MrTzinius

Gopro Videos - Photos

879 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος costikos έγραψε:

Μια AVID, τι την έχεις;

Express

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Το να καβαλας πεζοδρόμιο το θεωρείς σωστό δηλαδή... εγώ που καβαλάω εντουρο δεν κάνω τέτοιες μαλακιες στο δρόμο, τις καυλες μου τις κρατάω για τα μονοπάτια και τους χωματόδρομους.

Να σου κανουμε ενα εικονισμα καπου μην παει χαμενη τοση αγιοσυνη :rotfl:
Α ρε μλκες τι αστειο μερος που ειναι το internet. Καβαλησα ενα πεζοδρομιο σε 20 λεπτα βιντεο για να αποφυγω σταματημενα αυτοκινητα και εγινε πατημα για κραξιμο :tooth:
Που στην Αθηνα τωρα που μπορει να περπατας σε σπιτι μεσα και να σου πεταχτει μηχανακι ή καφρος με αυτοκινητο.

πριν 3 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Finally someone who gets it. Οσοι δεν get it και νομιζουν οτι κινδυνεψα καπου σε αυτο το βιντεο ή οτι εθεσα αλλους σε κινδυνο... Συλληπητηρια...
Οκ ειχα ενα τσικ αχρειαστα νευρικη οδηγηση λογω του ενθουσιασμου και επειδη δεν ηθελα να μου χαλασει το flow(και το βιντεο) η κινηση, αλλα η ιστορια εχει δειξει οτι με παιρνει οποτε αν θελω να παω ετσι... θα παω ετσι. Για joyride+βιντεο βγηκα, προφανως δεν το κανω συνεχεια. Τωρα αμα ειμαι σε "οιστρο" ή βιαζομαι να παω καπου οκ.. shit happens.
Πιστεψτε με το ενστικτο επιβιωσης ειναι πολυ δυνατο μεσα μου. Δεν αφηνω τιποτα στην τυχη. Ισως κανω ενα σχετικο βιντεακι καποια στιγμη.

Επισης το λεω απο πολυ παλια. Το μηχανακι κανει ολη τη διαφορα. Το συγκεκριμενο οταν το μαθεις ειναι ποδηλατο. Ο τροπος που φρεναρει και ελισσεται και το ποσο στιβαρο ειναι δεν υπαρχει. Ειδικα αν εχεις λαστιχα(που δεν ειχα ποτε). Το τι πραγματα μπορεις να σωσεις ειναι μεγαλος τομεας και εξαρταται και απο εσενα και απο το μηχανακι.
Ας πουμε απλα οτι εχω σωσει καταστασεις βγαλμενες απο final destination(οχι μονο εγω).

Αν πας μετα σε πιο συγχρονα/μαχιμα μηχανακια της κατηγοριας, εκει τα ορια ειναι ακομα μεγαλυτερα. Οχι οτι πρεπει να τεσταρουμε τα ορια βεβαια. Αυτα ειναι για μια στο τοσο σε καμια τρομερη βιασυνη ή αν σου κατσει τρομερη ατυχια(ή παιχνιδι με αλλον και να μη θες να κανεις πισω).

Θα φτιαξω και αλλα βιντεο γενικα οποτε οποιος θελει αραζει και απολαμβανει. Οι υπολοιποι ειστε ελευθεροι να μας ψυχαγωγειτε. Ειδικα αυτοι που σαβουριαζονται τακτικα ανευ λογου και αιτιας και λενε συνεχεια για τον "κακο ταδε που πεταχτηκε" και "το δρομο που γλιστραει" και "α δε με ειδε" κτλπ. κτλπ.

Peace out.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

1080p 120 fps , με ταβάνι του youtube στα 12 mbps , θα το ξεκωλιασει.

Αν μπορεί η κάμερα , γράφε στα 2Κ 60 FPS και οταν θα το ανεβάσεις , θα αλλάξει κωδικοποιητη το youtube και από avc1  θα πάει στο VP9 που είναι πολύ καλύτερο.

Φαίνεται στο video στο Youtube  με δεξι κλικ, stats for nerds.

Ακόμα και μέχρι 1080p 60 fps να γράφεις , όπως η δικιά μου, το ρενταρεις σε 2Κ , και είσαι κομπλέ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Daytona 675 (675cc) Kawasaki ZX10R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

@CptAngel Εγώ προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο το γεγονός που στα πρώτα 7 λεπτά που είδα δεν υπάρχει μια σούζα περιοπής :thumbsdown:

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW f gs (650cc) Triumph Street triple

Δημοσιεύτηκε

πριν 21 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Εγώ που είδα το βίντεο πάντως μια χαρά τον είδα να οδηγάει. Δεν εκβίασε πουθενά καμία κατάσταση, πήγαινε σβέλτα προφανώς επειδή ένιωθε άνετα με αυτό τον ρυθμό ( και φαινόταν πως είναι άνετος ) όπως επίσης εντύπωση μου έκανε πως πάντα κρατούσε και σωστές αποστάσεις από τα προπορευόμενα οχήματα. Εκεί δηλαδή που κάποιος άλλος θα κολλούσε στη ρόδα του άλλου μέχρι να κάνει στην άκρη ή μέχρι να τον ρίξει κάτω , ο Άγγελος ήταν κυριλέ. Ναι, όσοι οδηγούν έτσι δεν θα προλάβουν μάλλον να σώσουν την κακιά στιγμή η οποία όμως de facto θα προέρχεται από την αμπαλοσύνη ενός τρίτου. Γενικότερα, θα περιέγραφα την σχέση ταχύτητας / κινδύνου σαν μια διαρκή δοσοληψία. Όσο ρίχνεις την ταχύτητα, τόσο εκθέτεις τον εαυτό σου σε δυνητικά περισσότερους κινδύνους με καλύτερες βέβαια πιθανότητες να γλιτώσεις την στραβή ενώ όσο αυξάνεις ρυθμό, τόσο γρηγορότερα ξεμπερδεύεις με τους άλλους χρήστες με μειονέκτημα φυσικά πως ίσως δεν προλάβεις να σώσεις την ακραία στραβή. Εμένα πάντως μου άρεσε, μου έβγαλε ένα αίσθημα ασφάλειας και μπορώ να πω με σιγουριά πως θα προτιμούσα όλους τους οδηγούς να έχουν την συμπεριφορά του Άγγελου αντί να κοιμούνται πάνω στο τιμόνι τους. 

Καταλαβαινω οτι ολοι οδηγουμε μηχανες γιατι απλα μας ικανοποιουν μια αναγκη. Θα μπορουσε να ειναι το οτι κανεις κατι διαφορετικο απο τη μαζα, το οτι ζεις κατι πιο εντονο, το οτι εισαι καλυτερος απο τους αλλους γιατι καταφερνεις πιο πολλα απο μια απλη μετακινηση κτλ. Το κοινό που εχουν ολοι αυτοι οι λογοι ειναι οτι ειναι πολλοι εγωιστικοι λογοι. Δεν εισαι καλυτερος επειδη καβαλας μηχανη. Εισαι απλα ενας ακομα. Ναι μπορει να εχεις την ιδεα οτι στο δρομο εισαι κατι το σπουδαιο γιατι εσθ το ζεις, εσυ σε καθε χιλιοστο του δευτερολεπτου περνεις μαι αποφαση ζωης καθως κανεις το ακατορθωτο, ισορροπεις σε ενα μηχψανημα 200 κιλων, ταξιδευοντας με 3πλασια ταχυτητα απο οτι αλλο διπλα σου και ομως καθε φορα τα καταφερνεις να φτασεις σωος σπιτι σου. Εκεινες τις στιγμες αποφασης ο εγκεφαλος σου επιβραβεθει ολες τις σωστες αποφασεις με λιγη ντοπαμινη ανω κρθβει ολοθς τους κινδθνους χαρη στην ανδρεναλινη. Η πραγματικοτητα ομως ειναι οτι δεν ειναι λουνα παρκ εκει εξω. Οθτε εσυ ησοθν κατι σπουδαιο. Αν ησουν θα ησοθν σε μια πιστα αλλωστε να πληρωνεσαι γι αθτο. Ο οδηγικος κανιβαλισμος ειναι εθισμος. Και μετα γινεται συνηθεια. Η νορμα του να εισαι ο πιο γρηγορος αναμεσα στους φιλοθς σου. Που κανεις την κοπελα σου να τρομαζει καθε φορα που μπανει στο αμαξι/μηχανη σου. Και καθε φορα που κατεβαινει την κοιτας με ενα υφος λες και της εδωσες το μεγαλυτερο οργασμο. Ειχες τον ελεγχο και δεν τον εχασες ποτε. Τα κατεφερες και παλι να την τρομαξεις και εσυ απλα γελας. Ο κανιβαλισμος αυτος απο συνηθεια γινεται βιωμα και επειτα κομματι του εαυτου σου. Περνα τα ορια της οδηγησγς και εξαπλψνεται σε ολες τις εκφανσεις της ζωης. Ενας κανιβαλισμος διαχυτος στην ελληνικη κοινωνια. 

Γενικα η απαντηση σου κατηγορει τους αλλους που δεν οδηγοθν ετσι γιατι δεν μπορουν. Ριχνεις τις ευθυνες σε καποιον αλλον που δεν θελει να παιξει τη ζωη του κορωνα γραμματα για να παει να παρει σουβλακια. Φαντασου να οδηγοθσαν ολοι ετσι και καποιος να τρακαρε το αμαξι με την εγκυο γυναικα σου. Και να σου πει οτι ρε φιλε δεν οδηγουσε αρκετα γρξηγορα για μενα. Θα ηθελα να δω τοτε αν θα ελεγεσ τα ιδια η θα ησουν υπερ μιας ηπιας οδηγηκιης παιδειας με σκοπο την μετακινηση και οχι τους χρονους.

Το βιντεο ενδιαφερον. Δε μου αρεσει να βλεπω την αθηνα σε βιντεο. Αν πας πουθενα λιγο πιο εξω με στροφες κτλ θα ηταν πολυ καλο γτ ξερεις να οδηγεις γρηγορα. 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
HJC R-Pha 10+ Ducati MTS Tricolore (1200cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Όλοι έχουμε κάνει μαλακίες.

Όλοι έχουμε φάει τα μούτρα μας από αυτές. Κάποιοι τα έχουμε φάει και χωρίς να κάνουμε μαλακία. Και πάλι όμως θεωρώ ότι δεν πρέπει να υπάρχει πλήρη αποποίηση ευθυνών από μέρους μας.

Ναι, ο άλλος παραβίασε το στοπ και με χτύπησε. Εγώ όμως σαν νοήμον ον που ξέρω τι συρφετός κυκλοφορεί στον δρόμο, δεν θα έπρεπε να ελέγχω κάθε διασταύρωση ακόμα και αν έχω προτεραιότητα; 

Ναι, είχε πάγο κάτω και έπεσα. Που να το περίμενα; Δεν έφταιγα. Ξανά όμως, δεν θα έπρεπε να το σκεφτώ όταν περνάω χειμώνα από σκιερά σημεία;

Από όλες τις μαλακίες λοιπόν και τις φορές που φάγαμε τα μούτρα μας μπορούμε να κάνουμε είτε εποικοδομητική κριτική στον εαυτό μας, είτε να επιρρίψουμε όλες τις ευθύνες αλλού.

Αυτό είναι το ένα που ήθελα να πω. Το άλλο είναι το εξής:

Μεγάλη προσοχή στο πώς εξελίσσεται η κάθε μαλακία που κάνουμε. "Νταξ μωρέ καβάλησα ένα πεζοδρόμιο αλλά έλεγξα να δω αν έρχεται κάποιος πεζός, δεν ενόχλησα"

Αύριο αυτό μπορεί να γίνει "Νταξ μωρέ 3 η ώρα το βράδυ, δεν κυκλοφορεί ψυχή, θα ελέγξω στο κόκκινο και θα περάσω προσεκτικά αν δεν έρχεται κανένας".

Μεθαύριο μπορεί να γίνει "Έλα μωρέ οκ είναι ώρα αιχμής αλλά και πάλι αν δεν έρχεται κανένας γιατί να σταματήσω στο κόκκινο; Το έκανα και χτες και δεν έπαθα τίποτα".

Κάπως έτσι νομίζω συμπεριφέρεται πλέον μεγάλο κομμάτι των Ελλήνων οδηγών για αυτό οι δρόμοι έγιναν ζούγκλα.

Και κάτι τελευταίο. Μας ενοχλεί πολύ όταν δούμε έναν "κουτάκια" να ασχολείται με το κινητό στο τιμόνι. Αν του πεις 2 κουβέντες και αυτός σου πει, "φίλε ξέρω τον εαυτό μου και δεν ρισκάρω, το κοίταξα μόνο όταν ήμουν σίγουρος", θα σε πειράξει ή όχι;

Τροποποιήθηκε από τον kpapageo
Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Benelli TRK (251cc) Αλλος T310

Το σημαντικό στο mybike και στο κάθε φόρουμ είναι πως κάνεις φίλους, βγαίνεις βόλτες, ζεις τον άλλον στο πως οδηγεί, πως συμπεριφέρεται στο δρόμο, τι πιστεύει για τον εαυτό του και για τους άλλους χρήστες και μετά ξαναμπαίνεις στο φόρουμ, διαβάζεις το ψυχολογικό σου προφίλ από τύπους που δεν έχεις ανταλλάξει ένα καλημέρα, γελάς και συνεχίζεις τη ζωή σου. Θα μου πεις εδώ σήμερα διάβασα από άτομο που απευθύνεται σε χιλιάδες αναγνώστες πως η διήθηση των μηχανών είναι νόμιμη παντού, στο mybike θα κολλήσουμε;

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Μου αρεσουν οι αναλυσεις τυπου "Ζουμε σε μια κοινωνια"... Μια βολτα εκανε ο ανθρωπος θα του βγαλουμε και τον ωροσκοπο σε λιγο.  :tooth:

Εγω λεω παντως σε ενα φορουμ -και μαλιστα με τοσο λιγη κινηση οσο το mybike- καλο θα ηταν να ειμαστε πιο θετικοι απεναντι σε καθε ειδους OC (original content). Ακομα κι αν δεν μας εκφραζει αυτο που βλεπουμε, ενα μελος μπηκε στη διαδικασια να φτιαξει ενα βιντεο και να μας το παρουσιασει. Οσο να πεις εχει μια αξια κι αυτο. Εκτος κι αν μπαινετε εδω μεσα μονο για γκρινια και για κοντρα, οποτε πασο.

Επομενο βιντεο με εξτρα σουζα παρακαλω, θα συμφωνησω κι εγω με τον telephoner. :shades:

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος elmacho έγραψε:

Το βιντεο ενδιαφερον. Δε μου αρεσει να βλεπω την αθηνα σε βιντεο. Αν πας πουθενα λιγο πιο εξω με στροφες κτλ θα ηταν πολυ καλο γτ ξερεις να οδηγεις γρηγορα. 

ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW f gs (650cc) Triumph Street triple

Δημοσιεύτηκε

πριν 21 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ

Ενοουσα το βιντεο θα ηταν καλυτερο οπτικα. Δεν ξερω τι καταλαβες. παντως καλο το οτι γελασες. να εισαι παντα καλα:biggrin:

πριν 43 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Το σημαντικό στο mybike και στο κάθε φόρουμ είναι πως κάνεις φίλους, βγαίνεις βόλτες, ζεις τον άλλον στο πως οδηγεί, πως συμπεριφέρεται στο δρόμο, τι πιστεύει για τον εαυτό του και για τους άλλους χρήστες και μετά ξαναμπαίνεις στο φόρουμ, διαβάζεις το ψυχολογικό σου προφίλ από τύπους που δεν έχεις ανταλλάξει ένα καλημέρα, γελάς και συνεχίζεις τη ζωή σου. Θα μου πεις εδώ σήμερα διάβασα από άτομο που απευθύνεται σε χιλιάδες αναγνώστες πως η διήθηση των μηχανών είναι νόμιμη παντού, στο mybike θα κολλήσουμε;

Φιλε μου σε καμια πρεπτωση δν ηταν προσωπικο αυτο που εγραψα., Απλα πηρα κομματι της απαντησης σου που ειναι γενικη και εκει εξεφρασα καποιοες ιδεες. γενικα δεν σε ξερψ και ουτε εχουμε κανει βολτες μαζι να σε κρινω η το αντιθετο. Αν το πηρες προσωπικα λαθος δικο μου που δεν το εξηγησα.

πριν 34 λεπτά, το μέλος pitapola έγραψε:

Μου αρεσουν οι αναλυσεις τυπου "Ζουμε σε μια κοινωνια"... Μια βολτα εκανε ο ανθρωπος θα του βγαλουμε και τον ωροσκοπο σε λιγο.  :tooth:

Εγω λεω παντως σε ενα φορουμ -και μαλιστα με τοσο λιγη κινηση οσο το mybike- καλο θα ηταν να ειμαστε πιο θετικοι απεναντι σε καθε ειδους OC (original content). Ακομα κι αν δεν μας εκφραζει αυτο που βλεπουμε, ενα μελος μπηκε στη διαδικασια να φτιαξει ενα βιντεο και να μας το παρουσιασει. Οσο να πεις εχει μια αξια κι αυτο. Εκτος κι αν μπαινετε εδω μεσα μονο για γκρινια και για κοντρα, οποτε πασο.

Επομενο βιντεο με εξτρα σουζα παρακαλω, θα συμφωνησω κι εγω με τον telephoner. :shades:

Κοινωνικα θα ελεγα οτι ειναι τοξοτης. Να προσεξει τα αισθηματικα. :thumbsup:  Σωστος εισαι φιλε. Η αξια του βιντεο και ο κοπος του ειναι σημαντικα και οχι ως προς συζητηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 39 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Έλα ρε μλκα νταξι τι σου έκανα οκ το παω :laugh:

Τι σουζες ρε τρελοί μες την κίνηση εδώ ένα πεζοδρόμιο ανέβηκα και δημιούργησα φιλοσοφική συζήτηση.. Θα με έχετε μπερδέψει με κανά superretard.

Τεσπά νομίζω έχω θέμα με τα δισκάκια του συμπλέκτη ή εγώ γίνει αναπειρος επειδή ενώ κάποτε είχα καταφέρει κάποια πράγματα, τώρα με Δευτέρα δε σηκώνεται δε ξέρω τι φάση ίσως απλα κάπου το έχασα. Είναι στα υπόψιν αυτό.

Τώρα όσοι νομίζετε ότι είναι extreme ή επικίνδυνη ή ανεύθυνη η οδήγηση του βίντεο δεν έχουμε κάτι να πουμε ζούμε σε άλλη διάσταση. 

Όσο για το εκτός Αθηνας πήγα να ανεβάσω τη δικαβαλη βόλτα  Πεντέλη που ειχε ωραία σκηνικά αλλά παρά ήταν ήρεμη οπότε νομίζω είναι λίγο βαρετή.

Ανέβασα ένα άλλο που θα τσεκαρω αν ανέβηκε σωστά όταν πάω σπίτι.

Αλλά ναι δε σας κρύβω ότι απογοητεύτηκα από την όλη φάση είπα να ανεβάσω κάτι διαφορετικό να κάνουμε λίγο χαβαλε να θυμηθούμε λίγο παλιές καγκουροσυζητησεις και βρεθηκα να διαβαζω και να απαντάω σε μλκιες πάλι. Μάλλον δε σώζεται η φάση.

Είναι και σκατα η ποιότητα πρέπει να τη φτιάξω κάπως.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Θα μου πεις εδώ σήμερα διάβασα από άτομο που απευθύνεται σε χιλιάδες αναγνώστες πως η διήθηση των μηχανών είναι νόμιμη παντού, στο mybike θα κολλήσουμε;

Χιλιάδες η Ισμήνη; :blink:

πριν 16 λεπτά, το μέλος CptAngel έγραψε:

...

Χαλάρωσε λίγο, δεν σε είπαμε και καμπούρη. Το μέλος πιο πριν δεν σε ειρωνεύτηκε, ανησυχία εξέφρασε για την οδήγησή σου (αρχικά) και μετά σου είπε τι βρήκε για αυτόν στραβό ευθέως (στην συνέχεια) . Εσύ όμως, τον ειρωνεύτηκες και βαριά-βαριά για αγιοσύνες και λοιπές εκφράσεις που χρησιμοποίησες.

Να σου πω εγώ τι είδα; Μια πόρτα που ΔΕΝ άνοιξε, στα τόσα αυτοκίνητα που πέρασες δίπλα με μεγάλη σχετική ταχύτητα. Ή τελευταία στιγμή, μια τιμονιά ενός οδηγού που ΔΕΝ έγινε. Μία στραβή θα αρκούσε, και θα βρησκόσουν κάτω, κιούτε το ''παιχνίδι που κάνει ότι θέλεις'', ούτε ''μα εγώ για ένα βίντεο πήγαινα'', ούτε το ''α έχω κι έναν που με κατάλαβε'' θα σε γλύτωνε, ούτε θα σου έκανε τις συνέπειες μικρότερες. Και μη μου πεις, το βίντεο το κάνει να φαίνεται έτσι, φαίνεται δεν φαίνεται, και 1 πόντος πόρτας να σε βρει, σε έριξε, η ζημειά θα γίνει.

Είσαι απότομος χωρίς λόγο στους άλλους, και το κάνεις συχνά τελευταία. Επειδή την έκανα κι εγώ την βλακεία αυτή παλιότερα, και έχω καταλάβει τι ματαιότητα ήταν, σου λέω, χαλάρωσε λίγο το ύφος απάντησης.

Τέσπα...

Η δική μου κριτική: Εμένα προσωπικά με χάλασε που έχεις τόσα ωραία μέρη να πας να γυρίσεις βίντεο, και πας σε κάτι δρομάκια, που είναι υποψήφια, για τα πιο μίζερα, γκρίζα, απάνθρωπα και φαβελοδρομάκια της Αθήνας. Ανέβα ένα Υμηττό ρε αδερφέ, οδήγα σε μια λεωφόρο, σε μια παραλιακή, μια περιφεριακή Υμηττού, ξέρω γω κάτι, που πέρασες οτι σάτζαλο-μάτζαλο οργουελολικό κομάτι υπήρχε...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Χιλιάδες η Ισμήνη; :blink:

Μλκ τώρα μόλις είδα τους αριθμούς της και μάλιστα εντελώς κατά τύχη. Ακούω ειδοποίηση mybike από τα ηχεία και λέω κοίτα να δεις που θα είναι το σπασικλάκι να μου γράψει ακριβώς αυτό το πράγμα:laugh::laugh::wub:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 12 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Μλκ τώρα μόλις είδα τους αριθμούς της και μάλιστα εντελώς κατά τύχη. Ακούω ειδοποίηση mybike από τα ηχεία και λέω κοίτα να δεις που θα είναι το σπασικλάκι να μου γράψει ακριβώς αυτό το πράγμα:laugh::laugh::wub:

Αυτό που κατάλαβες ότι κατάλαβα ότι κατάλαβες, να το κοιτάξουμε :mB_kalo_e:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DRZ400SM

Δημοσιεύτηκε

Ένα θα πω... μου λείπει το drz.

Για την ανάλυση του βίντεο, στο πρόγραμμα που κάνεις edit όρισε bitrate για το export ακολουθώντας τον οδηγό του youtube (στην κατηγορία bitrate στο link που σου έδωσε ο @enterprise-psi) για να μην σου συμπιέζει εκείνο το βίντεο. Και πρόσεξε και το bitrate του ήχου για να μην σου τρώει απο το αρχείο περιττό μέγεθος.
Η hero 7 έχει επιλογές για shutter speed? αν ναι όρισε το χαμηλά.. αν όχι αγόρασε ένα nd filter.. είναι όλα τα λεφτά..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Triumph Street Triple (765RScc)

Δημοσιεύτηκε

Εμένα το μόνο που με "ενόχλησε" είναι η νευρικότητα παίζοντας αριστερά δεξιά το τιμόνι για να πετάξει 2 εκατοστά κώλο.Δεν το λέω με κακία,απλά είναι pet peeve μου,όπως σε ταινίες που για να φαίνεται ότι οδηγούν μηχανή γρήγορα κάνουν αριστερά δεξιά,ενώ οδηγούν drz400(βλ. la casa de papel).Κατά τα άλλα,απλή επιθετική οδήγηση που κάνει μπαμ ότι ο άλλος είναι άνετος με αυτό που καβαλάει.Οκ λίγο απότομα κάποια μπασίματα μπροστά από άλλους,αλλά τίποτα τρελό.Όσο για το ανέβασμα στο πεζοδρόμιο,το βλέπω εντελώς διαφορετικά απ'τον φίλο kpapageo,μεγάλα παιδιά είμαστε,βλέπουμε ότι δεν ενοχλούμε και εννοείται με χαμηλή ταχύτητα περνάμε μπροστά,όπως και όταν κάνουμε διήθηση.Αν δεν μας ανήκει ο δρόμος μία όταν οδηγούμε σωστά,δεν μας ανήκει 10 όταν κάνουμε μαιμουδιές.Σίγουρα,έχω οδηγήσει κι εγώ έτσι πολλές φορές,με την μόνη διαφορά ότι βρέξει χιονίσει,όσο γρήγορα κι αν πηγαίνω,σταματάω πριν περάσω αριστερά/δεξιά από λεωφορείο ή φορτηγό.Οι πεζοί πολλές φορές έχουν λιγότερη κυκλοφοριακή παιδεία από τύπους που οδηγούν και μιλάνε στο κινητό.

Πολύ ωραίο βίντεο,εννοείται,αλλά αν το συγκρίνω με rj(επιλέγω αυτόν γιατί κάνει άπειρο lane split,σε σύγκριση με αμερικάνικες πόλεις ή το Tokyo πχ βλ.gsxfox δεν πλησιάζουμε καν) κάνει μπαμ το πόσο χάλια είναι το κέντρο μας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Όλα καλά όλα ωραία, αλλά βρήκα χοντρό φάουλ.

vJSY5Mo.png

Μάλλον προσπαθείς παραπάνω από αυτό που μπορείς και δεν είσαι άνετος να παρακολουθείς τον δρόμο. Κλασσικό φαινόμενο η υπερπροσπάθεια με action camera αλλά κακό και θα σε τιμωρήσει. Πρόσεχε, εντελώς φιλικά. 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

για να μη λεμε μονο για τον Αγγελο, θα βαλω και εγω ενα δικο μου βιντεακι :biggrin::biggrin:

και το κατεβασμα εδω με μια μικρη προσπαθεια edit απο τη μεση του βιντεο και μετα. 

για να ασχοληθεις σοβαρα θελει χρονο και διαβασμα, πολυ.

καπου ενα μηνα μετα με οσα βιντεο προλαβα να τραβηξω λογο χρονου (2-3 με το gsxr μονο),

τα παρατησα και εδωσα την καμερα. δεν ειναι για μενα αυτο το σπορ, απο πολλες αποψεις :laugh:

Τροποποιήθηκε από τον noodles

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 13 λεπτά, το μέλος noodles έγραψε:

για να μη λεμε μονο για τον Αγγελο, θα βαλω και εγω ενα δικο μου βιντεακι :biggrin::biggrin:

και το κατεβασμα εδω με μια μικρη προσπαθεια edit απο τη μεση του βιντεο και μετα. 

για να ασχοληθεις σοβαρα θελει χρονο και διαβασμα, πολυ.

καπου ενα μηνα μετα με οσα βιντεο προλαβα να τραβηξω λογο χρονου (2-3 με το gsxr μονο),

τα παρατησα και εδωσα την καμερα. δεν ειναι για μενα αυτο το σπορ, απο πολλες αποψεις :laugh:

Εγώ θέλω να πάρω καλή κάμερα για να δοκιμάσω με chest mount,φαίνεται καταπληκτικό.Η θέση που το'βαλες εσύ δεν σε αφήνει να μπεις στην θέση του οδηγού δυστυχώς,οπότε δεν εμπνέει και για πολύ watch time.Props για την πεντακάθαρη αλυσίδα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Είσαι απότομος χωρίς λόγο στους άλλους, και το κάνεις συχνά τελευταία. Επειδή την έκανα κι εγώ την βλακεία αυτή παλιότερα, και έχω καταλάβει τι ματαιότητα ήταν, σου λέω, χαλάρωσε λίγο το ύφος απάντησης.

Projection κανεις του τι εκανες εσυ δεν ισχυει για 'μενα αυτο. Ο Τασος ξεκινησε με passive aggressive φαση "γιατι οδηγας ετσι", χωρις να διευκρινησει το ετσι και γενικα ο,τι να ναι (αν δεν το βλεπεις αυτο οκ δεν πειραζει) και συνεχισε με το λεγομενο virtue signaling "κοιταξτε τι καλος και υπευθυνος που ειμαι εγω μονο στα βουνα κανω μλκιες οχι σαν εσας".

Το καθε ενα απο αυτα απο μονο του αξιζε την απαντηση που πηρε.

Για πορτες που ανοιγουν σε μεγαλο κεντρικο δρομο και παπουδες που πεφτουν απο το διαστημα για να τους πατησεις και οικογενειες που ξεκληρησες επειδη περασες διαβαση πεζων και ξερω 'γω τι αλλο δε θα κανω συζητηση(παλι) δεν εχει κανενα νοημα. Αν θες να υπολογιζεις σεναρια 1 στο εκατομμυριο κατσε σπιτι σε φουσκα απο bubble wrap που και παλι κατι θα τυχει. 8 χρονια στους δρομους δοξα το Θεο το μονο ατυχημα που μετραω ειναι στους 3 πρωτους μηνες με 15 χιλιομετρα και τελειως ο,τι να ναι που δεν εφταιγα.
Σαβουρες ο,τι εχω φαει(2-3) ηταν επειδη δοκιμαζα τα ορια σε νερα. Τεσπα.

Και πορτες μου εχουν ανοιξει και πανω μου εχουν στριψει και το δρομο μου εχουν κλεισει και οπισθεν εχουν κανει ενω περναω και ελιγμο παραλογο κτλπ κτλπ. Ολα αυτα με προληψη, αντιληψη, ικανοτητα και το σωστο μηχανακι τα σωζεις. Τωρα αν μιλαμε για συνδυασμο ολων μαζι με τα χειροτερα δυνατα timing οκ δε μπορεις να κανεις κατι αλλα αυτα δεν ειναι ρεαλιστικα σεναρια γενικα. Και ως πεζο εχουν παει να με πατησουν αυτοκινητα δε λεεϊ κατι.

Οσο για το σκηνικο εμενα μου αρεσει η φαση στην πολη και τα στενακια και τα αλματακια κτλπ. Ο τουρισμος δεν ειναι του στιλ μου ειδικα με μηχανη. Αν τυχει να βρω τιποτα πιο εξω οκ μπορει να πεταχτω καμια φορα αλλα ειναι και χρονοβορο και κοστοβορο και σπαστικο αν δε ξερεις το δρομο και που πας κτλπ. και για 'μενα αξιζει μονο με παρεα.
Σε καθε περιπτωση βολτες γυρω γυρω στην Ελλαδα κανουν 300 youtubers κτλπ. μπορεις να βρεις τετοια.

πριν 1 ώρα, το μέλος telephoner έγραψε:

Δε ξερω σε τι αναφερεσαι. Αυτους τους δρομους τους εχω κανει απειρες φορες με απειρα διαφορετικα οχηματα.

Υπερπροσπαθεια δε θα χαρακτηριζα τιποτα απο αυτα που εκανα. Αντε λιγο το γλιστρημα στα νερα προς το τελος που ηταν επειδη ο πεζος που περασα μου εκανε νοημα να δωσω :thumbsup: και δεν ηθελα να του το χαλασω. Μια απλη ορεξατη βολτα ηταν. Προφανως αφου βγηκα να γυρισω βιντεο ηθελα να ειναι ψυχαγωγικο αλλιως ποιο το νοημα να ανεβασω εμενα απλα να πηγαινω. Ειναι και καλη δικαιολογια για καφροβολτα(οπως το να εχεις αργησει για καπου).

πριν 2 ώρες, το μέλος ΤάκηςΜπ έγραψε:

Εμένα το μόνο που με "ενόχλησε" είναι η νευρικότητα παίζοντας αριστερά δεξιά το τιμόνι για να πετάξει 2 εκατοστά κώλο.

Συμφωνω σε αυτο αναφερομουν και εγω ως "αχρειαστη νευρικοτητα" και ουτε εμενα μου αρεσε αλλα ειπα να το αφησω. Επειδη εχω αλλαξει 3 ζευγαρια λαστιχα, ολα μεταχειρισμενα τον τελευταιο καιρο χανω συχνα την αισθηση του ποσο θα γλιστρησει και πρεπει να κανω recalibrate αναλογα με το δρομο και την κατασταση του εκεινη τη στιγμη κτλπ. οποτε καποια πραγματα δε βγαινουν. Αυτο φαινεται και στα φρεναρισματα πριν τις στροφες που εχω συνηθισει να μπαινω με back it in αλλα τελικα το μονο που γινοταν ηταν να τριζουν τα τακακια(ΤΟ σπαστικο λογικα εχουν παρει βρωμα). Σκεψου με τα προηγουμενα λαστιχα εκανα back it in με διαρκεια ακομα και δικαβαλο.. Ωραια ολα αυτα μεχρι που εριξε την πρωτη βροχη και στο πρωτο φαναρι που πηγα να σταματησω με 30 χιλιομετρα αντι να σταματησω αρχισα να πηγαινω πιο γρηγορα σα να ειμαι σε παγο.. Πηγα την ιδια μερα να τα αλλαξω..

Επισης οποιος εχει γυρισει βιντεο ξερει ο,τι αυτα που δειχνει η καμερα με αυτα που κανεις δεν εχουν καμια σχεση. Εχω τραβηξει ακραια γλιστρηματα και στην καμερα ισα που φαινοταν.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@CptAngel στο κομμάτι που λέει ο telephoner πιο πάνω,σφάζεις stop

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 λεπτά, το μέλος ΤάκηςΜπ έγραψε:

@CptAngel στο κομμάτι που λέει ο telephoner πιο πάνω,σφάζεις stop

Φιλε τοσα χρονια δεν ηξερε κανεις οτι υπαρχει στοπ εκει. Βασικα το θυμαμαι που ειχε συζητηθει καποτε.

Στην ουσια ο δρομος που ημουν εγω θεωρειται "κεντρικος" και εχει πρακτικα προτεραιοτητα και οσοι ειναι αριστερα ερχονται απο μεγαλη ανηφορα και σταματανε αναγκαστικα εκει λογω διασταυρωσης. Παιζει να το εβαλαν προσφατα το στοπ επειδη ειχαν μια ταση να ανεβαινουν αναποδα απο δεξια και να τρακαρουν ή να γινονται διαφορα περιεργα.
Γενικα αφηνω γκαζι και κατεβαζω εκει αν δεις μηηηπως και γινει κανα περιεργο αλλα δεν εχει τυχει ποτε.

Δε ξερω ισως να φαινεται λες και πηγαινω τερμα ή ξερω 'γω τι αλλα απλα παω λιγο πιο γρηγορα απ' οτι θα ηταν ασφαλες, δεν ειμαι ποτε με συνεχομενο τερμα γκαζι.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Οχι, αμα σου βασταει ξανανεβασε βιντεο...:tooth:

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 46 λεπτά, το μέλος CptAngel έγραψε:

Δε ξερω σε τι αναφερεσαι. Αυτους τους δρομους τους εχω κανει απειρες φορες με απειρα διαφορετικα οχηματα.

Υπερπροσπαθεια δε θα χαρακτηριζα τιποτα απο αυτα που εκανα. Αντε λιγο το γλιστρημα στα νερα προς το τελος που ηταν επειδη ο πεζος που περασα μου εκανε νοημα να δωσω :thumbsup: και δεν ηθελα να του το χαλασω. Μια απλη ορεξατη βολτα ηταν. Προφανως αφου βγηκα να γυρισω βιντεο ηθελα να ειναι ψυχαγωγικο αλλιως ποιο το νοημα να ανεβασω εμενα απλα να πηγαινω. Ειναι και καλη δικαιολογια για καφροβολτα(οπως το να εχεις αργησει για καπου).

Στο stop που έκαψες αναφέρομαι. Αν εμένα μου έβγαλε το μάτι από το video και εσένα όχι στην πράξη, κάτι δεν πάει καλά, γι'αυτό και λέω για υπερπροσπάθεια. Τώρα τα υπόλοιπα που λες δεν τα καταλαβαίνω. Υπάρχει STOP στον δρόμο, είτε μπήκε χθες είτε επί ΠΑΣΟΚ. Τα ρέστα περι κεντρικών μου θυμίζουν κουβέντες στα χωριά που έχει προτεραιότητα ο ντόπιος. Over and out από εμένα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Άγγελε εμένα μου άρεσε το βίντεο 

Στα μονα που τεντώθηκα ήταν που σε προσπέραση λεωφορείου δε κάνεις εστω κι ένα μπιπ με την κόρνα για διάσχιση πεζού και το στοπ του car-io-lee του telephoner.

Κ εντάξει τη κόρνα τη δικαιολογώ (ktm, χαλασμένη κλπ) :tooth:

Το στοπ δε χρειάζεται να το στρίψεις αλά γαλλικά. Έπεξε μια μαλακιούλα, πέρασε κ δεν άγγιξε. Παμε γι άλλα.

Υ.Γ.1: αναφέρω ρητώς πως δε συμφωνώ με την επιθετική οδήγηση εντός πόλης κ επ' ουδενί δε την προτείνω. Εγώ φοβάμαι να κάνω τσαλιμάκια και δε θα ήθελα κάποιος που φοβάται να τα προσπαθήσει.  :blush:

Υ.Γ.2: απαράδεκτη η έλλειψη στύσης του usd. Τελεία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα