brutos

Τι έκανες με/για την μηχανή σου σήμερα;

9901 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda cb1 + cbr600f (399cc) Shoei NXR BMW R51 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

Χαλαρη βολτουλα να στρωσουμε τα καινουργια λαστιχα  και να δουμε τιωλενε

Αλλαξα απο σ20εβο σε σ21 μπορω να πω ορι ειμαι φουλ ευχαριστημενος

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki Address 125 (125cc) LS2 Rookie FF-352 Ducati 996 (2001) (996cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρύθμισα τα πίσω αμορτισέρ στο να έιναι λίγο πιο μαλακά γιατί ο συνοδηγός πίσω σε κάθε λακούβα κοπανούσε λίγο άσχημα, απο οτι φαίνεται το Address έρχεται με σκληρή ρύθμιση απο το εργοστάσιο. Επίσης αξίζει να αλλάξω με aftermarket πχ YSS, KYB κλπ ή τα εργοστασιακά είναι καλύτερα; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν νιώθεις τα αμορτισερ σούπα άλλαξέ τα.

Κοπανάει πίσω επειδή είναι σκληρά ή επειδή τερματίζουν?

Γιατί αν τερματίζουν μάλλον πας για αντικατάσταση.

Αν αλλάξεις βάλε επώνυμα. Όχι κινεζιές. Για τα yss λένε καλά λόγια, δε ξερω ομως αν ισχύουν. Τα kayaba λογικα καλά θα είναι.

Πιστεύω θα έχεις καλύτερη άποψη απο αναβάτες παπιών που έχουν εμπειρία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth S2Tech Titanium Kawasaki H2 SX

Δημοσιεύτηκε

Έχω έναν γνωστό μου που έβαλε yss σε ένα adress ( το προηγούμενο μοντέλο από το δικό σου ) και μου είχε πει πως υπάρχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με τις μανίσιες .

Διαφορά προς το καλύτερο εννοείται :biggrin:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Το θέμα είναι άλλο....

Εμπιστεύεσαι την άποψή του?

Ή λόγω αυθυποβολής νομίζει πως βελτιώθηκε?.....

Παίζουν πολύ αυτά τα σενάρια (είτε γιατί το φαντάζεται κάποιος, είτε γιατί ενθουσιάζεται με το "καινούριο κοσκινάκι", είτε γιατί πρέπει να δικαιολογήσει τα λεφτά που έδωσε κοκ).

Ξέρω πάρα πολύ κόσμο με σοβαρά μηχανάκια (που ουσιαστικά δεν έχουν ανάγκη "βελτίωσης") που πηγαίνουν κυρίες αλλά έπρεπε να ohlinιάσουν το μηχανάκι να στρίβει, ενθουσιάζονται από το πόσο καλά στρίβει πλέον το εργαλείο και εξακολουθούν στο δρόμο να είναι ίδιοι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος ShapeshifterGR98 έγραψε:

Ρύθμισα τα πίσω αμορτισέρ στο να έιναι λίγο πιο μαλακά γιατί ο συνοδηγός πίσω σε κάθε λακούβα κοπανούσε λίγο άσχημα, απο οτι φαίνεται το Address έρχεται με σκληρή ρύθμιση απο το εργοστάσιο. Επίσης αξίζει να αλλάξω με aftermarket πχ YSS, KYB κλπ ή τα εργοστασιακά είναι καλύτερα; 

Αν κοπανάει το αμορτισέρ σημαίνει ότι τα χει παίξει η απόσβεση συμπίεσης (τα λάδια έχουν γίνει σούπα) και γι αυτό τερματίζει το εξωτερικό ελατήριο της προφόρτισης και κοπανάει.

Άλλαξέ τα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth S2Tech Titanium Kawasaki H2 SX

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος ksino1100 έγραψε:

Το θέμα είναι άλλο....

Εμπιστεύεσαι την άποψή του?

Ή λόγω αυθυποβολής νομίζει πως βελτιώθηκε?.....

Παίζουν πολύ αυτά τα σενάρια (είτε γιατί το φαντάζεται κάποιος, είτε γιατί ενθουσιάζεται με το "καινούριο κοσκινάκι", είτε γιατί πρέπει να δικαιολογήσει τα λεφτά που έδωσε κοκ).

Ξέρω πάρα πολύ κόσμο με σοβαρά μηχανάκια (που ουσιαστικά δεν έχουν ανάγκη "βελτίωσης") που πηγαίνουν κυρίες αλλά έπρεπε να ohlinιάσουν το μηχανάκι να στρίβει, ενθουσιάζονται από το πόσο καλά στρίβει πλέον το εργαλείο και εξακολουθούν στο δρόμο να είναι ίδιοι

Ο συγκεκριμένος έχει δικό του συνεργείο και είχε ανακατευτεί μερικά χρόνια σε moto cross. Οπότε γνωρίζει σίγουρα 5 βασικά πράγματα για αναρτήσεις.

Πιθανός να έχει δίκιο, δεν ξέρω όμως κατά πόσο . 

Αν δεν άξιζαν θα είχε βάλει πάνω τις μανίσιες. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

Την 13/9/2018 at 4:50 ΜΜ, το μέλος ShapeshifterGR98 έγραψε:

ωπα, εχουν ρυθμιση σκληροτητας οι αναρτησεις του αδδρεςς και γενικα οι αναρτησεις παπιων? τσπ..

kyb, yss ειναι πολυ καλα για τα λεφτα τους, κατι αλλα παιζουν στη 2πλασια τιμη και 100$ για αναρτηση παπιου ειναι too much για μενα.

στο ιννοβα ειχε θετικα αποτελεσματα με yss, ακομα και με 2ο ατομο εμπαινε τεζα στις στροφες.

βαλε ιδιου υψους με τις στοκ αναρτησεις!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος The Dread Rider έγραψε:

Καινούρια αλυσίδα

Τα βράδυα, την τυλίγεις με σελοφάν ? (και δεν εχει κόκκο σκόνης το μοτό ?)  :dribble:

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cbr 954 (954cc) Kabuto ff-5v Honda VTR 1000 SP2 (998cccc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Βραδινή βόλτα προς Βάρκιζα παρέα με busa φίλου

if4n2z3Q_t.jpg

Τροποποιήθηκε από τον warhol
Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia SΧ 125 (124,8cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 28 λεπτά, το μέλος innova 04 έγραψε:

Τα βράδυα, την τυλίγεις με σελοφάν ? (και δεν εχει κόκκο σκόνης το μοτό ?)  :dribble:

Ε, τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο έχω ΠΟΛΥ ελεύθερο χρόνο στα χέρια μου και έχω ένα θεματάκι με το να κρατάω το μηχανάκι καθαρό (θεματάρα μάλλον αλλά τεσπα) :tooth:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@innova 04 Το έχω δει και απο κοντά το δικό του και όμως δεν έχει ούτε κόκκο σκόνης πάνω

@The Dread Rider τι ακριβώς κάνεις, να ξέρω γιατί εμένα το Address ολημερής το καθαρίζω το βράδυ ξαναβρωμίζει xD

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

Σήμερα το σφούτερ Kymco κλείνει 8 χρόνια. Με τη μαμά μπαταρία!!!!!!!!! :blink::spiteful::_rock-on::thumbsup:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος Kostas-MotoLover έγραψε:

Σήμερα το σφούτερ Kymco κλείνει 8 χρόνια. Με τη μαμά μπαταρία!!!!!!!!! :blink::spiteful::_rock-on::thumbsup:

Δεν εξηγείτε αλλιώς ρε , τις βαλσαμώνεις τις μπαταρίες εσύ  :tooth:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha fazer s2 Suzuki /GSX-S/BusaGen2

πριν 5 ώρες, το μέλος Kostas-MotoLover έγραψε:

Καλο το παραμυθι σου αλλα πλεον ειναι ξεπερασμενο κ δεν εχει δρακο! :laugh: Επιπλεον με αυτην την τακτικη εχεις δημιουργησει ψυχολογικα προβληματα σε ιδιοκτητες φορουμ που τους τελευταιους μηνες ζουνε το δικο τους ναυαγιο! Δεν χρειαζεται να συνεχιζεις να εισαι κακος!

Τροποποιήθηκε από τον Peiraiwths

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος tre έγραψε:

Δεν εξηγείτε αλλιώς ρε , τις βαλσαμώνεις τις μπαταρίες εσύ  :tooth:

Να μια καλή ιδέα, δεν το είχα σκεφτεί.........:laugh: 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 18 λεπτά, το μέλος Peiraiwths έγραψε:

Καλο το παραμυθι σου αλλα πλεον ειναι ξεπερασμενο κ δεν εχει δρακο! :laugh: Επιπλεον με αυτην την τακτικη εχεις δημιουργησει ψυχολογικα προβληματα σε ιδιοκτητες φορουμ που τους τελευταιους μηνες ζουνε το δικο τους ναυαγιο! Δεν χρειαζεται να συνεχιζεις να εισαι κακος!

Κατ' αρχήν Don Spiridon, να ξεκαθαρίσω ότι δεν αντιλαμβάνομαι αν αστειεύεσαι ή σοβαρολογείς.:think:

Για την περίπτωση που δεν:

- Πού βλέπεις εσύ "το παραμύθι" ρε Σπυράκο? :_unsure: Όποτε θέλεις, μπορείς να δεις τη μπαταρία και να τσεκάρεις του λόγου το αληθές. Αυτά τα πράγματα αποδεικνύονται εύκολα. Μετά όμως θα είσαι υποχρεωμένος να επισυνάψεις εδώ και δήλωση μετανοίας για αποκατάσταση συνειδήσεων...... :shades:

- Επίσης, γιατί είμαι (και μάλιστα συνεχίζω να είμαι, άρα ήμουν πολύ καιρό) κακός? Επειδή λέω τα πράγματα με τ' όνομά τους? Επειδή μπορεί ένα ταπεινό Kymco να έχει αποδειχθεί ΣΚΥΛΙ αξιοπιστίας ακόμα και στα αυτονόητα αναλώσιμά του? Περνώντας κατά πολύ το προσδόκιμο ζωής ακόμα και μιας.... μπαταρίας? (Ξέρω-ξέρω, αυτό συμβαίνει μόνο με τις μαμά μπαταρίες και όταν αλλάξω, θα έρθω στον κόσμο του "κάθε 2-3 χρόνια αλλαγή" και νά 'μαι και ευχαριστημένος. Μα γι' αυτό το απολαμβάνω. Άσε που μέχρι τότε και έτσι που πάει το πράγμα, μπορεί να έχει βγει σε απόσυρση ολόκληρο το μηχανάκιον. :tooth: :tongue:

- Για το τέλος σού 'χω το καλύτερο. Προσεχώς έρχεται νέα παρόμοια δήλωση για το έτερο τέρας αξιοπιστίας όχημα, τον tweety. Κι εκεί τα χρόνια κυκλοφορίας και "κακής για μπαταρία χρήσης" είναι περισσότερα!!! :sopase:

Υ.Γ.

Μη νομίζεις. Κι εγώ απορώ και με των δύο τις μπαταρίες. Γι' αυτό και το γράφω, γιατί είναι πράγματι άξιομνημόνευτο ως γεγονός. Έχω δηλώσει όμως ότι θα ποστάρω και την είδηση "θανάτου" τους, και θα σας καλέσω και σε μια σεμνή διαδικτυακή τελετή εις μνήμη των.:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Παρτο μεταξυ σοβαρου κ αστειου με μεγαλυτερο ποσοστο στο δευτερο.Νομιζω με ξερεις αρκετα καλα αρα αποκλειται να με παρεξηγησεις.Εαν η μπαταρια του αυτοκινητου σου ξεπερασει τα 10χρονια καλυτερα μην το γραψεις γιατι ατομα που δεν σε ξερουν θα σε περιμενουν με την καραμπινα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 λεπτά, το μέλος Peiraiwths έγραψε:

Παρτο μεταξυ σοβαρου κ αστειου με μεγαλυτερο ποσοστο στο δευτερο.Νομιζω με ξερεις αρκετα καλα αρα αποκλειται να με παρεξηγησεις.Εαν η μπαταρια του αυτοκινητου σου ξεπερασει τα 10χρονια καλυτερα μην το γραψεις γιατι ατομα που δεν σε ξερουν θα σε περιμενουν με την καραμπινα!

Don' t worry. Στο αμάξι έχω αλλάξει ήδη ΔΥΟ μπαταρίες. :laugh: Μία το φθινόπωρο του '14 (ήταν 5ετίας, η μαμά από άλλον ιδιοκτήτη) και μία φέτος την Άνοιξη! Εκεί με πάει αίμα η δουλειά.......δεν τις προλαβαίνω ο καψερός. :crazy: :tooth: :tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μια βόλτα την ημέρα την ψυχοπλάκωση την κάνει πέρα!

fUWtV6P.jpg

IMG_20180917_194024.jpg

Τροποποιήθηκε από τον ShapeshifterGR98
Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τώρα με το νέο λαστιχάκι δεν συμμαζεύομαι...ανέβηκα απο Κουκουράβα σήμερα πρωί που δεν είχα ξαναπάει ποτέ. Μπορώ να πω οτι ήτανε η πιο απολαυστική διαδρομή που έχω κάνει. Τίγκα στο πράσινο, δεν είχε τέρμα ήλιο να σε ενοχλέι φυσούσε ένα δροσερό αεράκι και γενικά εξαιρετικά τοπία. Απλά κάπου λίγο πριν την Μακρινίτσα έπιασε ένα ψιλόβροχο και λέω άστο μην με πιάσει καμιά βροχή κανονική και ψάχνομαι μετά αρα ξαναγύρισα. Το μόνο "κακό" είναι ο απότομος δρόμος και οι μεγάλες ανηφόρες που έχει αλλά με προσοχή όλα είναι οκ.

4typBZG.jpg

TJcHyaJ.jpg

Yv9dZoK.jpg

uoLk4jX.jpg

Τροποποιήθηκε από τον ShapeshifterGR98
Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Την 17/9/2018 at 3:17 ΜΜ, το μέλος Kostas-MotoLover έγραψε:

- Για το τέλος σού 'χω το καλύτερο. Προσεχώς έρχεται νέα παρόμοια δήλωση για το έτερο τέρας αξιοπιστίας όχημα, τον tweety. Κι εκεί τα χρόνια κυκλοφορίας και "κακής για μπαταρία χρήσης" είναι περισσότερα!!! :sopase:

Κανε το καλο να πεις το μυστικο σου στον Μαρκο!! 

Image_1.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Αφού το έχουμε ρίξει στα ανέκδοτα, να σας ενημερώσω κι εγώ πως στο Μουλτιστράντα δεν έχω συμπληρώσει ποτέ λάδι πριν τις καθορισμένες αλλαγές κάθε 15κ χιλιόμετρα:wub:. ΝΕ ΤΙ; 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Εμενα ειχε μια νορμαλ καταναλωση λαδιου οταν το πηρα και πλεον δεν καιει σταγονα :what:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα