Sarevock

Η απαντηση στον Dik...

153 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Όταν προσπαθεί να μειώσει κάποιον άλλο μέσα στο σπίτι του κατά συρροή, τι περιμένει; Γιατί δε φεύγει απλώς; Εγώ δεν ορκίστηκα αιώνια προστασία των μελών από κάθε άλλο μέλος (εξάλλου, αν το έκανα θα ήμουν το λιγότερο αφελής), αν και προσπαθώ για το καλύτερο. Δεν είμαι όμως και μαλάκας να τον ανεχτώ για πάντα, κι όταν έρθει η στιγμή, δε θα το διαπραγματευτώ. Επίσης, δε δίνω δεκάρα τσακιστή για το τι κάνει εκτός φόρουμ, ή πόσο γαμώ τα παιδιά είναι, ή πόσο φιλικά εννοούσε τα όσα είπε και τις θ754 φορές. Επιπλέον, το οτι δεν τον ξέρω και δε με ξέρει κι από χθες, με κάνει να μη δίνω ούτε πεντάρα.

Αντίθετα, ο άλλος συμφώνησε σε συγκεκριμένους κανόνες πατώντας το κουμπάκι "Εγγραφή", τους οποίους οι συντονιστές προσπαθούν (λίγο ή πολύ, δεν έχει σημασία) να εφαρμόζουν. Κι αν μη τι άλλο, υπάρχουν οι τρόποι συμπεριφοράς που δε θα έπρεπε να χρειάζεται να στους επιβάλλει κάποιος για να τους εφαρμόσεις. Στην τελική, αν πρέπει οπως και δήποτε να γίνει ερειστικός, ας το κάνει με λεπτότητα για να μου δέσει τα χέρια, όπως μερικοί άλλοι κάνουν τόσο περίτεχνα (αν και θα κοπούν αυτές οι αηδίες biggrin.gif ). "Ψιτ" και "γκε-γκε" και "το 'πιασες ψηλάκο" κι άλλες τέτοιες γαρδελιές όχι εδώ. Η e-μαγκιά/κλανιά δεν είναι ούτε ευθύτητα, ούτε γνησιότητα, ούτε ντομπροσύνη. Δεν αναφέρομαι μόνο στα κατά των Σ./Δ., αλλά και στα κατά άλλων μελών. Κι αν αυτά τα άλλα μέλη δεν έχουν πρόβλημα, ή διάθεση να εμπλακούν (και μπράβο τους), τότε εγώ προσωπικά δε θέλω τέτοια εικόνα για το χώρο μου. Αναμφισβήτητα στο παρελθόν έχουν γίνει λάθη από εμάς που κάλλιστα μπορούν να εκληφθούν ως εύνοια προς κάποια μέλη. Υπήρξαν όμως συγκυρίες τέτοιες που δεν άφηναν περιθώρια για πιο δυναμικές ενέργειες. Δε μπορώ να πω περισσότερα, και δε θα έπρεπε να είχε σημασία πλέον ούτως ή άλλως. Μετά τα πρόσφατα γεγονότα πάντως, είπαμε να κάνουμε μια νέα αρχή, και την κάναμε. Δε θα το κάνουμε εκκλησία, αλλά όσες χοντράδες πέφτουν στην αντίληψή μας θα αντιμετωπίζονται ανάλογα.

Παρεμπιπτόντως, έχουν ανοίξει κάμποσα τόπικς με παρατηρήσεις προς τους εκάστοτε υπεύθυνους, και το πράμα συζητήθηκε, και καταβλήθηκαν προσπάθειες (επιτυχώς ή μη) να εφαρμοστούν τα συμφωνημένα. Έχουμε αποδείξει έμπρακτα δηλαδή οτι έιμαστε ανοιχτοί στην κριτική. Αν πάλι όλα αυτά τα ωραία δεν αρέσουν σε κάποιον, σηκώνεται και φεύγει.

Ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει ακόμη. Πώς γίνεται να υπάρχουν μέλη με πολλά ποστς, ενεργά δηλαδή, των οποίων τη γνώμη η πλειοψηφία κατά κάποιο μαγικό τρόπο σέβεται, τα οποία συνεισφέρουν σε μοτοθέματα και παράλληλα κάνουν την πλάκα τους στα οfftopic, και τα οποία δεν έχουν γκρινιάξει για το συντονισμό και δεν έχουν εμπλακεί μία φορά σε διαμάχη. Μα πώς το κάνουν;

Και μια ακόμα ερώτηση, αναφορικά με το "Πωπω..εξουσία. Ουδεις την εμίσησε ποτε. Έστω και λίγη να έχει, αμέσως ο ανθρωπος αλλάζει στάση!" που είπες: τελικά θέλετε την εξουσία πάνω απ' το κεφάλι σας να κόβει ποστς απ' τα δικά σας τόπικς (αναφέρομαι στα 3 bold σημεία σου παραπάνω), ή όχι; Αν τη θέλετε, τη θέλετε μόνο με το μέρος σας; Αν αρκεστούμε σε μια πιο χαλαρή μορφή της, πότε κρίνεται τελείως απαραίτητο να επεμβαίνει αυτή η εξουσία, όταν σπαμάρονται "σοβαρά" τόπικς και όταν κάποιοι έχουν αντιρρήσεις σχετικά με την ονομασία μιας εκδρομής, ή όταν κάποιος ειρωνεύεται και προσβάλλει κατ' επανάληψη;

Ξεκαθαρίστε το αυτό μέσα σας πρώτα, γιατί προλαβαίνετε να φάσκετε και ν' αντιφάσκετε σε 3 γραμμές. Μετά κάντε και την κριτική σας.

Στους ζηλωτές που έσπευσαν να εκφράσουν την απογοήτευσή τους και να παρατηρήσουν οτι όπως το πάμε, θα ερημώσει το φόρουμ κι άλλα τέτοια, τους αυλικούς του "+1" που προφανώς δεν έχουν δική τους γνώμη, τους τηλε-μαϊντανούς που σκάνε μύτη μόνο όταν πέφτει λίγο αλατάκι παραπάνω στο myBike κι αυτούς που επιμένουν να αναμασούν καραμέλες κυριολεκτικά έτους και βάλε, θα απαντήσω απλώς οτι εφόσον αδυνατούν να δουν το προφανές του πράγματος αντικειμενικά (αλήθεια, το split topic το διαβασαν; ) και προτίμησαν να εκδηλωθούν τοιουτοτρόπως δημόσια βάσει προσωπικών γνωριμιών, ας πράξουν και αναλόγως για χάρη της αξιοπρέπειάς τους. Για να ξέρουμε οτι ο λόγος τους έχει και κάποια βαρύτητα τελος πάντων. Γιατί κατά πως φαίνεται, κάμποσοι δε γουστάρουν, αλλά δε μαζεύουν και τα κουβαδάκια τους κιόλας. Είναι το mB πρέζα, ή τους τέλειωσαν οι παραλίες; think.gif biggrin.gif

Δε σ' αρέσει ρε φίλε το κλίμα; Πες το μία, δύο, τρεις, κάνε την κριτική σου, κι αν δεις οτι δε χαμπαριάζουμε, πάρε με ΠΜ όσα κινητά σε εναδιαφέρουν κι άδειασέ μας τη γωνιά όπως και "τόσα εκατομμύρια άλλων στο παρελθόν". Φτιάξε και δικό σου φόρουμ που είναι και της μοδός. Τι μας το τσαμπουνάς και δεν το κάνεις; Γιατί επιμένεις να μας σκοτίζεις τ' αρχίδια; Να σε παρακαλέσουμε να μείνεις περιμένεις; Ας ερημώσει το μέρος, τι να κάνουμε αν δεν τραβάει το πράμα, δε θα πέσουν και τα καράβαι μας έξω δα, φράγκο δεν είδες κανείς απ' αυτήν την ιστορία, ούτε είχε τέτοιες βλέψεις.

Προς τα υπόλοιπα μέλη, για 1000ή φορά, όταν και αν διαπιστώνετε χοντράδες, πατάτε το κουμπάκι "Report". Από πλευράς μας, το κουμπάκι "ban" πλέον ελάφρυνε, όσοι ξέφυγαν με καφρίλες ή "καφρίλες" στο πρόσφατο παρελθόν λόγω συγκυριών που δεν αποκαλύπτω, δεν έχουν άλλα κανονάκια. Vito, είσαι σ' αυτούς, κι άλλοι θίχτηκαν, δεν κατέφυγαν στις απειλές σου όμως.

sed haec hactenus

Υ.Γ. Ούζο, σου απαντάω ιδιαιτέρως για να μη σκίσεις και τα υπόλοιπα ιμάτιά σου: σου είχα ζητήσει δημοσίως συγνώμη για την παρατυπία εκείνου του συμβάντος. Δεν ξέρω τι άλλο θέλεις, ή για πόσο ακόμα σκοπεύεις να το κοπανάς και να βγάζεις υπεραξία όποτε το θυμάσαι, και δε με νοιάζει κιόλας. Όπως είπα και παραπάνω, διάλεξε τι θέλεις και κάντο. Το και να μείνεις, και να μας τα ζαλίζεις, δεν είναι βολική επιλογή, δε βρίσκεις; Το ίδιο ισχύει και για τους άλλους που πληγώθηκαν τόσο ανεπανόρθωτα ώστε να το θυμούνται κάθε 3 και λίγο για χρόνια, αλλά συγχρόνως όχι και τόσο ανεπανόρθωτα ώστε να φύγουν.

O κλασσικος Dik :clapping2: τα λεω-κλειδωνω-φευγω :2funny:

H απαντηση που σου αξιζει:

Για αλλη μια φορα δειχνεις το ποιος εισαι Dik, ενα ψυχρο ανθρωπακι που σε νοιαζει ποσα μελη θα μαζεψεις και ποσο γρηγορα θα μαθει ο κοσμος στο mybike, για να κοκορευεσαι στην παρεα σου "α κοιτα εχω το Mybike εχω 1000 -2000 μελη και ειμαι Admin :D ", σκεφτεσαι πραγματικα τον μοτοσυκλετισμο και κανεις τα παντα για να τον βοηθησεις... με το να... τυπωνεις σταμπες σε μπλουζακια και αυτοκολλητα! :clapping2:

Για κοπες καμπανιες κτλ κτλ ουτε λογος, στα @@ μας... μελη να εχουμε και στα @@ μας (παραδειγμα).

Απο καιρο ηθελα να στα χωσω αλλα πραγματικα δεν ηξερα τι με κρατουσε, σημερα με εσκασες ομως!

Σε αυτο το member-hunter forum κατσε εσυ και η παρειτσα σου με τα πρασσινα (πλην του Νταρνταγιαννη φυσικα)

Εχεις διωξει με την γελοια συμπεριφορα σου πολλα σοβαρα παιδια απο δω μεσα, ναι αγορακι μου ΠΑΙΔΙΑ-ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ you know? not numbers! Μηπως να στα θυμησω με αριθμο μελους μπας και καταλαβεις ποιους λεω?

Ξερεις παρε τωρα μια-μια της φρασεις μου και αρχιζε να απαντας... :kaaaala:

Πραγματικα λυπαμαι για τον τροπο που σκεφτεσαι...

Για ολα εχεις μια απαντηση και μετα κλειδωνεις το τοπικ... ωραιος!! :clapping:

Και ναι λοιπον δεν εχω επιπεδο και γουσταρω να μασαω καραμελες !

Δυστυχως κυριοι ειστε σε ενα "σπιτι" που ο νοικοκυρης του χεστηκε για το αν ζειτε ή πεθανατε, post να κανετε μονο για να μπαινει νεο αιμα, το παλαιο σαπισε και αποχωρει...

Θα μπορουσε το Mybike να ηταν μια ωραια μεγαλη παρεα αλλα χωρις τετοιου ειδους αντιμετωπισεις απο σενα.

Ειναι τροπος αυτος να μειωνεις τοσα ατομα που σου καναν τo Μυβικε αυτο που ειναι σημερα?

Καραγκιοζη

Ζητω συγγνωμη απο τα υπολοιπα μελη που σου απαντω ετσι αλλα εχω μαθει στη ζωη μου να λεω οτι νοιωθω και χεστηκα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για τις συνεπειες... στο κατω-κατω "φραγκα θα χασουμε" ? :afro:

Παιρνω το κουβαδακι μου και αποχωρω ...χωρις ανεχθω τετοιου ειδους συμπεριφορες απο κανεναν Dikako αυτα στις κοτουλες σου :D

Αντε γεια :bye:

υγ. ξερεις εσυ κανε με τωρα ban να το γουσταρεις!

υγ. α! και οπως ειπε ενας φιλος ελα στον επομενο καφε θα στον κερασουμε εμεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha FJR (1300cc) Αλλος

Δημοσιεύτηκε

πο ποοοοοο :shock::shock::shock:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki

Δημοσιεύτηκε

Ζαβαρακατρανέμια....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR Movistar MV Agusta F4 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Κρίμα...

Πραγματικά ντρέπομαι με αυτά που διαβάζω.

Δεν περίμενα τέτοια κατάληξη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Στο σημειο αυτο ΠΙΣΤΕΥΩ οτι Sarevock εισαι 100% ΛΑΘΟΣ... :_hi: Συμφωνω με τον Dik οτι αμα καποιος δε γουσταρει σηκωνεται και την κανει...δεν σε ζαλιζουμε δεν μας ζαλιζεις...απλα πραγματα...Ομως...αυτο που πισω απο τα διάφορα nickname Athos,Dik,Sarevock και λοιποι ΜΕΝΕΙ ειναι ποιος ειναι ο Κωστας ή ο Τριανταφυλλος ή ο Χρηστος...εκει ειναι το θεμα..Κι οπως εχει τη μαγκια...δεν "ξαλαφρωνει και την κανει"...Αυτο ειναι το μονο ευκολο που μας μαθαιναν στο Νηπιαγωγειο...εδω ειμαστε ολοι και προσκλαω-προκαλω και τους ΠΑΝΤΕΣ να αποδυκνειουν Ποιος ειναι Ποιος...οχι εφήμερα αλλά επι της ουσιας... :_thumbsup: Η ποιοτητα του καθενος φαινεται στα ΣΚΑΤΑ και οχι στο "Μικρο Σπιτι στο Λιβαδι"...Δεν μετραμε τσουτσουνια εδω μεσα...Μια ΠΑΡΕΑ ειναι και οποιος δεν αισθανεται καλα αποχωρει...

Επρεπε καποια στιγμη να μπει μια ταξη...Δυστυχως την πληρωσε ο Μιχαλης,ο Γιαννης ο Κωστας ο Χ ο Ψ...ισως και δεν την πληρωσε και κανενας...αλλα΄δεν πηγαινε αλλο...τα ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ συνεχως ηταν περισσοτερα απο τα ποσταρισματα...ΕΓΩ ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΩ στην τελικη και παραμενω ως εχει... :_rock-on:

Υ.Γ.Τοση ακροαματικοτητα εδω μεσα ειχα να δω απο την εποχη που στον Alpha ειχε την κοντρα Ψινακη-Μικρουτσικου... :2funny::2funny: :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda VARADERO ABS (1000cc) Honda VARADERO ABS (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Κρίμα...

Πραγματικά ντρέπομαι με αυτά που διαβάζω.

Δεν περίμενα τέτοια κατάληξη.

Κάποιοι πάλι ίσως την περίμεναν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600F6 Honda CBR 1000 RR (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ενα υπαίθριο μπουρδέλο έγινε η ολη κατασταση.

Δε νομίζω να μπορεί να συμμαζευτεί τίποτα πλέον.

Και για να απαντήσω και εγω στη γλώσσα του Dik στ αρχίδια μου στη τελική.

Δόξα το θεό πρόλαβα και γνώρισα κάποια άτομα τα οποία είναι πολυ αξιόλογα και δε πρόκειται να χαθούμε.

Το να λες κάποια πράματα που για μένα τα περισσότερα είναι λάθος και μετά να κλειδώνεις το τόπικ και να μη μπορεί ο καθένας να απαντήσει(και δεν ειναι η πρωτη φορα που γίνεται αυτό)αδιαφορώντας για πολλά τόπικ που οχι απλα επρεπε να κλειδωθουν αλλα να διαγραφούν μόνο λογικό και ισότιμο δε μου φαίνεται αυτό.

Δυστυχως.

Συμφωνώ με οσα είπε ο τρυαντάφυλλος άλλωστε ειχα επισημάνει και εγω αρκετά τις τελευταίες μέρες και συγνώμη αλλά στη ζωη μου δεν ημουν ποτέ γλύφτης και ούτε θα γίνω.

Η δύναμη της γνώμης μου θα υπάρχει πάντα οσο και αν δεν αρέσει σε κάποιους αυτό.

Εδω και καιρό έχω ξενερώσει με ολες αυτες τις μαλακίες και πλέον δε μπορω να κρατηθώ άλλο.

Ο λογαριασμός μου είναι στη διάθεση σας.

ΜΠορείτε να με κάνετε μπαν και δε θα στεναχωρηθώ καθόλου.

Αν θελετε διαγράψτε τον κιόλας.Αν και μάλλον δε θα σας συμφέρει αυτό μιας και θα φαίνεται αλλο ενα μέλος με περίπου 2000 μυνήματα οπότε τι καλύτερη διαφήμιση για τα καινούρια υποψήφια θύματα.

Χαιρετώ.

Και είμαι σίγουρος οτι δε θα είμαι ο τελευταίος

:bye::bye::bye:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ενα υπαίθριο μπουρδέλο έγινε η ολη κατασταση.

Δε νομίζω να μπορεί να συμμαζευτεί τίποτα πλέον.

Απο πού το συμπερανες αυτο Θανο;...Και γιατι πιστευεις οτι οταν υπαρχουν αντιθετες αποψεις σε καποιο θεμα ΣΟΒΑΡΟ τοτε αυτοματως γινεται "Μπουρδελο"...Δε νομιζω...Μεγαλα παιδια ειμαστε... :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Και είμαι σίγουρος οτι δε θα είμαι ο τελευταίος

Και δεν είσαι!

Συμφωνώ δυστυχώς για κάποιους κι εγώ με τον Τριαντάφυλλο και μίλησα μαζί του πριν λίγα λεπτά.

Ετοίμαζα κάτι ανάλογο (μη πω χειρότερο) και με πρόλαβε.... :cry2:

Υπάρχει σύμπνοια απόψεων και αν δεν το έκανε αυτός θα το έκανα εγώ.

Φασιστικές συμπεριφορές του τύπου δεν έχεις άλλα ''κανονάκια'' και τέτοιες μαλακίες τις ακούω βερεσέ.

Ούτε ψαρώνω από τέτοιου είδους τσαμπουκαλέματα και απειλές ότι έχω δύο κίτρινες και πάω για κόκκινη.

Έτσι είναι αγαπητέ Χρήστο.

Το mybike το δημιουργήσανε άνθρωποι.Και μόνο άνθρωποι. Και αν το άλλοθι σου είναι τα χρήματα που ρίχνεις κάθε χρόνο για να το συντηρείς τότε να μας το πεις να κάνουμε έναν έρανο να βάλουμε κι εμείς τον οβολό μας, αλλά τουλάχιστον να παίζουμε ίσος προς ίσον.

Δεν υπήρχε περίπτωση να μην μιλήσω απόψε. Δηλαδή ήρθες απόψε να μας βάλεις χέρι γιατί είμαστε οι φιλοξενούμενοι και εσύ είσαι ο οικοδεσπότης.

Λίγη ντροπή ρε συ. Λίγη ντροπή

Λες αυτά που είναι να πεις και μετά το κλειδώνεις; Γιατί; Για να αναγκαστώ να ζητήσω εξηγήσεις με πμ;

Δεν τις θέλω πλέον. Δεν μου χρειάζονται. Κατάλαβα καλά.

Ήθελες να έχεις τον τελευταίο λόγο και τον είχες. Τα είπες , κλείδωσες την πόρτα, έφυγες και μας άφησες απ'έξω.

Το mybike το αγαπήσαμε πολύ. Πάρα πολύ. Δουλέψαμε γι'αυτό όσο κι εσύ και ίσως και παραπάνω.

Ο Τριαντάφυλλος, ο Μιχάλης, ο Θάνος, εγώ και πολλοί άλλοι δεν γράφαμε ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Γράφαμε για μοτοσικλετισμό. Γράφαμε για παρέα. Για φιλία.

Και τώρα πλέον κάνω ταμίο και βλέπω ότι τελικά βγήκα κερδισμένος. Κι εσύ κερδισμένος θα βγεις...

αλλά το mybike θα βγει χαμένο και θα το δεις.

Δεν με πειράζει το ban, ούτε το τι θα πούνε για τη πάρτη μου. Με αυτούς και αυτές που θέλω να τα έχω καλά, τα έχω καλά.

Μπορούμε και χωρίς την ''πρέζα'' όπως την είπες του mybike και παίρνω το κουβαδάκι μου και πάω για άλλη παραλία που τουλάχιστον ο διάλογος, η Δημοκρατία και η Ελευθερία θα είναι τόση ώστε να με κάνουνε να νιώσω καλύτερα!

Έτσι όπως ένιωθα στο mybike στις 25 Ιουλίου 2005 :bye:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

@dik....

Στα τελευταια λογια σου......που αφορυσαν εμενα.....

Διαβασε λιγο ποιο προσεκτικα και θα καταλαβεις οτι το θεμα δεν ηταν η συγνωμη σου.......

Το θεμα το σκαλισε αλλως οχι εγω με το να λεει οτι οι κανονες ισχυουν για ολους....

Ελα που δεν ισχυουν οπως φαινεται..Ε τι να κανω να μην το πω? Να μην μιλησω?αερολογιες εγραψα?

Δεν σου τα ζαλιζω..οπως γραφεις...αλλοι μας τα ζαλιζουν εδωμεσα.... με τις π@παριες τους καθε μερα....ανενοχλητοι

Βολικη επιλογη ειναι να μην το παιζουμε και αγιοι εδωμεσα ετσι?

Το να το κοπαναω δεν το καταλαβα αυτο.....οπως εγραψα και πριν αλλος το σκαλισε το θεμα...σιγα να μην κατσω να το κρατω μανιατικο....και παλι ΑΝ διαβασεις σωστα δεν ειναι γιατι σβηστηκε....!

Οταν καποιος θελει να βλεπει αυτο που θελει....

Απο εσενα τετοια συμπεριφορα δεν περιμενα...

Αντε κλειδωστε το και αυτο να τελειωνουμε.....

Ευτυχως γνωρισα ΓΑΜΑΤΑ ατομα εδωμεσα και που συναναστρεφομαι σχεδον καθημερινα μαζι τους....ΕΥΤΥΧΩΣ

Επισης γνωρισα και ατομα που δεν συναναστρεφομαι μαζι τους λογο αποστασεως...Και αυτοι ειναι στην λιστα των γαματων ΑΝΘΡΩΠΩΝ που γουσταρω εδωμεσα και οποτε βρεθουμε ξανα θα κανουμε ΓΑΜΑΤΗ παρεα...

Τα τηλεφωνα γιατι τα εχουμε???Ετσι?

Ευτυχως ειμαι χειμερινος κολυμβητης...

Αντε γεια

:bye:

Τροποποιήθηκε από τον Ouzo Power

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Eιστε απεριγραπτοι.Λυπαμαι.

Το φορουμ δεν το κανουν οι διαχειριστες και οι συντονιστες του (οσο και να θελετε να το πιστευετε αυτο),το κανουν τα μελη του.

Ποτε δεν ξεκινησε ενας καυγας απο διαχειριστη και συντονιστη.Παντα ξεκιναγε απο μελος προς μελος,ή απο μελος προς την συντονιστικη ομαδα.

Της μικρης ψ***ης οι τριχες της φταινε λεει μια σοφη Ελληνικη παροιμια.Οταν καποιοι ψαχνουν εναγωνιως να βρουν ευκαιρια να επιτεθουν σε αλλους,ευκαιρια να ειρωνευτουν επειδη καποιοι δεν συμφωνουν με τις αποψεις τους και επεμβαινουν οι συντονιστες (κανοντας την "δουλεια τους") γινεται το ελα να δεις.

Αλλο η ελευθερια του λογου κι αλλο η αναρχια του λογου.Και πολλοι απο σας εχετε το δευτερο και επικαλειστε το πρωτο.

Πραγματικα δεν το περιμενα απο καποιους.Απο αλλους φαινοταν καθαρα οτι θα δημιουργησουν προβληματα.Ειχαν δειξει το επιπεδο τους απο την αρχη και απλα ειχαν την ανοχη μας.Επρεπε να τους ειχαμε κοψει τον βηχα απο τις πρωτες μερες να τελειωνει το θεμα γιατι καποιοι πραγματικα το αξιζαν αυτο.

Φτυνετε εκει που γλυφατε και αυτο και μονο δεν σας τιμαει καθολου.

Αν και εβλεπα καθαρα χαρακτηρες,προσπαθουσα παντα να κραταω μια ουδετερη σταση.Δεν μπλεχτηκα σε αντιπαραθεσεις με ατομα που πραγματικα ηταν μονιμως εριστικοι και ειρωνικοι κι αυτο το εκανα για να μην διαταραξω το κλιμα του φορουμ.Το ιδιο εκαναν και οι περισσοτεροι συντονιστες,αλλο αν καποιοι δεν αντεξαν καποια στιγμη.Ισως ηταν καλυτερα να μοιραζοντουσαν τα ban σαν κουφετα απο την αρχη.Αλλα αφου δεν εγινε καποιοι το εκμεταλλευτηκαν πληρως.Λαθος μας!

Αυτοι που με εξαιρουν απο την λιστα των χρωματιστων,με εξαιρουν γιατι δεν πηγα κοντρα στις αποψεις τους ή αν το εκανα το εκανα πολυ διακριτικα και ανθρωπινα με μορφη διαλογου.Ετσι οπως επρεπε να κανουν κι εκεινοι.

Αν ομως ελεγα κι εγω πραγματικα αυτο που πιστευα για καποιους (τσεκουρατα οπως θελουν να λενε μερικοι) τοτε θα ημουν κι εγω στην black list τους γιατι θα πηγαινα κι εγω εναντια στις αποψεις τους.Ειναι 100% σιγουρο αυτο.Αποδεδειγμενα.

Ομως κυριοι.....τα τσεκουρατα τα λες ενωπιος ενωπιω κι οχι ενωπιος πληκτρολογιου.Η ιντερνετικη μαγκια ειναι πολυ ευκολη και συνανταται παντου.Ειδικα απο ατομα που τους εχουν κλασμενους στην πραγματικη τους ζωη.

Οι περισσοτεροι βγαζουν αυτα τα απωθημενα τους πανω στο πληκτρολογιο εξαπολυοντας ειρωνιες και επιθεσεις σε οποιον πει κατι αντιθετο απο αυτους.Ετσι για να γουσταρουν και να νιωθουν "καποιοι"

Οπως καποιοι καραβαναδες που ειχα γνωρισει στον στρατο.Μου ειχαν κανει την ζωη πατινι.Με ειχαν φορτωσει φυλακη ετσι....για να το παιξουν καποιοι χωρις πραγματικα να φταιω.Οταν ομως με συναντουσαν εκτος στρατοπεδου,αλλαζαν πεζοδρομιο ή εκαναν πως δεν με εβλεπαν.Ειδικα οταν απολυθηκα!Και συναντησα αρκετους.Σαν βρεγμενες γατες ηταν εκτος στρατοπεδου γιατι εκει εξω δεν περνουσε "η μαγκια τους"

Η μαγκια τους εφτανε μεχρι την πυλη του στρατοπεδου,οπως ακριβως κι εδω που φτανει μεχρι το πληκτρολογιο.

Εχουμε βρεθει αρκετες φορες με σας που ειχατε προβλημα.Και στην πανελληνια,και σε καφεδοσυναντησεις.Μου ειπε ποτε κανεις οτι εχει προβλημα με μενα ή με το mybike γενικως?Ηρθε κανεις να μου πει το προβλημα του τσεκουρατα?

Κανενας!!!!...γιατι αραγε?

Μην παει το μυαλο σας σε τσαμπουκαδες κτλ.Δεν λεω αυτο.Δεν ειπα πως αν καποιος μου τα ελεγε τσεκουρατα θα πλακωνομασταν στο ξυλο.Οχι βεβαια.Δεν θα εφτανα ποτε σε τετοιο σημειο για ενα φορουμ ή για κατι αναλογο.

Εχω να παιξω ξυλο απο τοτε που ημουν πιτσιρικας στο σχολειο.Τοτε που λυναμε τις διαφορες μας με ενα κεφαλοκλειδωμα και λεγαμε..."παραδινεσαι"?

Ηθελα ομως να μου τα πειτε τσεκουρατα.Απο κοντα.Να βλεπω τα ματια σας και το προσωπο σας.Να αναλογιστω πραγματικα αν οντως υπαρχει προβλημα και αν μπορουσα να βοηθουσα.Ομως κανεις δεν μου ειπε το παραμικρο.Γιατι?....ξαναρωταω.

Και βεβαια κανατε παρεες μεσα απο το mybike και γι αυτο τον λογο και μονο επρεπε να το προσεχετε το mybike και να μεγαλωσετε την παρεα σας.Τοτε θα εισασταν ωραιοι και θα σας εβγαζαν ολοι το καπελο.Αλλα αυτο ηταν δυσκολο να το κανετε.Ειναι γνωστο αυτο αλλωστε.Στα δυσκολα ολοι κανουμε πισω.

Δεν ειναι τυχαιο εξαλλου που αυτη η χωρα ειναι τοσο πισω στα παντα σε σχεση με τους Ευρωπαιους.

Γι αυτο μας εχει κλασμενους και το κρατος ως μοτοσυκλετιστες γι αυτο μας εχουν κλασμενους οι παντες.Γιατι αυτο μας αξιζει στην τελικη.

Για ρωτηστε να μαθετε τι εικονα εχουν στο κρατος τους οι ξενοι μοτοσυκλετιστες.Οι Αγγλοι,οι Γερμανοι και τι μπορουν να πετυχουν.

Ο Ελληνας αυτοκαταστρεφεται εδω και πολλα χρονια.Και μαζι καταστρεφει οποιαδηποτε καλη προσπαθεια για κατι.Μην κρυβεστε πισω απο το δαχτυλο σας.Λιγο να κρατουσατε τα προσχηματα και ολα θα ηταν ενταξει.Ετσι λειτουργουν σωστα οι κοινωνιες και τα φορουμ που ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας μας.Με την διαφορα πως τα μοτοσυκλετιστικα φορουμ εχουν μελη με κοινα ενδιαφεροντα και αυτο φτανει για να ειναι πολυ καλυτερο απο την πραγματικη μας κοινωνια.

Αλλα οπως εχουμε κανει μπουρδελο αυτη την χωρα,ετσι κανουμε και τα υπολοιπα.

Ξαφνικα το 70% αυτου του φορουμ εχει προβλημα με τους συντονιστες και τους διαχειριστες.

Μεχρι προχτες που ηταν ολοι αυτοι που ειχαν προβλημα?

Πραγματικοι μαϊντανοι που βγαινεται στα παραθυρα να μιλησετε κι εσεις.Να φανειτε.Να δειχτειτε βρε αδερφε.Να φωναξετε ΕΕΕΕΕ ειμαι κι εγω εδω και κανω αντισταση κατα της αρχης!(???????)

Μετα Χριστο προφητες.

Βελουχιωτες γιαλαντζη.Μονο που ο Βελουχιωτης ειχε ψυχη μ αρ****δια κι οχι αρ***δια ψυχη.

Αν εισασταν Βελουχιωτες,αυτη η χωρα θα πηγαινε απο το καλο στο καλυτερο.Αυτο το φορουμ θα ηταν το νουμερο 1 στο ιντερνετ.Κι ο μοτοσυκλετισμος στην Ελλαδα θα ειχε την θεση που θα του επρεπε.

Αλλα βλεπετε....δεν ειστε.Κι αυτο αποδεικνυεται πολυ ευκολα με την συμπεριφορα σας.Προσπαθειτε να καταστρεψετε αυτο που σας φιλοξενησε και που σας εδωσε την ευκαιρια να γνωρισετε αξιολογους ανθρωπους οπως χαρακτηριστικα ειπατε.Αξιολογους?

Στο τελος θα ηθελα να πω αυτο που ειπε κι ο Dik.Τοσοι και τοσοι ειπατε οτι ειχατε πολυ καιρο προβλημα με το mybike,τους συντονιστες του,τους διαχειριστες του και τα μελη του.

Γιατι δεν φυγατε???????????????????????????????????????????

Γιατι συνεχισατε να ειστε εδω??????????????????????????????????????????

Εγω ειχα προβλημα με ενα αλλο φορουμ που ημουνα και σηκωθηκα κι εφυγα.Ουτε κλικες εκανα ουτε πολεμο στο φορουμ.

Πηρα το καπελακι μου και εφυγα.Ετσι απλα!Επρεπε να γινω κακος και να αρχισω να εξαπολυω απειλες και υβρεις σε ολο τον κοσμο?Το επιπεδο μου δεν μου το επιτρεπει αυτο.Ουτε το επιπεδο μου ουτε η αξιοπρεπεια μου.

Ετσι λοιπον παιδακια τελειωνει το παραμυθι.

Η ωρα σημανε για μερικους.(...ή την σημανανε μονοι τους)

Τωρα ειναι η στιγμη των μεγαλων αποφασεων.Οποιος εχει προβλημα με το mybike,την συντονιστικη ομαδα και καποια μελη και βλεπει πως δεν παει αλλο,παιρνει το καπελακι του και φευγει.

Οσοι εχουν προβλημα αλλα δεν θελουν να φυγουν για να δημιουργουν συνεχως προβληματα,θα τους φυγουμε εμεις.

Οσοι γουσταρουν να λεμε μια κουβεντα και μια καλημερα μενουν.

Αποφασιστε κυριοι.

(Καποιοι ηδη υπεγραψαν την παραιτηση τους.Μενει μονο η επικυρωση της διαχειριστικης ομαδας)

Αυτα ειχα να πω και ο νοων νοειτω!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν ήταν λίγες οι φορές που εξέφρασα την δυσαρέσεκια μου για κάποια μέλη και συντονιστές.

Κι αυτό έγινε και στους ίδιους τους συντονιστές και στους 2 διαχειριστές.

Το έκανα και με πμ και σε δημόσια topics.

Τα είπα δυνατά και όχι πίσω από το πληκτρολόγιο όπως είπες.

Δεν ανέχτηκα ποτέ, δεν ανέχομαι και δεν θα ανεχτώ ποτέ, νταβατζιλίκια από κανέναν γιατί ποτέ δεν το έπαιξα νταβατζής.

Εκτιμώ την φιλότιμη προσπάθεια που κάνεις και υπεραμύνησε των υπολοίπων συντονιστών και του ίδιου του forum, αλλά δυστυχώς τα πράγματα δεν αλλάζουν για κανέναν.

Έπρεπε να ειπωθούν έτσι για να ξυπνήσουμε και να καταλάβουμε το υπαρκτό πρόβλημα.

Όπως προείπα το mybike το αγάπησα και ήμουνα από τους πρώτους που εργάστηκαν γι'αυτό για να γίνει ένα πολύ όμορφο και ξεχωριστό μοτοσικλετιστικό forum.

Ποια ήταν η προφύλαξη που μου έδωσε όμως όταν δέχτηκα επίθεση;

ΚΑΜΙΑ αγαπητέ ΦΙΛΕ Αλέξη. Καμία απολύτως.

Όπως είπα και πριν εξαιρείσαι από την λίστα των ανθρώπων που δεν είχαν στάση ανάλογη της θέσης τους, και παράλληλα καταλαβαίνω σε πόσο δύσκολη θέση βρίσκεσαι και αμύνεσαι των υπολοίπων.

Αφού το κουμπάκι του ban πλέον ελάφρυνε περιμένω καρτερικά την αποδοχή της παραίτησης μου.

Είμαστε απερίγραπτοι και λυπάσαι.

Κι εγώ λυπάμαι που φτάσαμε εδώ που φτάσαμε και το ξέρεις καλά αυτό.

Δεν είναι ένα τυχαίο περιστατικό που με οδήγησε εδώ.

Είναι πολλά κομμάτια ενός παζλ που κάποια στιγμή αποφάσισα να τα ενώσω και να δω πόσο αναλώσιμοι είμαστε όλοι εδώ μέσα και πόσο πραγματικά φιλοξενούμενοι.

Μίλησες για την κατάντια του μοτοσικλετισμού στην Ελλάδα και πόσο πίσω είμαστε σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη...

Σκέφτηκες καθόλου κάποια στιγμή ότι για την κατάντια αυτή δεν φταίνε μόνο αυτοί που έχεις στο μυαλό σου;

Φτύνουμε εκεί που γλύφαμε;

Πες μας που για να καταλάβουμε κι εμείς ρε Αλέξη.

Τέλος πάντων, δεν έχει νόημα πλέον να συζητάμε για το χρονικού ενός προαναγγελθέντος θανάτου.

Ήταν μοιραία η πορεία και έπρεπε να τελείωσει με αυτόν τον άκομψο τρόπο.

Να είστε καλά και να προβληματιστείτε έστω και λίγο γιατί φεύγουν από τον mybike τόσοι άνθρωποι που το αγάπησαν όσο λίγοι. :_hi:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600F6 Honda CBR 1000 RR (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Καταρχήν καλημέρα.

Επειδή ολα αυτα που έγραψες στο παραπάνω σου πόστ Αλέξαντρε εμμέσως πλην σαφώς αφορούν και μένα θα κάνω τον κόπο να γράψω αλλη μια απάντηση.

Καταρχήν στους 15 μήνες περίπου που είμαι εδω μέσα εχουν γίνει πολλές φορές παρόμοια σκηνικά και προτίμησα να μείνω απαθής και να πώ εντάξει ρε αδερφέ παντού γίνονται αυτά ας μη χαλάσω το κλίμα δε βαριέσαι μια μικρή κοινωνία ειναι και εδω πέρα.

Δεν εχω κανένα πρόβλημα σε προσωπικό επίπεδο με κάνενα απ τη συντονιστική ομάδα και με κανένα μέλος απο δω μέσα.Προσπαθούσα πάντα να κρατάω ίσες αποστάσεις και νομίζω οτι σ ενα βαθμό το κατάφερα.

Οσο για αυτά που έγραψα παραπάνω με τον Χρήστο δεν εχω πραγματικά κανένα πρόβλημα και μάλιστα τον εχω δει και 2 φορές απο κοντά και είχα και εχω παρα πολυ καλή εντύπωση σαν άνθρωπο.Όπως και για σένα φυσικά Αλέξαντρε.

Και γενικώς είμαι απ τη φύση μου πολύ κοινωνικός τύπος και ανοιχτός σε καινούριες γνωριμίες και παρέες.

Επιμένω σ αυτα που έγραψα παραπάνω όμως δε μπορείς οταν είσαι ο διαχειριστής ενος μεγάλου φόρουμ με τόσα μέλη οπως αυτο εδω να απαντάς με τέτοιο τρόπο χλευαστικό μάγκικο και με βρισιές και μετά να κλειδώνεις το φόρουμ.

Οχι ρε μάγκες δεν είναι έτσι τα πράματα.Δεν έχετε να κάνετε με ζώα ούτε με προβατάκια.

Αν υπάρχει ακόμα κάτι γαμημένο για το οποίο οι προγονοι μας είχαν χύσει αίμα είναι η ελευθερία του λόγου.

Με θεωρείς μαλάκα και κακο μέλος για το φόρουμ κύριε συντονιστή/διαχειριστή?

Ωραία σκάσε μου ενα μπαν στο κεφάλι και δε χρειάζεται να φτάσουμε σ αυτο το σημείο(και δε λεω για μενα τωρα γενικα λεω)

Οταν θα μου σκάσεις το μπαν ομως θα πρέπει να εχεις φροντίσει απο πριν να το κοπανήσεις και σε άλλους που θα επρεπε να το ειχαν φαει απο πολυ πριν.

Η θα παίζει ενα μετρο και ενα σταθμό η να πάμε να κουρευτούμε αν είναι.

Επίσης φίλε Αλέξαντρε σε πληροφορώ οτι δεν έψαχνα καμια ευκαιρία να επιτεθώ σε κανέναν συντονιστή όπως γράφεις παραπάνω στο πόστ.Απλά κάποια στιγμή κουράζεσαι αγανακτείς τα παρατάς.

Στη ζωη μου έμαθα πάντα να είμαι αληθινός να μη γλείφω ποτε κανέναν και να λέω πάντα οτι εχω να πω.Και ισως και αυτο ειναι μεγάλο μειονέκτημα γιατι πολλές φορές δε μου χει βγει σε καλό.

Και να απαντήσω προσωπικά στην ερώτηση που κάνεις γιατί δε φύγατε αφου είχατε πρόβλημα?

Εγω λοιπόν δεν έφυγα γιατί απ τη φύση μου εχω μεγάλη υπομονή και ήλπιζα να γίνουν καλύτερα τα πράματα.Υπήρχαν μικροι περιόδοι που οντως το κλίμα ηταν καλό.

Ολο και κάτι θα γινόταν όμως και τσούπ παλι μια απ τα ίδια.

Αν έχετε προσέξει πολλά απ τα παλιά μέλη και εγω μεσα σ αυτους γράφαμε πλεον μόνο στα οφφ τοπικ και στις συναντήσεις μελών.Αυτό σας λέει κάτι? :winking:

Επίσης δε ξέρω σε ποιον αναφέρεσαι ακριβώς οταν λές γλύφουμε εκει που φτύναμε και επειδή ειναι παρα πολυ βαριά κουβέντα αυτη που είπες αν θέλεις ονόμασε πρόσωπα και παραδείγματα.

Στη ζωη μου μπορει να με πουν τον μεγαλύτερο μαλάκα που γνώρισα μπορεί να με πουν βρωμιάρη ηλίθιο οτι γουστάρει ο καθένας.Κανείς δε βρέθηκε ποτε ομως και ουτε θα βρεθει να με πεί ρουφιάνο και γλείφτη.

Και αυτό είναι το πιο σημαντικό για μένα και πραγματικά με κάνει περήφανο.

Επίσης αν πω οτι στο mybike δε πέρασα καλά θα είμαι ψεύτης και δε μ αρέσει.Ναι περασα κάποιες πολυ καλές στιγμές γνώρισα αρκετά άτομα με μερικούς απ αυτους τα λέμε συχνά και γι αυτο και μόνο αυτό ευχαριστώ αυτον τον χωρο και κατα συνέπεια και τους δημιουργούς του που μου έδωσαν αυτη τη δυνατότητα.

Και δε σας κρύβω οτι δε μ αρέσει που φτάσαμε σ αυτό το σημείο.Θα ήθελα να ήταν όλα όπως ενα χρόνο πρίν.Να υπήρχε εκείνο το κλίμα.Δυστυχώς δε γίνεται όμως και ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ γι αυτό.

Ασχετως αν ξαναγραψω εδω η οχι η αν με κανουν μπαν η οχι σας ευχομαι ενα καλύτερο μέλλον.

Καλημέρα σε όλο το φόρουμ.Καλημέρα σε όλους τους φίλους μου :thumbsup1::thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν πιστευω ολη αυτη η φασαρια να εγινε ετσι με το καλημερα....

Ας το ψαξετε μερικοι γιατι φτασαμε σε αυτο το σημειο...δεν ειναι τυχαια μερικα πραγματα και ουτε μαιντανιλικια...

Μεσα σε ολη αυτη την ιστορια η μονη απαντηση ηταν οτι στο τελος εμεις εχουμε το προβλημα....

Εγινε.....

Ολα καλα

Α και εκει που που φτηναμε εκει γλυφουμε......

Ας τις ιντερνετικιες μαγκιες στο πλαι........

Τροποποιήθηκε από τον Ouzo Power

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger Shoei XR 1100 Gas Gas EC 250 (250cc)

Δημοσιεύτηκε

ΝΤΡΟΠΗ και ΑΙΣΧΟΣ!!!!Καλα τι πραγματα ειναι αυτα που γινονται????

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R 1200 GS LC

Δημοσιεύτηκε

Ας αφοσιωθούμε σε αυτό που θέλουμε και αυτο που μας έφερε εδώ μέσα,τις μηχανές μας και εν γένει τις πληροφορίες. Τα άλλα πρέπει να τα αφήνουμε να περνάνε αφου κάναμε την αναφορά που θέλαμε.

Ας χρησιμοποιήσουμε το φορουμ,ετσι οπως πρεπει και ας το δουμε και λιγο εγωιστικα..."Εγω θελω να μαθω απο το Mybike και οποιοδηποτε Mybike " Τα υπόλοιπα ειναι ανάξια λόγου. Και τα προσωπικά λύνονται. Αλλα όχι με αυτον τον τρόπο.

Καλημέρα σε όλους οσους ενδιαφέρονται για τις μηχανές τους και τον "μοτοσυκλετισμό" εν γένει

:_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλημέρα,

Είμαι μέλος 2 μήνες τωρα. Πολύ νέος σε σχέση με άλλους.. Έκανα καινούριους φίλους, πολύ αξιόλογα άτομα θα έλεγα. Έκανα εκδρομές που δεν θα έκανα με άλλες συνθήκες. Διάβασα σε πολλά τοπικ πράγματα που με ενδιαφέρουν και πήρα απαντήσεις σε πράγματα που ήθελα να ρωτήσω.

Ρε παιδιά....Παρακολούθω εδω και λίγες μέρες ενα "πόλεμο" μεταξύ συμφορουμιτών. Μοτοσυκλετιστικό φόρουμ δεν είναι εδω? Γιατί τόσο έχθρα?

Και εμένα υπάρχουν άτομα που μου σπάνε τα νεύρα εδω, αλλα λέω οτι για την αγαπημένη μου μηχανή είμαι εδώ, και γιατί υπάρχουν άτομα που γουστάρω να μιλάω μαζί τους. Ολοι πανω κάτω έχουν δίκιο. Άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο.

Εχουμε ξεφύγει πραγματικά. Μερικές φορές διέκρινα αυτό που είπε ο Vito. Οτι δεν υπάρχει ιση μεταχείρηση απο τους συντονιστές-διαχειρηστές σε όλους. Αυτό το λέω μόνο για την περίπτωση του Vito (28η Οκτωμβρίου). Δεν είναι και για πόλεμο όμως. Παλιότερα δεν ξέρω τι γινόταν. Δεν μπορώ να έχω άποψη. Δεν ειμαστε εδώ για τους διαχειριστές η για τους συντονιστές. Είμαστε για να αλλάζουμε απόψεις, να κάνουμε καζούρα, να μιλάμε και να μαθαίνουμε. Αν ήταν έτσι επρεπε να κλεινουμε ραντεβού, και να δερνόμασταν.

Ειρήνη ρε παιδιά. Μην τα ισοπεδώνεται όλα.....

Δίκιο έχει ο Dartagian:

"Ας αφοσιωθούμε σε αυτό που θέλουμε και αυτο που μας έφερε εδώ μέσα,τις μηχανές μας και εν γένει τις πληροφορίες. Τα άλλα πρέπει να τα αφήνουμε να περνάνε αφου κάναμε την αναφορά που θέλαμε."

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki

Δημοσιεύτηκε

Ημουν από τους πρώτους που εριξαν το φταιξιμο στον Μιχαλη για το ότι εγινε .Και επίσης δε συμφώνησα με όσους τον υπερασπίστηκαν .όχι γιατι εχω κατι εναντίον όλων αυτων και του Μιχαλη , αλλα απλώς αυτη την αποψη ειχα και εχω .

Εχω επίσης την αποψη ότι ο Dik καλως και εγραψε ότι εγραψε , αφου βγηκε εκτός εαυτού .Και αυτό ανθρώπινο είναι . Πιστευω όμως ότι ήταν σφάλμα το να κλειδωσει το τοπικ και ετσι να φιμωσει όλους οσους ηθελαν εστω και να επαναλαμβανονται .

Ο Sarevock διαλεξε την πορεία του μετά από πολλά στραβα που του ετυχαν .Καλώς και εκανε αυτη την επιλογή εφόσον αυτό πίστευε .

Θα πω όμως κατι ,χωρίς ιχνος απειλής ή σαρκασμού .Σε περιπτωση που φάνε ban οι συγκεκριμενοι Vito Varadero , Ouzo Power και Thanos 13 επειδή συμφωνουν με τον Sarevock ή επειδη διαφωνούν με τον Dik θελω και εγω ενα . Ετσι απλά . Άτομα με τετοια επιφανεια εδω μεσα μετρανε πολύ περισσότερο από 20 άλλους που εμφανιζονται οποτε γκρεμιστεί καποιος φουρνος .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Piaggio Typhoon

ρε παιδια γιατι εχετε φαγωθει με αυτο το BAN????????? :what: ο bikersonly δεν εχει φαει ΒΑΝ αν δειτε στο προφιλ του λεει ομαδα:μελη

βεβαια και εγω δεν θεωρω σωστη κινηση το απανταω και κλειδωνω

αλλα ο Dik δεν απειλησε κανενα με ΒΑΝ :baby:

Τροποποιήθηκε από τον Nemethon

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FJR (1300cc) Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Άτομα με τετοια επιφανεια εδω μεσα μετρανε πολύ περισσότερο από 20 άλλους που εμφανιζονται οποτε γκρεμιστεί καποιος φουρνος .

:thumbsup1::thumbsup1::thumbsup1:

:victory::victory::victory:

Πιστεψε για εμας τους νεους μετρανε...!!!

:_hi:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda xl1000v (1000cc) HJC HQ-1 Carbon MV Agusta f4750 (749cc)

Δημοσιεύτηκε

επιτέλους ......

Να δούμε και λίγα αίματα.... (που είναι η φατσούλα με τα γαριδάκια?) :help:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600 S Honda CBF 600 S (600 cc)

Δημοσιεύτηκε

Τι εγινε Dik? Ξεφυγαμε απο την ομίγυρη κ σε ενοχλησε αυτο?

Ξεμπροστιάσαμε ευθέως το ΜΒικε και σε εθιξε?

Επειδή τυγχάνει να εχουμε μερικοι αποψη η οποια δεν συμβαδίζει με το πλήθος, θιγόμαστε και κλειδώνουμε το τοπικ? Δημοκρατικότατο...

1 χρονο τωρα ειχαμε καταλαβει οτι όντως για εσενα δεν ειμαστε τιποτ'αλλο απο αριθμοί μελών!!! Ξερεις, και αλήθεια να ειναι, προσωπικα ......... αν με/μας βλεπεις ετσι!! Αλλα δεν χρειαζεται να μας το υπενθυμίζεις καθε φορά!!!

Και μερικα σημεια που θα ηθελα να ξαναφανουν:

Sarevock

Για αλλη μια φορα δειχνεις το ποιος εισαι Dik, ενα ψυχρο ανθρωπακι που σε νοιαζει ποσα μελη θα μαζεψεις και ποσο γρηγορα θα μαθει ο κοσμος στο mybike, για να κοκορευεσαι στην παρεα σου "α κοιτα εχω το Mybike εχω 1000 -2000 μελη και ειμαι Admin ", σκεφτεσαι πραγματικα τον μοτοσυκλετισμο και κανεις τα παντα για να τον βοηθησεις... με το να... τυπωνεις σταμπες σε μπλουζακια και αυτοκολλητα!

Για κοπες καμπανιες κτλ κτλ ουτε λογος, στα @@ μας... μελη να εχουμε και στα @@ μας (παραδειγμα).

Εχεις διωξει με την γελοια συμπεριφορα σου πολλα σοβαρα παιδια απο δω μεσα, ναι αγορακι μου ΠΑΙΔΙΑ-ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ you know? not numbers!

Ειναι τροπος αυτος να μειωνεις τοσα ατομα που σου καναν τo Μυβικε αυτο που ειναι σημερα?

Thanos 13

Το να λες κάποια πράματα που για μένα τα περισσότερα είναι λάθος και μετά να κλειδώνεις το τόπικ και να μη μπορεί ο καθένας να απαντήσει(και δεν ειναι η πρωτη φορα που γίνεται αυτό)αδιαφορώντας για πολλά τόπικ που οχι απλα επρεπε να κλειδωθουν αλλα να διαγραφούν μόνο λογικό και ισότιμο δε μου φαίνεται αυτό.

Vito

Δηλαδή ήρθες απόψε να μας βάλεις χέρι γιατί είμαστε οι φιλοξενούμενοι και εσύ είσαι ο οικοδεσπότης.

Λίγη ντροπή ρε συ. Λίγη ντροπή

Λες αυτά που είναι να πεις και μετά το κλειδώνεις; Το mybike το αγαπήσαμε πολύ. Πάρα πολύ. Δουλέψαμε γι'αυτό όσο κι εσύ και ίσως και παραπάνω.

Ο Τριαντάφυλλος, ο Μιχάλης, ο Θάνος, εγώ και πολλοί άλλοι δεν γράφαμε ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Γράφαμε για μοτοσικλετισμό. Γράφαμε για παρέα. Για φιλία.

Έπρεπε να ειπωθούν έτσι για να ξυπνήσουμε και να καταλάβουμε το υπαρκτό πρόβλημα.

Bεβαια ειναι πολλα περισσότερα αυτα που αξιζουν να ξανακουστουν αλλα υπάρχει πίεση χρόνου.

Και μερικα σχολια προς

ALX

Εχουμε βρεθει αρκετες φορες με σας που ειχατε προβλημα.Και στην πανελληνια,και σε καφεδοσυναντησεις.Μου ειπε ποτε κανεις οτι εχει προβλημα με μενα ή με το mybike γενικως?Ηρθε κανεις να μου πει το προβλημα του τσεκουρατα?

ΝΑΙ!!! Εγώ και ο Μιχαλης, οχι σε εσενα βεβαια αλλα σε γνωστο συμφορουμίτη-συντονιστή (ονομα δεν θα πω γιατι δεν εχει νοημα) και η απάντησή που λαβαμε:

ΕΛΛΛΑ ΜΩΡΕΕΕ, ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΛΔ ΤΩΡΑ? ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΣΤ?? ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ(!!!)

Συγνώμη για την ενοχληση, ευχαριστώ!!

ALX

Ξαφνικα το 70% αυτου του φορουμ εχει προβλημα με τους συντονιστες και τους διαχειριστες.

Μεχρι προχτες που ηταν ολοι αυτοι που ειχαν προβλημα?

ΞΑΦΝΙΚΑ?????!!!!! ΠΟΥ ΗΤΑΝ!!!???????????????

Παει περίπου 1 χρονος που παλι τα ίδια ελεγα και εσεις οι δυο, ναι εσυ Aλεξ και Dik ME XΛΕΥΑΣΑΤΕ Κ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΑΤΕ!!! Είναι η ευγένεια που σας διακατέχει και ΒΑΝάρατε τον Μιχαλη που χρησιμοποίησε απρεπή γλώσσα!!

Ξρεις Νταρτναγιαν, δεν γίνεται να τα κάνουμε ολα γαργαρα. Τοσο καιρο αυτο καναμε και ειδες τί απέφερε.

Εγω αν λυπάμαι για κατι ειναι που "αναγκάστηκα" να χρησιμοποιήσω αυτό το ύφος

Καλή μερα!!

Υ.Γ.: Αντε Dik να πουλήσεις κανα μπλουζακι, να βγαλεις και κανα λεφτό γιατί γιορτές ερχονται...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FZ6 N R1 3000ΜΧ (0cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγω ψάχνω εκεινο.. το... κατσε.. περιμενε λίγο... εκεινο το νέο....

:mB_faskelo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Tmax 500 Honda VFR 800 X

Δημοσιεύτηκε

Σε παρελθοντικη αναλογη περιπτωση πηρα αποφαση να μην ξανασχοληθω με παρομιες καταστασεις και θα το τηρησω.

Δεν θα ασχοληθω με κανεναν προσωπικα ουτε καν με το θεμα του τοπικ.

Θα εκφρασω μοναχα ενα ευκολο συμπερασμα που προκυπτει και το εξεφρασαν και αλλοι ηδη.

Το συμπερασμα ειναι η αχαριστία που διακρινει πολλα μελη του mb.

Συμπερασμα που αναμφισβιτητα καταληγει καποιος διαβαζοντας τα περισσοτερα σχολια.

(στο "μελη" δεν βγαζω κανεναν απεξω. ουτε τον εαυτο μου. οπως και τωρα μιλαω μονο για τον εαυτο και αντιπροσωπευοντας μονο εμενα.)

Μιλαμε ολοι για εναν διαδικτυακο χωρο που παρεχεται σε ολους μας στο τσαμπα.

Συνηθισμενοι βεβαια οι περισσοτεροι να μην εκτιμαμε τιποτα που δεν το εχουμε πληρωσει .

Ενας χωρος που υπαρχει στην διαθεση μας, μονο για να προσφερει κατι καλο στον καθενα.

Ειτε αυτο το καλο ειναι γνωσεις, ειτε παροχη γνωσεων, ειτε γνωριμιες, ειτε ψυχαγωγια.

Ο καθενας για τους λογους του μπαινει. Ομως μπαινει.

Και παιρνω δεδομενο το οτι απο την στιγμη που βρισκεσαι εδω και εχεις κανει και 20-30 ποστακια,

παει να πει οτι τον μελετησες τον χωρο και σου κανει. Αλλιως θα εσπαγες. Οπως υπηρξαν αλλοι που το καναν.

Σιγουρα θα υπαρχουν πραγματα που δεν αρεσουν σε ολους, αλλα και αυτο δεκτο ειναι. Δεν

υπαρχει ποτε περιπτωση μια "παρεα" που αποτελειται απο τοσα και τοσο διαφορετικα ατομα, που

πολλες φορες κοινο μοναδικο σημειο ηταν η κατοχη μοτοσυκλετας και τιποτα παραπανω, να

ταιριαξει στα παντα.

Ουτε θα συμφωνησουμε σε ολα ουτε θα βλεπουμε με το ιδιο ματι τα παντα, ουτε θα δινουμε την ιδια βαρυτητα στο καθενα.

Παντα θα υπαρχει και κατι που χαλαει τον καθενα. Και μενα. Η επιλογη μου ομως να βρισκομαι εδω,

αποδυκνειει οτι αυτα που μου προσφερονται ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτα που με χαλανε.

Αν δεν συνεβαινε αυτο αλλωστε, το μονο λογικο θα ηταν να φυγω. Και αυτο ισχυει για τον καθενα

και για τον οποιοδηποτε ιντερνετικο χωρο.

Δικαιολογιες τυπου "καθομαι μονο για την παρεα" δεν στεκουν και το λιγοτερο ειναι

υποκριτικες οταν αυτοι που τις χρησιμοποιουν, δεν συμμετεχουν μονο σε τοπικ συναντησεων.

Και οταν βεβαια "υπαρχουν και τα κινητα" και τα sms και τα msn που μπορουν να βρεθουν απο οσο λενε οι ιδιοι.

Οταν λοιπον υπαρχουν τοσα δεδομενα, και ξαφνικα γινεται ενα τετοιο ξεσπασμα και ειδικα απεναντι στους ιδρυτες αυτου του χωρου, μονο η αχαριστια ειναι που τα δικαιολογει ολα.

Ειναι σαν τα παλικαρακια που καθονται και λιωνουν ολη μερα σε ενα δημοσιο παγκακι στην πλατεια, και

λιγο πριν φυγουν απο το παγκακι γραφουν πανω του και με ενα σπρεϋ ενα "Γαμιεται το κρατος" ...

Ιδια φαση ...

- - - - - - - -

Θα περιαυτολογησω λιγο. συμπαθατε με.

Απο το 2000 ειμαι γραμμενος και συμμετεχω ενεργα σε αρκετα φορουμς.

Εχω κανει μεσες ακρες πανω απο 10.000 ποστς συνολικα.

Ποτε μα ποτε δεν μου εγινε καποια παρατηρηση πανω σε κατι που εγραψα απο το crew του

εκαστοτε φορουμ ουτε εχει σβηστει ποτε ποστ μου.

Αυτο δεν συμβαινει επειδη δεν δυσαρεστηθηκα με κατι και δεν γκρινιαξα. Συμβαινει επειδη παντα

γραφω με καλη διαθεση ή αγνοω μαλάκες επι τουτου.

Και οταν με ενοχλει κατι παντα πλησιαζω με επιχειρηματα και ανθρωπινη συζητηση και δεν τα κραταω να μαζευονται χωρις να κανω τιποτα και απλα ξεσπαω καποια στιγμη που θα δωθει το πρασινο φως απο την κλικα.

Θεωρω πως ατομα που δεν γραφουν με καλη διαθεση και μεταφερουν στο φορουμ τα νευρα της

καθημερινοτητας τους δεν εχουν θεση σε φορουμς.

- - - -- - - -

Αλλα τι να λεμε τωρα .... και αυτο θα ξεχαστει και θα χαθει μεσα στα 1000δες ποστς και σε κανα

2μηνο-3μηνο απο τωρα παλι τα ιδια θα εχουμε απο καποιον που δεν θα εχει ξυπνησει καλα το πρωι

και κατι θα του φταιει και θα τα βαλει με ολο τον κοσμο...

και μετα βεβαια μπορει, ανευ αξιοπρεπιας και τσιπας, να συνεχισει να συμμετεχει σαν να μην τρεχει καστανο.

Και οχι, πριν αρπαχτει κανεις, ουτε εγω φωτογραφιζω καποιον συγκεκριμενα ...

ειναι σεναριο που το εχουμε δει ολοι μας ουκ ολιγες φορες και σε ουκ ολιγα φορουμ ....

Αντε και καλά Χριστουγεννα.! over and out.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R 1200GS ADV Αλλος

.... :( πραγματικά αυτο το τοπικ με στεναχωρισε....εχουμε να μοιρασουμε κατι εδω μεσα ρε παιδες...αν καποιον ενοχλουν οι αποψεις μας και ο τροπος μας υπαρχει αλλη οδος για να λυσουμε το προβλημα...

αυτη την ιστοσελιδα την "βλεπουν" εκατονταδες ατομα και πιστευω πως δεν ειναι σωστο να μας βλεπουν να μαλωνουμε σαν τα κοκκορια και να θιγουμε ο ενας τον αλλον....τα προβληματα λυνοντε με διαλογο και οχι με διαξξιφισμους...

ευχομαι να ειναι το τελευταιο τοπικ αυτου του ειδους και να λυθουν οποιαδηποτε προβληματα το συντομοτερο....

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΒΡΙΖΟΜΑΣΤΕ......

Τροποποιήθηκε από τον morfeas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα