63 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha MT-01 Yamaha MT-0S

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλησπερα συντροχοι,

ηρθε η ωρα να αλλαξω μπαταρια αλλα δεν ξερω απο που να αγορασω (στην αντιπροσωπεια της yamaha δεν παω)

ξερετε μαγαζια στα νοτια προαστεια κοντα σε Αργυρουπολη, Ηλιουπολη, Ελληνικο, Αλιμο κ.λ.π.?

Ελπίζω σε καποιον οικονομικο εμπορο.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Τροποποιήθηκε από τον innova 04
Προσθήκη ετικετών.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CBF600SA (600cc) Honda Innova (125icc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα

Απο εδώ http://www.micronix.com.pl/y_kz06.pdf βλέπω οτι φοράει την YT14-B4, αν ισχύει ρίξε μια ψαχτική στο Νετ και θα βρείς κάποιο καταστημα.

Φυσικά αν ενδειαφέρεσαι για Yuasa.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-01 Yamaha MT-0S

Δημοσιεύτηκε

ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα προτιμω να βρω κανα μαγαζακι της προκοπης εδω στην αθηνα και να στηριξω την ντοπια αγορα,

αν υπαρχουν καποιοι που να γνωριζατε με καλουτσικες τιμες.

θα την βρω την ακρη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xtx

http://www.kiriazisb...es.gr/index.php

http://www.automotobatteries.gr/

όταν έψαχνα μπαταρία καλές τιμές είχα βρει σ αυτά τα δυο καταστήματα.

το δεύτερο είναι πιο κοντά σου.

η αντιπροσωπεία της γιαμάχα τις έχει πιο ακριβά, επειδή μάλλον φέρνει ίδιες με τις μαμίσιες.

οι οποίες είναι γιαπωνέζικες yuasa, gs.

Τροποποιήθηκε από τον yamahito

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600F (600 cccc) ARAI Mc COY Slide King

Δημοσιεύτηκε

http://www.automoto-eshop.gr/

Με προλαβε ο φιλος απο πανω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα.

Πρέπει ν' αλλαχτεί η μπαταρία του Ibiza (μόλις 4 ετών και άρχισε να βγάζει ένδειξη στο καντράν) :thumbsdown:

Επειδή δε θέλω να πάω σ' ένα μαγαζί "αδιάβαστος" και να μου περάσει ό,τι θέλει (και έχει) αυτός, η ερώτηση προς γνώστες είναι η εξής:

Ποιά χαρακτηριστικά της (εντάξει, εκτός του 1ου φυσικά που είναι στάνταρ) πρέπει να είναι ίδια και ποιό/ποιά δεν παίζουν ίσως τόσο ρόλο αν είναι ελάχιστα διαφοροποιημένα (λίγο πάνω-λίγο κάτω).

(Από τα κάτωθι χαρακτηριστικά, ξέρουμε τί τύπου είναι? πχ κλειστού που λένε, με τζελ ......ζελέ-αμύγδαλα-τρούφα δεν ξέρω)..... :P

Τα χαρακτηριστικά της είναι:

- 12 V (εντάξει, το γράφουμε κι αυτό για την ιστορία) :P

- 60 Ah (Αμπερώρια προφανώς)

- 280 Α DIN (δεν ξέρω τί 'ν τούτο και τί ρόλο βαράει)

- 480 Α (Αμπέρ εκκίνησης προφανώς)

- EN/SAE (ούτε αυτό ξέρω τί είναι).

Αν ταυτόχρονα βάλετε και κανά link οικονομικού μαγαζιού και να μην είναι σαλτιμπάγκος και κάνει καμμιά πατατιά (ο άσχετος ποτέ δεν ξέρεις τί μλκ θα κάνει), θα είναι καλύτερα.

:)

edit:

Υποψιάζομαι ότι η αναζήτηση θα παιχτεί μεταξύ 2ου και 4ου χαρακτηριστικού (Αμπερώρια και Αμπέρ εκκίνησης).

Βρήκα πχ ΑΥΤΗΝ που έχει τα ίδια.

Τί σόϊ μάρκα είναι και τί προέλευσης? Δε γράφει.

Τροποποιήθηκε από τον Kostas-MotoLover

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

4 Χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

b.a.t. .......

Ελπίζω το μέλος b.a.t. που διαβάζει να μην είναι ο batman, αλλά να ξέρει από bataries :tooth::mB_kalo_e::tease:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cbf (250cc) HJC HQ-1 Carbon Bimota Delirio

Δημοσιεύτηκε

EN/SAE English Society of Automotive Engineers

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αμηχανία πλήρης KTM 990 SMT (999cc)

Δημοσιεύτηκε

Δες για Winner Premium. Τις δουλευω χροοονια στα αυτοκινητα της οικογενειας,και ειναι πολυ καλες.

Νομιζω ειναι και Ελληνικες,αρα ακομα καλυτερα.

http://www.kiriazisbatteries.gr/view_cat.php?cat_id=632

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Όσον αφορά το αν πρέπει να πάρω ακριβώς ίδια σε όλα τα χαρακτηριστικά ή αν κάποιο απ' αυτά δεν πειράζει να είναι λίγο πάνω λίγο κάτω?

:_unsure: :_unsure: :_unsure:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αμηχανία πλήρης KTM 990 SMT (999cc)

Δημοσιεύτηκε

Kοιταξε......αν εισαι μαμα 60 αμπερ,και να βαλεις 62-65 αμπερ δεν τρεχει τιποτα.Μικροτερη του κατασκευαστη,με τιποτα.

Οι υπερβολες στις χωρητικοτητες κουραζουν τα δυναμο,και δεν φορτιζονται ποτε κανονικα οι μπαταριες.

Επισης επειδη δεν γνωριζω τον χωρο της μπαταριας σου στο αμαξι,δες και τις διαστασεις και την πολικοτητα,αν παρεις και την περασεις εσυ.

Π.χ μπορει η 60αρα να ερχεται κουτι σε μηκος-πλατος-υψος,και η 62αρα να ειναι πιο μεγαλη,και να μην σε χωραει.

Βασικα κανε μια βολτα και αυτοπροσωπως απο καποιο καταστημα.Θα εξυπηρετηθεις καλυτερα,και μπορει να βρεις εξισου καλες τιμες.

Εγω την μπαταρια την αγορασα,την τοποθετησε ο πωλητης-ηλεκτρολογος μου,και την πληρωσα οσα λεει το site που σου ποσταρισα.... :_thumbsup:

Προτιμω αυτη την διαδικασια ανεκαθεν,γιατι καλο ειναι να υπαρχει ο προσωπικος μας ηλεκτρολογος,μηχανικος, κλπ.

Σιγουρα καποια στιγμη θα φανει απαραιτητος και χρησιμοτατος.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda fmx

ο κυριαζης στο περιστερι...απο τους καλυτερους επαγγελματιες που εχω γνωρισει...θα σου απαντησει σε οποιαδηποτε ερωτηση και δεν θα σε δει σαν ορθιο ευρω...επισης εχει λογικοτατες τιμες και ξερει το αντικειμενο του...

εχω εξυπηρετηθει αρκετες φορες και εχω μεινει απολυτως ικανοποιημενος...

ζητα τον ανδριανο και πες του απο τον αντωνη με το lexus το 450...

http://www.kiriazisbatteries.gr/

Τροποποιήθηκε από τον Reinmeister
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSXRTLXRVYZNSR Suzuki Το εχω

Δημοσιεύτηκε

Γράψε μας ακριβώς ποιο μοντέλο ποιας εταιρίας θες και σε τι τιμή το βρίσκεις ώστε να ψάξουμε μπας και βρούμε την καλύτερη δυνατή τιμή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Kοιταξε......αν εισαι μαμα 60 αμπερ,και να βαλεις 62-65 αμπερ δεν τρεχει τιποτα.Μικροτερη του κατασκευαστη,με τιποτα.

Οι υπερβολες στις χωρητικοτητες κουραζουν τα δυναμο,και δεν φορτιζονται ποτε κανονικα οι μπαταριες.

Επισης επειδη δεν γνωριζω τον χωρο της μπαταριας σου στο αμαξι,δες και τις διαστασεις και την πολικοτητα,αν παρεις και την περασεις εσυ.

Π.χ μπορει η 60αρα να ερχεται κουτι σε μηκος-πλατος-υψος,και η 62αρα να ειναι πιο μεγαλη,και να μην σε χωραει.

Βασικα κανε μια βολτα και αυτοπροσωπως απο καποιο καταστημα.Θα εξυπηρετηθεις καλυτερα,και μπορει να βρεις εξισου καλες τιμες.

Εγω την μπαταρια την αγορασα,την τοποθετησε ο πωλητης-ηλεκτρολογος μου,και την πληρωσα οσα λεει το site που σου ποσταρισα.... :_thumbsup:

Προτιμω αυτη την διαδικασια ανεκαθεν,γιατι καλο ειναι να υπαρχει ο προσωπικος μας ηλεκτρολογος,μηχανικος, κλπ.

Σιγουρα καποια στιγμη θα φανει απαραιτητος και χρησιμοτατος.

Η αλήθεια είναι ότι το θέμα διαστάσεων και πολικότητας το έχω σκεφτεί κι εγώ και καταλήγω να συμφωνήσω μαζί σου απόλυτα στο ότι πρέπει να πάω από κει με το αμάξι.

Και επειδή δε λέει να καίω άδικα βενζίνη για να διασχίζω όλη την Αθήνα για να πάω σε κάποιο μαγαζί, αυτό στη Βουλιαγμένης 100 είναι ό,τι πρέπει. Είναι τόσο κοντά στο πατρικό μου που ούτε ο κινητήρας δε θα προλάβει να ζεσταθεί.

Έχεις γνώση ότι ΑΝ τυχόν του πάρω (αν δε βρω λέμε) λίιιιιιιγο πιο μεγάλη σε Αμπέρ, δε θα υπάρχει πρόβλημα?

Γιατί προσωπικά θεωρούσα (δεν ξέρω γιατί, μου κάθεται καλύτερα) πως θα πρέπει να μην έχω καθόλου απόκκλιση από τα Αμπέρ, ενώ δεν θα δημιουργούσε πρόβλημα μια τυχόν ελάχιστη διαφορά (προς τα πάνω) στα Αμπέρ εκκίνησης (πχ 500 άντε μέχρι 520 το πολύ, αντί 480 που έχει). Μπορεί να λέω βλακείες (το πιθανότερο) :lol: αλλά γι' αυτό ακριβώς ρωτάω.

Αν ξέρει κανείς κάτι επ' αυτού στα σίγουρα (αιτιολογώντας δηλαδή), ας το πει.

..................

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβολή σου, αλλά η περιοχή δε με βολεύει καθόλου, μια και το αμάξι βρίσκεται στο Ν.Κόσμο, μια ανάσα απ' τη Βουλιαγμένης.

Γράψε μας ακριβώς ποιο μοντέλο ποιας εταιρίας θες και σε τι τιμή το βρίσκεις ώστε να ψάξουμε μπας και βρούμε την καλύτερη δυνατή τιμή.

Νικόλα, δεν ψάχνω κάποια συγκεκριμένη μάρκα.

Θέλω μόνο να είναι δοκιμασμένη και επώνυμη (μη βρούμε κανά μπελά) και θα προσπαθήσω να αποφύγω Γερμανική καθαρά για λόγους εμπάργκο. Προς Τζαπανία μεριά φερμάρω που τους πάω και σαν ιδιοσυγκρασίες (άμα κάνουν εγκληματικά λάθη κάνουν κι ένα χαρακίρι στον εαυτό τους, :katana::knife: οι Ευρωπέοι κάνουν πόλεμο).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

........................

Βρήκα πχ ΑΥΤΗΝ που έχει τα ίδια.

Τί σόϊ μάρκα είναι και τί προέλευσης? Δε γράφει.

Ξέρει κανείς αυτή τη μάρκα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600F (600 cccc) ARAI Mc COY Slide King

Kostas-MotoLover Μια χαρα παιδια ειναι και ξερουν και θα σου πουν οτι θες και θα στην βαλουν , εχω παρει 3 μπαταριεςαπο εκει.

Και εχει αρκετες μαρκες να διαλεξεις

Ξέρει κανείς αυτή τη μάρκα?

Ναι την εχω βαλει εγω στο toutou και ειναι απο τις αρκετα καλες μαρκες και χωρις προβληματα

Τροποποιήθηκε από τον dankannn

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW F650GS

Πιο νοτια δεν γινεται!!

http://www.pagonakis...er/contact.html

Κανε εναν κοπο και ρωτα τηλεφωνικα τιμουλα..

Τροποποιήθηκε από τον Granazis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχω νεότερα.

ο κυριαζης στο περιστερι...απο τους καλυτερους επαγγελματιες που εχω γνωρισει...θα σου απαντησει σε οποιαδηποτε ερωτηση και δεν θα σε δει σαν ορθιο ευρω...επισης εχει λογικοτατες τιμες και ξερει το αντικειμενο του... εχω εξυπηρετηθει αρκετες φορες και εχω μεινει απολυτως ικανοποιημενος... ζητα τον ανδριανο και πες του απο τον αντωνη με το lexus το 450...

http://www.kiriazisbatteries.gr/

Τελικά ρε παίδες, ο Reinmeister είχε απόλυτο δίκιο, και ας έγραψα πριν λίγο ότι λόγω απόστασης δε θα πήγαινα.

Το παλληκάρι που μου μίλησε (τυχαία βγήκε ο Ανδιανός), ήταν ε-ξυ-πη-ρε-τι-κό-τα-τος, ευγενέστατος και υπομονετικότατος :respekt: με τις ερωτήσεις μου και μου απάντησε σε όλα.

Όπως το είχα φανταστεί και όπως το κατάλαβα, αυτό που επηρρεάζει λιγότερο σε περίπτωση ελάχιστης διαφοροποίησης στις προδιαγραφές των μπαταριών, είναι τα Αμπέρ εκκίνησης, και λιγότερο τα Αμπερώρια, αν και στην περίπτωσή μου και στα 62Ah ή ακόμα και μέχρι 65Αη να πάω, πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα για το δυναμό. Εντελώς μπακαλίστικα με βάση το πώς το κατάλαβα και το είχα φανταστεί, τα Αμπερώρια είναι σημαντικότερα προφανώς γιατί αναφέρονται (πώς να το πώ) στη διάρκεια κίνησης του οχήματος, ενώ τα Αμπέρ εκκίνησης αφορά κάτι το στιγμιαίο και απ' την ώρα που θα πάρει μπρος το αμάξι, δεν επηρρεάζει κάτι. Μετά φορτίζει και είναι σημαντικό να φορτίζει κατά την κίνηση σωστά, ούτε να είναι τεράστια και να μη τη φορτίζει επαρκώς, ούτε να είναι μικρή και να της τινάζει τα πέταλα (εκεί παίζει ρόλο να μην είναι αλλού κι αλλού τα Αμπερώρια).

Ένα σημαντικό που μου είπε είναι οι κατασκευαστές των δυναμό έχουν ένα σημαντικό περιθώριο λειτουργίας πάνω-κάτω και το βασικότερο όλων, δεν σου επιτρέπουν βάσει χώρου (διαστάσεων) των μπαταριών να βάλεις κάποια πολύ μεγαλύτερη ή πολύ μικρότερη που να μη τη "σηκώνει".

Δηλαδή, έχουν τυποποιήσει τις δυναμικότητες των μπαταριών με βάση τον τύπο του οχήματος και παίζουν σε ασφαλή πλαίσια.

Εγώ τα καλά μου λόγια του τα είπα και τα γράφω κι εδώ, γιατί έχω πάγια τακτική να επιβραβεύω τους καλούς επαγγελματίες, όπως ακριβώς στηλιτεύω τους κακούς.

Και λόγω απόστασης μου είπε ότι θα μου κάνει και μια έκπτωση έτσι για να είναι ευχαριστημένος ο πελάτης. (Δεν το ζήτησα, αλλά το εκτιμάω ως κίνηση. Πώς να το κάνουμε, όντως δε σε βλέπει σαν όρθιο ευρώ που λέει και ο Αντώνης στο ποστ του).

Όσο για τον άλλον, πήρα τηλέφωνο, βγήκε ένας αδιάφορος υπάλληλος που ούτε καν ακουγότανε και αφού με ρώτησε για τί αυτοκίνητο είναι, μου είπε "αυτή θα πάρεις" και τέλος. Ούτε καν κάποιες επιλογές σε μάρκες και τιμές μου είπε, ούτε απάντησε σε ερώτηση.

Μπορεί το αποτέλεσμα της υπόδειξης να συμπίπτει (62Ah & 540A), αλλά και μόνο ο τρόπος και οι καθησυχαστικές εξηγήσεις + τη 2ετή εγγύηση που είναι όμως του καταστήματος και όχι της εταιρείας (*), μου φτάνουν για να προτιμήσω τον Περιστεριώτη. :thumbsup1:

(*)

Απ' του Κυριαζή μου εξήγησε ότι οι εταιρείες μπαταριών δεν δίνουν εγγύηση με το κομμάτι για τον καταναλωτή, αλλά υπό μορφήν έκπτωσης για το κατάστημα στις ποσότητες που θα πάρει, εκτιμώντας πόσες θα επιστραφούν.

Την εγγύηση σε μας τη δίνει το μαγαζί και εκείνο θα μας την αντικαταστήσει σε περίπτωση που είναι ελαττωματική. Δηλαδή, το μαγαζί, υπολογίζοντας τις επιστροφές ελαττωματικών που έχει απ' την κάθε μάρκα (πόσες επιστρέφουν οι πελάτες), διαμορφώνει και το πόσο χρόνο εγγύησης θα δώσει στον πελάτη.

Αυτό σημαίνει πρακτικά ότι μια μπαταρία που σου τη δίνουνε με εγγύηση 2 ετών έχει περισσότερες πιθανότητες να σου βγει τζιτζί από μία που σου τη δίνει με ένα χρόνο εγγύησης.

Έτσι, αν ένα μαγαζί δουλεύει καλά προϊόντα, δε θα του τα γυρνάνε πίσω οι πελάτες, οπότε δε θα έχει και σημαντική φίρα. Άρα έχει κίνητρο να παίρνει καλά προϊόντα και να μη σου χαλάσει στα 2 χρόνια πχ.

Γι' αυτό και έχουμε κίνητρο να πάμε σε σοβαρό επαγγελματία

Τροποποιήθηκε από τον Kostas-MotoLover
Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda fmx

Δημοσιεύτηκε

λογω επαγγελματικης ενασχολησης με τον χωρο τους εχω ζησει ολους φιλε...ενας απο τους απειρους λογους που εχουμε παει κατα διαβολου στην ελλαδα ειναι και η αντιμετωπιση των επαγγελματιων και ειδικα του χωρου αυτοκινητου μοτοσυκλεττας...

τον ανδριανο τον ειχα βρει τυχαια και μετα την συνεργασια μας του ειπα ξεκαθαρα οτι θα τον διαφημισω οσο μπορω και οτι θα του στελνω ολους τους πελατες μου...

πολυ σπανια περιπτωση επιχειρηματια...μακαρι να υπαρξουν κι αλλες τετοιες στον χωρο...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Προέκυψε σφάλμα

Έφτασες το όριο θετικών ψήφων για σήμερα

Αντώνη, για σένα προοριζότανε. Στο χρωστάω. :lol:

Ξέχασα να γράψω και ότι ο Ανδριανός μου είπε ότι πριν την αλλάξουμε, θα την δοκιμάσει να δει αν χρειάζεται όντως, για να μην την αλλάζω τζάμπα.

Κι αυτό γιατί του είπα πώς η μόνη ένδειξη που είχα και γι' αυτό το ψάχνω, είναι ότι άναψε στιγμιαία το λαμπάκι της μπαταρίας στον πατέρα μου μια μέρα. Μπορεί δηλ. να ήταν και τυχαία άστοχη ένδειξη.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda fmx

Δημοσιεύτηκε

α δεν ξερω...εαν δεν δω λαικ δεν συνεχιζω... :P

λαμπακι μπορει να αναψει ακομη κι εαν γλυστρησει λιγο παρατεταμενα το λουρι του δυναμο...

τσεκ κανεις με ενα πολυμετρο...ρελαντι πρεπει να σαι κοντα στα 14.5 v και να μην πεφτει η ταση με μεσαιες στροφες και αναμμενα μεγαλα φωτα...βεβαια καλο ειναι να ελεγχθει και απο ενταση ρευματος που σημαινει οτι θα χρειαστει να πας,οπως και να χει...

εξυακουεται οτι μιλαμε για αυτοκινητο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

α δεν ξερω...εαν δεν δω λαικ δεν συνεχιζω... :P Κάτσε να μου γεμίσουνε τον κουβά μέχρι αύριο. :lol:

λαμπακι μπορει να αναψει ακομη κι εαν γλυστρησει λιγο παρατεταμενα το λουρι του δυναμο... δεν αποκλείεται να είναι από λάθος χειρισμό, γιατί ο daddy είναι λίγο προχωρημένης ηλικίας και μου κάνει κάτι κόλπα γενικώς.......

τσεκ κανεις με ενα πολυμετρο...ρελαντι πρεπει να σαι κοντα στα 14.5 v και να μην πεφτει η ταση με μεσαιες στροφες και αναμμενα μεγαλα φωτα...βεβαια καλο ειναι να ελεγχθει και απο ενταση ρευματος που σημαινει οτι θα χρειαστει να πας,οπως και να χει...

Thanks για τις πληροφορίες. Εννοείται ότι θα πάω με το σκεπτικό (να κρατάω λεφτά εννοώ) ότι μπορεί να χρειαστεί αλλαγή άμεσα εκείνη την ώρα. Κι αν δεν χρειαστεί, όποτε. Σάμπως θα πάω αλλού κι όταν έρθει η ώρα? Είναι να μη με κερδίσει ένας επαγγελματίας...... τον "κυνηγάω" όπου κι αν έχει μαγαζί. :D

εξυακουεται οτι μιλαμε για αυτοκινητο... Ibiza.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha fazer s2 Suzuki /GSX-S/BusaGen2

Δημοσιεύτηκε

O κυριαζης ειναι εγγυηση!! Δεν θα σου μιλησει ως ψυχρος επαγγελματιας που σε κανει να μην ξαναπατησεις στο μαγαζι, αλλα πανω απο ολα σαν φιλος.

Ο ανθρωπος εχει να την διαθεση να εξηγησει τα παντα. Εχω παει 2 φορες και με την συμπεριφορα του με κερδισε, κανοντας με να μην ασχολουμαι με αλλα μαγαζια. Ευτυχως που υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι για να ξεχωριζουν απο τα σκουπιδια.

Ενταξει να πω την αληθεια μου αρεσει... και η κοπελα που εχει στο ταμειο. :P

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda fmx

Δημοσιεύτηκε

group vag ε? εχω πολυ κακη αποψη για το συγκεκριμενο group την οποια εαν σου πω με τον τροπο που θελω,θα μου κοψεις την καλημερα και ειναι κριμα μια και μολις γνωριστηκαμε...:P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα