stratospap

Τροχαίο Ατύχημα με πολλά ερωτηματικά....

93 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki versys Shoei XR 1000 KTM 990 SMT (990cc)

Δημοσιεύτηκε

Ωχ ρε γμτ κι άλλος αβαβά... :shock:

ρε παιδιά, τι να πω, υπομονή να γίνετε καλά και όλα θα φτιάξουν...

και να ξέρεις, τέτοιες εμπειρίες δένουν τους ανθρώπους περισσότερο, να μην ανησυχείς...

και πάλι υπομονή, στο λέω εγώ που κλείνω ήδη δυο μήνες κατάκοιτος και τώρα που σηκώθηκα στις πατερίτσες, ήδη βλέπω τον κόσμο πιο φωτεινό... :yes:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda Hornet ABS / f8 Shoei Raid II Yamaha V-max 2008 (1700cccc)

Δημοσιεύτηκε

Να ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου? Είπες οτι χτυπήσατε άσχημα.. και το θέαμα θα ήταν αποκρουστικό.. Η κυρία που σε χτύπησε, ποια ήταν η αντίδραση της? Αγχωμένη, ήρθε να βοηθήσει, τι έλεγε? Ή μήπως κατέβηκε χαλαρή, πήρε τηλέφωνο ασφαλιστική και κάπνιζε το τσιγαράκι της περιμένοντας, σαν να έχει γίνει κανένα μικροατύχημα? Αυτό που θέλω να πώ, από όσο θυμάσαι είχε σώας τας φρένας της? Γιατί εγώ θα είχα πολύ άγχος όχι για το εάν φταίω ή όχι, αλλά για το άν εχω σκοτώσει κανένα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

.................................

Αυτη η υποθεση ομως μου βρομαει, διοτι οταν σε περνει ο γιος τις κυριας τηλεφωνο με ενοχή και συγνωμες, και στο 2ο τηλεφωνο θελει να σε ψαρωσει σχετικα με το τι ειπες στην ασφαλιστικη και στην αστυνομια.... βρομαει παρα πολυ, και τα εχω παρει ασχημα...

Όπως σου είπαμε αρκετοί, εκ πρώτης όψεως βρωμάει και καλό είναι να το ψάξεις...

Είπαμε: και η υπερβολική ταχύτητα (ειδικά σε κατοικημένη περιοχή) είναι αδίκημα και σοβαρότατη παράβαση του ΚΟΚ, αλλά και το να χτυπήσεις το άλλο όχημα απ' τη μέση και πίσω (αυτό δείχνει ότι είχε ήδη περάσει και όφειλες να φρενάρεις).

Προσπάθησε μέσω της ασφαλιστικής σου και μέσω ενός καλού και έμπιστου δικηγόρου να μάθεις τί μπορείς να κάνεις.

.................................

Αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο να μαθω και με καιει ειναι αν υπηρχαν περιπτωσεις σαν την δικια μου που να δικαιωθηκαν δικαστικα...

Για παρόμοια περίπτωση δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν σ' ενδιαφέρει έχω παρεβρεθεί σε δίκη νεαρού αλλοδαπού που έτρεχε με αμάξι με υπερβολική ταχύτητα εντός χωριού, στούκαρε σε κολώνα νομίζω και σκότωσε τον συνεπιβάτη του.

Στη δίκη η πλευρά του θανόντος ζητούσε να δικαστεί για φόνο εκ προμελέτης και όχι εν αγνοία, με το σκεπτικό ότι οποιοδήποτε νοήμων ον όπως ένας ενήλικος άνθρωπος ξέρει ότι τρέχοντας με 140!!! χαω μέσα σε χωριό κάλλιστα μπορείς να τρακάρεις και να είναι θανατηφόρο το ατύχημα.

(Η υπερβολική ταχύτητα αποδείχτηκε στην ακροαματική διαδικασία από την έκθεση της Αστυνομίας που βρήκε το κοντέρ κολλημένο στα 140 και δεν αμφισβητήθηκε απ' την πλευρά του εναγόμενου).

Θες και την ετυμηγορία?

Ένοχος για απλή αμέλεια και ποινή 2 έτη με αναστολή!!!!!!!!!!!

Που σημαίνει ότι σκότωσε άνθρωπο και πήγε σπίτι του με την απειλή αν το ξανακάνει να εκτίσει και την ποινή αυτή!!!!!!!!!!!!!

Ελλαδιστάν. :kaaaala:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-01

Δημοσιεύτηκε

περαστικά τεράστιε και στους 2 σας, με έχουν χτυπήσει και εμένα στο πίσω μέρος της μηχανής, άσχημο πέσιμο. Ελπίζω να βρεις το δίκιο σου και την υγεία σου, το σχεδιάγραμμα δεν με βοηθάει και πολύ θα τσεκάρω τη διασταύρωση google earth...όσο για τα stop, σήματα δρόμων και Ελλάδα δεν ταιριάζουν. Το πράσινο δεν λειτουργεί και το κόκκινο δεν σημαίνει τίποτα, το stop κατά προσέγγιση και η προτεραιότητα ανήκει σε διήγημα του Λάβκραφτ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ER-5 Kawasaki ER-6F 13' (649cc)

Δημοσιεύτηκε

την κυρια δεν την ειδα ποτε απο κοντα ουτε κοντα στο αμαξι, ειχε πολυ κοσμο λογο του τραυματισμου μας και δεν μπορουσα να καταλαβω ποιος ειναι ποιος...

απο εκει και υστερα σημερα μου ξανατηλεφωνησε ο γιος της, και με απειλουσε με δηκηγορους και δηκαστηρια... γιατι ειναι στον φαναρτζη το αμαξι του και επειδη δουλευει η μανα του και δεν μπορει να παει στην δουλεια με το αμαξι ζημειωνεται....

θα βγει και απο πανω...

αντι να παει το ανωριμο να δουλεψει και να φροντησει την μανα του ζηταει και τα ρεστα...

Και ουτε που τον εκοψε που χασαμε εμεις τις δουλειες μας, οκ την κοπελα μου την καλυπτει η προνοια για τους 5 μηνες αναρωτικη που εδωσαν οι γιατροι...

εμενα πιος θα με καλυψει???

Ενα χαος η κατασταση...

Εχω απογοητευει τελιως... εκει που παμε να γλυτωσουμε απο τα προβληματα οπως εχει ολος ο κοσμος αυτες τις μερες, πανε σου φορτωνουν και αλλα προβληματα, και στην τελικη θα βγω και δαρμενος...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 600F4i Shoei XR 1000 Honda CBR f4i (600cc)

Δημοσιεύτηκε

Καταρχάς φίλε StratosPap εύχομαι να αναρρώσετε και οι δυό σας το ταχύτερο δυνατό, και να είναι η τελευταία σας.

Στο θέμα Stop/ από τη μέση και πίσω κλπ, έχω να προσθέσω οτί αν δεν μπορέσεις να αποδείξεις οτι έτρεχε, δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη. Είχα πριν από 1 εξάμηνο ατύχημα με όμοιο τρόπο σύγκρουσης, αλλά από δική μου υπαιτιότητα καθαρά ( του βγήκα του άλλου στο μισό μέτρο από στοπ ), και από καθαρή περιέργεια ( στην καταγραφή του συμβάντος από την τροχαία υπέγραψα οτί αποδέχομαι την πλήρη ευθύνη και δεν προτίθεμαι να απαιτήσω οποιαδήποτε αποζημίωση - είπαμε εγώ την έκανα τη μαλακία, και ο άλλος πήγαινε αρκετά κάτω από το όριο ) ρώτησα έναν δικηγόρο για το τι και πως ( κυρίως για να μάθω αν μπορεί να με τραβήξει στα δικαστήρια ο άλλος ).

Η απάντησή του ήταν πως ανεξάρτητα από καταγραφές συμβάντος από τροχαία και σχετικές υπογεγραμμένες δηλώσεις, αν δεν μπορούσα να αποδείξω οτί τρέχει και στο τελευταίο εκατοστό της ρόδας να με είχε βρει δεν θα έβγαζα άκρη αν δεν αποδεικνυόταν κάπως οτί έτρεχε υπερβολικά.

Εν ολίγοις, κάμερες από γύρω μαγαζιά ή εμπειρογνωμοσύνη βάσει τον ζημιών στα εμπλεκόμενα οχήματα και των ιχνών στο οδόστρωμα.

Περαστικα'΄και αγύριστα φίλε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

brethike autopths martyras... kai leei oti eixa bgei apo tin diastaurwsh egw, kai auth estripse to timoni deksia epidh frikare profanws giati den me eixe dei katholou...!!!

Twra katalaba giati paizei auth h piesh apo ton gio tis...

Iksera oti eixa dikio... edw paizei na min iparxei Kan sinipetiotita, alla amelia apo pleura tis....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

brethike autopths martyras... kai leei oti eixa bgei apo tin diastaurwsh egw, kai auth estripse to timoni deksia epidh frikare profanws giati den me eixe dei katholou...!!!

Twra katalaba giati paizei auth h piesh apo ton gio tis...

Iksera oti eixa dikio... edw paizei na min iparxei Kan sinipetiotita, alla amelia apo pleura tis....

Μπορείς να εξασφαλίσεις κατάθεση του μάρτυρα για την έκθεση της αστυνομίας?

Είναι πολύ βασικό να τα περιγράψει έτσι όπως τα λες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
agv Honda vfrx

Δημοσιεύτηκε

αφού βρήκες μάρτυρα θα είναι πιο ευκολο

πάντως αν είναι έτσι και το σχεδιάγραμμα της τροχαίας και φαίνεται ότι εσύ έχεις περάσει τη μισή διασταύρωση και σε χτυπάει στο πίσω μισό

έχεις ένα δίκιο παραπάνω στο δικαστήριο.

επίσης πρέπει να της κάνεις μύνηση προσωπικά σε αυτη και να ζητάς τα κερατά σου εκτός από αυτό που θα κάνει η ασφαλιστική και μετά να δεις τι θα σου πόύνε στο τηλέφωνο (η άποψη μου είναι ότι θα γίνουν γατάκια)

βάλε έναν δηκιγόρο και πες τους να μιλάνε με αυτόν και θα δεις......

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μπορείς να εξασφαλίσεις κατάθεση του μάρτυρα για την έκθεση της αστυνομίας?

Είναι πολύ βασικό να τα περιγράψει έτσι όπως τα λες.

pisteuw pws nai, apla auto pou me fobizei einai min baloun psebdomartires twra pou iparxei martiras....

Itan pezos sto apenanti reuma apo to potami kai mporei na poun oti den eide apo kalh optiki gonia kai tetoia... den kserw pragmatika arxizei na me anxwnei auth h katastash...

Kai episis pezei na epesa se periptwsh ! (soi apatewnes)

Tha mporousan na to kanoun epitides auto giati an ipostirixthei h thesh tous einai enas eukolos tropos na bgaloun polla leuta apo tis asfalies ....

Mou to eipe filos mou asfalisths auto, oti merikoi to kanoun etsi opws exoun erthei ta pragmata autes tis meres.

Kai tin plirwnoume emeis oi anipopsiastoi....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
agv Honda vfrx

Δημοσιεύτηκε

Bρες ένα δικηγόρο που είναι μανούλα στα τυχήματα και μη σε νοιάζει τίποτα εγω είχα ατύχημα με το τουτου και πήγανε να μου τη φέρουνε και είμουνα για δυο χρόνια σε φάση να πάω ακόμα και φυλακή με αναστολή (είχα γινει χάλια ποδια χερια πρόσωπο) δεν εφταιγα σίγουρα!! μου είχανε κάνει ποινική δίωξη για να μου τα πάρουν όλα και λέγανε τα ίδια με σένα για απουσίες από δουλειά κτλ.

και μια μέρα πριν εκδιακαστεί η υπόθεση αποσείρανε όλες τις μηνύσεις γιατί δε μασησα και δεν πήγα σε συμβιβασμό

μην σε παίρνει από κάτω δεν είναι εύκολο να καταδικαστείς αν όντως έχεις περάσει το μισό του δρόμου........

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Μην τους πεις τιποτα σχετικα με μαρτυρα.στειλε τον στην αστυνομια να κανει καταθεση και να τον βαλουν για μαρτυρα.ασε τους να το μαθουν στο δικαστηριο αν πατε για να μην ψιλιαστουν και μαγειρεψουν τιποτα.και πανω απο ολα μην κολωσεις και τραβα το.βρες ενα καλο δικηγορο,βασικο αυτο

με τοσες ζημιες που επαθες ειναι ηλιθιοτητα να το αφησεις και θα λεγα να παρεις σωβρακα(απο την ασφαλιστικη,γιατι αυτη θα πληρωσει)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αμηχανία πλήρης KTM 990 SMT (999cc)

Δημοσιεύτηκε

Παλληκαρι μου,σεβαστος ο πονος σου και η αγωνια σου να ενημερωθεις,και ευχομαι περαστικα και αγυριστα.

Απο την αλλη τετοια ζητηματα δεν τα λυνουμε στο φορουμ,και στο καθε φορουμ.

Υπαρχουν τραυματισμοι,υλικες ζημιες,και αξιωσεις που προκυπτουν απο το ατυχημα.

Αν δεν εχεις νομικη προστασια στο ασφαλιστηριο σου,απευθυνσου σε δικηγορο της επιλογης σου,να εξετασει την υποθεση του ατυχηματος σου,να σε κατατοπισει,και να σε ενημερωσει πως μπορεις να κινηθεις,και τι μπορεις να διεκδικησεις αντικειμενικα και βασει του νομου και της εμπειριας.

Το να ποσταρεις εδω μεσα ελπιζοντας οτι θα βρεις πλανο να κινηθεις,και πως μπορει να καταληξει η υποθεση σου,ειναι χαμενος χρονος.

Οι περισσοτεροι απο εμας,εχουν ολη την καλη διαθεση να βοηθησουμ,αλλα αποδεδειγμενα σε τετοιες περιπτωσεις,δεν γινεται για ευνοητους λογους.

Το να σου πω εγω και ο καθενας την εμπειρια μου,απο παρομοια ατυχηματα,που ουσιαστικα κανενα ατυχημα δεν ειναι ομοιο με καποιο αλλο,και πως καταληξαμε τελικα,δεν βοηθαει,απλα.

Παρε αγκαλιτσα λοιπον,χαρτια τροχαιας,χαρτια ασφαλιστικων,χαρτια απο νοσηλεια-γιατρους,στοιχεια απο μαρτυρες,και απευθυνσου σε αυτους που θα σε βοηθησουν ουσιαστικα.Ειτε στο νομικο τμημα της ασφ.εταιρειας σου αν εχεις την καλυψη,ειτε σε δικηγορο της αρεσκειας σου.

Φιλικα και ομορφα.... :_thumbsup:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μην τους πεις τιποτα σχετικα με μαρτυρα.στειλε τον στην αστυνομια να κανει καταθεση και να τον βαλουν για μαρτυρα.ασε τους να το μαθουν στο δικαστηριο αν πατε για να μην ψιλιαστουν και μαγειρεψουν τιποτα.και πανω απο ολα μην κολωσεις και τραβα το.βρες ενα καλο δικηγορο,βασικο αυτο

με τοσες ζημιες που επαθες ειναι ηλιθιοτητα να το αφησεις και θα λεγα να παρεις σωβρακα(απο την ασφαλιστικη,γιατι αυτη θα πληρωσει)

Αυτό ως αρχή.

Μην τους αποκαλύψεις επουδενί τί σκοπεύεις να κάνεις. Να είσαι σίγουρος ότι καίγονται να μάθουν για να "οργανωθούν".

Ο αιφνιδιασμός από μέρους σου θα είναι πέλεκυς γι' αυτούς.

Είμαι ο πρώτος που λέω μακριά από διακστήρια, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση φοβάμαι ότι δεν έχεις άλλη επιλογή αν οι άλλοι έλουν ήδη να το τραβήξουν όπως λένε.

Άρα βρες έναν καλό δικηγόρο που να ασχολείται με τροχαία κλπ και προχώρα επιθετικά.

Να θυμάσαι ότι εσύ και η κοπέλα σου είχατε τις σωματικές βλάβες και όχι η τσουράπω. Άρα έχετε ένα σημαντικό συν.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

Αυτό ως αρχή.

Μην τους αποκαλύψεις επουδενί τί σκοπεύεις να κάνεις. Να είσαι σίγουρος ότι καίγονται να μάθουν για να "οργανωθούν".

Ο αιφνιδιασμός από μέρους σου θα είναι πέλεκυς γι' αυτούς.

Είμαι ο πρώτος που λέω μακριά από διακστήρια, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση φοβάμαι ότι δεν έχεις άλλη επιλογή αν οι άλλοι έλουν ήδη να το τραβήξουν όπως λένε.

Άρα βρες έναν καλό δικηγόρο που να ασχολείται με τροχαία κλπ και προχώρα επιθετικά.

Να θυμάσαι ότι εσύ και η κοπέλα σου είχατε τις σωματικές βλάβες και όχι η τσουράπω. Άρα έχετε ένα σημαντικό συν.

Και αν σε ξαναπάρει ο γιος της , ηχογράφησε την συνομιλία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XLV (650cc) MT Blade 360

Δημοσιεύτηκε

Απαγορευεται η ηχογράφηση συνομιλίας χωρίς την απαραίτητη ενημέρωση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Sprint ST (1050cc) Shoei XR 1000

Δημοσιεύτηκε

Απαγορευεται η ηχογράφηση συνομιλίας χωρίς την απαραίτητη ενημέρωση

"Ναι, γειά σας. Σας ενημερώνω ότι αυτή η συνομιλία ενδέχεται να ηχογραφηθεί για εκπαιδευτικούς λόγους. Μπλα-μπλα" :)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM Yamaha TDM

Δημοσιεύτηκε

Καταρχην περαστικα και σε εσενα και στην κοπελα που χρειαζεται την στηριξη σου σιγουρα θα εχει παθει σοκ, το ποιος φταιει δεν μπορω να στο πω ουτε εγω ουτε κανεις (με 100%), νομιζω οτι εφοσον ειχες και δευτερο ατομο στην μηχανη θα επρεπε να σταματησεις εκει που οριζει ο δρομος,στο STOP σου, το πως βρεθηκε η μηχανη μπροστα σε θεση συγκρουσης με το αυτοκινητο δεν το ξερει κανεις,ουτε κι εσυ ολα θα εγιναν σε κλάσματα των δευτερολεπτων.

Απο προσωπικη εμπειρια οταν εχω δευτερο ατομο πανω στην μηχανη, και λογο βαρους (περισσότερου) σταματαω νωριτερα στο STOP, δεν ξερω εαν θα δικαιωθεις βγαινοντας απο STOP γιατι αυτο συνεβει, δικαιολογια δεν νομιζω οτι υπαρχει στο οτι ανεφερες "δυο ανθρωποι δεν ειδαμε τιποτα", αμα ετρεχε η αλλη η μα.....κο με 100χλμ και σας χτυπησε ειναι λογικο να μην την ειδατε, εαν ειχες σταματησει κανονικα στο STOP και δεν "κυλούσε" το οχημα σου προφανώς δεν θα υπηρχε συγκρουση.

Τα λεω καπως "σκληρα" γιατι διαβαζουν και νεαροι και καλο θα ειναι να προσεχουν, ολοι μας εχουμε παει απο λαθος της στιγμης, ΑΠΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ,απο λιγο ποτό που καταναλωσαμε, να κανουμε λαθη, δεν ειμαστε οι αλανθαστοι εδω, αλλα το να τρακαρεις βγαινοντας "άτσαλα" απο STOP ειναι δικο σου λαθος, το εχω κανει και εγω, εχω βγει τσουλόντας με την μηχανη, δεν ξερω κατα πόσο φταιει η γριά που ουτε θα καταλαβε τι εγινε.

ΥΓ:Βλέποντας την μηχανή σου φιλε τρόμαξα,εχω δει αρκετα στον δρομο, να ξερεις οτι απο θαυμα ζείτε,και σας ευχομαι να γινετε γρηγορα καλα και να ξανακαβαλήσετε και να περνατε ομορφα,βρες δυναμη στηριξε την κοπελα σου,πηγαινε της στο νοσοκομειο λουλουδια, κανε της ενα δωρο που της αρεσε καπως να ξεχαστεί απο τον πόνο, και ασε το δικαστήριο,θα γινει σε 1-2-3 χρονια,κοιταξε να μαζεψεις τα "κομμάτια" σου και να γινει η ζωη σας φυσιολογικη οπως πριν, καλη δυναμη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καταρχην περαστικα και σε εσενα και στην κοπελα που χρειαζεται την στηριξη σου σιγουρα θα εχει παθει σοκ, το ποιος φταιει δεν μπορω να στο πω ουτε εγω ουτε κανεις (με 100%), νομιζω οτι εφοσον ειχες και δευτερο ατομο στην μηχανη θα επρεπε να σταματησεις εκει που οριζει ο δρομος,στο STOP σου, το πως βρεθηκε η μηχανη μπροστα σε θεση συγκρουσης με το αυτοκινητο δεν το ξερει κανεις,ουτε κι εσυ ολα θα εγιναν σε κλάσματα των δευτερολεπτων.

Απο προσωπικη εμπειρια οταν εχω δευτερο ατομο πανω στην μηχανη, και λογο βαρους (περισσότερου) σταματαω νωριτερα στο STOP, δεν ξερω εαν θα δικαιωθεις βγαινοντας απο STOP γιατι αυτο συνεβει, δικαιολογια δεν νομιζω οτι υπαρχει στο οτι ανεφερες "δυο ανθρωποι δεν ειδαμε τιποτα", αμα ετρεχε η αλλη η μα.....κο με 100χλμ και σας χτυπησε ειναι λογικο να μην την ειδατε, εαν ειχες σταματησει κανονικα στο STOP και δεν "κυλούσε" το οχημα σου προφανώς δεν θα υπηρχε συγκρουση.

Τα λεω καπως "σκληρα" γιατι διαβαζουν και νεαροι και καλο θα ειναι να προσεχουν, ολοι μας εχουμε παει απο λαθος της στιγμης, ΑΠΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ,απο λιγο ποτό που καταναλωσαμε, να κανουμε λαθη, δεν ειμαστε οι αλανθαστοι εδω, αλλα το να τρακαρεις βγαινοντας "άτσαλα" απο STOP ειναι δικο σου λαθος, το εχω κανει και εγω, εχω βγει τσουλόντας με την μηχανη, δεν ξερω κατα πόσο φταιει η γριά που ουτε θα καταλαβε τι εγινε.

ΥΓ:Βλέποντας την μηχανή σου φιλε τρόμαξα,εχω δει αρκετα στον δρομο, να ξερεις οτι απο θαυμα ζείτε,και σας ευχομαι να γινετε γρηγορα καλα και να ξανακαβαλήσετε και να περνατε ομορφα,βρες δυναμη στηριξε την κοπελα σου,πηγαινε της στο νοσοκομειο λουλουδια, κανε της ενα δωρο που της αρεσε καπως να ξεχαστεί απο τον πόνο, και ασε το δικαστήριο,θα γινει σε 1-2-3 χρονια,κοιταξε να μαζεψεις τα "κομμάτια" σου και να γινει η ζωη σας φυσιολογικη οπως πριν, καλη δυναμη.

lew kai parapanw, eixa kateuasei podi sto stop...

Plirhs akinitopoihsh, kai panta etsi odigousa me plires efarmogh tou kok...

Apla se auth tin periptwsh, einai kati pou akomh kai o Kok den to problepei, isws na fteei h lathos simansi stous dromous, isws to oti odigoun kapoia atoma enw den tha eprepe na odhgoun...

To simantiko tis ipotheshs einai oti pane na mou fortosoun kati pou pithanos pera apo tin kathe anthrwpinh dinath prolipsh pou mporei na pira, den itan sto xeri mou h katastash....

oso kai na prosekseis an den se proseksoun den arkei...

stin prokeimenh periptwsh, an den ekana akinitopoihsh kai na ksekinisw, sigoura tha eixa prolabei na perasw noritera me apotelesma na min me ebriske sto telos tis diastayrwshs kai sxedon sto reuma mou...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

Apla se auth tin periptwsh, einai kati pou akomh kai o Kok den to problepei, isws na fteei h lathos simansi stous dromous, isws to oti odigoun kapoia atoma enw den tha eprepe na odhgoun...

To simantiko tis ipotheshs einai oti pane na mou fortosoun kati pou pithanos pera apo tin kathe anthrwpinh dinath prolipsh pou mporei na pira, den itan sto xeri mou h katastash....

stin prokeimenh periptwsh, an den ekana akinitopoihsh kai na ksekinisw, sigoura tha eixa prolabei na perasw noritera me apotelesma na min me ebriske sto telos tis diastayrwshs kai sxedon sto reuma mou...

Γράφε Ελληνικά ρε φίλε, μου βγήκαν τα μάτια :online2long:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM Yamaha TDM

Δημοσιεύτηκε

Καταλαβα τι θες να πεις, εγω στην θεση σου..ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΜΑΡΤΥΡΑ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ, οτι σταματησα, ελενξα, και ξαφνικα καθως περνουσα με χτυπησε η γριά, ΒΑΛΕ ΜΑΡΤΥΡΑ...ΒΡΕΣ ΜΑΡΤΥΡΑ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΩ.. ;) ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ, ενας μάρτυρας θα εχει τεράστια σημασια στο δικαστήριο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki σε νάρκη Shoei αραχνιασμένο εκπτούται

Δημοσιεύτηκε

Πετάγομαι καθυστερημένα για να πετάξω και γω μια ιδέα αλλά πολύ καθυστερημένα οπότε απλά για να την πω :

Ψάχνεις για κάμερες ασφαλείας μαγαζιών στον δρόμο που ερχότανε το όχημα που προκάλεσε τη σύγκρουση. Αν υπάρχει καταγραφή με σωστή ώρα, υπάρχει καλή πιθανότητα εκτίμησης ταχύτητας αναλόγως καρέ ανά δευτερόλεπτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Κάτι τελευταίο.....

Στράτο, αναφέρεις κάποια στιγμή πως είναι φρέσκο το δίπλωμά σου.

υστερα, δεν ντρεπομαι να το πω, αλλα το διπλωμα το πηρα τον φευρουαριο του 12.. τα εχω πολυ φρεσκα

Παρατηρώ την φωτό από το ατύχημα και βλέπω πως η μοτοσυκλέτα σου είναι ένα ER-5.

Δηλαδή 500cc και 50 άλογα (σύμφωνα με την Kawasaki και το δελτίο τύπου της).

Ερώτηση: το δίπλωμά σου, σε καλύπτει για την συγκεκριμένη ιπποδύναμη?

Ή πας για μαλλί και θα βγεις κουρεμένος?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Daytona 675 (675cc) Kawasaki ZX10R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Κάτι τελευταίο.....

Παρατηρώ την φωτό από το ατύχημα και βλέπω πως η μοτοσυκλέτα σου είναι ένα ER-5.

26 ετών

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κάτι τελευταίο.....

nai me kaliptei , pera tin ilikia mou (26) , edwsa apeuthias me megali mixanh otan edina to diplwma (anoixtou kibismou), dioti apo mikros odigousa ta kalokairia papia klp. (xwris diplwma kanoniko.... motopodhlatou apo tin asfaleia den exei kamia sxesh me to kanoniko apla den metatrepetai automata se kati an den dwseis eksetaseis... gnwrizete ta sxetika)

Auto pou thelw na pw kiriws einai , oti exw tin empiria tou anabath, alla exw pio freskous tous kanones kai thelw na tonisw oti o dromos tha eprepe na eixe diaforetikh simansh se sxesh me auth pou exei kai na mpei kai enas kathreuths na blepoume ti mas erxetai apo to iperperan... (to lew dioti ekei pou kataliksame einai na perimenoume kai ouranokateuta amaksia kai mixanes se ligo)

PS. sxetika me ta greeknglish signwmi alla apantaw apo to kinito mou, dioti eimai akomh kai trexw me ta nosokomeia, opote den exw stin diathesh to pc mou gia na milisw anthrwpina...

Elpizw na katanohte..

ps 2 Kameres distixws den iparxoun, kai an ipirxan tha exei diagrafei to iliko dioti thelei na to kinigisei kapoios kai na paei entos 24wrou...

Otan iparxei traumatismos, kai malista sobaros, den mporeis na exeis sto mualo sou auto to pragma, antithetws einai douleia tis troxeas, AN tin kanei profanws...

ps3 O martiras iparxei kathara kai mono na epibebaiwsei tin istoria mou... to problima einai oti den mporei na parousiastei sto dikastirio gia dikous tou logous... opote kai pali exoume mia tripa sto nero...

telos gnwrizw oti sigoura gia ola auta iparxoun oi dikigoroi, alla kati pou boithaei to forum pou den sto dinei o dikigoros, einai na mirasteis to problima sou , na pareis apopseis , kai telos ithikh ikanopoihsh...

Oute thelw na klegomai, oute thelw na sas mizeriazw...

Thelw na mirastw tin empiria mou tin anisixeia mou mazi sas, etsi wste na apoktisete tin Empiria panw se auto pou eziza mipws kai tin glitwsete an iparksei pithanotita na brethite stin thesh mou, pragma pou euxomai na min simbei pote...

Na ste kala gia oles tis apopseis, kai tha tis labw ip opsin mou.!

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα