Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
ronin1

Ουγκάντα-Νιγηρια κλπ....

9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Aprilia dorsoduro Honda VTR-SP2 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Πρωτη βροχη εχθες και τα πραγματα στους δρομους της Αθηνας επικίνδυνα.

ειχα προγραμματισει να αλλαξω τα λαστιχα του κουτιου μου αυτες τις μερες και ετσι βρηκα την ευκαιρια και πηγα χθες στον χοιμε της καλλιθεας.

φτανοντας απεξω απο το βουλκανιζατερ γινοταν πολεμος απο ταριφες και διαφορους αλλους κουτακιδες

αφου εχω επιλέξει τα λαστιχα περιμενω την σειρα μου για την αντικατασταση

κοιταζοντας τα λαστιχα των ταριφαδων επαθα πανικο, στην κυριολεξια τα περισσοτερα ηταν με τα λινα εξω αθλια :blink:

ειχαν μαζευτει καμια 10 απο αυτους και ψαχναν να βρουν κανα μεταχειρισμένο λαστιχο στις στιβες με τα πεταμενα να βαλουν στις ταριφες τους,

μου την πεσαν δυο τρεις και μου ζητησαν να τους δωσω τα παλια δικα μου γιατι πραγματικα ηταν σε πολυ καλη κατασταση,

καταλαβαινω οτι χρηματα μπορει να μην υπαρχουν για να βαλουν καινουργια αλλα ετσι οπως κυκλοφορουν ειναι ακρως επικινδυνοι για τους υπολοιπους.

μακρια απο ταριφες μαγκες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Ducati D16RR

Δημοσιεύτηκε

Δυστυχως δεν κυκλοφορουν μονο οι ταριφες με τα λινα,το νου σας ειδικα τωρα στα πρωτοβροχια! :pray:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
GSF650-XR250 990R

Δημοσιεύτηκε

Όταν το καρφώσουν σε καμιά κολωνα και θα βγει 3-4 χιλιάρικα ζημιά τότε θα τους συμφέρει καλύτερα..

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Bandit Triumph Daytona 675R (675cc)

Δημοσιεύτηκε

Όταν το καρφώσουν σε καμιά κολωνα και θα βγει 3-4 χιλιάρικα ζημιά τότε θα τους συμφέρει καλύτερα..

Τότε θα φταίει το κράτος που είναι γλιστεροί οι δρόμοι και που έβαλε την κολώνα μέσα στη μέση του δρόμου... :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR

Δημοσιεύτηκε

Δεν ξέρω για τους ταρίφες αλλά ορισμένες φορές τα λάστιχα που αλλάζουμε εμείς στις μηχανές, είναι έγκλημα. Έκγλημα τόσο για το ότι αφήνουμε να φανούν τα λινά πριν τα αλλάξουμε όσο και για το ότι πολλές φορές τα αλλάζουμε χωρίς ουσιαστικά κανένα λόγο...

Λόγο καθυστέρησης πληρωμών αναγκάστηκα να ψαχτώ για μεταχειρισμένο λαστιχάκι στο CBR μέχρι να μπορέσω να πάρω καινούριο.

Είναι πάγια τακτική να φοριούνται μεταχειρισμένες γόμες από πίστα και εγώ έχω βάλει πολλές φορές στο παρελθόν, αλλά βρήκα μεταχειρισμένο λάστιχο δρόμου με το οποίο έχω κάνει είδη εγώ 7000 χλμ χωρίς γλυστρήματα ή άλλα προβλήματα, δεν ξέρω πόσα είχε πάνω του πριν το βάλω αλλά φαινόταν σα καινούριο. Για ποιο λόγο ο προηγούμενος κάτοχος το άλλαξε δεν καταλαβαίνω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati Monster + sh shoei nxr Ducati monster (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Εκεί που ο κόσμος άλλαζε λάστιχα κάθε 2-3 χρόνια, τώρα αλλάζουν όταν φτάσουν στο αμήν και φοβούνται να μην κολλήσουν πουθενά. Για τους ταρίφες ουδέν σχόλιο!

Τις προάλλες χάζευα ένα tdm δίπλα μου στο φανάρι που είχε τρομερά φθαρμένο λάστιχο πίσω κ μου έκανε εντύπωση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda innova i 125 Barossa

Δημοσιεύτηκε

H πιο μισητη και επικινδυνη φαρα ειναι οι ταριφες! Απολες τις αποψεις.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple R

Δημοσιεύτηκε

H πιο μισητη και επικινδυνη φαρα ειναι οι ταριφες! Απολες τις αποψεις.....

Τώρα τους μισούν και οι λαστιχάδες! :punk:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton R T115 (110.3cc) Yamaha Tracer 700 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Μα καλά δεν έχουν φράγκα οι ταρίφες? Βγάζουν πάρα πολλά κάθε μέρα. Ή τουλάχιστον αρκετά γιατί συνέχεια τους βλέπω να ρίχνουν κάτι γκαζιές με τα δίλιτρα τουρμπάτα ταξί που μετά δε φαίνονται από το μαύρο σύννεφο που βγάζουν από πίσω...ε καλά το ότι οι περισσότεροι είναι καθίκια αυτό το ξέρουμε...έχουν αντικαταστήσει το φλας με το αριστερό χέρι έξω από το παράθυρο (με το τσιγάρο στο χέρι). Ξέρω παιδί που του προκάλεσε ατύχημα ταρίφας στον Κηφισό και μετά έριξε κάτι γκαζιές και εξαφανίστηκε...άρα ο anotherface έχει δίκιο. Βέβαια δεν είναι όλοι έτσι, αλλά και να μην είναι κάποια στιγμή γίνονται λόγω επαγγέλματος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα
Sign in to follow this