3986 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

Μια φώτο και απο το δικό μου απόκτημα μια που ζέστανε ο καιρός τώρα...Νεοσύστατη την παρέλαβα πρίν 1 μήνα !

Καλοριζικο και καλες βολτες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda cb500x (500cc) Schuberth SR1

Δημοσιεύτηκε

IMG_20160312_120620_4_zpsnnnrinc1.jpg

Μια φώτο και απο το δικό μου απόκτημα μια που ζέστανε ο καιρός τώρα...Νεοσύστατη την παρέλαβα πρίν 1 μήνα !

Βρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει...Ααααα. Το δικό μου! Καλορίζικο και πάντα όρθιος!

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Bombardier U-bahn X-lite x603 KTM Super duke

Δημοσιεύτηκε

... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος ΗΟNDA NC 750X (750cc) SHOEI NXR Αλλος (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

IMG_20160312_120620_4_zpsnnnrinc1.jpg

Καλορίζική η κούκλα φίλε μου,καλά ταξίδια να έχεις και πάντα όρθιος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cbf (1000cc) Yamaha vmax (2000cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλημέρα σας κυρίοι και κυρίες!!!

<< Όποιος δεν κάνει τίποτα κατηγορεί τους άλλους που κάνουν!>> λέει ένα αρχαίο ρητό ,που δίαβασα κάποτε στην Πυροσβεστική Υπηρεσία Χαλκίδος.

Έγω προσωπικά διαφωνώ με τον τρόπο που έχετε προσεγγίσει το θέμα με την εκδρομή για τα μηχανάκια cb500x ή F . To θέμα είναι αν θέλουμε να πάμε όσοι μπορούμε!

Γιατί ο καθε ενας από εμάς μπορεί να έχει χίλια άλλα προβλήματα στην σημερίνη επόχη. Φίλε Χ  δεν σε υποχρεώνει κανένας να έρθεις με τον Στάθη άφου δεν θέλεις... άλλα πάρε μια πρωτοβουλία να οργάνώσεις μιά συνάντηση  όπως εκείνος έχει κάνει 2 φορές στο παρελθόν και όποιοι θέλουν και μπορούν ακολουθούν.

Όσο για το ύφος που γράφει ο καθένας από εμάς μέρικοι εδώ είναι πόλυ ευαίσθητοι!! Όταν πρωτομπήκα στο site για να μάθω για το CB βρέθηκε κάποιός και μου την έλεγε συνέχεια για τα όρθογραφικά λάθη. Ε  και; Μέχρι γυμνάσιο πήγα κι αύτο με το ζόρι. Σε forum για μηχανές μπήκα όχι στο Πανεπιστήμιο Άθηνων.

Τεσπά!!! Όποιος έχει μια συμβουλή να προσφέρει ή μια γνώμη ή μια απορία καλό είναι να βοηθάει!!!

Στάθη σύγνώμη που σε έστησα το Πάσχα , αλλά μου έτυχε κάτι σοβαρό οικογενειάκο.

Φίλε Χ προτείνω να βγήτε για καφέ με τον Στάθη να τα βρείτε και μετά να μας πέιτε που είστ να έρθουμε.

Φίλε giannis cbf1000  κάνε μια βουτιά και για μένα που πήζω στην δουλειά.

Το πήγες σε κανένα χωματόδρομο πιο κακοτράχαλο να μας πεις εντυπώσεις;;

υγ. Μην απαντήσετε στα προήγουμενα. Είναι απλά σχόλια προσωπικά που ελπίζω να παραμείνει το FORUM 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

20160603_153108.jpg20160603_122854.jpg20160603_153138.jpgκαλησπερα συντροχοι.. σημερα την τιμητικη της ειχε η παραλια κατω γυαλια... 30 χλμ απο το μπατσι.. στην αλλη πλευρα του νησιου... πολλη στροφη.. χαλαρες ταχυτητες.. 120 σκαλοπατια για να κατεβεις στην αμμουδια.. γυμναζεις κ τετρακεφαλα.. ενα μπιτσομπαρο το οποιο δεν λειτουργει ακομα... το νησι ειναι σε φαση προετοιμασιας για τους ρουριστες οποτε οι ρυθμοι ειναι πιο χαλαροι... η θεα που ειχα σε ολη την διαδρομη ηταν απιστευτη... αυτο μου αρεσε πιο πολυ απ ολα... αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι οι ντοπιοι πανε μαλλιοκουβαρα και σε πιεζουν να κινηθεις πιο γρηγορα. που δεν μπορεις οπως κ να χει.. η σου βγαινουν για προσπεραση σε κατι τυφλες στροφες. σε κατι κλειστες... τραγικοι.. τελος παντων.. ολα καλα σε γενικες γραμμες.. το θηριο εβγαλε σε περας αλλη μια αποστολη. πατησε κ λιγο χωμα... αυτα τα λιγα...20160603_153048.jpg

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (471cccc) Nolan 91 Honda NC 750 Manual T

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Αμάν ρε παιδί πώ πώ στο τσάφ πρόλαβα και την πήρα δηλαδή και με γενναια έκπτωση !!! απο 6750 που είχε τιμή (μετρητής έδωσα) την πήρα 6450 !!

Τροποποιήθηκε από τον Hellfire

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αμάν ρε παιδί πώ πώ στο τσάφ πρόλαβα και την πήρα δηλαδή και με γενναια έκπτωση !!! απο 6750 που είχε τιμή (μετρητής έδωσα) την πήρα 6450 !!

Ετσι και εγω φιλε μου...

6750 αλλα με καλα δωρα...και τωρα μεσα σε 3 μηνες πηρε 210€ πανω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ετσι και εγω φιλε μου...

6750 αλλα με καλα δωρα...και τωρα μεσα σε 3 μηνες πηρε 210€ πανω...

Προφανώς απο τον ίδιο αγοράσαμε απλά εγώ κατέβηκα Θεσσ/νίκη απο Αλεξανδρούπολη και επειδή είχα εξοπλισμο >(Δαβανοπουλος) μου έκανε την έκπτωση :)

Τροποποιήθηκε από τον Hellfire

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προφανώς απο τον ίδιο αγοράσαμε απλά εγώ κατέβηκα Θεσσ/νίκη απο Αλεξανδρούπολη και επειδή είχα εξοπλισμο >(Δαβανοπουλος) μου έκανε την έκπτωση :)

Eγω το πηρα απο Νεα Μάκρη. Γενικα κατω παιζαν καλυτερες προσφορες. Μετρητοις χωρις δωρα μου το αφηνε 6300... Δεν εμεινα ικανοποιημενος απο τους Θεσσαλονικεις αντιπροσωπους οπως εγραψα και τοτε... Ουτε απο προσφορες ουτε απο συμπεριφορες.

Τροποποιήθηκε από τον Χ
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μολις παρελαβα και εγω

photo 20160604_122836_zpsuei9msmq.jpg

photo 20160604_123333_zpsc2pobqzn.jpg

cb500x 7 photo 20160604_123200_zpsl0njigff.jpg

cb500x 6 photo 20160604_123056_zpsg8bkalix.jpg

cb500x 4 photo 20160604_123006_zpsxjbp43p9.jpg

cb500x 3 photo 20160604_122901_zpsdydv4nqx.jpg

Πρωτες εντυπωσεις:

- Περιεργο συναισθημα. Πρωτη φορα αγοραζω μηχανη χωρις να την εχω οδηγησει, χωρις να την εχω δει απο κοντα και χωρις να εχω ερθει σε ζωντανη επαφη με τον εμπορο που την αγορασα.

- Ειναι Honda! Μεχρι να φτασω σπιτι ειχα αποκτησει τετοια οικειοτητα λες και την οδηγουσα χρονια.

- Απο κοντα ειναι ακομα ομορφοτερη. Και το λεω εγω που ειμαι  οπαδος των κλασσικων εμφανισεων.

- Σασμαν καλο.

- Αναρτησεις του κ@λου. Χτυπανε λες και δεν εχουν λαδι. Την δεκαετια του 70 η Honda εφτιαχνε καλυτερες !

- Μεση καταναλωση στο στρωσιμο: 3 -3,5 l/100klm

- Στις στροφες εμπνεει αυτοπεποιθηση

- Αντιθετα με το πλαγιο σταντ που δεν εμπνεει καμμια. Το -αδικαιολογητα ακριβο- κεντρικο ειναι αρκετα δυσχρηστο.

- Με τον αερα υπαρχει οντως προβλημα, αλλα οχι κατι σπουδαιο. Θα ρυθμισω την ζελατινα και θα δω... Εχω οδηγησει μηχανακια πολυ πιο δυνατα, με πολυ χειροτερη (ανυπαρκτη) αεροδυναμικη.

Σαν αξεσουαρ μεταξυ αλλων πηρα και την ...μιση συλλογη της ABUS. Δεν καταλαβαινω ομως την εξτρα προστασια που (λεει οτι) προσφερει το disc lock με συναγερμο, οταν δινει προσβαση στον μηχανισμο του με μια πολυ ευκολα προσβασιμη βιδα.

Αυτα προς το παρον.

- I'll be back !

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X NOLAN N86

Δημοσιεύτηκε

Καλορίζικο, καλές βόλτες φίλε. Αστέρι το εργαλείο!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda

Δημοσιεύτηκε

Καλορίζικο και πάντα όρθιος !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger 800 XC (800cc) Shark Speed R Triumph Tiger Explorer (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλορίζικο το μοτόρι, να έχεις πολλά και καλα χλμ. μαζί του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Kαλοριζικο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x Shoei GT-AIR

Δημοσιεύτηκε

Καλοριζικα τα μοτορια σας παιδια, καλοταξιδα!:mB_kalo_e:Αντε να δουμε ποτε θα βρω χρονο να το παω καμια βολτουλα και γω το δικο μου να σας βαλω photo! :biggrin:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα παιδιά,ενδιαφερομαι για αλλαγη ελαστικών και μου πρότειναν τα Michelin Pilot Power,τα οποια ειναι σπορ ελαστικά.Πιστευετε πως ''κάνουν'' για το μηχανακι μας??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x

Δημοσιεύτηκε

Να ενημερωσω πως αλλαξα τα ελαστικα μου αφου ηταν καιρος,και τελικα αποφασισα να βαλω τα pirelli diablo rosso 2.καθαρο λαστιχο δρομου,μεχρι στιγμης μου εχει αφησει καλες εντυπωσεις,κυριως για το ποσο ευκολα στριβει το μηχανακι,"πεφτει"και στριβει μονο του χωρις προσπαθεια σχεδον.Θα γραψω στην πορεια περισσοτερες εντυπωσεις μολις βγω πιο εξω να το δοκιμασω.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα παιδιά,ενδιαφερομαι για αλλαγη ελαστικών και μου πρότειναν τα Michelin Pilot Power,τα οποια ειναι σπορ ελαστικά.Πιστευετε πως ''κάνουν'' για το μηχανακι μας??

το θεμα δεν ειναι αν κανουν για το μηχανακι αλλα αν κανουν για τους δρομους μας... και για τους δρομους αυτους το θες το σπορ το λαστιχακι σου...να ζεσταινεται γρηγορα και να κραταει καλα.  Απο κει και περα για τα συγκεκριμενα δεν ξερω να σου πω...

και μιας και το φερε η κουβεντα...

Εδω και περιπου εναν μηνα κατεβασα την πιεση απο τις ενδειξεις του manual (36-42) σε 33-39.

Η βελτιωση ηταν αξιοθαυμαστη... και με τα ψιλοαπαραδεκτα εργοστασιακα dunlop...

Στριβω με απειρως μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση και το μηχανακι ειναι πολυ πιο σταθερο και σαφες.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλορίζικο στον παραπάνο φίλο !!!

Και ναι όντως και εγώ έχω κατεβάση την πίεση στα ελαστικα σε 34-38 με σαφώς καλύτερο περπάτημα γενικώς στον δρόμο.!!!

Προχτές παρέλαβα επίσης και την GIVI Trekker Outback 42 ( Σε ασημί) θα βάλω φώτο μόλις μπορεσω !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X

Δημοσιεύτηκε

Να ενημερωσω πως αλλαξα τα ελαστικα μου αφου ηταν καιρος,και τελικα αποφασισα να βαλω τα pirelli diablo rosso 2.καθαρο λαστιχο δρομου,μεχρι στιγμης μου εχει αφησει καλες εντυπωσεις,κυριως για το ποσο ευκολα στριβει το μηχανακι,"πεφτει"και στριβει μονο του χωρις προσπαθεια σχεδον.Θα γραψω στην πορεια περισσοτερες εντυπωσεις μολις βγω πιο εξω να το δοκιμασω.

Κι εγω σε σπορ λαστιχο προσανατολιζομαι γιατι οδηγω 95-5% ασφαλτο-χωμα.Η τιμη τους φανταζομαι κοντα στο 300αρι μαζι με την τοποθετηση?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (500cccc)

Δημοσιεύτηκε

Μολις παρελαβα και εγω

photo 20160604_122836_zpsuei9msmq.jpg

photo 20160604_123333_zpsc2pobqzn.jpg

cb500x 7 photo 20160604_123200_zpsl0njigff.jpg

cb500x 6 photo 20160604_123056_zpsg8bkalix.jpg

cb500x 4 photo 20160604_123006_zpsxjbp43p9.jpg

cb500x 3 photo 20160604_122901_zpsdydv4nqx.jpg

Πρωτες εντυπωσεις:

- Περιεργο συναισθημα. Πρωτη φορα αγοραζω μηχανη χωρις να την εχω οδηγησει, χωρις να την εχω δει απο κοντα και χωρις να εχω ερθει σε ζωντανη επαφη με τον εμπορο που την αγορασα.

- Ειναι Honda! Μεχρι να φτασω σπιτι ειχα αποκτησει τετοια οικειοτητα λες και την οδηγουσα χρονια.

- Απο κοντα ειναι ακομα ομορφοτερη. Και το λεω εγω που ειμαι  οπαδος των κλασσικων εμφανισεων.

- Σασμαν καλο.

- Αναρτησεις του κ@λου. Χτυπανε λες και δεν εχουν λαδι. Την δεκαετια του 70 η Honda εφτιαχνε καλυτερες !

- Μεση καταναλωση στο στρωσιμο: 3 -3,5 l/100klm

- Στις στροφες εμπνεει αυτοπεποιθηση

- Αντιθετα με το πλαγιο σταντ που δεν εμπνεει καμμια. Το -αδικαιολογητα ακριβο- κεντρικο ειναι αρκετα δυσχρηστο.

- Με τον αερα υπαρχει οντως προβλημα, αλλα οχι κατι σπουδαιο. Θα ρυθμισω την ζελατινα και θα δω... Εχω οδηγησει μηχανακια πολυ πιο δυνατα, με πολυ χειροτερη (ανυπαρκτη) αεροδυναμικη.

Σαν αξεσουαρ μεταξυ αλλων πηρα και την ...μιση συλλογη της ABUS. Δεν καταλαβαινω ομως την εξτρα προστασια που (λεει οτι) προσφερει το disc lock με συναγερμο, οταν δινει προσβαση στον μηχανισμο του με μια πολυ ευκολα προσβασιμη βιδα.

Αυτα προς το παρον.

- I'll be back !

Καλοριζικό !! πολυ ωραιο παντα όρθιος,καλες βόλτες!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κι εγω σε σπορ λαστιχο προσανατολιζομαι γιατι οδηγω 95-5% ασφαλτο-χωμα.Η τιμη τους φανταζομαι κοντα στο 300αρι μαζι με την τοποθετηση?

για πες για πες και αλλα.. με την ευκαιρια εχει αλλαξει κανεις αλυσιδα να μας πει τιμες κ τετοια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@RAFI το διο σου που είναι ρε φιλε;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού