fastgeorgeboy

Προτάσεις για φθηνή ασφάλιση μοτοσυκλέτας

28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda astrea

Δημοσιεύτηκε

Κάθε χρόνο ή κάθε εξάμηνο, αντιμετωπίζουμε όλοι τη χρεία καταβολής ασφαλίστρων για τη δίτροχη σύντροφο. (Οι έχοντες περισσότερες της μιάς εν ενεργεία... άς προσέχατε! ) .

Όσοι νομίζετε οτι έχετε φθηνή βασική ασφάλιση στις μηχανές σας, καλό είναι να μας το γνωρίσετε. Επίσης, όποια προσφορά μπορούν να κάνουν οι ασφαλιστές σας νομίζω ως χρήσιμο ν' ανακοινωθεί, χωρίς βέβαια εμφαινόμενα δημοσίως τα στοιχεία του ασφαλιστή / πρακτορείου, που σέ κάθε ενδιαφερόμενο μπορούν ν' αποσταλούν με πμ.

Πού ξέρετε... ίσως και ν' αυξηθεί ο τζίρος του ασφαλιστή σας και να σας κάμει δώρο τα επόμενα ασφάλιστρα!

Αυτό που ενδιαφέρει τους περισσότερους είναι το κόστος της βασικής (υποχρεωτικής εκ του νόμου) ασφάλισης και μόνο που καλούνται να πληρώσουν. Οπότε, γράφουμε αριθμό κυβικών, παλαιότητα μηχανής, παλαιότητα διπλώματος (>1 έτους), θετικές δηλώσεις μας και ποσό ασφαλίστρων.

Δέν μπορεί! Κάποιος απ' εδώ θ' ασφαλίζεται φθηνότερα απ' τους άλλους.

... Όχι, εγώ δέν έχω φθηνή ασφάλιση. Γι' αυτό την ψάχνω... για ν' αλλάξω ασφάλεια κι ασφαλιστή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha mt-03

Δημοσιεύτηκε

Η πιο φθηνή λύση, είναι να το ασφαλίσεις μόνος το μηχανάκι κι όχι μέσω ασφαλιστή. ξεφτίλα από τιμές είναι η ιντερσαλόνικα, τώρα πόσο αξιόπιστη είναι άλλο κομμάτι.επίσης δεν συμμετέχει σε φιλικό διακανονισμό. Μέσω ιντερνετ πολύ καλές τιμές είχα πετύχει και στην interamerican. υπάρχουν πολλά site που τιμολογείς μόνος σου και κάνεις και συγκρίσεις τιμών.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso-caponord Aprilia caponord (1000cccc)

Δημοσιεύτηκε

Η ιντερσαλονικα έχει ξεφτίλα τιμές μόνο για την επαρχία.

Για έγκλειστους εντός του περιχαρακωμένου στρατοπέδου πρωτευούσης και λοιπών μεγάλων πόλεων Θεσσαλονίκη Πάτρα Ηράκλειο Κρήτης, μ@μαει κα δέρνει αλύπητα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Γαμάτο μηχανάκι Airoh(k600) WW. Ducati Streetfighter S (1098cc)

Δημοσιεύτηκε

any time.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea

Δημοσιεύτηκε

μεχρι στιγμής εδινα 20 για 100cc παπάκι και 60 για μηχανή 600cc το εξάμηνο!!Τώρα που ρώτησα για το μικρό μου είπε πήγε 35!!Απλα μια ασφάλεια να μην με γραφουν θέλω!! :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha mt-03

Δημοσιεύτηκε

Για έγκλειστους εντός του περιχαρακωμένου στρατοπέδου πρωτευούσης και λοιπών μεγάλων πόλεων Θεσσαλονίκη Πάτρα Ηράκλειο Κρήτης, μ@μαει κα δέρνει αλύπητα

Εντάξει, αν μιλάς για ηράκλειο και πάτρα ποιος ο λόγος να έχει διαφορά η λάρισα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

Παίδες, η ασφάλεια είναι σαν το κράνος. Ή παίρνεις τσουκάλι χωρίς χερούλια απλά για να μην σε γράφουν, ή παίρνεις καλό και εύχεσαι να μην σου χρειαστεί ποτέ.

Μην βάζετε σαν απόλυτο κριτήριο την τιμή.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger Shoei XR 1100 Gas Gas EC 250 (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Ναι πολυ ακριβα!! εδω Πατρα το δικο μου το ασφαλιζω με 120 ευρω τον χρονο παντως....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Wave

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

μεχρι στιγμής εδινα 20 για 100cc παπάκι και 60 για μηχανή 600cc το εξάμηνο!!Τώρα που ρώτησα για το μικρό μου είπε πήγε 35!!Απλα μια ασφάλεια να μην με γραφουν θέλω!! :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

Αν είναι εύκολο να λέτε και σε ποιά εταιρία ασφαλίζετε το δίκυκλο σας.

Τιμές δεξιά και αριστερά μπορεί να πετάει ο καθένας,το τόπικ δημιουργήθηκε για να αλληλοβοηθηθούμε και να βρούμε κάτι φθηνότερο ή έστω κάτι καλύτερο...value for money...

Εγώ το παπί το έχω ιντερσαλόνικα με 75 ευρώ το χρόνο...το καλύτερο που είχα βρεί.

Τροποποιήθηκε από τον civilcity

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha mt-03

Δημοσιεύτηκε

Εγώ για το mt έδωσα 95 με οδική στην ιντερσαλόνικα εξάμηνο και δεν το ξανακάνω το λάθος, απλά έχω συγγενή ασφαλιστή και μπλέξιμο και δύσκολη θέση και καταλαβαίνετε...

ιντεραμέρικαν εντωμεταξύ κόστιζε με οδική 100 ευρώ το εξάμηνο μέσω του insurancemarket...

Πλέον θα το ασφαλίζω μόνος μου όπου θέλω εγώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

anytime 117/6mhno+οδική

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki VERsatileSYStem Ducati Multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Δες εδώ, https://www.asfalistra.gr/Web/Index.asp?VT=2

Το google των ασφαλειών

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda agv k3 Honda

Δημοσιεύτηκε

Παίζονται πολλές μπουγαδες!!! Εγω απο Ηράκλειο το εχω δηλώσει Αγρίνιο( εχω σπίτι εκεί βέβαια) και αν δεν κάνω λάθος πληρώνω 140-150 το χρόνο!! 750cc

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Zx6r 636 (636cc) Shark SPARTAN Carbon Skin Ducati X Diavel CARBON (1198.4cc)

Δημοσιεύτηκε

112€ το χρόνο στην Intelife μαζί με οδική, 650cc μηχανάκι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Jetpack

Δημοσιεύτηκε

Η πιο φθηνή λύση, είναι να το ασφαλίσεις μόνος το μηχανάκι κι όχι μέσω ασφαλιστή. ξεφτίλα από τιμές είναι η ιντερσαλόνικα, τώρα πόσο αξιόπιστη είναι άλλο κομμάτι.επίσης δεν συμμετέχει σε φιλικό διακανονισμό. Μέσω ιντερνετ πολύ καλές τιμές είχα πετύχει και στην interamerican. υπάρχουν πολλά site που τιμολογείς μόνος σου και κάνεις και συγκρίσεις τιμών.

Εμείς έχουμε Ιντερσαλονικα και στα 2 αυτοκίνητα και είναι καλά. Και τιμές και για όσα την έχουμε χρειαστεί. Για μεκανάκι ντεν ξέρω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Peugeot Scooter εργάτης (Γ.Τ.Π.cc) Nolan N84 Harley Davidson V-Rod (1247cc)

Δημοσιεύτηκε

Παίδες, η ασφάλεια είναι σαν το κράνος. Ή παίρνεις τσουκάλι χωρίς χερούλια απλά για να μην σε γράφουν, ή παίρνεις καλό και εύχεσαι να μην σου χρειαστεί ποτέ.

Μην βάζετε σαν απόλυτο κριτήριο την τιμή.

Παίδες, βάλτε απόλυτο κριτήριο την τιμή, η ασφάλεια δεν είναι σαν το κράνος. Όλες οι ασφαλιστικές θα σας βγάλουν την Παναγία ανάποδα όταν έρθει η ώρα να τιμήσουν τις υποχρεώσεις τους. Απολύτως τα απαραίτητα και απολύτως τη φθηνότερη, και αν είναι και από ξένη χώρα (Βουλγαρία, Ρουμανία, Ζιμπάμπουε, ότι νά'ναι) ακόμα καλύτερα, θα τη φάτε που θα τη φάτε στο τέλος, δε χρειάζεται να τους πληρώσετε και την καπότα.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

Παίδες, βάλτε απόλυτο κριτήριο την τιμή, η ασφάλεια δεν είναι σαν το κράνος. Όλες οι ασφαλιστικές θα σας βγάλουν την Παναγία ανάποδα όταν έρθει η ώρα να τιμήσουν τις υποχρεώσεις τους. Απολύτως τα απαραίτητα και απολύτως τη φθηνότερη, και αν είναι και από ξένη χώρα (Βουλγαρία, Ρουμανία, Ζιμπάμπουε, ότι νά'ναι) ακόμα καλύτερα, θα τη φάτε που θα τη φάτε στο τέλος, δε χρειάζεται να τους πληρώσετε και την καπότα.

Εκ πείρας, ΔΕΝ είναι όλες ίδιες. Αν εσύ που έχεις κριτήριο την τιμή και μόνο έχεις ταλαιπωρηθεί, σκέψου μήπως αυτό φταίει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Peugeot Scooter εργάτης (Γ.Τ.Π.cc) Nolan N84 Harley Davidson V-Rod (1247cc)

Δημοσιεύτηκε

Εκ πείρας, ΔΕΝ είναι όλες ίδιες. Αν εσύ που έχεις κριτήριο την τιμή και μόνο έχεις ταλαιπωρηθεί, σκέψου μήπως αυτό φταίει.

Συνονόματε, δεν έχεις μόνο εσύ εμπειρία από ασφάλειες. Τους έχω κάνει πλούσιους μια δεκαετία τώρα, πλήρωνα πάντα μεικτή + όλα σχεδόν τα εξτρά και την έχω φάει δυο φορές. Ούτε € παραπάνω στους @λήτες από εδώ και πέρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Συνονόματε, δεν έχεις μόνο εσύ εμπειρία από ασφάλειες. Τους έχω κάνει πλούσιους μια δεκαετία τώρα, πλήρωνα πάντα μεικτή + όλα σχεδόν τα εξτρά και την έχω φάει δυο φορές. Ούτε € παραπάνω στους @λήτες από εδώ και πέρα.

η μικτη ειναι ολιγον κοροιδια στην Ελλαδα και εξηγουμαι.

προσφατα ηρθε στο χωριο ενας Ελληνας που ζει μονιμα στην Γερμανια (τι λεω τωρα θα πειτε). Παει μια μερα για μπανιο και καποιος του χτυπησε την καινουρια mercedes 500.

φυσικα αυτος που τον χτυπησε την εκανε και δεν ειχε ουτε πινακιδα. 

εγω μολις το ακουσα με επιασε εγκεφαλικο (ολοι ξερουμε οτι εδω δεν θα βγαζαμε ακρη) .

αυτος αταραχος. 

του λεω δεν σκας?

μου λεει

εμεις στην Γερμανια μια φορα τον χρονο μας κρατανε απο την μισθοδοσια γυρω στα 500 - 600 ευρω και εχω ασφαλεια για τα παντα στο αμαξι και θα μου το φτιαξουν μονο με ενα χαρτι απο την τροχαια οτι με χτυπησαν.

υ.γ

εγω πληρωνα μικτη 550 ευρω το εξαμηνο...

απο οτι καταλαβα απλα δεν αξιζει. μια ασφαλεια κανονικη χρειαζεται.

αν τα υπολογιζεις αυτα που πληρωνεις σε σχεση με μια υποτιθεμενη ζημια που μπορει να παθεις στο μελλον κερδισμενος θα βγεις. συν οτιπολλες ασφαλιστικες στελνουν ιμιτασιον ανταλακτικα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSXR 1000 Aprilia RSV4 (1000cccc)

Δημοσιεύτηκε

Συμφωνώ απόλυτα με τον @barticiani....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Jetpack

Δημοσιεύτηκε

Και μην ξεχνάτε οτι εδώ τα πρώτα ~300 ευρώ της ζημιάς τα πληρώνεις από την τσέπη σου στη μικτή.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

Και μην ξεχνάτε οτι εδώ τα πρώτα ~300 ευρώ της ζημιάς τα πληρώνεις από την τσέπη σου στη μικτή.

Ανάλογα πόση απάλλαγή έχει. Αυτό παίζει από εταιρία σε εταιρία.

Γι αυτό μερικές μικτές είναι '' φτηνές '' Γιατί έχουν απαλλαγή στα 1000 €. Δηλαδή αν γίνει ζημιά πληρώνεις εσύ το χιλιάρικο και η ασφαλιστική τα υπόλοιπα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Jetpack

Δημοσιεύτηκε

Ανάλογα πόση απάλλαγή έχει. Αυτό παίζει από εταιρία σε εταιρία.

Γι αυτό μερικές μικτές είναι '' φτηνές '' Γιατί έχουν απαλλαγή στα 1000 €. Δηλαδή αν γίνει ζημιά πληρώνεις εσύ το χιλιάρικο και η ασφαλιστική τα υπόλοιπα.

Σωστό. Νομίζω κάποιες είναι πολύ ακριβές αλλά δεν πληρώνεις τίποτα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 (50cc) BMW G 650GS (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα,καλησπερα...Εγω εχω ασφαλεια στην Εθνικη με 100Ε/χρονο με νομικη κλπ χωρις οδικη!Για ενα C50 στρογγυλοφαναρο και οχι δεν ειμαι νεος οδηγος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα