Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
stamFR

για οσους τα 450 τους φαινονται ...

15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda anf125 sx150 Suzuki rm450-z (491cccc)

Δημοσιεύτηκε

να δουν τι κανουν τα 125 γιατι τα εχουν μπερδεψει μετα παπια

κυριως γιατι ο καθενας εδω μεσα θελει ενα 450 για να τον ανεβασει στο βουνο.....

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki

Δημοσιεύτηκε

Να δω τι θα πει ο Liako... :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda innova i 125 KTM ADV950

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Το 450 ειναι υπερβολη για καποιον αρχαριο ειδικα που κανει ΕΝΤΟΥΡΟ και οχι φλαταδουρες..

Εχω ευχαριστηθει πολυ περισσοτερο οποιοδηποτε 125(ακομα και 4χρονο) και 250 απο 400+ κυβικα στο βουνο!

250 4Τ FTW!

Τροποποιήθηκε από τον AnotherFace

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia TUONO V4R ABS (999cc) καποτε...

Δημοσιεύτηκε

τα κυβικα δεν εχουν σχεση με το που θα φτασεις, εχουν σχεση με το τι γουσταρεις οταν οδηγεις

και με παπι πας Αθηνα-Αλεξανδρουπολη αλλα δεν θα διαλεγες αυτο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

τα κυβικα δεν εχουν σχεση με το που θα φτασεις, εχουν σχεση με το τι γουσταρεις οταν οδηγεις

και με παπι πας Αθηνα-Αλεξανδρουπολη αλλα δεν θα διαλεγες αυτο

μιλας για κατι αλλο

στην προκειμενη περιπτωση ο βαθμος δυσκολια-νευρα αντε να τελειωνουμε το κανει δυσκολο

και αυτο που εξηγεις γινεται το αναποδο απ αυτο που θελω να πω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ER6N (650cc) Loreal MT09

Δημοσιεύτηκε

σιγα το βιντεο ρ φιλε . δε δω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

σιγα το βιντεο ρ φιλε . δε δω

ωραιοι τροποι...
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
SFI-KA DR SE

Τα 4τ 450 σαφέστατα είναι όπλα που δεν μπορεί να χειριστεί ένας αρχάριος τον οποίο και θα αφήσουν στάσιμο ή θα τον κάνουν να αναπτύξει λανθασμένη τεχνική, αλλά απ' την άλλη τα 2τ 125 δεν είναι "διά πάσαν νόσον" -τη συνέχεια την ξέρετε- γιατί δεν ταιριάζουν σε όλες τις ιδιοσυγκρασίες, σωματότυπους και τρόπους οδήγησης.

Υπάρχουν και τα 2τ 200, 4τ 250, 4τ 350/400, μαζί με τα 125άρια όλα μιά χαρά επιλογές γιά αρχάριους. Απλά πρέπει καθένας να βρει τι του ταιριάζει περισσότερο.

Τροποποιήθηκε από τον sfi-ka

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YZ (250cc) Airoh Aviator 2.1 Husqvarna sm 570r (576cc)

Δημοσιεύτηκε

Πρεπει να γινει ενα θεμα αντισοιχο με το : "ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ SUPERSPORT"

Ενα θεμα: "ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ CRF450"

stamFR καλα κανεις και τα λες φιλε, αλλα ποιος ακουει ειναι το θεμα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 525 EXC Uvex Enduro KTM ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ (5000cc)

Δημοσιεύτηκε

βρε σεις καλα τα λετε ολοι αλλα αν παρατηρησατε κατι στα δυο παραπανω βιντεο.οι τυποι ειναι προπονημενοι καλα και ειναι 59 κιλα.αυτο σημαινει οτι το 125 πεταει.επισης σημαινει οτι δεν τρωνε σουβλακια και δεν πινουν τσιπουρα.αν εισαι τετοιος τυπος εισαι αστερι.εγω εχω τα 88 κιλα μου και θελω το 525 να μη το στιβω.ιφ γιου νοου γουατ αι μειν...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ER6N (650cc) Loreal MT09

Δημοσιεύτηκε

δεν ειπα κατι αγενες ρ φιλε . μιλτο δεν ειναι τοσο τα κιλα οσο οτι περνανε καθε μερα 5ωρα στην πιστα για να κοψουν 1 δεκατο του δευτερολεπτου ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT660X (660cc) HJC FG-ST

Δημοσιεύτηκε

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι σκοτιζεστε τοσο, οποιος θελει να ασχοληθει επειδη το γουσταρει και οχι γιατι απλα του ηρθε μια μερα ξεκαρφωτα, πιστευω θα εχει οδηγησει καποιο μηχανακι τετιου ειδους και θα καταλαβει ποση δυναμη μπορει να του φανει χρισημη, εγω πιστευω πως η αρχη πρεπει να γινετε με 125 αν μιλαμε για διχρονο και 250 αν μιλαμε για τετραχρονο, δεν θα συγκρινω 2τ και 4τ ο καθενας (πιστευω) ξερει γιατι επιλεγει καποιο απο τα 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kymco Πύραυλος Kawasaki GPZ900R (900 cccc)

βρε σεις καλα τα λετε ολοι αλλα αν παρατηρησατε κατι στα δυο παραπανω βιντεο.οι τυποι ειναι προπονημενοι καλα και ειναι 59 κιλα.αυτο σημαινει οτι το 125 πεταει.επισης σημαινει οτι δεν τρωνε σουβλακια και δεν πινουν τσιπουρα.αν εισαι τετοιος τυπος εισαι αστερι.εγω εχω τα 88 κιλα μου και θελω το 525 να μη το στιβω.ιφ γιου νοου γουατ αι μειν...

όλοι αυτοί οι οδηγοί είναι «στέκες». Ανέκαθεν ήταν. Δεν πάει να τρέξει κανείς σε τέτοιο επίπεδο αν τρώει όλο το φαΐ του... Φυσικά και κάθε μηχανάκι έχει διαφορετική συμπεριφορά ανάλογα τι οδηγός κάθεται πάνω, φαντάσου αυτό το μηχανάκι σε ένα άλμα να είχε πάνω συν 50 κιλά από αυτό που είδαμε μόνο από τον οδηγό (εγώ π.χ.), θα είχε γίνει βίδες μετά από λίγο.

Το πραγματικό πρόβλημα όμως δεν είναι το βάρος του οδηγού, αλλά η υποστήριξη που απαιτούν τέτοιες διαδρομές σε εξοπλισμό και συντήρηση. Για αυτό μακριά κι αγαπημένοι, δυστυχώς.

Τροποποιήθηκε από τον Phorever

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγώ κάποια στιγμή αν έπαιρνα ενα χωμάτινο για να κάνω την Γκ@βλα μου, θα ήταν 125.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 525 EXC Uvex Enduro KTM ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ (5000cc)

Δημοσιεύτηκε

tassos roadraner δεν ειπα οτι ειπες κατι αγενες.επειτα στο πρωτο βιντεο αν θυμαμαι καλα δεν ειναι σε πιστα.κανουν εντουρο στο βουνο και παιζουν.το παν ειναι γιατι το θες το μηχανακι ,ποσο καλος οδηγος εισαι και τα κιλα σου.αφου απαντησεις σε αυτα τα ερωτηματα,θα καταληξεις σε τι μηχανακι θελεις. :rolleyes: παντως το εντουρο μαγκες ειναι αρωστεια.οποιος δοκιμασει κολαει... :punk:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα
Sign in to follow this