213 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

Πέμπτη 9 Αυγούστου

Και πάλι τα δυό μας. Τα περισσότερα παρεάκια είχαν προορισμό το Grossglockner, αλλά με το Πάνο, έχοντας πάει δυό φορές στο παρελθόν, είπαμε να προσθέσουμε μερικά ακόμα πάσσα στην συλλογή.

Βέβαια, πρώτη δουλειά ήταν να περάσουμε το πίσω λάστιχο στο CBF γιατί (κατά παράδοση) το "παιδί" το είχε μασήσει μέχρι το κουκούτσι.......

IMG_0766.jpg

Στο λαστιχάδικο-συνεργείο του χωριού είχα και μια στενή επαφή με μια πολυθρόνα:

DSC03433.jpg

IMG_0770.jpg

Με φρέσκο λαστιχάκι λοιπόν πηγαίνουμε φυλαγμένα για οχτώ ολόκληρα χιλιόμετρα. Μετά ο Πάνος ............ αφιονίζεται. Πρώτη στάση στο Passo Sen Pelegrino

SDC13547.jpg

όπου και το πρώτο εσπρεσσάκι της ημέρας, παρέα με τον Γιώργο και την γυναίκα του που γυρνάνε Ελλάδα μετά από ένα σχεδόν μήνα ταξίδι. Πολυταξιδεμένοι και αυτοί, ο γρήγορος καφές γίνεται ατέλειωτη ταξιδοκουβέντα, δεν μας χαλάει, τα προγράμματα είναι για να ανατρέπονται........ Ωραίες αυτές οι απροσδόκητες συναντήσεις συναντήσεις. Καλό δρόμο και καλή αντάμωση φίλοι.

SDC13546.jpg

Ξανά στον δρόμο και σειρά έχουν πρώτα το Passo Valles

SDC13551.jpg

κι μετά το Rollepass

SDC13554.jpg

Κατεβαίνουμε και κατευθυνόμαστε στο Lavazze όταν το πρόγραμμα ανατρέπεται. Σε μια στάση για νερό, ο Πανούλης πιάνει παγκάκι με αφόρητους πονοκέφαλους.

DSC03438.jpg

Ούτε το ξεμάτιασμα ούτε το depon έχουν άμεσο αποτέλεσμα οπότε καθόμαστε κάνα μισάωρο μέχρι να αισθανθεί κάπως καλύτερα και παίρνουμε τον δρόμο της επιστροφής................. Με το ένα μάτι στον δρόμο και το άλλο στον καθρέφτη κάνω το "καρότο" και επιστρέφουμε στο ξενοδοχείο. Πάνο, μου χρωστάς μισή μέρα και τέσσερα πάσσα, κανόνισε...........

Ύπνος λοιπόν για τον Πάνο, περπάτημα και lift για μένα. Η διαδρομή και η θέα σου παίρνουν την ανάσα:

DSC03448.jpg

DSC03452.jpg

amIdreaming.jpg

DSC03451.jpg

Αρέσει σε 8 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CBF-XR1400 Honda XR (400cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Βρίσκομαι στην Σύρο νησί με Ιταλικές επιρροές και ξαφνικά το ταξίδι πάλι μπροστά μου !Στιγμες και μνήμες καλοκαιρινές ξυπνούν .Το πλοίο που μας ταξίδεψε είναι πληγωμένο απο την φωτιά στο γκαράζ του απο βραχικυκλωμα σε ψυγείο όπως λένε οι πληροφορίες .Περιεργη φαρα εμείς που ζούμε την ζωή μας στη ασταθη ισορροπία των δυο τροχών!Περασαν όλα μπροστά μου το ταξίδι για Πάτρα η γνωριμία με το νότιο κλιμάκιο η παρέα το πρώτο βράδυ ο Αλέξανδρος το πρωί που γυρνουσε με την μπλουζα της εκδρομής η συγκέντρωση για ενημέρωση οι μπύρες το επόμενο βράδυ με τα πειράγματα για το varadero του Παναγιώτη ο Ντενης που μας έλεγε ότι η dukati φοράει καλύτερα ηλεκτρικά απο τους Ιάπωνες ο Βικτωρας που μονολογουσε μπαίνοντας στην Βενετία ο κουμπάρος με το vstorm που ήρθε στο τσακ ο Χριστος με το υπέρ σκουτερ ο Μητσος που έριχνε κλέφτες ματιές στο vfr του Στέφανου όλα τα παιδιά που με πολύ νοσταλγία εγω και η Μαρία θυμόμαστε ακόμα και τον Roadrunner που μας τα χωνε Ιταλικά !Τοσο κοντά μου φάνηκαν όλα κοιτώντας το καράβι στη δεξαμενή ,ΦΤΙΑΞΤΕ το γρήγορα να ξανά πάμε !!!!!!

Τροποποιήθηκε από τον Μιμίκος ο Γιατρός
Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda TRANSALP (650cc) Arai Quantum Honda VFR 750R RC30 (750cc)

Δημοσιεύτηκε

στοιχειά αληθινα ειναι τα ταξιδια φιλε μου,θερια της μνημης ειναι!

γινεσαι ενα με οτι σε φερνει κοντα σε αυτα...ανθρωποι,συνηθειες,πλοια,μαγαζια...ακομα κ μερικες γουλιες εσπρεσσο ξυπνουν μνημες δυνατες.

χρονια τωρα πριν κ μετα απο καθε μου ταξιδι παρακολουθω πραματα κ σιτε που καποιος αλλος θα τα θεωρουσε τοσο περιτα...

(αντε ωρε Παναγιωτη....) :peep:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FJR1300 Honda VFR 1200 (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

(αντε ωρε Παναγιωτη....)

Το αυτο.............. αντε ωρε Παναγιωτη...........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda SH (150cc) HJC RPHA 70 KTM SUPER ADVENTURE (1290cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε παιδια ρε παιδια...

Ξεχνιομαστε και δεν κανει

που ειναι η συνεχεια οεο ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Για να σκαψω λιγο τις αναμνησεις.IMG_0380_1.jpg

IMG_0372_1.jpg

Cortina !!!IMG_0366_1.jpg

IMG_0385_1.jpg

IMG_0297_1.jpg

IMG_0381_1.jpg

Ελα και ηρθε η ανοιξη!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρε παιδια ? Ηρθε η ανοιξη, θα συνεχισουν οι σοφοι συνταξιδιωτες μας την περιγραφη του μαγευτικου ταξιδιου μας η οχι?? :online2long:

Να αρχισουμε να βλεπουμε κανενα βιντεο να θυμηθουμε τα παλια?

Τροποποιήθηκε από τον xampos
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ξεραιλα παιδια ε? Καμια συγκινηση? :(

Ας δουμε ενα βιντεακι ακομα λοιπον,μηπως ξυπνησουν οι αναμνησεις μας

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM (1290cc)

Δημοσιεύτηκε

πολυ ωραιο βιντεακι!!

και η θεση που ειναι η καμερα τα σπαει!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Xαμπο εαν δεν με απατα η μνημη μου η διαδρομη ειναι η επαρχιακη απο το Βolzano προς Selva d' Gardena μεσω Castelrotto..?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Xαμπο εαν δεν με απατα η μνημη μου η διαδρομη ειναι η επαρχιακη απο το Βolzano προς Selva d' Gardena μεσω Castelrotto..?

Ναι !!! Γαματη διαδρομη.Καταπληκτικη ασφαλτο και γαματες στροφες. Δυστηχως ομως με παρα πολυ κινηση συνεχως....
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

οντως γαματη.την ειχα κανει τον Ιουνιο του 2011 κ μαλιστα υπο δυνατη βροχη!

παρ'αυτα ακομα θυμαμαι την ομορφιας της κ γιάυτο αλλωστε μολις ειδα το βιντεο την αναγνωρισα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R 1200 GS BMW S1000 XR

Δημοσιεύτηκε

Ναι !!! Γμαατη διαδρομη.Καταπληκτικη ασφαλτο και γαματες στροφες. Δυστηχως ομως με παρα πολυ κινηση συνεχως....

...γιαυτο παιδες την αλλη φορα ...τέλη Μαιου ή αρχες Σεπτεμβρη!..ολη η πιστα μονο για εσας! :mB_kalo_e:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αντε πάλι και πάνω που προσπαθούσα να τα ξεχάσω .Δεν μπορώ εκείνη την κόκκινη άσφαλτο να την θυμάμαι θέλω αυτή την ωραία την γυαληστερη να βλέπεις που πας ...αν πας;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW F 650 GS Dakar Nolan N62 Triumph explorer 1200 (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Φανταστικα μερη και τοπια.. :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati Multistrada S (1200cc) HJC RPHA 10 Plus Vespa PX 200 (200cc)

Δημοσιεύτηκε

gopro-logo1.jpg
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κι'ενω το καλοκαιρι σχεδον εφθασε και καποιοι ετοιμαζουν το επομενο τους ταξιδι στο εξωτερικο ή ειναι σχεδον ετοιμοι να πατησουν την πρωτη μιζια του νεου τους ταξιδιου, καποιοι αλλοι αναπολουν τις περσινες ενδοξες μερες με την ελπιδα να ερθουν νεα και καλυτερα στο μελλον.

Αναπολουν μαγευτικα βουνα που χαϊδευουν τα συννεφα

DSC00224_zps85d7b1ef.jpg

αναπολουν υπεροχα τοπια που ξεπροβαλουν απο το πουθενα

DSC00192_zps56718b89.jpg

αναπολουν σημαδια που στιγματησαν το ταξιδι με ομορφες στιγμες

DSC00229_zps305b08e7.jpg

και επειδη επεσε στα χερια μου πολυ παρανομο και απορρητο υλικο :lipssealed: (αχ και να τ'ακουσει ο Ναφτιλος αυτο), παραθετω original αναβαση στο passo Giau με touring ρυθμους, ρεμβασματος θα ελεγα, που καναμε εγω και ο χαμπος ενα ωραιο πρωινο που βολταραμε τα δυο μας.

Υ.Γ: Επαιξα λιγο με το προγραμμα επεξεργασιας και τα εφφε, ετσι για ζεσταμα μιας και θα εχουμε συνεχεια (πιθανον) ... Αλλα το βιντεο ειναι σχεδον αυτουσιο χωρις πολλες επεμβασεις.

Αρέσει σε 10 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FZS 600 Fazer Triumph Street Triple R (675cc)

Δημοσιεύτηκε

Touring ρυθμοί λέει, και το τρένο ξύνει κυλίνδρους... :P

Αρχές Σεπτέμβρη ανεβάζω το Fazerάκι Βέλγιο, οδικώς βεβαίως-βεβαίως. Τα εισιτήρια για Τεργέστη έχουν κλείσει ήδη και μελετάω χάρτες και ταξιδιωτικά για να βγάλω έστω πάνω-κάτω τη διαδρομή από εκεί μέχρι τις Βρυξέλλες. Οι Δολομίτες μπήκαν στο πρόγραμμα από νωρίς, με πέρασματα από Cortina d' Ampezzo, Gardena, Bolzano, Merano κλπ.

Και πάνω που μου έχουν βγει τα μάτια να μελετάω τους χάρτες, ηλεκτρονικούς και μη, λέω να μπω μια στο mybike να δω τι παίζεται και πέφτω σε αυτό το post, που δείχνει διαδρομή ακριβώς από εκεί! ... :_w00t:

Τηλεπάθεια, δεν εξηγείται αλλιώς... :lol:

Ωραία φάση παίδες, ανυπομονώ να τα δω από κοντά...

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ωραιο Βιντεο αδερφε !! :_rock-on:

Αλλα εχω δυο αποριες

1. Πως μου ξεφυγαν τοσοι ποδηλατες ρε γμτ δεν μπορω να καταλαβω !!?? :lipssealed::tooth:

2. Γιατι το εχεις κανει ασπρομαυρο το βιντεο εκει που πας να βγεις για προσπεραση και ερχεται απο απεναντι αλλος? :lipssealed: :lipssealed:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Touring ρυθμοί λέει, και το τρένο ξύνει κυλίνδρους... :P

Αρχές Σεπτέμβρη ανεβάζω το Fazerάκι Βέλγιο, οδικώς βεβαίως-βεβαίως. Τα εισιτήρια για Τεργέστη έχουν κλείσει ήδη και μελετάω χάρτες και ταξιδιωτικά για να βγάλω έστω πάνω-κάτω τη διαδρομή από εκεί μέχρι τις Βρυξέλλες. Οι Δολομίτες μπήκαν στο πρόγραμμα από νωρίς, με πέρασματα από Cortina d' Ampezzo, Gardena, Bolzano, Merano κλπ.

Και πάνω που μου έχουν βγει τα μάτια να μελετάω τους χάρτες, ηλεκτρονικούς και μη, λέω να μπω μια στο mybike να δω τι παίζεται και πέφτω σε αυτό το post, που δείχνει διαδρομή ακριβώς από εκεί! ... :_w00t:

Τηλεπάθεια, δεν εξηγείται αλλιώς... :lol:

Ωραία φάση παίδες, ανυπομονώ να τα δω από κοντά...

touring ειναι, σχεδον ρεμβαζουμε. Εχει βιντεο που παμε χειροτερα :D και τα καλυτερα ολων αυτοκαταστραφηκαν :(

Κανεις πολυ καλα που πας απο εκεινα τα μερη, θα γουσταρεις διαδρομες και θα απολαυσεις φυση και μαγευτικα τοπια. Για οτι χρειαστεις ρωτα, δεν ξερω κατα ποσο θα θυμομαστε λεπτομερειες μετα απο ενα χρονο αλλα οσο μπορουμε θα βοηθησουμε.

Ωραιο Βιντεο αδερφε !! :_rock-on:

Αλλα εχω δυο αποριες

1. Πως μου ξεφυγαν τοσοι ποδηλατες ρε γμτ δεν μπορω να καταλαβω !!?? :lipssealed::tooth:

2. Γιατι το εχεις κανει ασπρομαυρο το βιντεο εκει που πας να βγεις για προσπεραση και ερχεται απο απεναντι αλλος? :lipssealed:

Κι'εγω αυτη την απορια εχω, πως και σου ξεφυγαν τοσοι πολλοι??? Μαλλον εφαγες γερο πρωινο και ειχες καλη διαθεση...

Το ασπρομαυρο ειναι καλλιτεχνικη νοτα (τρομαρα μου) και εψαχνα το καταλληλο σημειο να την εφαρμοσω. Με απλα λογια μ@λ@κιστηκα με τα εφφε :tooth:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ρε παιδια , θα ολοκληρωθει ποτε αυτο το ταξιδιοτικο? Θα μας δωσει μια απαντηση ο δημιουργος του θεματος? Τι εγινε? Πρεπει οι πιο εμπειροι να το ολοκληρωσετε !

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso-caponord Aprilia caponord (1000cccc)

και επειδη επεσε στα χερια μου πολυ παρανομο και απορρητο υλικο :lipssealed: (αχ και να τ'ακουσει ο Ναφτιλος αυτο), παραθετω original αναβαση στο passo Giau με touring ρυθμους, ρεμβασματος θα ελεγα, που καναμε εγω και ο χαμπος ενα ωραιο πρωινο που βολταραμε τα δυο μας.

Βρε κατσιουλι ειχες καμερα στη μηχανη και κατα συνεπεια βιντεο, και τοσους μηνες κανεις το παπι? :wallbash: :wallbash: Η τιμωρια σου θα ειναι παραδειγματικη :shoot: :shoot: :shoot: Τροποποιήθηκε από τον naftilos
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Βρε κατσιουλι ειχες καμερα στη μηχανη και κατα συνεπεια βιντεο, και τοσους μηνες κανεις το παπι?Η τιμωρια σου θα ειναι παραδειγματικη :shoot: :shoot: :shoot:

Δεν ειχα ρε τρελε. Του Χαμπου ηταν που την βαλαμε στο ER για την αναβαση, να τον γραψω κι'αυτον τον καημενο ενα βιντεο, τοσες μερες τους αλλους εβγαζε.

Αλλα εχουν πεσει και ααααααααλα βιντεο στα χερια μου με... :lipssealed:

Το γλιστρημα που εφαγα στο 2:40 το ειδες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso-caponord Aprilia caponord (1000cccc)

Φανηκε λιγο αλλα δεν ημουν σιγουρος. Υποθετω οτι εγινε με το ανοιγμα του γκαζιου μολις περασε το αυτοκινητο.

Τροποποιήθηκε από τον naftilos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα