Redshift

Metzeler me 22 vs Michelin m45 vs ?

28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Wave 110i

Δημοσιεύτηκε

Honda wave 110i κ πρεπω να αλλαξω τα μαμα που ειναι επικινδυνα

διαστασεις 70/90 17 εμπρος 80/90 17 πισω

απο οτι ειδα ολοι σχεδον προτεινουν τα me 22 με κοστος 60-70 ευρω αναλογα τον λαστιχα

υπαρχουν επισης τα Michelin m45 με κοστος 50-60 ευρω

ποια αλλα επωνυμα δοκιμασμενα καλα?

δεν με ενδιαφερει να βγαλουν πολλα χιλιομετρα γιατι το παπι το χρησιμοποιω μονο απο Μαιο μεχρι Οκτωβρη το πολυ ,οσο το να κρατανε καλα στο στεγνο κυριως

δεν με ενδιαφερει επισης η εμφανιση

χρηση απλη μετακινηση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

Φιλε εγώ εδώ και λίγους μήνες εχω βάλει τα καινουρια michelin pilot street και ειναι τέλεια .Τουλαχιστον μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος .Επισης ζεσταίνονται πολυ πιο εύκολα απο τα michelin pilot sporty τα οποία εκτός απο το οτι δε ζεσταίνονται εύκολα ειναι και μεγάλες σκοτωστρες στο βρεγμένο.Ελπιζω να σου έδωσα καμία ιδέα .Καλες αγορές!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Astrea Grand

Δημοσιεύτηκε

τα ιδια με τον φιλο απο πανω εβαλα πριν 1 μηνα κ εγω και ειναι απιστευτο λαστιχο! μπορω να πω οτι καλυτερο για τα λεφτα του! πριν φορουσα τα m45 που και γι'αυτα μονο καλα λογια εχω να πω..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Γαμάτο μηχανάκι Airoh(k600) WW. Ducati Streetfighter S (1098cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Eιμαι ηδη στο 2ο σετ michelin pilot STREET.

Μαλακι προς μεσαιο ελαστικο,(οταν ζεσταθει τσιχλιζει)

ζεσταινεται γρηγορα,

εχει καλη στριφτερη κορωνα(για παπισιο)

τελειο κρατημα,

σε στεγνο αλλα και ικανοποιητικο στο βρεγμενο!

αρκετα καλη χιλιομετρικη αντοχη !

με την χειριστη χρηση που κανω εβγαλαν

10.000 το πισω..

το μπροστα εβγαζε ανετα 15-20 χιλιαδες κμ.

που να κραταει ετσι οχι να γινει ξυλο.

Τροποποιήθηκε από τον PanosDenzo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Astrea Grand (125cc) HJC FG-15/ REVIT RADAR Triumph Tiger (1050cc)

Δημοσιεύτηκε

Eγω δεν εχω δοκιμασει τα παραπανω αλλα με τα m45 ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Με τα me22 ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και ακουω καλα λογια για pilot street τα οποια ισως δοκιμασω στην επομενη αλλαγη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Suzuki Gsxr (600cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγω εχω τα m45 καλα λαστιχακια ειναι αξιοπιστα και φθηνα .Βεβαια στο βρεγμενο ψιλο εχουν ενα θεματακι αλλα γενικα ειναι σωστα

Λεω να παω στα metzeler m22 μιας και ακουω και καλα λογια απ ολους οτι ειναι τοπ .Τα βρηκα 60 ευρο και τους πηρα και τηλ και μου πανε μαζι με την τοποθετηση . Να ρωτησω μαζι με τα λαστιχα βαζουνε και καινουργιες σαμπρελες?Και τι παιζει με την ημερομηνια ληξης τους δλδ μεχρι ποτε ειναι καλα τα λαστιχα μν μου δωσουν τπτ μουφα

http://eshop.bafetis.gr/index.php?route=product/product&path=68_102&product_id=212

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
sprinter-c50 (125cc) CB1000R

Δημοσιεύτηκε

πάαμε ενα update! Ερχεται αλλαγη για την πάπια.. τα M45 μου βγαλαν 10000χιλιομετρα πανω κατω και το πισω χριζει αλλαγης.. το μπροστα δν φαινεται να εχει θεμα αλλα θα το αλλαξω και αυτο.. Να παω πάλι σε M45 η στα m22? Παντως τα M45 μου εχουν βγει σκυλιά

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

τα Μ45 τα βαζεις αν κανεις το λιγοτερο 50/50 χρηση ασφαλτο-χωμα (οσο περισσοτερο χωμα πας τοσο καλυτερα). 

αν κινησε σε ασφαλτινες διαδρομες βαλε m62 gazelle. απλα το καλυτερο λαστιχο για παπι (μιλαω για ασφαλτο ετσι).

τα metzeler m22 καλα, αλλα ερχονται 2α μετα τα gazelle:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τα m45 10000 χλμ οκτωβρη του 13 τα έχω και το πισω μου εχει γινει ετσι.. Παντως αποδειχτηκαν σκυλια μαυρα.. m62 gazelle δεν τα έχω ακούσει ειναι η αληθεια θα τα ψαξω.. ασφαλτο το 95% παω ειναι αληθεια..

rGIjnCs.jpg?2 3ePyAM9.jpg?2

Τροποποιήθηκε από τον VaG3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ακρη δεν βρισκω τελικα... Μεχρι τωρα michelin city pro, m62 gazele και τα m22 εχουν πέσει στο τραπεζι.. τα city pro τα φορας @innova 04 ? Πες μου καμια γνωμη..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Ακρη δεν βρισκω τελικα... Μεχρι τωρα michelin city pro, m62 gazele και τα m22 εχουν πέσει στο τραπεζι.. τα city pro τα φορας @innova 04 ? Πες μου καμια γνωμη..

Τα'χω φορέσει όλα, απο το 2004.

Τα ΜΕ22 ειναι σταθερη αξία. Τα Μ45 και Μ62, ειναι για χοντροδουλειες /φορτία, και γρηγορα χανουν σε πρόσφυση. Αφθαρτα και θορυβωδη, πάντως.

Τα pilot street, βγηκαν πολυ καλά και αρκετα στριφτερά. Μια χαρα λαστιχο ηταν, μεχρι που βγηκαν τα city pro τα οποία εχουν λίγο πλατυτερη κορώνα και ειναι μια χαρά για πόλη/βολτα/δουλειά. Οι τιμες ειναι σχεδον ιδιες, και τα φορω ήδη 1 χρόνο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Eγω φορουσα και φοραω 2.50 2.75.. ελεγα να δοκιμασω 2.25 2.50 τώρα χωρις να ειμαι σιγουρος ακομη.. αλλα τώρα απ οτι βλεπω εχουν αλλαξει οι τροποι μέτρησεις σε 70/90-17 κλπ..    υπαρχει κανενας πινακας με αντιστοιχιες?

@noodles πες και εσυ καμια γνώμη για τα M62 που προτινες.. τα φορουσες στο παπι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
sprinter i cbs (125cc) KTM smc (660cc)

Δημοσιεύτηκε

Γιατι γιναν ετσι τα Μ45? Ποσο καιρο τα φορας? Εγω εχω κανει λογικα καπου γυρω στα 5000 χιλιομετρα και ειναι σαν καινουργια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

απο οκτωβρη του 2013.. αλλα έκατσαν και 9 μηνες λογο στρατου.. Λογικα απο τις ζεστες το καλοκαιρι ειχε κατσει αρκετο καιρο εξω με 45αρια και κουκουλα και λιωσαν.. + ο ήλιος που τα βαρουσε αρκετες φορες.. 10000 εχουν Εγω πιστευω οτι φταιει και η λαθος πιεση με το πλαινο σταντ και εγιναν ετσι στα πλαγια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

Eγω φορουσα και φοραω 2.50 2.75.. ελεγα να δοκιμασω 2.25 2.50 τώρα χωρις να ειμαι σιγουρος ακομη.. αλλα τώρα απ οτι βλεπω εχουν αλλαξει οι τροποι μέτρησεις σε 70/90-17 κλπ..    υπαρχει κανενας πινακας με αντιστοιχιες?

@noodles πες και εσυ καμια γνώμη για τα M62 που προτινες.. τα φορουσες στο παπι?

κυκλοφορεις σε ασφαλτο οποτε βαζεις ενα απο αυτα που γραφω στο παραπανω ποστ μου.

τα city pro, pilot street ειναι καλα μονο στην αρχη, οταν φθαρουνε λιγο γλυστρανε αρκετα.

ειχα βαλει πολλα λαστιχα στο παπι αλλα ποτε m62 :kaaaala:

οταν οδηγησα παπι με τετοια επαθα πλακα, αλλα τοτε δεν ειχα δικο μου παπι:biggrin:

Tire-Size-Conversion.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

κυκλοφορεις σε ασφαλτο οποτε βαζεις ενα απο αυτα που γραφω στο παραπανω ποστ μου.

τα city pro, pilot street ειναι καλα μονο στην αρχη, οταν φθαρουνε λιγο γλυστρανε αρκετα.

ειχα βαλει πολλα λαστιχα στο παπι αλλα ποτε m62 :kaaaala:

οταν οδηγησα παπι με τετοια επαθα πλακα, αλλα τοτε δεν ειχα δικο μου παπι:biggrin:

Tire-Size-Conversion.gif

ανα μπραβο αυτους τους πινακες έψαχνα, ευχαριστω!:tongue: εχω κατασταλαξει στα M62 και δευτερα ερχονται τα city pro.. Θα δειξει βέβαια τελευταια στιγμη.. παντως απ οτι εχω δει τα φορανε πολλα ντελιβερι λογικα κατι θα ξερουν παραπανω:tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet (600cc) caberg KTM SMC (690cc)

Δημοσιεύτηκε

pilot street καραδοκιμασμένα σε στριφτερους ορεινους δρόμους και με το zx και τωρα με το innova.. περασα απο dura traction,me22,heidenau κ.α. Μοναχα με τα street εστριβα τοσο καλα! εχω κανει με βροχη 5-6φορες Αρτα-Γιαννενα και ουδεποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα ακομα και σε σβελτους ρυθμους!Δεν νομιζω φορεσω κατι αλλο διοτι εχω μεινει υπερικανοποιημενος, ιιισως να δοκιμαζα τα city pro... 

απο εμενα pilot street...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kymco jetix (150cc) str KTM super duke (990cc)

Δημοσιεύτηκε

Ναι το πιλοτ παιδιά είναι λαστιχαρα το έχω 5κ χιλιόμετρα με διάφορα πράγματα στο δρόμο είναι ελάχιστα φαγωμενο και έχει ακόμα άριστα κρατήματα τα έχει επίσης φίλος σε ινοβα και έχει κάνει 20κ και ακόμα έχουν πάνω αν και έχουν χάσει λίγο από το κράτημα τους αλλά και πάλι κρατάνε καλύτερα από αλλά λάστιχα καινούρια 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

απο 2.75-2.50 να δοκιμάσω 2.50 2.25 λέτε? απο περιεργεια δηλαδη οχι τιποτα αλλο.. Η λογικη λεει παντως city pro Και μετα έρχονται τα Pilot street..  Λογικα πάντως θα παω για city pro καθοτι ειναι ποιο καινουργια στην αγορά.. Εκτος αν βρω καμια προσφορα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

απο 2.75-2.50 να δοκιμάσω 2.50 2.25 λέτε? απο περιεργεια δηλαδη οχι τιποτα αλλο.. Η λογικη λεει παντως city pro Και μετα έρχονται τα Pilot street..  Λογικα πάντως θα παω για city pro καθοτι ειναι ποιο καινουργια στην αγορά.. Εκτος αν βρω καμια προσφορα

Θα πατάς σπιρτόξυλο και θα πηδάει το παπί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θα πατάς σπιρτόξυλο και θα πηδάει το παπί.

Κομπλε:_zeppelin: Θα παω στα ίδια οπότε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

@VaG3 ειναι μικρο το 2.25 για μπροστα, δε κανει για καθημερινη χρηση. θα στραβωσει η ζαντα σιγουρα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea grand (100cc) airoh miro sport KTM EXC (520cc)

Δημοσιεύτηκε

σε εμενα που φοραω ποσα χρονια 2,25 και 2,50 ειναι μια χαρα.οι ζαντες μου ειναι περιπου 3 χρονων και ειναι και οι 2 αψογες.Ειναι αναλογα το πως οδηγας,ποσα κιλα εισαι,αν παιρνεις δικαβαλο συχνα,αν πεφτεις στις λακουβες-ταφους με πολλα χλμ κτλ κτλ...Σιγουρα βεβαια σαν αντοχη θα ηταν καλυτερα με 2,50/2,75 χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι θα εχεις προβλημα με τα 2,25/2,50.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα