3986 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

Μωρε κανεις μας πιστευω δεν θα εκπλαγει αν τελικα ισχυει η αυξηση, οσο λανθασμενη κι αν ειναι. Σαρακας ειναι αυτος. Απλως δεν βρισκω κατι επισημο. Και για ταξινομηση-τελη τα εξοδα ειναι 90-100...οχι 150.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda cb500x (500cc) Schuberth SR1

Δημοσιεύτηκε

Χθες ολοκλήρωσα την έρευνα αγοράς μου. Όλοι όσοι είχαν ιδέα (γιατί έπεσα και σε άσχετο πχ. στο Περιστέρι που μου είπε ότι δε θα έρθει το νέο μοντέλο Ελλάδα γιατί έχει πολλά παλιά ακόμα, μου είπαν ότι θα ισχύσει νέος τιμοκατάλογος από 1/3 που θα περιλαμβάνει άυξηση. Με έπιασε κι εμένα λοιπόν να βιαστώ, οπότε σήμερα μίλησα με τη Νέα Μάκρη που μου είχαν στείλει πριν από 2 ημέρες προσφορά με τιμή που ισχύει μέχρι τέλος του μήνα στα 6750+ΔΩΡΑ. Μου είπαν από εκεί ότι η τιμή άλλαξε από σήμερα, οπότε δε συνέχισα. Έχω προσφορά στα χέρια μου από τον μόνο που το είχε ετοιμοπαράδοτο στα 6750, ο οποίος επίσης μου είπε ότι αλλάζει τιμή από 1/3. Αυτά ξέρω, αυτά μεταφέρω

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3858804/ 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν εχεις τα λεφτα go for it.

Στην θεση σου θα κοιτουσα πολυ σοβαρα και την περιπτωση της πτολεμαιδας που σου ποσταρα πριν.

Οπως και να χει παντως τα 150 στο κεφαλι ειναι σημαντικη διαφορα.

Στα 6900...το cb... Καλο χρυσο, ειμαι ερωτευμενος τα σπαει κτλ αλλα σχεδον 7000;;; :lipssealed: :nono: :kaaaala: 

Και το ειχα αναφερει και παλαιοτερα. Αν ο Σαρακακης το επαιζε σωστα θα επρεπε να ριξει την τιμη λογω αυξημενων πωλησεων και οχι να την ανεβασει. Το κερδος θα ηταν μεγαλυτερο και θα χτυπουσε τον ανταγωνισμο κατα μετωπο. Προσωπικη αποψη βεβαια βλεποντας μονο την ζητηση που ειχε μεχρι τωρα το μοντελο και χωρις να ξερω τι επηλθε με τα cc και τα ακριβη ποσοστα προσφορας-ζητησης.

Αν η αυξηση ομως ερχεται απευθειας απο την Honda τοτε δεν υπαρχουν και πολλα να πουμε.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος ΗΟNDA NC 750X (750cc) SHOEI NXR Αλλος (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Η αύξηση δεν προέρχεται από την Ιαπωνία άσχετα αν μας φλομώσουν στο γνωστό πάλι ανέκδοτο της ισοτιμίας κτλ,απλά ο σαραβαλάκης δεν έχει τον Θεό του απλά πράματα,πάει να τα τσεπώσει πάλι,και ερωτώ γιατί να πάρω το cb500x στα 6900 με 48 ψοφάλογα και μονό δίσκο μπροστά,και όχι το yamaha ΜΤ-07 με 75 άλογα  και διπλό δισκόφρενο μπροστά και καλύτερη ενεργητική ασφάλεια στον δρόμο για να κ΄λανεις μια προσπέραση στην εθνική ,ή να ανέβω στα 10000 να κάνω την υπέρβαση και να πάω στο ΜΤ-09 TRACER;που προσωπικά αυτά τα δύο yamaha δεν μου πολυαρέσουν και ας παρεξηγηθώ από τους κατόχους τους,γούστα είναι αυτά ,το ΜΤ-09 TRACER ουσιαστικά δεν μου αρέσει όχι για το σχήμα του αλλά για το γνωστό πρόβλημα του woobling που δεν θέλει η yamaha  να το διορθώσει και δουλεύει τον κόσμο, έτσι λοιπόν με τον σαραβαλάκη δεν τα βάζουμε,αν όμως είχε σωστή επιθετική οικονομική πολιτική ακόμα περισσότερες πωλήσεις και κέρδη,απλά πράματα.Εδώ είανι βαλκάνια δεν είναι παίξε γέλασε.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Στο προσφατο πλυσιμο της μηχανης προσεξα αυτα τα καλωδια στον κινητηρα να είναι εντελως εκτεθειμενα:

20160226_165518.jpg

Eπειδη φυσικα δεν μου αρεσε πηγα μια βολτα απο το εξουσιοδοτημενο (για να κλεισω και το σερβις των 1000) όπου ο ανθρωπος εκει μου ειπε πως ειναι γνωστο το θεμα απο τα προηγουμενα ακομα μοντελα και μαλιστα περιμενε να το εχουν φτιαξει στο καινουριο...

Οπως και να 'χει μου ειπε προσοχη να μην πεσουν πολλα νερα και θα το φταξουν μαζι με τα λαδια.

Οι υπολοιποι κατοχοι το εχετε προσεξει; Ειναι κατι με το injection;

(Σορυ για την κακη φωτο. Ειναι απο κινητο...)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος ΗΟNDA NC 750X (750cc) SHOEI NXR Αλλος (1000cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Και κάτι ακόμα το cb όταν είχε έρθει το 2013 το είχε φέρει στα 6500 ευρώ,και μετά από 2,5 χρόνια το πήγε αυτός ο απίθανος τύπος στα 6900,δηλαδή 500 ευρώ πάνω χωρίς καμία αιτία κατά εμένα,ο άνθρωπος δεν παλεύεται.Ας του καθίσουν να τα βλέπει.Και φυσικά από αντιπρόσωπο της honda μου είπε ότι θα πάρει και αύξηση και το NC.

Τροποποιήθηκε από τον jimeta
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

To NC θα πάρει 200-300€ πάνω (αν δεν έχει πάρει ήδη)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η αύξηση δεν προέρχεται από την Ιαπωνία άσχετα αν μας φλομώσουν στο γνωστό πάλι ανέκδοτο της ισοτιμίας κτλ,απλά ο σαραβαλάκης δεν έχει τον Θεό του απλά πράματα,πάει να τα τσεπώσει πάλι,και ερωτώ γιατί να πάρω το cb500x στα 6900 με 48 ψοφάλογα και μονό δίσκο μπροστά,και όχι το yamaha ΜΤ-07 με 75 άλογα  και διπλό δισκόφρενο μπροστά και καλύτερη ενεργητική ασφάλεια στον δρόμο για να κ΄λανεις μια προσπέραση στην εθνική ,ή να ανέβω στα 10000 να κάνω την υπέρβαση και να πάω στο ΜΤ-09 TRACER;που προσωπικά αυτά τα δύο yamaha δεν μου πολυαρέσουν και ας παρεξηγηθώ από τους κατόχους τους,γούστα είναι αυτά ,το ΜΤ-09 TRACER ουσιαστικά δεν μου αρέσει όχι για το σχήμα του αλλά για το γνωστό πρόβλημα του woobling που δεν θέλει η yamaha  να το διορθώσει και δουλεύει τον κόσμο, έτσι λοιπόν με τον σαραβαλάκη δεν τα βάζουμε,αν όμως είχε σωστή επιθετική οικονομική πολιτική ακόμα περισσότερες πωλήσεις και κέρδη,απλά πράματα.Εδώ είανι βαλκάνια δεν είναι παίξε γέλασε.

Απο μια πολυ συντομη ερευνα βλεπω πως και σε αλλες χωρες πηρε αυξηση το μοντελο του '16 γι' αυτο λεω πως ισως και η Honda να ευθυνεται.

(Αγγλια 100 λιρες, Αμερικη 300 δολλαρια αν θυμαμαι καλα κτλ)

Απο 'κει και περα ο καθενας βαζει κατω τα θελω του και κυριως τα λεφτα του.

Και απαντω στην ερωτηση σου:

Θα παρεις το cb γιατι θελεις καλυτερη ανεμοκαλυψη και ανεση στις παραεξω διαδρομες. Γιατι εχεις ρυθμιζομενες και μπροστα αναρτησεις. Γιατι θες ελαφρως καλυτερη καταναλωση. Γιατι θα κουβαλας συχνα και για περισσοτερη ωρα (κοινως πολυ πιο ανετα) συνεπιβατη. Γιατι (ισως) εχεις Α2. Γιατι θες να εχεις την δυνατοτητα φορτωσης χωρις να σκεφτεσαι οτι δεν ταιριαζει σε τετοια μηχανη η μπαγκαζιερα-ες και τελος γιατι ειναι Ηonda (επιχειρημα οχι μλκιες...)

Αν τα παραπανω δεν παιζουν στο πλανο τοτε ναι πας για το mt-07

Οπως και να'χει εχουμε ξαναπει οτι δεν υφισταται συγκριση...ειναι τελειως διαφορετικα εργαλεια...

Ειδικα για το tracer...σαν να συγκρινουμε τον Ουζουνιδη με τον Γκαλη στο μπασκετ...

και τα 3000 ειναι καπως μεγαλουτσικη υπερβαση δεν νομιζεις;

Παρολαυτα ξαναλεω πως στα 6900 ειναι πολυ αλμυρη η κατασταση... 

Και κάτι ακόμα το cb όταν είχε έρθει το 2013 το είχε φέρει στα 6500 ευρώ,και μετά από 2,5 χρόνια το πήγε αυτός ο απίθανος τύπος στα 6900,δηλαδή 500 ευρώ πάνω χωρίς καμία αιτία κατά εμένα,ο άνθρωπος δεν παλεύεται.Ας του καθίσουν να τα βλέπει.Και φυσικά από αντιπρόσωπο της honda μου είπε ότι θα πάρει και αύξηση και το NC.

Στα 6600 νομιζω το ειχε φερει αλλα τελος παντων λεπτομερειες. 6500-6900 ειναι 400€ σε 3 χρονια.

Το mt-07 οταν πρωτοκυκλοφορησε ειχε 6250€ (6090€ το γκρι ματ) με abs και η τελευταια τιμη που ανακοινωθηκε ειναι 6700€... 450€ (610€ το ματ) σε 2 χρονια

Δεν υπερασπιζομαι κανεναν Σακαρακα. Ισα ισα εγω τον εκραζα μερικες σελ. πριν. Απλως λεω μηπως τζαμπα κραζουμε και ειναι γενικο το φαινομενο... (ελληνικο φαινομενο; ιαπωνικο;...δεν ξερω.)

Τροποποιήθηκε από τον Χ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Bombardier U-bahn X-lite x603 KTM Super duke

Δημοσιεύτηκε

Μην φτάσει να κάνει όσο το βερσυς σε λίγο 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X NOLAN N86

Δημοσιεύτηκε

DSC_1679.jpg

Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

Δεν υπερασπιζομαι κανεναν Σακαρακα. Ισα ισα εγω τον εκραζα μερικες σελ. πριν. Απλως λεω μηπως τζαμπα κραζουμε και ειναι γενικο το φαινομενο... (ελληνικο φαινομενο; ιαπωνικο;...δεν ξερω.)

δεν είναι εθνικό ούτε γιαπονέζικο, οι πολυεθνικές πιέζουν συνεχώς και ανεβάζουν τις τιμές τους για περισσότερα κέρδος για να ισοφαριστεί η χασούρα απο διογκωμένα εξοδα της γραφειοκρατίας τους που οφείλονται στην εποχή της λιτότητα που βιώνουν όλοι παγκοσμίως

δείτε τιμές τροφίμων πώς ανεβαίνουν εκθετικά καθημερινα και σε χιλιάδες προιόντα, το δίκυκλο ως προιων δε αποτελεί εξαίρεση.   

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X NOLAN N86

Δημοσιεύτηκε

δεν είναι εθνικό ούτε γιαπονέζικο, οι πολυεθνικές πιέζουν συνεχώς και ανεβάζουν τις τιμές τους για περισσότερα κέρδος για να ισοφαριστεί η χασούρα απο διογκωμένα εξοδα της γραφειοκρατίας τους που οφείλονται στην εποχή της λιτότητα που βιώνουν όλοι παγκοσμίως

δείτε τιμές τροφίμων πώς ανεβαίνουν εκθετικά καθημερινα και σε χιλιάδες προιόντα, το δίκυκλο ως προιων δε αποτελεί εξαίρεση.   

Καλά κάνουμε και σχολιάζουμε την τιμολογιακή πολιτική παρ' όλο που δεν μπορούμε να την αλλάξουμε! Γνώμη μου πάντως ότι καλό, χρυσό το CB αλλά 6.900 είναι πάρα πολλά λεφτά, δεν τα αξίζει.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Και οτι ετοιμαζομουν να την αγορασω σε λιγες ημερες. Θα το ξανασκεφτω πολλες φορες. Ειναι λιγο κοροιδια. Ενας νεος επιστημονας σημερα αμοιβεται πολλες φορες με 7000 ευρω τον χρονο σε δουλειες χωρις ουσιαστικα ωραρια και νομους. Αφηστε που για μια σιδερια, το κεντρικο σταντ που θα επρεπε να υπαρχει στανταρ, σου ζητανε 134 ευρω ! Αμφιβαλλω αν πραγματικα αξιζει το ενα δεκατο ! Τα ιδια ισχυουν και για τα υπολοιπα αξεσουαρ και ανταλλακτικα. Γενικα η αγορα μηχανης ανεκαθεν ηταν οικονομικα "μη συνετη πραξη", λαμβανοντας υπ'οψιν τον λογο αξιας εναντι προιντος. Απλα οι κατασκευαστες εκμεταλευονται το παθος μας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X NOLAN N86

Δημοσιεύτηκε

Και οτι ετοιμαζομουν να την αγορασω σε λιγες ημερες. Θα το ξανασκεφτω πολλες φορες. Ειναι λιγο κοροιδια. Ενας νεος επιστημονας σημερα αμοιβεται πολλες φορες με 7000 ευρω τον χρονο σε δουλειες χωρις ουσιαστικα ωραρια και νομους. Αφηστε που για μια σιδερια, το κεντρικο σταντ που θα επρεπε να υπαρχει στανταρ, σου ζητανε 134 ευρω ! Αμφιβαλλω αν πραγματικα αξιζει το ενα δεκατο ! Τα ιδια ισχυουν και για τα υπολοιπα αξεσουαρ και ανταλλακτικα. Γενικα η αγορα μηχανης ανεκαθεν ηταν οικονομικα "μη συνετη πραξη", λαμβανοντας υπ'οψιν τον λογο αξιας εναντι προιντος. Απλα οι κατασκευαστες εκμεταλευονται το παθος μας.

Ή θα πας σε κάποιο μεταχειρισμένο με τα μισά λεφτά και δόξα το θεό υπάρχουν πολλές επιλογές ή θα ανέβεις σε budget και κοιτάς για ΜΤ, Tracer, Tiger κλπ. Το αγαπάω, το εκτιμάω αλλά είναι μηχανάκι με (μόνο) 47 άλογα, μονό δισκόφρενο εμπρός, επιτάχυνση σε βόλτα διπλός έτσι και έτσι κλπ. Αν κάποιος δεν βιάζεται έχει και την επιλογή να περιμένει και ίσως πέσει η τιμή, ίσως θέλει να ξεστοκάρει κανάς έμπορας ίσως ίσως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εχει 3 στοκ το car αυτην τη στιγμη, τα προηγουμενα μοντελα, σε εκπτωση.

Αν αγοραζα τωρα και ηθελα καινουριο εκει θα κοιτουσα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ή θα πας σε κάποιο μεταχειρισμένο με τα μισά λεφτά και δόξα το θεό υπάρχουν πολλές επιλογές ή θα ανέβεις σε budget και κοιτάς για ΜΤ, Tracer, Tiger κλπ. Το αγαπάω, το εκτιμάω αλλά είναι μηχανάκι με (μόνο) 47 άλογα, μονό δισκόφρενο εμπρός, επιτάχυνση σε βόλτα διπλός έτσι και έτσι κλπ. Αν κάποιος δεν βιάζεται έχει και την επιλογή να περιμένει και ίσως πέσει η τιμή, ίσως θέλει να ξεστοκάρει κανάς έμπορας ίσως ίσως.

To CB500X ειναι η μοτο που ειχα καταληξει. Ενα allround commuter. Οι λογοι αγορας του περιγραφονται περιληπτικα απο τον φιλο X παραπανω. Με αισθητικα ταιριαστη μπαγκαζιερα. Αλλιως επαιρνα και το W800. ( αλλη υπερκοστολογημενη περιπτωση αυτη ). Οικονομικα και οδηγικα μπορω να αγορασω και να οδηγησω οτι θελω. Δεν ανεχομαι ομως την εκμεταλλευση και την κοροιδια. Ουτε μου αρεσουν commuters που ζυγιζουν ετοιμα για οδηγηση 1/4 του τονου (!) και τα οδηγας καθισμενος ( ανευ λογου και αιτιας ) ενα μετρο πανω απο την ασφαλτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εχει 3 στοκ το car αυτην τη στιγμη, τα προηγουμενα μοντελα, σε εκπτωση.

Αν αγοραζα τωρα και ηθελα καινουριο εκει θα κοιτουσα.

Κάτι τέτοιο κοιτάζω κι εγώ. Δεν είναι τα 150€, είναι η κοροϊδία. Άσε που σε αυτά τα λεφτά (σχεδόν) παίζουν και καινούρια NC750. Δε βιάζομαι. Θα κάνω μια ακόμα κουβέντα με αυτούς που έχω πάρει προσφορά αύριο και θα δω. Πάντως το 6300€ χωρίς αξεσουάρ (και όχι ΔΩΡΑ) δεν είναι και προσφορά. Ίδομεν με ψυχραιμία 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εννοειται οτι το παζαρευεις οσο μπορεις και εννοειται οτι τα στοκ αυτα δεν ειναι του 15 οπως γραφουν οποτε θελουν λαδια ξυδια κτλ...

Κάτι τέτοιο κοιτάζω κι εγώ. Δεν είναι τα 150€, είναι η κοροϊδία. Άσε που σε αυτά τα λεφτά (σχεδόν) παίζουν και καινούρια NC750. Δε βιάζομαι. Θα κάνω μια ακόμα κουβέντα με αυτούς που έχω πάρει προσφορά αύριο και θα δω. Πάντως το 6300€ χωρίς αξεσουάρ (και όχι ΔΩΡΑ) δεν είναι και προσφορά. Ίδομεν με ψυχραιμία 

6300 με την παλια τιμη ή με την καινουρια;

Γιατι 6300 το αφηναν με τα 6750 αρχικη...αν ειναι με τα 6900 το σκεφτεσαι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εννοειται οτι το παζαρευεις οσο μπορεις και εννοειται οτι τα στοκ αυτα δεν ειναι του 15 οπως γραφουν οποτε θελουν λαδια ξυδια κτλ...

Ακριβώς...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x

Δημοσιεύτηκε

Το 2013 παντως που αγορασα το δικο μου κοστιζε 6.750,οσο ανεβαινει η τιμη του ομως μπαινει και σε αλλα χωραφια,και οσο καλο και να ειναι, μπορεις να κοιταξεις και μεγαλυτερα/δυνατοτερα μηχανακια.Αν πχ δουμε του χρονου το mt-07 tracer σε καλη τιμη,θα χασει πολλους πιθανους πελατες το cb.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X NOLAN N86

Δημοσιεύτηκε

Ελα μου ντε,από που και ως που έχει 6900,και στο site του σάρακα κανονικά το έχει 6750.Εκτός αν με τα χαρτιά κυκλοφορίας του είπε 6900.

timokatalogos-Honda-Moto-1_3_2016.jpg?re

http://www.bikerspirit.net/main/timokatalogos-motosykleton-honda-gia-to-2016/

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Σημερα κάναμε και το 1ο σέρβις.

65€ σύνολο (50€ αναλώσιμα, 15 εργατικά). Καλυφθηκαν και τα οποια εκτεθειμμενα καλωδιάκια.

20160229_103626.jpg

Τα 250 περιπου ml που περισσεψαν εννοειται τα ζήτησα αν και με διαβεβαιωσαν πως δεν θα χρειαστεί να συμπληρώσω αλλα και πάλι. Τα πληρωσα.

(Αλήθεια ρε παιδια στα specs βλεπω oil capacity 3.2. Γιατι τοτε πήρε 2,8;)

Επόμενη επίσκεψη ο Θεοδωριδης συνιστα στα 6000. Ειναι το μονο λεει που δεν κανει συμφωνα με το εγχειριδιο. Η αληθεια ειναι πως φαινεται για μεγαλος hondaκιας με "κολλημα" στα γνησια honda (αναλωσιμα και αξεσουαρ) "Αλλά", λέει, "Από την άλλη είναι στο χέρι σου. Εσυ αποφασιζεις."

Δεν ξερω. Θα δω.

Γενικα εχω καλες εντυπωσεις. Φαινεται για ψειρας και εφτιαξε και πραγματακια μικρης σημασιας που αλλος ουτε θα ασχολιοταν νομιζω.

Επισης θα ηθελα ρε παιδια λιγο πιο μαλακο συμπλεκτη. Ο ιδιος μου λεει να μην αλλαξω μανετες γιατι δεν θα δω διαφορα και οτι ειναι μια χαρα οι μαμα. Oi aftermarket ειναι μονο για μουρη. Ισχυει κατι τετοιο;

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC700XD '12

Δημοσιεύτηκε

Αν είναι ρυθμιζόμενες και σπαστές δεν είναι για μούρη... Γλυτώνεις λυγισμένες μανέτες και τέτοια σε χαζοπτώσεις, και τις προσαρμόζεις όπως σε βολεύουν ανάλογα το στυλ σου και τις συνθήκες οδήγησης.

Για τις συχνότερες αλλαγές τα έχουμε πει...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC750X (750cc) AGV Enfield Himalayan

Δημοσιεύτηκε

Σημερα κάναμε και το 1ο σέρβις.

65€ σύνολο (50€ αναλώσιμα, 15 εργατικά). Καλυφθηκαν και τα οποια εκτεθειμμενα καλωδιάκια.

20160229_103626.jpg

Τα 250 περιπου ml που περισσεψαν εννοειται τα ζήτησα αν και με διαβεβαιωσαν πως δεν θα χρειαστεί να συμπληρώσω αλλα και πάλι. Τα πληρωσα.

(Αλήθεια ρε παιδια στα specs βλεπω oil capacity 3.2. Γιατι τοτε πήρε 2,8;)

Επόμενη επίσκεψη ο Θεοδωριδης συνιστα στα 6000. Ειναι το μονο λεει που δεν κανει συμφωνα με το εγχειριδιο. Η αληθεια ειναι πως φαινεται για μεγαλος hondaκιας με "κολλημα" στα γνησια honda (αναλωσιμα και αξεσουαρ) "Αλλά", λέει, "Από την άλλη είναι στο χέρι σου. Εσυ αποφασιζεις."

Δεν ξερω. Θα δω.

Γενικα εχω καλες εντυπωσεις. Φαινεται για ψειρας και εφτιαξε και πραγματακια μικρης σημασιας που αλλος ουτε θα ασχολιοταν νομιζω.

Επισης θα ηθελα ρε παιδια λιγο πιο μαλακο συμπλεκτη. Ο ιδιος μου λεει να μην αλλαξω μανετες γιατι δεν θα δω διαφορα και οτι ειναι μια χαρα οι μαμα. Oi aftermarket ειναι μονο για μουρη. Ισχυει κατι τετοιο;

Γενικά να ξέρεις οτι οποιοδήποτε εξουσιοδωτιμένο είναι ΚΑΤΑ των aftermarket παρα μόνο αν είναι από την μαμα HONDA. Εγώ πάντος στο NC μου έχω περάσει αρκετά aftermarket (αλλά επώνυμα αξεσουάρ) οπότε έκανα του χεριού μου. Αν το πας σε κάποιον άλλο για αλλαγή λάδια θα πλήρωσεις γύρω στα 55 ευρώ (δεν παίρνουν εργατικά) αλλά επειδή έχω εμπειρία, ο συγκεκριμένος πράγματι δείχνει να είναι ψείρας με τα μηχανάκια, οπότε η διαφορά στα εργατικά ίσως ψηλοαξίζει (και εγώ σε αυτόν το πάω). Σε δυο χρονάκια μάθε να αλλάζεις μόνος σου τα λάδια και θα είσαι κομπλέ. Γενικά για μικροδουλειές στο μηχανάκι μάθε να τις κάνεις μόνος σου. Ούτε εργατικά ούτε τίποτα....

Για τις μανέτες ο μόνος λόγος να αλλάξεις με aftermarket  (κατα την προσωπική μου γνώμη πάντα) είναι αν τις έχεις σπάσει σε καμιά πτώση, οπότε τις αλλάζεις με κάποιες σπαστές που όταν πέφτεις γυρίζουν και δεν σπάνε.

Κανα ταξιδάκι κάνεις; Είδα που πήγατε Αρναία...Αν κανονίσετε τίποτα κοντινό (και θέλετε και έναν ακόμα HONDAκια στην παρέα σας φυσικά), σφύρα για κανονίσω να ακολουθήσω...

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν είναι ρυθμιζόμενες και σπαστές δεν είναι για μούρη... Γλυτώνεις λυγισμένες μανέτες και τέτοια σε χαζοπτώσεις, και τις προσαρμόζεις όπως σε βολεύουν ανάλογα το στυλ σου και τις συνθήκες οδήγησης.

Για τις συχνότερες αλλαγές τα έχουμε πει...

Συμφωνοι για ολες τις ρυθμισεις εννοειται. Πιο μαλακες θα μπορουν να ειναι ομως;

Για τις αλλαγες και εγω προς τα εκει προσανατολιζομαι. By the book και τελος. Στο ετος ή στα 12000 η αλλαγη.

Κανα ταξιδάκι κάνεις; Είδα που πήγατε Αρναία...Αν κανονίσετε τίποτα κοντινό (και θέλετε και έναν ακόμα HONDAκια στην παρέα σας φυσικά), σφύρα για κανονίσω να ακολουθήσω...

Ο,τι κάνουμε με τα παιδια θα σου στειλουμε, φυσικα!

Οι ανευ Honda θα το αντεξουν πιστευω...

Τροποποιήθηκε από τον Χ
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση