Messer

VR|46 aka Valentino's topic

1617 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Honda

Δημοσιεύτηκε

πλέον μετά το συμβάν  με το ενοχλητικό λωκοπαίδι, τον αποκαλώ όχι Γιατρό αλλά Mr.Pizzeti

Τιμιο σνακ χαχαχαχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Cagiva SuperCity (125cc) Shark S500 Air Suzuki GSX-R (600 K5cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

" Δεν έγινε ηθελημένα, ήταν απλά μια αντίδραση, δεν είχα σκοπό να τον κλωτσήσω για να πέσει. Απλά ήθελα να του πω, " επιτέλους αρκετά έκανες, φτάνει! ". Ήθελα να τον κόψω λίγο και να τον βγάλω απ την τροχιά του, σίγουρα όχι να τον ρίξω, φαίνεται άλλωστε απ τις φωτογραφίες ότι έρχεται επάνω μου με το grip να χτυπά στο πόδι μου και πέφτει πριν ακόμα κουνήσω το πόδι μου απ το μαρσπιέ. Το τέλος ήταν κακό, έτσι γίνονται αυτά. Ο Marquez είχε βάλει στο μυαλό του ότι ήθελε ο ίδιος να κρίνει ποιος θα κατακτήσει το πρωτάθλημα. Τέτοιες συμπεριφορές έχουμε δει απειροελάχιστες φορές στο άθλημα, νομίζω ότι είναι κάκιστη συμπεριφορά από μέρους του"

- Valentino Rossi.

-PAXP-deijE.gif

Τροποποιήθηκε από τον Messer
Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
GSX-R / VFR/CBR Husqvarna NUDA-R (900cc)

Δημοσιεύτηκε

και λιγα του κανε του μικρου (μαλλον δεν του κανε, αυτος τριβοτανε στη γκλιτσα του τσομπανη. οποιος το δει θα καταλαβει...)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

"Δε καταλαβαίνω, υπάρχει κάτι που πρέπει να συζητήσουμε? (laughs)"

Η επιτροπή σου επέβαλε τρεις βαθμούς ποινής στο δίπλωμα και ξεκινάς τελευταίος στην Valencia .

" Δε ξέρω καν αν θα αγωνιστώ, θα πρέπει να αποφασίσω"

Valentino, ποια είναι η δική σου εκδοχή?

"Είμαι εξαιρετικά στεναχωρημένος, δεν ήθελα να φτάσω σ αυτό το σημείο, να τελειώσει η ιστορία έτσι. Ήθελα να αντιμετωπίσω τον Lorenzo, και δεν είχα την πολυτέλεια να περιμένω "

Ο Marquez λοιπόν ήταν εναντίων σου?

"Η όλη συμπεριφορά του Marc σήμερα είναι μια επιβεβαίωση των όσων έλεγα την Πέμπτη. Πίστευα ότι αν έβγαινα και τα έλεγα ανοιχτά θα άλλαζε η συμπεριφορά του, αλλά μάλλον είχε την αντίθετη επιδραση" .

Τελικά τον έριξες επίτηδες?

" Φυσικά και όχι, δεν τον κλώτσησα καν. Από εκεί που το έδειξε η κάμερα δεν είναι ξεκάθαρο αλλά μπορεί κανείς να καταλάβει ξεκάθαρα από αυτήν του ελικοπτέρου. Έριξε την μηχναή δεξιά και το grip βρήκε στο αριστερό μου πόδι και έχασε το μπροστινό. Δεν είχα κανένα σκοπό, ήθελα να ξεκολλήσει από πάνω μου και όταν επιβραδύναμε τον κοίταξα λέγοντας ¨τι στον διάολο κάνεις?¨.  Αν ήθελα να παίξω μαζί του ποδόσφαιρο θα το έκανα 30 μέτρα πριν και όχι εκεί. "

Η επιτροπή αποφάσισε ποινή...

"Λάθος, καθώς δεν είχα κανένα σκοπό να τον ρίξω. Τελικώς ο Μarquez κέρδισε την μάχη, το σχέδιο του πήγε εξαιρετικά. Πάντα ήμουν καθαρός, είχα μόνο έναν βαθμό ποινής στο δίπλωμα που πήρα στο Misano για ένα μικρό λάθος που δεν κόστισε καν στον Lorenzo " .

Νομίζεις ότι το πρωτάθλημα αλλοιώθηκε?

"Έτσι είναι. Δεν είναι ξεκάθαρο αν τελικά θα μπορούσα να κερδίσω τον Lorenzo, ο Marc απ την άλλη κατάφερε να κρίνει ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα. Δε γνωρίζω αν οι δύο τους είχαν συμφωνία, δε το νομίζω όμως. Μπορεί και να έχουν μιλήσει, ποιος ξέρει... "

Γιατί ο Marquez να θέλει να χάσεις?

"Όπως είπα ξανά, για τα συμβάντα μεταξύ μας στην Αργεντινή και στο Assen. Το επιβεβαίωσε και ο Alzamora, ο Marc του είπε ότι θα χάσω το πρωτάθλημα. Είναι κακός σαν ηττημένος..." .

Ο Mike Webb, είπε ότι ο Marquez σε επιβράδυνε...

"Ναι, μα είναι ολοφάνερο. Και το λέω ξανά, λυπάμαι που έπεσε γιατί το μόνο που ήθελα ήταν απλά να τον ενοχλήσω. Η ποινή αυτή μου κόβει τα πόδια, μάλλον μόνιμα" .

Μήπως ήταν λάθος που επιτέθηκες απ την Πέμπτη?

"Ίσως είναι αλήθεια, ίσως έκανα λάθος. Ίσως να συμπεριφερόταν το ίδιο αλλά τώρα το έκανε με πιο νευρικό τρόπο. Αλλά δε μπορούσα να με πηδάνε και να το βουλώνω κιόλας. Και η αλήθεια εξόργισε τον Marc " .

Πως αισθάνεσαι?

"Ε είμαι λυπημένος, τα έδωσα όλα για αυτό το πρωτάθλημα. Δεν είχα πρόβλημα να χάσω μέσα στην πίστα, αλλά υπάρχουν κι άλλα από πίσω. Πάντα ήμουν σκληρός στην καριέρα μου αλλά έπαιζα τίμια, πάντα αποδεχόμουν τα αποτελέσματα εντός πίστας. "

Τι είπες στον Marquez όταν πήγατε στην επιτροπή?

"Του ότι τι γνώμη έχω γι αυτόν, αλλά αυτά είναι προσωπικά " .

O Lorenzo είπε ότι έχασε την εκτίμηση του στο πρόσωπο σου...

"Εγώ έκανα το σωστό, παρόλα αυτά, και η δική του αντίδραση σε όλη την ιστορία είναι το λιγότερο περίεργη" .

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM SMT (990cc)

Δημοσιεύτηκε

Παντως πεφτει πολυ "καντιλι" στην Dorna σε Facebook - twitter κτλ

για την ποινη που εβαλαν στον Rossi,

αντι να δωσουν ποινη στον Marquez.

Μολις παιχτηκε το πλανο που δειχνει οτι ο Marquez πεφτει πανω στον Rossi, και οχι το αντιθετο, στο Skysports,

ξεκινησε ενας χαμος στα μεσα δικτυωσης.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki σε νάρκη Shoei αραχνιασμένο εκπτούται

Δημοσιεύτηκε

Ο Ρόσσι είναι γραιά στο χώρο και ξέρει και θα έπρεπε να κρατηθεί περισσότερο αλλά το ότι ο Μικρός είναι κωλοπαιδαράς το βλέπουμε 2 χρόνια τώρα με οριακές χοντράδες-τζαρτζαρίσματα και έλλειψη έστω συστάσεων από τους αγωνοδίκες ένεκα θεάματος=θεαματικότητας TV=κερδών.

Τουλάχιστον δε σκοτωθήκανε ακόμα αλλά πολλές φορές το έβλεπα δαγκωμένα το πράμα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha R1M (1000cc)

Ο Ρόσσι είναι γραιά στο χώρο και ξέρει και θα έπρεπε να κρατηθεί περισσότερο αλλά το ότι ο Μικρός είναι κωλοπαιδαράς το βλέπουμε 2 χρόνια τώρα με οριακές χοντράδες-τζαρτζαρίσματα και έλλειψη έστω συστάσεων από τους αγωνοδίκες ένεκα θεάματος=θεαματικότητας TV=κερδών.

Τουλάχιστον δε σκοτωθήκανε ακόμα αλλά πολλές φορές το έβλεπα δαγκωμένα το πράμα. 

Γραιά και ακομα δεν εμαθε. Με το που ηρθε και πηρε 2 πρωταθληματα=κωλοπαιδαράς. Συστάσεις και ποινες εχει φαει μαλλον δεν θυμασαι. Οποιος παει πιο αργα απο εμας=κουλος , οποιος παει πιο γρηγορα= θα σκοτωθει. Κλασικ

Τροποποιήθηκε από τον scorpion92

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Ποινές? Πότε? Την μαύρη σημαία στην Αυστραλία που δεν άλλαξε λάστιχα?

Τα σχόλια περί «κουλός» «θα σκοτωθεί» να τα πούμε μάλλον στον Jorge & Dani & Stoner απέναντι στον Simoncelli.

Και όταν το παλικαράκι σκοτώθηκε, όλοι το έπαιζαν κυρίες και στεναχωρημένοι........

Ο δε Marco, ήταν πολύ καθαρότερος του Marc στην πίστα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

όταν εμβόλισε τον Βάλε και τον κατηγόρησε κιόλας ότι κέρδισε γιατί πέρασε από την αμοπαγίδα την ποινή πήρε ο Μαρκ;

Τροποποιήθηκε από τον Gen.Markus

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Honda

Δημοσιεύτηκε

Τα σχόλια περί «κουλός» «θα σκοτωθεί» να τα πούμε μάλλον στον Jorge & Dani & Stoner απέναντι στον Simoncelli.

Και όταν το παλικαράκι σκοτώθηκε, όλοι το έπαιζαν κυρίες και στεναχωρημένοι........

Ο δε Marco, ήταν πολύ καθαρότερος του Marc στην πίστα.

Ε γινεσε αδικος,δηλ πιστευεις οτι χαρηκε κανενας με τον θανατο του Sic?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Σαφώς και δε χάρηκαν, βρε Γιάννο.......

Αλλά η τριάδα έβγαινε και τον έκραζε περί επικίνδυνης οδήγησης.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha R1M (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ο δε Marco, ήταν πολύ καθαρότερος του Marc στη πίστα

Μονο το 13 ειχε 3 ποντους και συστασεις... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αφού είχε τρακάρει με το μισό γκρίντ.(που λέει ο λόγος)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Honda

Δημοσιεύτηκε

Σαφώς και δε χάρηκαν, βρε Γιάννο.......

Αλλά η τριάδα έβγαινε και τον έκραζε περί επικίνδυνης οδήγησης.

Αυτο που θυμαμαι χαρακτηριστηκα ειναι ο πεντροσα πως ειχε αντιδρασει και τον λυπηθηκα.

Σαφως και δεν τον ηθελαν γτ τους πιεζε ασχημα αλλα λογικο ειναι να στεναχωρηθουν που εγινε το θανατηφορο ατυχημα,δεν πιστευω οτι το επαιζαν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μονο το 13 ειχε 3 ποντους και συστασεις... 

Ξεκίνησε από το τέλος του grid?

Ειλικρινά δε θυμάμαι......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 09 (848cc) Shoei xr 1100 Yamaha MT 09 (850cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν τα βλέπουν  αυτά ο ντουχαν ο κοσινσκυ ο κένι Ρόμπερτ ο Γκάρντνερ θα γελάνε.....

Η αξία ενός ανθρώπου κρίνεται όχι από το πώς αντιμετώπίζει την νίκη αλλά την ήττα..

Ακόμα και να το χάσει ο ρόσσι όλοι θα θυμούνται πως ο Χόρχε το πήρε γιατί η ντόρνα και ο ροκυ θαύμα του το δώσανε...

Και σα το πρωτάθλημα που πήρε ο χευντεν 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ο Pedrosa είπε πως ο Rossi είναι αντιφατικός επειδή κάποτε έλεγε "that's racing" ενώ τώρα διαμαρτύρεται που του τα κάνουν άλλοι. Ο Stoner στο τουίτερ συμφώνησε με τον Lorenzo πως αν ήταν άλλος στη θέση του Vale θα έτρωγε μεγάλη ποινή.

Αν το πάρει ο Lorenzo θα βγουν κάποιοι άσχετοι φανατικοί να πούνε πως δεν το άξιζε. Η γνώμη μου είναι πως είτε πρωταθλητής είναι ο Lorenzo είτε ο Rossi, θα είναι με την αξία τους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha mt 10 (1000cc) shoei nxr , arai Kawasaki H2R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

ε οχι και ο Λορένθο με την αξία του .......που μετά τις δηλώσεις του για τον Ιανόνε ,ξαφνικά αγκαλιές και φιλιά .....

και που τους 2 τελευταιους αγωνες κανει την σιγανοπαπαδιά

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki σε νάρκη Shoei αραχνιασμένο εκπτούται

Οποιος παει πιο αργα απο εμας=κουλος , οποιος παει πιο γρηγορα= θα σκοτωθει. Κλασικ

Δηλαδή ο Μαρκ που μία πέρναγε αέρα πατέρα και μία έκοβε σαν να είχε κλατάρισμα είναι και τα δύο, καρακλάσικ-κι-βρώμισ'?

Χοντράδες κάνανε περίπου όλοι τους (νομίζω πλην Πεντρόσα) και ακόμα θυμάμαι τον Σένα με την JSP Lotus μέση '80 να κάνει χοντρά χωσίματα κωλοπαιδαρίστικα ξεδιάντροπα πριν σοβαρευτεί λίγο και φτιάξει το μύθο του χωνόμενος πάλι αγρίως αλλά όχι κωλοπαιδαριωδώς....

Αλλά να περνάει κάποιος και μετά να κόβει όχι μια - δυο φορές για σπάσιμο ψωροπερηφάνιας εμφανούς ανωτερότητος αλλά συνεχώς και συστηματικά, δε θυμάμαι ποτέ να ξαναείδα έτσι. Αφού το βλαμμένο δεν το έχει ανάγκη γιατί όταν δεν καίει τα λάστιχα είναι όντως ο ταχύτερος (και τα λάστιχα δεν γίνεται να ξανάνιωσαν τόσο πολύ αμέσως μετά,ε!), τόσο μ@λ@κισμένο πιτσιρίκι είναι που θέλει απλώς να σπάσει τα νεύρα του και καλά ινδάλματος του? Δηλαδή τόσο πολύ θέλει μέσα του να σκοτώσει τον "πατέρα" για να γίνει άντρας? Τόση πίεση στο σπίτι πια?

Τροποποιήθηκε από τον Mi_ka
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

"Καλέσαμε τους δύο αναβάτες, ο Marc είπε πως δεν καθυστερούσε τον Rossi. Ο Valentino επέμενε στο αντίθετο και παραδέχθηκε πως εσκεμμένα άνοιξε την τροχιά του μεσκοπό να βγάλει τον Marquez εκτός γραμμής, χωρίς να θέλει να τον ρίξει"

"Ο Rossi δεν κλώτσησε τον Marc, αυτό μπορεί να φανεί ξεκάθαρα από τα οπτικά μέσα, παρόλα αυτά ήταν μια ανεύθυνη κίνηση ενάντια σε άλλον αναβάτη"

" Ο Marquez ξεκάθαρα επιβράδυνε τον Rossi, φαίνεται και από τα βίντεο αλλά και από το γυρολόγιο. Όμως δεν έκανε κάποια ακατάλληλη κίνηση που να βγαίνει εκτός κανονισμών, οπότε δεν μπορεί να του επιβληθεί ποινή. "

"Αποφασίσαμε να μην τιμωρήσουμε τον Rossi εντός αγώνα, γιατί θέλαμε πρώτα να μιλήσουμε με τους αναβάτες. Μας φάνηκε ανάρμοστο να μη τους ακούσουμε καθόλου και να αποφασίσουμε για ένα τόσο σημαντικό θέμα"

-Webb.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB300R (287cc)

Δημοσιεύτηκε

"Ο Rossi δεν κλώτσησε τον Marc, αυτό μπορεί να φανεί ξεκάθαρα από τα οπτικά μέσα, παρόλα αυτά ήταν μια ανεύθυνη κίνηση ενάντια σε άλλον αναβάτη"

-Webb.

Αυτό πότε το είπε; Άλλα διάβασα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ποιά είναι η γνλωμη σου για την ποινή που επιβλήθηκε στον Valentino?
“Νομίζω ότι αυτά που συνέβησαν σήμερα είναι αποτέλεσμα από τουλάχιστον δύο αγώνες όπου υπήρχε μεγάλος ανταγωνισμός μεταξύ του Marc Marquez και του Valentino Rossi. Από τον αγώνα του Phillip Island που ο Valentino κατηγόρησε τον Marc ότι προσπαθεί να επηρεάσει το πρωτάθλημα, αυτό που είδαμε σήμερα είναι η εκδίκηση του Marc Marquez ενάντια σ αυτές τις δηλώσεις.

Εαν κανείς αναλύσει τον αγώνα σήμερα σε λεπτομέρειες θα δει ότι κάθε κίνηση που έκανε ο Marc ήταν μέσα στα όρια του νόμιμου, αλλά αν δει κάποιος την μεγαλύτερη εικόνα θα παρατηρήσει ότι ο Marc  έκανε ένα στυλ αγώνα με την μεγαλύτερη όχληση προς τον Valentino. Στο τέλος αυτό οδήγησε στο ξέσπασμα του Valentino που τον οδήγησε σε μια άσχημη κίνηση η οποία ήταν να βγάλει τον Marc εκτός γραμμής. Μετά δυστυχώς ο Marc αποφάσισε να στρίψει επάνω του χτυπώντας του το πόδι και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να πέσει.

Είμαι στεναχωρημένος που η όλη ιστορία κατέληξε σε πτώση αναβάτη. Νομίζω ότι ο Valentino εξαναγκάστηκε, ας πούμε, να είναι αυτός που έκανε την παράνομη κίνηση και γιαυτό και τιμωρήθηκε.

Του δώθηκαν τρεις βαθμοί ποινής που μαζί με τον άλλο ένα που είχε ήδη γίνονται τέσσερις, κάτι το οποίο σημαίνει ότι θα ξεκινήσει τελευταίος στην Valencia. Η δουλειά μας σαν ομάδα έιναι να προστατεύσουμε τα συμφέροντα των αναβατών μας, αλλά δε μπορούμε να αρνηθούμε ότι η κίνηση του Valentino είναι απ αυτές που δε θέλουμε να βλέπουμε στα MotoGP. Απ την άλλη έχουμε την αίσθηση ότι η ποινή είναι αυστηρή μιας και ο Valentino δεν είναι ¨βρώμικος¨ αναβάτης. Δεν είναι αναβάτης που δημιουργεί προβλήματα, έτσι ως ομάδα κάναμε έφεση στην FIM για την απόφαση. Ο Valentino έδωσε κατάθεση στην FIM, η FIM συμβουλεύτηκε την αγωνόδικο επιτροπή, η αγωνόδικος μίλησε και με τον Marc Marquez και την Honda και μετά από 45 λεπτά η έφεση μας απορρίφθηκε.

Η αρχική ποινή παραμένει. Εαν η έφεση απορριφθεί απ την FIM τότε παραμένει η αρχική απόφαση η οποία δεν είναι εφέσιμη. Άρα αυτό είναι το τελικό αποτέλεσμα, η υπόθεση έκλεισε.”

Από τις εικόνες στο ελικόπτερο φαίνεται ότι ο Marquez ακουμπά τον Valentino στο πόδι και ο ίδιος είπε ότι αυτό έκανε το πόδι του να γλιστρήσει και σε καμία περίπτωση δεν κλώτσησε τον Marc, συμφωνείς με αυτό?
“Δεν είναι μόνο ότι το είδα, μου το είπε και ο Valentino, και το οπτικό υλικό τον επιβεβαιώνει. Η κλωτσιά είναι μια βίαια κίνηση, σε αυτή την περίπτωση έχουμε μια κίνηση προς τα κάτω και πίσω, αυτό που είπε αρχικά και ο Valentino δηλαδή ότι του ακούμπησε το πόδι και έφυγε απ το μαρσπιέ. Δε νομίζω ότι είναι και πολύ σοφό να κλωτσήσει κάποιος την 157 κιλών RC213V.”

Νομίζεις ότι οι αντιδράσεις του Rossi είναι δικαιολογημένες?
“Δεν υπερασπίζομαι τις πράξεις του. Γιαυτό και τιμωρήθηκε, γιατί έπραξε εκτός του νομίμου.”

-Lin Jarvis

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM (900cc) HJC FG-ST CRUCIAL MC1 Yamaha ??? (<1000cc)

ετσι απλά μια παρενθεση για τον GOAT http://www.4troxoi.gr/agones/diethneis-agones/valentino-rossi-statistiko-fainomeno

Τροποποιήθηκε από τον themata
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αυτό πότε το είπε; Άλλα διάβασα.

Είναι γραμμένο στα Ιταλικά μέσα, αν ψάξεις θα το βρεις. Δε θυμάμαι σε ποιο ειδησεογραφικό ήταν. Υπό νορμάλ συνθήκες καταβάλω αρκετή προσπάθεια να ψάχνω και να μεταφράζω από διάφορες γλώσσες (μερικές απ αυτές δε γνωρίζω καθόλου καλά), καταλαβαίνεις τώρα με το χαμό τι έγινε...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha r6 Ducati hypermotard (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Ο Valentino Rossi έγραψε στο twitter του πριν από λίγο ότι θα βρεθεί στη Valencia για τον τελευταίο αγώνα της σεζόν.

Μ’ αυτό τον τρόπο παίρνει τέλος η φιλολογία των τελευταίων ωρών που ήθελε τον Vale - εκνευρισμένος - να μην θέλει να συμμετάσχει στο τελευταία GP του 2015.

Ο Ιταλός άσος έγραψε:

Grazie a tutti per il fantastico supporto,leggervi mi ha aiutato a superare amarezza e incazzatura. Da oggi si lavora per Valencia.

Σε ελεύθερη μετάφραση: Σας ευχαριστώ όλους για τη φανταστική συμπαράστασή σας που με βοήθησε να ξεπεράσω την πίκρα και την τσαντίλα μου. Από τώρα δουλεύουμε για τη Valencia.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα