parlapipas25

Husqvarna 701 Concept!

115 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM Adventure 990 (1000cc) Schuberth S2 Sport KTM RC 390 (374cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 λεπτά, το μέλος Red1 έγραψε:

Με γειά μου... :grin:

Ποιο κλείνεις;

Εγώ έχω κολλήσει με το Vit 401 από τα πρώτα σχέδια...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Premium wheels

Δημοσιεύτηκε

Τώρα δα, το μέλος skritikos έγραψε:

Ποιο κλείνεις;

Εγώ έχω κολλήσει με το Vit 401 από τα πρώτα σχέδια...

Vit αγαπητέ, αν και, το svart στην τελική 2χρωμία του δεν ειναι άσχημο...

26865_vitpilen_401_studio.jpg?itok=35aYE

Tα φρένα του ειναι απο Duke 390, σωστά ? Λένε τίποτα ή...?

Που πάω ο καρμίρης στα 40 και με clip-ons...α ρε πτν Husq, ζημιά μας έκανες :grin:

ΥΓ: Mε το που το πάρω, θα ποστάρω φωτο-ρομάντζο στο τόπικ "σούργελα" για να γευτώ χολή.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αυτό είναι το Vit που έβαλες. Ίσως μπερδεύτηκα εγώ με το τι εννοείς.

Είμαι 41+ , είμαι 2 μέτρα και οδηγώ μέχρι και δανεικό δυστυχώς Grom. Μην μασάς, τώρα είναι η εφηβεία μας χαχα

Πήγαινε στο KTM 500 και πάρε το Duke 390 αλλά και το RC 390 για τεστ. Μην τα ερωτευτείς όμως πρόσεχε και φύγεις με 2!

Φρενάρες έχουν, πλαισιάρα έχουν, αναρτήσεις πολύ πάνω του μετρίου, κινητήρας πρίζα..... :yahoo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia SΧ 125 (124,8cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

Έχουμε ολόκληρο @Ratamahatta να μας πει ότι θέλουμε για Duke/RC κ.λπ.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Premium wheels

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 λεπτά, το μέλος skritikos έγραψε:

Αυτό είναι το Vit που έβαλες. Ίσως μπερδεύτηκα εγώ με το τι εννοείς.

Είμαι 41+ , είμαι 2 μέτρα και οδηγώ μέχρι και δανεικό δυστυχώς Grom. Μην μασάς, τώρα είναι η εφηβεία μας χαχα

Πήγαινε στο KTM 500 και πάρε το Duke 390 αλλά και το RC 390 για τεστ. Μην τα ερωτευτείς όμως πρόσεχε και φύγεις με 2!

Φρενάρες έχουν, πλαισιάρα έχουν, αναρτήσεις πολύ πάνω του μετρίου, κινητήρας πρίζα..... :yahoo:

Σκρι, το svart ειναι αυτο που έβαλα φίλε, απλά, ο τελικός χρωματισμός θα ειναι αυτός που βλέπεις, μισό μαύρο, μισό άσπρο, 2χρωμία monsieur πλέον ;)

Μου φαίνεται πως θα περάσω απο ΚΤΜ πρώτα να ρίξω ενα testride στο D390, οχι πως ειναι ΤΟ ΙΔΙΟ μηχανάκι ακριβώς απλά για να πάρω μια ιδέα απο αναρτήσεις/φρένα κτλπ καθώς - υποθέτω - πως θα μοιράζεται το μεγαλύτερο μέρος των περιφερειακών του.

Σχετικά με τα φρένα ρώτησα γιατι η μονή δισκόπλακα σε συνάρτηση με τις Bybre δαγκάνες (οι οποιες δεν εχω ιδέα τι παίζει με τις Ινδιανιές) fuck if i know...Eνα τεστ θα μου λύσει τις απορίες όμως προφανώς.

Αλλη μια απορία που θα μου λύσει το testride, o κινητήρας :
Ελπίζω απλά να εχει καλή ροπή στις χαμηλές (το ζητούμενο για εμένα προσωπικά) και ιδίως για 2κάβαλο γιατί δεν εχω μέτρο σύγκρισης πλέον όσον αφορά μηχανή μικρότερου κυβισμού.

Για να δούμε

ΥΓ: Έφηβος και εσύ βλέπω, κερνάω καφέ/κουρκουμπίνι κολλητέ μου :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia SΧ 125 (124,8cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

Πάντως ο Rata είχε πει ότι μετά από αλλαγή σε μεταλλικά τακάκια και 5.1 υγρό φρένων είχε μείνει εξαιρετικά ικανοποιημένος από τα φρένα

Iirc, η Bybre είναι θυγατρική της Brembo.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@Red1 το Svart φοράει scrambler τιμόνι και MT-60! Αυτό είναι Vit. Έχω ρωτήσει την ΚΤΜ τι χρώματα τελικά θα βγούνε Ευρώπη αλλά ακόμη περιμένω :baby:

Και για τον κινητήρα που λες, εξαρτάται από τι προέρχεσαι. Αν κατέβεις από 1000ρι πριν την δοκιμή θα σου φανεί νεκρό χαμηλά.

Αν κατέβεις από Scooter (ακόμη και 300αρι όπως έτυχε με μένα) θα κάνεις πάρτι! Γενικά τα ΚΤΜ 390 δεν είναι τα πιο εξευγενισμένα μηχανάκια χαμηλά. Ότι και να πούμε εδώ, πάρε τηλέφωνο και πήγαινε κάποια καθημερινή αν μπορείς καλύτερα. Εγώ τα έχω λιώσει και τα 2 αρκετές φορές (έχεις δει 2μετρο σε RC 390, εγώ θα ήμουν :laugh:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X (471cc) HJC IS-17

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 λεπτά, το μέλος Red1 έγραψε:

Που πάω ο καρμίρης στα 40 και με clip-ons...α ρε πτν Husq, ζημιά μας έκανες :grin:

Ειναι πανεμορφα. Αλλα δειχνει τερμα αβολη η θεση οδηγησης...τελειως πανω στην μηχανη και αρκετα σκυφτη...

Το svartpilen ομως με το πιο ψηλο τιμονι, το χτυπουσα ανετα...

39230_svartpilen_401_2018.jpg?itok=UFlFy

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Κάτι μεταξύ Ταϋγέτης και Σαπφούς Νοταρά.

Ανακάτεμα φουτουριστικού στυλ (τεπόζιτο) με κλασσικό (στρογγυλό φανάρι και καθρεφτάκια από XLR 250)! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 36 λεπτά, το μέλος Χ έγραψε:

Ειναι πανεμορφα. Αλλα δειχνει τερμα αβολη η θεση οδηγησης...τελειως πανω στην μηχανη και αρκετα σκυφτη...

Το svartpilen ομως με το πιο ψηλο τιμονι, το χτυπουσα ανετα...

Ακριβώς για αυτή την θέση το λιγουρεύομαι το Vit εγώ. Ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να βρω σκυφτή θέση με τέτοιο μήκος χεριών; :laugh:

πριν 15 λεπτά, το μέλος karellen έγραψε:

Κάτι μεταξύ Ταϋγέτης και Σαπφούς Νοταρά.

Ανακάτεμα φουτουριστικού στυλ (τεπόζιτο) με κλασσικό (στρογγυλό φανάρι και καθρεφτάκια από XLR 250)! 

Είναι από μόνο του μια κατηγορία, διαφορετικό, σχεδόν σαν να φτιάχτηκε σαν project. Προσωπικά μου αρέσουν πολύ και τα 4 (401 και 701). Και είμαι σίγουρος πως σε χώρες που περισσεύει αρκετό χρήμα θα πουλήσουν καλά για αυτό που είναι.

Οι καθρέφτες είναι οι κλασσικοί απλοί της KTM. Για την τιμή τους συνολικά δείχνουν πολύ ποιοτικά. Να τα δούμε και από κοντά φυσικά (όπως τα Benelli, ωραία στις φωτογραφίες, απαπα από κοντά)

Τροποποιήθηκε από τον skritikos
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

https://www.cycleworld.com/2017-husqvarna-401-vitpilen-and-401-svartpilen-are-finally-here-in-production-form

Έχει αρκετές πληροφορίες. Τα ονόματα λοιπόν σημαίνουν Λευκό Βέλος και Μαύρο Βέλος. Αντίστοιχα λοιπόν και τα χρώματα.

Το δίχρωμο Vitpilen λέγεται ΤΑ και έχει πάνω ότι extra θα διαθέσει η Husq για το μηχανάκι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

http://derestricted.com/design/husqvarna-svartpilen

πληροφορίες και ωραίες φωτογραφίες από το Svart Pilen concept

http://derestricted.com/motorcycles/husqvarna-vit-pilen

και το αντίστοιχο για το Vit Pilen

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT1200Z (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

Στα 10.690€ η τιμή για το Vitpilen 701 στην Ελλάδα.

Διαθέσιμο από το Μάρτιο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Premium wheels

Δημοσιεύτηκε

Δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμεεένωωω :grin:

Σχετικά με τους καθρέπτες που λετε πιο πάνω, klein, το 1ο πράμα που θα μπει πάνω ειναι bar-end καθρεπτάκι(α) (rizoma reverse retro).
Κατι πρέπει να γίνει με τον ήχο όμως γιατί...παραπέμπει σε combo καναπέ/πορδής (OEM εξατμίσεις).

Θέση οδήγησης : είμαι fan των πιο σκυφτών αλλά αρχίζω και σκέφτομαι τα περι comfort μακροπρόθεσμα σχετικά με το svit και το svart δεν μου κάθεται καλά καθώς δεν ειμαι της ολης scrambler αισθητικής - οχι πως mod-α καρατιμόνας ειναι αδύνατη αλλα λέμε τώρα.

Ταπεινή μου άποψη, το μικρό ειναι αρκετά ανώτερο αισθητικά απο το 701, προσωπικά, θα ήθελα το look του 401 με τα specs του 701, τέσπα...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος Red1 έγραψε:

Δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμεεένωωω :grin:

Σχετικά με τους καθρέπτες που λετε πιο πάνω, klein, το 1ο πράμα που θα μπει πάνω ειναι bar-end καθρεπτάκι(α) (rizoma reverse retro).
Κατι πρέπει να γίνει με τον ήχο όμως γιατί...παραπέμπει σε combo καναπέ/πορδής (OEM εξατμίσεις).

Θέση οδήγησης : είμαι fan των πιο σκυφτών αλλά αρχίζω και σκέφτομαι τα περι comfort μακροπρόθεσμα σχετικά με το svit και το svart δεν μου κάθεται καλά καθώς δεν ειμαι της ολης scrambler αισθητικής - οχι πως mod-α καρατιμόνας ειναι αδύνατη αλλα λέμε τώρα.

Ταπεινή μου άποψη, το μικρό ειναι αρκετά ανώτερο αισθητικά απο το 701, προσωπικά, θα ήθελα το look του 401 με τα specs του 701, τέσπα...

Για αυτό θα πάρουμε από ένα Vitpilen 401 μόνο για τις Κυριακές για να ξύνουμε τα αυτιά μας χωρίς πολλά έξοδα :laugh:

Αν το 701 το κάνανε λευκό μεταλλικό ή ακόμη και semi-matte νομίζω θα μου άρεσε περισσότερο. Αλλά περιμένω να τα δω από κοντά για καλύτερη άποψη, κυρίως στις λεπτομέρειες ποιότητας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα