μάθο...

Κοψε κατι ρε...Ιστοριες της παρεας!

276 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

pin8.gif

"Κι εκει που λετε ρε μαγκες κατεβαινω την Κηφισιας με 240 και καρφωνω την 6η,τραβαω μια σουζα-δεν κρατιεται το θηριο-μεγαλοπρεπεστατη και βλεπω στην ακρη τού ματιου εναν παπου να περνάει απεναντι.Κανω μια ετσι το κατεβαζω και πλακωνω φρεναααα και σταματαω μισο ποντο πριν τον αφησω εκει.Τι να του πεις,αλλωστε ερχοτανε κι ο αλλος πισω με το Ιταλικο Ducaτοχρεπι του και ξαναχωνω γκαζι φτανω 210 με τη μια κι ετοιμαζομαι να παρω τη δεξια ανοιχτη και τσιτωνω τα πόδια στο ντεποζιτο και........

ντρρρρρρρριν ντρρρρριιιιιιιν(τον διακόπτει το κινητο)

-Ελα μωρο :wub:...ναι θα ερθω...τι...ασε μωρη πετουγια ο Μακης δεν μασαει αντε και γα...καρι@λα... :closed-topic:

που ειχαμε μεινει ρε παιδια;Εκει που εσφιγγες τα ποδια Μακη...Α ναι... :rtfm: ...και που λετε σφιγγω τα ποδια και της τραβαω ενα μανικι που το θυμαται... :crazy: Να αυτη ηταν στο τηλεφωνο με γουσταρει ακομα... :smoke: "

ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ:Συχνα πυκνα ακουμε καμμια μαλακια για μοτοσυκλετες να περναει η ωρα...καποιες φορες το παιρνουμε στην πλακα και λες οκ εχει γελιο κατσε να γουσταρουμε.Μα αλλες φορες ο τυπος επιμενει...ο σουπερ ντουπερ ματοσυκλετιστης...τς!

Για παμε...Ιστοριες για αγριους.Τι εχεις ακουσει;Απο μικρα και ανεκτα εως "Μακης rulezzz"και απιστευτες ιστοριες του δρομου με μοτοσυκλετα...Για παμε :mB_kalo_e:

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

εχω ακουσει πολλους να στριβουν και να ''πηγαινουν'' αλλα τελικα απλα της εσφιγγαν τα ποδια και της τραβουσαν ενα μανικιιιι αλλο πραγμα :crazy::mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ιστοριες δεν μπορω να πω οτι εχω ακουσει πολλες. Ισως επειδη με τα ατομα που εχω παρεδωσε οδηγαμε συχνα μαζι ,σε πιστα και δρομο, οποτε δεν μπορει να κανει καποιος τον πολιτικο (θα θα θα)

Αντιθετα μου την δινει πχ ενας γνωστος απο την γειτονια που εχει ενα r1 και εχει βαλει ενα σωρο πραγματα πανω,απο ΦΕΠ μεχρι εκκεντροφορους και δεν μπορει να το παει καν το μηχανακι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Πόδι Honda RS NX5 (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Γνωστός με 50άρι 4χρονο αερόψυκτο σκούτερ με τελική γύρω στα 55km/h λέει

-Χθες άλλαξα ηλεκτρονική και έβαλα κεφαλή malossi και σήμερα είδα σε ανηφόρα με διπλό 95 km/h

:kaaaala: :kaaaala: :wallbash: :wallbash:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Derbi mulhacen Morini corsaro 1200 (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

200 σελίδες χαλαρουίτα................ :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Versys (650cc) HJC RPHA 10+ Kawasaki Versys (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Σας πατάω όλους.

End of story.

:rotfl:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

200 σελίδες χαλαρουίτα................ :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

:popcorn: :popcorn: :popcorn:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αμηχανία πλήρης KTM 990 SMT (999cc)

Δημοσιεύτηκε

Τι ανοιγεις ρε Κωτσο......... :tooth:

Ο Αισωπος,Ο Μινχαουζεν,και λοιποι αλλοι,θα νιωσουν γατακια αν αρχισουμε να γραφουμε τα ''επη'' που εχουμε ακουσει ολοι..... :knife:

Το καλυτερο ειναι οταν σε λενε ταχυτητες διαστημικες,σε δρομο που τον ξερεις,ξερεις τι οδηγανε,ξερεις πως οδηγανε,και ξερεις οτι ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση....... :_zeppelin:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

140 δικάβαλο με Innova, δεν τα λες και λίγα. :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

140 δικάβαλο με Innova, δεν τα λες και λίγα. :D

Τα χριστούγεννα.. Πιάνω κουβέντα με εναν καγκουρα με ιννοβα ι..

Του λέω πάει καλά το εργαλείο;

Τεσπα κουβέντα στη κουβέντα πάμε σε εναν ερημικο δρόμο και ανοίγει έχοντας ψαρώσει τοσο πολύ που ήταν σαν να κολυμπούσε!

Έρχεται πάλι πίσω τον ρωτάω:

-Πόσο έπιασες;

-145km/h

..... :wallbash: :wallbash:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 990 Adventure (1000cc) arai viper-gt KTM

Δημοσιεύτηκε

XR600 , με τις σπίθες απο τα μασπιέ στα λιμανάκια ο τύπος άναβε τσιγάρο.

Το εννοούσε...

I win ?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XSR

Δημοσιεύτηκε

Έχω ακούσει για τρελές τελικές και τρελές καταναλώσεις.

Σε άλλο φόρουμ, για το ίδιο μηχανάκι με το δικό μου, έχουν πει για τελική 180 και για αυτονομία 260 χιλιόμετρα μικτής χρήσης!!!

Εμένα πάει μέχρι 165 κοντερίσια και βγάζει το πολύ 180 χιλιόμετρα μικτής χωρίς να πίνω το αίμα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XTX-T80

Δημοσιεύτηκε

Έχω ακούσει αρκετές ιστορίες για μηχανές και όχι μόνο αλλά πιστεύω αυτές οι δύο είναι που θα μου μείνουν..

Ένα παλικάρι λοιπόν από το ΤΕΙ μου ισχυρίζεται πως 2 φιλαράκια του πέσανε μέσα στο χωριό του κάνοντας σούζα (καπάκι δηλαδή), με 180 χιλιόμετρα -μέσα στο χωριό του το ξαναλέω- με ένα ducati monster , χωρίς φυσικά να φοράνε κράνος, και σωθήκανε επειδή βάλανε αμέσως τα χέρια τους πίσω από το κεφάλι.. Το ίδιο παιδί μου είπε πως ο θείος του σηκώνει το hayabusa του σούζα στα 250 χαω .

Στην προσπάθειά μου να του πω ,πως αυτά που λέει δεν στέκουν ,η απάντησή του ήταν πως δεν ξέρω από μηχανές και ότι αυτός, που είναι από τα 13 του μέσα στις κόντρες, ξέρει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τι ανοιγεις ρε Κωτσο......... :tooth:

Ο Αισωπος,Ο Μινχαουζεν,και λοιποι αλλοι,θα νιωσουν γατακια αν αρχισουμε να γραφουμε τα ''επη'' που εχουμε ακουσει ολοι..... :knife:

Το καλυτερο ειναι οταν σε λενε ταχυτητες διαστημικες,σε δρομο που τον ξερεις,ξερεις τι οδηγανε,ξερεις πως οδηγανε,και ξερεις οτι ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση....... :_zeppelin:

Πονος...και χιουμορ :sopase::tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Shiver GT ABS Aprilia RSV4R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Χαχχαχαχαχαχαχαχα μπαινει κατευθειαν στα αγαπημενα ομως! :D :D :D

Και ειμαι με το παπιο στην παραλιακη και με κολλαει ενα Τζιξερ 1000αρι και με πιεζει να ανοιξουμε......

Μεχρι τα 210 πηγαιναμε μαζι.....Μετα μωρε εβαλα 2α και με εχασε! :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

:mB_kalo_e:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος baotian cheetah Yamaha XT (600cc)

Δημοσιεύτηκε

Φίλος μου προχτές μου έλεγε ότι με το ιννόβα του το οποίο είναι 55mm πιστόνι πέρασε στον κεντρικό δρόμο αλεποχωρίου-μεγάρων αυτοκίνητο το οποίο πήγαινε με 145 χμλ την ώρα!!Τώρα δεν ξέρω με αυτά τα χιλιόμετρα πως κατάφερε να δει το κοντέρ του αυτοκινήτου..Και επείσεις λέει πώς με αυτό το μηχανάκι με όλη την ημέρα σούζες και κόφτες και το μηχανάκι όλη την ώρα τάπα καίει 3 λίτρα στα 100 χιλιόμετρα!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το αγοραζω τωρα!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

είχα έναν συμφοιτητή, μεγάλο φιδέμπορα, (κόντρες, βελτιώσεις εμπειρίες και γενικά ιστορίες για αγρίους) αλλά τα έλεγε ωραία οπότε τον αφήναμε γιατί σπάγαμε πλακα,

δεν θα γράψω αυτά που έλεγε γιατί θα μου φάει καμια ώρα, αλλα θα γράψω ένα από αυτά που του είχα πει εγώ, γιατί τα τράβαγε ο οργανισμός του...

με έβλεπε με το κράνος και ήξερε ότι έχω μηχανή, οπότε μια μέρα με βλέπει να σκάω με το σκούτερ,

-"έλα ρε" μου λέει, "έχεις και σκούτερ?"

-"ναι μωρέ για μέσα στην Αθήνα"

-"και δεν μου λες πάει καλά?"

-"ε, εντάξει 125cc δίχρονο είναι κάτι πάει"

-"άσε είχα και εγώ ένα χωριό, το είχα φτιάξει τα πάταγε όλα, εσύ του έχεις κάνει τίποτα?"

(έτσι είσαι λέω ρε π0στη)

-"ναι ρε, μετάδοση, carb, εκκεντροφόρο και ψάχνομαι τώρα για βαλβίδες τιτανίου..."

-"έλα ρε μάγκα ωραίος!"

WIN!

ε, μετά και από αυτό έγινε η μασκότ στο τμήμα των Μηχανολόγων!

Τροποποιήθηκε από τον Apisteftos
Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Μητσος Αρβ....ς,μας αφησε απο καρδια πριν λιγα χρονια στα 40 του..

Αυτος ο ανθρωπος ηταν ψευτης μεγαλης εμβελειας και καθως ηταν ναυτικος θα εχουν να λενε για αυτον και στα περατα της γης.

Δυο ιστοριες που αφησαν εποχη.

Α. Μαχη με καρχαρια στα βαθη του ατλαντικου και

Β. RD 500 στην ταρατσα.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM super duke Yamaha wrf (450cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Παιδί απο τη σχολή, μου έλεγε τρελές ιστορίες, αλλά αυτό που με έκανε να γελάω είναι οτι:

Ισχυρίζοταν οτι με town mate 80, δικάβαλος, σήκωνε σούζα, και έκαναν αλλαγή και πήγαινε ο συνοδηγός στη θέση του οδηγού κατα τη διάρκεια της σούζας, και μάλιστα 2(!!!) φορές και παραπάνω, χαλαρά κι όλας....

χεχεχε

Τροποποιήθηκε από τον kost4s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Α. Μαχη με καρχαρια στα βαθη του ατλαντικου και

Β. RD 500 στην ταρατσα.

Αααααααααααααααααααα, εχω κλάσει στο γέλιοοοοοοοοοοοοοοο!

Φιδεμπορας ο ενας, βαθη της θαλασσας ο άλλος....

Απίστευτος + Μάνος ! thumbsup.gif

Γράφτε ρε κι άλλα, να λιώσουμε ! v.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XTX-T80

Δημοσιεύτηκε

Δεν αντέχω θα γράψω κι άλλο.

Κάθομαι σε καφετέρια με την παρέα μου και ακούω συζήτηση διπλανής παρέας οι οποίοι είχαν μηχανάκια και "ασχολούνταν".. (Ξέρω είμαι λίγο κουτσομπόλης)

-Άσε Κώστα το μηχανάκι μου έχει αρχίσει να μπερδεύει και καμιά φορά σβήνει στις χαμηλές.. (μιλούσε για yamaha z 125)

-......

-.......

-Ρε συ.. Μήπως θέλουν ρύθμισμα οι βαλβίδες;;;

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha tdm 900 Shoei XR 1100 Triumph tigerrr.. (1050cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγώ επειδή, έχω υπομονή σαν ακροατής, λίγες είναι οι φορές που θα διακόψω τον άλλον όσο και αν υπερβάλλει, προτεινώ, να τον αφήνω να κάνει το κομμάτι του.αλλώστε η φάτσα τους όταν οργιάζει η φαντασία έχει πολυ γέλιο.

Πέραν της πλάκας, έχει γέλιο όταν κάποιος σου λέει

-Πήγα για στρίψιμο στον Ορωπό, ή πέθανα στο γέλιο από ένα παιδί όταν μου δήλωσε ότι θα πουλούσε το dd750(το οποίο είχε αγοράσει πριν 1 μήνα), για hayabusa.H απάντησή σου στο γεμάτο ερωτηματικά βλέμμα μου ήταν η εξής

-Εντάξει, μωρέ, τι άλλο να μου δώσει?Του τραβηξα τα παντιλίκια μου, του έσπασα μία 1η-2α, δεν κάνει για κάτι άλλο

edit-Η γνώμη μου ειναι ότι κάτι τέτοια όργια δεν χρειάζονται χλευασμό.Προτιμότερο είναι: " πάμε καμιά βολτίτσα( το οποίο περιέχει στροφιλίκι σαφώς!) να κεράσω καφεδάκι το ΣΚ!".....μετά φαίνεται ο μάγκας, οι δικαιολογίες είναι ΟΛΑ τα λεφτά, χαχαχα!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα