asep

Aπορια ελαστικων για 125cc

34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Παιδια χαιρετω .εχω εδω και ενα μηνα ενα honda innovva 125 cc 1000 χιλιομετρα .εχω dunlop λαστιχα και εκει που τα φουσκωσα μου ειπε να βαλω metzeler ειναι τα καλυτερα και δε γλιστρανε στη βροχη μου ειπε χαρακτηριστικα ενω τα δικα σου (dunlop) γλιστρανε πολυ .ποια μου προτεινετε εσεις για το συγκεκριμενο 125.υποψην οτι μενω θεσαλονικη και θα το χρησιμοποιω και χειμωνα με βροχες

Τροποποιήθηκε από τον ksino1100
Διόρθωση τίτλου: απορεια-->απορια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

αν σου πω τι να κανεις θα με βάλεις στο δημόσιο; :P

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δαγκώτο michelin pilot street ,απλα θεϊκά λαστιχα τόσο στη βροχή οσο και στο στεγνό!!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

Κατ αρχήν γιατι να αλλάξεις λάστιχα τώρα; δε χρειαζεται καθόλου νμζω. Δεν θα χουμε βροχες. έχεις καιρό ακόμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

λοιπόν τωρα που είμαι σπίτι. μην αλλάξεις ελαστικά ακόμα. το παπί έχει 1000 χμ, καλοκαιριάζει άρα ο κίνδυνος βροχών μειώνεται, και η άσφαλτος και τα ελαστικά θα είναι σχεδόν πάντα ζεστά οπότε θα έχεις πρόσφυση. για την ιστορία τα metzeler me22 είναι όντως κορυφή στο βρεγμένο, αλλά και στο στεγνό, γενικά πάρα πάρα πολύ καλό λάστιχο, και κατα λίγη δική μου εμπειρία και κατά τους περισσότερους. οοοοοοόταν με το καλό χειμωνιάσει, βάλτα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Modenas X CITE (135cc) agv Ducati

Δημοσιεύτηκε

Γεια σας παιδια...Για να μην ανοιγω αλλο τοπικ ποσταρο εδω.

Πριν 2 μηνες περιπου επαθα λαστιχο στο πισω τροχο και το λαστιχο επειδη περπατισα μερικα μετρα σκιστηκε ασχημα...ηρθε ενας που αλλαζει λαστιχα στο δρομο αμα παθεις φουιτ κλπ και μου εβαλε ενα λαστιχο μαρκας mizzle γραφει...Εχεις κανεις καμια γνωμη η ξερει τιποτα για αυτα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Wave (110cc) AGV K-3 SV Kawasaki Z (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Να το αλλάξεις σε πρώτη ευκαιρία. Αυτό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

τοσο ασχημο λαστιχο ειναι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Wave (110cc) AGV K-3 SV Kawasaki Z (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν τα ξέρω ούτε καν σαν όνομα, προσωπικά. Τα λάστιχά σου είναι η επαφή με το δρόμο, που δεν φημίζονται ότι είναι και οι καλύτεροι. Δεν θα εμπιστευόμουν την σωματική μου ακεραιότητα σε μια παντελώς άγνωστη μάρκα ελαστικού που μου έβαλε ο τύπος της οδικής. Πιο πολύ "για να κάνεις τη δουλειά σου" είναι αυτό παρά να μείνεις με αυτό πάνω. Παπί είναι , αλλά αν σαβουρωθείς , η άσφαλτος δε σε ρωτάει απο τί μηχανάκι έπεσες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xj6n (600cc) mt revenge

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 2 ώρες, το μέλος petran3 έγραψε:

Γεια σας παιδια...Για να μην ανοιγω αλλο τοπικ ποσταρο εδω.

Πριν 2 μηνες περιπου επαθα λαστιχο στο πισω τροχο και το λαστιχο επειδη περπατισα μερικα μετρα σκιστηκε ασχημα...ηρθε ενας που αλλαζει λαστιχα στο δρομο αμα παθεις φουιτ κλπ και μου εβαλε ενα λαστιχο μαρκας mizzle γραφει...Εχεις κανεις καμια γνωμη η ξερει τιποτα για αυτα?

καινουριο ηταν το λαστιχο???αν ναι γ μενα κρατα το εξαλου ειναι και πισω τροχος απλα πανε πιο προσεκτικα..αν εισαι επαρχια που οι δρομοι δεν ειναι τοσο γλιτσα δεν νομιζω να εχεις θεμα τωρα αν εισαι Σαλονικα η Αθηνα τι να σου πω δες το και πραξε αναλογος

Τροποποιήθηκε από τον Antreasss

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Ducati Hypermotard (939 SPcc)

Δημοσιεύτηκε

Αν είναι παρόμοια με τα 1ης τοποθέτησης από νάυλον(?) που μπαίνουν σε πολλά παπιά,μοτοσυκλετάκια είναι για πέταμα,μην θέτεις τον εαυτό σου σε κίνδυνο για 50 ευρώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda wave (110ίcc) zen Honda CB 500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Έβαλα φέτος τα michelin city pro 60euro με σαμπρέλες michelin. Πολύ κάλα σε στεγνό και βρεγμένο οδόστρωμα . Με ελαστικά ,λάδια , φρένα δεν παίζουμε .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Ducati Hypermotard (939 SPcc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος apellis έγραψε:

Έβαλα φέτος τα michelin city pro 60euro με σαμπρέλες michelin. Πολύ κάλα σε στεγνό και βρεγμένο οδόστρωμα . Με ελαστικά ,λάδια , φρένα δεν παίζουμε .

60 ευρώ για σετ ελαστικά michelin;; :ohmy: *άνοιγμα καρτέλας car.gr*

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ήταν και ο βασικός λόγος που πείρα παπί , τα αναλώσιμα του είναι φτηνά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Την αλλη εβδομαδα θα τα αλλαξω τα λαστιχα στο modenas x-cite το μπροστα M45 το εχω σχεδον 3 χρονια και το πισω επειδη ειναι μαρκα οτι ναναι θα το αλλαξω και αυτο σετακι ολα μαζι...Τωρα φοραω 2.50 μπροστα 2.75 πισω...

Σκεφτομαι να βαλω για πρωτη φορα τα ME22  να βαλω 2.50 μπροστα 2.75 παλι?  Ειδα οτι ο κατασκευαστης δινει για modenas x-cite 70/90-17 και πισω 80/90-17 και στο μαγαζι που θα τα παω για αλλαγη νομιζω δεν εχουν σε αυτες τις διαστασεις :_boredom:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

@petran3 καλο το mizzle για 10-15 χρονια πριν που δεν υπαρχαν αλλα. σημερα πολυ καλυτερα.

για τις διαστασεις των ελαστικων δες εδω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova i (125cc)

Δημοσιεύτηκε

@petran3 και γω σε 2 μερες παω να ρωτησω για λαστιχα για το innova. Διαστασεις θα λεγα να μην βαλεις πιο μικρο προφιλ γιατι λειτουργουν τα τοιχώματά τους ως "αναρτηση" και βοηθαει στις αποσβεσεις, δλδ μεσα στην πολη ειναι πολυ πιο ανετα και μπορει να σου γλυτωσουν την ζαντα αν πεσεις σε καποιο απο τα πολλα πηγάδια που χουν οι δρομοι μας. Για metzeler κοιταω και γω μιας και τα ΜΕ22 εχουν αφησει σε ολους πολυ καλες εντυπωσεις, αλλα βλεπω τα Sportec street τα οποια δεν ειναι τοσο "τετραγωνισμενα" οσο τα ΜΕ22 και λογικα εχεις πιο άμεσο πλάγιασμα για ελιγμούς. Σε επιδοσεις εχω ακουσει οτι ειναι ισάξια τοσο σε στεγνο οσο και σε βρεγμενο   

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda innova injecion (125cc) AGV K1 pinlockED Honda CB1000RRR KTM (3000cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 20/10/2018 at 11:11 ΜΜ, το μέλος ChrisM έγραψε:

@petran3 και γω σε 2 μερες παω να ρωτησω για λαστιχα για το innova. Διαστασεις θα λεγα να μην βαλεις πιο μικρο προφιλ γιατι λειτουργουν τα τοιχώματά τους ως "αναρτηση" και βοηθαει στις αποσβεσεις, δλδ μεσα στην πολη ειναι πολυ πιο ανετα και μπορει να σου γλυτωσουν την ζαντα αν πεσεις σε καποιο απο τα πολλα πηγάδια που χουν οι δρομοι μας. Για metzeler κοιταω και γω μιας και τα ΜΕ22 εχουν αφησει σε ολους πολυ καλες εντυπωσεις, αλλα βλεπω τα Sportec street τα οποια δεν ειναι τοσο "τετραγωνισμενα" οσο τα ΜΕ22 και λογικα εχεις πιο άμεσο πλάγιασμα για ελιγμούς. Σε επιδοσεις εχω ακουσει οτι ειναι ισάξια τοσο σε στεγνο οσο και σε βρεγμενο   

Δοκίμασε πιλοτ στριτ.. αν δεν αλλαξες ακόμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova i (125cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 23/10/2018 at 10:09 ΜΜ, το μέλος achilleasv έγραψε:

Δοκίμασε πιλοτ στριτ.. αν δεν αλλαξες ακόμα.

Εχω ακουσει πολυ καλα λογια και ειναι λαστιχο που υπαρχει πολλα χρονια στην αγορα αλλα προτιμαω να δοκιμασω κατι ποιο καινουργιο που εχω ακουσει μονο καλα λογια μεχρι στιγμης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (125cc) X-Lite 603 Red Effect Honda Africa (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Τα εχω στο Varaderaki! Βεντουζες τοσο σε στεγνο οσο κ στο βρεγμενο! Τα χω ηδη 2.5 χρονια κ δεν εχουν την παραμικρη φθορα! Στα 3 παω για αλλαγη λογω χρονων κ κατα 99% θα βαλω παλι τα ιδια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda innova injecion (125cc) AGV K1 pinlockED Honda CB1000RRR KTM (3000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος venzinas έγραψε:

Τα εχω στο Varaderaki! Βεντουζες τοσο σε στεγνο οσο κ στο βρεγμενο! Τα χω ηδη 2.5 χρονια κ δεν εχουν την παραμικρη φθορα! Στα 3 παω για αλλαγη λογω χρονων κ κατα 99% θα βαλω παλι τα ιδια!

Για ποια λες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova i (125cc)

Δημοσιεύτηκε

Σημερα παντως που ρωτησα σε 2 μαγαζια , το ενα το πιο γνωστο στην αθηνα (60% των μηχανων εχουν αυτοκολλητακι του στην πινακιδα τους) ειδα πως τα sportec street δεν ερχονται πλεον με καινουριγα DOT και το πιο φρεσκο ηταν 2917. Επισης ειπαν πως tubeless λαστιχο σε ζαντα με σαμπρελα δεν ειναι και οτι καλυτερο οποτε ακυρο για εμενα το λαστιχο αυτο. Λεω να παιξω safe και να παω στο πολυδοκιμασμενο ΜΕ22. Ειδα επισης καινουργιο λαστιχακι που εβγαλε η pirelli το ANGEL CITY αλλα δεν εχει φορεθει ακομα για να εχουμε αποψεις. Μοιαζει πολυ με το Dunlop TT900

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ακομα δεν προλαβα να αλλαξω λαστιχα λογο δουλειας...λογικα θα το κανω απο εβδομαδα γιατι ειδικα το μπροστα το M45 το εχω 3 χρονια με 30.000χλμ

Ημουν σχεδον σιγουρος οτι θα βαλω τα ME22 αν και τελευταια βλεπω πολλους στο δρομο με michelin city pro και εχω ενα μικρο διλημμα πιο απο τα δυο λαστιχα να επιλεξω  :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (125cc) X-Lite 603 Red Effect Honda Africa (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 21 ώρες, το μέλος achilleasv έγραψε:

Για ποια λες?

Για τα Pilot Street

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 ώρες, το μέλος petran3 έγραψε:

Ακομα δεν προλαβα να αλλαξω λαστιχα λογο δουλειας...λογικα θα το κανω απο εβδομαδα γιατι ειδικα το μπροστα το M45 το εχω 3 χρονια με 30.000χλμ

Ημουν σχεδον σιγουρος οτι θα βαλω τα ME22 αν και τελευταια βλεπω πολλους στο δρομο με michelin city pro και εχω ενα μικρο διλημμα πιο απο τα δυο λαστιχα να επιλεξω  :laugh:

Μην το σκέφτεσαι απλά κορυφαίο ελαστικό δεν είναι τυχαίο που το βάζουν όλοι .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα