4046 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

Στις μερες μας η πλειοψηφια των μηχανων ερχεται χωρις κεντρικο σταντ, χωρις λασπωρηρα (τουλαχιστον οχι καποιον που να προστατευει συνεπιβατη), χωρις επεκταση μπροστα φτερου αλλα ναι, εχουν ενδειξη ταχυτητων. Δεν ειναι θεμα καμιας χοντα ουτε Ταυλανδης (οχι μαλαισια...)

Δειτε και τον ανταγωνισμο... (με εξαιρεση παντα το trk που εχει μεχρι και bobbins απο το εργοστασιο...). Και ναι το κοστος ειναι σαφως υπολογισιμο οταν θες να κρατησεις και μια σχετικη ποιοτητα (χοντα εισαι). Σιγα ποσο κανει το ενα και σιγα το αλλο αν στο βγαλουν ομως πληρες και σου πουν "8,000 εουροζ πληζ" τοτε ο μεσος ελληναρας θα παρει 3 υπογλωσσια και θα πει "κοιτα κατι μαλακες που θελουν και 8 χιλιαρικα για 40 αλογα....ουτε 180 δεν πιανει ο ταφος...."

Αντιλαμβανεστε νομιζω...

Εδω το πισω δισκοφρενο ειναι σου λεει φτιαγμενο απο το εσωτερικο του μπροστα δισκου για λογους οικονομιας...Τα παντα παιζουν ρολο...και κοστιζουν αναλογως. Εκτος αυτου σκεφτειτε πως πρεπει και καθε χρονο να υπαρχχουν αλλαγες ετσι...;

Λογικα του χρονου θα φαει κι αλλο facelift το cb. Θα σου αλλαξουν κ το οργανο ισως εκτος των αλλων... Ωπ! Νατοι οι πελατες... Δεν μπορουσε να εχει led φωτα πχ απο το 2013...; Σαφως και ναι... Αστο ομως σου λεει, για μετα. Να δουμε πωλησεις, ανταποκριση και σιγα σιγα τους πεταμε ενα ενα τα καροτα (για να μην πιασουμε και το κατα ποσο εχουν οντως ουσια αυτα τα καροτα)... Με ολα τα προιοντα τεχνολογιας συμβαινει ακριβως το ιδιο... 

Η σκονη/χωμα πανω στο τεποζιτο μια χαρα αραχνη και γρατζουνιες σου κανει με μαγνητικο tank bag, ειδικα αν παλευεις μαζι του και το βαζεις βγαζεις απροσεχτα... (εξαιρουνται φυσικα οι κατοχοι ματ χρωματος, γιου νοου χου γιου αρ...)

Η αλλη μλκια που μπορει να παιχτει ειναι το να τραβηξει τιποτα ο μαγνητης (καρφιτσα πχ) οσο το εχεις εκτος, να μην το παρεις χαμπαρι και να σου βαλει τζιφρα μετα με προσωπικη αφιερωση στο χρωμα......

Tanklock ή αντιστοιχο συστημα και ησυχαζετε 

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Περιγραφικός όπως πάντα ρε καρνταση

Παντως ακομα κι ετσι θεωρω οτι περιθωρια υπάρχουν με τα κοστη

Μα τι σόι παιγνιδι ειναι δαυτο μου εξηγεις?

7150 αν θυμαμαι καλα αρχικη

6670 προσφορα και καλά οτι υπάρχει στους εμπόρους

6300 αγορά εγω με μια τετραδα η πενταδα χρωματων να διαλεξω και κουτα παρακαλώ όχι εκθεσιακό

τι να λεει δλδ αν μου ελεγε 6380 με κεντρικο σταντ? γιατι 80 μου το κοστολογησε και το περιμενουμε ενα μηνα να το φερει ο σαρακας

γιατι δεν ειχε Αλλο και τουτο Ρωταω καλα βγαλατε το μοτο προσφορα και παιζει να πουλησετε πχ 10 αν οι μισοι θελουν κεντρικο

δεν υπαρχει να το βαλετε? Κουναγε το κεφαλι του κι εγω δεν συνεχισα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

μιτσο59 συμπάσχω και εγω το θέλω το διπλό στάντ κυρίως για λόγους σερβις, όμως είναι πολλοί παράγοντες, ταση εποχής, κόστος, αφτερ μαρκετ (180-210 κανει ως ανταλλακτικό-αξεσουάρ), χαμηλότερο βάρος, προώθηση άλλων εφαρμογών όπως paddock stand, ενδεχομένως ακόμη και για λάδωμα αλυσίδα να πηγαίνεις αντιπροσωπεία και πολλοί άλλοι λόγοι.

Απο την άλλη, ανταλλακτικά δε στοκάρουν πια και είναι τάση όλων των πολυεθνικών γιατί δεν θέλουν να στοκάρουν ένα κόστος που κλειδώνει σε μια αποθήκη γιατί χάνουν λεφτά, ομοίως στην αλυσίδα και ο αντιπρόσωπος το κακό είναι ότι παρά την τεχνολογία των μεταφορών θέλει πολύ χρόνο να σου το φέρουν λες και θα το φέρουν με το πλοίο όπως την δεκαετία '80-'90 

οσο αναφορά το deal αγοράς την καλύτερη δουλειά έκανες, σήμερα υπάρχουν δεκάδες εταιρείες για να βάλεις το αξεσουάρ που θέλεις στο κόστος που θέλεις

καλορίζικος!   

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (500cccc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 ώρες, το μέλος mitsos59 έγραψε:

Οχι φιλε RAFI δεν τρεμουν καθολου σε καμμια περιπτωση και σημερα πρωτη φορα εκτός πόλης

εκει στα 110 που ενοιωσα λιγο τριγμο παραπάνω γενικα στο μοτο κοιταξα επιτηδες και καθρεπτες αλλά ακλόνητοι

Καλα απο θεα αλλο πραγμα Εβλεπα σεντονι ολο το ευρος του δρομου πισω

Ελατωμα προτερημα δεν ξερω αλλά ανεκαθεν χρησιμοποιώ την περιφεριακη όραση οποτε αν μου εβγαζαν το παραμικρο παιξιμο

θα το εβλεπα

Μηπως θελουν σφιξιμο ? Μηπως να βαλεις λιγο τεφλον στις βολτες πριν βιδωσεις?

Μηπως σε εμενα επειδη ειναι καινουργιο το μοτο εσφιξαν καλυτερα σε "παρθένες" τρύπες?

Φιλε Rafi αν δεν εισαι μακρυα ελα την πρωτομαγια μεχρι Αγιους Αναργυρους να το κανεις βολτα να τους δεις

Απο ορατότητα είναι σούπερ όντως,,αυτο με το τρανταγμα με έχει χαλάσει που το κάνει ορισμένες φορές...θα βάλω κανένα μπρατσαρα να σφίξει..το τεφλον η ταινία δεν είναι??? Αν γυρίσω νωρίς απο τριήμερο θα σου στείλω μην να βρεθούμε..Πειραιά μένω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sportcity (250cc) HJC RPHA 70 Honda CRF 1000L (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν και τα τελευταια 11 σχεδον χρονια εχω καταδικασει τον εαυτο μου σε μετακινηση με σκουτερ, τα μονα εξτρα που θα εβαζα στο 500Χ ειναι θερμαινομενα γκριπ, καλες χουφτες, βαλιτσα, και κεντρικο σταντ.
Ουτε φτερακια, ουτε ζελατινες, ουτε προβολακια, ουτε αισθητηρα ταχυτητων ουτε τιποτα απο αυτα που θεωρω οτι ειναι ειτε γκατζετιες, ειτε δημιουργουν περισσοτερα προβληματα απο αυτα που λυνουν.

Αλλα ισως να φταιει η καταδικη, ισως να φταιει οτι στα 51 πια το μονο που θελω ειναι να καβαλησω μοτο και να παω σβολτα (σβελτη βολτα) :tooth:

ΥΓ. Το TRK ειναι φυσιολογικο να εχει πολλα πανω του για να κερδισει αγοραστες. Οπου αν βγει λεμονι θα εχεις τα εξτρα του να κοιτας την ωρα που θα το πηγαινεις ξανα και ξανα συνεργειο. Η HONDA πουλαει μονη της  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλημέρα συντροχοι

Ευχαριστω φίλε Ντοκτορα κι αντευχομαι καλοταξιδος πάντα

το κεντρικό σταντ με το που εκλεισα την κολεγιά με τον εμπορο το παρηγγειλα γιατι ειληκρινα χαλάστικα και δεν διανοούμουν μοτο χωρις διπλό

κι ετσι κανω υπομονή με 80+15-20 ευρα τοποθετηση να το φερει

Ο παρακατω δειχνει να το εχει με δωρεαν τοποθετηση 114 ευρώ (ισως μαυρα ακομα φθηνότερα)δεν το εβαλα γιατι το ειχα ηδη παραγγειλει με την αγορά.

https://www.hondabikes.gr/eksoplismos-motosikletas/kentrika-stand/cb500x-13-κεντρικο-διπλο-σταντ

Εκει έβαλα όλα τα αφτερ (εκτός προστατευτικου ψυγειου και μπαρα ζελατινας απο Σαλονικη και καθρεπτες απο Αχαρνων)κανοντας και βολτιτσα για χλμ να στρωνει και καφε στη παραλία με πραγματικά πολυ σημαντικες εκπτωσεις

από τις τιμες που εβλεπα στο γκουγκλη Δωρεαν τοποθετηση πεντακαθαρο συνεργειο ευγενικότατοι όλοι κι ακομα για κάποια επόμενα που ρωτησα

μου εδωσε τιμες σημαντικα φθηνοτερες Δεν θα βαλω απο εκει το πισω φτερό γιατι με το συγκεκριμενο διαβασα οτι κανα 2 συντροχοι κι ισως οχι μονο

ειχαν θεματα κι οποιος καει στη μαγειριά φυσάει και το γιαουρτι!!!!

Φίλε RAFI το τεφλόν ειναι μια λεπτη ταινια που χρησιμοποιουν οι υδραυλικοι στις σωληνωσεις κοστος 0,50 λεπτά στο χρωματα-σιδηρικά της γειτονιας σου.

Αυτο αν υπάρχει οποιο μικρο "παιζω" στις βόλτες σου θα το διορθώσει

Τσεκαρε αν το παιξιμο στο κανει απο το μπράτσο ή μονο ψηλά απο την "αρθρωση" για την ρυθμιση τους

Αν ειναι απο την άρθρωση δεν νομιζω οτι παιρνει κάτι για να γινει η "μπίλια" πιο σφιχτή.

Να τους πας πίσω να στους αλλάξει Οι δικοί μου ειναι πολύ σφιχτοί στην άρθρωση θελουν ζορι για να κανω μικροδιορθωσεις πανω κατω δεξια αριστερα.

Αν εισαι εδω την 1μαγιά εκει 11-12 πρωί παιζει να σβουρηξω μια βολτα μεχρι Μετροπολιταν απεναντι στην αλανα να τους δεις πως συμπεριφεροντε να κανω και κανενα χλμ

μπας πιασω τα 1000

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016

Δημοσιεύτηκε

πριν 14 ώρες, το μέλος tgatzi έγραψε:

Οχι mits δεν γρατζουναει καθολου. 

εγώ με givi tankbag 25lt και με μαγνητες μόνο. Το μόνο πρόβλημα, όταν κόβω για επιτόπιους ελιγμούς τερμα αριστερα βαραει κόρνα και τρομάζω κι εγώ ο ίδιος ...ε! ξυπνάω και τα πεθερικά αμα είναι νύχτα γιατι κοιμούνται παραδίπλα :mB_kalo_e:

στο θέμα τώρα, έχω πάντα ένα πανάκι με μικροίνες -αυτό που είναι για τηλεορασεις- και σκουπίζω ελαφρά τεπόζιτο και ελέγχω tankbag από κάτω. Αν δεν υπάρχοιυν σκόνες για τριβές, κανένα πρόβλημα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Ερωτηση

Συντροχος χωρις καγκελα νοιώθει τριγμό εκει στο ευρος στροφων 5000+ περιπου και στα 100+χλμ/ω ?

Σκουτεροζωή beverly 6/2004

Μια ποδιά+χουφτες τουκάνο συνολο 130 ευρα

Δεν κρυωσα ποτέ δεν βραχηκα ποτέ δεν λερωθηκα ποτε απο νερά δρομου

Γαντζο-κουβά-μπαγαζιερα τα ψωνια του μηνα και εκδρομουλες μεχρι 150 χλμ με 110-120 με οτι ρουχοτζαμπραμαγκαλα για σ/κ

Σελα πολυθρόνα

Τα λαδακια του και τα σερβις του στην ωρα του κελαηδουσε μεχρι την ωρα που πουληθηκε και μου εδωσε και καλά λεφτα πίσω

Ειληκρινα θα μου λειψει Το εδωσα γιατι ο πιτσιρικάς ηθελε να κρατησει το Nmax του για κεντρο πόλης κλπ και επέλεξε το cb μάλλον γιατι ενοιωσε πιο "ανδρας" για εκδρομες

κι ανετες διαδρομες

Κι ετσι ξαναμπηκα στο τρυπάκι μοτο και δεν σας κρυβω οτι ειμαι λιγο μαγκωμενος γενικά στο τι θα "συναντησω" στο μέλλον

Φιλε PaNick λογω συνηθειας στην "πολυθρονα με ροδες" και φυσικά ηλικιας ακομα το σωμα μου συνηθίζει το πέρασμα σε μοτο

Ακομα ψιλοπιασμενος νοιωθω κι ελπιζω ειναι θεμα χρονου αλλιως "καθε πραγμα στον καιρο του κι ο κολιός τον Αυγουστο"

Γαμπες,τετρακεφαλοι,τρικεφαλοι ξαφνικά δουλεψαν όλα και τους κακοφαίνεται Ασε δε ο πισινός και τα μεζεα που αντι να "δουλέψουν" καλυτερα τα ατιμα αυτά μουδιάζουν

Παντως για Α2 κατηγορια του πιτσιρικά +οτι το μπενελι ναι μεν αλλά που να πηγαινα ξεβρακωτος στα αγγουρια μεχρι να δειξει τι και πως το cb ειναι μονοδρομος

κατι 300άρια η 250αρια κολοκυθια με τη ριγανη ή λιγο καγκούρια μου φανηκαν μετα απο τεστ ντράηβ (προσωπικά γουστα)

Οπότε Χόοοοοοοονταααααα

Με παρηγορεί ότι όλοι σε γενικες γραμμες ειστε ευχαριστημένοι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X '17 (471cc) SHOEI NXR SEDUCTION TC-5

Δημοσιεύτηκε

πριν 4 ώρες, το μέλος mitsos59 έγραψε:

κι ετσι κανω υπομονή με 80+15-20 ευρα τοποθετηση να το φερει

Για να γλυτωσεις τα 20Ε:thumbsdown: βαλτο μονος σου.Ειναι λιγο ζορι το ελατηριο αλλα εγω το εβαλα χωρις βοηθεια.Αγγαρεψε και τον μικρο να βοηθησει...Οχι μονο τσαρκες σαν "ανταρτης" της πορδης (ετσι με ελεγε και μενα ο πατερας μου:baby:) με τα λεφτα του μπαμπα.Ετσι ακριβως το εκανα με ενα μεγαλο κατσαβιδι.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016

Δημοσιεύτηκε

εγώ πάντως θα πάω να μάθω ταιλανδέζικα

κχερουνκγυντ λαεα καν λαεα τιταν μακα σο ναμαν

:closed-topic:

:cheers:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Σωτο αστο θίγεις μεγάλο "καυμό" στο θεμα φροντιδας γενικώς διαφόρων αντικειμενων που χρησιμοποιεί :_boredom:

Κι εχω μεγαλο μεριδιο ευθυνης ως πανταχου παρών και τα πάντα πληρών αλλά που θα πάει σιγα σιγα αποστασιοποιουμαι να τα κανει μονος του

Γιώργο μαθε ταυλανδεζικα να συνενοησε να κανουμε παραγγελίες κατευθείαν :mB_kalo_e:

http://prntscr.com/jbahr4

Στο χωριο με στριμωξαν για τα καλοριζικα

Σταθη ξερεις εσυ σιγουρα εχεις φάει απο εκει

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

Αλλάξαμε πίσω τακάκι το μάνα στα 29762 χιλιόμετρα με πρεμίερ :worshippy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Που σημαινει για εμας τους νεους(οχι νεαρούς) τι ακριβως Θοδωρη ?

τι εναλακτικες υπάρχουν με τι κοστος ?

Φώτησε μας!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB 500 X (500cc) shoei gt-air

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

μιας και πιασατε κουβεντα για τακακια, τι εχετε δοκιμασει και προτεινετε για μπροστα? εχω στο μυαλο μου να δοκιμασω τα ebc. εκτος απο το μοντελο πρεπει να κοιταξω και για κατι σε αλλο σε προδιαγραφες? γιατι δεν βρηκα κατι στο βιβλιαρακι της μηχανης με μια γρηγορη ματια...

@mitsos59  για τους τριγμους που λες μεταξυ 100-110χλμ/ωρα το εχω κι εγω απο την αρχη. μετα τα 110 νιωθω οτι λιγοστευουν μεχρι και τα 130 περιπου. μετα αρχιζουν και ξαναεμφανιζονται. 

για λαστιχα που ειπες τις προηγουμενες μερες. ειχα σκοπο να βαλω τουριστικα ελαστικα. τελικα μετα απο οσα σου ειπαν κ σενα πιο πισω κατεληξα σε ενα φθηνο σε σχεση με αλλα και μεχρι τωρα αψογο ελαστικο της bridgestone, το bt16 pro. η μηχανη μεταμορφωθηκε. αλλο πραμα στις στροφες αλλα και στο βρεγμενο σε σχεση με τα μαμα. ειμαι στα 7000χλμ και εχουν την ιδια αποδοση ακομα. αν βγαλουν αλλα τοσα με λογικη πτωση αποδοσης θα ειμαι μια χαρα. αν βγαλουν παραπανω ακομα τοτε μαλλον δε θα ξαναδοκιμασω αλλο λαστιχο. μεχρι τωρα ειμαι φουλ ικανοποιημενος. 

Τροποποιήθηκε από τον johni41
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 34 λεπτά, το μέλος mitsos59 έγραψε:

Που σημαινει για εμας τους νεους(οχι νεαρούς) τι ακριβως Θοδωρη ?

τι εναλακτικες υπάρχουν με τι κοστος ?

Φώτησε μας!!!

Τα μαμά κάνουν 65 , τα πρεμιερ 20. :yes:  Τα οποία είναι EBC ουσιαστικά, όπως η Givi με Kappa.

Μπροστά έχω ήδη πρεμιερ, το έβαλα στα 20701 χιλιόμετρα, και μου φαίνεται καλύτερο από το μαμά. Σε ξύλο πάνω στα βουνά, οσο ζεσταίνεται, τόσο πιο καλά γραπώνει.

Όταν είναι κρύο, δεν κάνει σχεδόν τίποτα, θέλει λίγο αργά στην αρχή, που έτσι και αλλιώς πας αργά, όταν ξεκινάς και είναι κρύο το μηχανάκι.

Μοναδικό αρνητικό, ακούγεται  ,  το μαμά δεν ακουγόταν, αυτό λες και τρίβεται η δισκόπλακα με μέταλλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

https://www.stelpet.gr/Proion/19329/881/Takakia-mixanis-FA-140HH-EBC/

Θοδωρη κι αυτα τα βλεπω 18 ευρω

απλά δεν ξερω τι ειναι μπροστα η πισω και γενικα δεν εχω ιδεα

διαβαζα καποια ενοτητα εδω μεσα πως πολλοι ειναι πολυ ευχαριστημενοι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB 500 X (500cc) shoei gt-air

Δημοσιεύτηκε

εμενα μου μοιαζουν για πισω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC750X (750cc) AGV Enfield Himalayan

Δημοσιεύτηκε

Δεν ξέρω αν βγαίνουν και για CB500X, αλλά δοκιμάστε και τα brembo. Όσοι τα έχουν βάλει σε NC λένε οτι είναι ακριβώς ίδια σε αίσθηση με τα μαμα και στο μισό κόστος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Εγώ βάζω οτι πει ο BreakShop . Τον άκουσα για το μπροστινό, και το μηχανάκι γονατίζει. Και ξανά θυμίζω οτι συνήθως είμαστε τρεις πάνω :laugh:

Τροποποιήθηκε από τον enterprise-psi

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Να ειχε και κανενα τιμοκαταλογο καμμια τιμουλα στα προιοντα που εκθετει διαδυκτιακα τι καλα που θαταν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x 2016 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 ώρες, το μέλος johni41 έγραψε:

μιας και πιασατε κουβεντα για τακακια, τι εχετε δοκιμασει και προτεινετε για μπροστα? εχω στο μυαλο μου να δοκιμασω τα ebc. εκτος απο το μοντελο πρεπει να κοιταξω και για κατι σε αλλο σε προδιαγραφες? γιατι δεν βρηκα κατι στο βιβλιαρακι της μηχανης με μια γρηγορη ματια...

@mitsos59  για τους τριγμους που λες μεταξυ 100-110χλμ/ωρα το εχω κι εγω απο την αρχη. μετα τα 110 νιωθω οτι λιγοστευουν μεχρι και τα 130 περιπου. μετα αρχιζουν και ξαναεμφανιζονται. 

για λαστιχα που ειπες τις προηγουμενες μερες. ειχα σκοπο να βαλω τουριστικα ελαστικα. τελικα μετα απο οσα σου ειπαν κ σενα πιο πισω κατεληξα σε ενα φθηνο σε σχεση με αλλα και μεχρι τωρα αψογο ελαστικο της bridgestone, το bt16 pro. η μηχανη μεταμορφωθηκε. αλλο πραμα στις στροφες αλλα και στο βρεγμενο σε σχεση με τα μαμα. ειμαι στα 7000χλμ και εχουν την ιδια αποδοση ακομα. αν βγαλουν αλλα τοσα με λογικη πτωση αποδοσης θα ειμαι μια χαρα. αν βγαλουν παραπανω ακομα τοτε μαλλον δε θα ξαναδοκιμασω αλλο λαστιχο. μεχρι τωρα ειμαι φουλ ικανοποιημενος. 

Μακάρινα σου βγουν καλά φίλε τα Bridgestone, γιατί από προσωπική εμπειρία σε αυτοκίνητο και μηχανή, είναι τέλεια  στην αρχή αλλά μετά από λίγο γίνονται κούτσουρα. Καλή τύχη !

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (500cccc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 13 ώρες, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

Εγώ βάζω οτι πει ο BreakShop . Τον άκουσα για το μπροστινό, και το μηχανάκι γονατίζει. Και ξανά θυμίζω οτι συνήθως είμαστε τρεις πάνω :laugh:

Δηλ ποια έχεις βάλεις μπροστα ,πισω enterprise ? Δημήτρη οι καθρέφτες τρίζουν από βάση οπότε ντεφλον κ σφίξιμο κ καλη τύχη,κατ αλλα είναι μια χαρά καθρέφτες..Δυστυχώς πρωί δεν προλαβαίνω να γυρίσω..ισως βρεθούμε άλλη φορά αφού ειμαστε κ.οι δυο Αθήνα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Την 4/26/2018 at 9:50 ΜΜ, το μέλος likoyrgos έγραψε:

Γειά σας και απο εμένα.

Ήθελα να ρωτήσω αν κανείς απο εσάς έχει βάλει οθόνη ένδειξη ταχύτητας και αν αξίζει. Μου έχουν πει οτι υπάρχει μια καθυστέρηση ατην ένδειξη απο την στιγμή που βάζεις την ταχύτητα. Ισχύει?

Επίσης έχω παρατηρήσει οτι όταν έχω νεκρά και κρατάω συμπλέκτη ο ήχος είναι νορμάλ. Όταν αφήνω συμπλέκτη ακούγεται πιό τραχύς. (σαν να χτυπά κάτι μέσα στη μηχανή).

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις στο 1ο ερώτημα.

Μήπως κάποιος από εσάς έχει  παρατηρήσει κάτι, όσον αφορά το δεύτερο ερώτημα;

Και κάτι άλλο. Έχω το ματ χρώμα . Όταν το καθάρισα έβαζα σπρέι σιλικόνης που βάζω και για τα πλαστικά μέρη. Υπάρχει κάποιο άλλο υλικό για ματ μεταλλικές επιφάνειες;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος RAFI έγραψε:

Δηλ ποια έχεις βάλεις μπροστα ,πισω enterprise ?

Τα μάνα είχε. Πρώτη αλλαγή έγινε στο μπροστά στα 20700. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Συντροχε Λυκούργο

Αν και παρ ολίγον να την "παθω" κι εγώ υπο την έννοια ότι ειναι ευαίσθητο χρώμα αλλά το εσωσε ο γιός γιατι επέλεξε άλλο

Εκανες την επιλογή του πιο απαιτητικου χρωματος απο πλευρας συντηρησης αλλά περί ορέξεως...................

Σου παραθέτω ενα απόσπασμα άρθρου απο το οτο-μοτο τριτη περι χρωματων

Τέλος, το είδος βαφής που μία μεγάλη μερίδα του αγοραστικού κοινού αγάπησε τα τελευταία χρόνια είναι το ματ, το οποίο προσφέρεται κυρίως σε μαύρη, γκρι και λευκή απόχρωση. Η σύσταση του δε διαφέρει σε μεγάλο βαθμό με τα απλά χρώματα, ενώ η χαρακτηριστική «θαμπή» εικόνα του προέρχεται συνήθως από την εκτεταμένη χρήση του PVC (πλαστικό πολυμερές). Το κόστος του είναι υψηλό όταν πρόκειται για εργοστασιακό βάψιμο, ενώ το μεγαλύτερο του μειονέκτημα είναι η αντοχή και η φροντίδα που «απαιτεί». Αλλωστε δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι ακόμα και οι μεγαλύτερες αυτοκινητοβιομηχανίες δίνουν μηδενική ή ελαχίστου χρόνου εγγύηση.

Επίσης προσωπικά επέλεξα ως δωρο ενα ακριβό κράνος σε ματ χρωμα κι εκνευριζομαι πολλάκις από τις δαχτυλιές που κατασκηνώνουν επάνω του κι αμαν ολοκληρη

διαδικασια με μαλακα πανακια νωπά και στεγνα να το καθαριζω.

Επίσης προσωπικά θα σου πω ότι αν δεν εχεις την υπομονη ή το χρονο να ασχολησαι με τη συντηρηση του ντε και καλά να μενει παντελώς ματ με καθαριστικά και

γυαλιστικά χωρις κερια αλλά ειδικά για ματ χρωματα(πιο ακριβά απο τα συνηθη εκμεταλευόμενοι για ακομα μια φορά τις "προτημήσεις" μας) μπορεις να χρησιμοποιεις

τα συνηθη όμως η ματ επιφανεια σου θα αρχισει να ψιλογυαλίζει ελαφρως

Ισως όμως αυτο το κερωμα-γυαλισμα πανω στη ματ επιφανεια σου να δωσει και "ζωή" στο χρωμα σου μακροχρόνια αν δεν σε απασχολεί ντε και καλά να παραμενει ματ

Καρντάση Χ τι ταλαιπώρια κι εξτρα έξοδα γλυτωσες!!!!! ή σε γλύτωσε ο Σάρακας !!!!!

Πέραν όλων των προσωπικών απόψεων φιλε Λυκούργο υπάρχουν στην αγορά αν γκουγκλάρεις ή μπεις σε μοτομάγαζα πχ motoraid ή τους πάρεις κι ενα τηλ να σου

πουν προιόντα συντηρησης ειδικά για ματ χρωματα ΧΩΡΙΣ γυαλιστικά πρόσθετα και σίγουρα θελεις πανιά με μικροίνες microfiber για καλο και σε βαθος σκουπισμα

Αμεσως αμεσως πχ

http://www.swell.gr/webshop/el/matte-surfaces/82-nanolex-matte-reactivating-shampoo-750ml.html

Επίσης η ΣΟΝΑΧ εχει πολλά προιόντα Παρτους τηλ και ζητα να σε συμβουλεψουν τι και ποιο και πως

https://www.mysonax.gr/autoshop/

άλλο σε μοτομάγαζο Επίσης απο το τηλ ειναι εξυπηρετικοι θα σου πουν

https://www.motoraid.eu/armorall-plastic

αν γνωρίζεις την αγγλικη γλωσσα διαβασε

https://www.chemicalguys.com/Meticulous_Matte_Detailer_16_oz_p/spi_995_16.htm

Να είσαι βέβαιος πως τα ματ χρώματα ειναι πολυ πιο ευαισθητα στην ηλιακη ακτινοβολία επομένως φροντιζε οσο μπορεις απο δω και μπρος για ίσκιο

Για την αλλαγη του θορυβου με ή χωρις συμπλέκτη δεν ξερω να σου πω δεν εχω παρατηρησει κατι ιδιαιτερο άλλοι εδω μεσα ειναι πιο εμπειροι

Γενικα εχω σχηματισει την εντυπωση πως μετα τα 1000 και το πρωτο σερβις με τις ψιλορυθμισεις που ισως γινουν αρκετα θα αλλάξουν προς το καλυτερο

καλοταξιδος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα