Dant3

Αγορα καθημερινης μηχανης μεχρι 3500Ε

210 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Να μαι παλι σχεδον ενα χρονο μετα οπως ειχα πει,για να βρω το καθημερινο μου.

Το ερ το εχει ο αδελφος μου οποτε θα δωσω το παπιο μου για να αγορασω κατι για τις καθημερινες μου μετακινησεις.

Ολα αυτα θα γινουν αρχες νοεμβρη(η αγορα το αργοτερο μεχρι τελη δεκεμβρη,εκτος απροοπτου θα εχει γινει)(οποτε αν ενδιαφερεται καποιος για το παπι να μου το πει να το κανονισουμε για τοτε :crazy: ).

το θεμα το κανω 1,5 πριν για να αρχισω να κοβω κινηση στο car...

Το μπατζετ ειναι 3000,αντε 3500 αυστηρα για κατι εξαιρετικο που να μην θελει μαζεματα.θελω ντε να παρω και μπουφανακι μετα για αυτο...

η χρηση θα ειναι κατα 95% χρηση εντος για μετακινησεις και βολτες και 2-3 ταξιδακια το χρονο.οποτε απλα θελω να μπορει να ταξιδευει ανετα.ανεμοκαλυψη κτλ δεν με καιει ιδιαιτερα.κανω γυρω στα 10000χλμ το χρονο(με τον παπιο,με την μεγαλυτερη φανταζομαι οτι θα αυξηθουν) οποτε θελω κατι οικονομικο στις βενζινες αλλα και στα σερβις(βασικα λαδια-φιλτρο θα τα κανω μονος μου)

δεν ξεχασα τιποτα ε?

τι μου εχει κολλησει και θελω να παρω?

suzuki sv 650(το γυμνο)

δυστυχως δεν κυκλοφορουν πολλα οποτε αν δεν βρω γυμνο θα παω για ντυμενο και θα του φορεσω ενα τιμονακι(κοιταζω μονο απο το 05 και μετα που εχουν μαυρο πλαισιο και εχει και καποιες αλλαγες στη γεωμετρια)

επομενες επιλογες ,φυσικα το ερ (αν και θελω μοντελο απο 08 και μετα,που απο οτι εχω δει βρισκω)

τωρα απο κει και περα pegaso strada,versys(οπου το βρισκω ομως πολυ δυσκολα στο μπατζετ μου),gsr(οπου βρισκω κατι πολυ ωραια αλλα καιει γαμωτο,οποτε κατα 99% φευγει)

μου ξεφευγει κατι?

τις προτασεις σας συμβουλες κτλ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

να σημειωσω οτι με ενδιαφερει κυριως γυμνο και προτιμω και 2κ σε σχεση με μονοκυλινδρα η 4κ.και αυτο γιατι θελω ροποη χαμηλα(δεν το ανεβαζω και συχνα πανω απο 6-7κ) και οικονομια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph street triple v2 1000cc

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

sv 650 το ντυμενο! και αφου το θες για την πολη βαλτου και ενα τιμονακι οπως ειπες(αν και δεν συμφωνω) και θα εισαι μια χαρα! ελαφρυ,χαμηλο(δεν ξερω και τι υψος εχεις) που σημαινει πιο ευκολοοδηγητο στη πολη και ωραιοτατο κιντηρα! και λεω ντυμενο γιατι κριμα να μην μπορεις να κανεις και κανα ταξιδακι πιο ανετος!

δευτερη επιλογη το βερσις! και αυτο τα κανει ολα και συμφερει! καλα στημενο μηχανακι,και παιρνεις και πιο ευκολα δικαβαλο αποτι το πρωτο!

και τα 2 ειναι σουπερ αξιπιστα! δεν βλεπω λογω να προτιμησεις το βεστρομ εναντι του βερσις! αφου ετσι κι αλλιως πολλα ταξιδια δεν θα κανεις που μονο εκει ειναι καλυτερο λογω πιο ανετης θεσης!

Τροποποιήθηκε από τον fotisz750

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ειμαι 1,75 και 72 κιλα.

στο ερ δεν εχω παντως θεμα ουτε στο sv που εχω ανεβει και ειναι οντως πιο χαμηλο απο το ερ.ουτε και σε βερσυς ειχα καποιο θεμα.

τωρα θα πηγαινα για το βερσυς αλλα πρεπει να πετυχω καποια ευκαιρια της τελευταιας στιγμης για να το βρω στο μπατζετ μου...

για το σβ προτιμω το γυμνο γιατι μου αρεσει πιο πολυ και δεν θελω και τα κλιπ ον.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati Multistrada S (1200cc) HJC RPHA 10 Plus Vespa PX 200 (200cc)

Δημοσιεύτηκε

Τι αλλο εκτος απο ER??? :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph street triple v2 1000cc

αν οντως δεν θες ντυμενο τοτε ερ6ν ειναι μονοδρομος! 1,75 δεν θα πατας και τελεια κατω με το βερσυς αλλα θα συνηθησεις ευκολα!αποτι καταλαβα δεν εισαι απειρος(αλλα ετσι κιαλλιως απορριπτεται κι αυτο γιατι δεν ειναι γυμνο!!

Τροποποιήθηκε από τον fotisz750

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

οχι δεν ειμαι απειρος,εχω αρκετα χιλιομετρα με το ερ.αρα ερ6 και σβ μενουν εαν παρουμε υποψιν τα κριτηρια μου?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha crypton r Yamaha xtx (660cc)

Δημοσιεύτηκε

Θα σου ελεγα μια xt 660x ή ερ 6ν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

κοίτα κάνα ΜΤ 03

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZX10R Nolan X802

δωσε κατι παραπανω και κτυπα το...ειναι το καλυτερο γυμνο SV που κυκλοφορει στην Ελλαδα >>> http://www.car.gr/cl...s/view/1793009/

και αν δεν κανω λαθος, το εχει καποιος απο εδω μεσα...αν μπορουσα να εχω ενα δευτερο μηχανακι, θα το επαιρνα με κλειστα τα ματια...

Τροποποιήθηκε από τον ghostkon

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

mt 03 δεν μου αρεσει.απο μονοκυλινδρο αν παω σε κατι τετοιο πιο πολυ μου αρεσει το pegaso strada Που ουσιαστικα εχει και το ιδιο μοτερ απο το ΧΤ

ghostkon δεν θελω το 1000αρι,γιατι εχει πολλα παραπανω εξοδα.φοιτητης ειμαι...

δεν θελω εξαλλου να ειναι και αλλαγμενα τα παντα ολα.αυτο που εχω τσεκαρει προς το παρον(που ειναι και παιδιου απο δω μεσα) ειναι αυτο

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2651195/

τωρα ελπιζω να μην το εχει δωσει μεχρι τοτε

τωρα αν υπαρχει καποια αλλη μηχανη που να μην εχω παρει χαμπαρι προτεινετε την!επισης τι προβληματα βγαζει το σβ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) HJC IS17 Yamaha Ténéré 700

Σου βρηκα το απολυτο καθημερινο παιχνιδιαρικο εργαλειο!

Δεν εννοω την Africa ή το Transalp τα οποια ειναι βεβαια η κορυφη αλλα αυτο ---> http://www.mybike.gr...ccm-404-ds-r849

Τροποποιήθηκε από τον Ninjatasos
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZX10R Nolan X802

Δημοσιεύτηκε

αυτο που εχω τσεκαρει προς το παρον(που ειναι και παιδιου απο δω μεσα) ειναι αυτο

http://www.car.gr/cl...s/view/2651195/

μια χαρα μηχανακι ειναι αυτο, με χαλαει λιγο το τελικο που ειναι μαλλον απο Bandit, αλλα περι ορεξεως...

τα SV γενικα ειναι πολυ αξιοπιστα χωρις να εχουν αναφερθει καποια ιδιαιτερα προβληματα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

κατσε το μαμα τελικο δεν εχει?

ετσι και αλλιως θα αλλαχθει(μου εχει ταξει η κοπελα μου πως αν το παρω θα μου παρει μια mivv) οποτε δεν με καιει αυτο

ειδα και αυτο παντως που το εβαλαν σημερα

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2756952/

Δεν εννοω την Africa ή το Transalp τα οποια ειναι βεβαια η κορυφη αλλα αυτο ---> http://www.mybike.gr...ccm-404-ds-r849

πολυ καλο αλλα θα ψιλοτσουζει στη καταναλωση και ταξιδι δεν κανει για κανενα λογο!

αν και ειναι και γαμω τις μηχανες.

παντως βερσυς που μου αρεσει δυστυχως τα πιο φθηνα ειναι στα 3500 και θα θελουν και μαζεματα οποτε θα ξεφευγει το θεμα για να μπορω να το κυκλοφορησω και να ειναι κομπλε.παντως θα παω τελευταια στιγμη να κοιταξω κανα δυο.

ερ να πω την αληθεια το σβ μου αρεσει πιο πολυ και δεν λεει κιολας να εχουμε 2 στο σπιτι!ασε μπας και θελουμε να κανουμε καμια τραμπα να αλλαζουμε λιγο σκηνικο.αμα εχουμε 2 ερ δεν γινεται :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM EXC 200 Ducati Streetfighter S

Δημοσιεύτηκε

ναι όσο και να θέλω να το δώσω είναι κρίμα να το πάρει για ταξίδια και να με βρίζει μια ζωή :lol:

αν το ήθελε για μέσα μόνο τότε άξιζε :)

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Combiz (125cc) Hjc r-pha 11

Δημοσιεύτηκε

το fazer δεν σ`αρεσει?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

το fazer δεν σ`αρεσει?

ναι μου αρεσει και ειναι και σε αρκετα καλη τιμη.δεν το αποκλειω δηλαδη αν πετυχω κατι καλο αλλα ειναι 4κ με ολα οσα εξηγω παραπισω.πιο πολυ δεν νομιζω να με βολεψει για τη χρηση που το θελω δηλαδη...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ειχα τσεκαρει αυτο να πω την αληθεια που φαινεται καλο

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1791522/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αμηχανία πλήρης KTM 990 SMT (999cc)

Δημοσιεύτηκε

ειχα τσεκαρει αυτο να πω την αληθεια που φαινεται καλο

http://www.car.gr/cl...s/view/1791522/

Mε κλειστα τα ματια.Ειναι οπως το βλεπεις,και με πραγματικα χιλιομετρα.Γνωριζω τον ιδιοκτητη...... :shades:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ναι ειναι 4κ αλλα επειδη υπαρχουν πολλα παιδια εδωμεσα που λενε τα καλυτερα λογια γι`αυτο το μηχανακι,οτι ειναι οικονομικο και αρκετα καλο και για καθημερινες μετακινησεις μεσα στην πολη,γι`αυτο σε ρωταω παρολο που ειναι 4κ και οχι 2κ.αν θες ντε και καλα 2κ δεν νομιζω να υπαρχουν καλυτερες προτασεις περα απο sv και er σ`αυτα τα λεφτα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Mε κλειστα τα ματια.Ειναι οπως το βλεπεις,και με πραγματικα χιλιομετρα.Γνωριζω τον ιδιοκτητη...... :shades:

αν το εχει σε 1,5 μηνα θα το εχω στα σοβαρα υποψιν.

απο καταναλωση τι λεει αυτο?

ναι ειναι 4κ αλλα επειδη υπαρχουν πολλα παιδια εδωμεσα που λενε τα καλυτερα λογια γι`αυτο το μηχανακι,οτι ειναι οικονομικο και αρκετα καλο και για καθημερινες μετακινησεις μεσα στην πολη,γι`αυτο σε ρωταω παρολο που ειναι 4κ και οχι 2κ.αν θες ντε και καλα 2κ δεν νομιζω να υπαρχουν καλυτερες προτασεις περα απο sv και er σ`αυτα τα λεφτα.

κοιτα αν πετυχω κατι καλο δεν θα πω οχι και σε 4κ.οπως πχ αυτο που εβαλα.

οταν ειναι ,θα βαλω κατω οσα ειναι ακομα διαθεσιμα και θα παω να τα δω απο κοντα και οποιο ειναι σε καλυτερη κατασταση-τιμη κτλ θα το παρω!

Τροποποιήθηκε από τον Dant3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha

Δημοσιεύτηκε

sto car exei mia χτ 660 του 10 με 13.000 απο μαγαζι διαθεσιμη για λιγες μερες

παρε εναν μηχανικο μαζι σου δωστου 50ε για να εχει λογο να ερθει μαζι σου και κοιταξτε την σου λεω να παρεις μηχανικο γιατι αμα δωσεις το ποσο ντουκου αξιζει να ξερεις τι παιζει το εργαλειο που αγοραζεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha

Δημοσιεύτηκε

παρε εναν μηχανικο μαζι σου δωστου 50ε για να εχει λογο να ερθει μαζι σου και κοιταξτε την σου λεω να παρεις μηχανικο γιατι αμα δωσεις το ποσο ντουκου αξιζει να ξερεις τι παιζει το εργαλειο που αγοραζεις

δεν ειπα τιμη 3.300

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

παντως δεν ξεφευγεις και πολυ απο τα στανταρ γουστα σου ετσι,παλι ημιγυμνο με μασκακι μινιατουρα και παλι μπλε χρωματακι(αν χρειαστει να παει θαλασσα ,να ειναι ετοιμη) :tooth:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso Ducati diavel

Δημοσιεύτηκε

Πάντως και τα μονοκύλινδρα μια χαρά ροπή έχουν από χαμηλά. Εφόσον θες 2κ τότε πας σε er6. Kαλύπτει τις απαιτήσεις σου ικανοποιητικά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα