Joe15

Ενισχυτής σήματος wifi

42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki KLE (250cc) cafe racer

Δημοσιεύτηκε

Επειδή η σύνδεση του ίντερνετ θα αργήσει λίγο καιρό και δεν την παλεύω χωρίς πρέπει να "δανειστώ" απο κάποιον γείτονα.

Επειδή απο κοντινούς δεν γίνεται χρειάζομαι κάτι για να ενισχύσω το σήμα γιατί έχει μερικά που βγάζουν μια μπάρα αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ.

Ένας φίλος μου είχε πάρει μια κεραία απο τον γερμανό,νομίζω geetek η κάτι τέτοιο.Μου λέει πως κάνει καλεί δουλειά και ενισχύει κατα πολύ την εμβέλεια που πιάνει το λάπτοπ.

Ξέρετε αν όντως κάνουν δουλειά αυτες οι κεραίες και αν ναι έχετε καμία να προτείνεται??

Απο τιμές άκουσα πως παίζουν γύρω στο 50ρικο. Αξίζει να πάρω μία ή τζάμπα τα λεφτά??

Ευχαριστώ!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda PCX (125cc) AGV K3-SV Honda Africa Twin (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Αυτό που μου κάνει εμένα την δουλειά που λες και είμαι 100% ευχαριστημένος είναι το εικονιζόμενο στην αναζήτηση.

http://www.skroutz.gr/s/312224/TP-LINK-TL-WA730RE.html?keyphrase=tp+link+wa730

Αλλά είναι οικιακής καθαρά χρήσης και χωρίς πολλές φανφάρες! Αν έχεις βλέψεις να χακάρεις όλη τη γειτονιά, δες σε άλλες εταιρίες. (sysco is the one!)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda VTR (250cc) ARAI REBEL Ducati Multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Δώσε λίγες παραπάνω πληροφορίες.

Για τί απόσταση μιλάμε;

Τα σπίτια είναι σε διαφορετικές πολυκατοικίες;

Αν είναι διαφορετικές μεσολαβεί άλλο σπίτι η δρόμος ενδιάμεσα;

Οπτική επαφή υπάρχει;

Να υποθέσω ότι θες να τη βγάλεις όσο το δυνατόν οικονομικότερα για να κάνεις τη δουλειά σου ή θες κάτι σταθερό και με απόδοση;

Και κυρίως, ο γείτονας το ξέρει; :peep:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ο γειτονας δεν το ξερει.

Απο αποστασεις και λοιπα δεν ξερω,θελω κατι που να πιανει οσο καλυτερα μπορει και σρην πολυκατοικια και απο απεναντι,με δρομο ενδιαμεσα.

Δεν θελω καποιο τουμπανο,κατι σχετικα οικονομικο,τριαντα-πενηντα ευρω ωστε να την βφαλω μεχρι να μου ερθει η συνδεση.

Αυτα περιπου ποσα μετρα πιανουν?Το τετραγωνο πχ το καλυπτουν η απλα ενισχυουν λιγο του απεναντι??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda VTR (250cc) ARAI REBEL Ducati Multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Αρχικά να σου πω πως είμαι αντίθετος με την σύνδεση σε ξεκλείδωτα δίκτυα.

Τόσο για τα προβλήματα που θα μπορούσε να προκαλέσει στον κάτοχο του δικτύου, όσο και για τους κινδύνους που μπορεί να παραμονεύουν για αυτόν που το χρησιμοποιεί.

Αν θες απλά να σερφάρεις λίγο στο net, μπορείς σαν προσωρινή λύση να κάνεις μία mobile internet σύνδεση.

Εντελώς φιλικά πάντα.

Τώρα αν στη γειτονιά σου υπάρχει κάνα free internet spot στο οποίο θες να συνδεθείς και δεν έχεις καλό σήμα υπάρχουν κάποια πράγματα που μπορείς να κάνεις, αλλά με τα λεφτά που διαθέτεις δύσκολα θα καλύψεις την έκταση που θέλεις.

Αν έχεις laptop τότε εξωτερική κεραία με καλή απόδοση δύσκολα θα βρεις λόγω απωλειών στην usb σύνδεση.

Είναι βέβαια μία πρόχειρη λύση για μια μικρή ενίσχυση του σήματος σου.

Αν έχεις κάποιο repeater ή σταθερό laptop με αποσπώμενη κεραία, μπορείς με ομοαξωνικό καλώδιο να βάλεις μία εξωτερική κεραία με μεγαλύτερο κέρδος.

Προσοχή σε κεραίες με πολύ μεγάλο κέρδος σε dBi γιατί εκπέμπουν και σημαντικά αυξημένη ακτινοβολία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τελικά λόγω του ότι δεν ξέρω κατα πόσο θα δουλέψει η κεραία αλλά και το να κλέβεις ίντερνετ απο τον γείτονα αν δεν είναι ανάγκη ή αν πχ δεν πάς κάπου για ένα ΣΚ δεν μου αρέσει,πήγα και πήρα το internet on the go της cosmote με το φοιτητικό πρόγραμμα που έχει 7€ τον μήνα για 5 GB.

Σήμερα το πρωί το πήρα γιατι είχε τελειώσει απο τα περισσότερα καταστήματα και έπρεπε να το παραγγείλουν.

Απο ταχύτητες είμαι ικανοποιημένος,αν και το χρησιμοποιώ μόνο για σελίδες λόγω του περιορισμού,youtube και ταινίες τα έχω ξεχάσει προς το παρών.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 1000rr (1000cc) RPHA 10+ γαιδουρι (1299cc)

Δημοσιεύτηκε

για να μην ανοιγω καινουριο θεμα μηπως γνωριζετε πως θα ενισχυσω το σημα κινητης τηλεφωνιας (cosmote)? μολις βγω εξω απο την πορτα μιλαω,μολις μπω παπαλα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 690 smc Honda turbo nikel (3,14cc)

Δημοσιεύτηκε

μια είναι η κάρτα για wifi http://www.dshop.gr/pegasus/products01/show00.php?code=3505&pcode=SHOW_PROD3505

γενικά δεν είναι μόνο από τη δικιά σου κεραία θέμα το τι θα πιάσεις, αυτό να το έχεις στο μυαλό σου

και προσοχή στα ελεύθερα δίκτυα

tuning έχεις internet εκεί που θες το σήμα?

υπάρχει αυτή η λύση αν σε βολεύει και μπορεί και το κινητό http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_Telio_Sima/section/At_Home#

μην ρωτήσεις πόσο κάνει γιατί θα πάθεις εγκεφαλικό, οι περισσότεροι με πρόβλημα τους πρήξανε και τους τρίξανε λίγο τα δόντια και τους το δώσανε δωρεάν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

δεν εχω ιντερνετ σπιτι.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Xciting R Honda Integra (700cccc)

Δημοσιεύτηκε

Εάν τυχόν επιλέξεις κάτι από τα παραπάνω ή οτιδήποτε άλλο και βγάλεις άρκη για πόσταρε ρε αδερφέ νά ξέρουμε και εμείς.. ..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

θα παρω την κοσμοτε τηλ να δω τι θα πει και θα ενημερωσω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

μια είναι η κάρτα για wifi http://www.dshop.gr/...e=SHOW_PROD3505

γενικά δεν είναι μόνο από τη δικιά σου κεραία θέμα το τι θα πιάσεις, αυτό να το έχεις στο μυαλό σου

και προσοχή στα ελεύθερα δίκτυα

tuning έχεις internet εκεί που θες το σήμα?

υπάρχει αυτή η λύση αν σε βολεύει και μπορεί και το κινητό http://www.cosmote.g...ection/At_Home#

μην ρωτήσεις πόσο κάνει γιατί θα πάθεις εγκεφαλικό, οι περισσότεροι με πρόβλημα τους πρήξανε και τους τρίξανε λίγο τα δόντια και τους το δώσανε δωρεάν

Πιστέυεις ότι η παραπάνω κάρτα είναι καλή βάση χαρακτηριστικών ή την έχεις δοκιμάσει; Θέλει ο αδερφός μου να πιάνει το ίντερνετ το δικό μου αλλά με το λάπτοπ του δεν βλέπει καν το σήμα ακόμη και αν είναι στο πάνω δωμάτιο που βρίσκεται το μόντεμ.. Επειδή λοιπόν είναι τσάμπα λεφτά να βάλει και αυτός ίντερνετ μιας και δεν έχει πρόβλημα να έχει σήμα ακόμη και σε μόνο ένα δωμάτιο ψάχνω τέτοιες λύσεις αλλά ψιλλοσίγουρες γιατί και τα 30 θα τα κλαίει αν δεν. Επίσης κάπου γράφτηκε για τους κινδύνους που υπάρχουν σε αυτούς που έχουν το δίκτυο και σε αυτούς που το δανείζονται, τι ακριβώς παίζει;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 690 smc Honda turbo nikel (3,14cc)

Δημοσιεύτηκε

η κάρτα είναι πολύ καλή, την έχουν αρκετοί για να δοκιμάζουν να σπάνε δίκτυα επειδή είναι δυνατή

για την περίπτωσή σου δεν κατάλαβα πολλά αλλά μπορεί να θες άλλη λύση, δες υπάρχουν κι άλλα θέματα εδώ για επέκταση του δικτύου γενικά

γι αυτούς που δανείζονται υπάρχουν πολλά σενάρια

από το να μην τρέχει τίποτα και να είναι κάποιος που ή το έχει αφήσει ξεκλείδωτο ή δεν ξέρει να το κλειδώσει μέχρι το να είναι επίτηδες ξεκλείδωτο και να διαβάζει τα πάντα που γίνονται στο δίκτυο

το μηχάνημα που έβαλα παραπάνω δυστυχώς παίζει μόνο μέσω internet, δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη λύση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YZF-R6 2008 Honda Zoomer

Δημοσιεύτηκε

φιλε με ενα τέτοιο http://www.ebay.com/itm/30dBm-USB-TurboTenna-11N-WiFi-Antenna-for-WARDRIVING-/400092636444?pt=US_Networking_Boosters_Extenders_Antennas&hash=item5d2761251c 7 χρόνια την έβγαλα... ειχα 20+ δικτυα να επιλέξω!!

για τους αθηναιους: Απο σεβαστουπολεως στον αστυνομικο σταθμο, επαιρνα σήμα απο το president hotel (ανάμεσα σε 4 κτήρια)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

η κάρτα είναι πολύ καλή, την έχουν αρκετοί για να δοκιμάζουν να σπάνε δίκτυα επειδή είναι δυνατή

για την περίπτωσή σου δεν κατάλαβα πολλά αλλά μπορεί να θες άλλη λύση, δες υπάρχουν κι άλλα θέματα εδώ για επέκταση του δικτύου γενικά

γι αυτούς που δανείζονται υπάρχουν πολλά σενάρια

από το να μην τρέχει τίποτα και να είναι κάποιος που ή το έχει αφήσει ξεκλείδωτο ή δεν ξέρει να το κλειδώσει μέχρι το να είναι επίτηδες ξεκλείδωτο και να διαβάζει τα πάντα που γίνονται στο δίκτυο

το μηχάνημα που έβαλα παραπάνω δυστυχώς παίζει μόνο μέσω internet, δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη λύση

Είμαι σε διωροφο σπιτι όπου εγώ μένω στο ισόγειο. Έχω HOL με τον στάνταρ εξοπλισμό που δίνει η εταιρεία (για το μόντεμ το λέω) και είμαι συνέχεια με ασύρματο μέσα στο σπίτι. Πάνω ακριβώς μένει ο αδερφός μου και με αναζήτηση από το λάπτοπ του δεν βρίσκει σήμα ακόμη και αν ψάχνει σήμα στο δωμάτιο που ακριβώς κάτω του είναι το μόντεμ.. Θέλω δηλαδή μία κεραία για ενισχυση σήματος έτσι ώστε να μπορεί να πιάνει σήμα έστω και μόνο σε ένα δωμάτιο (εκεί δηλαδή που κάτω του βρίσκεται το μόντεμ). Πιστεύεις λοιπόν ότι με την παραπάνω κεραία θα έχω αποτέλεσμα ή δεν παίζει κάτι τέτοιο. Κλείνοντας να σου πω πως μιλάμε για διπλή τσιμεντένια πλάκα μεταξύ των δυο σπιτιών..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR F4i (600cc) AGV K-4 Honda CBF (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα!

Έχω το εξής πρόβλημα: Θα τοποθετηθεί desktop υπολογιστής σε υπνοδωμάτιο όπου το WiFi δεν έχει δυνατό σήμα, μεσολαβούν αρκετοί τοίχοι από το σαλόνι με το router. Οπότε προσπαθώ να επιλέξω τον καλύτερο τρόπο σύνδεσης:

Α) Αγοράζω κάποια USB/ PCI WiFi κεραία για το PC, μιας και δεν διαθέτει. Ευελπιστώ ότι λόγω μεγέθους (;;;) αυτό το module θα έχει καλύτερη λήψη σήματος σε σχέση με τα κινητά & laptops που έχουν δοκιμασθεί χωρίς καλά αποτελέσματα στο συγκεκριμένο δωμάτιο.

Β) Αν με το παραπάνω δεν υπάρχει ισχυρό σήμα αγοράζω επιπλέον και έναν "αναμεταδότη" για τοποθέτηση στο διάδρομο μεταξύ των δύο χώρων. Repeater χρειάζομαι όχι access point έτσι;

Γ) [εδώ χρειάζομαι βοήθεια]. Το εν λόγω δωμάτιο διαθέτει πρίζα τηλεφώνου. Μπορεί να αξιοποιηθεί κάπως και να συνδεθεί με ethernet ο υπολογιστής (θα το προτιμούσα ενσύρματα); Δεύτερο modem? Κάποια άλλη διάταξη; Έχω δει και κάποια συστήματα που αξιοποιούν τις πρίζες του ρεύματος, αλλά νομίζω ξεφεύγει το κόστος ε;

Έκανα κάποιο googling, αλλά δεν ξέρω πολλά από δίκτυα, οπότε μια ανασφάλεια την έχω. Καμιά πρόταση για το "Γ"; Συγγνωμη αν πέταξα καμιά χοντρή πατάτα στην άγνοια μου.

Ευχαριστώ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger 800 XC (800cc) Shark Speed R Honda Africa 2 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Εχω παρει αυτο: http://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wa850re-300mbps-universal-wireless-n-range-extender-p-PER.612508 παιρνει σημα απο 2 οροφους κατω, Απο αυτο δινω σημα με καλωδιο σε εναν υπολογιστη και ασυρματα σε κινητα, ταμπλετ και οτι αλλο. Παρα πολυ καλο και πολυ ευκολο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 09 Tracer (857cc) Shoei XR 1100 Triumph DAYTONA 675R SE (675cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγώ δεν θα σου πρότεινα repeater γιατί κολλάνε πολύ εύκολα και δεν δουλεύουν σωστά κατά την γνώμη μου. Αν το καλώδιο της πρίζας του τηλεφώνου είναι UTP (δλδ έχει μέσα 8 καλώδια με διαφορετικά χρώματα) και η άλλη άκρη του πάει εκεί που έχεις τώρα το modem τότε μπορείς να το συνδέσεις στο PC σου χωρίς να αγοράσεις τίποτα.

Αν όχι τότε για μένα η καλύτερη λύση είναι τα powerline. Πρέπει να βρεις μια πρίζα ρεύματος στην ίδια φάση στο δωμάτιο που είναι το PC με το δωμάτιο που είναι το modem.

Ένα καλό και φτηνό είναι αυτό http://www.e-wireless.gr/Powerline/av200-nano-powerline-adapter-starter-kit?sort=p.price&order=ASC το έχω βάλει σε κάμποσες δουλειές.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR F4i (600cc) AGV K-4 Honda CBF (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Σε powerline με βλέπω να στρέφομαι, σ ' ευχαριστώ και για το μοντέλο που μου πρότεινες.

Ένα τελευταίο, με ποιον τρόπο μπορώ να διαπιστώσω που πάει η άλλη άκρη της τηλεφωνικής πρίζας που λες;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 09 Tracer (857cc) Shoei XR 1100 Triumph DAYTONA 675R SE (675cc)

Δημοσιεύτηκε

Συνήθως στα σπίτια όταν υπάρχουν πολλές πρίζες τηλεφώνου τότε όλες έχουν κοινή κατάληξη δλδ κάπου στο σπίτι είναι όλα τα καλώδια μαζεμένα. Αν όχι τότε ο ηλεκτρολόγος έχει πάρει ένα καλώδιο και το πηγαίνει από πρίζα και δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Αν το σπίτι είναι παλιό τότε μάλλον έχει κάνει το δεύτερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB400 SuperFour (399cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα!

Έχω το εξής πρόβλημα: Θα τοποθετηθεί desktop υπολογιστής σε υπνοδωμάτιο όπου το WiFi δεν έχει δυνατό σήμα, μεσολαβούν αρκετοί τοίχοι από το σαλόνι με το router. Οπότε προσπαθώ να επιλέξω τον καλύτερο τρόπο σύνδεσης:

Α) Αγοράζω κάποια USB/ PCI WiFi κεραία για το PC, μιας και δεν διαθέτει. Ευελπιστώ ότι λόγω μεγέθους (;;;) αυτό το module θα έχει καλύτερη λήψη σήματος σε σχέση με τα κινητά & laptops που έχουν δοκιμασθεί χωρίς καλά αποτελέσματα στο συγκεκριμένο δωμάτιο.

Β) Αν με το παραπάνω δεν υπάρχει ισχυρό σήμα αγοράζω επιπλέον και έναν "αναμεταδότη" για τοποθέτηση στο διάδρομο μεταξύ των δύο χώρων. Repeater χρειάζομαι όχι access point έτσι;

Γ) [εδώ χρειάζομαι βοήθεια]. Το εν λόγω δωμάτιο διαθέτει πρίζα τηλεφώνου. Μπορεί να αξιοποιηθεί κάπως και να συνδεθεί με ethernet ο υπολογιστής (θα το προτιμούσα ενσύρματα); Δεύτερο modem? Κάποια άλλη διάταξη; Έχω δει και κάποια συστήματα που αξιοποιούν τις πρίζες του ρεύματος, αλλά νομίζω ξεφεύγει το κόστος ε;

Έκανα κάποιο googling, αλλά δεν ξέρω πολλά από δίκτυα, οπότε μια ανασφάλεια την έχω. Καμιά πρόταση για το "Γ"; Συγγνωμη αν πέταξα καμιά χοντρή πατάτα στην άγνοια μου.

Ευχαριστώ!

Χτες παραγγειλα αυτο για να εχει το ρουτερ μεγαλυτερη εμβελεια

http://www.gearbest.com/networking-communication/pp_47397.html

οι εργοστασιακες κεραιες συνηθως ειναι στα 7db, ενώ αυτη στα 18. 

Για το usb wifi που θες να βαλεις για να πιανεις ασυρματο στο pc, μπορεις και εκει να βαλεις μια τετοια για να πιανεις ιντερνετ ακομα και απο το διπλανο τετραγωνο.

Μπες στο customer's review στο λινκ και δες φωτογραφιες απο αγοραστές, ενας το εχει κανει με διπλη τετοια κεραια σε usb wifi σε λαπτοπ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT1200Z (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

Για να μην ανοίγω νέο θέμα...

Το προβλημα είναι το εξής: ζω στον α' όροφο πολυκατοικίας αλλά το router βρίσκεται στο πατρικό μου στο β' όροφο και από εκεί παίρνω σήμα wifi το οποίο όμως στα μέσα δωμάτια του δικού μου διαμερίσματος είναι ανίσχυρο και ενίοτε μηδαμινό.
Ψάχνω μια εύκολη και βολική λύση για να ενισχύσω το σήμα στον κάτω όροφο διότι είμαι άσχετος με το άθλημα!Θα βρω μια αξιοπρεπή λύση αν αγοράσω ένα wifi repeater και το τοποθετήσω σε σημείο κοντά στην είσοδο του κάτω σπιτιού που έχει ικανοποιητικό σήμα;
ΥΓ:Αν έχει κάποια σημασία, τα δύο σπίτια έχουν ξεχωριστό ρολόι ΔΕΗ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 13 λεπτά, το μέλος efkola έγραψε:

Για να μην ανοίγω νέο θέμα...

Το προβλημα είναι το εξής: ζω στον α' όροφο πολυκατοικίας αλλά το router βρίσκεται στο πατρικό μου στο β' όροφο και από εκεί παίρνω σήμα wifi το οποίο όμως στα μέσα δωμάτια του δικού μου διαμερίσματος είναι ανίσχυρο και ενίοτε μηδαμινό.
Ψάχνω μια εύκολη και βολική λύση για να ενισχύσω το σήμα στον κάτω όροφο διότι είμαι άσχετος με το άθλημα!Θα βρω μια αξιοπρεπή λύση αν αγοράσω ένα wifi repeater και το τοποθετήσω σε σημείο κοντά στην είσοδο του κάτω σπιτιού που έχει ικανοποιητικό σήμα;
ΥΓ:Αν έχει κάποια σημασία, τα δύο σπίτια έχουν ξεχωριστό ρολόι ΔΕΗ.

Copy paste η περιπτωση σου, με ενα τετοιο εκανα τη δουλεια μου μια χαρα,

https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wa850re-300mbps-universal-wireless-n-range-extender-p-PER.612508

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα