Doufe

Δυστυχώς σήκωσα χέρι.....

337 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Triumph Tiger (800cc) Shark RaceR Simson S-51

Δημοσιεύτηκε

Κ εξηγουμαι,

Ενα ωραιο απογευμα βγαζω τις 2 καλες μου (μηχανη,κοπελα) για βολτουλα χαλαρη Πειραια - γλυφαδα, λιγη κινηση λοιπον κ σε κεντρικο δρομο λιγο πριν βγω απο πειραια σε φαναρι πορτοκαλι αρχιζς κ φρεναρω χαλαρα γτ ΔΕΝ με επαιρνε, τοτε αντιλαμβανωμαι οτι πισω ερχοντε 4 μεραρχιες τεθωρακισμενων, το φαναρι ηδη κοκκινο, κατι μαυρο χτυπαει τον αγκωνα μου κ το ποδι, με κλασματα διαφορας η μηχανη μου εκτοξευεται προς τα μπροστα αφου κατι εχει στουκαρει πισω μου !!!

Το σοκ περναει σε δευτερολεπτα, δεν εχω πεσει, βλεπω ευθεια στουκαρισμενο ενα μαυρο TDM, κατλαβαινω οτι κατι με κραταει "γατζωθει" επανω μου η προσπαθω να ανοιξω τα χερια της κοπελας μου, κοιταω πισω βλεπω ενα παπι κ τον πιτσιρικα καμια 10ρια μετρα πιο κατω, αυτο που δεν ειδα ηταν το σπρωξιμο απο ενα μαλακιστηρι με τα 1000 ζορια κραταω τη μηχανη κ απλα κατεβηκα.........δν θα μπω σε πολλες λεπτομερειες περα του οτι αυτο το 16χρονο ειχε 640 κτμ με εβρισε λεγοντας για κατι για φαναρι, χτυπησε την κοπελα μου κ την μηχανη κ αναγκαστικα επρεπε να προστατευσω 1τα την κοπελα μου κ μετα την περιουσια μου!! ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΑ κ τον χτυπησα πολυ ασχημα οντας θολωμενος !!!

νιωθω να με σφιγγουν με ριχνουν κατω φωναζοντας σταματα !!!

οταν συνηλθα η κατασταση ειχε ως εξης,

ΤDM = 18 χρονων ακρανωτο σε αφασια αφου στουκαρε με το κεφαλι σε κρασπεδο

παπι = 16 χρονων ακαρανωτο αιμοραγεια στο κεφαλι κ πολλα αλλα

κτμ 640 = 16 χρονων ακρανωτο πολλαπλοι μολωπες κ μεταφορα στο τμημα

2 ανθρωποι, αυτοι που με σταματησαν κ ειδαν ολο το περιστατικο, επιβεβαιωσαν οτι τα ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ πηγαιναν με ολα κ ηταν ΑΔΥΝΑΤΟ να σταματησουν στο φαναρι

κ εγω τρεμωντας κατηγορω εμενα ΠΟΥ ΣΗΚΩΣΑ ΧΕΡΙ

Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Moto Guzzi v7

Δημοσιεύτηκε

Καλή Χρονιά μετά απο τέτοιο περιστατικό ...για μένα καλά έκανες το ίδιο θα έκανα στην θέση σου...πάλι καλά δεν πέσανε πάνω σου και είχατε άλλα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cbf (250cc) HJC HQ-1 Carbon Bimota Delirio

Δημοσιεύτηκε

Και λίγα του έκανες, όσο για τους τραυματίες ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ... :ranting::ranting3:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Arai RX-7 GP

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

δικαιολογημένος... αν όλα έγιναν όπως είπες και το "κάτι για το φανάρι" δεν κόστισε την πτώση του TDM (γιατί πάντα υπάρχει και η άλλη πλευρά της ιστορίας).

το ευτύχημα είναι πάντως ότι εσύ και η κοπέλα σου δεν πάθατε κάτι σοβαρό.

Τροποποιήθηκε από τον xourafis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR XX (1100cc) HJC Kawasaki GTR (1400cc)

Δημοσιεύτηκε

Ολοι βλεπουμε καθημερινα τετοιου ειδους περιστατικα στους δρομους, ακομα και στην επαρχια που υποτιθεται οτι οι ρυθμοι ειναι πιο χαλαροι. Ο ΚΟΚ καταστρατηγειται κατα κορον, απο ολες τις ηλικιες και τα φυλα. Ειμαστε σε εμπολεμη κατασταση και γι' αυτο πρεπει η προσοχη μας να ειναι ιδιαιτερα αυξημενη. Δεν νομιζω να σε κατηγορησει κανενας για τη χειροδικεια, γιατι στην κατασταση που βρεθηκες δικαιολογεισαι. Τι να πω, περαστικα και να μην σου ξανατυχει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Piaggio x9 (250cc) schuberth s2 Aprilia rsv4 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

το πιθανότερο είναι να έκανα και γω το ίδιο, δεν είμαι τώρα σε τέτοιο mood, περαστικά στα παιδιά που τραυματίστηκαν και μακάρι να μην έπαθαν κάτι σοβαρό αλλά τα θελαν και τα παθαν!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia RSV4R HJC RPHA-10 Kawasaki Versys (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν μπορούσες να κρατηθείς θα γλίτωνες πολύ φασαρία αλλά καμιά φορά αξίζει τον κόπο ;)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Δεν ειμαι υπερ τετοιων καταστασεων αλλα αν οπως τα λες σου πεσουν απο πισω σε σπρωχνουν και βριζουν ενω θα επρεπε να πουν συγνωμη τοτε δυστυχως...μια ειναι η λυση..... :knuppel2: αν και μετα σιγουρα θα το μετανοιωσεις......

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν ξερω αν εκανα καλα που σηκωσα αυτο το θεμα λογω οτι κ αυτα οπως κ εγω καναμε ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ !!!

οι ΔΙΑΣ που ηρθαν κ η τροχαια μετα με διαβεβαιωσαν οτι κ μετα τις μαρτυριες των αλλων ανθρωπων με ηρεμησαν κ ειπαν οτι ναι μεν χειροδικησα αλλα ημουν εν βρασμο κ σε αμυνα προσπαθωντας να διαφυλαξω την κοπελα μοθ εμενα κ την περιουσια μου !!!

να πω ομως κατι ρε παιδια ? 18 χρονων με TDM ? 16 χρονων με 640 ? κ το παπι οπως ολοι ξερουμε με 100+ στην τζαβελλα οποιος ξερει που ειναι ?

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δικαιολογημενος φυσικα,

Αλλα δεν καταλαβα οταν λες χτυπησε την κοπελα σου και την μηχανη... δηλαδη σας επιτεθηκε αφου ειχαν σκασει πανω σας οι 2 αλλοι???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Shiver GT ABS Aprilia RSV4R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ti λες τωρα....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FZ6 FAZER Yamaha FZ1 FAZER

Δημοσιεύτηκε

Κ εξηγουμαι,

Ενα ωραιο απογευμα βγαζω τις 2 καλες μου (μηχανη,κοπελα) για βολτουλα χαλαρη Πειραια - γλυφαδα, λιγη κινηση λοιπον κ σε κεντρικο δρομο λιγο πριν βγω απο πειραια σε φαναρι πορτοκαλι αρχιζς κ φρεναρω χαλαρα γτ ΔΕΝ με επαιρνε, τοτε αντιλαμβανωμαι οτι πισω ερχοντε 4 μεραρχιες τεθωρακισμενων, το φαναρι ηδη κοκκινο, κατι μαυρο χτυπαει τον αγκωνα μου κ το ποδι, με κλασματα διαφορας η μηχανη μου εκτοξευεται προς τα μπροστα αφου κατι εχει στουκαρει πισω μου !!!

Το σοκ περναει σε δευτερολεπτα, δεν εχω πεσει, βλεπω ευθεια στουκαρισμενο ενα μαυρο TDM, κατλαβαινω οτι κατι με κραταει "γατζωθει" επανω μου η προσπαθω να ανοιξω τα χερια της κοπελας μου, κοιταω πισω βλεπω ενα παπι κ τον πιτσιρικα καμια 10ρια μετρα πιο κατω, αυτο που δεν ειδα ηταν το σπρωξιμο απο ενα μαλακιστηρι με τα 1000 ζορια κραταω τη μηχανη κ απλα κατεβηκα.........δν θα μπω σε πολλες λεπτομερειες περα του οτι αυτο το 16χρονο ειχε 640 κτμ με εβρισε λεγοντας για κατι για φαναρι, χτυπησε την κοπελα μου κ την μηχανη κ αναγκαστικα επρεπε να προστατευσω 1τα την κοπελα μου κ μετα την περιουσια μου!! ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΑ κ τον χτυπησα πολυ ασχημα οντας θολωμενος !!!

νιωθω να με σφιγγουν με ριχνουν κατω φωναζοντας σταματα !!!

οταν συνηλθα η κατασταση ειχε ως εξης,

ΤDM = 18 χρονων ακρανωτο σε αφασια αφου στουκαρε με το κεφαλι σε κρασπεδο

παπι = 16 χρονων ακαρανωτο αιμοραγεια στο κεφαλι κ πολλα αλλα

κτμ 640 = 16 χρονων ακρανωτο πολλαπλοι μολωπες κ μεταφορα στο τμημα

2 ανθρωποι, αυτοι που με σταματησαν κ ειδαν ολο το περιστατικο, επιβεβαιωσαν οτι τα ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ πηγαιναν με ολα κ ηταν ΑΔΥΝΑΤΟ να σταματησουν στο φαναρι

κ εγω τρεμωντας κατηγορω εμενα ΠΟΥ ΣΗΚΩΣΑ ΧΕΡΙ

Να αγιάσει το χέρι σου φίλε μου! Όπως το είπες....από κάτι τέτοια μαλακισμένα πέρνουν όλοι οι μοτοσυκλετιστές άσχημο όνομα και το χειρότερο έχουν το θράσος να ζητάνε και τα ρέστα!

Ευτυχώς που δεν χτύπησες και εύχομαι να μη βρεθείς μπλεγμένος!!!

Γι'αυτό μιλάω συνέχεια για παιδεία και όχι για χρηματικές ποινές! Αλλά όταν ακόμη και ο αδέσποτος σκύλος, που είναι και ζώο, στη θέα του κόκκινου φαναριού σταματάει αυτοί οι "'άνθρωποι" σε ποια κατηγορία έμβιων όντων υπάγονται?

Περαστικά και πάλι και πάντα όρθιος!

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ναι φιλε μου μας επιτεθηκε, κ για να το κανω ακομα πιο λιανα οταν το φαναρι ηταν κοκκινο εγω ημουν ηδη σταματημενος, κ αυτα ερχονταν με 100+ κ απλα ηθελαν να το περασουν με κοκκινο εγω μαλλον ετσι οπως ημουν τους χαλασα της γραμμες !!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τοτε εισαι οκ και με τον νομο ολα καλα, περαστικα και παντα ορθιος !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Harley Davidson 883 sportster Harley Davidson OldSchoolChoper

Δημοσιεύτηκε

Χα. Θα τους κάνει μάγκες η τροχαία τώρα!!!!! Ειδικά τον 16χρονο με το κτμακι!!!! Όλοι τους για αρχή έχουν στάνταρ πρόστιμο για το κ΄ρανος που δε φόραγαν που σίγουρα οι τροχονόμοι τους το κοπάνησαν και μετά έρχονται μηνύσεις για διπλώματα ασφάλειες κτλ και να ετοιμάζονται και οι κηδεμόνες των ανήλικων για ανάλογες μηνύσεις παράληψης εποπτίας ανηλίκου! Με γεια τους και χαρά τους.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Bombardier U-bahn X-lite x603 KTM Super duke

Δημοσιεύτηκε

καλα το κανες το βλημα

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki V-Strom K9 Honda NC 700 X (670cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Doufe, οσο θολωμενος κι αν ησουν εκεινη την στιγμη, καταλαβες μετα οτι ηταν λαθος. Και οτι δεν λυνει το προβλημα, καθως ετσι δεν προκειται το πιτσιρικι αυτο ή καποιο αλλο "να βαλει μυαλο".

Παντως σε τετοιες με περιπτωσεις με φαναρια που πανε να κοκκινησουν, πριν πατησω φρενο, παντα τσεκαρω αν ερχεται καποιος απο πισω (κυριως ειναι τα αυτοκινητα που φοβαμαι, μην με παρει κανενα αμπαριζα) και καθως φρεναρω, αν δω οτι ο δρομος ειναι αδειος, θα κατσω ειτε τερμα δεξια, είτε τερμα αριστερα..

Edit: Τωρα ειδα διαβασα οτι σου επιτεθηκε! εκει αλλαζει το πραγμα!!

Τροποποιήθηκε από τον disaster13

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb600f hornet

Δημοσιεύτηκε

Καλα του εκανες!!! Να σας επιτεθει μετα απο την μαλακια που εχει κανει;; Να χτυπησει και την κοπελα σου;;;;

Εγω μπορει να βρισκομουν να παιζω ξυλο και με αυτους που θα ηθελαν να τον παρουν απο τα χερια μου!!!

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
VSX1T (VSE1Mcc) Κομμωτηρίου για περμαναντ Yamaha mt07 tenere cp2 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

υπαρχει ελληνας,ανεξαρτητως ηλικιας,που να κανει λαθος σε κατι κ να το παραδεχθει?ΟΧΙ.

αντιθετως,

υπαρχει ελληνας,ανεξαρτητως ηλικιας,που να κανει λαθος σε κατι κ να μη ζητησει κ τα ρεστα?ΟΧΙ!!

οποτε φιλτατε ντουφε,επρεπε να περιμενεις οτι μετα απο την μαλακια τους,θα σου ζητουσαν κ τα ρεστα!!εκτος κ αν ζουσες χρονια στο εξωτερικο,οποτε πιαστηκες απροετοιμαστος! :crazy:

χρονια πολλα κ ευτυχισμενο το νεο ετος σε ολους!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

18, 16 και 16 ακράνωτα και με μηχανές μεγαλύτερες του κυβισμού που αναλογούν στις ηλικίες τους (αφού δεν έχουν κλείσει τα 21)

1) τι χαρτιά είχαν μαζί τους??? (προφανώς τίποτα παραπάνω απο απλά χαρτομάντηλα να υποθέσω ??!!!!)

2) τι ποινές θα επιβληθούν στα ανήλικα?? (προφανώς θα επιβληθούν στους γονείς τους)

3) τι ποινές θα επιβληθούν στο ενήλικο αλλά όχι 21???

4) θα επιβληθούν οι ποινές ή θα την πληρώσεις μόνο εσύ, μόνο και μόνο επειδή χειροδίκησες (ενστικτωδώς δικαιολογημένα, κοινωνικώς αδικαιολόγητα...)

και σε τελευταία ανάλυση, γιατί να κυκλοφορούν όλα αυτά τα "τσογλανάκια" στους δρόμους και να σου χαλάνε (στην προκειμένη περίπτωση εσένα προσωπικά) την ημέρα και την ήρεμη βολτούλα???????!!!! ένα μικρό κομμάτι σου καλά κάνει και στεναχωριέται γιατί είναι δείγμα ότι είσαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ με συναίσθηση! όλα τα υπόλοιπα κομμάτια σου όμως να χαίρεται που είστε καλά κι εσύ και η κοπέλα σου και επειδή είμαστε άνθρωποι με συναίσθηση, να ευχηθούμε να μην έχουν πάθει κάτι σοβαρό και τα τσογλανάκια αλλά απλώς να ταρακουνήθηκαν και να έχουν βάλει λίγο μυαλό!!! ψυχραιμία, και καλά ξεμπερδέματα!!!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia tuono (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

για την χειροδικια σε δικαιολογω..και εγω το ιδιο θα εκανα.οσο για το αν παθανε καλα τα "κωλοπαιδα" αν καποιο απο αυτα ηταν συγγενης κανενος απο αυτους που το γραψανε θα αναθεωρουσανε την αποψη τους.μακαρι να ειναι καλα στην υγεια τους και μακαρι να πηρανε ενα καλο μαθημα.και αυτοι και οι κηδεμονες τους.το θεμα ειναι να βαλουν μυαλο.δεν τους δικαιολογω για τις πραξεις τους(κααι δεν εννοω για την επιθεση μονο)απλα πιστευω πως τετοιες καταστασεις θα επρεπε να προλαβανονται παρα να "θεραπευονται"..με το φοβο να χαρακτηριστω γραφικος εν ετη 2012 και εν μεσω κρισης αυτη ειναι η αποψη μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

υπαρχει κ η ''εν βρασμω ψυχης'' δικαιολογια της πραξης,εαν καταληξουν δικαστικως..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

υπαρχει κ η ''εν βρασμω ψυχης'' δικαιολογια της πραξης,εαν καταληξουν δικαστικως..

αν μιλάμε για την πράξη του Doufe, όχι εν βρασμώ ψυχής, σε αυτοάμυνα εφόσον του επιτέθηκαν....
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

σωστο,σε αυτοαμυνα..εχεις δικιο!ακομα καλυτερα δλδ!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Freewind HJC FG-15 Kawasaki versys (650cc)

Δημοσιεύτηκε

και πολυ καλά έκανες εγώ λέω...

και κανει τη μαλακία του ο άλλος και ξεκιναει και τσαμπουκά? κάατσε ρε φιλε. Πολύ καλά εκανες και ουτως ή αλλως είσαι και πάλι μεσα στα πλαίσια του νόμου.

καλή χρονια σε όλους παιδια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα