andpekte

τι ποτό να παρω στο club

1830 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Πως κάνετε έτσι ; Το παιδί μπορεί να θέλει να πιεί μόνο μέσα στην πίστα.

a12-thumb-large.jpg

Τι ;;; Ούτε εκεί δεν μπορεί ελεύθερα ; Πφφφφφ

*Ας φάω και λίγο ποπ κορν*

tumblr_mmka2aSFio1r3gb3zo1_250.gif

tumblr_mmka2aSFio1r3gb3zo2_250.gif

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

1)καταρχήν δεν είπα ότι πίνω και βρισκω γκόμενες αλλά ότι οταν πίνω τότε αρχιζω και χωρευω

2)δεν είπα να πιω να μεθυσω

3)αφού η ελλαδαρα μας είναι μπουρδελο ρε αλλά υπάρχουν και κλάμπ στα οποία μπαίνεις μόνο άμα είσαι 18+

1)καταρχήν δεν είπα ότι πίνω και βρισκω γκόμενες αλλά ότι οταν πίνω τότε αρχιζω και χωρευω

2)δεν είπα να πιω να μεθυσω

3)αφού η ελλαδαρα μας είναι μπουρδελο ρε αλλά υπάρχουν και κλάμπ στα οποία μπαίνεις μόνο άμα είσαι 18+

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Sprinter (49cc)

Δημοσιεύτηκε

Νταξ 2α λυκείου πάει το παιδί (16 στα 17 τέτοια τάξη πάνε, μην με ρωτάτε που το ξέρω :_innocent: ), θα βγει κι αυτό στα club και ρώτησε τι να πιει :rotfl:

Λοιπόν φίλε μου μιάς και όλοι ξέρουν πόσο σοβαρό παιδί είμαι και πόσο ζόρικη είναι η ηλικία σου το ποτό είναι 1 B)

Cuba-Libre-vignette-1.jpg

Cuba Libre με αβάνα μάυρη, (έτσι το ζητάς)

και προφανώς κανά γύρο σφινάκια

tequila_shot153231442_std1.jpg

τεκίλα κίτρινη B)

Χωρίς πλάκα πάντως ήρεμα με τα ποτά.

Το πόσο αντέχεις είναι συνάρτηση πολλών μεταβλητών, κιλά, οργανισμός, διάθεση .

Όταν βλέπεις ότι δεν μπορείς άλλο απλά μην πίνεις άλλο, ότι και να σου λέει η παρέα σου, και ποτέ υπερβολές :D

Και προφανώς ποτέ μην οδηγάς όταν έχεις πιει.

Αααα και πάντα να ανοίγεις μπουκάλι με κοπέλες γιατί δεν πίνουν και το πίνουμε όλο εμείς :D

Αν ρωτάς σοβαρά απλά αγνόησε αυτούς που τρολάρουν :_thumbsup:

δεν απαγορεύεται η κατανάλωση αλκοόλ απο ανήλικους χωρίς συνοδεία κηδεμόνα;

Κι εμείς τι είμαστε ; :_innocent:

Φίλε άμα γίνεις εντελώς λιάρδα δεν κάνει κούκου.-

Πολύ σημαντικό.

Δεν είναι μόνο τα social media, είναι άπειρα πράγματα.

Η μοναξιά είναι το σημαντικότερο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι άνθρωποι στις σημερινές κοινωνίες.

Τόσους πολλούς "φίλους" και πάλι μόνος, είτε αυτοί είναι στο facebook, στο twitter είτε ακόμα και στο mybike.

Αν δεν βγεις έξω να έχεις face to face επικοινωνία να αγαπήσεις, να ερωτευτείς, να πονέσεις δεν ζεις.

Τόσοι πολλοί άνθρωποι κάθονται πίσω από έναν υπολογιστή και νομίζουν ότι έχουν φίλους, τέλος πάντων μην βγούμε τελείως εκτός Topic(????) :P

Το παιδί λέει ξεκάθαρα βγαίνω έξω με φίλους-φίλες κι απλά θέλω να μου πείτε ένα ποτό ώστε να χαλαρώσω λίγο και να μπορώ να μιλήσω πιο εύκολα σε κοπέλες.

Τόσο κακό είναι δηλαδή αυτό;

Όλοι δω πέρα συναναστρεφόμαστε τόσο χαλαρά με το άλλο φύλλο;

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Z 750s Honda FMX (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Ημουν κι εγω εδώ....... :_hi:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZX10R Nolan X802

Δημοσιεύτηκε

εγω θα σου ελεγα να μην πιεις καθολου αλκοολ και να την βγαλεις μονο με κανενα Red Bull ολη νυκτα...επειδη ομως ξερω οτι θα

γραψεις οποιαδηποτε συμβουλη που λεει να μην πιεις αλκοολ στα παπαρια σου, κατι δυνατο για να την ακουσεις ειναι σφηνακια

Jack Daniels με Grand Marnier κιτρινο (αν δεν υπαρχει κιτρινο, και το κοκκινο κανει δουλεια) ενδιαμεσα σε οτιδηποτε ποτο κι αν πινεις...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

και εγώ θα το ξαναπώ.

αν ρώταγε για καμιά μηχανή που δεν τον καλύπτει το δίπλωμα θα γινόταν λαϊκό δικαστήριο με όλα τα γνωστά και ωραία που βλέπουμε κατα καιρούς.

εδώ όμως του δίνετε συμβουλή να πιει σκληρές ποτάρες,αλλά με μέτρο;Ναι καλά.Καλύτερα να πάρει μια χιλιάρα στα 16 του παρά να γίνεται λιάρδα κάθε φορά που βγαίνει έξω,επειδή είναι της μόδας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Ζx10r (1000cc) Arai Kawasaki Ninja H2r

Δημοσιεύτηκε

+1

Το καλυτερο βασικα ειναι να βγαινεις κατα τις 3 που οι πιο πολλοι ειναι ζαντα..Και γελιο,και χτυπας ευκολα τα ζαλισμενα γκομενακια! :)

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova (144cc) Kawasaki ZX10R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

+1

Το καλυτερο βασικα ειναι να βγαινεις κατα τις 3 που οι πιο πολλοι ειναι ζαντα..Και γελιο,και χτυπας ευκολα τα ζαλισμενα γκομενακια! :)

Λαθος τα λετε. Το ποτο δεν προκειται να σε κανει να χτυπησεις γκομενα. Ειτε το πινεις εσυ ειτε η αλλη. Εκτος και αν γινει πιτα και την κανεις καλα και σε δει σωτηρα και....ελεος.

Βγες εξω, πιες ενα οτι ποτο θες και ξεκολλα με τα σκληρα ποτα. Μονο ρομπα θα γινεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Lead SCV Ducati Multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

για να εντυπωσιάσεις τα γκομενάκια πάρε Long Island

Οχι long island ρε παιδια σε 16 χρονων παιδια. Θα καουν ολα τα εγκεφαλικα τους κυτταρα μ αυτη την ωρολογιακη βομβα.

Στο θεμα μας τωρα φιλε μου αν θες να ακουσεις την συμβουλη μου, το μονο πραγμα που μπορεις να πιεις και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ειναι η μπυρα. Στο λεω αυτο απο την εμπειρια μου μετα απο 6 χρονια δουλειας σε καφετερειες και κλαμπακια. Αν θες ομως σωνει και καλα να πιεις κατι δυνατο φροντισε να ξερεις το μαγαζι που θα πας... Απο κει και περα το ποτο ειναι θεμα γουστου, να αποφευγεις τα γλυκα ποτα γιατι ειναι υπουλα και σε μεθανε χωρις να παρεις χαμπαρι οποτε εγω θα σου προτεινα να πινεις κατι που να καταλαβαινεις το αλκοολ που εχει. Εγω π.χ πινω βοτκα με στημενο λεμονι (πολυ κλασσικο και συνηθισμενο ποτο) αλλα οπως σου ξαναειπα ειναι θεμα γουστου.

Συμπερασμα : Δεν υπαρχει οδηγος που να σου τα πει ολα με την παραμικρη λεπτομερεια για το ποτο καθως τα περισστερα πραγματα προκυπτουν απ την εμπειρια, υπαρχουν ομως καποιες συμβουλες που καλο ειναι να τις ακολουθεις και αφορουν το να μην χανεις το μετρο. Με 2 λεξεις ΜΑΣΑ ΤΟ, ειδικα αν οδηγας...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 Aventura Honda Το τελω Αννιτα

Δημοσιεύτηκε

Εγω παντως σε αυτη την ηλικια δεν κοιτουσα τι ειναι νοστημο. Οτι σκατα εβρησκα μπροστα μου που να εχει αλκοολ το κατεβαζα :crazy:

Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT artesia Gas Gas trial

Δημοσιεύτηκε

εγώ έχω ακόμα θέμα όταν πάω σε club και ζητάω ενα ανάμικτο γιατί τους παίρνει ωρα να καταλάβουν οτι ζητάω κανονικό χυμό ανάμικτο....

ειλικρινά το λέω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

παρε οτι ποτο θες,κ αμα το δεις να πικριζει μη το πινεις

:whistling:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DRZ400SM

Δημοσιεύτηκε

Λαθος τα λετε. Το ποτο δεν προκειται να σε κανει να χτυπησεις γκομενα. Ειτε το πινεις εσυ ειτε η αλλη. Εκτος και αν γινει πιτα και την κανεις καλα και σε δει σωτηρα και....ελεος.

Βγες εξω, πιες ενα οτι ποτο θες και ξεκολλα με τα σκληρα ποτα. Μονο ρομπα θα γινεις.

Μου αρέσει η λογική σου αλλά η πραγματικότητα είναι νομίζω κομματάκι διαφορετική... στην ηλικία του (και για πολλάααααα χρόνια ακόμα) το ποτό θα τον βοηθήσει σε αυτό :P

Πρώτα θα παρατηρήσω πως ρωτάει σε ένα φόρουμ για το τι να πιεί, πράγμα που με κάνει να σκεφτώ πως δεν ψάχνει για κάτι που να του αρέσει να κάνει, αλλά το πως να φανεί "καπως" στην ενδεχόμενη παρέα του.

Στην ταινία Burton Fink, ένας απο τους χαρακτήρες αναφέρθηκε στο ποτό σαν "social lubricant" και αυτό ακριβώς είναι :P

Κάτι που θα σε κάνει να κατεβάσεις άμυνες, αναστολές κλπ... Αυτά βοηθάνε στο να "χτυπήσει γκόμενα" αν μη τι άλλο... είτε συμβεί σε αυτόν είτε στην άλλη...

Γιαυτό δεν πίνουν κιόλας οι άνθρωποι στην πλειοψηφία τους? Σιγα μην αρέσει σε καμία 18χρονη η μπύρα! την πίνει γιατί την κάνει να νιώθει cool και άνετη και μέσα σε όλα κλπκλπκλπκλπ (να μην επεκταθώ περισσότερο και γίνω κακός :P )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YBR125 (125cc) Yamaha SR400 (400cc)

Δημοσιεύτηκε

δεν πινεις καλυτερα φρεσκο γαλα??Που θα σου κανει και καλο?(Και στους αλλους -αλλες....-λεγε οτι ειναι batida...).

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova (144cc) Kawasaki ZX10R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Μου αρέσει η λογική σου αλλά η πραγματικότητα είναι νομίζω κομματάκι διαφορετική... στην ηλικία του (και για πολλάααααα χρόνια ακόμα) το ποτό θα τον βοηθήσει σε αυτό :P

Πρώτα θα παρατηρήσω πως ρωτάει σε ένα φόρουμ για το τι να πιεί, πράγμα που με κάνει να σκεφτώ πως δεν ψάχνει για κάτι που να του αρέσει να κάνει, αλλά το πως να φανεί "καπως" στην ενδεχόμενη παρέα του.

Στην ταινία Burton Fink, ένας απο τους χαρακτήρες αναφέρθηκε στο ποτό σαν "social lubricant" και αυτό ακριβώς είναι :P

Κάτι που θα σε κάνει να κατεβάσεις άμυνες, αναστολές κλπ... Αυτά βοηθάνε στο να "χτυπήσει γκόμενα" αν μη τι άλλο... είτε συμβεί σε αυτόν είτε στην άλλη...

Γιαυτό δεν πίνουν κιόλας οι άνθρωποι στην πλειοψηφία τους? Σιγα μην αρέσει σε καμία 18χρονη η μπύρα! την πίνει γιατί την κάνει να νιώθει cool και άνετη και μέσα σε όλα κλπκλπκλπκλπ (να μην επεκταθώ περισσότερο και γίνω κακός :P )

Δηλαδή για να χτυπήσεις γκόμενα πρέπει να είσαι πιωμένος; Δε λέω, αν η άλλη σε έχει βάλει σε friendzone βοηθάει να ξεχάσει το κομμάτι της φιλίας. Διαφορετικά αν περιμένεις το club για γκόμενα, you are doing it wrong. Και το λέω γιατί και εγώ σε αυτή την ηλικία είμαι αλλά δεν πίνω για να ρίξω γκόμενα. Ποτίζω τις φίλες μου να ξεχάσουν ότι είμαστε φίλοι μπας και παιχτεί κανένα ματς εντός έδρας. :P

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

και εγώ θα το ξαναπώ.

αν ρώταγε για καμιά μηχανή που δεν τον καλύπτει το δίπλωμα θα γινόταν λαϊκό δικαστήριο με όλα τα γνωστά και ωραία που βλέπουμε κατα καιρούς.

εδώ όμως του δίνετε συμβουλή να πιει σκληρές ποτάρες,αλλά με μέτρο;Ναι καλά.Καλύτερα να πάρει μια χιλιάρα στα 16 του παρά να γίνεται λιάρδα κάθε φορά που βγαίνει έξω,επειδή είναι της μόδας.

Αφου οι περισσοτεροι ειναι υποκριτες, τι μην μου πεις οτι δεν το ξερες; Αλλοι παλι απο χαβαλε και μονο τα λενε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Και να θυμόσαστε το χρυσό κανόνα:

ΜΠΟΛΙΚΟ νερό.Μια γουλιά ποτό,μισό ποτήρι νερό στο καπάκι.

Έτσι έρχεσαι μεν στο κέφι αλλά δεν χαλιέσαι με τα ξύδια που πίνεις.

Και όταν (με το καλό) γυρίσεις σπίτι,ένα Depon maximum πριν τον ύπνο και το πρωί είσαι τζάμι!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Πόδι Honda RS NX5 (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Τη καλύτερη δουλειά κάνω που δε πίνω και γελάω με τους άλλους.

Υ.Γ.: Κανένας μεθυσμένος δεν έριξε γκόμενα. ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

λοιπον εγω δεν ειμαι ποτης και επειδη εγω οδηγαω παντα (γιατι δεν πολυ πινω) βαραω ενα τζιν λεμονι και τελος.αντε να συνδιαστει με κανα σφηνακι αλλα δυσκολα

κατα τα αλλα εγω προτεινω haig κοκα κολα...η cutty shark

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τον πατσά μην ξεχάσεις μετά το δυνατό ποτό.

3 σελίδες πήγε το θέμα, ε;

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

''Δεν υπάρχουν άσχημες γυναίκες.

Άντρες που δεν πίνουν, υπάρχουν.''

Τάδε έφη karellen.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Pop-corn-hoodie.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Τον πατσά μην ξεχάσεις μετά το δυνατό ποτό.

3 σελίδες πήγε το θέμα, ε;

αστα να πανε ουτε για χονδα να μιλαγαμε :mB_kalo_e: :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC29 (399cc) AGV K3 πριονωτό Honda για κρατητήριο (>600cc)

Δημοσιεύτηκε

Ζητα αμπσεντι, βοτκα ξέρνοβα, στην ξεφτιλα ΤΖΙΒΑΣ ΜΕ ΜΑΛΙΜΠΟΥΡΟ, αν δεν εχουνε τιποτα απο αυτα, πιες v-power 100αρα να μην χασεις και τους ποντους η φωτιστικο οινοπνεμα αλλα μην φτερνιστεις κοντα σ αναπτηρα, θα λαμπαδιασεις σαν απριλια.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ζητα αμπσεντι, βοτκα ξέρνοβα, στην ξεφτιλα ΤΖΙΒΑΣ ΜΕ ΜΑΛΙΜΠΟΥΡΟ, αν δεν εχουνε τιποτα απο αυτα, πιες v-power 100αρα να μην χασεις και τους ποντους η φωτιστικο οινοπνεμα αλλα μην φτερνιστεις κοντα σ αναπτηρα, θα λαμπαδιασεις σαν απριλια.

9733.JPG

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.