Captain Slow

ΚΑΘΟΔΟΣ ΒΟΡΕΙΩΝ ΣΤΗΝ ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ

367 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha Tracer 900 GT (900cc) SHOEI X SPIRIT II Kawasaki Ninja H2 SX SE+ (1000cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Εδω και καιρο συζητω με τα βορεια τρενα και φιλαρακια,το ενδεχομενο μιας ομορφης και ταυτοχρονα οδηγικης

εξορμησης σε εναν προορισμο που συνδυαζει οδηγικη ευχαριστηση με απιστευτες εικονες και τοπια,αλλα

και αξιοσημειωτα μερη και αξιοθεατα.

Ειχα στο μυαλο μου αμυδρες εικονες πριν πολλα χρονια που ειχα παει στο καρπενησι,και στα φουρνα

και θα ηθελα να ξαναπαω και να δω μαζι με καλη παρεα το μεγαλο χωριο,τον προυσσο και οτι αλλο μπορουμε να

δουμε που αξιζει.

Σημερα λοιπον μεταξυ καφε και παγομενου γιαουρτιου σε συζητηση με τον θειο στεφανο(stef64),επεσε η ιδεα

και ετσι θετω το θεμα υποψιν σας.

Παραθετω χαρτη της διαδρομης,και εαν καποιος γνωριζει η εχει πληροφοριες η και προτασεις σχετικα με την

περιοχη,παρακαλω να μην διστασει να τοποθετηθει.

Ως πιθανη ημερομηνια διεξαγωγης της εξορμησης,θεωρω οτι θα ηταν ιδανικα το Σ/Κ 22/23 ιουνιου μιας και η

δευτερα 24/6 ειναι η αργια του ΑΓ.Πνευματος.

Μιλαμε για 2ημερη εκδρομη μιας και τα χλμ ειναι αρκετα,και σε εκεινη την περιοχη οι θερμοκρασιες ειναι πολυ καλες

για την εποχη.

Δεχομαστε και πρεπει να μας τιμησουν και νοτια,νοτιοδυτικα γατακια λεμε :crazy:

.http://maps.google.g...,6,10,11,12&z=8

Τροποποιήθηκε από τον Captain Slow
Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda xr (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Σπυρο, θελεις 22-23 να πας εντουραδα με το xrακι και να μου δωσεις το ninjaκι;

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso-caponord Aprilia caponord (1000cccc)

Δημοσιεύτηκε

Ενδιαφερον! πλησιαζετε σε αποσταση βολης :think:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati Multistrada S (1200cc) HJC RPHA 10 Plus Vespa PX 200 (200cc)

Δημοσιεύτηκε

Χμμμμμ :think: Αμα πλακωθουμε στην οικονομια, δεν ξεκοινησουμε τα μπανια στη Χαλκιδικη, δεν κερασουμε την οποιαδηποτε τυχαρπαστη γκομενα στα μπαρ και κουναμε το ER μονο μια φορα την εβδομαδα για φρρρρρρρρρρραπε στην παραλια τοτε εχουμε ελπιδες...

Περα απο την πλακα μαλλον θα αποφασισω τελευταια στιγμη και ισως το ξεφτιλυσω και λιγο και κανω μια καθοδο προς τα Αθηνας μερια...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda SH (150cc) HJC RPHA 70 KTM SUPER ADVENTURE (1290cc)

Δημοσιεύτηκε

Ωραια ιδεα παιδες, απλα εγωδεν μπορω να εκφερω αποψη ακομα καθως μιλαμε για 1.5 με 2 μηνες μετα , πολλα αλλαζουν μεχρι τοτε ειδικα στο θεμα τις δουλειας μου, επισης σκεφτομαι μεχρι τελος Μαιου -αρχες Ιουνιου να εχω κανει εναν τρελο τρελο γυρο Ελλαδας ,εστω και μονος μου !! Αν γινει αυτο,τοτε για το υπολοιπο καλοκαιρι δεν παω πουθενα με την μηχανη,εκτος Χαλκιδικης βεβαια :tooth: :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati Multistrada S (1200cc) HJC RPHA 10 Plus Vespa PX 200 (200cc)

Δημοσιεύτηκε

Ωραια ιδεα παιδες, απλα εγωδεν μπορω να εκφερω αποψη ακομα καθως μιλαμε για 1.5 με 2 μηνες μετα , πολλα αλλαζουν μεχρι τοτε ειδικα στο θεμα τις δουλειας μου, επισης σκεφτομαι μεχρι τελος Μαιου -αρχες Ιουνιου να εχω κανει εναν τρελο τρελο γυρο Ελλαδας ,εστω και μονος μου !! Αν γινει αυτο,τοτε για το υπολοιπο καλοκαιρι δεν παω πουθενα με την μηχανη,εκτος Χαλκιδικης βεβαια :tooth: :tooth:

Παλι καλα γιατι με τρομαξες στην αρχη...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR600RR + X8RS (599cc) SHOEI XR1100+SUOMY VANDAL Αλλος

Δημοσιεύτηκε

θα το σκεφτώ κι εγω και θα αποφασίσω τελευταία στιγμη αναλόγως τα οικονομικά μου..

πάντως εχω καιρό που λεω να κάνω αυτή περίπου τη διαδρομή, μιας κι εχω μια φίλη φοιτήτρια στο Αγρίνιο και ολο λέω οτι θα παω να τη δω αλλα ολο το αναβάλω

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shoei GT-AIR

Δημοσιεύτηκε

ΜΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ :mB_kalo_e: :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Tracer 900 GT (900cc) SHOEI X SPIRIT II Kawasaki Ninja H2 SX SE+ (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

47800x600.jpg

32800x600o.jpg

%CE%93%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%B5%CE%BA%CE%BF+%CE%9A%CE%B1%CF%81%CE%B2%CE%AD%CE%BB%CE%B7.JPG

moniprousou.jpg

Mountain+Lodges.jpg

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XLV Varadero (1000cc) Shoei XR1100, Schubert C3 Honda Goldwing (1800cc)

Δημοσιεύτηκε

ΜΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ :mB_kalo_e: :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

Θα έχει και κοψιδοκατάσταση?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

Θα έχει και κοψιδοκατάσταση?

Άμα κατέβει πλήρης σύνθεση, θα έχει .............. κοκκαλοκατάσταση. Τα κοψίδια είναι ρεζερβέ, αν είστε τυχεροί κάνα κοκκαλάκι ΙΣΩΣ προλάβετε να γλύψετε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM (1290cc)

Δημοσιεύτηκε

γαματη διαδρομη και κομματι της το εκανα προσφατα.

ψηνομαι!! :_rock-on:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XLV Varadero (1000cc) Shoei XR1100, Schubert C3 Honda Goldwing (1800cc)

Δημοσιεύτηκε

Άμα κατέβει πλήρης σύνθεση, θα έχει .............. κοκκαλοκατάσταση. Τα κοψίδια είναι ρεζερβέ, αν είστε τυχεροί κάνα κοκκαλάκι ΙΣΩΣ προλάβετε να γλύψετε.

Ευτυχώς εκει έχει πολλά και καλά κρέατα και κάτι θα βρούμε ;)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW F800 GS

Δημοσιεύτηκε

Μην αμελήσετε να επισκεφθείτε το ''Πάντα Βρέχει''!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF + KTM SD Το απόκτησα

Δημοσιεύτηκε

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΕΣΑ ΓΑΤΑΚΙΑ

Την έχω κάνει στο μακρινό χειμώνα του 2006 υπέροχη διαδρομή απίθανες εικόνες καταπληκτικές αναμνήσεις

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph TIGER SPORT Triumph TIGER SPORT (1050cc)

Δημοσιεύτηκε

μέσα και εγώ... βαρέιθηκα αρμενιστή καθε χρόνο... πάμε κ πουθενά αλλού φέτο...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1290s Super Adv (1301cc) Nexx XD1

Δημοσιεύτηκε

Ψήνομαι και εγώ, αν μπορέσω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τον Ιουνιο θα χρησημοποιω και το capo. Προσωπικα μου ερχετε πολυ βολικα. Αν ευδοκησει και ξεκουνησουν οι νοτιοι θα σας στησουμε ενεδρα και θα σας την πεσουμε στη διασταυρωση της Ρεντινας να κανουμε παρεα τη φανταστικη διαδρομη απο φουρνα μεχρι καρπενησι που η ματαιωση της εξορμησης στη λιμνη πλαστηρα μου στερησε. Θα προτεινα μετα τον Προυσο η επιστροφη να μη γινει απο τον ιδιο δρομο προς το καρπενησι, αλλα απο τη λιμνη κρεμαστων μεσω της γεφυρας της επισκοπης μια απο τις μελγαλυτερες λιμνηεες γεφυρες των βαλκανιων, και μαλλον η μεγαλυτερη της Ελλαδας. Τα χιλιομετρα δεν ειναι πολλα περισσοτερα καμια 70αρια περισσοτερα. Σε πολυ ορεινο τοποιο με βουνα και χαραδρες που εναλασοντε απο τα 300 εως τα 1100 μετρα. Μη με βαρησετε αν ξεφηγα, δεν προσπαθω να εισπηδησω σε ξενο ποιμνιο, μια προταση ειναι που εχει αρκετο ενδιαφερον και που μπορειτε να μην την λαβετε καθολου υπ οψιν ως μηδεποτε γενομενη

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR F4i (600cc) AGV K-4 Honda CBF (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα παιδια,

να σας κανω μια προταση και εγω συμπληρωματικη του Ναυτιλου (καλη επιστροφη στο Capo Θωμα!) μιας και καταγομαι απο τα εκει μερη.

Προτεινω λοιπον μετα το Καρπενησι να κατευθυνθειτε προς Φραγκιστα μεσα απο μια πραγματικα πανεμορφη διαδρομη. Συνεχιζετε και απο εκει που ειστε μες στα ελατα περνατε σε εντελως διαφορετικο τοπιο μετα τα Τοπολιανα σε μια βραχωδη περιοχη (εχει παει και το MOTO εκει) και συνεχιζεται παραλληλα με τον Αχελωο στο κοντινοτερο που εχω δει σε φιορδ.

Επομενος προορισμος ο Εμπεσος απ οπου ξαναμπαινετε σε κομματι με βλαστηση και συναντατε τα παλαια συνορα του Ελληνικου κρατους προτου καταληξετε στην Αρτα για να επιστρεψετε απο Εγνατια αν σας ενδιαφερει.

Η διαδρομη εδω

Προτασεις αν θελετε για μερη ή διαδρομες (και στις γεφυρες Επισκοπης / Ταταρνας με χαρα να βοηθησω. Στα μερη (των γεφυρων) αυτα ειχε προσφατα περιηγηθει ο funk

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF-XR1400 Honda XR (400cc)

Δημοσιεύτηκε

Το βλέπω πολυ θετικά να ξανά βρεθούμε !

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα παιδια,

να σας κανω μια προταση και εγω συμπληρωματικη του Ναυτιλου (καλη επιστροφη στο Capo Θωμα!) μιας και καταγομαι απο τα εκει μερη.

Προτεινω λοιπον μετα το Καρπενησι να κατευθυνθειτε προς Φραγκιστα μεσα απο μια πραγματικα πανεμορφη διαδρομη.

Τη Δυτικη Φραγκισκα, κρεντη, Νεα βινιανη την εχω υπολογησει στα επιπλεον 70 χιλιομετρα της διαδρομης που ειπα πιο πανω. Τα υπολοιπα βεβαια που προτεινεις στο χαρτη που βλεπω, αυτα ειναι δικες σου σκεψεις και αποψεις, εγω δεν ειπα τιποτα, δεν ξερω, δεν ακουσα τιποτα, και αρνουμαι να μοιραστω το ξυλο που θα πεσει μαζι σου, οταν σκεφτουν να μετρησουν τα υπερβαλοντα χιλιομετρα :peep: :peep: :peep:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF + KTM SD Το απόκτησα

Δημοσιεύτηκε

Βρε δεν μασάν οι ΒΟΡΕΙΟΙ απο χιλιόμετρα

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

Βρε δεν μασάν οι ΒΟΡΕΙΟΙ απο χιλιόμετρα

Ωχ, κρύψτε τα μαχαιροπήρουνα............ έρχεται ορεξάτος............ :shock:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αντε να δουμε και κανα γατακι απο τα νοτια,και απο αυτους τους κουλους απο την πατρα..... :crazy: :crazy:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha fazer s2 Suzuki /GSX-S/BusaGen2

Δημοσιεύτηκε

Και με αυτην την βολτα εχουμε βεβαιως βεβαιως μια πανελληνια για να συνεχιστει κανονικα η παραδοση!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα