trelakias

Πρωτη μηχανη!

14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Σε λιγο κλεινω τα 18 και εχω μερικους προβληματισμους σχετικα με τη μηχανη που θα επιλεξω ως πρωτη! Σκεφτομαι αν θα παρω μια street στα 250 cc ή αλλιως ενα enduro που θα με βοηθησει στα πρωτα μου βηματα! Σκεφτομαι για κατι σε μεταχειρισμενο! τι λετε?

Τροποποιήθηκε από τον trelakias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha Crypton R T115 (110.3cc) Yamaha WR250R (250cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλώς ήρθες! Σύμφωνα με τα νέα διπλώματα (Α1) θα πρέπει να περιοριστείς στα 125 κυβικά και στα 15 άλογα. Οπότε μπορούμε να σου πούμε εντυπώσεις για αυτήν την κατηγορία αν σου αρέσει κάποιο μοντέλο.

Χρήση? Μπάτζετ? Και να κρατήσεις κανα 500άρικο για κράνος (~200), μπουφάν (~150-200), γάντια (~50) και ασφάλεια (~100).

ΥΓ. Τώρα είδα ότι δεν είναι σε σωστή κατηγορία, παρακαλώ να μεταφερθεί το μήνυμά μου

Τροποποιήθηκε από τον Optimus Prime

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Husqvarna sm 610 Aprilia sxv 550

Δημοσιεύτηκε

Μη τoυ κoβεις τα φτερα τoυ παιδιoυ..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

500e για κρανος?κοψε κατι...

για πρωτο εξοπλισμο με 500ε συνολο ειναι κομπλε τα οποια πρεπει ομως να τα υπολογισει σαν στανταρ εξοδο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda xl1000v (1000cc) HJC HQ-1 Carbon MV Agusta f4750 (749cc)

Δημοσιεύτηκε

Πάρε ένα ΜΧ! Ούτε άδειες, ούτε διπλώματα, ούτε ασφάλειες, ούτε κράνη δεν θες............. ΕΤΟΙΜΟΣ!

(νάναι και 450 κυβικά να ξυρίζει)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp 650

Δημοσιεύτηκε

κλασικά ερωτήματα,

μεταχειρισμένο(κάτι απλό και ήρεμο) + κράνος + μπουφανάκι και καλή τύχη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton R T115 (110.3cc) Yamaha WR250R (250cc)

Δημοσιεύτηκε

500e για κρανος?κοψε κατι...

για πρωτο εξοπλισμο με 500ε συνολο ειναι κομπλε τα οποια πρεπει ομως να τα υπολογισει σαν στανταρ εξοδο

Μα για συνολικό εξοπλισμό είπα το 500ρικο! Γράφω "κράνος (~200), μπουφάν (~150-200), γάντια (~50) και ασφάλεια (~100)."... :_thumbsup: Απλά ξέχασα να βάλω σημείο στίξης

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος 2013 (125cc) Αλλος 2013 (125ccc)

Δημοσιεύτηκε

κατά γνώμη μου πάρε 125 για αρχή και μετά να ανεβης κυβισμό οχι κατευθείαν για μένα γνώμη μου πάρε ένα street και είσαι έτοιμος και ένα 250 street θα σου είναι κουτή ..... ένα sym wolf η το cbr to 125 είναι τελιο.......

20130328174223.jpg

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

κατά γνώμη μου πάρε 125 για αρχή και μετά να ανεβης κυβισμό οχι κατευθείαν για μένα γνώμη μου πάρε ένα street και είσαι έτοιμος και ένα 250 street θα σου είναι κουτή ..... ένα sym wolf η το cbr to 125 είναι τελιο.......

20130328174223.jpg

kiego kt tetio exo sto mialo m !!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος 2013 (125cc) Αλλος 2013 (125ccc)

Δημοσιεύτηκε

πίστεψε μαι αδερφέ το καλύτερο που εχισ να κάνεις είναι αυτό πραγματικά ... να πάρεις ένα τέτοιο και να ηρέμησις.....

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda hornet

Δημοσιεύτηκε

Πάρε αυτο που γουστάρεις!! Η μηχανή θέλει καρδιά οχι λογική.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda transalp Honda GOLDWING (1800cc)

Δημοσιεύτηκε

Γεια σου φίλε μου. Εγώ ξεκίνησα με ένα παπί 100 κυβικών και 23 ετών. Πρίν είχα ένα μοτοποδήλατο PUCH 50 κυβικά και πιο πριν ποδήλατο !!!! Σε όλα αυτά τα χρόνια που οδηγώ, ούτε σούζες ούτε κόντρες ούτε υψηλές ταχύτητες. Σε ό,τι κάνεις πρώτα θέλει σύνεση και μετά ο,τιδήποτε άλλο. Πριν εννέα χρόνια αγόρασα μεταχειρισμένη TRANSALP 600 κυβικά και όπως καταλαβαίνεις πήγα από τα 100 στα 600 κυριολεκτικά από τη μία μέρα στην άλλη !!! Καμμία σχέση το ένα μηχανάκι με το άλλο. Ευτυχώς το Τρανσάλπ δεν έχει και τη φοβερή ιπποδύναμη και αυτο με βοήθησε ώστε να τη συνηθίσω μέσα σε ένα μήνα το πολύ !!!! Βέβαια άλλο 23 ετών και άλλο 35. Δεν ξέρω πως θα συμπεριφερόμουν στα 23 με Τρανσάλπ στα χέρια, αν και δεν πιστεύω ότι θα έκανα διαφορετικά πράγματα. Σου τα γράφω αυτά γιατί οι περισσότεροι λένε στα διάφορα φόρουμ να ξεκινάει κάποιος με μικρά κυβικά και σιγά σιγά να ανεβαίνει. Πιστεύω ότι αυτό είναι λάθος κατά το ήμισυ όμως. Ξεκίνα από λίγα κυβικά και ανάλογα με τον τύπο του διπλώματός σου και μετα μπορείς να ανεβείς άνετα σε πολυ μεγαλύτερα κυβικά όπως και εγώ αλλά όπως σου είπα με πολλή ΣΎΝΕΣΗ !!!! Για να σου το αποδείξω αυτό σκέψου ότι και το παπί πάει με 100 χλμ την ώρα και η KAWASAKI των 1300 κυβικών. Αν τα τρέχεις και τα δύο με αυτήν την ταχύτητα κανένα πρόβλημα παλληκάρι μου. Μόνο στην τελική και στα απότομα γκαζώματα βρίσκεται η διαφορά. ΄Πάρε λιπόν ένα στα κυβικά σου και στην ηλικία σου, οδήγισέ το για κάποια χρόνια, απέκτησε την ανάλογη οδηγική εμπειρία εντός και εκτός πόλης, ΚΥΡΙΩΣ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΡΕΛΛΕΣ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ για να εντυπωσιάσεις και μην φοβάσαι τίποτα. Καλή συντήρηση στη μοτό, ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΟΛΗΣ και μη φοβάσαι τίποτα. Καλή τύχη και ΧΩΡΙΣ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ !!!!

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Husqvarna SM 450 R για τελειως πρωτη μηχανη?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Groundbreaking-2.jpg

Το θεμα ειναι 2 ετων.......το παιδι που το ανοιξε προφανως εχει κατασταλαξει εδω και καιρο για κατι.

Το smr 450 δεν κανει ουτε για τελειως πρωτη μηχανη ουτε για καθε μερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα