nikman

R1 του 2008

91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda cbr Honda z (50cc)

Δημοσιεύτηκε

Κανενας αγωνιζομενος δεν βαζει στα σημερινα χιλιαρια 180 λαστιχο-στο λεω κ το υπογραφω!

Δικαιωμα σου ειναι να βαλεις 180 αλλα να ξερεις οτι χανεις σε πολους τομεις,το οτι κερδιζεις σε ευελιξια σε χαμηλες ταχυτητες δε λεει κατι καθ'οτι οι συγκεκριμενες μοτο δεν σχεδιαστηκαν να σερνονται στα στενα της πολης.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda cbr 954 (954cc) Kabuto FF-5V Honda VTR 1000 SP2 (998cccc)

Δημοσιεύτηκε

Κανενας αγωνιζομενος δεν βαζει στα σημερινα χιλιαρια 180 λαστιχο-στο λεω κ το υπογραφω!

Δικαιωμα σου ειναι να βαλεις 180 αλλα να ξερεις οτι χανεις σε πολους τομεις,το οτι κερδιζεις σε ευελιξια σε χαμηλες ταχυτητες δε λεει κατι καθ'οτι οι συγκεκριμενες μοτο δεν σχεδιαστηκαν να σερνονται στα στενα της πολης.

Εχω δώσει συγκεκριμένα παραδείγματα αγωνιζομενων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
StripleR,DRZ-SM (1075cc) Πολλά

Δημοσιεύτηκε

είχα δει στην αρχή ότι κάποιος ήθελε να πάρει ένα R1..έβλεπα το θέμα να βγαίνει ξανά και ξανά..ήταν σχεδόν σίγουρο ότι είχε ξεφύγει η συζήτηση.Γιατί δεν το συνεχίζετε με π.μ. πριν σπάσουμε το ρεκόρ του φόρουμ με τα περισσότερα κλειδωμένα θέματα?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Βγήκε ακρη,το θέμα έληξε...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha CBR 600 + NC700 (1270cccc) Arai Viper GT

Δημοσιεύτηκε

επειδη εκανα κανα δυο τηλεφωνα σε γνωστες ανθρωπους του χωρου οντως πριν 10 χρονια καποιοι δοκιμασαν 180αρια.Δε λεει ψεμματα ο φιλος warhol απλα μιλαει για 10 χρονια πισω και για δοκιμες οχι για θεσφατα.Τη σημερινη εποχη που τα 1000αρια εχουν αρκετη δυναμη παραπανω οι εταιριες εξελιξαν τα 200αρια λαστιχα ωστε να μπαινει η δυναμη κατω ομαλοτερα.Πλεον ολοι τρεχουν με 190-200 λαστιχο.Επισης τα παιδια με διαβεβαιωσαν οτι τα 180αρια σλικ δεν παιζουν στην αγορα πια γιατι ακομη και τα 600 βαζουν 190αρι πισω.Οι εταιρειες οι ιδιες προτεινουν 190αρι για 600 και 200αρι για 1000 παγκοσμιως.Δε μπορει να ειναι μαρκετινιστικο τρικ αυτο γιατι θα ειχε αμεσο αντικτυπο στους χρονους και αυτο θα ηταν καταστροφικο.

στο δια ταυτα επειδη σε αυτο τοι θεμα μιλαμε για 1000αρι του 08 πολυ δυνατο και οχι για μοντελο του 2002 οπως του φιλου warhol ,κανενας δε θα προτεινε 180αρι πισινο και θεωρειται επικινδυνο για καποιον που θα το πιεσει,για καποιον που παει βολτα ειναι οκ.Αυτα ειναι τα λογια των φιλων που μιλησα που εχουν χρονια εμπειρια στο χωρο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

επειδη εκανα κανα δυο τηλεφωνα σε γνωστες ανθρωπους του χωρου οντως πριν 10 χρονια καποιοι δοκιμασαν 180αρια.Δε λεει ψεμματα ο φιλος warhol απλα μιλαει για 10 χρονια πισω και για δοκιμες οχι για θεσφατα.Τη σημερινη εποχη που τα 1000αρια εχουν αρκετη δυναμη παραπανω οι εταιριες εξελιξαν τα 200αρια λαστιχα ωστε να μπαινει η δυναμη κατω ομαλοτερα.Πλεον ολοι τρεχουν με 190-200 λαστιχο.Επισης τα παιδια με διαβεβαιωσαν οτι τα 180αρια σλικ δεν παιζουν στην αγορα πια γιατι ακομη και τα 600 βαζουν 190αρι πισω.Οι εταιρειες οι ιδιες προτεινουν 190αρι για 600 και 200αρι για 1000 παγκοσμιως.Δε μπορει να ειναι μαρκετινιστικο τρικ αυτο γιατι θα ειχε αμεσο αντικτυπο στους χρονους και αυτο θα ηταν καταστροφικο.

στο δια ταυτα επειδη σε αυτο τοι θεμα μιλαμε για 1000αρι του 08 πολυ δυνατο και οχι για μοντελο του 2002 οπως του φιλου warhol ,κανενας δε θα προτεινε 180αρι πισινο και θεωρειται επικινδυνο για καποιον που θα το πιεσει,για καποιον που παει βολτα ειναι οκ.Αυτα ειναι τα λογια των φιλων που μιλησα που εχουν χρονια εμπειρια στο χωρο.

Να πούμε οτι πράγματι ο μηχανικός ήταν στην ομάδα του Συνιώρη και ετρεχε με 180ρι(με r1 2002 και έπειτα με το μοντέλο 2004).Απο την αρχή ειχα πει οτι στο δικό μου μηχανάκι έχω βάλει το λάστιχο αυτο και εχω μείνει ευχαριστημένος και σε δρόμο και σε πίστα.Επομένως έχουν φορεθει απο διαγωνιζόμενους.Επειδή όμως κάθε χρονια βγαίνει καινούργιος τύπος ελαστικού είναι λογικό να υπάρχουν διαφοροποιήσεις.Ναι πλεόν όλοι φοράνε 200 και 190.Αυτα και πάμε παρακάτω...Τα σέβη μου στον Billy Τροποποιήθηκε από τον warhol
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha CBR 600 + NC700 (1270cccc) Arai Viper GT

Δημοσιεύτηκε

Να πούμε οτι πράγματι ο μηχανικός ήταν στην ομάδα του Συνιώρη και ετρεχε με 180ρι(με r1 2002 και έπειτα με το μοντέλο 2004).Απο την αρχή ειχα πει οτι στο δικό μου μηχανάκι έχω βάλει το λάστιχο αυτο και εχω μείνει ευχαριστημένος.Επομένως έχουν φορεθει απο διαγωνιζόμενους.Επειδή όμως κάθε χρονια βγαίνει καινούργιος τύπος ελαστικού είναι λογικό να υπάρχουν διαφοροποιήσεις.Αυτα και πάμε παρακάτω...Τα σέβη μου στον Billy

:cheers: παντα ορθιος φιλαρακι!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YZF-R1 2008 (1000cc) AGV GP Tech

Δημοσιεύτηκε

τα 600 βαζουν 190αρι πισω.

im-with-stupid.png

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν εχει αλλο ξυλο?

Βιντεο απο συρραξη?

Φωτο απο το νοσοκομειο?

Παει πεθανε το θεμα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda AGV GP Tech

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Αφού του ειπε αγωνιζόμενο, του έκλεισε το σπίτι , τι να πει ! :-))

Τροποποιήθηκε από τον mixalhsCr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSXR k6 (1000cc) Suzuki Hayabusa (1300cc)

Δημοσιεύτηκε

Για να καταλάβω κι εγώ σε χιλιάρι (R1) πίσω λάστιχο 190-200 και προφίλ 55;

Το ρωτό αυτό γιατί όταν κι εφόσον πάρω το πολυπόθητο r1 να χρειαστεί σύντομα να αλλάξω λάστιχα οπότε μια και το θίξατε το θέμα τώρα ποιο λάστιχο να βάλω; εξαιρούνται γόμες και γενικα λάστιχα που βγάζουν κάτω από 10.000 χιλ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1290 SD GT (1301cc) Shoei NXR Flagger KTM 1290 SD GT (1301cc)

Δημοσιεύτηκε

πάρτο εσύ και βλέπουμε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (1000cc) Shoei XR 1100 Honda

Δημοσιεύτηκε

Στην αρχή να βάλεις λαστιχα που τρώγονται γρήγορα αλλα εχουν μεγάλα επίπεδα προσφυρσης... θα τα χρειαστείς !!!

Ειναι μεγάλο το βήμα απο το hornet σε R1... μην λυπηθεις τα λεφτα...

Θα σου προτεινα άνετα τα Μ5 της metzeler !

Εαν δεν μπένεις πίστα και δεν τα καις άσκοπα με μπαντες και λοιπα.... πιστευω πως θα σου βγάλουν κοντά στις 10.000 (1 ζευγαρι εχω δοκιμάσει και δεν ξέρω ακόμα πόσο θα με πάνε)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSXR k6 (1000cc) Suzuki Hayabusa (1300cc)

Δημοσιεύτηκε

Τα Μ5 τα ξέρω, τα είχα βάλει στο Χορνετ. Καλό λάστιχο αλλά θέλω να δοκιμάσω και κάτι άλλο, άλλων εταιριών. Σε σπορ ή σπορ τουρινγκ όπως το Μ5 ή και λίγο μαλακότερο. Έχω σκοπό να μπαίνω κάποιες φορές σε μια πίστα του καρτ που έχουμε εδώ και θα υπάρχει γρήγορη φθορά...

Για προφίλ 55 ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

S20.

Πιο μαλακο απο το Μ5 και πολυ καλο λαστιχο/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση