υγείας είναι μπουρδέλο και το ξέρουμε, μη περιμένεις κάτι περισσότερο από ιδιωτική ασφάλεια στην Ελλάδα.

Έχω καεί πληρώνοντας χοντρό «πακέτο» στην Εθνική ασφαλιστική (και πλήρωνα πολλά παραπάνω από τα 50€/μήνα).

Και τζόγο να έπαιζα, λιγότερα θα είχα χάσει ρε φίλε......

Πολλά λιγότερα.....

Στο θέμα μας.

Καλά έκαναν και δεν τον μετέφεραν.

Χρειάζονται συγκεκριμένες γνώσεις για να παρέχεις 1ες βοήθειες.

Και αξίζει (για όλο τον κόσμο) να παρακολουθούμε ανά 3ετία τα σεμινάρια για Αρωγούς του Ερυθρού Σταυρού ώστε να μπορούμε να βοηθάμε σε τέτοιες περιπτώσεις......

Είναι καλή φάση και κάποια στιγμή χρειάζεται να είμαστε ψύχραιμοι για να αντιμετωπίσουμε κάτι κρίσιμο!

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Είμαστε Ουγκάντα χωρίς ίχνος υπερβολής. Καλό παράδεισο σε όλα τα παιδιά. Αυτές είναι πάντα ώρες περισυλλογής. Αξίζει άραγε αυτό το ξεκληρισμα τόσων οικογενειών για την αδυναμία που έχουμε στις δύο ρόδες;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Modenas Dinamik (125cc) Triumph Explorer (1200XCcc)

Προφανώς το ασθενοφόρο πήγε στο περιστατικό με τον Νταμπίζα που σκότωσε την κοπέλα!

Αμπεμπαμπλόμ...

Τροποποιήθηκε από τον st3li0s
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT660X

Δημοσιεύτηκε

Oποιος από τους 2 και να έφταιγε, το σίγουρο είναι ότι ο μοτοσυκλετιστής πήγαινε μαλλιοκούβαρα!

Το γεγονός επίσης ότι δεν φόραγαν εξοπλισμο βαραίνει περισσότερο αυτόν.

Πάντα οι μεταμεσονύχτιες ώρες είναι "πονηρές". Βλέπεις το δρόμο άδειο και γκαζώνεις λίγο παραπάνω. Ομως έρχεται απο κει που δεν το περιμένεις.

Κρίμα να χάνονται έτσι νέοι άνθρωποι!

Για ποιον λογο να μην την σκαπουλαρει?Ξερεις οτι οντως εφταιγε ο ιδιος?Και αν εφταιγε τον σκοτωνουμε?Ετσι ειναι τα ατυχηματα ,αυτα εχει ο δρομος.

Rip στην κοπελα ,πραγματικα κριμα να χανονται ετσι ζωες ,αλλα ΦΩΡΕΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΗΔΙ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ.Οταν ακουω για θανατο μοτοσυκλετιστη ,κατα 90% δεν εχει φορεσει κρανος.Αυτο που λενε οτι το κρανος σωζει ζωες ειναι αληθεια,φορεστε το μια φορα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Tuono V4 (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Αρχίσανε οι ιντερνετικές δίκες.

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Κράνος γαμώ το κέρατο, κράνος!! Καλό παράδεισο στην κοπελίτσα και ταχεία ανάρρωση στα άλλα δυο παιδιά.

ΥΓ: Σταματήστε να γράφετε ό,τι ανακρίβεια σας κατέβει στο κεφάλι επειδή πιαστήκατε από το όνομα του Νταμπίζα.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα