vagelis XTZ

Τέλη κυκλοφορίας Απλήρωτα τέλη κυκλοφορίας. Τι κάνουμε;

43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha xtz 750 tenere Yamaha

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Φιλαράκια γεια και πάλι. Σήμερα έπειτα απο 10 χρόνια περίπου θυμάμαι ότι στην αποθήκη του πατέρα μου έχω πεταμένο ένα 400αρακι CBR aero, το οποίο το δεν πρόλαβα να το χαρώ γιατί με είχε πεθανει στις ζημιές. έτσι λοιπον το παρατάω, αμέλεια μου; βλακεία μου; μαλλον το δεύτερο, αφήνω τα τέλη κυκλοφορίας από τότε απλήρωταααααααα. Και τώρα τι κάνουμε, Φοβάμαι να πάω να σκαλισω το θέμα στην εφορία,όμως καποια στιγμή πρέπει να γίνει, αποκλείεται να μου τα χαρίσουν. Απλά ρώτάω μήπως υπάρχει καποιος τρόπος να γλιτώσω μερικά χρήματα. Σκέφτηκα να τους πω ότι ήταν χαλασμένη και παρατημένη και ότι μετά από καιρο την ξέχασα. Όμως σκασίλα τους ξέρω...έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο; Γνωρίζει κάποιος, κάπου, κάτι;

Ευχαριστώ

Τροποποιήθηκε από τον innova 04
Προσθήκη ετικετών.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Αμήχανος Laser vertigo r μοϊκάνικο KTM smc r (690cc)

Δημοσιεύτηκε

Φιλαράκια γεια και πάλι. Σήμερα έπειτα απο 10 χρόνια περίπου θυμάμαι ότι στην αποθήκη του πατέρα μου έχω πεταμένο ένα 400αρακι CBR aero, το οποίο το δεν πρόλαβα να το χαρώ γιατί με είχε πεθανει στις ζημιές. έτσι λοιπον το παρατάω, αμέλεια μου; βλακεία μου; μαλλον το δεύτερο, αφήνω τα τέλη κυκλοφορίας από τότε απλήρωταααααααα. Και τώρα τι κάνουμε, Φοβάμαι να πάω να σκαλισω το θέμα στην εφορία,όμως καποια στιγμή πρέπει να γίνει, αποκλείεται να μου τα χαρίσουν. Απλά ρώτάω μήπως υπάρχει καποιος τρόπος να γλιτώσω μερικά χρήματα. Σκέφτηκα να τους πω ότι ήταν χαλασμένη και παρατημένη και ότι μετά από καιρο την ξέχασα. Όμως σκασίλα τους ξέρω...έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο; Γνωρίζει κάποιος, κάπου, κάτι;

Ευχαριστώ

Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο σε κάποιο κτέο πρώτα;

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο σε κάποιο κτέο πρώτα;

Γεια σου crazy. Τι σχέση μπορεί να έχει το κτεο με τα τέλη κυκλοφορίας όμως δεν καταλαβαίνω;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Γαμάτο μηχανάκι Airoh(k600) WW. Ducati Streetfighter S (1098cc)

Δημοσιεύτηκε

Η άδεια υπάρχει?

αν υπάρχει εμένα όταν μου μεταβιβάστικαν τα απομινάρια του Dr 125 1992

πληρωσα τα τωρινα και μόνο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Η άδεια υπάρχει?

αν υπάρχει εμένα όταν μου μεταβιβάστικαν τα απομινάρια του Dr 125 1992

πληρωσα τα τωρινα και μόνο.

Ναι η άδεια υπάρχει, δηλαδη το μηχανάκι χρωστούσε και δεν πληρώθηκαν τα τέλη στην περιπτωσή σου; Απόσο θυμαμαι πρίν ένα μηνα που έκανα μεταβίβαση το τενερε στο ονομα μου,μου ζήτησαν αποδεικτικό απο τα τελευταία τέλη να είναι πληρωμένα, αλλιως δεν μπορουσε να γίνει. Σίγουρα πρέπει να πάω στην εφορία της περιοχής μου αλλα στο συγκεκριμένο τμήμα ο υπαλληλος είναι ο κλασικός δημόσιος που λεεί, τι θέλετε κύριε ... εδώ είναι εφορία, τέςπα...Δεν υπάρχει κανένας συνφορουμίτης που να έχει σχέση με αντίστοιχο τμήμα; Να πλερώσουμε κατιτις ρε παιδιάαα :ranting:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki klr (650cc) hjc Honda CB (1300cc)

Δημοσιεύτηκε

είχε αφήσει ένας φίλος από ένα παπακι κρύπτον στο χωριό (Άρτα) απλήρωτα από το 1999 και έλεγε συνέχεια με ξέχασαν κ τι καλά. το 2011 ήρθε μπουγιουρντί σπίτι με όλα τα τέλη κ προσάυξηση 92% και πλήρωσε περίπου 280 ευρώ, αργούν αλλά δεν σε ξεχνάνε....δεν θα τα γλιτώσεις φοβάμαι.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

είχε αφήσει ένας φίλος από ένα παπακι κρύπτον στο χωριό (Άρτα) απλήρωτα από το 1999 και έλεγε συνέχεια με ξέχασαν κ τι καλά. το 2011 ήρθε μπουγιουρντί σπίτι με όλα τα τέλη κ προσάυξηση 92% και πλήρωσε περίπου 280 ευρώ, αργούν αλλά δεν σε ξεχνάνε....δεν θα τα γλιτώσεις φοβάμαι.

Λες εεεε; Θέλει λίγο βίσμα η δουλειά ρε γαμώτο, και δεν θυμαμαι πόσα έδινα τότε δηλαδή περίπου στο 2000. Θέλω να το φτιάξω το μηχανάκι, αλλά να είναι να στοιχίσει μια περιουσία ας πληρώσω μόνο τα τέλη να φύγουν απο πάνω μου και ας μην το φτιάξω, τι να κάνω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πήγαινε ρώτα μία στην εφορία, ξέρω θα χάσεις ένα πρωινό αλλα θα σου πούνε τι χρωστάς κ βλέπεις αν συμφαίρει να το φτίαξεις πάντως αν δεν το φτίαξεις διεγραψε το γιατι τα τελη θα τρεχουν στο ΑΦΜ του πατερα σου κ καποια στιγμή θα το πληρώσεις χρυσαφι στο σταθμευμενο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πήγαινε ρώτα μία στην εφορία, ξέρω θα χάσεις ένα πρωινό αλλα θα σου πούνε τι χρωστάς κ βλέπεις αν συμφαίρει να το φτίαξεις πάντως αν δεν το φτίαξεις διεγραψε το γιατι τα τελη θα τρεχουν στο ΑΦΜ του πατερα σου κ καποια στιγμή θα το πληρώσεις χρυσαφι στο σταθμευμενο

Φίλε νικ παπ το μηχανάκι εγώ το έχω στο ονομά μου. Η αποθήκη του πατέρα μου απλα το φιλοξενούσε, το έχω στο ονομά μου απλά είχα αγανακτήσει να το σπρώχνω και το είχα παρατημένο εκει που προανέφερα. Αφου λοιπόν μεγάλωσα αρκετά και απέκτησα και δυο παιδάκια είπα να ασχοληθώ πάλι με τους 2 τροχους. Τώρα η το φτιάξω το μηχανάκι ειτε όχι ξέρω ότι πρέπει να πληρωθούν απλά ο υπαλληλος στην εφορία του συγκεκριμένου τμήματος είναι από τους τύπους που σε γράφουν και προκαλουν με την ειρωνία τους και σε κάνουν να θέλεις να τους σπάσεις στο ξύλο. Δλδ ξέρω ότι αν πάω θα μου ανάψει τα λαμπακια ...βλεπουμε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

αυτά είδε κ ο Λιάπης κ είπε να το κυκλοφορήσει ελευθέρας....χαχαχαχαχαχα, ότι κ να κάνεις καλά ξεμπερδέματα. :afro:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

αυτά είδε κ ο Λιάπης κ είπε να το κυκλοφορήσει ελευθέρας....χαχαχαχαχαχα, ότι κ να κάνεις καλά ξεμπερδέματα. afro.gif

ευχαριστω

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FJR (1300cc) SHOEI GT AIR II YELLOW Αλλος

απλά ο υπαλληλος στην εφορία του συγκεκριμένου τμήματος είναι από τους τύπους που σε γράφουν και προκαλουν με την ειρωνία τους και σε κάνουν να θέλεις να τους σπάσεις στο ξύλο. Δλδ ξέρω ότι αν πάω θα μου ανάψει τα λαμπακια ...βλεπουμε...

Έλα νταξ και συ τώρα!

Μια ερώτηση θα πας να κάνεις για να κανονίσεις την πορεία σου!

Ακόμα και αν ειναι γνωστός για την ειρωνεία που πουλάει μια πληροφοριακή ερώτηση και ο πιο χαζός υπάλληλος θα στην απαντήσει!

Εκτός και αν κάνεις σαν όλους αυτούς που τους ανακοινώνει ο υπάλληλος ότι θα πρέπει να το πληρώσουν και τα βάζουν με τον υπάλληλο λες και είναι υπεύθυνος για την κατάσταση τους! :lipssealed:

Πέρα από αυτό, νομίζω η ερώτηση σου απαντάται σε οποιαδήποτε εφορία και αν πας!Έναν έφορο αν πιάσεις και του πεις ότι έχει απλήρωτα τα τέλη από το 1999 θα σου πει περίπου που κυμαίνεσαι!

Τροποποιήθηκε από τον st3li0s
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έλα νταξ και συ τώρα!

Μια ερώτηση θα πας να κάνεις για να κανονίσεις την πορεία σου!

Ακόμα και αν ειναι γνωστός για την ειρωνεία που πουλάει μια πληροφοριακή ερώτηση και ο πιο χαζός υπάλληλος θα στην απαντήσει!

Εκτός και αν κάνεις σαν όλους αυτούς που τους ανακοινώνει ο υπάλληλος ότι θα πρέπει να το πληρώσουν και τα βάζουν με τον υπάλληλο λες και είναι υπεύθυνος για την κατάσταση τους! :lipssealed:

Πέρα από αυτό, νομίζω η ερώτηση σου απαντάται σε οποιαδήποτε εφορία και αν πας!Έναν έφορο αν πιάσεις και του πεις ότι έχει απλήρωτα τα τέλη από το 1999 θα σου πει περίπου που κυμαίνεσαι!

Γειά σου φίλε Στέλιο ευχαριστώ για την απάντηση.

Απλά για τον συγκεκριμένο είναι στην κατηγορία των τύπων "παίζω με τον πόνο σου" και αυτό μου την δίνει. Τέλος πάντων ξέρω ότι οφείλω και γιαυτό φταίω εγώ και μόνο εγώ, απλά το θέμα το ανοιξα ώστε να ενημερωθούμε όλοι αν υπάρχει κάποιο παράθυρο, μήπως, λέω μήπως αν πούμε οτι το μηχανάκι ειχε πέσει και το παράτησαμε, οτι ήταν συνεργείο όλα αυτα το χρόνια και ο μαστορας έλειπε εξωτερικό, κάτι, μια μουφιά ενα ψέμα τελος πάντων, αυτο έιναι το θέμα μήπως καταφέρουμε να γλιτώσουμε κάτι. Αν λοιπόν έχει κάποιος άναλογη εμπειρία ας μας πει την γνώμη του

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Λύσε την πινακίδα, πάρε μαζί σου την άδεια, και πήγαινε να την καταθέσεις για προσωρινή ακινησία.

Ειναι ανέξοδο, δεν θα χρεωθείς και τα τελη του 2014, και θα σου εκδόσουν ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ όλο το ποσό που οφείλεις.

Ειναι ο μόνος τρόπος για να δεις πόσα οφείλεις... :afro:

Για σκόντο κλπ που λές, ειναι θεοσκότεινο το πράμα.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB SF 400+1300 (1700cc) Honda Goldwing (1800cc)

Δημοσιεύτηκε

Να ξεγλιστρήσεις με δικαιολογίες δεν γίνεται γιατί πολύ απλά τα τέλη κυκλοφορίας δεν ορίζονται από τον έφορο, ούτε είναι στην κρίση του υπάλληλου που θα σε εξυπηρετήσει το πόσο θα πληρώσεις.

Κάνε ότι είπε ο Innova, τουλάχιστον έτσι θα σταματήσεις να χρεώνεσαι, γιατί όσο περνάει ο καιρός θα μεγαλώνει το ποσό και στο τέλος θα κλάψεις με μαύρο δάκρυ.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Σε παρόμοια περίπτωση με παλιό παρατημένο αυτοκίνητο του πατέρα μου, όταν αποφάσισε να το αποσύρει, πλήρωσε τέλη κυκλοφορίας για τα 8 τελευταία χρόνια μαζί με τις προσαυξήσεις...Ότι δικαιολογία και να είπαμε (που ήταν πραγματικές) δεν δέχτηκαν τίποτα. Από την στιγμή που φοράει πινακίδες πρέπει να πληρώνει τέλη ήταν η απάντηση τους. Μην το καθυστερείς τουλάχιστον να γλυτώσεις του 2014

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp 700ABS αργεί ακόμα ...

Δημοσιεύτηκε

Φορολογική ενημερότητα σου δίνει η εφορία;

Ξεκίνα από αυτό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μέσα σε μια εργάσιμη στο 2013:

1-Ετοίμασε γύρω στο χιλιάρικο, και πήγαινε εφορία να στα υπολογίσουν και να τα πληρώσεις.

2-Στην συνέχεια κάνε ακινησία το όχημα, να μην σου έρχονται άλλα στο μέλλον.

Αν ολα αυτά τα αναβάλεις για το 2014, θα χρεωθείς ακόμα ένα 55+πρόστιμο.

Όλα αυτά ασχέτως τι θα κάνεις το καημένο το cbr, θα τα κάνεις για να μην έχεις χρέος, που θα σου έρθει κάποια στιγμή. Δεν ξέρω αν είδες και το νέο φορολογικό, 30% τόκο θα έχουν πλέον οι εκπρόθεσμες οφειλές στα 2 χρόνια. Θα στα κάνει όλα τα τέλη+πρόστιμα ένα εκπρόθεσμο χρέος, και θα σου ρίξει 30% σε δύο χρόνια αν συνεχίσεις να αδιαφορείς. Οπότε πας πληρώνεις, να ησυχάσεις, αλλοιώς θα το βρεις πολύ χειρότερο αργότερα.

Αν αποφασίσεις μετά να το κυκλοφορήσεις, άλλο ζήτημα, πρώτα το πας σε ένα μηχανικό να στο σενιάρει, αν γίνεται κιόλλας, και μετά ΑΝ γίνει καλό, το κάνεις άρση ακινησίας, πληρώνεις το τέλος της τρέχουσας εκείνη την στιγμή χρονιάς, και το κυκλοφορείς. Ή το πουλάς, να μαζέψεις ένα μέρος των χρημάτων που έδωσες για τα χρέη σου.

CBR_400_RH-YA_Aero__(NC23)_(Japan)_86-87_1.jpg

Αυτό έχεις;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Φίλοι, innova 04, klab, crisx, Αιγαιοπλόος, FlyingInADream σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, Θα ήθελα να πω ότι αν υπάρχει τρόπος να τα γλιτώσω όλα η μέρος αυτών με δήλωση κλοπής τότε η με κάποιο άλλο τρόπο, δεν ξέρω ποιον, δεν θα με πείραζε να το πετάξω το μηχανάκι προκειμένου να μην βάλω χρέος. Εξάλλου με 1000€ +το κόστος επαναλειτουργίας της μηχανής θα μπορούσα ν αγοράσω ένα street στην κατάσταση που το θέλω και να έχει και τα λαστιχακια του τα φρένα του και τα όλα του.

FlyingInADream ναι αυτό το καημενούλη έχω σε μαύρο κόκκινο όμως. Τελικά όταν ο άνθρωπος είναι αμελής τα βρίσκει όλα μπροστά του, και φυσικά μιλάω για την περιπτωσάρα μου.

Αν το έδινα κομμάτι κομμάτι θα έπιανε κανένα ψιλό λέτε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Burgman Ural Red Star (750cc)

Η διαδικασία είναι 1 και είναι αυτή.

Αν θέλεις να το κάνεις προσωρινή ακινησία ώστε να αποφασίσεις τι θα το κάνεις το εργαλείο, πας με πινακίδα και άδεια στην ΔΟΥ που ανήκεις.

Πληρώνεις ΜΟΝΟ για το 2013 (55+55 ευρώ δηλαδή) και παραδίδεις πινακίδες.

Τα παλαιότερα έτη, θα σου τα βεβαιώσουν σε κάποια φάση μέσ'στο 2014 (κανά 1000ρικο υπολόγιζε για τα 9-10 χρόνια).

Οταν γίνει η βεβαίωση θα'σου έρθει ειδοποίηση στο σπίτι και θα μπορείς να πληρώνεις τμηματικά.

Ωσπου να βεβαιωθούν παλαιότερες οφειλές τελών κυκλοφορίας, αν ΔΕΝ χρωστάς άλλα χρήματα στην εφορία παίρνεις κανονικά φορολογική ενημερότητα (σε περίπτωση που την χρειαστείς για άλλο λόγο).

Για δήλωση κλοπής, τι θα πεις? Οτι μου'κλέψανε το μηχανάκι πριν 10 χρόνια και ήρθα τώρα να το δηλώσω? Πως το κόβεις... στέκει?

Τροποποιήθηκε από τον stivakos
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Για δήλωση κλοπής, τι θα πεις? Οτι μου'κλέψανε το μηχανάκι πριν 10 χρόνια και ήρθα τώρα να το δηλώσω? Πως το κόβεις... στέκει?

Eλεγα βρε παιδί μου....Ελλάδα είναι εδώ, μήπως κάποιο νούμερο θα μπορούσε να αλλάξει...οκ παντως κατανοητά όλα και σας ευχαριστώ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DL650-LO Zundapp KS 750

Δημοσιεύτηκε

Δεν υπάρχει κανένας συνφορουμίτης που να έχει σχέση με αντίστοιχο τμήμα; Να πλερώσουμε κατιτις ρε παιδιάαα :ranting:

Λες εεεε; Θέλει λίγο βίσμα η δουλειά ρε γαμώτο, και δεν θυμαμαι πόσα έδινα τότε δηλαδή περίπου στο 2000.

Αφου λοιπόν μεγάλωσα αρκετά και απέκτησα και δυο παιδάκια είπα να ασχοληθώ πάλι με τους 2 τροχους. Τώρα η το φτιάξω το μηχανάκι ειτε όχι ξέρω ότι πρέπει να πληρωθούν απλά ο υπαλληλος στην εφορία του συγκεκριμένου τμήματος είναι από τους τύπους που σε γράφουν και προκαλουν με την ειρωνία τους και σε κάνουν να θέλεις να τους σπάσεις στο ξύλο. Δλδ ξέρω ότι αν πάω θα μου ανάψει τα λαμπακια ...βλεπουμε...

Δεν μου αρέσει να είμαι καυστικός,αλλά εδώ φίλε μου είσαι λάθος .

Το μόνο που σε νοιάζει, είναι να λαδώσεις, να βάλεις βύσμα, να γλυτώσεις τι?Τα τέλη που έπρεπε να έχουν πληρωθεί,βάσει νόμου,δλδ λαμογιά....Αυτά δλδ, που και όλοι εμείς πληρώνουμε θέλοντας και μή.

Οχι,δεν δουλεύω στην εφορία...αλλά,του υπαλλήλου τι θα του πεις...να παρανομήσει για σένα,για ποιό λόγο, τι θα κερδίσει? μια θέση στο σπίτι του....

Τα θεωρώ ντροπή τέτοια post,και μάλιστα απο ένα πατέρα,μιας και εδώ μέσα υπάρχουν και πάρα πολλοί νέοι που α μη τι άλλο,θα έπρεπε εσύ, εγώ, όλοι εμείς οι μεγαλύτεροι ηλικιακά- μιας και έχεις-έχουμε παιδιά να τους δείχνουμε το σωστό δρόμο και όχι τον δρόμο της λαμογιάς.

Σκέψου,τι θα γράψεις την επόμενη φορά...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki inazuma 2013 (250cc) Suzuki gsx 82 (250cc)

Δημοσιεύτηκε

καλημέρα και από εμένα...όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω δεν μπορείς να γλιτώσεις τα παλιά τέλη με τίποτα...ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα πέπει να πληρωθούν και οσο πιο γρήγορα τόσσο πιο καλλά γιατί όσο περνά ο καιρός θα παιζουν προσαυξήσεις και πρόστιμα...τα τέλη χρεώνονονται στο ΑΦΜ και απο τη στιγμή που δεν είχες καταθέσει πινακίδες αυτά εκδίδονταν κανονικά τώρα αν εσύ δεν τα πλήρωνες ειναι δική σου ευθύνη.για να καταθέσεις πινακίδες νομίζω ότι πρέπει να έχεις πληρώσει όλα τα προηγούμενα τέτοια περίπτωση έτυχε και σε μένα αρχές καλοκαιριού όταν είπαν ότι θα πρέπει αναγκαστικά να είναι ασφαλισμένα όλα τα οχήματα πήγα και κατέθεσα τις πινακίδες από ένα παπί που το είχα παρατημένο 4 χρόνια ΤΑ ΤΕΛΗ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ όχι όμως και το παλικάρι που ήταν μπροστά από εμένα στη σειρά που του ήρθε εγκεφαλικό όταν του είπαν πόσα χρωστάει από τα απλήρωτα τέλη..ΔΙΕΥΘΕΤΗΣΕ ΤΟ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ

φιλικα

Σταυρος

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν μου αρέσει να είμαι καυστικός,αλλά εδώ φίλε μου είσαι λάθος .

Το μόνο που σε νοιάζει, είναι να λαδώσεις, να βάλεις βύσμα, να γλυτώσεις τι?Τα τέλη που έπρεπε να έχουν πληρωθεί,βάσει νόμου,δλδ λαμογιά....Αυτά δλδ, που και όλοι εμείς πληρώνουμε θέλοντας και μή.

Οχι,δεν δουλεύω στην εφορία...αλλά,του υπαλλήλου τι θα του πεις...να παρανομήσει για σένα,για ποιό λόγο, τι θα κερδίσει? μια θέση στο σπίτι του....

Τα θεωρώ ντροπή τέτοια post,και μάλιστα απο ένα πατέρα,μιας και εδώ μέσα υπάρχουν και πάρα πολλοί νέοι που α μη τι άλλο,θα έπρεπε εσύ, εγώ, όλοι εμείς οι μεγαλύτεροι ηλικιακά- μιας και έχεις-έχουμε παιδιά να τους δείχνουμε το σωστό δρόμο και όχι τον δρόμο της λαμογιάς.

Σκέψου,τι θα γράψεις την επόμενη φορά...

ΑΝ νομίζεις οτι είμαι ο Λιάπης είσαι γελασμένος και κάνεις πολύ μεγάλο ΛΑΘΟΣ.

Πες μου αν ειναι δίκαιο να πληρώσω για κάτι που απλά αμέλησα; Για ένα μηχανάκι που το είχα πεταμένο; Εντάξει λάθος μου αλλά όχι και λαμόγιο! Ότι όχημα κυκλοφορώ στους δρόμους το πληρώνω και μάλιστα στην ώρα τους και ας είμαι και ΑΝΕΡΓΟΣ απο τον Μαίο του 2013.

Αν έγω είμαι λαμόγιο, τότε τι είναι εκείνοι που φαρδένουν τους κώλους τους σε δερμάτινες καρέκλες;

Και θα σου πω τώρα τι μαθαίνω εγώ στα παιδιά μου, τα μαθαίνω να είναι συνεπείς και να σεβονται τον συνανθρωπό τους και οταν μπορουν και όσο μπορουν να βοηθάνε τον κόσμο.

Σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια και σου εύχομαι να μην έρθεις ποτέ στην θέση μου άνεργος και με χρεη

..ΔΙΕΥΘΕΤΗΣΕ ΤΟ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ

φιλικα

Σταυρος

Σε ευχαριστώ και εσένα Στάυρο ναι θα σάς ενημερώσω παιδιά να είστε καλά.

Τροποποιήθηκε από τον vagelis XTZ
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

φυσικά και είναι δίκαιο να πληρώσεις.όπως απλά εσύ αμέλησες τα τέλη κυκλοφορίας,έτσι και οι μεγαλοκαρχαρίες που λες αμελούν να πληρώνουν τους φόρους τους,το μισθό σου,τον μισθό μου και πάει λέγοντας.

Αυτή η κατάσταση και η σκέψη του να λαδώσουμε που σου έρχεται πρώτα στο μυαλό,μας έφτασε σε αυτή τη φάση,να είσαι άνεργος,να είμαι άνεργος και όλα αυτά τα ωραία.

Πλήρωσε λοιπόν τώρα που είναι νωρίς ακόμα,γιατί από του χρόνου,θα πάθεις εγκεφαλικό από την προσαύξηση του χρέους σου.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα