63 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

O κυριαζης ειναι εγγυηση!! Δεν θα σου μιλησει ως ψυχρος επαγγελματιας που σε κανει να μην ξαναπατησεις στο μαγαζι, αλλα πανω απο ολα σαν φιλος.

Ο ανθρωπος εχει να την διαθεση να εξηγησει τα παντα. Εχω παει 2 φορες και με την συμπεριφορα του με κερδισε, κανοντας με να μην ασχολουμαι με αλλα μαγαζια. Ευτυχως που υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι για να ξεχωριζουν απο τα σκουπιδια.

Ενταξει να πω την αληθεια μου αρεσει... και η κοπελα που εχει στο ταμειο. :P

Ααααααα, σε τυλίγει απ' όλες τις πάντες, έτσι? :tooth:

Και χαίρεσαι να πληρώνεις, ε? :spiteful: Μήπως να πληρώσω με κέρματα να κάτσουμε κανά μισάωρο τα δυο μας να μετράμε και να ξαναμετράμε? :rotfl:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

group vag ε? εχω πολυ κακη αποψη για το συγκεκριμενο group την οποια εαν σου πω με τον τροπο που θελω,θα μου κοψεις την καλημερα και ειναι κριμα μια και μολις γνωριστηκαμε... :P

Για το Group Vag μην είσαι σίγουρος ότι δεν έχω χειρότερη άποψη από σένα...... :D Τα έχουνε κάνει απίστευτα ζημιάρικα πλέον, ενώ και η αντιπροσωπεία την έχει δει Ferrari και βάλε. Οι δε πωλητές νομίζουν ότι πουλάνε χρυσό και διαμάντια και πού καταδέχονται να μιλήσουνε στον πελάτη πολύ είναι..... σε κάλυψα κάπως? :lol:

Απ' ότι έχω δει όμως, τα μαμά VW έχουν τα προβλήματα, ενώ άλλα του ομίλου όπως πχ SEAT, SKODA έχουν βγει καλύτερα (ειδικά τα δεύτερα).

Τα πάντα ρει δυστυχώς και όσα ξέραμε τα ξεχνάμε για όλους. Και η OPEL κάποτε έφτιαχνε τανκς από ποιότητα και τώρα δεν προλαβαίνουν να παίρνουν αριθμό προτεραιότητας στα συνεργεία (μιλάω για το περιβόητο Astra).

Πάντως μια χαρά έχει βγει μέχρι τώρα, φτου-φτου σκόρδα, και στα λεφτά που το πήραμε και με τον εξοπλισμό που έχει, ήταν το καλύτερο deal για τότε.

Εγώ Skoda ήθελα, αλλά ας όψεται που δεν ήταν για μένα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda fmx

Δημοσιεύτηκε

Για το Group Vag μην είσαι σίγουρος ότι δεν έχω χειρότερη άποψη από σένα...... :D Τα έχουνε κάνει απίστευτα ζημιάρικα πλέον, ενώ και η αντιπροσωπεία την έχει δει Ferrari και βάλε. Οι δε πωλητές νομίζουν ότι πουλάνε χρυσό και διαμάντια και πού καταδέχονται να μιλήσουνε στον πελάτη πολύ είναι..... σε κάλυψα κάπως? :lol:

Απ' ότι έχω δει όμως, τα μαμά VW έχουν τα προβλήματα, ενώ άλλα του ομίλου όπως πχ SEAT, SKODA έχουν βγει καλύτερα (ειδικά τα δεύτερα).

Τα πάντα ρει δυστυχώς και όσα ξέραμε τα ξεχνάμε για όλους. Και η OPEL κάποτε έφτιαχνε τανκς από ποιότητα και τώρα δεν προλαβαίνουν να παίρνουν αριθμό προτεραιότητας στα συνεργεία (μιλάω για το περιβόητο Astra).

Πάντως μια χαρά έχει βγει μέχρι τώρα, φτου-φτου σκόρδα, και στα λεφτά που το πήραμε και με τον εξοπλισμό που έχει, ήταν το καλύτερο deal για τότε.

Εγώ Skoda ήθελα, αλλά ας όψεται που δεν ήταν για μένα.

χαιρομαι που συνεννοουμαστε...προ δυο μηνων πουλησα ενα s3 που ειχα και ηταν μια απο τις σοφοτερες κινησεις που εκανα ποτε...

η ποιοτητα κατασκευης τους ειναι εντελως για τα σκουπιδια,ειδικα εαν συνυπολογισεις και κοστος αποκτησης...

ολοι οι ιδιοκτητες παγκοσμιως κλαινε...το καλυτερο το ειχε πει ενας αμερικανος...

"μια απο τις εντυπωσιακοτερες κινησεις του καπιταλιστικου συστηματος,ηταν το οτι το group vag καταφερε να πεισει τους πελατες του να νομιζουν οτι αγοραζουν κατεργασμενα διαμαντια,αντι για τα ακουπιδια που στην πραγματικοτητα αγοραζαν..."

για να μην πιασω τους υπολοιπους ευρωπαιους,βλεπε bmw με την τουρμπατη χωματερη των 1600 κυβικων,που εχει βραβευτει κιολας,μη χεσω, την οποια φορουν περηφανα τα mini cooper και τα peugeot...

ιαπων φιλε μου...κι ας μην καλυπτει εσωτερικα το κοζι...

απο εμενα προσωπικα η ευρωπη δεν προκειται να ξαναδει ουτε σεντσι...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha fazer s2 Suzuki /GSX-S/BusaGen2

Δημοσιεύτηκε

Ααααααα, σε τυλίγει απ' όλες τις πάντες, έτσι? :tooth:

Και χαίρεσαι να πληρώνεις, ε? :spiteful: Μήπως να πληρώσω με κέρματα να κάτσουμε κανά μισάωρο τα δυο μας να μετράμε και να ξαναμετράμε? :rotfl:

Εννοειται!!! ποιος κυριαζης??? ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΠΑΩ!!! :lol: :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha fazer s2 Suzuki /GSX-S/BusaGen2

Δημοσιεύτηκε

για να μην πιασω τους υπολοιπους ευρωπαιους,βλεπε bmw με την τουρμπατη χωματερη των 1600 κυβικων,που εχει βραβευτει κιολας,μη χεσω, την οποια φορουν περηφανα τα mini cooper και τα peugeot...

ιαπων φιλε μου...κι ας μην καλυπτει εσωτερικα το κοζι...

απο εμενα προσωπικα η ευρωπη δεν προκειται να ξαναδει ουτε σεντσι...

Σιγουρα δεν μπορεις να απορριψεις την καταπληκτικη Bmw 135i Biturbo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αμηχανία πλήρης KTM 990 SMT (999cc)

Δημοσιεύτηκε

Ειδες Κωστη.....την βρηκες την ακρη,οποτε καλοριζικη η μπαταρια,και μας μενει και το θετικο feedback για επαγγελματια του χωρου,που με τοσο κοπο ψαχνουμε να βρουμε καθε φορα.

Για την αποκλιση στα αμπερ χωρητικοτητας,δεν σου εγραψα τυχαια,οπως δεν γραφω τυχαια ποτε εδω μεσα...... :shades:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda fmx

Δημοσιεύτηκε

Σιγουρα δεν μπορεις να απορριψεις την καταπληκτικη Bmw 135i Biturbo

Α Ν Ε Τ Α...ειδικα για μπεμπες μπορω να σου γραφω ολοκληρα μερονυχτα...ειχα κολλητους 3 αδελφια που ηταν αντιστοιχως μηχανικος ηλεκτρολογος φαναρτζης και δουλευαν παντα σε bmw...εχουν περασει απ οτι εξουσιοδοτημενο ξερεις...να σου λεω ιστοριες για τα Μ3 να γελας μεχρι πρωιας...

απο εμφανιση και αποδοση-κρατημα δεν μπορω να πω...μια χαρα...αλλα στα υπολοιπα βρασε ορυζα...

για μοτοσυκλεττες bmw μετα το 1978 δεν συζηταμε καθολου...απλως γελαμε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ειδες Κωστη.....την βρηκες την ακρη,οποτε καλοριζικη η μπαταρια,και μας μενει και το θετικο feedback για επαγγελματια του χωρου,που με τοσο κοπο ψαχνουμε να βρουμε καθε φορα.

Για την αποκλιση στα αμπερ χωρητικοτητας,δεν σου εγραψα τυχαια,οπως δεν γραφω τυχαια ποτε εδω μεσα...... :shades:

Ευχαριστώ συνονόματε. :D Δεν την πήρα ακόμα, πρέπει να βρω χρόνο να πάω με το αμάξι από κει για να δει και αν όντως χρειάζεται αλλαγή.

Είπαμε, το παλληκάρι εξασκεί επάγγελμα με σεβασμό, δεν είναι αεριτζής. 10' τηλεφώνημα αρκεί νομίζω να "κόψεις" τί είναι ο άλλος. Κι αν σου μιλάει τόσο όμορφα σ' ένα ανώνυμο τηλεφώνημα απ' το οποίο δεν βγάζει τίποτα αν δεν πας να ψωνίσεις, φαντάζομαι πόσο εντάξει θα είναι από κοντά.

................................

για μοτοσυκλεττες bmw μετα το 1978 δεν συζηταμε καθολου...απλως γελαμε...

:lipssealed::whistling::lipssealed:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Up γιατί τελικά έμεινε από μπαταρία το Ibiza...... :plaf: ευτυχώς στο γκαράζ, ούτε που ξεκίνησε.

Και έχω feed-back εδώ στοιχεία που χρειάζομαι.

Είχα πει να την αλλάξουμε το χειμώνα, αλλά δεν εμφάνισε κανένα σύμπτωμα και το ξέχασα τελείως. :blush:

Τροποποιήθηκε από τον Kostas-MotoLover

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Trail Pegasos ADV

Δημοσιεύτηκε

Το πουντάκι πάει άμεσα για αλλαγή μπαταρίας! καμιά πρόταση για τι πράγμα να κοιτάξω? οκ την χωρητικότητα και τα αμπερ εκκίνησης τα ξέρω απλά βλέπω π.χ η bosch έχει μια σειρά silver μια blue και γενικά δεν σκαμπάζω και πολλά! στα 7 χρόνια που έχω το αμάξι νομίζω πώς άλλαξα 2 φορές μπαταρία magnet marelli δεν έβγαινε και τελείως φτηνά κανένα 60άρι περίπου. το θέμα είναι ότι έκλεισε το μαγαζί στην Συνδίκα που αγόραζα και ήταν γνωστός του θείου μου και σκέφτομαι να παραγγείλω καμιά απο νετ να μου έρθει και να μήν τρέχω να ψάχνω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym wolf (250cc)

Δημοσιεύτηκε

μερικές λεπτομέρειες για τις bosch (ή και varta ίδιο ακριβώς εργοστάσιο είναι )

η bosch έχει 3(πλεον 4 "σειρές" στις μπαταρίες της)

την s3 (για πιο παλιά οχήματα χωρίς πολλά ηλεκτρονικά)

την s4 (για λίγο πιο σύνθετα οχήματα)

την s5 (για σύγχρονα οχήματα με πολλά ηλεκτρονικά)

οι υπόλοιπες είναι λίγο extreme

όσο "ανεβαίνεις" στις σειρές τόσο πιο πολλά αμπερ εκκίνησης από την ίδια χωριτικότητα μπορεί να δώσει η μπαταρία.Η s5 συνήθως στο ίδιο "καλούπι"(τυποποιημένο μέγεθος) έχει συνήθως και λίγα περισσότερα αμπερόρια χωρητικότητα από την s4.

δεδομένου ότι το όχημά σου είναι 7 ετών θα έλεγα να αποφύγεις την s3 σειρά ,γενικά δεν είναι ότι πιο δυνατό κυκλοφορεί

Επίσης,

Αν αγοράσεις από το internet την χαλασμένη μπαταρία που θα την πας?

Είναι γνωστό πως οι μπαταρίες έχουν μόλυβδο κλπ .. και σίγουρα δεν πρέπει να καταλήγουν σε χωματερές .. Καλό θα ήταν να βρεις ένα συνεργείο που κάνει ανακύκλωση στις μπαταρίες (απαιτείται ειδικός κάδος) να την δώσεις.. Σίγουρα μπορεί να του κάνεις μερικά ευρώ δώρο (μιας και ο μόλυβδος είναι αρκετά ακριβός σαν μέταλλο) ή βρίσκεις κάποιο κατάστημα να αλλάξεις την μπαταρία σου..Ας μην ξεχνάμε και τον παράγοντα εγγύηση (αν και είναι λίγο ομιχλώδες το θέμα επειδή οι μπαταρίες θεωρούνται "αναλώσιμα")

Και κάτι άλλο,

λες πως σε αμάξι 7 ετών έχεις αλλάξει ήδη 2 φορές μπαταρία (δηλαδή μάζι με την μαμά) τώρα πας για την 4η μπαταρία.... Λίγο συχνά δεν νομίζεις?? Γενικά το αμάξι μένει καιρό ακίνητο??Μήπως θα ήταν καλό να κάνεις και ένα έλεγχο στο κύκλωμα φόρτισης ή αν έχεις κάποια απώλεια που ταλαιπωρεί την μπαταρία σου?(πχ το αμάξι του πατέρα μου , που δεν γράφει πολλά χιλιόμετρα , αλλά είναι και πιο παλιό , η τελευταία μπαταρία πήγε 6,5 έτη και την άλλαξε το φθινόπωρο μην την πατήσει τώρα τον χειμώνα μιας και είχε εμφανή σημάδια κούρασης).

ps.το τελευταίο αγνόησέ το αν έχεις punto diesel ... Οι ιταλοί είναι τόσο τσιγκούνιδες(σε χώρο και χρήμμα) που αφήσανε την ίδια βάση μπαταρίας για τα diesel και βενζίνες με αποτέλεσμα να βλέπεις diesel με 44ah μπαταρία... μόνο η προθέρμανση και το ζόρι της μίζας(που είναι ιδιαίτερα πιο δύσκολο από ένα βενζίνοκινητήρα) είναι ικανά να τις στείλουν πριν την ώρα τους

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

το αμάξι είναι του 2004 άρα 10 ετών και δεν μπορώ να θυμηθώ αν άλλαξα σίγουρα 2 αν και νομίζω ότι 2 άλλαξα! βασικά την πρώτη φορά που άδειασε η μπαταρία και δεν είχα συντηρητή και δεν ήξερα ακόμα και πολλά πολλά πήγα και πήρα αμέσως άλλη! σκέψου ότι αυτή που τώρα ζορίζεται την πάω έτσι 1 χρόνο με τον συντηρητή τον χειμώνα κάθε 2-3 μέρες και το καλοκαίρι καθόλου!

Την άδεια έλεγα να την κρατήσω στο γκαράζ για δοκιμές να την γεμίζω με τον συντηρητή και να κάνω διάφορα!

πήρα τηλέφωνο στην Αθήνα σε αυτόν που τηλεφώνησε και ο Αγαπούλης και με είπε για την Bosh s4 4001 που πρέπει όμως να σιγουρέψω ότι μπαίνει. η S4 4000 μπαίνει σίγουρα αλλά έχει 390 cold start αντί 420 που έχει η άλλη.

με τα μεταφορικά μου βγάινει όσο να πάω να την πάρω απο εδώ θεσσαλονίκη απο έναν στην Ολγας οπότε μάλλον θα περάσω απο εκεί να την τοποθετήσω και κατευθείαν να πάρει πίσω και την παλια.

απλά ο αθηναίος δίνει 24 μήνες για την Bosch ενώ εδώ θεσσαλονίκη δίνει 12 μηνες και δεν ήταν σίγουρος αν έχει τις συγκεκριμένες s4 γιατί έχει έλλειψη λέει! μου πρότεινε βάρτα και energiers και απο μόνος μου του μίλησα για την S4.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

και ναι θυμήθηκα! το αμάξι είναι του 2004 εγώ το πήρα το 2007 παίζει να ήταν κάνα μήνα σε ακινησία πριν το πάρω και τον χειμώνα του 2008 ένα πρωί στα κρύα δεν πήρα μπρός για να πάω σχολή οπότε και την άλλαξα.

μετά το 2010 προς δεκέμβριο είχα αφήσει το ράδιο να παίζει όσο μπαλαμουτιαζώμουνα με μια πρώην μου οπότε την άλλη μέρα το πρωί με τα κρύα δεν πήρε μπρός και πήγα και την άλλαξα. Δεν είχα τότε συντηρητη ακόμα. το 2013 άρχισε η μπαταρία να κάνει νερά πάλι αλλά είχε περάσει και διαστήματα ακινησίας μεγάλα λόγω μηχανής και ανεργίας απο πέρσι την πάω συνέχεια τον χειμώνα με συντηρητή αλλά κουράστηκα και σήμερα που ξέχασα χτές να την φορτίσω και έκατσε όλο το σκ πήρε με τα χίλια ζόρια μπρός και μετά μου κλειδώνει και την ηλεκτρική υποβοήθηση στο τιμόνι.

θα μπορούσα να το πάω και άλλο έτσι αλλά δεν θέλω καλύτερα να την αλλάξω να ησυχάσω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym wolf (250cc)

Δημοσιεύτηκε

οκ αν την θες για δοκιμές μπορεί να την κρατήσεις στο γκαράζ ... απλά όταν τα "τινάξει" εντελώς βουρ για ανακύκλωση

τώρα

s4000 (το δεύτερο 4 δεν υπάρχει στους κωδικούς της bosch κανονικά)

207 X 175 X 175

s4001

175 Χ 175 Χ 190

με ένα μέτρο βλέπεις ... λογικά χώρα η 44άρα(είναι το κλασικό "μικρό" μέγεθος για ευρωπαϊκά οχήματα)

τί τιμή πήρες για την 44αρα?για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης....

ps.αυτό με τις μπαταρίες και τις εγγυήσεις είναι πραγματικά μπέρδεμα(και μια ιδέα αστείο)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

αθήνα το μαγαζί την έχει 44,99 την 4000 και 46,99 την 4001 +6 ευρώ μεταφορικά για θεσσαλονίκη με μεταφορική ή 12 με κούριερ. αυτό που με φοβίζει στην μεταφορική είναι αν θα την βγάλουν διανομή αλλιώς αν είναι να τρέχω καλοχώρι άστα να πάν. δεν ήταν σίγουρος να μου απαντήσει πάντως.

θεσσαλονίκη την βρήκα 60 και 63 ευρώ αντίστοιχα. όσο περίπου να την πάρω απο αθήνα με κούριερ.

κατα τα άλλα μου πρότεινε και βάρτα με 55 ευρώ και ενερτάιερς με 50 ευρώ.

τείνω όμως προς bosch!

Γενικά τις μπαταρίες μου τις μαζεύω και τις πάω ανακύκλωση δεν τις πετάω έτσι! έδώ πήρα ματζαφλαράκι απο το ebay για να μετράω τις μπαταρίες τύπο ΑΑ και τα σχετικά γιατί είχα ένα συρτάρι και δεν ήξερα ποια είναι άδεια και γεμάτη για να τις ανακυκλώσω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC700XD '12

Δημοσιεύτηκε

Συνήθως οι κατασκευαστές δεν δίνουν καμία εγγύηση. Ο,τι δώσει ο dealer, τυπικά ως ένα εξάμηνο... Λογικό μια και η ίδια μπαταρία στα χέρια σου μπορεί να κρατήσει ένα χρόνο, στα δικά μου πέντε...

Αν δε είναι συνεχώς πλήρως φορτισμένες ψοφάνε πιο γρήγορα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

λογικά θα προτιμήσω απο δώ να την πάρω οκ 12 μήνες δεν είναι και λίγο κυρίως να μήν είναι ελαττωματική εξαρχής. κατα τα άλλα 2-3 χρόνια με πάνε οι μπαταρίες και τώρα που έχω τον συντηρητή πιστεύω και παραπάνω. γιατί οι προηγούμενες τα έφτυσαν απο δικό μου λάθος!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC700XD '12

Δημοσιεύτηκε

12 μήνες είναι πολύ λίγο. 3-4 είναι οκ, με μέγιστο 5-6.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym wolf (250cc)

Δημοσιεύτηκε

η varta και η bosch ανήκουν στο ίδιο group (ή καλύτερα η bosch αγόρασε την varta)

έχουν το ίδιο εργοστάσιο και το μόνο που αλλάζει είναι το αυτοκόλλητο/χρώμα στο πλαστικό περίβλημα της μπαταρίας..

απλά επειδή δεν έχει όλες τις σειρές της bosch τσέκαρε αν το μοντέλλο που σου προτείνουν αντιστοιχεί σε s3 ή s4

οι τιμές είναι χώμα(ειδικά αθήνα) ... επαρχία που είμαι εγώ ,μιλώντας με γνωστό μου που έχει συνεργείο(στην επαρχία) και γενικά τον εμπιστεύομαι μου λέει χονδρική αγορά για εμένα η s4000 είναι στα ~48 ευρώ , πόσο δηλαδή να την δώσω??? Σίγουρα παίζουν καλύτερες τιμές λόγω μεγάλων παραγγελιών αλλά και πάλι ...

μεταφορικές απ'όσο θυμάμαι θα πρέπει να πας καλοχώρι...

για την συμπεριφορά του καθενός με τις μπαταρίες είναι σχετικό...έχω δει μπροστά στα μάτια μου να πετάνε μπαταρία φορτηγου(δηλαδή με υγρά >45 κιλά) σε απλό κάδο αποριμμάτων...

για αυτό όποτε τυχαίνω thread με θέμα μπαταρίες το αναφέρω

ps.12 μήνες μιλάμε για εγγύηση δεν μιλάμε για την διάρκεια ζωής αν καταλαβαίνω σωστά τα post

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

12 μήνες εγγύηση λέω! δεν είναι και άσχημα όταν ο κατασκευαστής δεν δίνει σχεδόν καθόλου! ο αθηναίος δίνει 24 μήνες εγγύηση!

Αν πάω σε varta θα πάω στην Β36 αυτή δεν είναι αντίστοιχη της S4?

Τροποποιήθηκε από τον pit_hal

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Suzuki Gsxr (600cc)

Δημοσιεύτηκε

Μαγκες ειμαι φανταρος και οπως καταλαβαινεται το παπι το χω και καθεται το βαζω μπρος ανα 20 μερες με αποτελεσμα τωρα μου χω αδεια δεν παιρνει μπροστα η αν παρει περνει πολυ δυσκολα .Για δειτε το βιντεακι θελω καινουργια μπαταρια??

View My Video

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym wolf (250cc)

Δημοσιεύτηκε

12 μήνες εγγύηση λέω! δεν είναι και άσχημα όταν ο κατασκευαστής δεν δίνει σχεδόν καθόλου! ο αθηναίος δίνει 24 μήνες εγγύηση!

Αν πάω σε varta θα πάω στην Β36 αυτή δεν είναι αντίστοιχη της S4?

ίδια μοιάζει..αν ο μαγαζάτορας σου δίνει ίδια εγγύηση μεταξύ varta κ bosch go for it

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τελικά πήρα την Varta B36 44AH 420 cold start καθώς η bosch δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτη. το κόστος στα 64 ευρώ επειδή δεν τους έδωσα πίσω την παλιά μου μπαταρία, αν την πάω παίρνω πίσω 5 ευρώ.

δεν ήθελα όμως να μου την αλλάξουν εκείνη την ώρα γιατί θέλω να καθαρίσω καλά τους ακροδέκτες πρώτα γιατί έχουν πολύ μάκα πάνω και να τους περάσω σπρέι για πόλους, και ήθελα να φορτίσω πρώτα φούλ την μπαταρία πρίν την βάλω πάνω γιατί η καινούργια έδειχνε 12,6volt (μου είπε οτι και καλά παραλάβανε χτές και τις είχε φορτίσει).

γραπτή εγγύηση για έναν χρόνο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR ΧΧ (1137cc) Honda CB (1300cc)

Δημοσιεύτηκε

Επειδη ειδα οτι μιλατε για τον Κυριαζη και ειμαι σε φαση αλλαγης μπαταριας,ειδα οτι υπαρχουν 2 με αυτη την επωνυμια.Τι σχεση εχουν?

Εγω βρηκα τον παρακατω κι εχει την ιδια μπαταρια στη μιση τιμη απ'οτι την εχει ο γνωστος Κυριαζης που λετε στη σελιδα 1-2....Πως γινεται αυτο?

http://www.afoikiriazi.gr/battery/s25580p

http://www.e-kiriazis.gr/ell/product/%CE%9C%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1_%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%84%CF%8E%CE%BD_YUASA_JAPAN_High_Performance_Maintenance_Free_Gel_YTZ12S__-12V_11_10HRAh__-_210_CCAEN_%CE%B5%CE%BA%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC700XD '12

Δημοσιεύτηκε

Είναι άλλα καταστήματα. Αν έχουν κάποια σχέση, δεν γνωρίζω... Δεν φαίνεται κάτι τέτοιο.

Η μία που κοιτάς είναι made in Japan, και η άλλη made in ROC.

Εδώ η ROC στα ίδια... http://www.e-kiriazis.gr/ell/product/Μπαταρία_μοτοσυκλετών_YUASA_ROC_High_Performance_Maintenance_Free_YTZ12S__-12V_11_10HRAh__-_210_CCAEN_εκκίνησης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα