o_xlapatsas

CSS 2014

124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Γάντια δεν νοικιάζουν και όχι δεν κάνουν θέλει δερμάτινα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

ναι.Εχουν τα παντα.Καλη διασκεδαση . :thumbsup1:

εχουνε 30 ζευγαρια γαντια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF (250cc) Shark RSF3 Zipper

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν είναι σίγουρο αν θα πάω, αν και θέλω πολύ. Είμαι και level -1 ακόμα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αλήθεια;δεν ήξερα για γάντια. :lipssealed:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Αλήθεια;δεν ήξερα για γάντια. :lipssealed:

λες να λεω μλκιες και να τα μπερδευω με αλλους ;

εδιτ.Ναι μλκιες λεω.Ο Χαλαρης εχει.............

νομιζω !!

Τροποποιήθηκε από τον ΩΡΙΩΝ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

είδες να γράφω κάτι τέτοιο;

Μην αρπάζεσαι άνευ λόγου και αιτίας.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

είδες να γράφω κάτι τέτοιο;

Μην αρπάζεσαι άνευ λόγου και αιτίας.

δεν αρπαχτηκα ρε τρελε.Αμφιβολια εκφρασα αν γραφω μλκιες.Ρε με εχεις παρει με φοβο και ειμαι απο αυτους πουστο λογο μου σε σεβομαι και σε εκτιμω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

δεν αρπαχτηκα ρε τρελε.Αμφιβολια εκφρασα αν γραφω μλκιες.Ρε με εχεις παρει με φοβο και ειμαι απο αυτους πουστο λογο μου σε σεβομαι και σε εκτιμω

No hard feelings τότεΣ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190adv

Δημοσιεύτηκε

Πάντως αν δεν κάνω λάθος το πατρινό team πέρυσι πήγε με καλοκαιρινές στολές

Ρωτήστε Μάθο κ Παπασούζα να σας πούνε σίγουρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia RSV4R HJC RPHA-10 Kawasaki Versys (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Πάντως αν δεν κάνω λάθος το πατρινό team πέρυσι πήγε με καλοκαιρινές στολές

Ρωτήστε Μάθο κ Παπασούζα να σας πούνε σίγουρα.

Ναι αλλά εσείς είχατε το Giovanni μαζί σας...ποιος θα του πει "Φιλαράκι δεν μπαίνεις έτσι"; ... :crazy: :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

Ναι αλλά εσείς είχατε το Giovanni μαζί σας...ποιος θα του πει "Φιλαράκι δεν μπαίνεις έτσι"; ... :crazy: :crazy:

ο υπάλληλος στο test ride της KTM! :P :P :crazy: :crazy: :peep:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-09 HJC Rpha 10+ Yamaha

Δημοσιεύτηκε

Και γω με καλοκαιρινά γάντια ειχα μπει πέρυσι

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM (1290cc)

Δημοσιεύτηκε

Μιας και το ξεθαψε ο Κοσμας, θα παει κανενας Σερρες στις 28/9?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati Multistrada (1200cc) SHARK RACE R PRO Ducati Desmosedici RR

Δημοσιεύτηκε

Μιας και το ξεθαψε ο Κοσμας, θα παει κανενας Σερρες στις 28/9?

Παίζει να είμαι στο Track day της Παρασκευής...αν μου δώσουν άδεια :what:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM (1290cc)

Δημοσιεύτηκε

Δυστυχως μονο κυριακη θα ειμαι πανω :\

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC750X

Δημοσιεύτηκε

Για να δούμε τι καιρό θα μας κάνει το Σάββατο. Στην αρχή της εβδομάδας η πρόγνωση έλεγε τουλουμια. Τώρα δείχνει στεγνά. Ελπίζω αν βρέχει να είναι ψιλόβροχο γιατί με πολύ βροχή φαντάζομαι θα υπάρχει θέμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM (1290cc)

Δημοσιεύτηκε

ε και παλι γινεται το σχολιο, αλλα δε το ευχαριστιεσαι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC750X

Δημοσιεύτηκε

Άμα βρέχει καρέκλες θα γίνουμε παπάκια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC750X

Δημοσιεύτηκε

Εντυπώσεις λοιπόν από την χθεσινή εμπειρία στο CSS

Η δική μου συμμετοχή ήταν στο level 1. Διαφορετικής εμπειρίας οδηγοί στο level 1. Άλλος με 1 χρόνο στην πλάτη και άλλος με 30. Ο κάθε ένας από εμάς στο τέλος όμως είχε ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά. Η διαφορά στην δική του οδηγική ικανότητα ήταν τεράστια. Οι διαφορές στις παραστάσεις και στις οδηγικές εμπειρίες μπορεί να παραμένουν, αλλά το έβλεπες στην πίστα. Η αρχή και το τέλος της ημέρας μιλούσαν μόνα τους.

Θα μιλήσω εγώ από την δική μου προσωπική οπτική και οδηγική ανικανότητα. Εγώ λοιπόν απευθύνομαι σε αυτούς με ελάχιστες οδηγικές εμπειρίες με μηχανή. Δίπλωμα για μηχανή έχω εδώ και 1 χρόνο, είχα πριν ενα mp3 για περίπου 2 χρόνια και το 90% των χιλιομέτρων μου ήταν εντός πόλης ή σε διαδρομές που η μηχανή πάει μόνη της (πχ Θεσσαλονίκη Κατερίνη.. μια ευθεία....).

Ξεκίνημα λοιπόν στις 5.40 το πρωί, νύχτα , με ψιλόβροχο και αέρα. Αν βάλει κάποιος στο μυαλό του και την οδηγική μου απειρία με μηχανή + ότι αυτή την διαδρομή την έκανα με μηχανή πρώτη φορά... εεεε ήταν αρκετό.

Άφιξη στο αυτοκινητοδρόμιο των Σερρών λίγο πριν της 7. Ευτυχώς είχα διαβάσει την σελίδα του serres circuit και ήξερα που να στίψω (στην ταμπέλα που λέει προς τελωνείο, κάτω από την γέφυρα και δεξια... ).

Αφού ξεμπερδεύουμε με τα διαδικαστικά, κάποια στιγμή ξεκινάει το πρώτο θεωρητικό μάθημα. Έχοντας τελειώσει την πρώτη μέρα, μπορώ να πω το εξής. Αυτά που είπε ο Λιο στο μάθημα, λίγο πολύ τα είχα διαβάσει και τα είχα ακούσει στα διάφορα βίντεο που κυκλοφορούν στο youtube ΑΛΛΑ υπάρχει ένα τεράστιο αλλά, η βασική διαφορά είναι στην αλληλουχία αυτών που ακούς και αυτών που αισθάνεσαι. Δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ απολύτως νόημα να ακούσεις το δεύτερο "μάθημα" αν δεν έχει βιώσει, ο καθένας με τον δικό του τρόπο, το πως μπορείς να εφαρμόσεις οτι λέχθηκε στην πίστα. Μπορεί στους 4-5-6 γύρους που θα κάνει κάποιος να πετύχει αυτό που λέχθηκε από 1 εως 100 φορές δεν έχει σημασία, αλλά το σημαντικό είναι οτι θα έχει σημείο αναφοράς για αυτά που θα πούνε στο επόμενο level

Ας πούμε οτι τα θεωρητικά είναι τα τουβλα στο χτίσιμο, αλλά το track είναι το τσιμέντο που θα έρθει να τα ενώσει σε ένα. Χωρίς την σειρά αυτή δεν θα είχε απολύτως κανένα νόημα η όλη προσπάθεια. Αν δηλαδή έλεγε τα πάντα σε ενα 2ωρο μάθημα και μετα σε άφηνε 3 ώρες στην πίστα θα ήταν μια τρύπα στο νερό. Η όλη διαδικασία είναι τόσο μελετημένη που το καταλαβαίνει ο καθένας στο πετσί του, γυρό με τον γύρο επειδή έτσι είναι το σωστό. Φαντάζομαι οτι η όλη διαδικασία δεν φτιάχτηκε έτσι από την μια μέρα στην άλλη.

Στο τέλος της μέρας του πρώτου level, έχεις την αίσθηση πως ξέρεις να μπεις σε μια στροφή, πως ξέρεις να κρατηθείς σε μιας στροφή και όχι να πανικοβληθείς οτι είσαι με πολλά χιλιόμετρα (ότι σημαίνει το πολλά για τον καθένα από μας) μέσα στην στροφή και να πατήσεις φρένο ή να σηκώσεις το γκάζι , και με ασφάλεια να ολοκληρώσεις το γυρολόγιο.

Είναι απίστευτη η αίσθηση στο τέλος της μέρας σε όλους όσους συμμετείχαν. Η κούραση ήταν απίστευτη. Εγώ δεν υπήρχε καμιά περίπτωση να αντέξω και το δεύτερο επίπεδο στο καπάκι και δεν νομίζω και ότι έχει νόημα πριν όλα αυτά που μάθαμε χτες περάσουν στο υποσυνείδητο και γίνουν αυτόματισμοί. Τότε θα είμαι έτοιμος για το δεύτερο επίπεδο.

Κάντε το 10000%. Πραγματικά αξίζει τον κόπο και τα χρήματα. Δεν μπορεί να έχει προτεραιότητα μια ακράποβιτς από αυτό. Με τίποτα....

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Ωραίος!!!

Καλά χιλιόμετρα, πολύ διαφορετικά από τα προηγούμενα.

Ταχύτερα κ ασφαλέστερα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Η πιστα πως ειναι ; Κανει σαμαρακια η ειναι αλφαδι ,ηταν καθαρη η ειχε χωματα/πετραδακια .Οι γραμμες εχουν φρεσια ασφαλτο που ξεχωριζει απο την γυρω της και αν ναι το σημειο που ενωνεται η παλια με την καινουργια ασφαλτο εχει υψομετρικη διαφορα ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC750X

Δημοσιεύτηκε

Η πίστα είναι σε εξαιρετική κατάσταση. Πεντακάθαρη. Σαμαράκια πουθενά. Φαντάζομαι θα κυκλοφορήσουν σύντομα και φώτογραφίες από το event οπότε θα δεις και μόνος σου. Βέβαια πρέπει να είμασταν και οι πρώτοι που την πατήσαμε οπότε για να γίνει κριτική για την αντοχή της, πρέπει να περάσει αρκετή καταπόνηση.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FZ1

Δημοσιεύτηκε

Ητανέ στεγνή η πίστα φιλέ μου?Εβρεξε καθόλου κατά τη διαρκεια της ημέρας?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC750X

Δημοσιεύτηκε

Η πίστα ήταν βρεγμένη, στην αρχή. Προοδευτικά στέγνωνε. Στα τελευταία 2-3 drills ήταν τελείως στεγνή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα