archibald

xr 250 vs ttr 250

86 μηνύματα σε αυτό το θέμα

EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Κοιτα, αν υποθεσουμε οτι το εχει προσεξει ο προηγουμενος  τοτε δεν νομιζω να θελει κατι αλλο περα απο πιστονακι ή ελατηρια... 

Εχει και ψυγειο λαδιου που σημαινει οτι απο θερμοκρασιες ηταν παντα οκ.. Γενικα ειχαν καλη φημη τα μοτερ αυτα

Ξερω γω? 

Μεταχειρο ειναι, παρρακαλας ο πρωην να ηταν σωστος σε ολα του... απο εκει και περα δεν νομιζω οτι μπορουμε να ξερουμε καλυτερα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Το κακο με τα εντουρο ειναι οτι δεν ξερεις τι μπορει να βγαλει... Τα 85Κ τα θεωρω αρκετα για μονοκυλινδρο, οσο καλοδουλεμενο και να ειναι αν δεν εχει ανοιχτει το μοτερ για να αντικατασταθει εστω ενα πιστονι και τσιμουχακια βαλβιδων θα καει το λαδακι του, να εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου πως καποια στιγμη θα τα κανεις εσυ ή θα το πουλησεις σε μια λογικη τιμη και θα το φτιαξει ο επομενος, το raid ειναι και λιγο αντιεμπορικο μηχανακι προσπαθησε να κανεις ψαλιδι στην τιμη, αν ο ιδιοκτητης κοψει να ξερεις οτι θελει να το δωσει και πιεσε λιγο ακομα, εγω μετα που εκανα ανακατασκευη και το ειχα βαλει αγγελια δεν εκοβα ουτε ευρω, συνηθως στα πραγματικα καλα μηχανακια δεν δεχονται παζαρια οι ιδιοκτητες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το κακο με τα εντουρο ειναι οτι δεν ξερεις τι μπορει να βγαλει... Τα 85Κ τα θεωρω αρκετα για μονοκυλινδρο, οσο καλοδουλεμενο και να ειναι αν δεν εχει ανοιχτει το μοτερ για να αντικατασταθει εστω ενα πιστονι και τσιμουχακια βαλβιδων θα καει το λαδακι του, να εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου πως καποια στιγμη θα τα κανεις εσυ ή θα το πουλησεις σε μια λογικη τιμη και θα το φτιαξει ο επομενος, το raid ειναι και λιγο αντιεμπορικο μηχανακι προσπαθησε να κανεις ψαλιδι στην τιμη, αν ο ιδιοκτητης κοψει να ξερεις οτι θελει να το δωσει και πιεσε λιγο ακομα, εγω μετα που εκανα ανακατασκευη και το ειχα βαλει αγγελια δεν εκοβα ουτε ευρω, συνηθως στα πραγματικα καλα μηχανακια δεν δεχονται παζαρια οι ιδιοκτητες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton R 105 (102cc) Yamaha Yamaha Tenere (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Ψαχνω ttr 250(σε καλη κατασταση) εδω και καποιους μηνες. Εχω παει μεχρι και σε αντιπροσωπειες της yamaha αλλα δεν εχω βρει τιποτα. Ο μοναδικος τροπος αναζητησης ειναι στο car.gr οπου οι αγγελιες για το συγκεκριμενο δεν ξεπερνουν τις 10-12. Υπαρχει περιπτωση να μπορω να το εισαγω απο ευρωπη ; Γνωριζει κανεις καποιο σαιτ για μεταχειρισμενα μηχανακια στην ευρωπη; Εχω απογοητευτει τα περισσοτερα στην ελλαδα ειναι χρεπια. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

Αυτοί εδω σου φέρνουν Ελλάδα οτι μοτο αγοράσεις από Αγγλια (eBay motors κλπ.). Σιγουρα θα ξερουν αυτά που ρωτας, κανε τους μια κρούση.

Και θα στο φέρουν όπου θες.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Στα λεφτά που θα δώσεις για να πάρεις ένα TTR 250 από έξω, εδώ άνετα αγοράζεις WR250F.

Επίσης στα ίδια λεφτά θα σου βγει και η επισκευή ενός χρεπιασμενου.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Συμφωνώ με τον Τάσο.

Γιατί ψάχνεις TTR ? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καταρχας σας ευχαριστω για την ανταποκριση. Θα ειναι η πρωτη μου μηχανη και επειδη θελω κατι οικονομικο, απλο στην κατασκευη, που να παταει χωμα και να μου μαθει τα βασικα κατεληξα στα εξης μηχανακια. 

• ΤΤR 250 
  • XR 250(R/L)

Απο τα 2 αυτα τελικα κατασταλαξα στο ttr γιατι αν ειμαι τυχερος θα βρω εκδοση με μιζα και μανιβελα και γιατι εχει καπελοτα αντι για κοκορακια αρα βαλβιδες καθε 20000χλμ.Γενικα μου αρεσει και ταιριαζει με αυτα που εχω στο μυαλο μου τωρα. Με το wrf δεν μπορεις να κανεις εκδρομη και τα σερβις του ειναι κατα πολυ πυκνοτερα και ακριβοτερα. Δεν ψαχνω για καθαροαιμο το γνωριζω οτι με τα λεφτα αυτα παιρνω κατι καλυτερο φαινομενικα που θα μου κοστισει ακριβοτερα σε βαθος χρονου.Εχω φιλο που πουλαει ktm 640 lc4 και σε καλη τιμη αλλα δυστυχως δεν ειναι αυτο που ψαχνω. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τα XR250R και 250L ή S είναι διαφορετικά μηχανάκια, το R είναι enduro ενώ τα L/S είναι on/off.

Μπορεί τα μηχανάκια που φοράνε καπελοτα να ρυθμίζεις κάθε 20Κ αλλά αυτά που έχουν κοκοράκια ρυθμίζεις μόνος σου στο σπίτι σου.

Μπορεις να βάλεις και το KLX 250 στην εξίσωση.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το γνωριζω αυτο για τα xr εχω διαβασει οτι παιζει στο ιντερνετ.  Θα προτιμουσα αεροψυκτο γι αυτο και δεν ανεφερα το klx. Εχω καλο και τιμιο μαστορα δεν θα εχω προβλημα με αυτο.

Εχω ψυχωση με το tt τι να πω:_devil:

.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

Ε, άντε με το καλό λοιπόν. Πάρε τους τηλ και δες τι θα σου πουν αύριο. Γιατί αυτά τα θέματα ειναι έρωτας και ψύχωση. Οτι και να λέμε δω καλύτερο το ένα, χειρότερο το άλλο, δεν έχουν σημασία.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα