g1ann1s

Ωραίες αγγελίες (μοτοσυκλετών) που πετυχαίνουμε

9485 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Γιατί ψάχνεις 500 και όχι 600;

Δεν έχει καθόλου φλας και λείπουν οι καθρέφτες. Επίσης αυτή η λαμαρίνα...Έλεος άφησέ τη σκέτη την εξάτμιση.

Για 1000 φαίνεται αρκετά καλό.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha XT 600E (600cc) AGV K3-SV Aprilia rsv4 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Γιατί ψάχνεις 500 και όχι 600;

Δεν έχει καθόλου φλας και λείπουν οι καθρέφτες. Επίσης αυτή η λαμαρίνα...Έλεος άφησέ τη σκέτη την εξάτμιση.

Για 1000 φαίνεται αρκετά καλό.

Δεν με νοιαζει αν ειναι το 500 ή το 600, εγω ψαχνω κατι φτηνω για να μετακινουμαι δεν με νοιαζουν οι επιδοσεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Ninja (249cc) AGV K3 SV comic Ducati 899

Δημοσιεύτηκε

στην αγγελια λεει 52 χιλ χιιομετρα ενω στην φωτο με το κοντερ 28 χιλ. Οι φωτο παιζει να ναι παλιες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Peugeot 2 Suzuki Bandit (1250cc)

Δημοσιεύτηκε

στην αγγελια λεει 52 χιλ χιιομετρα ενω στην φωτο με το κοντερ 28 χιλ. Οι φωτο παιζει να ναι παλιες!

Ή άλλαξε κοντέρ πρόσφατα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Ninja (249cc) AGV K3 SV comic Ducati 899

Δημοσιεύτηκε

Ή άλλαξε κοντέρ πρόσφατα.

και αυτό επίσης. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 1199 Panigale

Δημοσιεύτηκε

κατι μου λεει πως θα βγει οτι ειναι καβουρδιστηρι απο τους γνωστες :laugh:

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/9179195/ 

9179195_w_b.jpg

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R nine T

Δημοσιεύτηκε

Χαχαχα, κάθε φορά που βλέπω αγγελία με KTM, ιδιαίτερα αυτά τα παιδιάστικα με τα αυτοκόλλητα νομίζω ότι είναι λιωμένα μέχρι την τελευταία τους βίδα. Χρειάζομαι θεραπεία για να το ξεπεράσω, έχει περάσει στο dna μου ότι όλα τα μτχ ΚΤΜ είναι σκουπίδια. Νομίζω οι γνωστοί γνωστές μου το δημιούργησαν.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

κατι μου λεει πως θα βγει οτι ειναι καβουρδιστηρι απο τους γνωστες :laugh:

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/9179195/

Ισως ειναι καλο αλλα κατι μου καθεται στραβα.

Δε ξερω τι.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki FX / Inazuma Schuberth S2Tech Titanium Kawasaki Z1000SX (1043cc)

Δημοσιεύτηκε

Χαχαχα, κάθε φορά που βλέπω αγγελία με KTM, ιδιαίτερα αυτά τα παιδιάστικα με τα αυτοκόλλητα νομίζω ότι είναι λιωμένα μέχρι την τελευταία τους βίδα. Χρειάζομαι θεραπεία για να το ξεπεράσω, έχει περάσει στο dna μου ότι όλα τα μτχ ΚΤΜ είναι σκουπίδια. Νομίζω οι γνωστοί γνωστές μου το δημιούργησαν.

Τελικά δεν είμαι ο μόνος !! :dry:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sx 125 (125cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγώ έχω βαρεθεί την απαίσια ελληνική καγκουριά. Τόσα και τόσα όμορφα sticker kit υπάρχουν για αυτά τα μηχανάκια, πως γίνεται να πέφτει το μάτι τους πάντα στα πιο άσχημα;;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλα δεν υπαρχουν και παρα πολλα. 3-4 kit ειναι.

Rockstar, Redbull, Jaggermeister(σπανια) και μετα καμια custoμια τυπου Querly που κανουν 300αρες.

Βεβαια οκ φτιαχνεις και δικα σου αμα θες.

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
HJC FS-10

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSXR 1000 Aprilia RSV4 (1000cccc)

Δημοσιεύτηκε

φενεται παρα μα παρα πολυ καλο. καμια σχεση με τα 9/10 τα οποια ειναι σαπια...

https://www.car.gr/8736740-suzuki-gsx-r-1000

8736740_c_b.jpg

μόνο αυτά αν δείς... καταλαβαίνεις ότι το παλικάρι δίνει σωστό μηχανάκι:
Ολόσωμη Arata
Τρόμπα φρενου Brembo
Πίσω αμορτισέρ της Ohlins ttx ρυθμιζόμενο 
Σταμπιλιζατερ Matris

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 1199 Panigale

Δημοσιεύτηκε

Εγώ έχω βαρεθεί την απαίσια ελληνική καγκουριά. Τόσα και τόσα όμορφα sticker kit υπάρχουν για αυτά τα μηχανάκια, πως γίνεται να πέφτει το μάτι τους πάντα στα πιο άσχημα;;;;

γιατι ρε σι? το rockstar ειναι το πιο ωραιο προφανως αλλα και τα red bull δεν ειναι κακα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sx 125 (125cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

γιατι ρε σι? το rockstar ειναι το πιο ωραιο προφανως αλλα και τα red bull δεν ειναι κακα...

Δε λέω ότι με χαλάει το Red Bull, αλλά μέτρον άριστον. Κάποιες πινελιές Red Bull τις δέχομαι, όταν όμως it's all over the place που λένε και στο χωριό μου, τότε το θεωρώ άσχημο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBX250RS

Δημοσιεύτηκε

Μια ωραία πρωτοχρονιάτικη ιστορία.

Κατά καιρούς χαζεύω μοτό στο car.gr όχι τόσο για εμένα, όσο για να τα πάρω σε μια κάποια κακή κατάσταση, να τα συνεφέρω, και να τα πουλήσω με ένα κάποιο κέρδος. Κυρίως κοιτάω μοντέλα που ξέρω καλά, όπως τα Honda VFR.

Εδώ και δυο χρόνια λοιπόν, υπάρχει αυτή η αγγελία https://www.car.gr/3985054-honda-vfr-400-r-vfr400 , η οποία κατά καιρούς εξαφανίζεται, ξαναεμφανίζεται, κ.ο.κ.

Απολαύστε ''επαγγελματικό'' στυλ γραφής και παρουσίασης.

Honda VFR 400 R VFR400 '87 - 11 (Συζητήσιμη)

Νούμερο αγγελίας: 3985054

Τελευταία αλλαγή:
5 μέρες
Εμφανίσεις αγγελίας:
23402
Τιμή:
€ 11 (Συζητήσιμη)
Κατηγορία:
Μοτοσυκλέτα - Super Sport
Χρονολογία  question
1 / 1987
Χιλιόμετρα:
30.000 χμ
Καύσιμο:
Βενζίνη
Κυβικά:
400 cc
Ίπποι:
60 bhp
Χρώμα:
Μπλε­ (Μεταλλικό)
Σύνδεσμος:
www.car.gr/3985054
Τηλέφωνο:
6945279646

Ιδιαιτερότητες

Αντίκα-Κλασικό, Τιμή χωρίς ΦΠΑ, Ηλεκτρική μίζα, Τετράχρονο, Μεταχειρισμένο

Περιγραφή

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΟΥΛΕΥΗ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΑΤΡΑΚΑΡΗΣΤΟ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΗΚΑ ΟΤΗ ΧΡΕΙΑΣΤΗΤΕ ΚΟΜΑΤΗ ΚΟΜΑΤΗ H THMH EINAI ENDHKTHKH H ΓΙΑ ΚΥΚΛΟΦΩΡΙΑ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΠΡΩΣΩΡΗΝΑ ΚΑΤΑΘΕΜΕΝΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΕΝΑ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΗ ΚΤΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΗΝΗ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΕΑΝ ΤΟ ΔΗΤΕ ΠΛΗΜΕΝΩ ΘΑ ΔΗΤΕ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΝΑ ΓΥΑΛΗΖΗ Η ΣΚΟΝΗ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΗΚΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΗ ΤΟ ΕΙΧΕ ΡΕΛΑΝΤΗΣ ΚΑΙ ΨΕΙΡΑΣ ΤΟ ΔΗΝΗ ΛΟΓΩ ΧΩΡΟΥ

Έμπορος

Έμπορος
ΜΟΤΟΣΥΛΛΟΓΗ
Διευθυνση:
59100
Πόλη:
ΒΕΡΟΙΑ ΗΜΑΘΙΑΣ 59100
Τηλ. 1:
6945279646
ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΑΛ/ΚΩΝ ΚΑΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ-ΜΟΤΟΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ  ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΕΤΕ ΤΗΛ 6945279646 ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΣΑΣ ---->ΜΟΤΟΣΥΛΛΟΓΗ, η καλυτερη σχεση με τους 2 τροχους<------  !!!!!!!ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK!!!!!!!!   http://www.facebook.com/profile.php?id=100001799773046     ΤΗΛ 6945279646   ΣΤΕΛΝΕΤΕ   ΜΗΝΗΜΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ  ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ  ΕΧΗ  ΕΝΑ ΠΛΑΙΣΙΟ ΒΑΛΤΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΑΣ  ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛ ΣΑΣ  Η ΤΟ ΕΙΜΑΙΛ  ΚΑΙ  ΘΑ ΣΑΣ  ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΛ  /////

Δείτε τι πουλάει και σε ποιά κατάσταση.

3985054_B_b.jpg

3985054_t_b.jpg

3985054_p_b.jpg

Τόσα χρόνια βλέποντας την ''επαγγελματική'' γραφή και παρουσίαση της αγγελίας, την ''επαγγελματική'' φωτογράφιση που αναδεικνύει το καλογιαλισμένο προιόν, δεν είχα μπει στον κόπο να επικοινωνήσω. Φέτος είπα, κάτσε μηπως το δίνει σε καμιά λογική τιμή.... Ξαναλέω, μοτό που έχει χρόνια να δουλέψει, στην κατάσταση που το είδατε στις φωτό.

Διάλογος μέσω του FB ήταν ο εξής:

-----------------------------------------

Τιμή για το VFR400R; ολοκληρο και για κυκλοφορια

κυλοφορια   κτεω μεταβιβαση  1800

ισως δεν ημουν σαφης
ερχομαι το βλεπω
αν μου αρεσει, το φορτωνω

με δικα μου μεσα
και μου δινεις και μια εξουσιοδοτηση για αρση ακινησιας και μεταβιβαση

εσυ δλδ δεν κανεις ΤΙΠΟΤΑ
τιμη για αυτο, στην κατασταση που ειναι
επισης, η μοτοσυκλετα παιρνει μπροστα ετσι οπως ειναι;

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ  ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΗΣ  ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΗ ΕΜΠΡΟΣ  ΠΡΕΠΗ ΝΑ ΤΟ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥΜΕ   ΜΠΑΤΑΡΙΑ  ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ   ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗ ΚΑΙ ΜΠΟΥΖΗ  ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΗ ΕΜΠΡΟΣ  ΤΟ ΕΧΩ ΣΕ ΑΚΗΝΗΣΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ   ΕΑΝ ΣΕ ΑΡΕΣΗ  ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΗΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΗΝΗ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ  ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ  ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΤΕΟ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ  ΝΑ ΓΗΝΗ  ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ  ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΤΟΙΜΑΣΗΣ   ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗ  ΕΙΝΑΙ ΛΑΣΤΗΧΑ  ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΡΝΑΣ ΕΣΗ ΜΕΤΑ  ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ  ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΗΝΗ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ   ΔΕΝ ΤΟ ΔΗΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΗ

δεν συννενοουμαστε, αστο, ξεχνα το

η τιμη σου ειναι εκτος τοπου και χρονου
ετσι για να ξερεις γιατι δεν θα το δωσεις ΠΟΤΕ

καλημερα

ΔΕΝ  ΠΗΡΑΖΗ ΚΑΘΟΛΟΥ   ΒΡΕΣ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΗ ΚΑΛΑ  ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ  ΕΙΜΑΙ  40 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ   ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ ΦΙΛΙΚΑ   ΤΑ ΛΕΜΕ

αν δεν βρεις, που ΔΕΝ θα βρεις, εγω με 300 ευρω  μετρητα, το παιρνω ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ, μεταβιβαση δικη μου, κτεο δικο μου, αρση ακινησιας-τελος 2017 δικο μου, μεταφορα δικη μου

300
και πολλα ειναι, γιατι μηχανη που δεν δουλευει παιζει να ειναι μυλος μεσα το μοτερ

ξαναλεω
300 και ολα δικα μου
αυτα

καλο 2017

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ   ΚΑΝΟΝΗΚΑ   ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ   ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ   ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΗΝΕΤΕ ΝΤΟΥΜΑΝΙ   ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ  ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ  ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΧΩΝΤΕ  ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ  ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ  ΔΩΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ    ΚΑΙ ΕΑΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΗ  ΝΑ ΜΑΣ ΔΗΝΟΥΝ 300 ΕΥΡ  ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ   .ΜΟΝΟ ΤΟ ΨΕΙΓΗΟ   ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ   ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΧΗ 900 ΕΥΡ   ΤΟ ΛΗΓΩΤΕΡΩ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ ΜΕΤ/ΝΟ  300 ΕΥΡ  ΔΕΝ ΠΗΡΑΖΗ ΦΙΛΕ ΕΣΗ ΚΡΑΤΑΣ ΤΑ 300ΕΥΡ   ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ   ΚΑΙ ΕΑΝ ΒΡΗΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΓΝΗΣΙΟ ΟΛΟΣΩΜΟ ΦΙΑΡΙΓΚ  ΣΟΥ ΕΥΧΩΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΗΣ  ΚΑΙ ΠΑΛΗ ΣΟΥ ΕΥΧΩΜΕ  ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Μάστορα 40 χρόνια, 300 ευρώ όπως είναι, ούτε καν πλύσιμο, και όλα δικά μου, και οι κόποι και τα έξοδα. Ή αυτό, ή το έχεις παθητικό άλλα 40 χρόνια , μέχρι που θα το πετάξεις στο τέλος. Όποτε το αποφασίσεις, ειδοποία εδώ θάμαστε. Καλή χρονιά.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ

---------------------------------------------

Ζήτησε για μοτό, ένα βήμα πριν το πέταμα στον βόθρο, με αυτά τα ελληνικά να εκπροσωπούν την επιχείρισή του, 1800 ευρώ. Κατά τα άλλα, εγώ είμαι κακός άνθρωπος.... Τα σχόλια δικά σας.

Αρέσει σε 14 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha ΜΤ-07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγω κραταω την ατακα  "η σκονη το προστατευσε..." !!!  :worshippy:

Σε λιγο θα μας πει κι οτι η σκουρια το φυλαει απο το κακο ματι. Καποιοι ανθρωποι ειναι πολυ απλα σε δικο τους συμπαν. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Χαχαχα το βλέπω χρόοοοοοοονια και αναρωτήθηκα αρκετές φορές πως και δεν το βγάζει ο @FlyingInADream από τη μιζέρια του να γίνει μηχανάκι. Τελικά είναι άτυχο.....Όχι μόνο είχε ψείρα και ρελαντί ιδιοκτήτη που το διατήρησε στην υπεράριστη κατάσταση που βλέπουμε, έπεσε και σε έμπορο 40 χρόνια μάστορα....

Υγ. Flying αν το έφτιαχνες πιστεύω δεν θα μπορούσες να το δώσεις μετα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBX250RS

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Η σκόνη προστάτευσε το χρώμα (που είναι σπασμένα κατά σημεία τα πλαστικά αλλά τέσπα, λεπτομέρειες), η σκουριά προστάτεψε την αλυσίδα (ολοφάνερο), η λαδολάσπη τα τακάκια και τα λάστιχα (για να έχουν κράτημα)... το απόσταγμα βενζίνης τα καρμπς, το νερό της βρύσης ότι σιδερένιο πάσσο έχει στα κυκλώματα του ψυκτικού...

NASA ο μάστορας.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Strada (660cc) X-lite x603 Honda Africa Twin (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

αμα εισαι post doc μηχανολογος μηχανικος δεν μπορουν οι απλοι ανθρωποι να σε πιασουν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLR Dax Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Ας όψεται το καρ που (νόμισε ότι) βρήκε την ευκαιρία κάθε τυχάρπαστος να βγει από τη μιζέρια του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R BMW R1200GS (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Βρε μήπως είναι ΣΙΛΕΚΤΟΙΚΩ ΚΩΜΑΤΕΙ ;;

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kymco Jetix (125cc) MT Synchrony Steel Αλλος Λιγο απολα (675?cc)

Δημοσιεύτηκε

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Γενικά ψιλοπίκρα η κατάσταση με τα μεταχειρισμένα στο car.gr, γι'αυτό λέω το επόμενο θα το φέρω ή μεταχειρισμένο απ'έξω ή καινούριο απ'έξω ή καινούριο από εδώ. Ψάχνω για ένα μηχανάκι, δεν έχει σημασία τι, σε κατηγορία καθαρά χομπίστικη, ούτε παπί, ούτε δρόμου, ούτε κομιούτερ. Δεν είναι δηλαδή εργαλείο δουλειάς. Βλέπω αγγελία με τιμή τσιμπημένη και ηλικία αγγελίας (φαίνεται από τον αύξοντα αριθμό στο σάιτ) πάνω από εξάμηνο. Το μηχανάκι φαίνεται από τις φωτογραφίες καθαρό, αλλά παλιούτσικο μοντέλο. Τώρα να μπω στον κόπο να πάρω τηλέφωνο; Να μου πει ότι είναι χαρτί και δεν θέλει τίποτα; Οκ, να το δεχτώ. Επίσης να δεχτώ ότι η (τσιμπημένη) τιμή είναι διαπραγματεύσιμη. Στο κάτω κάτω το έχει και μισό χρόνο για πούλημα. Να τα δεχτώ όλα αυτά.

Άμα πάω και δω ένα παρτάλι γιατί οι φωτογραφίες είναι 3 χρονών τι να του πω. Άμα πάω και μου πει "νταξ, θα σου κόψω 100 ευρώ" στα τέσσερα χιλιάρικα τι να του πω; Προφανώς θα σηκωθώ και θα φύγω. Όλα αυτά μου έτυχαν ε...

Στην τελική πιό πολύ ψάχνω για συνεργάσιμο ιδιοκτήτη που θέλει πραγματικά να πουλήσει κάτι που το παρουσιάζει ως έχει. Ένας πωλητής που θα καταλάβει ότι "ξέρεις φίλε, κοιτάω και ακόμα 2-3 μηχανάκια, εγώ για το δικό σου μπορώ να διαθέσω Χ, αν θες σκέψου το και πάρε με" χωρίς να παρεξηγηθεί λες και του έβρισα τη μάνα.

Τις μέρες μεταξύ Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά ήμουν σε πόλη ~4 ώρες δρόμο από την κατοικία μου. Βλέπω αγγελία που με ενδιαφέρει, παίρνω από την προηγούμενη. Συμφωνούμε να μιλήσουμε την επόμενη ώστε να κανονίσουμε ακριβώς ραντεβού... Τηλεφωνώ όπως συνεννοηθήκαμε, δεν το σηκώνει ούτε καλεί πίσω. Τώρα να υποθέσω ότι είναι αξιόπιστος πωλητής; Το δίνεις ή όχι;

Βρίσκω έναν άλλον πιό κοντά, βλέπω την αγγελία καινούρια χτες, σήμερα παίρνω τηλέφωνο (έχει ανανεωθεί η αγγελία συνάμα-μέσα σε 12 ώρες) και μου λέει λείπω εκτός για 10 μέρες... Εεε, φίλε σόρρυ, μας δουλεύεις; Ηδονίζεσαι να ανεβάζεις αγγελίες και να σε παίρνουν τηλέφωνο; Το δίνεις ή όχι;

Γι'αυτό το σπαζ@ρχίδιασμα λέω ότι μάλλον ο πωλητής τελικά αξίζει πιό πολύ από το μηχανάκι που ενδεχόμενα θα αγοράσεις :winking:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Αυτο το μηχανακι το εχει γνωστος μου, επισης εχει και ενα EXC 250 φτιαγμενο 300

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις