o_xlapatsas

ΚΤΕΟ KTEO για μοτοσυκλέτες άδειας 2008 και πέρα...

33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Παιδιά ξέρει κανείς κάτι; πρόπερσι που εφαρμόστηκε το μέτρο (νομίζω αρχές '12 ήταν) βγάλανε ένα πρόγραμμα για κτέο για μοτοσυκλέτες ταξινομημένες μέχρι το 2007, και είπανε ότι θα εκδώσουν οδηγία αργότερα (νομίζω λέγανε εντός του επόμενου χρόνου, 2013 δηλαδή) για τις νεώτερες. Δεν είδα όμως εγώ να ανακοινώνεται κάτι. Έχω χάσει κάποιο επεισόδιο μήπως; Περνάει ο καιρός και δεν λέει να με τσακώσουν λόγω ελλειπούς ενημέρωσής μου...όποιος γνωρίζει κάτι, ας το πεί!

Τροποποιήθηκε από τον innova 04
Προσθήκη ετικετών.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

παιδιά βιαστικά άνοιξα το θέμα σε λάθος κατηγορία μάλλον!! εαν κάποιος συντονιστής το δει ας πράξει ανάλογα αν χρειάζεται!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DL650-LO Zundapp KS 750

Δημοσιεύτηκε

Οταν πρόσφατα ( τέλος Νοεμβρίου) πέρασα το ένα από τα τρία μηχανάκια που έχω μοντ. 2002 ΚΤΕΟ, τους ρώτησα για τα άλλα δύο τα οποία βέβαια είναι πολύ πιο πρόσφατα.

Μου είπαν τα εξής: Aρχές του 2014 θα τους έλθει η νέα εγκύκλιος η οποία θα ορίζει,το πότε και ποιάς χρονολογίας θα περάσουν μέσα στη νέα χρονιά. :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

χμμμμ ωραία....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSXR k6 (1000cc) Suzuki Hayabusa (1300cc)

Δημοσιεύτηκε

Εμένα μου είπαν ότι το μηχανάκι μου 7/09 περνάει ΚΤΕΟ αυτό το μήνα (Δεκέμβριος 2013)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Υπόψην η κάθε Περιφέρεια-Νομαρχία έχει και άλλο σχέδιο, οπότε κάτι που ισχύει σε ένα μέρος, δεν σημαίνει ότι ισχύει και σε άλλο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha R1M (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

θεσσαλονικη περνανε κανονικα στα 4 και μετα καθε 2 χρονια εμενα του 08 περασε αρχες 13

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

θεσσαλονικη περνανε κανονικα στα 4 και μετα καθε 2 χρονια εμενα του 08 περασε αρχες 13

να τα μας...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 1000RR (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε παιδες τι ειναι αυτα που λετε?

http://caranddriver.e-go.gr/article.asp?catid=33055&subid=2&pubid=7263687

Γιατι εγω απ αυτα που διαβαζω εδω καταλαβαινω οτι πρεπει να περασουν κτεο φετος μονο μοτοσυκλετες μεχρι 2006 μοντελο.... Υπαρχει κατι αλλο που δεν το ξερω? Γιατι εχω ενα 07 cbf250 κ δν το περασα ακομα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

Ρε παιδες τι ειναι αυτα που λετε?

http://caranddriver....2&pubid=7263687

Γιατι εγω απ αυτα που διαβαζω εδω καταλαβαινω οτι πρεπει να περασουν κτεο φετος μονο μοτοσυκλετες μεχρι 2006 μοντελο.... Υπαρχει κατι αλλο που δεν το ξερω? Γιατι εχω ενα 07 cbf250 κ δν το περασα ακομα

μάλλον εκτός αθηνών προλάβανε να περάσουν κτεο τις πιο παλιές και προχωράνε, ενώ εδώ μπορεί να πηρανε παράταση. (;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγώ την δική μου την έχω ήδη περάσει ΚΤΕΔ.

Στα 4 χρόνια και 2 μήνες την 1η φορά.

Τέλος του 2011.

Τότε που δεν είχε ανακοινωθεί οτιδήποτε περί υποχρεώσεων.

Φέτος θα περάσω για 2η φορά.

Τέλος Δεκέμβρη.

Όλα τα παραπάνω για την Πάτρα για μοτοσυκλέτα που αγοράστηκε καινούρια τέλος Οκτώβρη του 2007.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 1000RR (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Πωωω τωρα το ειδα οτι λεει για νομο αττικης..... Εγω θεσσαλονικη ειμαι κ απο αλλο αρθρο που βρηκα διαβασα οτι επρεπε να εχει περασει τον Απριλιο.... Ωραια πραγματα.... Να δω ποσο θα βγει τωρα με το προστιμο.... :pinch:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha tdm BMW

Δημοσιεύτηκε

καλησπερα

ειμαι νεος στο φορουμ και θελω να κανω μια ερωτηση μιας και το θεμα που επρεπε να γινει η ερωτηση κλειδωθηκε θα την κανω εδω!

αγορασα ενα tdm 900 του 2006 πριν λιγες μερες με ολοσωμες remus χωρις σιγαστηρες

το μηχανακι περασε κτεο ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ στην motovision και οταν ρωτησα για θορυβο μου ειπαν οτι ειναι οκ

το θεμα ειναι εφοσον εχει περασει κτεο με γραφουν για θορυβο?ο θορυβος ομολογω οτι και μενα με ενοχλει λιγο ειδικα το πρωι

προσπαθω να μην ενοχλω τους αλους αλλα ρωτησα για σιγαστηρες και βρηκα μονο στον σπηλιωτη και κανουν 100 ευρο!

κριμα ειναι!

επεισης αλλη ερωτηση με τους σιγαστηρες θα ειμαι απολυτα νομιμος?θα μιωθει αρκετα ο θορυβος?

ευχαριστω και καλος σας βρηκα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

αφού περάσει κτεο, τυπικά δε σε γράφουν για θόρυβο...γιατί για να σε γράψουν για θόρυβο έγκυρα πρέπει να τον μετρήσουν με όργανο...

αφού τα πράγματα είναι έτσι δεν χρειάζεται να προμηθευτείς σιγαστήρες, λοιπόν...τώρα με τους σιγαστήρες, σίγουρα θα σαι και τυπικά νόμιμος αλλά, αφου σε πέρασαν, γιατί ανησυχείς αν είσαι νόμιμος;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

προς κώστας: ΑΡΕΣΚΩ, ΕΙΣΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΣ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha tdm BMW

Δημοσιεύτηκε

αφού περάσει κτεο, τυπικά δε σε γράφουν για θόρυβο...γιατί για να σε γράψουν για θόρυβο έγκυρα πρέπει να τον μετρήσουν με όργανο...

αφού τα πράγματα είναι έτσι δεν χρειάζεται να προμηθευτείς σιγαστήρες, λοιπόν...τώρα με τους σιγαστήρες, σίγουρα θα σαι και τυπικά νόμιμος αλλά, αφου σε πέρασαν, γιατί ανησυχείς αν είσαι νόμιμος;;

γιατι στην ελλαδα δυστηχος αμμα ο κυριος αστυνομος δεν ειναι στις καλες του θα βρει αφορμη νομιζω να σε γραψει για οτιδηποτε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

γιατι στην ελλαδα δυστηχος αμμα ο κυριος αστυνομος δεν ειναι στις καλες του θα βρει αφορμη νομιζω να σε γραψει για οτιδηποτε

καλά τα λες, αλλα άπαξ και η μηχανή έχει περάσει κτέο δεν μπορεί να σε γράψει για θόρυβο. τι έχει, αυτί ντεσιμπελόμετρο; σε κάτι τέτοιο, αφού έχεις αποδεικτικά στοιχεία για τη νομιμότητα του οχήματός σου, δεν το δέχεσαι και διαμαρτύρεσαι επίσημα, κάνεις ένσταση. έχει περιγραφεί σκηνικό εδώ στο φόρουμ που διαγράφηκε κλήση λόγω αυθαιρεσίας του αστυνομικού.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki gsf bandit 650s Αλλος (649cc)

Δημοσιεύτηκε

Φυσικα κ σε γραφει.καμια σχεση το κτεο.νομιμο ηταν οταν περασε κτεο.μετα μπορει να εκανε οτι θελει ο καθενας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha tdm BMW

Δημοσιεύτηκε

καλά τα λες, αλλα άπαξ και η μηχανή έχει περάσει κτέο δεν μπορεί να σε γράψει για θόρυβο. τι έχει, αυτί ντεσιμπελόμετρο; σε κάτι τέτοιο, αφού έχεις αποδεικτικά στοιχεία για τη νομιμότητα του οχήματός σου, δεν το δέχεσαι και διαμαρτύρεσαι επίσημα, κάνεις ένσταση. έχει περιγραφεί σκηνικό εδώ στο φόρουμ που διαγράφηκε κλήση λόγω αυθαιρεσίας του αστυνομικού.

αποφασηστε με γραφει η οχι ? :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

άνετα

το χαρτί απτό ΚΤΕΟ λέει πως ήταν νόμιμο εκείνη την στιγμή(για τον ήχο) και όχι για 2 χρόνια μέχρι να ξαναέρθει

Εσύ μπορεί να έφυγες μετά και να γυρνάς με έναν σωλήνα

Το αν είχαν την καλή θέληση και σε πέρασαν είναι άλλο πράγμα

Στην δικιά σου περίπτωση έπρεπε να σε κόψουν για θόρυβο για να αναγκαστείς να το ταπώσεις, αλλά εσύ πατάς πάνω στο κτέο για να βγεις πάνω απτον αστυνομικό

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

Φυσικα κ σε γραφει.καμια σχεση το κτεο.νομιμο ηταν οταν περασε κτεο.μετα μπορει να εκανε οτι θελει ο καθενας

χωρίς ντεσιμπελόμετρο στο σημείο που σε έχει σταματήσει δεν μπορεί να σε γράψει...και όπως είπα, αν σε γράψει χωρίς ντεσιμπελόμετρο, ενίστασαι...οι στάθμες του θορύβου που τον καθιστούν παράνομο καθορίζονται απο τον νόμο...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

προς κώστας: ΑΡΕΣΚΩ, ΕΙΣΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΣ

Ό,τι μπορούμε κάνουμε ρε φίλε σ' αυτή τη ρημάδα τη ζωή..... :lol:

Βασικά, είναι να περάσω μέχρι 30/04/14 το V-Strom που έχει 1η άδεια 12ο/2007, γι' αυτό το ήξερα. Το είχα ψάξει. :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

χωρίς ντεσιμπελόμετρο στο σημείο που σε έχει σταματήσει δεν μπορεί να σε γράψει...και όπως είπα, αν σε γράψει χωρίς ντεσιμπελόμετρο, ενίστασαι...οι στάθμες του θορύβου που τον καθιστούν παράνομο καθορίζονται απο τον νόμο...

κανονικά δεν μπορεί όμως σε γράφει 101% αν έχει υποψία πως κάνεις θόρυβο επειδή είναι ο νόμος και κάνει ότι θέλει.Καμιά σχέση με το ΚΤΕΟ λοιπόν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600 FS kLip On

Δημοσιεύτηκε

κανονικά δεν μπορεί όμως σε γράφει 101% αν έχει υποψία πως κάνεις θόρυβο επειδή είναι ο νόμος και κάνει ότι θέλει.Καμιά σχέση με το ΚΤΕΟ λοιπόν

με το κτεο μπορεί να μην έχει απόλυτη σχέση, εγω μιλούσα με το δεδομένο του ότι η εξάτμιση παραμένει ίδια μετα το κτέο και όχι πιο απελευθερωμένη. τώρα για το πόσο είναι ο νόμος οι μπλέ, είναι άλλη συζήτηση και υπο αυτές τις συνθήκες σε γράφουν γιατί μπορεί να έχουν υποψία ότι κάποια στιγμή στη διαδρομή σου άνοιξες τη ζελατίνα του κράνους...

και επίσης δεν ομιλώ για ακραίες περιπτώσεις τύπου "το χταποδι μονο" αλλά για κάποιο απλα πιο ελεύθερο τελικό, που απο τα λεγόμενα του παιδιού που έχει την απορία αυτή είναι η περίπτωσή του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα