4046 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Γειά σας και απο εμένα.

Ήθελα να ρωτήσω αν κανείς απο εσάς έχει βάλει οθόνη ένδειξη ταχύτητας και αν αξίζει. Μου έχουν πει οτι υπάρχει μια καθυστέρηση ατην ένδειξη απο την στιγμή που βάζεις την ταχύτητα. Ισχύει?

Επίσης έχω παρατηρήσει οτι όταν έχω νεκρά και κρατάω συμπλέκτη ο ήχος είναι νορμάλ. Όταν αφήνω συμπλέκτη ακούγεται πιό τραχύς. (σαν να χτυπά κάτι μέσα στη μηχανή).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Λυκούργο παρακολουθησε αυτο το βιντεακι

Ο τύπος εχει το μοτο μας παρηγγειλε ενα τετοιο απο Κινα 35 δολαρια του βγηκε μαπα γιατι εδειχνε ολο το γραμμα F

επικοινωνησε με τον αποστολεα και του εστειλε αλλο δωρεαν το οποιο και δουλεψε απ οτι φαινετε πολυ καλά

Δειχνει πως το εβαλε και το "δουλευει" κανοντας επι τοπου αλλαγες

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

Εχθές

IMG_20180425_204913_HHT_edited_1.jpg

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Φίλε Λυκούργο φρέσκα νέα

Για τον Δείκτη ταχυτήτων για το cb κι όχι μόνο της HealTech υπάρχει αντιπρόσωπος στη χωρα μας

www.papastavroushops.gr
info@papastavroushops.gr
Tel: +30 210 9249350

30 Kallirois str., Athens 117 43

Το πουλάει 115 ευρώ

Το προϊόν είναι το

https://www.healtech-electronics.com/products/gipro/gpdt/

αλλά με το που λες το μοντελο σου σου λεει και ο ιδιος ποιο ακριβώς

η εταιρεία που το παράγει εχει βγαλει μια ανακοίνωση οσο αφορά τα τσιν τσεν τσον Αν δεν γνωριζεις αγγλικά εδω η μετάφραση

Προσοχή!

Μερικές από τις μονάδες της σειράς GIpro της σειράς DS 1 της πρώτης γενιάς προσφέρονται και από ορισμένες κινεζικές εταιρείες. Χρησιμοποιούν διάφορα εμπορικά σήματα και λογότυπα, όπως HealTech, Kawasaki, κλπ. Το προϊόν μοιάζει με παρόμοια αλλά έχει παλιό firmware, η ποιότητα των εξαρτημάτων και η συναρμολόγηση είναι κακή, η λειτουργία / απόδοση λείπει, η αξιοπιστία είναι αδύναμη και η εγγύηση δεν υποστηρίζεται. Λόγω κακής σχεδίασης και συναρμολόγησης μπορεί να προκληθεί βλάβη στο ECU του μοτό σας.
Πάντα να είστε βέβαιος ότι αγοράζετε μια αρχική μονάδα σειράς GIpro DS από εξουσιοδοτημένο διανομέα ή αντιπρόσωπο της HealTech. Αν έχετε αμφιβολίες, επικοινωνήστε με τον διανομέα στη χώρα σας. Μόνο εμείς (HealTech) κάνουμε τους δείκτες ταχυτήτων με έλεγχο αφής + αισθητήρα φωτός και με την τελευταία τεχνολογία επεξεργασίας σημάτων. Κανένας από τους κλώνους δεν προσφέρει αυτά τα χαρακτηριστικά χάρη στα μοναδικά τσιπ ελέγχου ταυτότητας που χρησιμοποιούμε στη σειρά G2.

Η επιλογή φυσικά ειναι δική σου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

115 ευρώ , ο ορισμός της αλητείας.

Όταν με 45 ευρώ παίρνεις όργανο που σου δείχνει πιέσεις και θερμοκρασίες στα λάστιχα.  Ειναι λογικό το άλλο  που δείχνει ποια ταχύτητα έχεις μέσα να κάνει τόσα, γιατί οι κβαντικοί υπολογιστές είναι ακόμα καινούργιοι και ακριβοί :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Και να ηταν μόνο αυτό φιλε enterprise!!!

Στα πάντα όλα μας το "πίνουν" κανονικά κι εκμεταλευοντε τις "αδυναμίες" μας

Οπως καλά μου την είχε πει μια δόση ο "ζώντας μεσ' το όνειρο" να μην μασησω και ακολουθησω το

καταναλωτικο ρευμα των καιρών τοτε που ψαχνομουνα για κλπ αξεσουάρ αλλά ας όψεται η "αδυναμία" στον

πιτσιρικά μου.

Τι έπαθα δλδ την δεκαετία 70/80 που δεν είχαμε τιποτα απ όλα αυτα τα μπλιμπλίκια

Αλλά όταν το είπα στον μικρό με κοίταζε λες κι ήμουν εξωγηινος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Θοδωρή αυτό το θηρίο η Καππα που φοράς στο τεποζιτο δεν σε εμποδιζει να στριβεις; Δεν κουνιεται περα δωδε; Που την στηρίζεις-δενεις-κουμπώνεις;

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

115 ευρώ , ο ορισμός της αλητείας.

Σου έχω χειρότερο, μηχανή 7+χιλιάδων ευρώ από εργοστάσιο - κολοσσό και εν έτει 2018 να μην διαθέτει gear indicator. Για να τα λέμε και όλα έτσι...

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 21 λεπτά, το μέλος mitsos59 έγραψε:

Θοδωρή αυτό το θηρίο η Καππα που φοράς στο τεποζιτο δεν σε εμποδιζει να στριβεις; Δεν κουνιεται περα δωδε; Που την στηρίζεις-δενεις-κουμπώνεις;

Έχει μαγνήτες , και σφηνώνει στην κοιλιά μου και δεν πάει πουθενά . :laugh:

πριν 17 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Σου έχω χειρότερο, μηχανή 7+χιλιάδων ευρώ από εργοστάσιο - κολοσσό και εν έτει 2018 να μην διαθέτει gear indicator. Για να τα λέμε και όλα έτσι...

Άλλο αυτό φίλε. Εδώ μιλάμε για Honda . Εφόσον δεν εχει gear indicator πάει να πει οτι δεν χρειάζεται. Ξέρετε εσείς και δεν ξέρει η HONDA;

Όπως στο croostourer για παράδειγμα. Δίνεις 18.000 ευρω. Και δεν έχει διπλό σταντ. Αρα δεν χρειάζεται !!!! ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΑΞΟΝΑ ΛΕΜΕ :laugh:

Τροποποιήθηκε από τον enterprise-psi
Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

:worshippy:Δηλαδή να ψάξω για μοντέλο που βγαίνει για όσους δεν διαθέτουν κοιλιά!!!:laugh:

Τεράστιο το θέμα των αφτερ αξεσουαρ όσο το σκαλίζουμε τόσο βρωμάει απ την μια

απ την άλλη ίσως ειναι παρήγορο το οτι πολύς κοσμος εργαζεται και ζει απο αυτά με οποια ιδιοτητα

Η χοντράδα τους ειναι στα 2-3 βασικά οπως πχ διπλό σταντ κλπ

και μονο μεταξυ τους "κυνηγιούντε" στο όνομα τους κόστους για να εχουν δελεαστικες τιμες πώλησης

Αντε να βγει αξιοπιστο το μπενελι με μια 500άρα αξεσουαρ μαμησια και να σας πω εγω μετα χοντα 100 ευρω για διπλό σταντ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X '17 (471cc) SHOEI NXR SEDUCTION TC-5

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 ώρες, το μέλος mitsos59 έγραψε:

Φίλε Λυκούργο φρέσκα νέα

Για τον Δείκτη ταχυτήτων για το cb κι όχι μόνο της HealTech υπάρχει αντιπρόσωπος στη χωρα μας

www.papastavroushops.gr
info@papastavroushops.gr
Tel: +30 210 9249350

30 Kallirois str., Athens 117 43

Το πουλάει 115 ευρώ

Το προϊόν είναι το

https://www.healtech-electronics.com/products/gipro/gpdt/

αλλά με το που λες το μοντελο σου σου λεει και ο ιδιος ποιο ακριβώς

η εταιρεία που το παράγει εχει βγαλει μια ανακοίνωση οσο αφορά τα τσιν τσεν τσον Αν δεν γνωριζεις αγγλικά εδω η μετάφραση

Προσοχή!

Μερικές από τις μονάδες της σειράς GIpro της σειράς DS 1 της πρώτης γενιάς προσφέρονται και από ορισμένες κινεζικές εταιρείες. Χρησιμοποιούν διάφορα εμπορικά σήματα και λογότυπα, όπως HealTech, Kawasaki, κλπ. Το προϊόν μοιάζει με παρόμοια αλλά έχει παλιό firmware, η ποιότητα των εξαρτημάτων και η συναρμολόγηση είναι κακή, η λειτουργία / απόδοση λείπει, η αξιοπιστία είναι αδύναμη και η εγγύηση δεν υποστηρίζεται. Λόγω κακής σχεδίασης και συναρμολόγησης μπορεί να προκληθεί βλάβη στο ECU του μοτό σας.
Πάντα να είστε βέβαιος ότι αγοράζετε μια αρχική μονάδα σειράς GIpro DS από εξουσιοδοτημένο διανομέα ή αντιπρόσωπο της HealTech. Αν έχετε αμφιβολίες, επικοινωνήστε με τον διανομέα στη χώρα σας. Μόνο εμείς (HealTech) κάνουμε τους δείκτες ταχυτήτων με έλεγχο αφής + αισθητήρα φωτός και με την τελευταία τεχνολογία επεξεργασίας σημάτων. Κανένας από τους κλώνους δεν προσφέρει αυτά τα χαρακτηριστικά χάρη στα μοναδικά τσιπ ελέγχου ταυτότητας που χρησιμοποιούμε στη σειρά G2.

Η επιλογή φυσικά ειναι δική σου

Καλα...Για την τιμη και για ολα αυτα που γραφει πειτε του να παει να δει αν ερχομαι...Ασε μας ρε φιλε.Εγω εχω το κινεζικο με τα λεγομενα τα δικα του και μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιασει κατι.Αν παρουσιασει απλα θα παρω αλλο.Η αληθεια ειναι οτι εγω προσωπικα το χρειαζομαι αυτο το μαραφετι γιατι η μηχανη εχει πολυ κοντες σχεσεις και πολλες φορες δεν ξερω τι εχω μεσα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πάντως για να σοβαρευτούμε, οχι το καπα δεν βρίσκει στην κοιλιά, και όταν είναι πλήρες ανεπτυγμένο, βλέπω τα όργανα, πάντα με τους μαγνήτες το έχω, δεν το έχω δέσει ποτέ, μόνο μια φορά πήγε να φύγει, πάνω στην γέφυρα ριο Αντίρριο, μια καλή πλευρική ριπή, αλλά πήγε στο αριστερό μου χέρι, δεν υπάρχει θέμα δηλαδή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Και να ηταν μονο αυτα που λες θα ηταν καλα.Το βασικοτερο ειναι οτι μιλαμε για μηχανη entry level που πολλοι πιτσιρικαδες θα πανε απο παπια και σκουτερ αυτη χωρις να εχουν οδηγησει ξανα μηχανη.Τι να λεμε οι ανθρωποι ωρες ωρες ειναι βλακες.Δεν τα κανεις αυτα τα λαθη ιδιως οταν εχεις κανει τετοια τιμολογηση.Δεν υπαρχει λογικη σε αυτο που εκαναν.Τι κοστολογιο θα ειχε αραγε να ενσωματονανε το gear indicator;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 8 λεπτά, το μέλος sotoskon έγραψε:

Καλα...Για την τιμη και για ολα αυτα που γραφει πειτε του να παει να δει αν ερχομαι...Ασε μας ρε φιλε.Εγω εχω το κινεζικο με τα λεγομενα τα δικα του και μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιασει κατι.Αν παρουσιασει απλα θα παρω αλλο.Η αληθεια ειναι οτι εγω προσωπικα το χρειαζομαι αυτο το μαραφετι γιατι η μηχανη εχει πολυ κοντες σχεσεις και πολλες φορες δεν ξερω τι εχω μεσα.

Μια χαρά είναι η κινεζια, στο αγγλικό και αμερικάνικο cb500x forums , όλοι αυτό βάζουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 5 λεπτά, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

Πάντως για να σοβαρευτούμε, οχι το καπα δεν βρίσκει στην κοιλιά, και όταν είναι πλήρες ανεπτυγμένο, βλέπω τα όργανα, πάντα με τους μαγνήτες το έχω, δεν το έχω δέσει ποτέ, μόνο μια φορά πήγε να φύγει, πάνω στην γέφυρα ριο Αντίρριο, μια καλή πλευρική ριπή, αλλά πήγε στο αριστερό μου χέρι, δεν υπάρχει θέμα δηλαδή.

Πιο μοντελο ειναι;Πιανουν και μπροστα οι μαγνητες;Ρωταω γιατι μου φαινεται στενο το κομματι του ρεζερβουαρ μπροστα και θα υπεθετα οτι οι μπροστινοι μαγνητες θα ειναι στο υψος των πλαινων πλαστικων οποτε δεν θα πιανουν και θα θελει δεσιμο το οποιο tankbag.

Τροποποιήθηκε από τον sotoskon

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x 2016 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος sotoskon έγραψε:

Πιο μοντελο ειναι;Πιανουν και μπροστα οι μαγνητες;Ρωταω γιατι μου φαινεται στενο το κομματι του ρεζερβουαρ μπροστα και θα υπεθετα οτι οι μπροστινοι μαγνητες θα ειναι στο υψος των πλαινων πλαστικων οποτε δεν θα πιανουν και θα θελει δεσιμο το οποιο tankbag.

Tankbag GIVI φιλε. Δοκιμασμενο σε cb1000r μονο με τους μαγνητες δεν εκανε κιχ. Φυσικα κουμπωσε τελεια και στο 500 x μου.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος sotoskon έγραψε:

Και να ηταν μονο αυτα που λες θα ηταν καλα.Το βασικοτερο ειναι οτι μιλαμε για μηχανη entry level που πολλοι πιτσιρικαδες θα πανε απο παπια και σκουτερ αυτη χωρις να εχουν οδηγησει ξανα μηχανη.Τι να λεμε οι ανθρωποι ωρες ωρες ειναι βλακες.Δεν τα κανεις αυτα τα λαθη ιδιως οταν εχεις κανει τετοια τιμολογηση.Δεν υπαρχει λογικη σε αυτο που εκαναν.Τι κοστολογιο θα ειχε αραγε να ενσωματονανε το gear indicator;

Σας κανω χαζι ρε μπαγασηδες συντροχοι ! Αν το 500 χ ειχε ολα αυτα που ζητατε ποσο θα πηγαινε το κοστος;  Δυστυχως για ολους υπαρχει το aftermarket καθε εταιριας. Και εμενα με χαλαει το οτι δεν εχει διπλο σταντ, αναποδα πηρουνια, διπλο δισκοφρενο εμπρος και αλλα πολλα, ομως τιποτα απο ολα αυτα δεν με σταματησε για να το αποκτησω και να απολαμβανω καθε δευτερολεπτο πανω του. Ο.Κ. οπως το βλεπει κανείς. Καλες βολτες και βαλτε το ολοι καλα στο κεφαλι σας το...κρανος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα

Εγω ως αργόσχολος μια ερευνα εκανα για τον Δεικτη ταχυτητων κι απλά ποσταρα για να

δει ο συντροχος Λυκουργος τι παιζει οσο αφορά το λαγκ -καθυστερηση στην ενδειξη

ανεβοκατεβαζοντας και τις διαφορες απο την 1η στη 2η βερσιόν του αξεσουαρ

Δεν παρότρυνα προς την μια η την αλλη κατευθυνση κι ελπιζω να μην με παρεξηγησατε.

Και ναι σιγα το κοστος για την Χοντα ως κατασκευαστρια και μαλιστα εν Μαλαισια του διπλου σταντ

η του δεικτη ταχυτητων τη στιγμη που υπαρχει σε φθηνοτερα μοντελα ακομα και σε παπια

Θεωρω ξεφτίλα να ειμαι αναγκασμενος να ψαχνω να βρω 15-20 ποντους φτερακι προεκταση μπροστα

για 20 ευρω και πισω φτερο για να μην γινετε ο συνεπιβατης χαλια στο βρεγμενο κλπ

Ασε δε αυτο το βιολί στο πουλαω 7200 αλλά σου δινω 500-600-700 ευρα δωρα

Δωρα που για εμας εχουν κοστος 600 γιατι τοσο τα βλεπουμε δεξια αριστερα ενω για τον εμπορο

ειναι σαφως φθηνοτερα

Εγω συντροχοι το πήρα 6300 κουτα χωρις βιδα δωρο Αφου ειχα διαβασει 126 σελίδες απο εδω

με τουτα και με κεινα εβαλα αυτα που ηθελα ψιριζοντας την μαιμου μεσω γκουγκλη και με

πολυ καλες εκπτωσεις σε σχεση με τις τιμες που εβλεπα

θεωρω πως ο καθε υποψηφιος αγοραστης ειναι καλο να διαβασει τα φορουμ να ρωτησει να συμβουλευτει να ψαξει

κι αφου βαλει τις προτεραιοτητες του να ζητησει τα αναλογα αν θελει δωρα η να πιεση την τιμη χωρις αυτα.

Συγνωμη για το σεντονι αλλά θεωρω πως οσοι ενδιαφερθουν να διαβασουν ως υποψηφιοι αγοραστες πρεπει να μαθουν

Εμενα 3-4 συντροχοι με προφυλαξαν με πονηρεψαν μου έδειξαν σε π.μ και τους ευχαριστω

Μπαγαζιερα 40-50 ευρω φθηνοτερα απο τις διαδυκτιακες τιμες Βασεις και πιατο 25 ευρω φθηνοτερα

καγκελα 40 φθηνοτερα, χουφτες 25 φθην/ρα κλπ κλπ και το βασικοτερο οχι παρτα και κοψε το λαιμο σου αλλά τοποθετημενα

Αν δεν μου λεγατε για τις πιεσεις στα λαστιχα ακομα θα γυριζα σαν τον βελιγκεκα με τις εργοστασιακιες με οτι αυτο συναπαγετε

Αν δεν μου εξηγουσατε εσεις ως χρηστες οτι ειναι λαλακια να βαλω τουριστικα για χρηση 90% μεσα στη πολη και προαστιακα

πιθανον να την εκανα

Και παλι σορυ για το σεντονι

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 λεπτά, το μέλος mitsos59 έγραψε:

Καλησπέρα

Εγω ως αργόσχολος μια ερευνα εκανα για τον Δεικτη ταχυτητων κι απλά ποσταρα για να

δει ο συντροχος Λυκουργος τι παιζει οσο αφορά το λαγκ -καθυστερηση στην ενδειξη

ανεβοκατεβαζοντας και τις διαφορες απο την 1η στη 2η βερσιόν του αξεσουαρ

Δεν παρότρυνα προς την μια η την αλλη κατευθυνση κι ελπιζω να μην με παρεξηγησατε.

Και ναι σιγα το κοστος για την Χοντα ως κατασκευαστρια και μαλιστα εν Μαλαισια του διπλου σταντ

η του δεικτη ταχυτητων τη στιγμη που υπαρχει σε φθηνοτερα μοντελα ακομα και σε παπια

Θεωρω ξεφτίλα να ειμαι αναγκασμενος να ψαχνω να βρω 15-20 ποντους φτερακι προεκταση μπροστα

για 20 ευρω και πισω φτερο για να μην γινετε ο συνεπιβατης χαλια στο βρεγμενο κλπ

Ασε δε αυτο το βιολί στο πουλαω 7200 αλλά σου δινω 500-600-700 ευρα δωρα

Δωρα που για εμας εχουν κοστος 600 γιατι τοσο τα βλεπουμε δεξια αριστερα ενω για τον εμπορο

ειναι σαφως φθηνοτερα

Εγω συντροχοι το πήρα 6300 κουτα χωρις βιδα δωρο Αφου ειχα διαβασει 126 σελίδες απο εδω

με τουτα και με κεινα εβαλα αυτα που ηθελα ψιριζοντας την μαιμου μεσω γκουγκλη και με

πολυ καλες εκπτωσεις σε σχεση με τις τιμες που εβλεπα

θεωρω πως ο καθε υποψηφιος αγοραστης ειναι καλο να διαβασει τα φορουμ να ρωτησει να συμβουλευτει να ψαξει

κι αφου βαλει τις προτεραιοτητες του να ζητησει τα αναλογα αν θελει δωρα η να πιεση την τιμη χωρις αυτα.

Συγνωμη για το σεντονι αλλά θεωρω πως οσοι ενδιαφερθουν να διαβασουν ως υποψηφιοι αγοραστες πρεπει να μαθουν

Εμενα 3-4 συντροχοι με προφυλαξαν με πονηρεψαν μου έδειξαν σε π.μ και τους ευχαριστω

Μπαγαζιερα 40-50 ευρω φθηνοτερα απο τις διαδυκτιακες τιμες Βασεις και πιατο 25 ευρω φθηνοτερα

καγκελα 40 φθηνοτερα, χουφτες 25 φθην/ρα κλπ κλπ και το βασικοτερο οχι παρτα και κοψε το λαιμο σου αλλά τοποθετημενα

Αν δεν μου λεγατε για τις πιεσεις στα λαστιχα ακομα θα γυριζα σαν τον βελιγκεκα με τις εργοστασιακιες με οτι αυτο συναπαγετε

Αν δεν μου εξηγουσατε εσεις ως χρηστες οτι ειναι λαλακια να βαλω τουριστικα για χρηση 90% μεσα στη πολη και προαστιακα

πιθανον να την εκανα

Και παλι σορυ για το σεντονι

Φιλε mitsos59 μην καθεσαι και ακους τι λεει ο καθενας μας εδω μεσα. Κανε ο,τι σε βολευει και σου αρεσει για να αισθανεσαι εσυ καλα. Το τι λαστιχα θα φορας και τι αξεσουαρ θα φορτωσεις το εργαλειο ειναι μονο θεμα δικο σου. Εσυ το κυκλοφορεις και το αισθανεσαι. Το δικο μου το εχω 1 χρονο και σε καθε ταξιδι 400χλμ και βάλε ειναι ολο και καλυτερο. Χωρις αξεσουαρ και με τα dunlop μαμα. Αν θες σου λεω τις εντυπωσεις μου για αυτο το λιγο του ενος χρονου συμβιωσης με το βελουδινο 500χ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Τα μαγνητικά τανκ μπαγκς δεν γρατζουνάνε το τεποζιτο ?

Θοδωρη χωράει ενα 16" λαπ τοπ? Βλέπω εδω Διαστάσεις : 28x 30>42x 35 cm αλλά μηπως το εχεις χρησιμοποιησει ετσι.

Ωραια η εκδρομούλα σημερα

Στο μισαωρο μουδιασε ο πισινός και τα μέζεα και σταματησα για ενα τσιγαρακι

η συνεχεια βγηκε καλυτερα Ισως χρειαζομαι πιο μαλακια σελα θα δειξει

Εκει μετά τα 190....:mB_kalo_e:..

Λοιπόν μεχρι τα 100 χλμ μια χαρα Απο εκει μεχρι τα 110 καπου στις 5300 ενοιωσα εντονο τριγμό γενικως

και ειδικώς στη σελα Μεχρι εκει το πηγα

Απο αερα καλη μερα σημερα ηταν δεν ενοιωσα κατι ιδιαιτερο μεχρι αυτα τα χλμ Ισως και γιατι το κρανος ειναι "ησυχαστηριο"

Η σήζυγος μια χαρά πισω το κατευχαριστηκε

Αυτά από τον παππου σημερα

Καλε μας συντροχε tgatzi επειδη δεν διαβασες προηγουμενα ποστ

Επανηλθα στο κοσμο της μοτο μετα απο 23 χρονια και λογω επιλογής του πιτσιρικά μου

Επομενως θεωρουμαστε και οι 2 μας "ασχετοι" (εγω+γιός)

Το καθε τι που θα μας βοηθησει να μην κανουμε λαλακιες και να απολαμβανουμε το μηχανακι οσο το δυνατον

καλυτερα  ασφαλεστερα οικονομικοτερα ειναι ευπροσδεκτο και θετικό

Αλωστε το φορουμ συμβουλευτικο ειναι και πιστευω οτι προθεση του καθενος που πιανει πληκτρολογιο

ειναι να μεταφερει εμπειριες συμβουλες σε ότι εχει "ζησει" με το συγκεκριμενο μοτο

Νασαι καλα και καλοταξιδος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 λεπτά, το μέλος mitsos59 έγραψε:

Τα μαγνητικά τανκ μπαγκς δεν γρατζουνάνε το τεποζιτο ?

Θοδωρη χωράει ενα 16" λαπ τοπ? Βλέπω εδω Διαστάσεις : 28x 30>42x 35 cm αλλά μηπως το εχεις χρησιμοποιησει ετσι.

Ωραια η εκδρομούλα σημερα

Στο μισαωρο μουδιασε ο πισινός και τα μέζεα και σταματησα για ενα τσιγαρακι

η συνεχεια βγηκε καλυτερα Ισως χρειαζομαι πιο μαλακια σελα θα δειξει

Εκει μετά τα 190....:mB_kalo_e:..

Λοιπόν μεχρι τα 100 χλμ μια χαρα Απο εκει μεχρι τα 110 καπου στις 5300 ενοιωσα εντονο τριγμό γενικως

και ειδικώς στη σελα Μεχρι εκει το πηγα

Απο αερα καλη μερα σημερα ηταν δεν ενοιωσα κατι ιδιαιτερο μεχρι αυτα τα χλμ Ισως και γιατι το κρανος ειναι "ησυχαστηριο"

Η σήζυγος μια χαρά πισω το κατευχαριστηκε

Αυτά από τον παππου σημερα

Οχι mits δεν γρατζουναει καθολου. Οσο για το laptop δεν νομιζω. Βαλιτσα η' σακιδιο πλατης για αυτο. Το tankbag ειναι για πολυ λιγα και μικρα πραγματα. Εγω που ταξιδευω Πρεβεζα Βόλο μονο με ενα σακιδιο πλατης και καποιες φορες και το tankbag βολευουν μια χαρα. Εμενα ομως. Καποιος αλλος μπορει να χρειαζεται πολυ περισσοτερα. Για τα μεζεα εχεις δικιο. Στις εγκαρσιες ειναι λιγο θανατος της αλεπους. Αλλα η σελα ειναι καλη γενικα. Και μην το σκεφτεσαι ριξτου στα αυτια (χωρις συζυγο βεβαια) το μοτερ συμπεριφερεται αψογα και σε μεγαλυτερες ταχυτητες. Ποιό κρανος φορας; Σε ζαλισα λιγο, καλο βραδυ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Shoei mat black αν θυμαμαι καλά το Air κατι τετοιο flip up

Μου το ειχαν κανει δωρο προπερσυ αλλά με το beverly που ειχα δεν το χρησιμοποιησα το θεωρησα υπερβολή

για τις μικροδιαδρομες που εκανα Το φυλαγα για τον πιτσιρικά μου αλλά με την φοιτητομαλουρα που εχει

δεν του κανει οποτε το σβουρησα Μιλαμε όμως ότι ειναι ανησυχητικά ήσυχο

Σημερα 3-4 φορες ανοιξα ενα κλικ την ζελατινα για να ακουω λιγο μηχανη λιγο ατμοσφαιρα

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (500cccc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 31 λεπτά, το μέλος mitsos59 έγραψε:

Shoei mat black αν θυμαμαι καλά το Air κατι τετοιο flip up

Μου το ειχαν κανει δωρο προπερσυ αλλά με το beverly που ειχα δεν το χρησιμοποιησα το θεωρησα υπερβολή

για τις μικροδιαδρομες που εκανα Το φυλαγα για τον πιτσιρικά μου αλλά με την φοιτητομαλουρα που εχει

δεν του κανει οποτε το σβουρησα Μιλαμε όμως ότι ειναι ανησυχητικά ήσυχο

Σημερα 3-4 φορες ανοιξα ενα κλικ την ζελατινα για να ακουω λιγο μηχανη λιγο ατμοσφαιρα

Φιλε Δημήτρη,να ρωτήσω αν οι καθρέφτες σου τρεμουν σε νεκρα ταχύτητα κ γυρω στα 30χλμ πανω κάτω,γιατί εμένα ο καθρέφτης πάει λίγο τρανταχτος..:mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Οχι φιλε RAFI δεν τρεμουν καθολου σε καμμια περιπτωση και σημερα πρωτη φορα εκτός πόλης

εκει στα 110 που ενοιωσα λιγο τριγμο παραπάνω γενικα στο μοτο κοιταξα επιτηδες και καθρεπτες αλλά ακλόνητοι

Καλα απο θεα αλλο πραγμα Εβλεπα σεντονι ολο το ευρος του δρομου πισω

Ελατωμα προτερημα δεν ξερω αλλά ανεκαθεν χρησιμοποιώ την περιφεριακη όραση οποτε αν μου εβγαζαν το παραμικρο παιξιμο

θα το εβλεπα

Μηπως θελουν σφιξιμο ? Μηπως να βαλεις λιγο τεφλον στις βολτες πριν βιδωσεις?

Μηπως σε εμενα επειδη ειναι καινουργιο το μοτο εσφιξαν καλυτερα σε "παρθένες" τρύπες?

Φιλε Rafi αν δεν εισαι μακρυα ελα την πρωτομαγια μεχρι Αγιους Αναργυρους να το κανεις βολτα να τους δεις

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα