vagelino46

DUKE 390!!!!!!!!

251 μηνύματα σε αυτό το θέμα

(sold) Ducati Hypermotard SP (821cc)

Δημοσιεύτηκε

προσπαθώ να είμαι όσο μπορώ αντικειμενικός , ένα μεγάλο (γκουχ γκουχ ΤΕΡΑΣΤΙΟ) κομμάτι του ευατού μου , με πιέζει να σου πω ΠΑΡΤΟ ΠΑΡΤΟ! :devil: :devil: :devil:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha Γαμάτο μηχανάκι Airoh(k600) WW. Ducati Streetfighter S (1098cc)

Δημοσιεύτηκε

Να μεγαλωσει , γερος δυνατος και να τον χαιρεσαι.

Εγω θα ελεγα να το χτυπησεις απο την αλλη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Mt-09

Δημοσιεύτηκε

Σε ευχαριστω και εσενα Πανο για τις ευχες!

Για να δουμε τι θα γινει........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

http://www.2wheelsindia.com/

για να μην ξεχνιόμαστε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

http://www.2wheelsindia.com/

για να μην ξεχνιόμαστε!

σε αυτο αναφερεσαι?http://www.2wheelsin...al-purpose.html

αν βγει 390 ψευδοεντουρο πουλαω νεφρο!!!

Τροποποιήθηκε από τον billv50s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Bombardier U-bahn X-lite x603 KTM Super duke

Δημοσιεύτηκε

σε αυτο αναφερεσαι?http://www.2wheelsin...al-purpose.html

αν βγει 390 ψευδοεντουρο πουλαω νεφρο!!!

χαχαχαχαχαχαχ θεικη ατακα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-07 (689cc) Shoei NXR Husqvarna 701 Rally (690cc)

Δημοσιεύτηκε

Πέτυχα πάλι ένα σήμερα και το περιεργάστηκα λίγο παραπάνω.. Ε το Σάββατο μάλλον θα πάω από μια ΚΤΜ να το δω αναλυτικά και να κλείσω test ride. Είναι έρωτας ο μικρός Δούκας! Πανέμορφο ξυράφι..!

Απλά με προβληματίζει λίγο το μέγεθος, είμαι 1.86..

Κανένα νεότερο review από κατόχους έχουμε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κανένα νεότερο review από κατόχους έχουμε?

Τι έγινε βρε παιδιά, όλοι διακοπές σε νησιά χωρίς 3G είστε??? :lol:

Εντυπώσεις από το μηχανάκι? Είναι άνετο στην πόλη? Σηκώνει κανένα δικάβαλο ή η σέλα του συνεπιβάτη είναι διακοσμητική?

Κανένα άλλο πρόβλημα έχει βγάλει? Πιστεύετε χρειάζεται κάπου βελτίωση?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

μαλλον δεν το εχει κανενας εδω μεσα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

μαλλον δεν το εχει κανενας εδω μεσα

Standard το έχει τουλάχιστον ένας..!

Και άλλο ένα παιδί νομίζω που του έχει βάλει και την Akrapovic, αν θυμάμαι καλά ένα παλιότερο Θέμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν εχουν ωρα να μιλησουν γι'αυτο. Ειναι εξω και το χαιρονται :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 390

Δημοσιεύτηκε

Υπάρχουν κάποιοι κάτοχοι που να παρακολουθούν το θέμα; Αν ναι...τι εντυπώσεις υπάρχουν μέχρι στιγμής; Είμαι τρελά καψούρης με το διαβολάκι και το μόνο που με προβληματίζει είναι τα τυχόν προβληματάκια που μπορεί να βγούν. Μετά από τό διάστημα που κυκλοφορεί λογικά πρέπει να υπάρχουν πιο σαφείς απόψεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ξέρει κανείς αν βγάζει προβλήματα ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM

Δημοσιεύτηκε

τρελαμενος ο τυπακος.

ωραια τα λεει.

εχει καποια θεματακια το εργαλειο.

η απουσια υδραυλικου συμπλεκτη με χαλασε λιγο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke (373cc) AGV GT Veloce

Καλησπερα σε ολους! Νεος στην παρεα σας και ακομα νεοτερος στις μοτοσυκλετες!

Εχω το συγκεκριμενο μηχανακι απο τον Μαιο και εχω καλυψει ηδη 7500 χλμ.

Θα ηθελα να σας πω και εγω τα σχολια μου μεχρι τωρα.

Καταρχας η μηχανη ειναι πολυ ευκολη στην οδηγηση. 1η μου μηχανη μεν αλλα εμαθα πολυ γρηγορα να τη χειριζομαι.

Δε μπορω να κρινω τις επιδοσεις της με τον ανταγωνισμο, αλλα οσο της παιρνω τον αερα και κινουμαι σε πιο γρηγορους ρυθμους, η μηχανη εμπνεει εμπιστοσυνη και φιλικοτητα!

Προσφατως ετυχε να "παιξω" με μεγαλυτερες μοτοσυκλετες σε ελαφρως στριφτερες διαδρομες και ακολουθουσα χωρις κανενα προβλημα σε ευθειες αλλα κυριως στις στροφες!

σσ Στα 27 μου που μου ηρθε να παρω μηχανη, δινω βαση στην ασφαλεια και τη σωστη τεχνικη οδηγησης, οποτε ναι μεν δε με ενδιαφερουν οι σουζες, αλλα θα ηθελα να μαθω να κινουμαι σε γρηγορους ρυθμους στις στροφες.

Λιγο πολυ οτι εχετε διαβασει για το 390 ισχυει. Στριβει και φερναρει πολυ καλα, επιταχυνει πολυ καλα για τα γουστα μου και οσο περναει ο καιρος εκτιμω την ελλειψη βαρους της!

Οσον αφορα την θερμοκρασια λειτουργιας της, επειδη διαβαζω διαφορα για υπερθερμανσεις κλπ, προσωπικα δε μου εχει γραψει ποτε μνμ για υψηλη θερμοκρασια ψυκτικου υγρου και η ενδειξη δεν εχει ανεβει στα μεγιστα που βλεπω σε ξενα forum. Το βεντιλατερ λειτουργει συχνα σε ρυθμους κινησης και ο ζεστος αερας οντως χτυπαει το αριστερο ποδι. Προσωπικα δε με ενοχλησε αυτο ακομα και τους καλοκαιρινους μηνες γιατι εδω που κινουμαι δεν εχω τοσο κινηση για να γινει ενοχλητικο. (Ψυκτικο εχω συμπηρωσει 2 φορες μετα τα σερβις ελαχιστο απο το min στο max)

Ενα αλλο θεμα που διαβζω ειναι για το ποσο βαρυς ειναι ο συμπλεκτης του..Για ονομα του θεου ρε παιδια, πρεπει να εισαι κατω απο 60 κιλα ανθρωπος για να τον πεις βαρυ! Φιλος μου με LC4 690, μικροκαμωμενος του φανηκε ισως και πιο ελεφρυς παρ'οτι υδραυλικος. Λιγο αποτομος ναι, αλλα βαρυς οχι.

Απο θεμα ποιοτητας κατασκευης δεν εχω καποιο σπουδαιο προβλημα, μου τριζει λιγακι η ταπα στο ντεποζιτο στις περιπου 5000rpm. Δεν εχω ασχοληθει να το φτιαξω μιας και κυκλοφορω συνεχεια με ενα tank bag και επειδη το ακουμπαει δεν ακουγεται. Στο 2ο σερβις που πηγα ξεχασα να το αναφερω και το θυμηθηκα κατα την παραλαβη, μου ειπαν θα το φτιαξουν την επομενη φορα βαζωντας ενα λαστιχενιο κομματακι απο κατω.

Επισης, 2 φορες μετα απο πλυσιμο ειχα μια μικρη θολουρα στην οθονη η οποια εφυγε μετα απο κανενα μισαωρο και ευτυχως δε το ξανακανει.

Ακομα, μου εχει τυχει 2 φορες να σβησει μονη της οταν πατησα συμπλεκτη για να σταματησω σε φαναρι και επεσαν οι στροφες. Σε αυτη την περιπτωση θελει αρκετη μιζα και λιγο γκαζακι για να παρει παλι. Το "προβλημα" διαπιστωσα οτι εγινε 2 απο τις φορες που ηταν κρυο το μοτερ και ξεκινησα αμεσως. 

Γενικα απο προβληματα και ζημιες δε μου εχει εμφανησει τιποτα!

Απο θεμα καταναλωσης τα πραγματα εχουν ως εξης. Με χαλαρους ρυθμους επιταχυνσης ( οπως οταν εχεις 2ο ατομο και πας ομαλα) εχω 3,3-3,5 lt/100km ασχετως με μικτη κυκλοφορια (εθνικη, λιγο κινηση/φαναρια, ανηφορες κλπ)-Βασικα τετοια νουμερα εχω μονο οταν βαζω 2ο ατομο πανω! Τελευταιο καιρο σε αποσταση 25 χλμ που πηγαιανα οπου μπορουσα με τερμα γκαζι εχω δει μεγιστη 5,5. Στις καθημερινες μου "νορμαλ" μετακινησεις ειμαι στα 4.3 lt/100km. To μονο θεμα ειναι οτι εχει μικρο ντεποζιτο αλλα ειναι οικονομικο. Απο γεμισμα σε "λαμπακι" κανω περιπου 180-200 χλμ με την ρεζερβα να μου βγαζει αλλα ~20-30 χλμ.

H σελα του λενε οτι ειναι σκληρη, προσωπικα μια φορα με κουρασε λιγο που ημουν πανω απο 2 ωρες σερι. Η κοπελα μου στην πισω σελα εχει διαμαρτυρηθει 1-2 φορες σε βολτα πανω απο 45 λεπτα..

Στα υπολοιπα θετικα, ολο ψηφιακο με ενδειξεις για τα παντα (καταναλωση, μεση ταχυτητα, trip computer, επομενο σερβις, αυτονομια κλπ), αυτοματα φωτα, φωτιζομενα κουμπακια, LED, πληρως απενεργοποιημενο ABS και γενικα προσεγμενο! Τραβαει τα βλεμματα, με ρωτανε συνεχεια οταν σταματαω ακομα και σε φαναρια τα διπλανα αμαξια, παρκαρισμενο γυρναει κεφαλια! :)

Οποια αλλη πληροφορια θελετε ρωτηστε με!

Τροποποιήθηκε από τον johns
Αρέσει σε 10 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

162κατι km/h τελική είδα στην εθνική, τέρμα γκάζι, (στο ψηφιακό, gps δεν είχα βάλει να μετρήσω) μου έδινε την αίσθηση οτι άλλα 10 θα τα ανέβαζε!

Σταθερότατο.

Αθήνα-Πάτρα με ταχύτητες 130-140 (εκτός από τα κομμάτια με τα έργα) και κάμποσο αέρα σε κάποια σημεία, δεν με κούρασε καθόλου (με ζώνη ε), οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω στάση.

Θα μπορούσα να γράψω πολλά για το μπιστολάκι, αλλά θα γράψω μόνο δυο πράγματα που δεν που αρέσουν,

1) το στροφόμετρο, μόνο εμπειρικά ανάλογα με το που είναι η μπάρα καταλαβαίνεις πόσες rpm έχεις

2) το ψηλό ρελαντί του ~1900rpm, που δεν σου δίνει αρκετό φρένο κινητήρα στο κλείσιμο του γκαζιού και χάνεις λίγο από το παιχνίδι στο στροφιλίκι 

α, και οι φτηνιάρικες μανέτες του, αλλά αυτό διορθώνεται εύκολα! 

Για τον συμπλέκτη όπως λέει κ ο φίλος παραπάνω, είναι πού-που-λο!

Χαμηλότερη κατανάλωση που έχω πετύχει 2,7 λίτρα/100χλμ, σύμφωνα πάντα με το όργανο του δούκα 

Τροποποιήθηκε από τον Apisteftos
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

162κατι km/h τελική είδα στην εθνική, τέρμα γκάζι, (στο ψηφιακό, gps δεν είχα βάλει να μετρήσω) μου έδινε την αίσθηση οτι άλλα 10 θα τα ανέβαζε!

Σταθερότατο.

Αθήνα-Πάτρα με ταχύτητες 130-140 (εκτός από τα κομμάτια με τα έργα) και κάμποσο αέρα σε κάποια σημεία, δεν με κούρασε καθόλου (με ζώνη ε), οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω στάση.

Θα μπορούσα να γράψω πολλά για το μπιστολάκι, αλλά θα γράψω μόνο δυο πράγματα που δεν που αρέσουν,

1) το στροφόμετρο, μόνο εμπειρικά ανάλογα με το που είναι η μπάρα καταλαβαίνεις πόσες rpm έχεις

2) το ψηλό ρελαντί του ~1900rpm, που δεν σου δίνει αρκετό φρένο κινητήρα στο κλείσιμο του γκαζιού και χάνεις λίγο από το παιχνίδι στο στροφιλίκι 

α, και οι φτηνιάρικες μανέτες του, αλλά αυτό διορθώνεται εύκολα! 

Για τον συμπλέκτη όπως λέει κ ο φίλος παραπάνω, είναι πού-που-λο!

Χαμηλότερη κατανάλωση που έχω πετύχει 2,7 λίτρα/100χλμ, σύμφωνα πάντα με το όργανο του δούκα 

Αττικη οδο, σε σημειο που εχει μια κατηφορικη κληση για λιγα μετρα χτυπησα κοφτη 6ης στα 178! GPS ειχα δοκιμασει μια φορα και στα 120 εχανε 3 χλμ.

Ισχυει αυτο με το στροφομετρο..ειναι πολυ μικρα τα νουμερα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλημερα!

Απο χθες δε μου λειτουργει το φως της πορειας, κοιτα τις ασφαλειες ολα οκ, αλλαξα και λαμπα σημερα και παλι τιποτα. Καμια ιδεα?

Της θεσης και ο προβολεας αναβουν κανονικα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xmax (250cc) n86 KTM smcR (690cc)

Δημοσιεύτηκε

Τι μερα ειναι σημερα?? :tooth::tooth: πλακα κανω!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Citycom S (300icc) Utax Triumph Bonneville NC (950cc)

Δημοσιεύτηκε

Και γω σημερα εκανα test drive το 390. Ενα θα πω.. ΜΑΖΕΥΩ ΛΕΦΤΑ! Ειναι απλα υπεροχο στα παντα του!!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι μερα ειναι σημερα?? :tooth::tooth: πλακα κανω!

F@ck δε το ειχα σκεφτει αυτο, αλλιως θα το εγραφα αυριο! :P

Παντως πηρα στο KTM 500 και μου ειπαν μονο με ραντεβου το βλεπουν..πηγα εδω τριγυρω σε 2 συνεργεια και αυτοι ηθελαν να το αφησω να το ψαξουν..Ενας μου ειπε οτι σε ενα Duke 200 ειχε ρελε για τα φωτα κατω απο το ντεποζιτο και μαλλον ειναι αυτο..

Τροποποιήθηκε από τον johns

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Και γω σημερα εκανα test drive το 390. Ενα θα πω.. ΜΑΖΕΥΩ ΛΕΦΤΑ! Ειναι απλα υπεροχο στα παντα του!!

Επιτελους ειδες το φως :taz:

F@ck δε το ειχα σκεφτει αυτο, αλλιως θα το εγραφα αυριο! :P

Παντως πηρα στο KTM 500 και μου ειπαν μονο με ραντεβου το βλεπουν..πηγα εδω τριγυρω σε 2 συνεργεια και αυτοι ηθελαν να το αφησω να το ψαξουν..Ενας μου ειπε οτι σε ενα Duke 200 ειχε ρελε για τα φωτα κατω απο το ντεποζιτο και μαλλον ειναι αυτο..

Δε θα γλιτωνες κατι. Και Τριτη και Τεταρτη ημαστε συνεργειο :mB_kalo_e:
Οποτε ειτε σου καιγοταν Τριτη ειτε Τεταρτη θα ηξερες τι φταιει.
Επισης ασε ησυχους τους μαστορες της γειτονιας.

Σε ποια περιοχη εισαι? Στειλε μου πμ αν θες να σου πω κανα μαστορα της προκοπης.

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δε θα γλιτωνες κατι. Και Τριτη και Τεταρτη ημαστε συνεργειο :mB_kalo_e:
Οποτε ειτε σου καιγοταν Τριτη ειτε Τεταρτη θα ηξερες τι φταιει.
Επισης ασε ησυχους τους μαστορες της γειτονιας.

Σε ποια περιοχη εισαι? Στειλε μου πμ αν θες να σου πω κανα μαστορα της προκοπης.

Ναι μαλλον ηταν γραφτο να γινει μια απο αυτες τις μερες!

Θα με βολευε καποιος προς Πειραια επειδη εκει δουλευω και τρωω ολη τη μερα, μενω Ελευσινα. Αλλα παω παντου αν αξιζει!

Please πες μου καποιον (ειτε εδω ειτε με pm αν δε θες δημοσια) γιατι θελω να το φτιαξω οσο πιο γρηγορα γινεται!

Thanks Captain!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Θα ερθει πμ.

Αν ειστε πολλοι ενδιαφερομενοι τα γραφω και εδω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα