4046 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 59 λεπτά, το μέλος Χ έγραψε:

καλησπερα

Αν πληρωνεις μετρητοις τοτε ψαξε καλυτερες προσφορες. Δεν νοειται να μην στα κανουν δωρο αυτα που λες. (ενδεικτικα εγω πηρα δωρο βαλιτσα με μπρατσα και βαση, καγκελα, συναγερμο, λασπωτηρα)

1. Ο συνεπιβατης ειναι ανετος. Παιζουν διαφορα ομως. Μου 'χει τυχει στο διωρο να πιανεται, μου 'χει τυχει να πιανεται και στο διημερο. Δεν αγανακτει ομως σε καμια περιπτωση.

2. Εχε υποψιν πως αν αλλαζεις μονος λαδια-φιλτρο ισως να εχεις θεμα με την εγγυηση. (κανονικα δεν πρεπει να εχεις θεμα αλλα η αντιπροσωπεια μαλλον θα κανει ο,τι μπορει...) Το κοστος για λαδια φιλτρο ειναι 55€-65€ και ισως να δεις οτι προτιμας να αλλαζεις πιο συχνα (προσωπικα το βλεπω οτι γυρω στα 8000 το κιβωτιο δεν ειναι ιδιο.). Μεγαλο σερβις σε εξουσιοδοτημενο παιζει απο ~230€-260€. Με αναλωσιμα αγορασμενα απο εσενα θα σου βγει σαφως λιγοτερα.

Ο,τι αντικλεπτικο και να χρησιμοποιησεις να ξερεις παραβιαζεται. Καλυτερα ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ. Οχι μονο ενα λουκετο. Αν εννοεις οτι θα ειναι εξω τις υπολοιπες μερες επι 24ωρου βασεως τοτε εγω στη θεση σου θα ειχα χασει τον υπνο μου, στο λεω ξεκαθαρα. Ποστ και θεματα και βιντεο, απειρα. Ορεξη να 'χεις να ψαχνεις.

Μετρητοίς ναι, ωραία, τότε θα ψάξω και σε άλλους αντιπροσώπους να δω τι έχουν να πουν και θα κυνηγήσω τα περισσότερα.

2. Οι τιμές είναι στο περίπου με αναλώσιμα μέσα δηλαδή; Τότε αναλόγως με το πως νιώθω τη μηχανή θα κάνω και τις κινήσεις μου. 

Για πολλά πάω και καλά, τουλάχιστον όσο θα μπορώ να τα κρίνω εγώ. 
Όλη τη μέρα δε θα είναι, το βράδυ θα είναι έξω, max 12h, 3-4 μέρες, ακριβώς έξω από το παράθυρο. Αλλά όταν είσαι και λίγο βαρύκοος δε μπορείς να ακούς τα πάντα, για αυτό θα επαφίεμαι σε αλυσίδες, λουκέτα πιο πολύ. Θα δείξει. 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις όλους σας!

ΥΓ: Έχω υπόψιν την ασφάλεια κλοπής, αλλά τα χρήματα είναι ένα θέμα για την ώρα.
ΥΓ2: Μιας και νέος, θα βάλω κάγκελα ή μανιτάρια, έχει δοκιμάσει κάτι κανείς; Τις GIVI είχα δει, αλλά είδα πως σε μερικούς σπάσανε κιόλας.. :/ 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

πριν 13 λεπτά, το μέλος chric23 έγραψε:

Όλη τη μέρα δε θα είναι, το βράδυ θα είναι έξω, max 12h, 3-4 μέρες, ακριβώς έξω από το παράθυρο. Αλλά όταν είσαι και λίγο βαρύκοος δε μπορείς να ακούς τα πάντα, για αυτό θα επαφίεμαι σε αλυσίδες, λουκέτα πιο πολύ. Θα δείξει. 

Με καινουρια μηχανη και χωρις να μου περισσευουν κιολας, εγω δεν θα το κανα ποτε αυτο. (οπως και δεν το εκανα) 

Ακομα και να μην εχεις κλειστο γκαραζ για αυτες τις μερες κοντα, καλυτερα να περπατας μιση ωρα μεχρι το πλησιεστερο. (Δεν ξερω τις συνθηκες, λεω εγω τωρα.) 20€ το μηνα και ξενοιαζεις (@@ ξενοιαζεις δλδ...πλεον και γκαραζοπορτες ανοιγουν...). Αν στην σταμπαρουν, μιας και θα ειναι στο ιδιο μερος συνεχεια παρκαρισμενη, θα στη σηκωσουν μεσα σε λεπτα δεμπανα βαλεις και κροκοδειλους. Επισης ξεχνα τα "ελα μωρε δε γ@μιεται, για 5 λεπτα..." εκει την πατησαν παρα πολλοι...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

Εδώ στην γειτονιά, όλοι τα έχουμε κλειδωμένα στον δρόμο.

Έκλεψαν αυτού  που το είχε σε κλειστό πάρκινγκ με 50 ευρώ* το μήνα :laugh:

Η ιντεραμερικαν είδε τον μέσο όρο στα μεταχειρισμένα , και του τα έδωσε σε δυο μήνες.  

Εγω ξεκίνησα με 555 ευρώ / χρόνο  και ασφαλισμένο 6700 ευρώ. Τώρα είναι 478 ευρώ / χρόνο για 5000 ευρώ.

Όταν μπαίνεις στην αγορά καινούργιας μηχανής , πιστεύω βρίσκεις 45 ευρώ το μήνα για ασφάλεια κλοπής, ώστε να είσαι ήσυχος.

*τόσο έχουν εδώ σε ακτίνα 2 χιλιομέτρων, παραπάνω δεν περπατάω :yes:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

Εδώ στην γειτονιά, όλοι τα έχουμε κλειδωμένα στον δρόμο. Αυτο μου θυμιζει το "τοσα χρονια χωρις κρανος τιποτα δεν επαθα"

Έκλεψαν αυτού  που το είχε σε κλειστό πάρκινγκ με 50 ευρώ* το μήνα :laugh: οκ το πιανω το χιουμοριστικο αλλα δεν νομιζω πως αυτο που λεμε εδω ειναι πως καλυτερα εξω κλειδωμενη παρα σε γκαραζ κλειδωμενη ε;

Η ιντεραμερικαν είδε τον μέσο όρο στα μεταχειρισμένα , και του τα έδωσε σε δυο μήνες.  Αυτο ηθελα να δω. Αν δινουν μ.ο. ή τιμη φτηνοτερου ή με δικη τους κοστολογηση.Θενκς.

Εγω ξεκίνησα με 555 ευρώ / χρόνο  και ασφαλισμένο 6700 ευρώ. Τώρα είναι 478 ευρώ / χρόνο για 5000 ευρώ.

Όταν μπαίνεις στην αγορά καινούργιας μηχανής , πιστεύω βρίσκεις 45 ευρώ το μήνα για ασφάλεια κλοπής, ώστε να είσαι ήσυχος.

*τόσο έχουν εδώ σε ακτίνα 2 χιλιομέτρων, παραπάνω δεν περπατάω :yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μα είναι γειτονιά απο τις παλιές της Αθήνας, χωρίς πάρκινγκ οι πολυκατοικίες και τέτοια.

Απλά εννοώ οτι το να βρεις παρκινγκ , δεν αντικαθιστά την ασφάλεια κλοπής.  Μπορεί να βρεις κλειστό παρκινγκ με προδιαγραφές φορτ νοξ, και να στο κλέψουν όταν έχεις πάει για καφέ , βόλτα, μπάνιο.

Εχει και η ασφάλεια κλοπής τα αρνητικά της, οι ασφαλιστικές θέλουν να μην δώσουν φράγκο, αν στο φάνε το μηχανάκι, και στο βρουν  μετά απο 1.5 μήνα , μόνο σκελετό και ρόδες, τι παίρνεις ; νομίζω τα @@ μου :laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Επ ευκαιρίας , και επειδή σε λίγο κλείνει 3 χρόνια, να αναφέρω στις βλάβες, έχει αρχίσει και εμφανίζεται μικρή σκουριά στον εμπρός δακτύλιο ABS

zhQdPPz.jpg

Καλά τα ιταλικά μπουρδελα givi κάγκελα, δεν τα λογαριάζω :laugh:

3QuhJnF.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 λεπτά, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

Επ ευκαιρίας , και επειδή σε λίγο κλείνει 3 χρόνια, να αναφέρω στις βλάβες, έχει αρχίσει και εμφανίζεται μικρή σκουριά στον εμπρός δακτύλιο ABS

Καλά τα ιταλικά μπουρδελα givi κάγκελα, δεν τα λογαριάζω :laugh:

Επιφανειακα φαινονται Τεο. WD40 και οδοντοβουρτσα και θα 'σαι οκ πιστευω.

Καλα τα καγκελα αστο...τα ξαναπαμε... Και τα 'χει βαλει ολος ο ντουνιας...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εξαίσια. Άρα ασφάλεια κλοπής και ελπίζουμε να μη γίνει τίποτα όπως το κόβω..
Αν το πάρκινγκ γενικά παίρνει ~50ε το μήνα, μιλάμε για 600ε το χρόνο, με ασφάλεια στα site είδα ~570ε στα 7200 που έχει καινούρια η μηχανή. Αναμένω και από έναν άλλο ασφαλιστή να με δώσει τιμή να ξέρω τι γίνεται. Να δω και αν στη γειτονιά έχει κανένα κλειστό σε καλή τιμή..

Να ξαναρωτήσω για τα κάγκελα, έχει δοκιμάσει κανείς κάτι άλλο πέρα της GIVI ή αναγκαστικά σε αυτήν θα πάω; :/ 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X '17 (471cc) SHOEI NXR SEDUCTION TC-5

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

zhQdPPz.jpg

Καλα εμενα ειναι χειροτερα σε σημεια και δεν ειναι ακομα 2 χρονων...Μπουρδελα...Το xcity (ΜΥ 10) που ειχα και το εδωσα στα 7 χρονια δεν ειχε γενικως τα "πραγματα" που βλεπω στο cb...Γνωστος πηρε crf 1000 και απο κατω η σκουπα εχει ψωριασει ολη (και απο οτι εχω μαθει δεν ειναι μονο η δικη του).Τα εχουν κανει σκατα τα κραματα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τα οφέλη του κλειστού είναι κ πέραν της κλοπής πάντως όπως είδες (σκουριές κτλ) 

Και Θεσσαλονίκη κ Αθήνα βρήκα με 20€. Ταρίφα είναι τα 30. Εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν.

Καγκελα εγώ θα έβαζα hepco&becker σετ πάνω κάτω. Πανάκριβα όμως κ αμφίβολο το τι θα έχεις από δονήσεις. Προστασία πλήρης. (Αν όμως το καπάκι των πηνίων έχει όσο το κάγκελο τι να το κάνεις...)

Προσωπικά έχω βάλει τα μανιτάρια της puig

puig_r12_frame_sliders_honda_cb500_fcb50

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Είχα και εγώ (μέχρι πριν απο 2 ώρες) το ίδιο πρόβλημα με τις σκουριές στο ίδιο σημείο!

Τό έλυσα με JIF και οδοντόβουρτσα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
AGV K3 BMW S1000XR (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 29/4/2019 at 3:33 ΜΜ, το μέλος Χ έγραψε:

2. Εχε υποψιν πως αν αλλαζεις μονος λαδια-φιλτρο ισως να εχεις θεμα με την εγγυηση. (κανονικα δεν πρεπει να εχεις θεμα αλλα η αντιπροσωπεια μαλλον θα κανει ο,τι μπορει...) Το κοστος για λαδια φιλτρο ειναι 55€-65€ και ισως να δεις οτι προτιμας να αλλαζεις πιο συχνα (προσωπικα το βλεπω οτι γυρω στα 8000 το κιβωτιο δεν ειναι ιδιο.). Μεγαλο σερβις σε εξουσιοδοτημενο παιζει απο ~230€-260€. Με αναλωσιμα αγορασμενα απο εσενα θα σου βγει σαφως λιγοτερα.

1oς έλεγχος (υποθέτω στα 1.000) και λάδια κάθε 6.000 πχ τι κόστος θα έχει στα 24.000 συνολικά μπορεί κάποιος κάτοχος να πεί?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος minus_gr έγραψε:

1oς έλεγχος (υποθέτω στα 1.000) και λάδια κάθε 6.000 πχ τι κόστος θα έχει στα 24.000 συνολικά μπορεί κάποιος κάτοχος να πεί?

προσθετεις αυτα που παρεθεσες και το βρισκεις............................................................................

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
AGV K3 BMW S1000XR (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Οκ άρα των 12.000 έχει μόνο λάδια-φίλτρο και όχι τιποτα παραπάνω. Αυτό έπρεπε να ρωτήσω.

Ο έλεγχος είναι δωρεάν στα 1.000 ? Και ενα 20αρικο πάντως να έχει στα 24.000 βγάινουν 465 δηλαδή 200 το χρόνο. Πάρα πολύ καλά

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500F (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Παίδες, αν επιτρέπεται θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή σας σε αυτή την αγγελία. Αν βρεθεί κάποιος να βοηθήσει πιστεύω θα διαβάζει αυτό το topic.

Πήρα ένα F πρόσφατα, μεταχειρισμένο, και δεν υπάρχουν οι εργοστασιακοί καθρέφτες, οπότε είμαι σε αναζήτηση.

Ευχαριστώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda

Δημοσιεύτηκε

Την 30/4/2019 at 10:30 ΠΜ, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

Εδώ στην γειτονιά, όλοι τα έχουμε κλειδωμένα στον δρόμο.

Έκλεψαν αυτού  που το είχε σε κλειστό πάρκινγκ με 50 ευρώ* το μήνα :laugh:

Η ιντεραμερικαν είδε τον μέσο όρο στα μεταχειρισμένα , και του τα έδωσε σε δυο μήνες.  

Δηλαδή δε σου καλύπτουν το ποσό στο οποίο είναι ασφαλισμένο; Βλέπουν την αγορά μεταχειρισμένων για να καθορίσουν το ποσό της αποζημίωσης;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha ybr (125cc) Yamaha xj diversion (600cc)

Δημοσιεύτηκε

καλησπερα σε ολους... μιας κ πηρα την αποφαση να γινω κ εγω κατοχος ενος cb500x καθως μου αρεσει παρα πολυ.. εχω μονο το εξης διλλημμα. Το καινουριο εχει 7200, ενω η αγορα ενος μοντελου του 18 παει 6700... Ως μηχανακια μου αρεσουν κ τα δυο αλλα οι αλλαγες που εχουν γινει αξιζουν για να δωσω 500 ευρω παραπανω??? η αγορα αλλωστε δεν θα γινει ολα μπροστα αλλα 5000 κ τα υπολοιπα δοσεις. Η χρηση θα γινεται κυριως σε πολη και 2-3 μικρα ταξιδια το χρονο αλλα δυσκολο να χρησιμοποιηθει σε χωμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

το καινούργιο αξίζει για πολλούς λόγους γιατί είναι αναβαθμισμένο στα σημεία, ενώ φοράει νεότερης γενιάς όργανο-display.

όμως εμένα δεν μου αρέσει καθόλου αισθητικά (στο συγκεκριμένο μοντέλο) η προσθήκη '19 στο μπροστινό. 

honda-cb500x-2018-2019-spec-compare-01.j 

ενώ ξεκάθαρα το πιο όμορφο 500ρι μεταξύ των τριών κατηγοριών είναι το παρακάτω 

honda-cbr500r-marketing-image-710964.jpg

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος doctoras9 έγραψε:

Έτσι.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ξεκάθαρα η ομορφιά είναι υποκειμενική.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (500cccc)

Δημοσιεύτηκε

Την 3/3/2014 at 10:19 ΜΜ, το μέλος Mcpap έγραψε:

Εχω διαφορετική άποψη επί του θέματος (μιας και ιδιου τύπου καγκελα φοράνε και άλλες μηχανές όπως τα Varadero και κάποιες ΒΜW) άρα το "δεν προστατεύουν" είναι μάλλον το λιγότερο άστοχο. Το τι προστατεύουν ναι, να το συζητήσουμε.

Βεβαια το ότι οι εταιρείες όλες μας δουλεύουν ψιλό γαζί σαν καταναλωτές είναι σίγουρο γιατί όπως ξαναέγραψα σε πιο πάνω ποστ στο ιδιο θέμα τα κάγκελα είναι made in Italy, (πιθανώς από την GIVI) μιάς και είναι μάλλον η μόνη που έχει τον εξοπλισμό να τα παράγει σε μεγάλες ποσότητες και σε χαμηλή πολύ χαμηλή τιμή, στην Ιταλία.

Και για να το εμπεδώσετε το πιο πάνω (το ότι οι εταιρείες όλες μας δουλεύουν ψιλό γαζί σαν καταναλωτές), εγώ τα αγόρασα ρισκάροντας από εδώ

http://japan.webike....s/21290811.html

με 60 ευρουλάκια σύνολο.

Και το τελωνείο να με έπιανε πάλι θα σύμφερε.

Σκεφτείτε λοιπόν πόσο στην πραγματικότητα κοστίζουν και πόσα κονομάνε οι εταιρείες γενικώς (και οι GIVI, HEPCO,MOTECH, κλπ.).

Βεβαια τώρα αν δεν το χειριστείτε σωστά (εχέμυθα) το θέμα όσοι θέλετε να πάρετε και διαρρεύσει η τιμή στα ξένα site ή στους Ελληνες αντιπρόσωπους, να δείτε που θα πάει και η τιμή αυτών.

Α ξεχασα υπάρχει δικαιολογία είναι για άλλο μοντέλο, ναι αλλά έχουν το ιδιο part number :mB_kalo_e:.

καλημέρα μπορείς να μου δώσεις καποιες πληροφορίες για τα κάγκελα πόσο σου πήγε κτλ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Την 12/5/2019 at 10:34 ΠΜ, το μέλος doctoras9 έγραψε:

το καινούργιο αξίζει για πολλούς λόγους γιατί είναι αναβαθμισμένο στα σημεία, ενώ φοράει νεότερης γενιάς όργανο-display.

όμως εμένα δεν μου αρέσει καθόλου αισθητικά (στο συγκεκριμένο μοντέλο) η προσθήκη '19 στο μπροστινό. 

honda-cb500x-2018-2019-spec-compare-01.j 

Ναι διάβασα ότι είναι αναβαθμισμένο με αναρτήσεις, τροχούς κτλ αλλά αυτό δεν ξέρω αν αυτά τα 500 ευρώ παραπάνω που κάνει το 19 σε σχέση με το 18 αξίζουν τα λεφτά τους και κάνουν όντως τόση οδηγική διαφορά. Σαν ομορφιά κ μένα το 18 μου αρέσει πιο πολύ αλλά μικρό το κακό. Φαντάζομαι βέβαια ότι αργότερα σε μια πιθανή μεταπώληση ίσως το 19 να κρατάει κ κάπως υψηλότερη τιμή σε σχέση με το 18 λόγω των αναβαθμίσεων αν και πιθανότατα θα το παντρευτω

Επίσης ήθελα αν ρωτήσω αν ξέρει κάποιος κανένα καλό μαγαζί που να είναι διαθέσιμος να δώσει κάποια πράγματα ως εξοπλισμό και να συζητιέται. Οκ ξέρω τα μεγάλα μαγαζιά αλλά μήπως είναι κάποιος πιο συζητήσιμος. Γνωρίζουμε πόσο πάνε πινακίδες κτλ;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος sniper35mk έγραψε:

Γνωρίζουμε πόσο πάνε πινακίδες κτλ;;

κάπου στα 70€

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha T-MAX (500cc) AGV

Δημοσιεύτηκε

Κοιτα να δεις φίλε μου σίγουρα οι αναβαθμίσεις αξίζουν πολλά παραπάνω από 500 ευρώ αλλά δεν παύει να είναι το ίδιο μηχανάκι τώρα κάποιος που έχει το παλιό δεν υπάρχει λόγος να πάει στο καινούργιο(εκτός αν το θέλει) 

Και το παλιό είναι ποιο όμορφο λόγο 17 μπροστά ενώ το καινούργιο δεν το κολακεύει και τόσο ο 19αρης αλλά γενικά είναι ποιο άγριο 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 8 ώρες, το μέλος ΛΑΡΙΣΑΙΟΣ έγραψε:

Κοιτα να δεις φίλε μου σίγουρα οι αναβαθμίσεις αξίζουν πολλά παραπάνω από 500 ευρώ αλλά δεν παύει να είναι το ίδιο μηχανάκι τώρα κάποιος που έχει το παλιό δεν υπάρχει λόγος να πάει στο καινούργιο(εκτός αν το θέλει) 

Και το παλιό είναι ποιο όμορφο λόγο 17 μπροστά ενώ το καινούργιο δεν το κολακεύει και τόσο ο 19αρης αλλά γενικά είναι ποιο άγριο 

Θα κάνω μια έρευνα αγοράς να δω πόσο μπορεί να το δίνουν χωρίς τα δώρα που λένε η τουλάχιστον ποιος δίνει τα περισσότερα.. αν κ νομίζω πάνω κάτω τα ίδια θα δίνουν όλοι. Απλά κ μένα μου άρεσε εξωτερικά κάπως περισσότερο του18 αλλά κάποια πράγματα που έχει το 19 σίγουρα το κάνουν καλύτερο 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα