μάθο...

Car θεμα...VW Turbo κινητηρες...

86 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Suzuki gsx650f Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 22 λεπτά, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Εχω το μοντελο του 11 με 137Κ χλμ περιπου 10 μηνες, 1,4 122 TSI σε εκδοση highline, το αμαξι απο τοτε που το πηρα ειχε ενα θεμα με το ρουλεμαν σαζμαν στον πρωτευοντα αξονα το οποιο ο μαλακας που το πηγα να το δει δεν το καταλαβε, αν δεν κανω λαθος πρεπει να ηταν σε ανακληση, το δικο μου δεν καει λαδια, το κοιταζω συχνα, η καδενα ακουγεται κατα την κρυα εκκινηση για 1-2 δευτερολεπτα την οποια σε καααααποια φαση θα αλλαξω, δεν με απασχολει και πολυ οσο το αμαξι δουλευει σωστα, απο θεμα γκαζι θα πω οτι τα 122 τουρμπάλογα ειναι ικανα να το κινησουν με ανεση παντου με χρηση κλιματισμου, το μοτερ του ειναι πολυ γραμμικο σε αποδοση, η καταναλωση του στη χρηση που εγω κανω ειναι νορμαλ και κυμαινεται γυρω στα 7 λιτρα στα 100 χλμ, να πω οτι δεν κανει πολλα χιλιομετρα σε μεσα σε πολη. Ειναι αμαξι που θα το ευχαριστηθεις στο ταξιδι, η ποιοτητα στην κυληση , η στιβαροτητα και η αισθηση της ασφαλειας που δινει ειναι αναλογη της τιμης του, μεχρι τωρα ειμαι ευτυχισμενος μπορω να πω που εκανα την επιλογη να παω συγκεκριμενο μοντελο, αλλοι βεβαια το βριζουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ αλλα ειναι και θεμα εμπειριων που αποκομησε ο καθε ενας.

Τι σου κανει στο σασμαν?

Καποια 5αρια εβγαζαν θεμα στο συγχρονιζε που σημαινει κατεβασμα σασμαν. 

Αυτο το εκανε συνηθως στη 2α. 

Οσο για καταναλωση που λες πιστευω οτι σε πορεια εκτος πολης με σταθερα 100 χλμ/ ωρα πρεπει να παιζει καπου στο 5 με 5.5

Με το tsi 140 τα εκανα αυτα τα πειραματα. Γενικα τα θεωρω οικονομικα τουρμπατα και αυτο πιστευω οφειλεται στην 6η σχεση στο κιβωτιο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος spiros!!! έγραψε:

Τι σου κανει στο σασμαν?

Καποια 5αρια εβγαζαν θεμα στο συγχρονιζε που σημαινει κατεβασμα σασμαν. 

Αυτο το εκανε συνηθως στη 2α. 

Οσο για καταναλωση που λες πιστευω οτι σε πορεια εκτος πολης με σταθερα 100 χλμ/ ωρα πρεπει να παιζει καπου στο 5 με 5.5

Με το tsi 140 τα εκανα αυτα τα πειραματα. Γενικα τα θεωρω οικονομικα τουρμπατα και αυτο πιστευω οφειλεται στην 6η σχεση στο κιβωτιο

Σαν λειτουργεια το σαζμαν ειναι ενταξη, απλα οταν εχω νεκρα στο ρελαντι ακουγεται ενα συνεχομενο τακ-τακ, οταν παταω συμπλεκτη σταματαει, οταν τον αφησω αλλες φορες ξαναξεκιναει και αλλες οχι, ακριβως τον ιδιο ηχο οταν χτυπαει το ρουλεμαν συμπλεκτη, ο μηχανικος μου ειπε να μην το πειραξω, αν αρχισει να κανει πιο εντονο θορυβο τοτε θα το δουμε.

Το 122TSI που εχει 6αρι σαζμαν τα 100 τα εχει στο κοντερ με 6η και 2Κ στροφες, αν ταξιδευεις με αυτα τα χιλιομετρα ευκολα ριχνεις την καταναλωση στα νουμερα που αναφερεις, το δοκιμασα στην επιστροφη μου απο Θεσσαλονικη προς Καβαλα απο την παλια εθνικη, οταν παω απο εγνατια οδο με 120-140 ειμαι στα 6,5 με 7.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke (390cc) HJC is-17

Δημοσιεύτηκε

Με καλύψατε ,tasos αυτά ψάχνω και εγώ ακριβώς, φίλος μου είχε θέμα με σασμάν στα 120.000χλμ.

Του είπαν κάτι για 1200ε στην αντιπροσωπεία, βρήκε εκτός από ψάξιμο με 300ε,μετά από 30κ όλα καλά.

Spiros ,το βρήκα 8500ε για αυτό είμαι ύποπτος, το καλό (μάλλον) ότι το δίνει αντιπροσωπεία.

Will see

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 31 λεπτά, το μέλος Ratamahatta έγραψε:

Με καλύψατε ,tasos αυτά ψάχνω και εγώ ακριβώς, φίλος μου είχε θέμα με σασμάν στα 120.000χλμ.

Του είπαν κάτι για 1200ε στην αντιπροσωπεία, βρήκε εκτός από ψάξιμο με 300ε,μετά από 30κ όλα καλά.

Spiros ,το βρήκα 8500ε για αυτό είμαι ύποπτος, το καλό (μάλλον) ότι το δίνει αντιπροσωπεία.

Will see

Καλα το βρηκες γιατι εισαι υποπτος? Τοσο παιζουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τι χρονολιγιας ειναι? τι εκδοση ειναι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 λεπτά, το μέλος Ratamahatta έγραψε:

Μ αρεσει το 140hp στο τιτλο.

Καλα αντιπροσωπεια δεν ξερουν οτι τα 6αρια δεν βγαινουν με 140?

Βεβαια απο κατω το εχουν βαλει σωστα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

To generation ειναι οκ, εχει και το cruise control που ειναι απολαυση στα ταξιδια, τα 8500 μου φαινεται χαμηλη τιμη για τη συγκεκριμενη εκδοση, χρονολογια, χιλιομετρα, εκτος και αν δεν εννοει τελικη τιμη και σου πει για προσθετα εξοδα, πχ τιμη τριτεκινικου ή για αμαξι που δεν το εκτελωνισαν. Παντως αξιζει να το ψαξεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR F4i (600cc) AGV K-4 Honda CBF (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Χωρίς να θέλω να γίνομαι καχύποποτος, δεν είναι περίεργο που στην 7η φωτο έχει κόψει το κομμάτι που δείχνει το οδόμετρο;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το αμάξι το είδα από κοντά ...και με φαναρτζη για αρχή, είναι "καθαρό".

Επίσης είναι ιδιώτη με βιβλίο σέρβις από άλλη αντιπροσωπεία της vw.

Και εμένα μου φαίνεται πολύ χαμηλή η τιμή για αυτό το ψάχνω όσο μπορώ.

Θα πάω και με μηχανικό να το δω, όσο γίνεται και βλέπουμε.

Μέχρις στιγμής ότι μου έχει πει ισχύει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

δε μαρεσει το συγκεκριμενο golf της αγγελιας. δε κοιτας κανενα αλλο καλυτερα.

endometaxi τι παιζει με αυτα? κανενα δε φενεται "καθαρο"...

Τροποποιήθηκε από τον noodles

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα