brutos

Τι έκανες με/για την μηχανή σου σήμερα;

10880 μηνύματα σε αυτό το θέμα

BMW r1200gs

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος GavriilVet έγραψε:

Και πέτυχα και τον @ibar132  απο το πουθενά! 

χαρηκα που σας ειδα παιδες!

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CBF (998cc) Arai ViperGT Lefas 900

Δημοσιεύτηκε

Γιατι γιατι γιατι πηγα στο Orange Days ????

Που θα βρω τωρα 15 χιλιαρικα για το 790 Adventure R ???

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

πριν 18 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Σήμερα όχι, εχθές όμως πήγα αυτό:

Καρδιά της Στερεάς Ελλάδας.

Να κατέβεις και Θίσβη, άλλη φορά, ειναι ωραία. 'Νταξ, εχει και κάποια εργοστασια, και κάτω  ειναι βιομηχανικό λιμάνι. Το 2000 ηταν στα σπάργανα η περιοχή, και υπήρχε κι ενα μοναδικο ταβερνακι στο λιμανι.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

@FlyingInADream

Ωραία διαδρομή φαίνεται! 

Έχω την εντύπωση ότι πιο συχνά αλλάζεις κινητό παρά λάδια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ναι, ας πούμε ότι τα κινητά, δεν μου κρατάνε και πολύ.... :_innocent:

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZR7(S) (750cc) Αλλος ποιος ξερει

Δημοσιεύτηκε

Πηγα στο kshock να ρωτήσω για αναβάθμιση στην ανάρτηση. 

Τα ίδια μου έιπε σε κόστος με τον δικό μου μαστορα. 

Επισης για πρώτη φορά πείραξα προφορτιση επαναφορά στο πίσω, γιατί δε το είχα κάνει τόσο καιρό δε ξέρω.... :dry: που να άλλαζα και ανάρτηση πίσω δλδ

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Ενδιαφέρον! Στα υπόψιν 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DRZ400SM

πριν 9 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Σήμερα όχι, εχθές όμως πήγα αυτό:

Μερικές εικόνες τυχαίες.

Όλα, εδώ >>> http://forcev4.blogspot.com/2019/05/blog-post.html

Pretty... pretty... close...
Όχι χθές αλλά το Σάββατο έκανα με φίλο την παρακάτω:
0c6TaRh.png

Εχω σημειώσει με κόκκινο το κομμάτι στην Ιτέα (τέρμα αριστερά) γιατί έμεινα μαλάξ με το πέρασμα αυτό... τρομερή άσφαλτος, τρομερές στροφές με σχετικά καλή ορατότητα. Πραγματικά αν δεν είχα παρέα ή δεν ήθελα να πρίξω συκώτια, θα γυρνούσα πίσω να το έκανα 3, 4, μη σου πω και 10 φορές, επιτόπου.
Το δεύτερο κομμάτι κοντά στο Κυριάκι, απο όπου φαντάζομαι πως είναι και η 4η φωτό στο post σου, με άφησε επίσης μαλάξ με το απίστευτο τοπίο που με έκανε να νιώθω οτι έχω τηλεμεταφερθεί σε κάποια κοιλάδα στις άλπεις με έλατα (μάλλον?) παντού. Δυστυχώς το κομμάτι εκεί όσο και αν έχει τρομερή διαδρομή δεν μπορείς να το πας γρήγορα γιατί έχει αμέτρητες τρύπες η άσφαλτος. Πολύ κρίμα και αν ποτέ κάποιος μάθει οτι πέρασαν νέο οδόστρωμα θα πρέπει να με ενημερώσει.
Και όλο το πέρασμα απο εκεί κ μετά μέχρι Θίσβη με τις ανεμογεννήτριες είναι επίσης τρομερό.
Θα τα ξαναεπισκεπτώ σίγουρα και τα 3 μέρη.

(και έριξα και ένα τσαγάκι στον φίλο με το triple, στην αράχωβα)

Τροποποιήθηκε από τον seatcowl
Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova i (125cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 26/5/2019 at 10:15 ΜΜ, το μέλος CptAngel έγραψε:

Καμιά επαφή με την πραγματικότητα δεν έχει αυτό που λες να ξέρεις..

Ειδικά αν μιλάμε για παπί..

Να κατεβαίνουμε όλοι με υγροψυκτα ss στο κέντρο παίδες να μην ανεβάζουμε θερμοκρασίες :_zeppelin:

Δεν είπα οτι το ss θα την βγαλει καλύτερα με θερμοκρασίες λόγο υγροψυκτου κινητήρα. Αλλα μεσα στην πόλη αν είσαι κολλημένος με ταχύτητες εως 30-40 χλμ στο κέντρο της πόλης με εξωτερική θερμοκρασία 40 βαθμούς το λάδι θα ανεβάσει πολύ. Οχι πιο πολύ απο κάποια 4κυλινδρη υγροψυκτη μηχανή αλλά αρκετή θερμοκρασία στην οποία καλο ειναι να μην δουλεύουν τα ορυκτέλαια μιας και θα χάσουν τις ιδιότητες τους πολύ εύκολα. Οπως και να χει το συνθετικό δουλεύει πολύ καλύτερα ακόμα και σε παπια, δοκιμασμένο από πολλά άτομα εδω μεσα, και δεν βλέπω τον λόγο να μην δώσεις 3 ευρώ παραπάνω για ένα πολύ καλύτερο λάδι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (125cc) HJC Rpha 11 Honda Africa (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

P90529-161013.jpg

Μιχαλη η παραλια σε ποιο μερος ειναι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παραλία Σαράντη. Είναι σε ασφάλτινο αδιέξοδο, δλδ φτάνοντας εκεί, μόνο γυρνάς πίσω, όπως έκανα κι εγώ, δεν πας αλλού παρα μόνο αν έχεις χωμάτινη μοτό. Είναι μετά το χωριό Πρόδρομος.

%25CE%2594%25CE%25B9%25CE%25B1%25CE%25B4

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream
Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

Με τις μηχανές των άλλων. Σήμερα πήγα στο 50 χρόνια Yamaha test ride και οδήγησα Tracer 700.

Τι ωραίας μοτοσυκλέτας έχετε εσείς οι νέοι εις την σημερινήν εποχήν ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Husqvarna Vitpilen (701cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 12 λεπτά, το μέλος costikos έγραψε:

Με τις μηχανές των άλλων. Σήμερα πήγα στο 50 χρόνια Yamaha test ride και οδήγησα Tracer 700.

Τι ωραίας μοτοσυκλέτας έχετε εσείς οι νέοι εις την σημερινήν εποχήν ...

παίζει να μην υπάρχει άνθρωπος κάτω από 30-35 που να το'χει...οι νέοι με xt και παπιά την βγάζουμε :laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

πριν 11 λεπτά, το μέλος ΤάκηςΜπ έγραψε:

παίζει να μην υπάρχει άνθρωπος κάτω από 30-35 που να το'χει...οι νέοι με xt και παπιά την βγάζουμε :laugh:

Για τους 30ρηδες ομιλώ παιδί μου. Για πιο μικρούς ίσως δεν κάνει, θέλει αυτοσυγκράτηση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

50 χρόνια Yamaha ,Niken Tour, Orange days, Benelli test ride και η Suzuki με την Kawasaki ακόμη τίποτα ... Δεν μιλάω για τα 1-2 καταστήματος στην Αθήνα που έχουν δυνατότητα test ride

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB Super Four (400cc) Honda Goldwing (1800cc)

Δημοσιεύτηκε

Μαξιλαράκι βαλίτσας για τα γκομενάκια που φορτώνουμε :biggrin:

Μα πόσο μαλακό υλικό, σαν τον κωλαράκo του @ksino1100 αφράτο-αφράτο.

Y5qxIw4.jpg

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Bandit 650, KLE (1150cc) Nivea Styling Gel Suzuki BANDIT (1250cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 10 ώρες, το μέλος BlackDiamond έγραψε:

50 χρόνια Yamaha ,Niken Tour, Orange days, Benelli test ride και η Suzuki με την Kawasaki ακόμη τίποτα ... Δεν μιλάω για τα 1-2 καταστήματος στην Αθήνα που έχουν δυνατότητα test ride

Ισχύει.. Εγώ πήρα μισή μέρα το trk πάντως. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 4 λεπτά, το μέλος strokt up έγραψε:

Ισχύει.. Εγώ πήρα μισή μέρα το trk πάντως. 

Καλο; πάντως εμφανισιακά είναι μια χαρά 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος GavriilVet έγραψε:

Καλο; πάντως εμφανισιακά είναι μια χαρά 

Εμφανισιακά πολύ ωραίο. Το περίμενα λίγο πιο ελαφρύ, τα καγκελα του είναι παρα πολύ φαρδιά, είναι στην ίδια ευθεία με το τιμόνι. Αρκετά μεγάλη γωνία στα πόδια μου (είμαι 1.88) κάτι το οποίο δεν μου άρεσε. Φώτα καλά από άνοιγμα αλλά τους λείπει μια μεγάλη σκάλα για να μην στρίβεις στα τυφλα την νύχτα. Επίσης ειχαν αρκετούς τριγμούς τα πλαστικά του. Τώρα απο θέμα κινητήρα (σε μηχανάκι με 10.000χμ πάντα) καμία φορά στο αποτομο γκαζωμα μπουκώνει, το σασμάν του είναι λίγο περίεργο (κατάφερα δλδ απο 3η σε 4η να μην μπει καμία κ να μείνει ανάμεσα ο λεβιές κ να γρατζουνάει το σασμάν). Από απόδοση πολύ αργό. Περίμενα να έχει επιδόσεις παρόμοιες με το κλε μου αν όχι καλύτερες. Αμ δε! Μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά.Ανοιγμα με freewind 650 1 κολώνα πίσω άνετα το benelli κ όσο πήγαινε άνοιγε κ άλλο το suzuki (και με μενα οδηγό το freewind το ίδιο αποτέλεσμα). Επίσης στις 7 χιλιάδες έχει 135 χιλιόμετρα και ο κόφτης είναι κάπου στις 9.200. Πάντως είδα λίγο πριν τα 160,αλλά δεν πρόσεξα στροφές πάντως ζοριζοταν.

Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι το μηχανάκι εννοείται δεν κάνει για πόλη με αυτό τον όγκο, αλλά ούτε για ταξίδι κανονικό.. Για καμιά κυριακάτικη εξόρμηση χωρίς πράγματα χωρίς τπτ είναι μια χαρά όμως. Bonus πόντος ότι το χαζεύουν όλοι όπου παρκάρει 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

Δεν μου άρεσε που είχε πολύ μπροστά τα μαρσπιέ, έτσι και έτσι αν σηκωθείς και πας για "off road καταστάσεις" εγώ μπήκα για χαβαλέ σε ένα μικρό κομματάκι με αμμοχάλικο αλλά δεν μου άρεσε ιδιαίτερα... Είμαι και πολύ κουλός σε τέτοιες καταστάσεις οπότε κλάφταααα

Το τιμόνι του μου φαίνονταν περίεργο όταν το πιέζεσες να για μπεις σε μια στροφή, ήθελε σχεδόν ένα δευτερόλεπτο ( πραγματικό!) για να μπει ακριβώς και να κάτσει. Ίσως και να ήταν το συγκεκριμένο μοντέλο γιατί είδα  ( πιθανών stroktup πήραμε το ίδιο γιατί εμένα είχε σχεδόν 10.000χλμ ) μια βουτιά που είχε από τα δεξιά από τα δεξιά ( ίσως να άρπαξε κάποιο κομμάτι και να αργεί να διαβάσει??? μπουκάλες / τιμόνι ) .

Γενικά κάποια πράγματα όπως οι μπουκάλες ( 43αρες αν θυμάμαι καλά ) δεν με εντυπωσίαζαν...

Μου άρεσε κάπως το μπροστινό του φρένο ( για την ακρίβεια οι δαγκάνες πιστεύω γιατί η μανέτα μετά από λίγο γίνονταν κουτσουρο ).

Αυτό που μου άρεσε όμως ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ήταν ο μπασάτος ήχος από την εξάτμιση του leoncino .... τι ώραιοςςςςς !!! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Σήμερα είχε μια γρήγορη εξόρμηση στα ορεινά για στρίψιμο. Σύνολο κοντά στα 160 χλμ. Τέλεια θερμοκρασία ελάχιστον ΩΡΑΙΟΣ αέρας

BAj5GGm.jpg

LkT7reo.jpg

Τροποποιήθηκε από τον BlackDiamond
Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 ώρες, το μέλος BlackDiamond έγραψε:

Δεν μου άρεσε που είχε πολύ μπροστά τα μαρσπιέ, έτσι και έτσι αν σηκωθείς και πας για "off road καταστάσεις" εγώ μπήκα για χαβαλέ σε ένα μικρό κομματάκι με αμμοχάλικο αλλά δεν μου άρεσε ιδιαίτερα... Είμαι και πολύ κουλός σε τέτοιες καταστάσεις οπότε κλάφταααα

Το τιμόνι του μου φαίνονταν περίεργο όταν το πιέζεσες να για μπεις σε μια στροφή, ήθελε σχεδόν ένα δευτερόλεπτο ( πραγματικό!) για να μπει ακριβώς και να κάτσει. Ίσως και να ήταν το συγκεκριμένο μοντέλο γιατί είδα  ( πιθανών stroktup πήραμε το ίδιο γιατί εμένα είχε σχεδόν 10.000χλμ ) μια βουτιά που είχε από τα δεξιά από τα δεξιά ( ίσως να άρπαξε κάποιο κομμάτι και να αργεί να διαβάσει??? μπουκάλες / τιμόνι ) .

Γενικά κάποια πράγματα όπως οι μπουκάλες ( 43αρες αν θυμάμαι καλά ) δεν με εντυπωσίαζαν...

Μου άρεσε κάπως το μπροστινό του φρένο ( για την ακρίβεια οι δαγκάνες πιστεύω γιατί η μανέτα μετά από λίγο γίνονταν κουτσουρο ).

Αυτό που μου άρεσε όμως ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ήταν ο μπασάτος ήχος από την εξάτμιση του leoncino .... τι ώραιοςςςςς !!! 

Το δυο αυτά μηχανάκια θα γυρίσουν όλη την Ελλάδα για τεστ ραιντ. Αν δεν είχε κ δεξί καθρέφτη αυτό είναι. Εν τω μεταξύ το τρόλ είναι ότι τα μασπιε έχουν λαστιχα για να τα βγάλεις και να μείνει σκέτο σίδερο για hardcore εκτός δρόμου περιπέτειες και το πιο off road που μπορείς να κάνεις μέχρι κάποιο βαθμό δυσκολίας είναι να ανέβεις κανα πεζοδρόμιο; 

Τώρα στις εξατμίσεις έχει πέσει μελέτη για να ακούγεται σαν πιο μεγάλο μηχανάκι. 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Address 125 (125cc) LS2 Stream Evo FF320 Suzuki V-Strom 650-XT (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Μικρή βόλτα προς Άγιο Λαυρέντιο

B5gQyyf.jpg

FgJU6dx.jpg

0g4Mmnj.jpg

UpWAlxN.jpg

Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ειπα να δοκιμάσω πως θα φαίνεται πως θα φαινεται με εναν καινουργίστικο προβολέα, που τον πηρα φτηνα μεταχειρισμενο.

το πριν 

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα κάθονται, μοτοσικλέτα και υπαίθριες δραστηριότητες

και το μετα

Η εικόνα ίσως περιέχει: μοτοσικλέτα και υπαίθριες δραστηριότητες

Μαρέσει περισσότερο, και νομιζω δε το εκανα καρναβάλι. 

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα