388 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki Versys (650cc) HJC RPHA 10+ Kawasaki Versys (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν ξεκινάμε να μετρηθούμε όλοι οι λυκάνθρωποι του forum σιγά σιγά;

1) mavridoul - 125cc

2)

3)

4)

5)

6)

....

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CB300R (287cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

1) mavridoul - 125cc

2) wolf31 - 250cc

3)

4)

5)

6)

Δυστυχώς όμως θα είμαι ο πρώτος που θα αναφέρω πρόβλημα στο λύκο.

Το θέμα με τη μίζα που είχαμε αναφέρει τις προάλλες κατά 99.9% δεν έχει σχέση με τη βενζίνη.

Είναι θέμα θερμοκρασίας περιβάλλοντος και εξηγούμαι.

Την προηγούμενη φορά που υπήρχε το πρόβλημα ήταν ο πρώτος καύσωνας του καλοκαιριού. Στο εν τω μεταξύ ο καύσωνας τέλειωσε και μαζί φυσικά και η "ύποτπη" βενζίνη" που αντικαταστάθηκε από 100αρα εισαγωγής. Το πρόβλημα εξαφανίστηκε και ήσυχος λέω ότι ήταν η βενζίνη.

Δυστυχώς όμως τις τελευταίες ημέρες που ο καύσωνας επανεμφανίστηκε το πρόβλημα επανήλθε. Επιπλέον το πρωί και αφού το μηχανάκι έχει περάσει τη νύχτα του στο γκαραζ δεν υπάρχει κανένα θέμα, είναι τσακμάκι. Το απόγευμα/βράδυ όμως αφού έχει περάσει μια ολόκληρη μέρα στο κέντρο της Αθήνας δεν θέλει να πάρει μπρος.

Τροποποιήθηκε από τον wolf31

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shark Vision-R Triumph Bonneville

1) mavridoul - 125cc

2) wolf31 - 250cc

3) Orlias - 250cc

4)

5)

6)

:( Εύχομαι να είναι κάτι απλό και ίσως τυχαίο ελάττωμα wolf31 και να το λύσεις χωρίς κόστος αν γίνεται με την εγγύηση! Θα έχουμε το νου μας για κάτι παρόμοιο.Πήγαινε να το κοιτάξουν πάντως το συντομότερο!

Τροποποιήθηκε από τον Orlias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

1) mavridoul - 125cc

2) wolf31 - 250cc

3) Orlias - 250cc

4)moto-bill - 250cc

5)

6)

Οπ!Φιλε Wolf31 ειχες προβληματακι?Εμενα δε ξαναπαρουσιασε προβλημα απο τοτε και μετα παντως!Σιγουρα εχει ζεστες πολλες..Εβαλα τις 2 τελευταιες φορες 100άρα βενζινη και συνεχιζουμε!Λετε να εχει να κανει με τον καυσωνα?Τι να πω!Εγω καθε βραδυ το σκεπαζω με κουκουλα προστασιας κανονικα και μενει ετσι σκεπασμενη οσο δεν τη χρησιμοποιω!Τωρα,αν παμε καπου βολτα,καλο ειναι να προσπαθουμε να την παρκαρουμε καπου που να εχει σκια!

Στενοχωριεμαι να ακουω πως μέλη της αγελης μας εχουν προβληματακια!!Ευχομαι να μην ειναι τιποτα το σοβαρο,και δε θα ειναι!Αυτο λεω εγω,στελνω θετικη ενεργεια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Wolf (250cc) Kawasaki z (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

1) mavridoul - 125cc

2) wolf31 - 250cc

3) Orlias - 250cc

4)moto-bill - 250cc

5)panagosgr - 250cc

6)

Τετοιο προβλημα εγω δεν εχω δει.Σκεφτειτε πως χτες(7-7-12)ημουν λουτσα,το μηχανακι κατω απο τον ηλιο ολο το μεσημερι(οντως ειχε 29 βαθμους) και δεν υπηρχε προβλημα με την μιζα.Μονο μια περιοδο ειχα θεμα με την μιζα και τα ριχνω στο kill switch γιατι το προβλημα παρουσιαστηκε την περιοδο που εσβηνα την μηχανη με το κοκκινο κουμπακι.Μολις το σταματησα,σταματησε και η δυσκολια να παρει μπροστα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος SYM Wolf (125cc) Honda Hornet (600cc)

Δημοσιεύτηκε

1) mavridoul - 125cc

2) wolf31 - 250cc

3) Orlias - 250cc

4)moto-bill - 250cc

5)panagosgr - 250cc

6)panzix - 125cc

οταν το πηρα και εγω στενοχωρηθηκα λιγο που δεν ειχε μανιβελα... Ελπιζω ολα να πανε καλα με τη μιζα μονο και δεν εχω προσεξει καποιο προβλημα.Μεχρι στιγμης...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Wolf (250cc) BMW F GS (800cc)

Δημοσιεύτηκε

1) mavridoul - 125cc

2) wolf31 - 250cc

3) Orlias - 250cc

4)moto-bill - 250cc

5)panagosgr - 250cc

6)panzix - 125cc

7) ΝΤΙΝΑΚΟΣ - 250cc

Ηρθα κι εγώ καρντάσια! Σήμερα το πήρα και στην αρχή μπορώ να πώ οτι δυσκολεύτηκα με την θέση ( μιά ζωή on-off ) αλλά μετά απο 5-6 φανάρια έπεσα μπροστά και όλα καλά.

Πρώτες εντυπώσεις; Θετικότατες ( αν και μιά πίκρα την τρώς αν έρχεσε απο 2χρονο ) :P

Του πήρα και μιά κουκούλα L Manful 25 €.

Αυριο μεθαύριο θα του πάρω και σχάρα.

Μπαγκαζιέρα (έχω απο το παλιό μοτό) 45λίτρα της kappa και θα την δοκιμάσω!

Τα λέμε αδέρφια :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

1) mavridoul - 125cc

2) wolf31 - 250cc

3)

4)

5)

6)

Δυστυχώς όμως θα είμαι ο πρώτος που θα αναφέρω πρόβλημα στο λύκο.

Το θέμα με τη μίζα που είχαμε αναφέρει τις προάλλες κατά 99.9% δεν έχει σχέση με τη βενζίνη.

Είναι θέμα θερμοκρασίας περιβάλλοντος και εξηγούμαι.

Την προηγούμενη φορά που υπήρχε το πρόβλημα ήταν ο πρώτος καύσωνας του καλοκαιριού. Στο εν τω μεταξύ ο καύσωνας τέλειωσε και μαζί φυσικά και η "ύποτπη" βενζίνη" που αντικαταστάθηκε από 100αρα εισαγωγής. Το πρόβλημα εξαφανίστηκε και ήσυχος λέω ότι ήταν η βενζίνη.

Δυστυχώς όμως τις τελευταίες ημέρες που ο καύσωνας επανεμφανίστηκε το πρόβλημα επανήλθε. Επιπλέον το πρωί και αφού το μηχανάκι έχει περάσει τη νύχτα του στο γκαραζ δεν υπάρχει κανένα θέμα, είναι τσακμάκι. Το απόγευμα/βράδυ όμως αφού έχει περάσει μια ολόκληρη μέρα στο κέντρο της Αθήνας δεν θέλει να πάρει μπρος.

Φιλε μου Wolf31 χθες μου το εβγαλε και μενα μια φορα μονο ομως ευτυχως αυτο με τη μιζα!Το ειχα παρκαρισμενο στον ηλιο καποια ωριτσα κια δεν πηρε αμεσως!Παντως το καθυσηχαστικο ειναι οτι αυτο το προβληματακι δεν ειναι αποκλειστικοτητα του Sym Wolf,το εχουν κι αλλες μοτοσυκλετες με την υπερβολικη ζεστη!Σημερα π.χ. πηγα για μπανιο μ'ενα φιλο μου που εχει μια μηχανη enduro Suzuki 650 κυβικα,τις ειχαμε παρκαρει στον ηλιο τις μηχανες και οι δυο μας,και οταν πηγαμε να τις παρουμε μετα απο 2-3 ωρες η δικια του δεν επαιρνε μπρος αμεσως!Ευτυχως ο λυκος μ'εβγαλε ασπροπροσωπο,πηρε τσακμακι!

1) mavridoul - 125cc

2) wolf31 - 250cc

3) Orlias - 250cc

4)moto-bill - 250cc

5)panagosgr - 250cc

6)panzix - 125cc

7) ΝΤΙΝΑΚΟΣ - 250cc

Ηρθα κι εγώ καρντάσια! Σήμερα το πήρα και στην αρχή μπορώ να πώ οτι δυσκολεύτηκα με την θέση ( μιά ζωή on-off ) αλλά μετά απο 5-6 φανάρια έπεσα μπροστά και όλα καλά.

Πρώτες εντυπώσεις; Θετικότατες ( αν και μιά πίκρα την τρώς αν έρχεσε απο 2χρονο ) :P

Του πήρα και μιά κουκούλα L Manful 25 €.

Αυριο μεθαύριο θα του πάρω και σχάρα.

Μπαγκαζιέρα (έχω απο το παλιό μοτό) 45λίτρα της kappa και θα την δοκιμάσω!

Τα λέμε αδέρφια :_thumbsup:

Φιλε Ντινακο καλως μας ηρθες και καλοταξιδος ο λυκος σου να ειναι!Καλες βολτες παντα να εχεις..!Σε τι χρωματακι την πηρες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Παιδια να ρωτησω κατι ασχετο τωρα?Δε ξερω γιατι,αλλά στα τελευταια 2 γεμισματα που εχω κανει,μετραω λιγοτερα χιλιομετρα να μου εχει βγαλει ο λυκος μου!Στα 2 αυτα τελευταια γεμισματα εβαλα 100άρα αμολυβδη ενω παντα εβαζα 95άρα..

Η χρηση που της κανω ειναι ακριβως ιδια,μεσα στην πολη,αντε και λιγο παραεξω για κανενα μπανακι ή δουλιτσα!Με τον ιδιο τροπο τη χειριζομαι,ουτε τιποτα γκαζια εχω ανεβασει,ουτε υπερβολες!

Πριν βαλω 100άρα μου εβγαλε 360 χιλιομετρα πριν ξαναγεμισω και ειχε κι αλλη μεσα στο ντεποζιτο..δηλαδη χαλαρά εβγαζα και 400 χιλιομετρακια!Τωρα βλεπω με το ζορι να μου βγαλει 300 χιλιομετρα,καπου τοσο υπολογιζω!Δε μπορω να καταλαβω!

Δε ξερω αν ειναι βλακεια αυτο που θα ρωτησω,η υπερβολικη ζεστη συμβαλλει στην αυξηση καταναλωσης καυσιμων?Πεστε μου καμμια δικια σας αποψη..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καταρχάς σίγουρα η ζέστη παίζει ρόλο.....όχι μόνο στην λιγότερο ποιοτική καύση...αλλά και στο γέμισμα. Το καύσιμο έχει μικρότερο όγκο σε πιο κρύες συνθήκες και διαστέλλεται με τη ζέστη.... (επομένως γεμίζουμε στα βενζινάδικα το βραδάκι με τη δροσιά και όχι ντάλα καταμεσήμερο)

Επίσης μην είσαι σίγουρος οτι κάθε φορά που πας στο βενζινάδικο βάζεις ακριβώς την ίδια ποιότητα βενζίνης.....Ανάλογα με το τι κλάσμα απόσταξης από το διυληστήριο έφερε το βυτιοφόρο...αλλά και ανάλογα και με το πόσο καιρό έχει ''καθήσει'' η βενζίνη στη δεξαμενή του βενζινάδικου. (καλά δεν πιάνω την περίπτωση της νοθείας 100άρας με απλή) :)

Σίγουρα πάντως παίζει ρόλο και η διαδικασία στρωσίματος και ο καιρός που περνάει. Μόλις αγοράσω και το δικό μου λύκο θα γράψω αναλυτικά τις σκέψεις μου πάνω σε αρκετά θέματα που επηρεάζουν κατανάλωση, και γενικότερα τη συμπεριφορά της μηχανής.

Τροποποιήθηκε από τον Giorgos_S
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν θα μπορούσα να λείπω κι' εγώ πλέον...

1) mavridoul - 125cc

2) wolf31 - 250cc

3) Orlias - 250cc

4)moto-bill - 250cc

5)panagosgr - 250cc

6)panzix - 125cc

7) ΝΤΙΝΑΚΟΣ - 250cc

8)stantonop - 250cc

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

1) mavridoul - 125cc

2) wolf31 - 250cc - Γκρι Ματ

3) Orlias - 250cc - Λευκό

4)moto-bill - 250cc

5)panagosgr - 250cc

6)panzix - 125cc

7) ΝΤΙΝΑΚΟΣ - 250cc

8)stantonop - 250cc - Λευκό

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Wolf (250cc) Kawasaki z (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

1) mavridoul - 125cc

2) wolf31 - 250cc - Γκρι Ματ

3) Orlias - 250cc - Λευκό

4)moto-bill - 250cc

5)panagosgr - 250cc- Μαυρο

6)panzix - 125cc

7) ΝΤΙΝΑΚΟΣ - 250cc

8)stantonop - 250cc - Λευκό

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έτοιμο και το tank pad.... στα χρώματα που του ταιριάζει, αύτιο οι αντανακλαστικές στις ζάντες.

20120716213436.jpg

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δώσε λινκ από το tank pad! όχι τώρα.....ΧΘΕΣ! :hunter:

Αναμένω φώτος και από ανακλαστικές στις ζάντες....τί χρώμα θα τις βάλεις?

To tank pad το πήρα απο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη, δυστυχώς πέταξα την συσκευασία για να σε δώσω στοιχεία. Η ταινία βέβαια είναι λευκή και μάλιστα στην συσκευασία της έχει και extra ταινία 40 εκ για τεστ (18ευρώ)!!! Αύριο οι φωτό.

Υ.Γ. Το tank pad είναι ανάποδα στην φωτό αλλά το διόρθωσα εκ των υστέρων!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Με γεια το tank pad! Πολύ ωραίο! Όσο για τις ταινίες, περιμένω με πολύ αγωνία νέα σου γιατί έκανα και 2η απόπειρα να βάλω στον λύκο μου και πάλι είχα το ίδιο πρόβλημα. Δεν κολλάνε δυστυχώς! :( :angry:

Πήγα και και σε άλλο μαγαζί και δοκίμασα 2-3 μάρκες και με 1000 ζόρια έπιασε η μια και όχι παντού.Όμως,απ' το να την πετάει και να διορθώνουμε προέκυψε άλλο πρόβλημα. Τελείωσε η ταινία και δεν έφτασε οπότε έμεινα σαν κλόουν να έχω κενά στις ζάντες γιατί δεν είχε άλλο πακέτο άσπρη.Μου είπε το μαγαζί ότι θα φέρει αλλά πέρασαν 2 εβδομάδες και με δουλεύουν από μέρα σε μέρα και τίποτα ακόμη και κυκλοφορώ σαν καρναβάλι, οπότε μάλλον θα τις βγάλω και δεν ασχολύμαι ξανά. Ήδη έχω δώσει 15 ευρώ για το τίποτα χωρίς να μετράω τα νεύρα...

Τέλος, όλο αυτό οδήγησε στην ανακάλυψη ενός θέματος στο μπροστά ελαστικό του λύκου μου. Παρατήρησα ότι περιμετρικά του στεφανιού έχει κάνει σπασίματα-ρήγματα ή αλλιώς όπως μου είπανε οι λαστιχάδες που πήγα να το δούνε έπιασε "ψώρα". Το θέμα είναι ότι τα λάστιχα είναι του 2011 και η μηχανή έχει σχεδόν 1400 χλμ και είναι 4 μηνών.Επίσης,την έχω σε πυλωτή και δεν παίζει να ξεράθηκε απ' τον ήλιο τόσο σύντομα.Απλά μου είπανε επειδή το πίσω είναι οκ και έχει μόνο το μπροστά, ότι πρόκειται για ελαττωματικό ελαστικό και να πάω να μου το αλλάξουν...

Κάπου εδώ άρχιζει το μαρτύριο των τελευταίων ημερών και η διαφενόμενη απογοήτευση για αλλαγή στην εγγύηση. Θα επανέλθω σε λίγο με φώτο του προβλήματος, καθώς και τι μου είπανε απ' την SYM.

Απ' ότι φαίνεται πάω για σύντομη αλλαγή ελαστικών από μόνος μου να ησυχάσω γιατί είμαι σε φάση να τους... :shoot: :shoot: :shoot:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δύσκολο να σου αλλάξουν λάστιχο στην εγγύηση φίλε μου Orlias. Όπως σου είχα πεί και παλιότερα στις διαστάσεις ελαστικών του λύκου το καλύτερο που παίζει είναι τα bridgestons bt090 (110/70-140/70 17).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Wolf (250cc) BMW F GS (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Ηρθα κι εγώ...

Με φωτό απο το δικό μου Tank Pad!

wolftankpad1.jpg

wolftankpad2.jpg

Πήρα και τα <<υλικά>> για το βάψιμο της βαλίτσας που σας έχω πεί πιο πάνω οτι θα κάνω.

Ασπρόμαυρη θα γίνει φυσικά!

Το μόνο που μένει είναι να βρώ λίγο χρόνο!

dsc0000152i.jpg

Σχάρα ακόμη ψάχνω γιατί αυτή της sym είναι :kaaaala:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Με γεια και το δικό σου tank pad! Αναμένουμε την βαλίτσα με το καλό όταν την φτιάξεις!

Όπως υποσχέθηκα πιο πάνω θα γράψω 2 λόγια για το τι μου είπανε λίγο πολύ απ' την SYM και θα δώσω και μερικές φώτο απ' το ελαστικό.

Λοιπόν, την προηγούμενη εβδομάδα στείλαμε φαξ με περιγραφή του προβλήματος απ' τον τοπικό αντιπρόσωπο όπου το αγόρασα στα κεντρικά και σήμερα πήραμε απάντηση.Τα ελαστικά όπως και άλλα αναλώσιμα δεν είναι στην εγγύηση όπως είναι λογικό.Το θέμα είναι ότι δεν μιλάμε για φθορά ελαστικού απ'την χρήση αλλά για αστοχία υλικού απ' την αρχή.Τους πήρα τηλέφωνο,μίλησα με το τεχνικό τμήμα και στην συνέχεια με σύνδεσαν με κάποιον υπεύθυνο της εταιρείας, όπου και τους εξήγησα και τους 2 τι ακριβώς έχει το ελαστικό.Φυσικά, μιλήσαμε κόσμια και οι 2 πλευρές αλλά επέμειναν ότι δεν γίνεται να μου το αλλάξουν και ότι μόνο αν πάρω βεβαίωση από βουλκανιζατέρ ότι είναι επικίνδυνο(κάτι που μου είπαν ότι είναι γιατί μπορεί να κοπεί οποτεδήποτε) και βγάλω φώτο και τα στείλω όλα,τότε θα το ψάξουν και αν έχω δίκιο θα το στείλουν έξω στα κεντρικά της εταιρείας που κάνουν το ελαστικό κτλ κτλ και τότε αφού το διαπιστώσουν τυπικά θα μου το αλλάξουν.Βέβαια, όλα αυτά μπορεί να πάρουν και 2 μήνες μου είπανε μέχρι να βρεθεί άκρη.Ότι και να τους είπα δεν δέχονται να το αλλάξουν και λυπούνται πολύ, αλλά εφόσον δεν έχει παρατηρηθεί σε άλλους θεωρείται μεμονομένο πρόβλημα προς το παρόν.

Απογοητεύτηκα να πω την αλήθεια απ' το όλο σκηνικό γιατί είχα ακούσει μόνο καλά λόγια τόσο καιρό για θέματα εξυπηρέτησης μετά την πώληση.Οκ λογικό να είναι επιφυλακτικοί αλλά δεν πιστεύουν τον τοπικό συνεργάτη τους που το είδε; Τους είπα να στείλουμε φώτο και το ίδιο το ελαστικό ακόμη αλλά τίποτα.Δέχονται μόνο με την διαδικασία που προανέφερα.Τι φοβούνται μην λέω ψέματα και θέλω κάβα 2ο λάστιχο μόνο μπροστά κιόλας; :crazy: Είχα κατά νου έτσι και αλλιώς να τα αλλάξω σχετικά σύντομα αλλά όχι μετά από μόλις 1400 χλμ. Ακόμη, άποψη καλά καλά δεν πρόλαβα να σχηματίσω για το πόσο καλά είναι κτλ. Τόσο μέσα τους βάζει ένα ελαστικό ελαττωματικό μπροστά στο κύρος και την αξιοπιστία της εταιρείας τους; Τελος πάντων δεν ξέρω τι άλλο να πω...

Κρίμα πάντως και εύχομαι να μην χρειαστεί ξανά να έχω πρόβλημα γιατί πλέον αμφιβάλω για την σίγουρη εξυπηρέτηση μου.Στο τέλος ακολουθούν οι φώτο.

Υ.Γ.: Παιδιά ρίξτε μια ματιά και στα δικά σας μην παίζει παρόμοιο θέμα.

Υ.Γ.1: Πλέον είμαι σε αναζήτηση ελαστικών όπου θα κάνω θέμα και θα χρειαστώ βοήθεια.Ευχαριστώ mavridoul και τα θυμόμουν αυτά που προτείνεις. :)

dsc01592hc.jpgdsc01590l.jpg

dsc01589b.jpgdsc01587n.jpg

dsc01586xz.jpgdsc01585ct.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Maxxis φοράει το 250; Το 125 φοράει κάτι καμμένα κινέζικα που 2 φορές σε στροφή σε νερό έκανα μπαντιλίκι άθελά μου :crazy: . Το χειμώνα κρατούσαν σε βροχή απ'όσο θυμάμαι αλλά ψιλοχέζομαι τώρα καλοκαιριάτικα όποτε περνάω από νερά

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Orlias το λάστιχο σου είναι τραγικό... αν μπορείς βάλε κανα οικονομικό, "πόσο χειρότερα" να είναι απο αυτό που φοράς;

Οι ταινίες που του έβαλά κόλλησαν άψογα αλλά είχαμε προβλημα στο να τις περάσουμε γιατί είναι ψιλοστραβιές (δεν φαίνεται στο μάτι) και κολλούσε ο οδηγός. Η μάρκα τους είναι Foliatec.com και τις πήρα απο κατάστημα της Θεσσαλονίκης στη τιμή των 18 ευρώ. Στην συσκευασία είχε και δώρο 40 εκ για να κάνεις τεστ αν κολλάει!!!!!!!!!!

20120717202606.jpg

20120717202542.jpg

20120717204326.jpg

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καταρχάς να πω οτι τσίμπησα το ίδιο tank pad με τον Stantonop από Αγγλία ΜΕ τα μεταφορικά 3 φορές φθηνότερο....yes people...3φορές....για το ίδιο progrip tank pad πλήρωσα με μεταφορικά από Αγγλία 4ευρώ και 80λεπτά στην πόρτα μου. να σας λινκάρω κιόλας :)

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=261069401014#ht_6177wt_1396

Να προσθέσω οτι σκέφτομαι να μην βάλω άσπρη ταινία γιατί θα τα μπερδεύουμε με τον φίλο από πάνω :mB_kalo_e: (αν και πολύ του πάει ρε γμτ)

Μπορεί να τσιμπήσω 2 κιτάκια....ένα άσπρο και ένα με μπλε και θα πειραματιστώ με την μπλε για αρχή :hunter:

Τώρα σχετικά με το πρόβλημα του Orlias....1η ερώτηση. Ημερομηνία παραγωγής του ελαστικού δεν είδα στις φώτο...είναι ένας τετραψήφιος π.χ. 1512 (15η εβδομάδα του 2012)

Επίσης να σε ρωτήσω ρε φιλαράκι αν από εκεί που το πήρες το είχαν και το τρωγε ο ήλιος κάθε μέρα. πολύ σημαντικό να είναι στον ίσκιο όσο καιρό είναι σταθμευμένο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Γιώργη την μηχανή την πήρα με παραγγελία και δεν έμεινε στο μαγαζί καθόλου για να την τρώει ο ήλιος. Απ' την άλλη αν ήταν σε τόσο μικρό διάστημα σε ήλιο να χαλούσαν τότε θα αλλάζαμε λάστιχα πολύ συχνά. Η ημερομηνία είναι 2011 σίγουρα απλά δεν θυμάμαι μήνα.Κατά τα άλλα εγώ την φυλάω σε σκεπαστό μέρος.

Φίλε stantonop είναι απλά τέλειος ο λύκος με τις ταινίες και το pad. Φτου φτου... Έτσι θα γινόταν και ο δικός μου θεωρητικά...

Δεν ξέρω παιδιά αλλά με πήρε πολύ από κάτω το θέμα γενικά με τις ρόδες μου... Ταινίες δεν κολλάνε,το λάστιχο μου κάθεται ελαττωματικό... Και είχα σκοπό να δω για τίποτα σαμάρια ή μπαγκαζιέρα κτλ αλλά τώρα θα πάνε στα λάστιχα λογικά τα λεφτά. :(

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το θέμα είναι οτι είναι μόνο το μπροστά.....Επομένως ελλατωματική γόμα? Αν ήταν λόγω καιρού λογικά θα έπρεπε να σου κάνει το ίδιο και στο πίσω ελαστικό εκτός αν λόγω διαφορετικού πέλματος στο παρουσιάσει λίγο αργότερα (το απεύχομαι βέβαια)

Έλα εντάξει....όλα φτιάχνονται. Επίσης μην τρελαίνεσαι για μπαγαζιέρα ή σαμάρια...Πως θα ευχαριστηθείς το ταξίδι αν είσαι αγχωμένος με το ελλατωματικό ελαστικό? Βάλε καινούριο λαστιχάκι και θα το χαρείς αλλιώς :afro:

Σας βάζω και 2 βιντεάκια που βρήκα με μόντες!

Χαλαρά θα βάλω στο θερμοκάλλυμα της εξάτμισης φύλλο carbon όπως ο τύπος....δείχνεις αλλιώς και είναι παιχνιδάκι να το στρώσεις με κόστος 10ευρώ :D

και η κόκκινη λωρίδα δεν δείχνει άσχημη

(ο τύπος πέρασε και ζελατίνα αντιχαρακτική και όλα τα πλαστικά.....ένας άλλος πιο κάτω έντυσε λευκή τη σέλα του συνοδηγού και δείχνει και πιο τούμπανο....δείτε και απολαύστε :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έτσι μου είπαν στα βουλκανιζατέρ που το πήγα ότι έτυχε ελαττωματικό ελαστικό. Τώρα δεν ρισκάρω και θα πάω για αλλαγή οπότε και να βγει στο πίσω δεν θα αλλάξει κάτι. Επίσης, έχεις δίκιο και γι' αυτό θα τα δώσω για λάστιχα αντί για σαμάρια κτλ. Η ασφάλεια πάνω απ' όλα!

Όμορφα πράγματα στα βιντεάκια και με μεράκι! Ωραία και η κόκκινη ταινία! Καλά φοβερό το κόλπο με το αυτοκόλλητο το carbon. Που το πουλάνε αυτό; Το ψήνω αν και εδώ δεν κολλάνε οι ταινίες σε μένα... Θέλω να μπλέξω και την εξάτμιση... :crazy: Και το κάθισμα ενδιαφέρον αλλά δεν νομίζω να το έκανα ποτέ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.