Alarm

Ελβετία Βερνη: Μια ανθρωπινη πρωτευουσα

29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha Αναπηρικο (155cc) AGV, Nolan, Helmo, CMS Yamaha XSR 700 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

:worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ειναι φιλος μου..

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS
Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Symphony ST ABS (200cc) Αλλος DY 125RS Efi (125cc)

Δημοσιεύτηκε

Εξαιρετικές αποτυπώσεις !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM (900cc) HJC FG-ST CRUCIAL MC1 Yamaha ??? (<1000cc)

Δημοσιεύτηκε

ψψψψψψψψψψψψ τέλειες!

υ.γ. επειδη οι περισσοτερες ειναι ανευ ανθρωπινης παρουσιας, είναι ηθελημένο ή όντως δεν κυκλοφορεί πολύς κόσμος έξω;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM (1290cc)

Δημοσιεύτηκε

:worshippy: :worshippy: :worshippy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha thunderace

Δημοσιεύτηκε

Γιατι μας το κανεις αυτο πρωι-πρωι;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Derbi mulhacen Morini corsaro 1200 (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Εξαιρετικό φωτογραφικό ταξίδι, thanx!!

ψψψψψψψψψψψψ τέλειες!

υ.γ. επειδη οι περισσοτερες ειναι ανευ ανθρωπινης παρουσιας, είναι ηθελημένο ή όντως δεν κυκλοφορεί πολύς κόσμος έξω;

Πολύς κόσμος? Βασικά σαν zombie apocalypse είναι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Bombardier U-bahn X-lite x603 KTM Super duke

Δημοσιεύτηκε

:worshippy: :worshippy: :worshippy: μας κατεστρεψες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki vstrom (650cc)

Δημοσιεύτηκε

τι πας να συγκρινεις τωρα ρε..Ευτυχως αλλες (μικροτερες) πολεις ελλαδα ειναι αρκετα ποιο ωραιες και καθαρες σε σχεση με το υπερτατο οχετο την αθηνα..Δε φτιαχνετε , θελουν ξυλωμα ολα και απο την αρχη..

Απο τα σπιτια τους φαινεται .. ωραια,,, παλια ....καθαρα με λουλουδακια.. τωρα εδω ειναι τοσο σκατα ολα που χεστικες αμα στο μπαλκονι σου εχεις μαζεψει ολη τη σαβουρα του κοσμου.. Τι θα χαλασεις το φενγκ σουι του ανοιχτου καδου?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki er-5 Laverda sf750 (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Ολα ειναι θεμα νοοτροπιας και λαου.Ουτε ο ελβετος μπορει να γινει ελληνας ,ουτε ο ελληνας ελβετος.(λιγο μπορει -τελειως οχι)

:rolleyes:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 Aventura Honda Το τελω Αννιτα

Δημοσιεύτηκε

Ειναι φιλος μου..

Ελα πες στον θειο Στεφανο, τι μαλακια εγραψες και την διορθωσες :tooth:

Φιλε μου ! :lol:

ψψψψψψψψψψψψ τέλειες!

Σε καποιες εχουν γινοι νιντζα (αορατοι) λογο μεγαλης εκθεσης. Αλλα στις περισσοτερες, ιδικα αυτες το βραδυ, δεν υπαρχει κοσμος παρα 1-2 ατομα απο εδω και απο εκει. Το ιδιο κοινο εχω δει και στις υπολοιπες πολεις. Μολις παει 7+ και κλεισουν τα μαγαζια , ερημωνουν οι δρομοι. Κοσμο μετα βλεπεις σε μερικα εστιατορια και σε πολυ λιγα καφε/μπαρ.

Τρομερη εντυπωση μου ειχε κανει οταν ειχα παει Λουκερνη. Οπου την ημερα κυριολεκτικα δεν εβρισκες ουτε μια καρεκλα να καθησεις σε ενα καφε. Κοσμος χιλιαδες παντου. Μπηκα σε ενα μαγαζι για μπυριτσα, και οταν βγηκα εξω η πολη κυριολεκτικα ειχε ερημωσει. Ημουν μονος στα στενα. Το ιδιο παθαμε και πριν μια εβδομαδα στο Hallstatt στην Αυστρια με τα φιλαρακια. Οπου φτασαμε εκει 9 το βραδυ , και ενω ειναι τουριστικο μερος δυσκολευτικαμε να βρουμε να φαμε εστω κατι απλο.

Ειναι απο τα κακα σε αυτες τις χωρες. Υπαρχει καποια βραδινη ζωη, οχι οπως την γνωριζουμε εμεις. Σιγουρα ομως ο κοσμος δεν γεμιζει τις πλατιες και τα στενα. Δεν φαινεται να ειναι στην νοοτροποια τους και δεν το ευνοουν και η καταστασεις. Να γυρνας με τα ποδια σε μια πολη που ολα τα μαγαζια ειναι κλειστα, δεν εχει να φας, να πιεις... ε ειναι μαλακια :P

τι πας να συγκρινεις τωρα ρε..Ευτυχως αλλες (μικροτερες) πολεις ελλαδα ειναι αρκετα ποιο ωραιες και καθαρες σε σχεση με το υπερτατο οχετο την αθηνα..Δε φτιαχνετε , θελουν ξυλωμα ολα και απο την αρχη..

Απο τα σπιτια τους φαινεται .. ωραια,,, παλια ....καθαρα με λουλουδακια.. τωρα εδω ειναι τοσο σκατα ολα που χεστικες αμα στο μπαλκονι σου εχεις μαζεψει ολη τη σαβουρα του κοσμου.. Τι θα χαλασεις το φενγκ σουι του ανοιχτου καδου?

Θα συμφωνησω. Μεγαλο ρολο στην εικονα παιζουν τα σπιτια. Που καλος η κακος στην Ελλαδα στις μεγαλυτερες πολεις ειναι αχαρα και απεριποιητα. Σιγουρα δεν μπορω να συγκρινω μια προτευουσα 5 εκατ. με 120.000 κατοικους. Αλλα ολοι εχουμε δει μεγαλυτερες προτευουσες στην ευρωπη να δειχνουν μια πιο ομορφη εικονα προς τα εξω και να κρυβουν την πολυ σαπιλα που υπαρχει.

Ολα ειναι θεμα νοοτροπιας και λαου.Ουτε ο ελβετος μπορει να γινει ελληνας ,ουτε ο ελληνας ελβετος.(λιγο μπορει -τελειως οχι)

:rolleyes:

Σωστα τα λες. :_thumbsup:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Βρε ας ζούσα σε τέτοιο διαμάντι κι ας έπεφτα για ύπνο απ'τις 10.

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

αν και πολυ ωραιες φωτο και πολυ ωραια πολυ, εμενα ολο αυτο μου φαινεται καταθληπτικο. πιστευω δεν θα αντεχα να μεινω

οσο για την καθαριοτητα δεν εχω να πω κατι. χθες στο φαναρι και ενω αναψε πρασινο ξεκιναω με την μοτο και μπροστα μου πηγαινε αυτοκινητο με 4 ατομα μεσα. καποιος θεωρησε σωστο να πεταξει εξω ενα πλαστικο ποτηρι γεματο αποτσιγαρα και νερο αν προλαβα να δω καλα. ευτυχως την γλτωσα αλλα μου ηρθε να παρω φορα και να πεσω πανω στο αμαξι

Τροποποιήθηκε από τον spiros!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda GLX (97cc) Kawasaki Z750 ABS (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Δυστυχως φιλε μου δεν προκειται να γινουμε ΠΟΤΕ ετσι

Οταν σε καθε πορεια μπαινει ο καθε μπααχαλακιας και σπαει τζαμια, πεταει μολοτοφ και καιει αυτοκινητα, οταν ο καθε αλλοδαπος που ερχεται σε μια ξενη χωρα που τον υποδεχεται καλως ή κακως με ενα τροπο και την κατανταει σκουπιδοτοπο ακομα και σε τοπους που θεωρουνται λατρειας απο αυτους, οταν εγω και εσυ σαν Ελληνας βλεπουμε την αδικια και κανουμε τα στραβα ματια και ο ωχαδερφισμος που μας κανει μια ζωη να κοιταμε μονο την παρτη μας δεν μπορει με ΤΙΠΟΤΑ να με πεισει οτι θα γινουμε σαν μια πολη οπως αυτη. Συμφωνω οτι στην επαρχια υπαρχουν καθαρες και περιποιημενες πολεις αλλα στην πρωτευουσα (δεν ξερω για την συμπρωτευουσα) ειδικα το κεντρο ειναι να ριξουμε ενα μεγαλο καλυμα απο πανω. Εαν καποιος δει φωτογραφιες απο προηγουμενες δεκαετιες και σημερινες θα καταλαβει τι εννοω

Τελος παντων μια σκορπια σκεψη....

Πολυ ωραιες φωτο μακαρι να ειχαμε την οικονομικη δυνατοτητα αλλα και την ευχερεια του χρονου να κανουμε περισσοτερα ταξιδια και εμεις....

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Piaggio Zip R Yamaha T MAX

Δημοσιεύτηκε

Ναι βρε, οι ξένοι και οι μπάχαλοι φταίνε που είναι έτσι η Ελλάδα :P

Μια και μια η φωτογραφίες...Έχω και την αδερφή μου στη Ζυρίχη και σε κάθε φωτο που ανεβάζει μου τρέχουν τα σάλια...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Bombardier U-bahn X-lite x603 KTM Super duke

Δημοσιεύτηκε

Ναι βρε, οι ξένοι και οι μπάχαλοι φταίνε που είναι έτσι η Ελλάδα :P

Μια και μια η φωτογραφίες...Έχω και την αδερφή μου στη Ζυρίχη και σε κάθε φωτο που ανεβάζει μου τρέχουν τα σάλια...

εφυγες για ζυριχη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger 800 XC (800cc) Shark Speed R Triumph Tiger Explorer (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Πολύ ωραίες φωτογραφίες από ένα μέρος πολύ όμορφο που αν και μελαγχολικές σε κάνουν να θέλεις να το επισκεφτείς τουλάχιστον μια φορά στην ζωή σου.

Όσο για την χώρα μας και εμάς είμαστε απαράδεκτη να έχουμε ένα Διαμάντη στα χέρια μας και να το έχουμε τόσο χάλια. Απορώ εκεί ποια είναι η ποινή για ρίψη σκουπιδιών η αποτσίγαρων από κινούμενο όχημα? πχ σκουτερας με καφέ που περνά σημαδεύει τον πετά κτυπάει στεφάνη και κάνει τον γύρω τόπο χάλια του αξίζει η όχι να του σκάση κανένας κουβάς με βρομόνερα στο κεφάλι.

Μακάρι κάποτε να αλλάξουμε νοοτροπία και να γίνουμε άνθρωποι, επίσης να έχουμε την ευκαιρία να επισκεφτούμε τέτοια υπέροχα μέρη του εξωτερικού όσο και του εσωτερικού.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

Άσε μας στον κόσμο μας λεβέντη μου. Μην μας δείχνεις πως ζουν οι πολιτισμένοι.

Μας αρρωσταίνεις :wallbash:

Υ.Γ 1 : για τις φωτογραφίες :worthy: :worthy: :worthy:

Υ.Γ. 2 : στο είπα ότι μαμιέσαι ? :tooth:

Υ.Γ. 3 : θες να γίνουμε φίλοι ? :blush2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πολύ ωραίες φωτογραφίες από ένα μέρος πολύ όμορφο που αν και μελαγχολικές σε κάνουν να θέλεις να το επισκεφτείς τουλάχιστον μια φορά στην ζωή σου.

Όσο για την χώρα μας και εμάς είμαστε απαράδεκτη να έχουμε ένα Διαμάντη στα χέρια μας και να το έχουμε τόσο χάλια. Απορώ εκεί ποια είναι η ποινή για ρίψη σκουπιδιών η αποτσίγαρων από κινούμενο όχημα? πχ σκουτερας με καφέ που περνά σημαδεύει τον πετά κτυπάει στεφάνη και κάνει τον γύρω τόπο χάλια του αξίζει η όχι να του σκάση κανένας κουβάς με βρομόνερα στο κεφάλι.

Μακάρι κάποτε να αλλάξουμε νοοτροπία και να γίνουμε άνθρωποι, επίσης να έχουμε την ευκαιρία να επισκεφτούμε τέτοια υπέροχα μέρη του εξωτερικού όσο και του εσωτερικού.

Αυτο το να πετανε τσιγαρα ενω οδηγας απο πισω η γενικα οτιδηποτε αλλο , πραγματικα με κανει να απορω ποσο μυαλο μπορει να κουβαλαει καποιος και τι σκεφτεται.

Oδηγουσα μια φορα ελευσινα πηγενοντας προς τα διοδια. Ειδα να φευγει στον δρομο μπουκαλι νερου 1.5λιτρο απο φορτηγο απο τον οδηγο. Κρατα το μεχρι να σταματισεις. Δεν εχεις χωρο στο φορτηγο να το κρατισεις 1-2 χλμ μεχρι να βρεις σκουπιδια ? Βαλτο στον κωλο σου. Ας μην επινες νερο.

Δεν καταλαβαινω γιατι για μερικους ειναι τοσο δυσκολο να κανουν 5 βηματα να πεταξουν τα σκουπιδια σε εναν καδο και τα αφηνουν διπλα τους. Μακαρι να αρχισουν σοβαρες ποινες

για τετοια σκοινικα.

Υ.Γ. 2 : στο είπα ότι μαμιέσαι ? :tooth:

Ενταξει, δεν εχω παραπονο, με εχετε στολισει καλα εδω και μερικους μηνες :tooth::rotfl:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB Super Four (400cc) Honda Goldwing (1800cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε αδερφέ.......εξαιρετικός :_thumbsup:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
sprinter-c50 (125cc) CB1000R

Δημοσιεύτηκε

Ολα ειναι θέμα παιδείας και νοοτροπίας.. Αμα δουλευε το μπουρδελοκρατος και εριχνε αβέρτα προστιμα σε καθε μαλακια που γινοταν και δεν ειχες τον γνωστο του γνωστου να τα σβήσεις ολα θα ήταν καλυτερα.. Ασε που ήμαστε ραγιάδες 400 χρονια σκλάβοι δεν ειναι λίγα..

Kαλλιτεχνικές φώτο ωραιος!

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εφυγες για ζυριχη

Δεν ειναι παντα ετσι ευκολα τα πραγματα και οσο μεγαλωνεις τοσο και πιο δυσκολη γινεται αυτη η αλλαγη. :_thumbsup:

Ολα ειναι θέμα παιδείας και νοοτροπίας.. Αμα δουλευε το μπουρδελοκρατος και εριχνε αβέρτα προστιμα σε καθε μαλακια που γινοταν και δεν ειχες τον γνωστο του γνωστου να τα σβήσεις ολα θα ήταν καλυτερα.. Ασε που ήμαστε ραγιάδες 400 χρονια σκλάβοι δεν ειναι λίγα..

Kαλλιτεχνικές φώτο ωραιος!

Ε καλα αυτο τωρα με το 400 χρονια σκλαβοι ειναι ακυρο. Δηλαδη "εσυ" πετας σκουπιδια κατω επειδη πριν 200 χρονια ησουν υπο κατοχη η επειδη οταν ησουν πιτσιρικας ο πατερας σου δεν σου ειπε οτι αυτο το σκουπιδι παει στον καδο. Η το οτι εχεις γινει 20-30-40-50 χρονων και δεν λες να καταλαβεις οτι ο καδος φτιαχτηκε για αυτο ακριβως τον λογο. Μην τα ρειχνουμε στους τουρκους για το οτι ειμαστε γουρουνια με το "σπιτι" μας.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Στέφανε, εκπληκτικές οι φωτό.

οσο για τους Ελβετούς, μια χαρά λαός είναι + μάλιστα ''τραβάνε'' και αρκετα δημοψηφίσματα καθε χρόνο για να ισιωνει η δημοκρατία.

Αλλάζουν καθε χρονο βουλευτες, και άλλα ωραία που κανουν όπως μποικοταζ στο γαλα μια ολόκληρη εβδομαδα που ειχε ανεβει η τιμή. (και ξαναπεσε...)

Και φυσικά, εχουν την ικανότητα και δυνατότητα, να μαζέψουν ανα πάσα στιγμή κοντά 600.000 στρατιώτες, οι οποίοι ξερουν απ'εξω κι ανακατωτα κάθε κορφοβούνι.

Οι Ελβετοί. :afro:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πωωωωωω!Η Ελβετια μού θυμιζει πολυ την Νορβηγια... :blush2: και...την Αυστρια... :secret: και την Πολωνια... :shock: και την Ρωσια... :secret: και την Γαλλια... :rtfm: και το Μαροκο... :lipssealed: και την Ινδια... :online2long:εχμ.... :_zeppelin:δεν εχω παει σε κανενα... :crazy:

Μπραβο ρε Στεφ...για ακομα μια φορα μάς φερνεις την αυρα της Πολης μεσω των φωτο σου,εκπληκτικων φωτο σου:)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα