MrTzinius

Gopro Videos - Photos

874 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Παιδες οκ καταλαβαινω οτι δεν πειθω με το στοπ αλλα θα περασω μια βολτα να σας δειξω τι εννοω.
Ο δρομος που ημουν θεωρειται κεντρικος. Δεν παραχωρει προτεραιοτητα ποτε και σε καμια περιπτωση.

Οι απο δεξια ειναι αναποδα οποτε οσοι το ρισκαρουν(για να κοψουν δρομο) πανε σαν κοτες αναγκαστικα. Οι αριστερα σταματανε επειδη βγαινουν μετα απο ανηφορικο στενο σε "κεντρικο" δρομο και κοιτανε δεξια που πανε ολοι κομματια βγαινοντας απο την ανηφορα(γι' αυτο μπηκε και το στοπ για να κοβουν).

Εγω κοβω παντου ανεξαρτητως προτεραιοτητας και οπως ειπα πηγαινα γρηγοροτερα απ' οτι ηταν ασφαλες εκει, αλλα αυτο ηταν στα πλαισια που καμια φορα ρισκαρεις πανω στην κ@υλα. Μια στο τοσο το κανω γενικα δεν ειναι το συνηθες.

πριν 19 λεπτά, το μέλος ksino1100 έγραψε:

Υ.Γ.2: απαράδεκτη η έλλειψη στύσης του usd. Τελεία.

Εξηγησε το λιγο αυτο μαστορα :blush:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 λεπτά, το μέλος CptAngel έγραψε:

Εξηγησε το λιγο αυτο μαστορα :blush:

Ρε τράβα άλλαξε δίσκους στο πορτοκάλι, και άσε τις επεξηγήσεις μανίτσα μου κλπ κλπ :tooth:

(Υ.Γ.2 (ver 2.0) Βασικά θα ήθελα κάποιες φορές και ένα φλικ δίπλωμα πριν από 90° στρίψιμο αλλά θα περιμένω το επόμενο βίντεο...)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 λεπτό, το μέλος ksino1100 έγραψε:

Ρε τράβα άλλαξε δίσκους στο πορτοκάλι, και άσε τις επεξηγήσεις μανίτσα μου κλπ κλπ :tooth:

Ααα κατσε για σουζες μιλας? :tooth: Οι δισκοι ειναι ενα 200αρι δεν τους αγγιζω εχω γ@μηθει να αλλαζω αναλωσιμα σε αυτο το μηχανακι αληθεια(κυριως λογω παλαιοτητας).
Και αν παω να αρχισω παλι το αθλημα και τους πειραματισμους ο,τι εχει απομεινει απο αυτους θα τελειωσει. Οκ θα μπορουσα να δοκιμαζω ζογκλερικα με πρωτη ή χοροπηδηχτα στη σελα και ξερω 'γω τι αλλα δεν το 'χω και φοβαμαι και δε θελω να διαλυσω το μηχανακι επειδη το χρειαζομαι.

πριν 7 λεπτά, το μέλος ksino1100 έγραψε:

(Υ.Γ.2 (ver 2.0) Βασικά θα ήθελα κάποιες φορές και ένα φλικ δίπλωμα πριν από 90° στρίψιμο αλλά θα περιμένω το επόμενο βίντεο...)

Εννοεις φαση scandinavian flick σε back it in? Απο τα αγαπημενα μου. Εκει που η οδηγηση συνανταει την τεχνη :tooth:
Αλλα τα λαστιχα ειναι ακομα οκ οποτε θα πρεπει να περιμενεις(αλλιως θελει πολυ ταχυτητα και ειναι επικινδυνο).

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Λοιπον επειδη δε νιωθω παρτε και το αλλο.

Η διαφορα εδω ειναι οτι επειδη βιαζομουν εχουμε efficient οδηγηση, χωρις νευρικα πραγματα και μπαντες κτλπ. και το μοτερ να δουλευει πολυ χαλαρα.

Υπαρχει ενα flow αλλα η οδηγηση εδω ειναι σαφως πιο επικινδυνη(ιδιαιτερα το να περνας αναμεσα απο αυτοκινητα που κινουνται παραλληλα).

Ομως οταν βιαζεσαι πρεπει να επιλεξεις ποσο ρισκο θες να ανταλλαξεις για να κερδισεις Χ χρονο.

Παλι δεν πηρα τρελα ρισκα ομως, το εχω σταματησει αυτο μετα απο σκηνικα που πηγαν να παιχτουν. Καλυτερα λιγα λεπτα αργοπορια δεν πειραζει..

Ριχνω κατι Γαλλικα λογω αγχους-εκνευρισμου σορρυ..

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel
Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Χαχαχαχαχαχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

πριν 7 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Ω ρε φιλεεεε, κι εγω όταν πήγαινα έτσι αυτό σκεφτόμουν. Είναι της γενιάς μας. Σαν τον εφιάλτη με το Tetris.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Θα μιλησω γενικα και πρωτα απ'ολα για τον ευατο μου ωστε να μην παρεξηγηθω....

Η πο%#$&@ η action cam σε ωθει στη μλκια οταν την εχεις πανω,πας να κανεις αυτο το extra mile για να βγει καλο το βιντεο,να εντυπωσιασεις,να,να,να.....εχω πιασει τον εαυτο μου να τα κανει αυτα και δεν το παιζω παρθενα.

Θελει πολυ προσχη αυτο το +5/10/20% που πας να δωσεις για χαρη του βιντεο,που χωρις την καμερα κουμπωμενη θα πηγαινες αρκετα πιο "safe" η ισως οχι τοσο risky.

Εννοειται οτι δεν κανω κυριγμα,μιας και εχω κανει κ πιθανων να κανω τα ιδια η παρομοια....απλα το λεω για να μου-μας θυμησω οτι η ακεραιοτητα μας και ο πονος ή η στεναχωρια αυτων που αγαπαμε και μας αγαπουν αξιζουν πιο πολυ απο λιγα likes παραπανω η μερικα views.

Για να μαλακωσει λιγο το κλιμα ....δεν θα ξεχασω την ατακα σε ενα παλιοτερο βιντεο ενος μελους εδω μεσα (blacksheep ισως? με ενα versys)....που μολις το ανεβασε ελεγε "αιτουμαι 5μερου ban" :laugh:

Ride safe ρε!!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (125cc) HJC Rpha 11 Honda Africa (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ουτε κ γω βρηκα κατι το τοσο επικίνδυνο στο video! Ουτε τις τρελες σφηνες ειδα ουτε κατι τραγικο για να γινει ολη αυτη η συζήτηση παραπανω! Αλλα εχω να πω κατι που δεν εχω καταλαβει ακομη.. Πως μπορειτε κ οδηγείτε ρε παιδια μεσα στην κινηση ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ???? 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600s

Δημοσιεύτηκε

πριν 39 λεπτά, το μέλος venzinas έγραψε:

Πως μπορειτε κ οδηγείτε ρε παιδια μεσα στην κινηση ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ???? 

Θα συμφωνήσω απόλυτα με όλη την ανάρτηση, αλλα κυρίως σε αυτό.

Μια φορά μου έφαγαν τους καθρέφτες, και τα είδα όλα μέχρι να τους αντικαταστήσω. Όσο σημαντικό είναι να βλέπεις μπροστά, άλλο τόσο είναι και για πίσω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

πριν 13 ώρες, το μέλος venzinas έγραψε:

Ουτε κ γω βρηκα κατι το τοσο επικίνδυνο στο video! Ουτε τις τρελες σφηνες ειδα ουτε κατι τραγικο για να γινει ολη αυτη η συζήτηση παραπανω! Αλλα εχω να πω κατι που δεν εχω καταλαβει ακομη.. Πως μπορειτε κ οδηγείτε ρε παιδια μεσα στην κινηση ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ???? 

Πολύ σπάνια τους χρειάζομαι επειδή πάω γρηγορότερα από την κίνηση. Ούτως η άλλως και με καθρέφτες πρέπει να κοιτάξεις πίσω αν θες να είσαι σίγουρος.

Βασικά θα ήταν και πρόβλημα επειδή θα φοβόμουν μη χτυπήσουν σε αυτούς των αυτοκινήτων και δε ξέρω και αν θα έβλεπα τίποτα λόγω κραδασμών.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Triumph Street Triple (765RScc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 57 λεπτά, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

Με ηρεμεί αφάνταστα η γραμμικότητα αυτού του μοτέρ,ακόμα και υπό καταρρακτώδη βροχή.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (125cc) HJC Rpha 11 Honda Africa (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 ώρες, το μέλος CptAngel έγραψε:

Πολύ σπάνια τους χρειάζομαι επειδή πάω γρηγορότερα από την κίνηση. Ούτως η άλλως και με καθρέφτες πρέπει να κοιτάξεις πίσω αν θες να είσαι σίγουρος.

Βασικά θα ήταν και πρόβλημα επειδή θα φοβόμουν μη χτυπήσουν σε αυτούς των αυτοκινήτων και δε ξέρω και αν θα έβλεπα τίποτα λόγω κραδασμών.

Οκ το καταλαβαινω αυτο! Απλα δεν μπορω να καταλαβω πως θα δεις ενα αλλο ας πουμε κτμ που παει ακομα πιο γρηγορα απο σενα στην κινηση την ωρα που κανεις εσυ την σφινα δεξια αν την εχει κανει αυτος πιο νωρις δεν θα πεσεις πανω του? Πιστευω να καταλαβαινεις πως το εννοω!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sportcity (250cc) HJC RPHA 70 Honda CRF 1000L (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 15/11/2019 at 0:49 ΠΜ, το μέλος CptAngel έγραψε:

Παιδες οκ καταλαβαινω οτι δεν πειθω με το στοπ αλλα θα περασω μια βολτα να σας δειξω τι εννοω.
Ο δρομος που ημουν θεωρειται κεντρικος. Δεν παραχωρει προτεραιοτητα ποτε και σε καμια περιπτωση.

Περσι εφυγε ενα ΣΤΟΠ απο την γειτονια. ΔΕΝ το εβγαλε ο δημος, το πηρανε σε επεισοδια. Δεν αντικατασταθηκε μεχρι σημερα. Σε εναν δρομο διπλο που εχει ΣΤΟΠ σε καθε διασταυρωση και σε καθε κατευθυνση, υπαρχει μια που δεν εχει. Την πρωτη μερα εγιναν 5 τρακαρισματα. Μετα απο ενα χρονο ακομα βλεπεις γυαλια κατω.

Αφου υπαρχει ΣΤΟΠ θα υπαρξει καποιος που θα θεωρησει δεδομενο οτι θα σταματησεις γιατι πρεπει να το κανεις και εκει τα πραγματα θα γινουν ζορικα. 

Αυτα. Λιγοτερα ρισκα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

πριν 13 ώρες, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

Roast για τη γυαλιστερή μαλακία στη βάση της ζελατίνας!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

they see me rollin they hatin :laugh:

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

πριν 4 ώρες, το μέλος venzinas έγραψε:

Οκ το καταλαβαινω αυτο! Απλα δεν μπορω να καταλαβω πως θα δεις ενα αλλο ας πουμε κτμ που παει ακομα πιο γρηγορα απο σενα στην κινηση την ωρα που κανεις εσυ την σφινα δεξια αν την εχει κανει αυτος πιο νωρις δεν θα πεσεις πανω του? Πιστευω να καταλαβαινεις πως το εννοω!

Εκει παιζει ρολο το τι οδηγας. Πχ. δε θα οδηγουσα ποτε παπι χωρις καθρεφτες και με τρελαινουν αυτοι που το κανουν και γινονται κινητα εμποδια.
Οταν παιζει αλλη μηχανη με οδηγο που το κυνηγαει εκει θελει προσοχη ναι. Τωρα να επιταχυνει το σκουτερ πιο γρηγορα απο εμενα και να πεσει πανω μου.. λιγο δυσκολο.

πριν 3 ώρες, το μέλος PaNick έγραψε:

Αυτος που ανεβαινει δε ξερει οτι εχεις στοπ και ουτε το βλεπει. Βασικα δε βλεπει τιποτα ουτε καν απεναντι αν ερχεται καποιος.

Και δεξια του εχει παντα παρκαρισμενα. Βασικα ο μονος τροπος να μη σταματησει ειναι να κανει διαγωνια αλμα :crazy: και να μπει τυφλα στον απεναντι δρομο. Το μονο που ισως κανει ειναι να βγει λιγο παραπανω στο δρομο αλλα να τον περασει δε γινεται. Απλα αν εισαι με αυτοκινητο δε μπορεις να τον αποφυγεις αμα το κανει αυτο επειδη δεν υπαρχει χωρος, οποτε ειχαν μια ταση να τρακαρουν εκει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Την 15/11/2019 at 1:41 ΠΜ, το μέλος CptAngel έγραψε:

Ομως οταν βιαζεσαι πρεπει να επιλεξεις ποσο ρισκο θες να ανταλλαξεις για να κερδισεις Χ χρονο.

χρονομετρησε μια διαδρομη οδηγωντας στον ρυθμο που οδηγει η πλειοψηφια

χρονομετρησε την ιδια διαδρομη οδηγωντας με το ρυθμο που οδηγεις στα βιντεο

θα εκπλαγεις με το πραγματικο αποτελεσμα.εντελως αμελητεο

το μονο που καταφερνεις μαθηματικως ειναι να αυξησεις στο μεγιστο τις πιθανοτητες να εμπλακεις σε σοβαρο τροχαιο

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

πριν 6 λεπτά, το μέλος Tryin έγραψε:

χρονομετρησε μια διαδρομη οδηγωντας στον ρυθμο που οδηγει η πλειοψηφια

χρονομετρησε την ιδια διαδρομη οδηγωντας με το ρυθμο που οδηγεις στα βιντεο

θα εκπλαγεις με το πραγματικο αποτελεσμα.εντελως αμελητεο

το μονο που καταφερνεις μαθηματικως ειναι να αυξησεις στο μεγιστο τις πιθανοτητες να εμπλακεις σε σοβαρο τροχαιο

Το εχω κανει και εισαι τελειως εκτος. Επειδη διαβασες κατι καπου δε σημαινει οτι ισχυει κι' ολας.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Δημοσιεύτηκε

πριν 14 ώρες, το μέλος CptAngel έγραψε:

Το εχω κανει και εισαι τελειως εκτος. Επειδη διαβασες κατι καπου δε σημαινει οτι ισχυει κι' ολας.

καλα οκ σκοπος μου δεν ειναι να αντιπαρατεθω μαζι σου,την προσωπικη μου γνωμη και εμπειρια εγραψα

αναγνωριζω οτι και εγω ο ιδιος οταν τραβαω βιντεο (τα οποια ουτε καν τα ανεβαζω καπου τα εχω για προσωπικη χρηση) οδηγω μερικα κλικ πιο γρηγορα απο οτι οταν οδηγω χωρις να τραβαω βιντεο

μια ερωτηση επι του θεματος με τι προγραμμα κανω edit τα βιντεο;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Ω ρε τι ξεθαψα στα Unlisted του channel μου. Να 'ναι καλα η καραντινα.

4 περιπου χρονια πριν, 0 λαστιχα, 0 μυαλο, λεφτα ουτε για γαντια και το Ktm πιο μπ@ρδελο απο ποτε :crazy:
Enjoy.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Ειχα βγει μια βολτα να ανεβω Υμηττο λιγο πριν μας κλεισουν μεσα, με τη λογικη οτι θα ηταν ολα αδεια και θα μπορουσα να κανω λιγο hill-climb.

Αμ δε :crazy: Πεζοι, ποδηλατα, αυτοκινητα. Ολη η Αθηνα ειχε μαζευτει στο βουνο.
Κατεληξα να στριβω ορθιος κοιτωντας πρωτα 3 φορες τι θα βρω μεσα/μετα/μετωπικα στη στροφη.
Υποψιν η καμερα βλεπει περισσοτερα απο το ματι(πιο wide).
Τεσπα ειχε ωραια χρωματα και θεα ομως.
So here it is.

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600s

Μετά απο πολύ καιρό, άρχισα να τραβάω κάποια βιντέκια. Δυστηχώς η Garmin Virm που έχω, έχει χάλια ενσωματωμένο μικρόφωνο. Απο τα 5χλμ ταχύτητας και πάνω ακούγεται μόνο ο αέρας, συνεπώς μέχρι να βρω εξωτερικό μικρόφωνο, βάζω μόνο μουσικούλα.

Το 1ο είναι λίγες μέρες πριν την απαγόρευση κυκλοφορίας

Και το 2ο κατά την διάρκεια της απαγόρευσης.

Τροποποιήθηκε από τον sorath

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα