ALX™

Το Thread των σύντομων (off topic) απαντήσεων!

2365 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε παιδια χωρις ονομα πως να γινει? 

Τι θα στειλει <<ο αγνωστος ταδε στελνω στον αγνωστο ταδε στην αγνωστη περιοχη ταδε>>???? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Μπορει να τους πει να το αφησουν σε ενα καδο ή αλλη μυστικη τοποθεσια και θα παει ο φιλος να το βρει εκει :tooth:

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 European

Δημοσιεύτηκε

Εγώ έλεγα μήπως υπάρχει κάτι στο στυλ "στέλνω στο τάδε locker του καταστήματος αυτού" ή "στέλνω στο τάδε καταστήμα και να παραληφθεί από κάποιον με έναν μοναδικό κωδικό". Καταλαβαίνω ότι δε γίνεται να γλιτώσουμε την ανταλλαγή στοιχείων, οπότε thanks μάγκες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Ή να δοθούν τα στοιχεία και η διεύθυνση σε μήνυμα που μετά από 20sec θα αυτοκαταστραφεί.

Είναι επιτυχημένη μέθοδος.

Έχει χρησιμοποιηθεί τουλάχιστον από 2 διαφορετικά πρόσωπα με επιτυχία. Εδώ και εδώ.....

:tooth::tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha WR250R (250cc) BMW S1000XR

Δημοσιεύτηκε

Δεν χάνεις τιποτα να ρωτήσεις μια εταιρεια ταχυμεταφορών. Να τους πεις δηλαδή οτι δε θελεις ο αποστολέας να ξερει τα προσωπικά σου δεδομένα, όποτε θα ήθελες να κανεις μια εγγραφή σε αυτούς με τα στοιχεία σου και να μπορείς να δίνεις στον αποστολέα τον κωδικό σου. Μετα αυτοί θα ξέρουν που θα στο φέρουν, αλλα ο αποστολέας να ξέρει μόνο τον κωδικό πελάτη.

Δε νομίζω να γίνεται αλλά ούτε και εξασφαλίζεις τιποτα αφού αν εχει κάποιο γνωστό στην εταιρεια ταχυμεταφορών θα μπορει να μάθει στη ζούλα....

Πωωω τι σκέφτηκα παλι! Πρεπει να κόψω τα αστυνομικά θρίλερ, με χαλάνε :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος A-nik-i έγραψε:

Εγώ έλεγα μήπως υπάρχει κάτι στο στυλ "στέλνω στο τάδε locker του καταστήματος αυτού" ή "στέλνω στο τάδε καταστήμα και να παραληφθεί από κάποιον με έναν μοναδικό κωδικό". Καταλαβαίνω ότι δε γίνεται να γλιτώσουμε την ανταλλαγή στοιχείων, οπότε thanks μάγκες

Σόρι που ρωτάω, αλλά δεν έχω καταλάβει το πρόβλημα με το να μάθει κάποιος το όνομά σου. Άντε τη διεύθυνση οκ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 European

Δημοσιεύτηκε

πριν 25 λεπτά, το μέλος pitapola έγραψε:

Σόρι που ρωτάω, αλλά δεν έχω καταλάβει το πρόβλημα με το να μάθει κάποιος το όνομά σου. Άντε τη διεύθυνση οκ...

Ε ο καθένας έχει διαφορετική οπτική σε αυτά τα θέματα, οπότε αν δεν έχεις κι εσύ την ίδια απαίτηση λογικό να σου φαίνεται παράξενη η δική μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος A-nik-i έγραψε:

Ε ο καθένας έχει διαφορετική οπτική σε αυτά τα θέματα, οπότε αν δεν έχεις κι εσύ την ίδια απαίτηση λογικό να σου φαίνεται παράξενη η δική μου.

Δε σου το ρωτησα για "κουτσομπολιο". Θελω απλα να δω αν οντως υπαρχει καποιος κινδυνος που μου εχει διαφυγει.

Αν εχεις καποιο σεναριο, εστω τραβηγμενο, οπου μπορει να με βλαψει το να ξερει καποιος το ονομα μου θα ηθελα να το ακουσω. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Να είσαι διάσημος, και ότι θα διαρεύσουν τα στοιχεία περιοχής ή διεύθυνσης σε fans.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 European

Δημοσιεύτηκε

πριν 33 λεπτά, το μέλος pitapola έγραψε:

Δε σου το ρωτησα για "κουτσομπολιο". Θελω απλα να δω αν οντως υπαρχει καποιος κινδυνος που μου εχει διαφυγει.

Αν εχεις καποιο σεναριο, εστω τραβηγμενο, οπου μπορει να με βλαψει το να ξερει καποιος το ονομα μου θα ηθελα να το ακουσω. 

Ίσως το έπιασα και λάθος. Γενικά είμαι και λίγο παρανοϊκός, κυρίως λόγω της πληροφοριας που υπάρχει εδώ: https://www.11888.gr/phone_catalog/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Daytona

Just saying το όνομα σου το χουν κι άλλοι. Και το χρησιμοποιουν κανονικά. Τα λοιπά στοιχεία είναι που κάνουν κάποια διαφορά. ΑΤ, ΆΜΚΑ, ΑΦΜ  κτλ κτλ

Τροποποιήθηκε από τον koukou
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 European

Δημοσιεύτηκε

Εντάξει εννοείται, αλλά γιατί να το έχει άλλος ένας; Πολλώ δε μάλλον όταν πρέπει να του πω "λέγομαι Γιώργος Γεωργίου και μένω Αγίου Γεωργίου 8"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Ξερω 'γω επειδη ετσι λειτουργουν οι αποστολες απο παντα και παντου?
Πρεπει να ειναι πολυ δυσκολα ολα αν δε θες να βαζεις το ονομα σου πουθενα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda c50c (49cc)

Δημοσιεύτηκε

Θέλω να τοποθετήσω μια κατασκευή από απλό (μαύρο) σίδερο σε εξωτερικό χώρο που είναι κοντά (~30 m) στη θάλασσα. Θα μπει σε εμφανές μέρος οικίας και θα είναι και μανούρα να λυθεί για να ξαναβαφτεί μελλοντικά. Όχι ότι δεν θα λύνεται αλλά καλό είναι να μην χρειάζεται συχνά.

Η κατασκευή είναι καινούρια και δεν έχει πάνω παλιές μπογιές, μόνο τη "βρωμιά" των ελασμάτων από το εργοστάσιο.

Τι μπορώ να βάλω από μπογιές/αστάρια/μαστάρια για να έχω καλό αποτέλεσμα όσο γίνεται; Δεν με πειράζει να το κάνω πολλά χέρια ή να είναι ακριβά τα υλικά, έτσι κι αλλιώς είναι μικρή η επιφάνεια.

Ευχαριστώ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος exppii έγραψε:

Τι μπορώ να βάλω από μπογιές/αστάρια/μαστάρια για να έχω καλό αποτέλεσμα όσο γίνεται; Δεν με πειράζει να το κάνω πολλά χέρια ή να είναι ακριβά τα υλικά, έτσι κι αλλιώς είναι μικρή η επιφάνεια.

Ευχαριστώ!

Ξεκινάς αστάρωμα ευλαβικό,2 χέρια.Ύστερα πέρασμα με βελατούρα,ξανά δις.Τρίψιμο ελαφρύ και κατόπιν το χρώμα σε 2 στρώσεις,πρώτα αραιό και ύστερα πιο παχύ.

Θα σου πουν καλύτερα στο χρωματοπωλείο και ρώτα αν είναι αποτελεσματικότερη η μπογιά του νεφτιού από αυτή του νερού.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

η βελατουρα δεν ειναι για τα ξυλα?αν θυμαμαι καλα,ετσι λεμε το ασταρι για ξυλα.

κανονικα θελει ενα καθαρισμα πρωτα να φυγουν οι λαδιες και οι βρωμιες που εχουν συνηθως πανω αυτα τα σιδερα απο το εργοστασιο.

με τριψιματακι απλο και σκουπισμα με ενα πανακι με διαλυτικο νιτρου.

μετα μινιο δυο χερια,ενα πιο ρευστο πρωτα κ ενα πιο χοντρο μετα,μετα παλι ψιλοτριψιματακι,αν και δεν ειναι απολυτως απαραιτητο,και οπερασμα με λαδομπογια,παλι δυο χερια για καλυτερα αποτελεσματα.

μπορεις και κατευθειαν να περασεις ενα καλο σφυρηλατο χρωμα,πχ hammerite και ξεμπερδεψες.

Τροποποιήθηκε από τον Στέργιος Βήχος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda c50c (49cc)

Εγώ έλεγα για δυο χέρια μίνιο (το πορτοκαλί, θαλάσσης δεν είναι αυτό;) και μετά ένα (ή δύο) χέρια με κανένα hammerite.

Τα σίδερα εννοείται θα καθαριστούν από τα λάδια.

Καλή περίπτωση θυμάμαι (πάνε χρόνια που έβαψα) πρέπει να είναι και τα χρώματα που είναι και καλά ειδικά για σασί φορτηγών.

Τροποποιήθηκε από τον exppii

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sportcity (250cc) HJC RPHA 70 Honda CRF 1000L (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος exppii έγραψε:

Εγώ έλεγα για δυο χέρια μίνιο (το πορτοκαλί, θαλάσσης δεν είναι αυτό;) και μετά ένα (ή δύο) χέρια με κανένα hammerite.

Τα σίδερα εννοείται θα καθαριστούν από τα λάδια.

Καλή περίπτωση θυμάμαι (πάνε χρόνια που έβαψα) πρέπει να είναι και τα χρώματα που είναι και καλά ειδικά για σασί φορτηγών.

Μια χαρα τα λες :thumbsup:   Μετα απο καθε χερι περασμα με παιλο γυαλοχαρτο ισα να κανει γραμμες, για καλυτερη εφαρμογη.

Πριν χρονια που χρειαστηκε να βαφτει το αυτοκινητο εμαθα οτι τα περισσοτερα χρωματα αυτοκινητων πλεον ειναι υδατοδιαλυτα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DRZ400SM

Δημοσιεύτηκε

@pitapola
Πουλάς? Γιατί?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 32 λεπτά, το μέλος seatcowl έγραψε:

@pitapola
Πουλάς? Γιατί?

Γιατι, αγοραζεις; :tooth: 

Ναι, πουλαω. Ο λογος, ο γνωστος...

2p1iqn.jpg

Οι δεκαεξι μηνες που εχω το ΜΤ09 ειναι ρεκορ για μενα. Ο μεσος ορος ειναι κατω απο χρονο (εξι μηχανες σε τεσσεραμιση χρονια που εχω διπλωμα).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλορίζικο το 1290 Πετράν, αύριο κερνάς :laugh::laugh::laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Καλορίζικο το 1290 Πετράν, αύριο κερνάς :laugh::laugh::laugh:

"Ακομα δεν τον ειδαμε, Γιαννη τον βαφτισαμε"... Τυχαια η συνωνυμια Γιαννη. :wub:

Θα μου πεις αυριο κι εσυ μια γνωμη για το επομενο. Παντως τα κυβικα θα λιγοστεψουν. :baby:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Τώρα δα, το μέλος pitapola έγραψε:

Θα μου πεις αυριο κι εσυ μια γνωμη για το επομενο. Παντως τα κυβικα θα λιγοστεψουν. :baby:

Επιχειρώντας να μαντέψω που το πας, ήδη συμφωνώ 100% όποιο ss και να σκέφτεσαι να τσιμπήσεις. Εκτός του ότι είμαι θιασώτης του << όσο λιγότερα τόσο πιο γρήγορος >>, θεωρώ πως μόνο έτσι μαθαίνεις σε σωστές βάσεις. Θα έκανα ακριβώς το ίδιο με εσένα αν έμενα εκεί που μένεις.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DRZ400SM

Την 12/15/2018 at 3:26 ΜΜ, το μέλος pitapola έγραψε:

Γιατι, αγοραζεις; :tooth: 

Ναι, πουλαω. Ο λογος, ο γνωστος...
Οι δεκαεξι μηνες που εχω το ΜΤ09 ειναι ρεκορ για μενα. Ο μεσος ορος ειναι κατω απο χρονο (εξι μηχανες σε τεσσεραμιση χρονια που εχω διπλωμα).

Η αλήθεια είναι οτι αγόραζα... αλλά πλέον αγόρασα...!

off topic στο off topic:
Αν είσαι γκαντέμης, είσαι γκαντέμης, πάει και τελείωσε.
Ανεβάζω αγγελία για το dorsoduro, φεύγει.... ανεβάζω αγγελία για το drz που ΟΚ, έχει αρκετούτσικα χλμ (117k) αλλά το δίνω σε νορμάλ (κοψοχρονιά) τιμή γιατί κατα τα άλλα ήταν άψογο.... πάω να το πλύνω γιατί είχε φάει και 4563453456 βροχές τις τελευταίες μέρες και..... και.... καταλήγω να σπάσω το κοντερ... μην ρωτήσει κανείς πως στο πλύσιμο μπορείς να καταλήξεις να σπάσεις το κοντερ... trust me... it happened...
Τι κάνεις σε αυτή την περίπτωση που έχεις ήδη βάλει αγγελία για τη μηχανή και καταφέρνεις να παγιδεύσεις έτσι τον εαυτό σου?
Δεν βρίσκω και μεταχειρισμένο... :/ να δώσω 150 για το trial tech? μιλάμε για πολύ ξενέρα και εκεί που στην αγγελία έγραφα "δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα" προέκυψε αυτό...

Τροποποιήθηκε από τον seatcowl

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Ερωτηση

Φιλος θελει να μαθει πως μπορει να βαλει στο γραφειο του υπηρεσια πληρωμων λογαριασμων Δεη οτε κλπ. 

Που να απευθυνθει? Ξερει κανεις? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα