stuntboy

Δικαιωματα πολιτη απεναντι στην αστυνομια.

355 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Daelim Daystar classic (125cc) Harley Davidson Street (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Θέλετε να μάθετε για τα δικαιώματα του πολίτη στην Κύπρο?

Για γράψτε μαδιτης σπαζει το πόδι πολίτη και διαβάστε το άρθρο.

Προσοχή επειδή το βίντεο είναι σκληρό

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki V Strom '07 ABS AGV GT Veloce Αλλος Cafe Racer (?cc)

Δημοσιεύτηκε

Ωραία όλα αυτά που λέτε για δικαιώματα και ότι δεν έχει δικαίωμα να σου ανοίξει την τσάντα κλπ..

Δυστυχώς η πραγματικότητα είναι αλλού..

Ναι δεν έχει δικαίωμα να σου ανοίξει την τσάντα αλλά μπορεί να σε τραβήξει εξακρίβωση για να επιβεβαιώσει στοιχεία και φωτογραφία στο τμήμα.. Άρα μπορεί να σου σπάσει τα νεύρα κρατόντας σε 3 ωρίτσες έτσι απλά...

Επίσης θα φας και μια ωραία απείθια για να τραβιέσαι μετά στο δικαστήριο που όοοοοοταν γίνει η δίκη (γιατί ως γνωστόν οι μπάτσοι δεν πατάνε σε δίκες) θα αθωωθείς.. Άρα θα εκκρεμεί δικαστήριο εις βάρος σου για απείθια.

Επίσης δυστυχώς ζούμε στην Ελλάδα όπου ο λόγος των αστυνομικών θεωρείται ανώτερος της αλήθειας και των αποδεικτικών στοιχείων.. Και όποιος δεν το πιστεύει ας ψάξει υποθέσεις πράσινα all star και άλλα τέτοια ωραία.. (ακόμα και στην περίπτωση του ληστή της Πάρου η δικογραφία είναι τραγέλαφος)...

Οπότε καλώς ή κακώς η μόνη λύση είναι να το παίξεις σωστά.. Δηλαδή να είσαι χαλαρός να μιλάς χαλαρά και να μη τσαμπουκαλεύεσαι άδικα.. Άδικα γιατί θα τραβιέσαι τζάμπα μετά 1000% και δεν θα έχεις κερδίσει τίποτα..

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πατίνι

Δημοσιεύτηκε

να πω και την δικιά μου ιστορια

λοιπόν μια μέρα κατά τις 19:00 το καλοκαίρι έψαχνα για ενοικιάζεται σε νορμάλ γειτονιά ήμουν με αμάξι ειχα μαζί κ τ γυναικά μου... με το που μπαίνω σ ένα στενό βλέπω στον καθρέπτη σειρήνες κάνω στην άκρη έρχεται ένας της ομάδας ζητά (στο σύνολο ήτανε τρις πάνω σε 2 στροματα) μου λέει σβήσε τ κηνητιρα και κατέβα (ευγενικά) ... τον ρωτάω γιατί (ευγενικά ούτε μάγκες ούτε τπτ) ? μου λέει είναι ένας απλός έλεγχος... Οκ λέω και βγαίνουμε από το αμαξι μαζί με τ γυναικά μου... ο ένας έπιασε και ελέγχε τα χαρτιά: ταυτότητες, άδειες, ασφαλές κτλ και οι άλλοι 2 έψαχναν μεσα στο αμάξι (δουλαπακια, κοιτούσαν τα έγραφα τις δουλειές μου, κάτι ρούχα που χα μέσα κ τσάντες με εργαλεία κτλ) ... τους ρώτησα τι ψάχνουν και μου απάντησαν ότι κάνουν έναν απλό έλεγχο... εντομεταξυ εγώ φορούσα τσαντάκι μέσης στο οποίο είχα και τα χαρτιά, μου ζήτησαν να τους το δωσω για να το δούνε όπως να δουν τι έχω και στις τσέπες μου τα ίδια και στη γυναίκα μου και έκαναν σωματικό έλεγχο σε μένα μόλις τελείωσαν έφυγαν. έκαναν τπτ παράνομο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso strada Yamaha V-max (1679cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Εκείνο που ξέρω από φίλο αστυνομικό είναι ότι δεν μπορούν να σου κάνουν έλεγχο έτσι στα ξεκούδουνα! Θα πρέπει είτε να έχουν πάρει κλήση από τα κεντρικά του στυλ "ύποπτος κινείται στην τάδε οδό στο τάδε σημείο, πηγαίνετε να τσεκάρετε" είτε κατα την περιπολία να τους κινήσεις υποψίες, γιατι συντρέχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος όμως! Το να πηγαίνεις π.χ βόλτα με την κοπέλα σου και να σας σταματάνε για έλεγχο, έστω και τυπικό όπως λένε, εκτός από παράδεκτο είναι και παράτυπο!

Αλλά λόγω ασάφειας του νόμου, μπορούν να αυθεραιτούν ελεύθερα! Ειδικά άμα έχουν δει το προηγούμενο βράδυ καμιά ταινία με Στηβεν Σιγκάλ, ή Τσάκ Νόρις! :bruce_h4h:

Τροποποιήθηκε από τον Stathispsaltis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSR 600 Aprilia RSV4 APRC

Δημοσιεύτηκε

Μου ετυχε πριν 2μηνο σκηνικο πισω απο το γηπεδο της ΑΕΚ.

12 το βραδυ, εχω βγει βολτα.. παω χαλαρα και με το που στριβω σε μια διασταυρωση βλεπω απεναντι 2 ΔΙΑδες να με τσεκαρουν καλα καλα... Δεν δινς σημασια και συνεχιζω...

Ξεκινανε στο καπακι και εροχνται απο πισω και με σταματανε...

Πεφτουν ολοι απο πανω μου, αλλα δεν εκαναν κινηση να με ψαξουν εμενα η την μηχανη. Κοιταξαν αριθμο πλαισιου, αδεια και με αφησαν. Και ευγενεστατα τα παλικαρια.

Φευγοντας τους ρωταω ψαχνεται καποιον συγκεκριμενο? Και μου λενε "Ναι, ενα μαυρο Σουζουκι, αλλα δεν μας ειπαν αν ειναι αμαξι η μηχανη........" :crazy:

Εφυγα γελοντας......

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kymco Πύραυλος Kawasaki GPZ900R (900 cccc)

Δημοσιεύτηκε

Αφού δεν έψαχναν για εξωλέμβιες πάλι καλά.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda innova i (125cc) KTM DUKE (690cc)

Δείτε τι γίνεται στο Αμέρικα....

Τροποποιήθηκε από τον XXIV41
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha τουτουρι Husaberg FS (650cc)

Δημοσιεύτηκε

στο ελλαδισταν ειναι παρανομο να βιντεοσκοπεις τους ελενχους που σου κανουν? γιατι ακουω συνεχεια διαφορετικες αποψεις...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αυτό που άλλα γράφουμε και άλλα ερμηνεύει ο καθένα εμένα με ξεπερνά.

Πάμε άλλη μία, απο εμένα για τελευταία φορά.

1. Δεν λέμε ότι ο Χ πολίτης δεν πρέπει να δεχτεί σωματική έρευνα, έρευνα στο αμάξι κλπ. Λέμε οτι ενημερώνουμε οτι δεν συναινούμε, εφόσον φυσικά δεν μας έχει δικαιολογήσει το όργανο τον λόγο της έρευνας, και αν τελικά δεν βρεθεί κατι πράτουμε τα δεόντα, που σημαίνει εισαγγελέα κλπ.

Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, όσο και αν το θέλετε μερικοί, είτε αστυνομικοί είτε συγγενείς αστυνομικών, είτε wannabe cops είτε δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, ΟΧΙ κύριοι, οι αστυνομικοί ΔΕΝ θα κάνουν ό,τι γουστάρουν. Ούτε θεοί είναι, ούτε υπεράνω του νόμου είναι, ούτε ο νόμος ο ίδιος είναι ούτε τίποτα, όσοι και αν οι ίδιοι στην πλειοψηφία τους το νομίζουν.

2. Το "καλύτερα χιλιάδες ένοχοι έξω παρά ένας αθώος μέσα" είναι πολύ complicated ε?

Καλησπέρα φίλε nuntius τυχαία έπεσα στο θέμα γιατί διάβαζα κάποια γενικά άρθα. Θέλω να σε ενημερώσω όπως και άλλους εδώ μέσα να γνωρίζεις και αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει

1. Σε απλό τυπικό έλεγχο θέλησαν να κάνουν έλεγχο σε τσαντάκι που κατείχα, μόλις ρώτησα γιατί και ότι δεν συνενώ και αν υπάρχει κάποια αιτιολογία έγγραφο δέχθηκα "τραμπουκισμό" αυτού του ψευτόμαγκα μην το χαρακτηρίσω και αλλιώς γιατί δεν κάνει δημοσίως και φορτώθηκα με ψεύτικες παραβάσεις ότι και καλά πέρασα κόκκινα και δεν πήγα να σταματήσω και άλλα πολλά και μετά όταν είπα ότι θα κινηθούν οι ανάλογες διαδικασίες από εμένα. Μπορείς να φανταστείς και τον διάλογο που χρησιμοποιήσανε και πολλά άλλα. Τις χρεώθηκα τις ψεύτικες παραβάσεις για τον λόγο να δικαιολογήσουνε μετά την συμπεριφορά τους ότι τάχα ήτανε ευγενική και ότι εγώ λέω ψέμματα. Εγώ τώρα τι κάνω;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso strada Yamaha V-max (1679cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν ήσουν μόνος σου τα πράγματα είναι λιγάκι πιο δύσκολα. Αν έχεις μάρτυρα μπορείς να κόψεις κώλους εύκολα.

Και πάλι όμως αν έχεις κρατήσει τα στοιχεία των οχημάτων τους αλλά και τα δικά τους κάτι μπορεί να γίνει. Αλλιώς ασ΄ το καλύτερα. Συνεχίζεις τη ζωή σου...

Ο τραμπουκισμός, ειδικά από κάτι βλαχάκια που μόλις έχουν βγει από τη σχολή, είναι από τις πιο συχνές πρακτικές τους. Γενικά,όταν πρόκειται για έλεγχο οχήματος νομίζω ότι το καλύτερο είναι να τους αφήσεις να τον κάνουν και τελειώνει εκεί η υπόθεση. Διαφορετικά μπορεί να μπλέξεις. Εναν γνωστό μου μέχρι και σε έγκλημα παραλίγο να τον μπλέξουν.

Επεσε σε κάτι καλόπαιδα που επειδή δε μάσησε τον έβαλαν με το ζόρι ( μετά από ομαδικό "μασάζ") να πιάσει την λαβή ενός μαχαιριού που είχαν για να αφήσει τα αποτυπώματα του. Ετσι, επειδή τους την έσπασε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν ήσουν μόνος σου τα πράγματα είναι λιγάκι πιο δύσκολα. Αν έχεις μάρτυρα μπορείς να κόψεις κώλους εύκολα.

Και πάλι όμως αν έχεις κρατήσει τα στοιχεία των οχημάτων τους αλλά και τα δικά τους κάτι μπορεί να γίνει. Αλλιώς ασ΄ το καλύτερα. Συνεχίζεις τη ζωή σου...

Ο τραμπουκισμός, ειδικά από κάτι βλαχάκια που μόλις έχουν βγει από τη σχολή, είναι από τις πιο συχνές πρακτικές τους. Γενικά,όταν πρόκειται για έλεγχο οχήματος νομίζω ότι το καλύτερο είναι να τους αφήσεις να τον κάνουν και τελειώνει εκεί η υπόθεση. Διαφορετικά μπορεί να μπλέξεις. Εναν γνωστό μου μέχρι και σε έγκλημα παραλίγο να τον μπλέξουν.

Επεσε σε κάτι καλόπαιδα που επειδή δε μάσησε τον έβαλαν με το ζόρι ( μετά από ομαδικό "μασάζ") να πιάσει την λαβή ενός μαχαιριού που είχαν για να αφήσει τα αποτυπώματα του. Ετσι, επειδή τους την έσπασε...

Υπήρχε άνθρωπος που το έβλεπε αυτό και δεν τον πήρανε χαμπάρι, το όνομα του δεν το έδινε ο "μάγκας" όταν τον ρώταγα για αυτό κράτησα άλλα στοιχεία, θα δούμε πάντως πως θα εξελιχθεί η ιστορία δεν θα μείνει έτσι

Τροποποιήθηκε από τον SLoTRe

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Γαμάτο μηχανάκι Airoh(k600) WW. Ducati Streetfighter S (1098cc)

Δημοσιεύτηκε

θελω πολυ μια μερα να έχω ωωωωωραααα μπροστά μου , να με σταματήσουν και να παω με τα δικαιωματα και τις υποχρεωσεις μου..

πολυ θα το χαρω και ας με πανε στο τμημα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τελικα αυτο που ειδα εδω μεσα ειναι ολες οι αποψεις.Οτι και καλοι ειναι και κακοι.Και τυπους που ειναι το κλασσικο του ελληναρα και καλα μου εκανε ελεγχο να δεις τι θα κανω,και καποιους που δεν εχουν να φοβηθουν τιποτα και κοιταχτε οτι θελετε.Τελικα μηπως πρεπει να δουμε ολοι μας τι αστυνομια θελουμε?Θελουμε να κανουν ελεγχους η οχι.Και μη ξεχναμε πως ουκ ολιγες φορες εχουν πιασει διαφορους απο εναν ελεγχο τυπικο.Και εμενα ενα βραδυ μου ειχαν κανει ελεγχο σωματικο και εκαναν φτερο το αμαξι,αλλα ουτε αρνηθηκα τιποτα και ολα τελειωσαν και ημουν μια χαρα.Να το επαιζα μαγκας να πω δεν συνενω η οτιδηποτε για πιο λογο?Να φανω εξυπνος να δειξω οτι ειμαι ελληναρας και τα ξερω ολα?Οποτε ας αποφασισουμε τι αστυνομια θελουμε και βλεπουμε και τα αλλα μετα.Το να ειναι ευγενικοι οταν ειμαι ευγενικος δεν εννοειται απλα,ειναι απαιτηση.Αν ειναι απο την αρχη ομως επιθετικοι απεναντι μου απο την στιγμη που ειμαι ευγενικος,τοτε ναι θα κοιταξω τι μπορω να κανω,οπως ας πουμε επιτοπου στο τμημα και εγγραφη καταγγελια.Το να ειναι ομως αυτοι ενταξει και εγω να το παιζω εξυπνος και θα τους δειξω κτλ, τοτε ας μου κανουν οτι προβλεπει ο νομος.

Οποιος ειναι σωστος και ακομπλεξαριστος δεν υπαρχει λογος να αρνηθεις ενα τυπικο ελεγχο.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Peugeot Scooter εργάτης (Γ.Τ.Π.cc) Nolan N84 Harley Davidson V-Rod (1247cc)

Δημοσιεύτηκε

Αυτό το θέμα είναι τόσο μεγάλο, από που να το πιάσει κανείς. Δυστυχώς τα ουσιαστικά πράγματα δεν μπορούν να ειπωθούν δημοσίως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

.

εντιτ..

σπαμμαρισμα ηταν, σβηστε το.

ευχαριστω

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

.

εντιτ..

σπαμμαρισμα ηταν, σβηστε το.

ευχαριστω

Ρε πας καλά;Αυτοί είναι φίλοι με την Αστυνομία!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Ρε πας καλά;Αυτοί είναι φίλοι με την Αστυνομία!

οχι ρε μην τα πιστευεις.. antisystemikoi ειναι τα παιδια.....

ΞΕρω τι σου λεω.. το λενε οι συμπολιτες μου που περιμενουν απο τους αλλους να αλλαξουν το κοσμο τον δικο τους.

Ελα οκ, το σταματω εδω τωρα, το παιζω σοβαρουκλας :crazy:

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

p4rw.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Τελικα αυτο που ειδα εδω μεσα ειναι ολες οι αποψεις.Οτι και καλοι ειναι και κακοι.Και τυπους που ειναι το κλασσικο του ελληναρα και καλα μου εκανε ελεγχο να δεις τι θα κανω,και καποιους που δεν εχουν να φοβηθουν τιποτα και κοιταχτε οτι θελετε.Τελικα μηπως πρεπει να δουμε ολοι μας τι αστυνομια θελουμε?Θελουμε να κανουν ελεγχους η οχι.Και μη ξεχναμε πως ουκ ολιγες φορες εχουν πιασει διαφορους απο εναν ελεγχο τυπικο.Και εμενα ενα βραδυ μου ειχαν κανει ελεγχο σωματικο και εκαναν φτερο το αμαξι,αλλα ουτε αρνηθηκα τιποτα και ολα τελειωσαν και ημουν μια χαρα.Να το επαιζα μαγκας να πω δεν συνενω η οτιδηποτε για πιο λογο?Να φανω εξυπνος να δειξω οτι ειμαι ελληναρας και τα ξερω ολα?Οποτε ας αποφασισουμε τι αστυνομια θελουμε και βλεπουμε και τα αλλα μετα.Το να ειναι ευγενικοι οταν ειμαι ευγενικος δεν εννοειται απλα,ειναι απαιτηση.Αν ειναι απο την αρχη ομως επιθετικοι απεναντι μου απο την στιγμη που ειμαι ευγενικος,τοτε ναι θα κοιταξω τι μπορω να κανω,οπως ας πουμε επιτοπου στο τμημα και εγγραφη καταγγελια.Το να ειναι ομως αυτοι ενταξει και εγω να το παιζω εξυπνος και θα τους δειξω κτλ, τοτε ας μου κανουν οτι προβλεπει ο νομος.

Οποιος ειναι σωστος και ακομπλεξαριστος δεν υπαρχει λογος να αρνηθεις ενα τυπικο ελεγχο.

Θλιβερό που το να διεκδικεί ο πολίτης τα δικαιώματα του χαρακτηρίζεται ως "να το παίζω έξυπνος" και "ελληναράς".

Ο ραγιαδισμός μας έχει περάσει ως βασική αξία.

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θλιβερό που το να διεκδικεί ο πολίτης τα δικαιώματα του χαρακτηρίζεται ως "να το παίζω έξυπνος" και "ελληναράς".

Ο ραγιαδισμός μας έχει περάσει ως βασική αξία.

Το πιο θλιβερο ειναι ομως οτι εχουμε και υποχρεωσεις τις οποιες δεν τηρουμε!!Και μην πεις οτι υπαρχει καποιος ο οποιος ειναι απολυτα νομοταγης.Τα δικαιωματα ολοι τα διεκδικουμε.Τις υποχρεωσεις ομως?Και εννοειται πως βαζω και εμενα μεσα.

Η αδιαφορια και το δεν βαριεσαι φταινε για πολλα σε αυτη τη χωρα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πήγα λοιπόν για τις κλήσεις να κουφαθείτε, πάω κάνω τις ανάλογες συστάσεις και τους παίρνουν τηλέφωνο να δούνε τι έγινε. Το τι ΨΕΜΜΑΤΑ είπανε δεν περιγράφονται μέχρι και ότι πετούσα θα λέγανε στο τέλος, άρα για ποιά δικαιώματα μιλάμε; Χρεώθηκα κάποιες παραβάσεις που δεν έκανα, τώρα τι πέρα από ένσταση; Για πείτε οι γνωρίζοντες;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Γαμάτο μηχανάκι Airoh(k600) WW. Ducati Streetfighter S (1098cc)

Δημοσιεύτηκε

στο τοπικ σχολιαζουν λητες....

το νου σας..

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

στο τοπικ σχολιαζουν λητες....

το νου σας..

Σου απάντησα και στο πμ, δεν πα να υπάρχουνε όσο υπάρχει αλήθεια αυτή και θα λάμπει. Όλα τα υπόλοιπα είναι προς κατανάλωση και μόνο και όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται και θα γίνονται παρόμοια περιστατικά καταπάτησης δικαιωμάτων και κανείς δεν θα κάνει τίποτα, ξυπνάτε!!!!!!!!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Πήγα λοιπόν για τις κλήσεις να κουφαθείτε, πάω κάνω τις ανάλογες συστάσεις και τους παίρνουν τηλέφωνο να δούνε τι έγινε. Το τι ΨΕΜΜΑΤΑ είπανε δεν περιγράφονται μέχρι και ότι πετούσα θα λέγανε στο τέλος, άρα για ποιά δικαιώματα μιλάμε; Χρεώθηκα κάποιες παραβάσεις που δεν έκανα, τώρα τι πέρα από ένσταση; Για πείτε οι γνωρίζοντες;

Δεν ξερω τι γινεται αλλα λογικα κανεις ενσταση και μετα παει δικαστικα.

Συμβουλεψου δικηγορο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet S 2002

Δημοσιεύτηκε

Το πιο θλιβερο ειναι ομως οτι εχουμε και υποχρεωσεις τις οποιες δεν τηρουμε!!Και μην πεις οτι υπαρχει καποιος ο οποιος ειναι απολυτα νομοταγης.Τα δικαιωματα ολοι τα διεκδικουμε.Τις υποχρεωσεις ομως?Και εννοειται πως βαζω και εμενα μεσα.

Η αδιαφορια και το δεν βαριεσαι φταινε για πολλα σε αυτη τη χωρα.

Πιστεύεις πως αυτό είναι το ΠΙΟ θλιβερό? Πράγματι? Δηλαδή πως ο εκπρόσωπος του νόμου που παρανομεί συνεχώς και με τις ευλογίες του μέσου νοικοκυραίου δεν είναι τόσο τραγικό όσο το οτι κάποιος δεν είναι απολυτα νομοταγής (για παράδειγμα, έχει καμμένο φλας)? Μάλιστα.

καλα εδω μεσα ολοι "μαγκες" ειμαστε , :crazy: ..... τεσπα αν σε σταματησουν και δεν εχεις κατι να κρυψεις τους αφηνεις να κανουν τον ελεχο για να τελειωνεις ποιο γρηγορα , και να φυγεις αν το πας με νομο και το αρθρο 3658909 καθετος 7489999 το πολυ πολυ να σε φωρτοσσουν κλησεις και παραβασεις και να τρεχεις , με λιγα λογια δεν υπαρχει λογος να ερθεις σε αντιπαλοτητα μαζι τους σε εναν ελένχο γιατι οπως και να το κανεις χαμενος θα βγει ο πολιτης και μην αρχισετε οτι ταδε αρθρο λεει αυτο και το αλλο εκεινο γιατι αμα πανε και αυτοι ακριβως με το γραμα του νομου ,θα πρεπει να τρωμε ολοι ελληνες 50 κλησεις τη μερα .

τωρα ακομα και αν πεσεις σε κανα μακακα καλο ειναι να κοιταξεις με ηρεμο και ευγενικο τροπο να του δωσεις να καταλαβει οτι δεν εισαι κανας γκαστερ.

εν ολιγοις σε μια "συγκρουση" μαζι τους σιγουρα δεν θα χεις ευχαριστα αποτελεσματα :online2long:

στο φιναλε φιναλε αυτη ειναι η δουλεια τους να κανουν ελενχους κτλπ τωρα αν ψαχνεται πως πρεπει να τους κανουν κτλπ και τους βαλετε χερι θα τους αναγκασετε να πανε με το γραμα του νομου και ολο και κατι θα βρουνε να γραψουν αν τους προκαλεσεται .

Το ζήτημα είναι πως το θεωρούμε ΔΕΔΟΜΕΝΟ πως θα κάνουν ό,τι γουστάρουν και η λογική μας είναι "να μην μας τις βρέξει το αφεντικό" και "πως θα την γλιτώσουμε". Και όποιος πει "ρε παιδιά συγνώμη, τι αξία έχουν τα δικαιώματα εάν δεν γίνονται σεβαστά ποτέ?" είναι ο παράξενος και ο δήθεν μάγκας και ο έτσι κι αλλιώς κι αλλιώτικα.

Όλοι έχουν το όριο τους, και μια μέρα όταν δεν θα σου ψάξουν απλά το όχημα αλλά θα σου πούνε "ωραίος πάμε μια προσαγωγή τώρα και έναν σωματικό έλεγχο μέχρι και στην σούφρα σου" θα σηκωθείς και εσύ και θα πεις "ΟΠΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΙ ΩΣ ΠΟΥ". Και θα πεταχτεί κάποιος να σε ρωτήσει "τι φοβάσαι, έχεις τίποτα να κρύψεις?".

Στο φινάλε η δουλειά τους είναι πολύ αυστηρά καθορισμένη και ΔΕΝ είναι να κάνουν παράτυπους ελέγχους. Έλεος δηλαδή, καταλήξαμε πως η δουλειά της αστυνομίας είναι να παραβαίνει τον νόμο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα