Whiteyez

Ζαγόρια Βοήθεια για Ζαγοροχώρια

41 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Φίλησε τα χέρια της η γκόμενα του πρώτου,ένα βυτίο πούλησε σε μια ώρα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

Την 18/7/2018 at 9:53 ΜΜ, το μέλος pit_hal έγραψε:

βρε παιδιά τι παίζει ζαγοροχώρια - βάλια κάλντα απο βενζίνη? βενζινάδικα βλέπω μονο εξω απο τον δρυμό της Πίνδου και πουθενα μεσα στα χωριουδάκια! καποιος που εχει επισκεφτεί τα μέρη αυτά γνωρίζει αν σε κανένα μπακάλικο πουλάνε εστω και σε μπουκάλι βενζίνα?γιατι απο αυτονομία ο πήγασος κλαίνε και οι ρέγγες...!

Στα Ζαγορια θα βρεις βενζιναδικο κοντα στους Ασπραγγελλους και στους Μηλιωταδες.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Wolf (250cc) Moto Guzzi V7 Stone (744cc)

Δημοσιεύτηκε

Κοντά στο Πάπιγκο έχεις 2 επιλογές, θαρρώ:

Α) Καλπάκι 

Β) Κινούμενος από την πίσω διαδρομή που πάει για Κόνιτσα, είχε μέχρι πρόπερσυ έξω από το χωριό Καλλιθέα, εναλλακτικά πας προς Κόνιτσα που θα βρεις σίγουρα, και είναι σχεδόν δίπλα ( απλά έχε στο νου σου ότι Κυριακή μεσημέρι κάποιοι κλείνουν).

Καλά χλμ, και μπόλικα ποταμίσια μπάνια τ'αγόρ'μ!

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Trail Pegasos ADV

Δημοσιεύτηκε

Γειά σου ρε Miles μερακλη!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Wolf (250cc) Moto Guzzi V7 Stone (744cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος pit_hal έγραψε:

Γειά σου ρε Miles μερακλη!

Τα σέβη μου. :_hi:

Σε περίπτωση, λέμε τώρα, σε πιάσει και θες να γυρίσεις από παλαιά εθνική Ιωαννίνων-Κοζάνης, τίγκαρε από Κόνιτσα( καλού κακού πάρε και λίγη μαζί σου γιατί το Πυρσόγιαννη-Πεντάλοφος δε σε αφήνει να αγιάσεις), δούλεψε και λίγο τον συμπλέκτη στον κατήφορο μετά τον Πεντάλοφο, μέχρι να βγεις Τσοτύλι που μπορείς να γεμίσεις ξανά.

Παράκληση, αν το θυμηθείς και δε σου είναι κόπος, κράτα καμιά σημείωση από ανοιχτά βενζινάδικα, και γράφτο είτε εδώ, είτε σε pm. Merci!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 23 ώρες, το μέλος Miles έγραψε:

Τα σέβη μου. :_hi:

Σε περίπτωση, λέμε τώρα, σε πιάσει και θες να γυρίσεις από παλαιά εθνική Ιωαννίνων-Κοζάνης, τίγκαρε από Κόνιτσα( καλού κακού πάρε και λίγη μαζί σου γιατί το Πυρσόγιαννη-Πεντάλοφος δε σε αφήνει να αγιάσεις), δούλεψε και λίγο τον συμπλέκτη στον κατήφορο μετά τον Πεντάλοφο, μέχρι να βγεις Τσοτύλι που μπορείς να γεμίσεις ξανά.

Παράκληση, αν το θυμηθείς και δε σου είναι κόπος, κράτα καμιά σημείωση από ανοιχτά βενζινάδικα, και γράφτο είτε εδώ, είτε σε pm. Merci!

Κονιτσα,Πενταλοφος,Τσοτυλι,Νεαπολη υπαρχουν βενζιναδικα.Τα χλμ ειναι λιγα,οποτε δεν χρειαζετε να κουβαλαει καποιος βενζινη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το κομμάτι της βενζίνης εχει καλυφθεί! αφού είπε και ο καταφύγιος οτι θα μου εχει ενα μπετόνι καβάτζα, και ο σχεδιασμός εγινε έτσι ώστε να βρίσκω και βενζινάδικα! 

τωρα μένουν οι τελευταίες λεπτομέρειες και να περάσουν φυσικά οι μέρες να έρθει η άδεια!

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 11 ώρες, το μέλος pan(dvs) έγραψε:

Κονιτσα,Πενταλοφος,Τσοτυλι,Νεαπολη υπαρχουν βενζιναδικα.Τα χλμ ειναι λιγα,οποτε δεν χρειαζετε να κουβαλαει καποιος βενζινη.

Δεν υπάρχει πια βενζινάδικο στον Πεντάλοφο, οπότε τα χλμ από Κόνιτσα για Τσοτύλι είναι αρκετά για μερικά μηχανάκια 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 ώρες, το μέλος telixristos έγραψε:

Δεν υπάρχει πια βενζινάδικο στον Πεντάλοφο, οπότε τα χλμ από Κόνιτσα για Τσοτύλι είναι αρκετά για μερικά μηχανάκια 

Απο ποτε?

100 χλμ ειναι φιλε μου η αποσταση.Ποσα να σου καιει για να σε προβληματισει?

Μια χρησιμη εφαρμογη που μπορουμε να δουμε τα ενεργα βενζιναδικα ειναι η παρακατω:https://fuelgr.gr/web/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

παιδιά γνωρίζει κανεις την διαδρομη Λάιστα - Βοσούσα? μου την βγαζει το google maps αλλα ειναι 26κμ χωματόδρομος 1 ωρα+ διαδρομη. τωρα που πήρα τους ορειβατικούς χαρτες της Αναβασης κατάλαβα οτι ειναι χωματόδρομος! το θέμα ειναι τι βατότητας ειναι? θα παλεύεται δικάβαλος φορτωμένος? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 10 ώρες, το μέλος pit_hal έγραψε:

παιδιά γνωρίζει κανεις την διαδρομη Λάιστα - Βοσούσα? μου την βγαζει το google maps αλλα ειναι 26κμ χωματόδρομος 1 ωρα+ διαδρομη. τωρα που πήρα τους ορειβατικούς χαρτες της Αναβασης κατάλαβα οτι ειναι χωματόδρομος! το θέμα ειναι τι βατότητας ειναι? θα παλεύεται δικάβαλος φορτωμένος? 

Aυτη την στιγμη ναι και παντα αναλογα την μηχανη.Υπαρχει μια περιπτωση να γιναν καποια κοψιματα τις τελευταιες μερες απο τις καταιγιδες και ενδεχετε να χρειαστει καποια μικρα τμηματα να τα περασεις μονος.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλημέρα! πέτυχα βίδεο διαμάντι απο τον @billy84 που φαίνεται εφικτός ο χωματόδρομος. θα το επιχειρήσω την πρώτη μερα πρός βοβούσα και αν δώ ότι δεν θέλω να το ξανακάνω θα αλλαξει το πλάνο της επόμενης μέρας που είχε εναν μεγάλο κύκλο πρός τσεπέλοβο και επιστροφή πάλι βοβούσα. 

Τροποποιήθηκε από τον pit_hal

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Παρε πληροφοριες απο ντοπιους πριν μπεις,

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Σε αυτό εχεις δίκιο και εννοείται θα το κάνω. αλλωστε το πρόγραμμα δεν ειναι ευαγγέλιο και δεν εχω πρόβλημα οποιαδήποτε μερα αν κάτι δεν βγαίνει να το ακυρώσω είτε λόγω διαδρομής είτε λόγω κούρασης επιβάτη - συνεπιβάτη. διακοπές πάμε δεν χαθηκε και ο κόσμος αν δεν τα δούμε όλα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Την 7/27/2018 at 3:05 ΜΜ, το μέλος pan(dvs) έγραψε:

Απο ποτε?

100 χλμ ειναι φιλε μου η αποσταση.Ποσα να σου καιει για να σε προβληματισει?

Μια χρησιμη εφαρμογη που μπορουμε να δουμε τα ενεργα βενζιναδικα ειναι η παρακατω:https://fuelgr.gr/web/

Εδώ και αρκετά χρόνια. Άλλωστε, προς επίρρωση του λόγου μου, ούτε το site που έδωσες δείχνει βενζινάδικο εκεί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 8 λεπτά, το μέλος telixristos έγραψε:

Εδώ και αρκετά χρόνια. Άλλωστε, προς επίρρωση του λόγου μου, ούτε το site που έδωσες δείχνει βενζινάδικο εκεί.

Περισυ που περασαμε απο εκει καμμια 50αρια μηχανες,ειχα την εντυπωση οτι φουλαραν στο συγκεκριμενο καμμια 20αρια.Δεν αποκλειω να θυμαμαι λαθος.

Το site το εβαλα για να επιβεβαιωσω τα λεγομενα σου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα