brutos

Τι έκανες με/για την μηχανή σου σήμερα;

10142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Θέμα καθυστέρησης πάντως δεν νομίζω ότι υπάρχει, γιατι οι μονάδες τύπου power commander το πιο πιθανό είναι ότι αποφασίζουν το διάστημα παρεμβολής του ΕΠΌΜΕΝΟΥ κύκλου ψεκασμού, βάση των δεδομένων από τους προηγούμενους, δεν περιμένει να αλλάξει τον ΤΡΈΧΟΝΤΑ κύκλο την ώρα που αυτός εξελίσσεται, δεν γίνεται κιόλας αυτό. 

Αν για παράδειγμα η παρέμβαση είναι να ανοίξει το μπεκ λίγο πιο νωρίς αποτι σκόπευε η μαμά μονάδα ελέγχου, δεν θα μπορούσε να γυρίσει πίσω τον χρόνο, οπότε σίγουρα κάνει τον υπολογισμό πριν συμβεί, άρα δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση. 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 ώρες, το μέλος noodles έγραψε:

την εγγυηση την ξεχνας! αλλα γενικα, καινουριο μοτο=εντος εγυυησης γιατι να του βαλεις χερι σε οτιδηποτε? 

Δεν μου αρεσει οπτικα ο τοσο μεγαλος καταλυτης,ουτε αλογα θελω παραπανω ,ουτε θορυβο.

Δυστυχως ομως για να αλλαξεις λαιμους (+ τελικο στην συνεχεια,μην κανουμε μισες δουλειες :laugh:) ,αρα και φιλτρο.....χρειαζεται να ρυθμιστει το καυσιμο ωστε να πετυχεις σωστο afr.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1290 SD GT (1301cc) Shoei NXR Flagger KTM 1290 SD GT (1301cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Την 1/5/2019 at 7:46 ΜΜ, το μέλος noodles έγραψε:

@Ravendark ο στοκ εγκεφαλος δε παιρνει reflash? ειναι η καλυτερη δουλεια που μπορεις να κανεις με το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα...

Αναλόγως τι εννοείς reflash.

Στα 1290 είναι κλειδωμένος ακόμα, tuneecu δεν παίζει.

Οπότε υπάρχουν 4 επιλογές (σχεδόν, πρώτη δεν την μετράω)

1. Akrapovic χάρτης από ktm (μόνο για το γυμνό)

2. Power commande

3. Open flash tablet

4. Hilltop (εκεί που έστειλα τον στοκ εγκέφαλο)

Περνάει δευτερεύον software στον εγκέφαλο πάνω και η δουλειά του είναι να κρατάει σταθερό το afr on the fly. Αυτό σου δίνει τη δυνατότητα να παίξεις με διάφορα setup, εξατμίσεις καταλύτες φιλτρόκουτα κτλ...

Και δεν φαίνεται στο διαγνωστικό της ktm, δεν εντοπίζεται

πριν 8 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Θέμα καθυστέρησης πάντως δεν νομίζω ότι υπάρχει, γιατι οι μονάδες τύπου power commander το πιο πιθανό είναι ότι αποφασίζουν το διάστημα παρεμβολής του ΕΠΌΜΕΝΟΥ κύκλου ψεκασμού, βάση των δεδομένων από τους προηγούμενους, δεν περιμένει να αλλάξει τον ΤΡΈΧΟΝΤΑ κύκλο την ώρα που αυτός εξελίσσεται, δεν γίνεται κιόλας αυτό. 

Αν για παράδειγμα η παρέμβαση είναι να ανοίξει το μπεκ λίγο πιο νωρίς αποτι σκόπευε η μαμά μονάδα ελέγχου, δεν θα μπορούσε να γυρίσει πίσω τον χρόνο, οπότε σίγουρα κάνει τον υπολογισμό πριν συμβεί, άρα δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση. 

Δεν νομίζω ότι δουλεύει έτσι.

Τι εννοείς λίγο πιο νωρίς, τη διάρκεια που είναι ανοιχτό μεταβάλει ανάλογα με το χάρτη που έχει πάνω το PC. Τάδε στροφές, τάδε γκάζι άσε τα μπεκ ανοιχτα τόσα ms.

Αναγκαστικά από τη στιγμή που θα γίνει processed το σήμα ενδιάμεσα, θα υπάρξει κάποιο latency

Τροποποιήθηκε από τον Ravendark
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 3 ώρες, το μέλος Ravendark έγραψε:

Τι εννοείς λίγο πιο νωρίς, τη διάρκεια που είναι ανοιχτό μεταβάλει ανάλογα με το χάρτη που έχει πάνω το PC. Τάδε στροφές, τάδε γκάζι άσε τα μπεκ ανοιχτα τόσα ms.

H ηλεκτρονική θέλει να στείλει άνοιγμα από την στιγμή Α μέχρι την στιγμή Β. Αυτό είναι διάστημα Β-Α. Ο χάρτης όμως του PC δεν λέει Β-Α για την περίπτωση, λέει π.χ. Β-Α+1, οπότε επεμβαίνοντας το PC ανοίγει το μπεκ στο Α-0.5 και το κλείνει στο Β+0.5.

Όχι μόνο δεν υπάρχει κάποια καθυστέρηση, αλλά προηγείται κιόλλας.

Θα μου πεις μπορεί να ανοίγει το μπεκ στο Α και να το κλείνει στο Β+1. Και γενικά ένα σωρό σενάρια, πως τροποποιεί στην ροή του χρόνου, την εντολή ανοίγματος το PC.

Τώρα βέβαια, για το πως ακριβώς δουλεύει που λες, δεν έχω γράψει εγώ τον κώδικα μηχανής του επεξεργαστή του PC, ΥΠΟΘΕΣΗ κάνω, βάση του πως θα το έφτιαχνα ΕΓΩ.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 8 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

H ηλεκτρονική θέλει να στείλει άνοιγμα από την στιγμή Α μέχρι την στιγμή Β. Αυτό είναι διάστημα Β-Α. Ο χάρτης όμως του PC δεν λέει Β-Α για την περίπτωση, λέει π.χ. Β-Α+1, οπότε επεμβαίνοντας το PC ανοίγει το μπεκ στο Α-0.5 και το κλείνει στο Β+0.5.

Όχι μόνο δεν υπάρχει κάποια καθυστέρηση, αλλά προηγείται κιόλλας.

Θα μου πεις μπορεί να ανοίγει το μπεκ στο Α και να το κλείνει στο Β+1. Και γενικά ένα σωρό σενάρια, πως τροποποιεί στην ροή του χρόνου, την εντολή ανοίγματος το PC.

Τώρα βέβαια, για το πως ακριβώς δουλεύει που λες, δεν έχω γράψει εγώ τον κώδικα μηχανής του επεξεργαστή του PC, ΥΠΟΘΕΣΗ κάνω, βάση του πως θα το έφτιαχνα ΕΓΩ.

Δεν προηγείται γιατί το σήμα έχει σταλεί, το παίρνει το PC, κοιτάει το χάρτη του, βλέπει τι πρέπει να στείλει και το στέλνει. Η επεξεργασία παίρνει χρόνο.

Ούτε εγώ ξέρω ακριβώς, γιαυτό λέω δεν νομίζω να δουλεύει έτσι, ότι διαβάζω γράφω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM SMT 2013 Shoei XR 1100 KTM SMT (990cc)

Δημοσιεύτηκε

Raven μπορείς να δώσεις κάποιες παραπάνω πληροφορίες για το hilltop? πως κρατάει σταθερό το AFR? Έχει, πέρα από το software και wideband αισθητήρες στην εξαγωγή? Γιατί για να γνωρίζει το AFR στα δικά σου καύσιμα και συνθήκες θα πρέπει να το διαβάζει από κάπου και οι λ που έχουν τα μηχανάκια είναι narrowband. Αυτό κάνει το autotune αλλά δεν το έχω ακούσει σε εργοστασιακό εγκέφαλο..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 32 λεπτά, το μέλος xaotikos έγραψε:

Raven μπορείς να δώσεις κάποιες παραπάνω πληροφορίες για το hilltop? πως κρατάει σταθερό το AFR? Έχει, πέρα από το software και wideband αισθητήρες στην εξαγωγή? Γιατί για να γνωρίζει το AFR στα δικά σου καύσιμα και συνθήκες θα πρέπει να το διαβάζει από κάπου και οι λ που έχουν τα μηχανάκια είναι narrowband. Αυτό κάνει το autotune αλλά δεν το έχω ακούσει σε εργοστασιακό εγκέφαλο..

Γενικά δεν μοιράζεται πολλές λεπτομέρειες για το πως δουλεύει. Λέει ότι χρησιμοποιεί ότι αισθητήρα έχει πάνω το μηχανάκι. Αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι wideband για αυτό. Από όσο ξέρω η διαφορά wideband με narrowband είναι ότι ο πρώτος σου δίνει AFR τιμή ενώ ο δεύτερος ξέρει 3 πράγματα, πότε είναι φτωχό, πλούσιο και πότε στοιχειομετρικό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Η διαφορά του narrowband με τον wideband είναι ότι ο πρώτος διαβάζει τρεις ενδείξεις, φτωχό, πλούσιο ή στοιχειομετρικό.Δεν μπορεί να καταλάβει πόσο φτωχό ή πλούσιο είναι το μείγμα, αντίθετα με τον wideband που δίνει ακριβώς την εικόνα του μείγματος.

Οι narrowband λαμβάνονται υπόψιν από την ηλεκτρονική στο ρελαντί και όταν οδηγάμε με σταθερή ταχύτητα, όταν δηλαδή το κύκλωμα δουλεύει σε closed loop. Σε φάσεις της επιτάχυνσης ή στην περίπτωση κρύας εκκίνησης για παράδειγμα,  ο λ παραβλέπεται από την ecu.

Αντίθετα ο wideband, διαβάζει πιο γρήγορα το μείγμα και είναι σε θέση να στείλει στην ecu δεδομένα σε περισσότερες φάσεις, τόσες ώστε η διάκριση μεταξύ open loop και close loop να μην είναι σαφής.

Τώρα κάποιος μπορεί να ρωτήσει, γιατί αφού η ecu διορθώνει μόνη της το μείγμα να χρειάζομαι ρύθμισή της σε περίπτωση εξάτμιση, φίλτρου κλπ.

Η απάντηση είναι ότι η ecu μεταβάλει τις ρυθμίσεις της για ένα πολύ περιορισμένο εύρος, τόσο ώστε να καλύπτει διάφορες που προκύπτουν από την μάζα του αέρα στην εισαγωγή ( θερμοκρασία-υψόμετρο) και άλλους παράγοντες όπως η ποιότητα του καυσίμου για παράδειγμα. 

Όταν αλλάξουμε την εισαγωγή και την εξαγωγή, οι διορθώσεις που απαιτούνται υπερβαίνουν τους περιορισμούς της ecu. Ο narrowband λοιπόν θα διαβάζει lean ( φτωχό) αλλά η ecu δεν θα μπορεί να ανταποκριθεί με καύσιμο ώστε να πάει το μείγμα στο στοιχειομετρικό. 

Το auto tune δουλεύει με wideband. Λαμβάνει δεδομένα σε πραγματικό χρόνο και αποθηκεύει τις ρυθμίσεις στον χάρτη.

ΥΠΟΘΈΤΩ ότι αυτό που κάνει ό hilltop ( The walking dead?) είναι να αφαιρεί τον περιορισμό της ecu στην τροφοδοσία. Κάτι σαν αντικόφτης καυσίμου. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Οι στάνταρ αισθητήρες επιστρέφουν μια τιμή σε βολτ, από μηδέν μέχρι 1 βολτ, όπου 0.5 βολτ είναι η τέλεια παρουσία οξυγόνου, και παραπάνω-παρακάτω η απόκλιση από την τέλεια. 

Η μέτρηση τους δλδ ειναι συνεχής τιμή και όχι διακριτη σε τρεις μόνο θέσεις. 

Στο αυτόκινητο κιόλας, μπορείς με ένα obd2 διαγνωστικό να βλέπεις live την τιμή αυτή. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Αυτό που λες ξέρω ότι κάνει ο wideband.

http://www.enginebasics.com/EFI Tuning/AF Ratio Basics.html

A narrow band o2 sensor is an oxygen sensor that is only calibrated to know three things. Rich, stoic, and lean. What I mean by this is that it only has a narrow window that it see’s the air fuel mixture through. The sensor can tell the computer when it’s stoic. If it’s not stoic, it can tell the ECU that it’s either Rich, or Lean, but that’s it. It doesn’t really output any particular value other than that. How rich the car is the sensor has NO IDEA about. Same with how lean the car is. All it does know is that it’s not stoic. The ecu with a narrowband o2 sensor, when in closed loop mode, will then lean on the fuel map if it is receiving a rich signal from the o2 sensor till its stoic. The opposite would be true if the sensor was telling the ECU that it was currently running lean, it would richen the fuel map till the o2 sensor was reading stoic.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν νομίζω ότι τα λέει πολύ σωστά, το άρθρο στο λινκ. 

Οι αισθητήρες narrowband κανονικά συνεχή τιμή βγάζουν, και όχι διακριτη, απλά η ακρίβεια τους γίνεται μεγαλύτερη κοντά στο 0.5 και μικρότερη στα άκρα. Είναι δλδ μη-γραμμικοί, στην σχέση μέτρησης ποσότητας οξυγόνου ως προς την τιμή βολτ που βγάζουν. 

Οι wideband είναι γραμμικοί, ή μάλλον, πιο γραμμικοί. 

Αυτοί που είναι όπως λες, δλδ αποδίδουν μόνο 3 τιμες, φτωχό ή στοιχειομετρικο ή πλούσιο, είναι οι αισθητήρες με οξείδιο του τιτανίου, οι οποίοι δεν αποδίδουν τιμή βολτ, αλλά μεταβάλλουν την αντίσταση τους. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Address 125 (125cc) LS2 Rookie FF-352 Ducati 996 (2001) (996cc)

Δημοσιεύτηκε

Ξεκινήσα τις εργασίες στο Suzuki σιγά σιγά!

Το άφησα στον μάστορα για καθαρισμό στο σύστημα ψεκασμού. Άυριο που θα το πάρω θα σας πω και αποτελέσματα πως πάει το μηχανάκι.

Έρχονται και περισσότερες επισκευές 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

@ShapeshifterGR98 εμμονη σου εχει γινει το καθαρισμα στο συστημα ψεκασμου. δε θα δεις διαφορα, ειτε στο καθαρισει ειτε οχι (οι περισσοτεροι απλα τσεπωνουν τα $$).

αν και εχω περιεργεια τι διαολο ειναι αυτο το καθαρισμα στο συστημα ψεκασμου που λενε ολοι.:biggrin:

η αντλια ισως θα χρειαζεται καθαρισμα αν εχει πολλα χλμ το παπι, τα σωληνακια ισως χρειαζονται αλλαγη, το συστημα ψεκασμου σχεδων απιθανο να θελει κατι, εκτος αν το ειχες αφιλτρο και πηγαινες οπουδηποτε (δεν ειναι μλκες αυτοι στη suzuki που εχουν φιλτροκουτι).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 30 λεπτά, το μέλος noodles έγραψε:

εκτος αν το ειχες αφιλτρο και πηγαινες οπουδηποτε (δεν ειναι μλκες αυτοι στη suzuki που εχουν φιλτροκουτι).

Μα το ειχε :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:
Αλλα νταξι αφου ειχε καλτσον να βαλει τι να το κανει :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Powerparts θερμαινόμενες σέλες:

BkBSuad.jpg

sUswYNe.jpg

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αυτή η γ@μ@τη μου πατέντα έμεινε στην ιστορία του mb απο οτι φαίνεται :Ρ 

Φιλτρκούτι το έχω το μηχανάκι, δεν έχω ιδέα του τι θα κάνει ο μάστορας πάντως μου είπε "αστο να το κοιτάξω τι ακριβώς θέλει" συνεπώς θα δω τι θα κάνει. Θα περάσω αργότερα απο το συνεργείο να δω πως πάει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger 800 XC (800cc) Shark Speed R Honda Africa 2 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Την πήγα για αυτο:

nc17kk.jpg

και γυρνούσα 2 μέρες με αυτό:

a4vi40.jpg

Σήμερα ήταν ημέρα ανταλλαγής και πάλι, με καλό καιρό να προσθέσω.

9905ja.jpg

Αρέσει σε 10 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Tο μηχανάκι το πήρα. Τελικά έγινε καθαρισμός σε αντλία, μπεκ καθώς και σώμα ψεκασμού. Όλα τους ήτανε πολύ βρώμικα τελικά. Το μηχανάκι που το πήγα για μια βόλτα μέσα στην πόλη επιτέλους ζωντάνεψε. Τραβάει καλύτερα σε όλο το φάσμα των RPM και ανεβάζει πιο ομαλά στροφές πλέον. Έγινε πιο γλυκό και αποδοτικό να το πω κάπως το γκάζι του. Αύριο θα το βολτάρω και περισσότερο για να πω πιο πολλές εντυπώσεις.

Τροποποιήθηκε από τον ShapeshifterGR98
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

Κάθε λίγο και λιγάκι κάνεις καθαρισμό σε αντλία , μπεκ , σώμα και λες πως έχει αισθητή διαφορά. Μην πειραματίζεσαι άλλο με φιλτροκούτια διότι μόνο προβλήματα σου βγάζουν απότι βλέπω. Μήπως να αλλάξεις το πρατήριο που βάζεις καύσιμο?

Πρόσφατα είδα αντλία από vstrom 650 του 07 που δεν έχει καθαριστεί η αντλία μετά από 100.000 χιλιόμετρα και είναι σε κατάσταση που δεν αξίζει να την αλλάξει.

Οπότε δεν γίνεται κάθε πχ.5.000 να κάνεις τέτοια service

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xt660z Tenere (660cc) Hebo Transam

Δημοσιεύτηκε

Σήμερα παρέλαβα την Τενερέλα με τα δώρα που της έκανα τα Χριστούγεννα, επιτέλους πάτησε σωστά!

Άμα έχει καλές αναρτήσεις η μηχανή δεν θέλεις τίποτα άλλο!

Μπήκαν και οι εξατμίσεις, το PC, αλυσίδα, γρανάζια, αλλά όλα τα λεφτά η ανάρτηση!!!

Αρέσει σε 13 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xt660z Tenere (660cc) Hebo Transam

Δημοσιεύτηκε

Α!

Επίσης, έβαλα και αυτό, επιτέλους τέλος στην ηλίθια συμπεριφορά του γκαζιού στα χαμηλά :worshippy:

Ήταν ο λόγος που είχα ξηλώσει τον αισθητήρα 'λ το καλοκαίρι, πραγματικά πολύ εκνευριστικό..

Είναι κάτι πολύ διαδεδομένο στους ΧΤάκιδες στο εξωτερικό, ο γκουρού των ΧΤ660 κα μοτό ο Kev το πουλάει κοντά κάτι σαν 100++€ μαζί με τα μεταφορικά από Αυστραλία, το αντίστοιχο της Dynojet επίσης 100+++€, η εδώ δοκιμασμένη λύση κοστίζει σχεδόν το 1/4 :winking:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Smia δεν το ανοίγει το λινκ, ζητάει username και κωδικό. Φαντάζομαι είναι κάποιος εξομοιωτής λ.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda innova injecion (125cc) AGV K1 pinlockED Honda CB1000RRR KTM (3000cc)

Δημοσιεύτηκε

Χθες πήγαμε μια μικρή βόλτα

dPo1c87.jpg

ro3MoAM.jpg

Ανεβαίνουμε ξανά 

WAqRac4.jpg

VzEFywU.jpg

Εννοείται μόλις φτάνουμε σπίτι έχει σχολαστικό πλύσιμο λόγω των αλατιών

FLSYqjB.jpg

Αφού το στέγνωσα το έβαλα στην αποθήκη και σήμερα λάδωσα την αλυσίδα για να είναι εντελώς στεγνή 

FxzYEUW.jpg

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki FX (125cc) HJC RPHA 10+ furia red Peugeot Deux (2cc)

Καιρό έχω να γράψω εδώ ενώ έχω κάνει αρκετά! Είχα διαβάσει καιρό για την glanol αλλα δεν το είχα επιχειρήσει.. Τελικά σε μια ώρα κατάφερα να κάνω το εξής: 

ΠΡΙΝ

40048332_photo_2019-01-16_16-36-14.jpg

ΜΕΤΑ

40048333_photo_2019-01-16_16-36-17.jpg

Το photobucket επίσης είναι πλέον επί πληρωμή;

Τροποποιήθηκε από τον Deluxe
Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πλύσιμο και έπειτα γυαλιστικό. Μπορώ να πω οτι έγινε σαν καινούριο πάλι. Η εξάτμιση αυτή μπήκε χθες. Έιναι motorsport αγορασμένη κανονικά απο μαγαζί στην Θεσσαλονική και την επόμενη μέρα ήρθε Βόλο με ΕΛΤΑ. Θα ανεβάσω και βίντεο κάποια στιγμή με ήχο. Ο σιγαστήρας που έχει είναι fixed δεν βγαίνει.

1PRrh2H.jpg

N098ZF9.jpg

Αύριο με το καλό και αμα ο καιρός είναι εντάξει θα το βγάλω και βόλτα και λίγο πιο έξω απο Βόλο να το χαρώ λιγάκι γιατί παραέκανε κρύο αυτές τις μέρες...

Τροποποιήθηκε από τον ShapeshifterGR98

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα